Dodano 07.12.2020

Sukces Pana Arkadiusza Hermana

Nasz nauczyciel Pan Arkadiusz Herman wziął udział w zawodach dla nauczycieli wychowania fizycznego „Bieg po zdrowie”. Dystans 4 km pokonał w czasie 14:26 min zajmując 3 miejsce w województwie pomorskim!

Gratulujemy!

Dodano 04.12.2020

Maraton pisania listów amnesty international

W naszej szkole w dniach 7-11.12.2020 r. odbędzie się Maraton Pisania Listów Amnesty International. W tym roku wydarzenie odbędzie się online- zarówno spotkania z nauczycielami, jak i samo pisanie listów (wysyłamy maila).

Przez cały przyszły tydzień podczas wybranych lekcji będziemy wspólnie pisać listy. Można to zrobić również indywidualnie w dowolnym czasie. Liczy się każdy list.

Będziemy prowadzić specjalny licznik wspólnie napisanych wiadomości. Codziennie w komentarzach pod tym postem będziemy podawać, ile listów udało nam się wysłać.

Ponadto codziennie w dniach 7.12 - 11.12.2020 r. o godzinie 13.15 możemy spotkać się online. Na spotkaniu obecne będą koordynatorki akcji z ramienia szkoły (Małgorzata Siupik-Winiszewska i/lub Natalia Hendrych) oraz wszystkie chętne osoby (uczniowie i nauczyciele). Będziemy mogli wyjaśnić kwestie organizacyjne, napisać list, porozmawiać o prawach człowieka czy społeczeństwie obywatelskim.

Link do spotkania został wysłany do uczniów i nauczycieli przez dziennik elektroniczny.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości piszcie na dzienniku do Pani Natalii Hendrych lub Małgorzaty Siupik-Winiszewskiej.

Do zobaczenia i usłyszenia na maratonie!

A o samym maratonie i 10 bohaterkach i bohaterach, w obronie których będziemy pisać listy można przeczytać tutaj.

Dodano 04.12.2020

Szkoła z klimatem

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej serdecznie zaprasza do udziału w konkursie ekologicznym #Szkołazklimatem. Zadaniem jest przygotowanie przez uczniów, pod opieką nauczycieli, mini planu adaptacji do zmian klimatu dla terenu szkoły i ewentualnie jej najbliższej okolicy.
Masz pomysł? Opisz go w kilku słowach i prześlij do 31.12.2020 r. na maila e.dobosz@zsi.slupsk.pl. Następnie wspólnie wybierzemy jeden pomysł i zgłosimy go do konkursu.
Nagroda główna na realizację młodzieżowego projektu adaptacji do zmian klimatu to 100 tys. zł!
Więcej informacji.

Dodano 04.12.2020

Kolejna pomoc dla pacjentów słupskiego szpitala!

Dziś kolejny raz przekazaliśmy rzeczy osobiste dla pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku.
Wszystko, co zebraliśmy to wsparcie dla osób, które w związku z COVID-19 leżą w szpitalu odizolowane, bez najpotrzebniejszych rzeczy.
Każdemu z osobna bardzo dziękujemy za włączenie się do akcji!
Jesteście niesamowici.

Dodano 02.12.2020

Konkurs filmowy moja aktywność fizyczna #zostańwdomu

Mamy dla Was kolejny konkurs! To konkurs filmowy Moja Aktywność Fizyczna #zostańwdomu! Wymyśl propozycję aktywnego spędzania czasu wolnego w domu, nagraj o tym filmik i prześlij do Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Gdańsku.
Warunkiem przystąpienia do konkursu jest nagranie krótkiego filmiku (od 1 min do 2 minut) o aktywności fizycznej w warunkach domowych.
Liczy się kreatywność, ciekawe pomysły ćwiczeń, zastosowanie niekonwencjonalnego sprzętu.
Przesłane filmiki mogą być w rozszerzeniu: mpg, mov, avi, mp4.
Konkurs przeprowadzany jest całkowicie online, zarówno zgłoszenia, jak i nadsyłanie prac na adres mailowy konkurssportowy@gmail.com oraz do swojego nauczyciela wf na adres hermanarek@wp.pl.
Uczestnicy biorą udział w konkursie dobrowolnie. Rodzice uczniów niepełnoletnich oświadczają, że nie istnieją żadne przeciwwskazania medyczne do wzięcia udziału dziecka w realizacji aktywności fizycznej podczas nagrania, zgadzają się na udział oraz zapewniają opiekę osoby pełnoletniej podczas wykonywania ćwiczeń w czasie nagrywania filmiku do konkursu. Uczniowie pełnoletni takie oświadczenie podpisują sami.
Każdy uczeń może przesłać najwyżej 2 filmiki (w tym przypadku oceniany będzie 1, wybrany przez Komisję Konkursową).
Zgłoszenie uczestnika do konkursu powinno zawierać: - scan wypełnionego i podpisanego OŚWIADCZENIA UCZESTNIKA (dostępny na stronie int.; link poniżej), - filmik/filmiki, zawierające w opisie Imię i nazwisko uczestnika oraz nazwę szkoły, do której uczęszcza uczeń, wysłane na adres mailowy konkurssportowy@gmail.com
Konkurs trwa do 10 grudnia 2020 r.!

Regulamin i zgłoszenie uczestnika dostępne na stronie.

Dodano 02.12.2020

"Razem na święta"

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Razem na Święta”. Projekt polega na niesieniu pomocy innym. Jest przecież tak wiele osób wokół nas, które czekają na wsparcie.
Uczniom i nauczycielom proponujemy następujące działania:
• wykonanie kartek z życzeniami świątecznymi i przekazanie ich sąsiadom (np. wrzucenie do skrzynek pocztowych),
• samodzielne przygotowanie słodkich upominków (np. pierniczków) i obdarowanie nimi sąsiadów lub osób potrzebujących z najbliższej okolicy,
• przygotowanie ozdób świątecznych dla osób z rodziny, przyjaciół,
• zaoferowanie pomocy osobom chorym lub starszym w przedświątecznych zakupach,
• zorganizowanie zbiórki darów dla schroniska dla zwierząt,
• przygotowanie kartek dla kombatantów i Rodaków na Kresach,
• wsparcie organizacji oferujących pomoc Polakom i Polonii za granicą.

Są to jedynie przykłady inicjatyw
Do akcji można zgłaszać się do 18 grudnia.
Szczegóły znajdziecie tutaj