Dodano 22.06.2021

Harmonogram spotkań klasowych

Przedstawiamy harmonogram spotkań klasowych kończących rok szkolny 2020/21. Do zobaczenia!

Dodano 18.06.2021

Nagranie TV Słupsk

Dziś, ostatni raz przed wakacjami, gościliśmy dziennikarzy TV Słupsk. Co w programie? Nasza zdolna uczennica Lilianna Jasińska opowiedziała o swojej wystawie „Skrzydła”, którą obecnie można oglądać w Młodzieżowym Domu Kultury w Lęborku, Panie Maria Lelakowska i Monika Skwarek podsumowały projekt „Empatyczna klasa”, P. Bartosz Pakuła przedstawił działania uczniów Oddziału Przygotowania Wojskowego, P. Agata Szczepaniak opowiedziała o konkursie „Duża sprawa w małym formacie” i wystawie pokonkursowej, a nasi absolwenci Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego Ewelina Reńkas i Amadeusz Galus opowiedzieli o tym, jak nauka w PLO pomogła w dalszej karierze w zawodzie policjanta. Emisja już wkrótce!

Dodano 18.06.2021

Wystawa Lilianny Jasińskiej

Z dumą informujemy, że nasza uczennica Lilianna Jasińska osiągnęła ogromny sukces, jakim jest możliwość zaprezentowania swoich prac na własnej wystawie! Jak mówi Lila: „Jestem zwykłą osiemnastolatką, ale na otaczający mnie świat patrzę inaczej od większości ludzi. Staram się dostrzegać więcej niż to, co widać na pierwszy rzut oka. Kocham przyrodę, a to odzwierciedla się w moich pracach, których głównym motywem są zwierzęta. Zazwyczaj do malowania używam akwareli, gdyż lubię ich delikatność i miękkość, która świetnie oddaje piękno zwierząt. Zdarzy się jednak, że sięgnę po akryle czy kredki”.

Wystawę naszej zdolnej uczennicy można oglądać w Młodzieżowym Domu Kultury w Lęborku do 1 września.

Lilianno, wielkie gratulacje!!!

Dodano 18.06.2021

Konkurs Selfie+

Organizatorzy konkursu Selfie + przysłali do szkoły nagrody dla Pani Moniki Skwarek i dyplom uznania dla Zespołu Szkół Informatycznych za upowszechnianie działań projektowych programu Erasmus+.

Dziękujemy!

Dodano 17.06.2021

Zajęcia praktyczne uczniów Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego na strzelnicy

Po raz kolejny nasi uczniowie klas o profilu policyjnym wzięli udział w zajęciach praktycznych na strzelnicy Klubu Strzeleckiego „Gryf Słupski” przy ul. Zamiejskiej w Słupsku. Przyszli adepci sztuki policyjnej mieli okazję wykorzystać zdobytą wiedzę teoretyczną podczas praktycznych ćwiczeń strzeleckich. W ramach zajęć uczniowie ćwiczyli przyjęcie właściwej postawy strzeleckiej, trzymanie broni, zgrywanie przyrządów celowniczych oraz właściwą pracę na języku spustowym. Trening strzelecki odbył się z broni pneumatycznej (karabinek sportowy) do tarczy TS - 8/88 z odległości 10 m, z postawy stojącej.

Każdy kandydat na policjanta powinien znać zasady bezpieczeństwa panujące w czasie strzelania oraz zasady bezpiecznego i skutecznego posługiwania się bronią. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem naszych uczniów.

Dodano 17.06.2021

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny Emp@tyczna klasa zakończony

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny Emp@tyczna klasa już za nami. Uczniowie przez 10 miesięcy realizowali różne misje związane z wolontariatem czy ochroną środowiska. Dzięki temu szkoła otrzymała certyfikat, a uczniowie dyplomy i nagrody.

Jesteśmy jedną z kilkunastu najbardziej zaangażowanych szkół w Polsce, a kl. 1 TW i 1 LOSMS zdobyły tytuł Emp@tycznej klasy! Wielkie gratulacje!

Dodano 17.06.2021

Różowa skrzyneczka

Zespół Szkół Informatycznych w Słupsku przystąpił do akcji, dzięki której w naszej szkole pojawiła się różowa skrzyneczka. Cel inicjatywy? Walka z wykluczeniem menstruacyjnym oraz zapewnienie bezpłatnych środków higienicznych dla kobiet w przestrzeni publicznej. Warto dodać, że jesteśmy pierwszą szkołą w Słupsku, która przyłączyła się do inicjatywy!

