Dodano 24.03.2021

Finał X edycji Konkursu Policyjnego

Nasze uczennice: Wiktoria Szczęśniak, Vanessa Barteczka oraz Alicja Bieniek wzięły udział w II etapie X edycji Konkursu Policyjnego organizowanego przez Wyższą Szkołę Administracji i Biznesu w Gdyni. W tym etapie, podobnie jak w pierwszym, każdy uczestnik mógł uzyskać 30 pkt.

Z dumą informujemy, że w klasyfikacji drużynowej dziewczyny zajęły II miejsce z wynikiem 20,6 pkt.!

Nasze uczennice do konkursu przygotował P. Krzysztof Straszak.

Serdecznie gratulujemy sukcesu!

Dodano 24.03.2021

Uwaga uczniowie klas mundurowych!

Chcecie podnieść poziom swojej wiedzy i umiejętności strzeleckich? Mamy dla Was świetną propozycję! To konkurs wiedzy z wyszkolenia strzeleckiego z bardzo atrakcyjnymi nagrodami. Rywalizować będziecie już 26 marca 2021 r. w klasyfikacji drużynowej (klasowej) i indywidualnej.

Najlepsi z Was będą mogli wziąć udział w indywidualnym szkoleniu strzeleckim podstawowym prowadzonym przez specjalistów wywodzących się z Morskiej Jednostki Działań Specjalnych FORMOZA. Ci wybitni instruktorzy latami zdobywali doświadczenie podczas działań bojowych w kraju i na całym świecie. Mamy zatem możliwość kształcić swoje umiejętności i poszerzać wiedzę z wyszkolenia strzeleckiego pod okiem profesjonalistów! Taka okazja nie zdarza się często!

Szczegóły konkursu znajdziecie w regulaminie na stronie internetowej szkoły.

Zapraszamy!!!

Dodano 23.03.2021

Warsztaty plastyczne dla ósmoklasistów trwwają

Przypominamy, że możesz się na nie zapisać dzwoniąc do nas pod nr tel. 59 8456070. Umów się na konkretny termin!

Zapraszamy do galerii aby obejrzeć więcej zdjęć

Dodano 22.03.2021

SMS Junior Cup dla GAP Bruskowo Wlk.

Na stadionie przy ul. Zielonej Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Słupsku zorganizowała w niedzielę Wiosenny Turniej Piłki Nożnej „SMS Junior Cup” dla chłopców i dziewcząt z rocznika 2008 i mł.

Mimo niesprzyjającej aury na starcie zgromadzono pięć zespołów, które rywalizowały systemem ligowym „każdy z każdym”. Mecze trwały 25 minut bez przerwy, odbywały się na 1/2 boiska w składach 9-osobowych. Najlepszym zespołem okazał się GAP Bruskowo Wlk. Podopieczni trenera Tomasza Rybaka tylko w pierwszym spotkaniu zgubili punkty, następne mecze wygrywali już zdecydowanie.

Kolejne miejsca zajęli:

2. KS Gryf Słupsk – 6pkt

3. Start Miastko – 6pkt

4. Żaki Sławno – 6pkt

5. Żelki Żelkowo – 3pkt

Najlepszym zawodnikiem turnieju uznany został Igor Sztobnicki ze Startu Miastko, a bramkarzem Hubert Wolak (GAP). Nagrodę dla króla strzelców turnieju otrzymał Dacjan Staranowicz (GAP), zdobywca 7 bramek.

Dodano 21.03.2021

Skarpetkowe wyzwanie

Uczniowie klasy 1 TW wraz z wychowawczynią Panią Moniką Skwarek podjęli skarpetkowe wyzwanie. Kolorowe skarpety to coroczny symbol solidaryzowania się z osobami chorymi na Zespół Downa.

Przecież każdy z nas jest wyjątkowy!

Dodano 17.03.2021

Nietypowa lekcja o liczbie Pi

Uczniowie klas 1TW, 2a PLO, 2a MLO oraz 1 OPW podczas lekcji matematyki rozmawiali o liczbie Pi. Poznali odpowiedzi na wiele pytań:

Co to jest liczba Pi i dlaczego tak się nazywa?

Dlaczego często nazywana jest również ludolfiną?

Dlaczego dzień liczby Pi przypada na 14 marca?

Kto wyliczył najwięcej cyfr po przecinku liczby Pi?

Kto podał najwięcej rozwinięć liczby Pi?

Gdzie spotkamy liczbę Pi?

Dodatkowo każdy uczestnik przy pomocy generatora mógł poszukać swojej daty urodzenia w rozwinięciu dziesiętnym naszej stałej. Jak się okazało, w przypadku niektórych osób potrzeba wielu rozwinięć, by dotrzeć do tej daty, jednak w ciągu tych liczb jest data urodzin każdego z nas. Sprawdźcie sami! Młodzież rywalizowała również w zabawie Pi- wyrazy. Było także tworzenie Pi- grafu i Miasta Liczby Pi na niebie. Kolejnym zadaniem było ułożenie rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi na kamerach (symetryczne odbicie stanowiło dodatkową trudność, jednak młodzież współpracowała doskonale).

Na zakończenie każdy miał okazję sprawdzić swoje możliwości wykonując test wiedzy o liczbie Pi w aplikacji.

Dodano 16.03.2021

Konkurs historyczny

Z przyjemnością informujemy, że Piotr Czerwiński z kl. 8A SMS przeszedł do etapu wojewódzkiego XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy” w roku szkolnym 2020/2021.

Piotrowi gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

Dodano 16.03.2021

Wspomnienia z edukacji stacjonarnej

Czasy się zmieniły, edukacja przebiega w innej formie, jednak my pamiętamy i dalej celebrujemy ten matematyczny dzień.

A Wy? Jak wspominacie?

Link do wspomnień