Dodano 17.06.2021

Wycieczka do Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi”

Klasa II A MLO w ramach lekcji geografii wybrała się na wycieczkę do siedziby Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi”. Tematem lekcji był krajobraz kulturowy i jego ochrona, a także rewitalizacja i działania proekologiczne.

Na krajobraz kulturowy składają się zarówno elementy przyrodnicze, jak i wytwory działalności człowieka, które traktowane są jako składnik dziedzictwa kulturowego. Krajobraz kulturowy w Polsce jest chroniony w ramach różnych form ochrony przyrody, głównie w parkach krajobrazowych.

W P.K. „Dolina Słupi” (to jeden z najstarszych parków krajobrazowych w Polsce, a w tym roku obchodzi 40-lecie) występuje ciekawa, reliktowa roślinność, dużo lasów (72% powierzchni parku) i zabytkowe hydroelektrownie usytuowane na rzece Słupi, która jest osią Parku.

Zajęcia odbyły się w salkach edukacyjnych. Rozpoczęto od prezentacji o formach ochrony przyrody w Polsce i ich znaczeniu. Uczniowie poznali najciekawsze stanowiska roślin i zwierząt występujących na terenie Parku oraz pozytywne i negatywne skutki budowy hydroelektrowni dla życia ryb, szczególnie wędrownych. Uczniowie poznali również różne gatunki ryb żyjących w Słupi, a także zasady działania elektrowni wodnych i przepławki. Uczniowie chętnie korzystali także z tablic interaktywnych.

Dziękujemy Pani Alicji Prokop za bardzo wartościowy wyjazd!

Dodano 16.06.2021

„Empatia Wokół Nas”

Przedstawiamy zwycięzców Ogólnopolskiego Konkursu „Empatia Wokół Nas”. Konkurs szerzył wiedzę dotyczącą empatii, rozbudzał wyobraźnię oraz kreatywność.

W kategorii szkoły ponadpodstawowe wyniki są następujące:

I miejsce- Wiktor Boborycki za pracę pt. „Empatia”

opiekun: Maria Lelakowska

II miejsce- Oliwia Kozieł za pracę pt. „Miej serce na dłoni”

opiekun: Monika Skwarek

III miejsce- Agnieszka Kitowska za pracę pt. „Dobro zatoczy koło i wróci do nas”

opiekun: Monika Skwarek

Wyróżnienie- Julia Kułakowska za pracę pt. „Pomocna dłoń”

opiekun: Monika Skwarek

Wielkie brawa dla naszych zdolnych uczniów!

Dodano 15.06.2021

Warsztaty dla rodziców

ZESPÓŁ SZKÓŁ INFORMATYCZNYCH W SŁUPSKU ZAPRASZA WSZYSTKICH RODZICÓW NA DARMOWE WARSZTATY!

Temat spotkania: Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży

Termin: 24.06.2021 r. (czwartek), godz. 17.00-18:30

Zapisy prosimy kierować na adres mailowy: alejakimowicz@gmail.com do dnia 21.06.2021 r.

Tematyka warsztatów:

 1. 1. Etapy rozwojowe.
 2. 2. Czym jest zdrowie psychiczne?
 3. 3. Czym jest stres?
 4. 4. Czas wolny w czasie pandemii.
 5. 5. Depresja.
 6. 6. Samobójstwo.
 7. 7. Samookaleczenia.
 8. 8. Język żyrafy/ język szakala.
 9. 9. Jak wspierać dzieci i młodzież.
 10. 10. Samopoczucie naszych dzieci w okresie nauczania zdalnego.

Ilość miejsc ograniczona, w przypadku dużego zainteresowania zostanie utworzony dodatkowy termin.

Zapraszamy!!!

Egzaminy wstępne do SMS

Dodano 14.06.2021

Konsultacje dla uczniów klas VIII

Drodzy Uczniowie, w tym roku szkolnym zakończyliśmy już konsultacje plastyczne dla ósmoklasistów, w których tak licznie uczestniczyliście. O kolejnych będziemy informować na bieżąco w przyszłym roku szkolnym.

Do zobaczenia!

Egzamin wstępny do Liceum Sztuk Plastycznych

Już 12 czerwca zapraszamy ósmoklasistów na egzaminy wstępne do Liceum Sztuk Plastycznych im. S. I. Witkiewicza przy ZSI w Słupsku.

Egzamin rozpocznie się o godz. 9:00 i będzie składać‚ się z IV części:

I- rysunek

II- malarstwo

III- kompozycja

IV- sprawdzian pisemny z wiedzy ogólnej zw. ze sztuką….

Na egzamin wstępny należy przynieść ołówki, gumki, pędzle, linijkę, nożyczki i klej do papieru.

Kandydaci do LSP proszeni są również o wypełnienie podania do szkoły do 7 czerwca 2021 r. Podanie dostępne jest na stronie internetowej LSP.

Wypełniony formularz należy przesłać do nas pocztą na adres:

Zespół Szkół Informatycznych

ul. Koszalińska 9

76-200 Słupsk

lub przynieść osobiście.

Formularz można także wypełnić i przesłać online.

Czekamy na Was!!!

Dodano 12.06.2021

Bezpieczeństwo w mieście

Od lipca 2019 r. do końca marca 2020 r. nauczyciele akademiccy i studenci z Katedry Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Pomorskiej prowadzili badania ankietowe wśród mieszkańców Słupska. Kolejny już raz sprawdzano poziom, a także stan bezpieczeństwa i porządku publicznego w mieście.

Działania wspierali również nasi nauczyciele i uczniowie, a teraz wzięli udział w podsumowującej debacie online z przedstawicielami władz miasta i służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo!

Jesteście ciekawi wyników ankiet? Oto kilka faktów. Z badania na grupie blisko 900 dorosłych mieszkańców Słupska wynika, że słupszczanie czują się w mieście bezpiecznie. Prawie 37 proc. ankietowanych poziom bezpieczeństwa oceniło jako dobry, a 31 proc. jako bardzo dobry. 10 proc. badanych uznało jednak, że miasto nie jest bezpieczne.

Najsłabiej bezpieczeństwo oceniono na Starym Mieście – tam odsetek osób, które wystawiły najniższą możliwą ocenę był dwukrotnie wyższy niż w pozostałych częściach miasta. Z kolei za najbardziej uciążliwe przestępstwa słupszczanie uznali bójki i pobicia (58 proc. wskazań) oraz kradzieże (9 proc). Za najbardziej niebezpieczne miejsce słupszczanie uznali dworce kolejowy i autobusowy. Dopuszczalny błąd w badaniu wynosi 3 proc.

Dziękujemy za współpracę i zaproszenie do debaty!

Dodano 11.06.2021

Egzamin wstępny dla kandydatów do OPW

Dziś odbył się egzamin wstępny dla kandydatów do Oddziału Przygotowania Wojskowego. Był to test sprawności fizycznej. Po solidnej rozgrzewce przyszedł czas na wykonanie 4 sportowych zadań:

 • bieg po „kopercie”,
 • rzut piłką lekarską 3 kg w przód zza głowy z miejsca,
 • skłony tułowia w przód z leżenia tyłem w ciągu 30 sek.,
 • uginanie i prostowanie ramion w podporze leżąc przodem na ławeczce.

O właściwy przebieg zmagań i prowadzenie punktacji dbał Pan Arkadiusz Herman.

Trzymamy kciuki za wszystkich Kandydatów i życzymy świetnych wyników!

Egzamin wstępny - Oddział Przygotowania Wojskowgo

Zastanawiasz się nad wyborem szkoły średniej? Chciałbyś/abyś w przyszłości pracować w służbach mundurowych? Zapraszamy do naszego Oddziału Przygotowania Wojskowego! Jako jedyni w Słupsku i regionie posiadamy zezwolenie Ministerstwa Obrony Narodowej na prowadzenie OPW.

Aby we wrześniu rozpocząć z nami naukę w Oddziale Przygotowania Wojskowego, złóż odpowiednie dokumenty (szczegóły) i zdaj egzamin wstępny, który odbędzie się już 11.06.2021 r. o godz. 9:00. To test sprawności fizycznej dla kandydatów. Na czym będzie polegał? Informacja poniżej.

Do zobaczenia!

Dodano 10.06.2021

Żywa lekcja historii

Nasi uczniowie Oddziału Przygotowania Wojskowego uczestniczyli w „Żywej lekcji historii”. Podczas spaceru ulicami Słupska odwiedzili Pomnik Żołnierza Polskiego, Obelisk Polskiego Państwa Podziemnego, ul. Nowobramską z Nową Bramą, Starostwo Powiatowe oraz Pomnik Powstańców Warszawskich. Wysłuchali również ciekawostek historycznych o mieście, m.in. o najstarszej w Europie drewnianej windzie z 1910 r., która mieści się w Domu Towarowym.

Dzięki ciekawemu wykładowi P. Bartosza Pakuły uczniowie poszerzają wiedzę na temat swojej małej ojczyzny. Szkoła pełni bardzo ważną rolę w kształtowaniu postaw patriotycznych wśród uczniów i my o tym wiemy!

Dodano 10.06.2021

Porozumienie z 7. Brygadą Obrony Wybrzeża w Słupsku

Zespół Szkół Informatycznych podpisał porozumienie z 7. Brygadą Obrony Wybrzeża w Słupsku. Dokument dotyczy współpracy jednostek w zakresie realizacji zajęć praktycznych dla naszych uczniów Oddziału Przygotowania Wojskowego! Planowane zajęcia z przedmiotów wojskowych to m.in.: zachowanie się żołnierzy w różnych sytuacjach, wyposażenie indywidualne żołnierza i drużyny, zasady postępowania w razie wypadku czy ćwiczenia z zakresu musztry.

Podpisane porozumienie przynosi naszym uczniom OPW jeszcze wiele innych realnych korzyści, m.in.:

 • kształtowanie postaw patriotycznych i obronnych,
 • uczestnictwo w obozach i zajęciach specjalistycznych prowadzonych przez doświadczonych instruktorów, w tym możliwość korzystania z obiektów wojskowych,
 • dbałość o właściwy poziom merytoryczny i dyscyplinę podczas zajęć,
 • zapewnienie środków materiałowych do przeprowadzenia zajęć.

Realizacja tych zajęć praktycznych zdecydowanie pomoże naszym uczniom dobrze przygotować się do podjęcia służby wojskowej w przyszłości.

Bardzo cieszymy się na tę współpracę!

Dodano 09.06.2021

Szkolny konkurs "SMS do przyjaciela"

Drodzy uczniowie!

9 czerwca obchodzimy Dzień Przyjaciela. Kim jest przyjaciel? To wyjątkowa osoba, która nie zawiedzie Cię w potrzebie, która wie, kiedy potrzebujesz jej pomocy, nawet, gdy nic nie mówisz. Taka, z którą najlepiej spędzasz czas w szkole, w pracy lub na podwórku. O tej cennej relacji, często na całe życie, dużo powiedziano, napisano wiele pięknych i wzruszających słów. Albert Camus napisał: „Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić. Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem”.

W 2021 roku chcemy to wyjątkowe święto połączyć z bardzo ważną postacią pokolenia Kolumbów, której setną rocznicę narodzin w tym roku upamiętniamy wieloma wydarzeniami. Poniżej wiersz Krzysztofa Kamila Baczyńskiego „Do przyjaciela”. Mamy nadzieję, że utwór ten zainspiruje Was do napisania krótkiej wiadomości tekstowej do przyjaciela. Prace należy przesyłać na adres mailowy: majabachan@gmail.com do 16 czerwca 2021 roku. Doceńmy prawdziwych przyjaciół.

Krzysztof Kamil Baczyński

„Do przyjaciela”

J. Andrzejewskiemu

Jak daleko jest od słowa do słowa!

A dalej chyba do mocnego jak sosna

wypełnienia się w uśmiechach prostych,

które wiążą jak wstążka rzeki

powitania, boje nasze dalekie.

Cóż jest więcej nad gest niewidoczny,

przerzucony jak zielona struna

nad miastami huczącymi w łunach,

nad stawania się obłok mroczny?

Mostek wiotki, taki śpiewny, pomocny.

I nie grzmiące to nasze witanie,

nie olbrzymie, ale ręką, gdy dotkniesz,

jest jak deska dębowa od łez mokra,

która błyszczy się, tęga i dobra,

na kołyskę i na trumnę sposobna.

A i krzyż z niej strugać można, no i kostur,

co zieloną grzywę liści puści z wiosną.

Bo się wierzy, że milczenie to śpiewanie,

a jak śpiewać, to Bóg nas tak śpiewem łączy.

Jeśli głosy będą jako dech gorący,

co roztopi dni topory, grób roztuli,

tośmy dobrze, przyjacielu, Boga czuli.

21 IV 43 r.

Dodano 09.06.2021

Ćwiczenia w terenie

Nasze uczennice reprezentujące kl. 2 PLO oraz uczniowie reprezentujący kl. 2A SMS wzięli udział w ćwiczeniach terenowych z kartografii i topografii studentów geografii Akademii Pomorskiej w Słupsku. Zajęcia odbyły się w miejscowości Jasień, położonej nad jeziorem o tej samej nazwie. W programie ćwiczeń były m.in. marsz na orientację oraz gra azymutalna, która wymagała umiejętności precyzyjnego wyznaczania azymutów oraz odległości.

Młodzież z naszej szkoły zrealizowała wszystkie obowiązkowe zadania, za co należą im się duże brawa!

Dodano 08.06.2021

"Lekcja stylu"

Dziś w szkole gościliśmy P. Paulinę Dulanowską i wizażystkę Ewę Sakowicz. Panie przeprowadziły metamorfozę naszej uczennicy Natalii. P. Paulina przygotowała dwie stylizacje, a P. Ewa wykonała piękny makijaż glamour. Naszą akcję udokumentowały również lokalne media.

Już od września uczniowie na kierunku technik stylista poznawać będą tajniki mody i urody. Chcesz do nas dołączyć? Wszystkie szczegóły znajdziesz na naszej stronie internetowej. Zapraszamy!

Dodano 07.06.2021

Obóz uczniów Oddziału Przygotowania Wojskowego

Trzydniowy obóz szkoleniowo-kondycyjny naszych uczniów Oddziału Przygotowania Wojskowego za nami! Wyjazd do Smołdzińskiego Lasu był uzupełnieniem wiedzy teoretycznej nabytej w czasie roku szkolnego.

Młodzież uczestniczyła w zajęciach praktycznych poznając zasady żołnierskiego zachowania czy wybrane elementy musztry indywidualnej i zespołowej. Przyszli mundurowi uczyli się również udzielania pierwszej pomocy, zastosowania defibrylatora AED i postępowania w stanach nagłego zagrożenia zdrowotnego. Nie mniejszą atrakcją było szkolenie strzeleckie czyli ćwiczenia w składaniu i rozkładaniu karabinka i pistoletu wojskowego.

Koordynatorem Oddziału Przygotowania Wojskowego w ZSI jest kmdr por. Tomasz Kosakowski.

Przypomnijmy, że ZSI jako jedyne w Słupsku i regionie posiada zezwolenie Ministerstwa Obrony Narodowej na prowadzenie Oddziału Przygotowania Wojskowego!

Jeśli chcesz rozpocząć z nami naukę, wystarczy złożyć odpowiednie dokumenty (szczegóły na str. int. szkoły) i zdać egzamin wstępny, który odbędzie się już 11.06.2021 r. o godz. 9:00 w Zespole Szkół Informatycznych przy ul. Koszalińskiej 9 w Słupsku. Będzie to test sprawności fizycznej dla kandydatów. Zapraszamy!

Dodano 07.06.2021

Egzamin zawodowy uczniów TW

Klasa 2 C TW przystąpiła do egzaminu zawodowego. Dziś praktyka, jutro teoria. Życzymy powodzenia!

Dodano 02.06.2021

Dzień Dziecka - wyniki konkursu

Obrady jury, liczenie głosów i mamy to! Z wczorajszymi zadaniami przygotowanymi z okazji Dnia Dziecka najlepiej poradziła sobie klasa 2B MLO, która zdobyła 86 pkt.! II miejsce zajęły klasy 2B PLO i 2B LSP z 82 pkt., a III miejsce należy do klas 1A TW i 1B TW, które zdobyły 81 pkt.

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczniom jeszcze raz życzymy wszystkiego, co najlepsze!!!

Dodano 01.06.2021

ZSI i SMS inspirują lekturą

Zespół Szkół Informatycznych oraz Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Słupsku zapraszają słupskie szkoły podstawowe do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach online „ZSI i SMS inspirują lekturą”.

Zajęcia trwają 45 minut i są prowadzone przez uczniów naszej szkoły. Podczas spotkania młodzież zapoznaje dzieci z fragmentami lektur, podejmuje rozmowę inspirowaną lekturą oraz zachęca do wykonania pracy plastycznej związanej z omawianym utworem.

Młodzież pragnie w ten sposób zachęcić młodsze koleżanki i kolegów do czytania książek.

Warsztaty będą prowadzone od 7 do 18 czerwca 2021.

W przypadku chęci zgłoszenia szkoły do udziału w projekcie lub uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt mailowy pod adresem: majabachan@gmail.com. Liczba miejsc jest ograniczona.

Serdecznie zapraszamy!

Dodano 01.06.2021

(za)Inspirowani Różewiczem

Czerwiec- jeden z ulubionych miesięcy wszystkich uczniów. To przecież czas, który zwiastuje upragnione przez nas wszystkich WAKACJE! Relaks, słońce, morze, góry- to wszystko na Was już czeka. Drodzy uczniowie! Prosimy jednak o chwilę cierpliwości, gdyż... w ZSI i SMS nie zwalniamy tempa, a ostatni miesiąc nauki pragniemy celebrować poprzez aktywny udział w „Literackim czerwcu w ZSI i SMS”.

Uwaga! Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w artystycznym konkursie (za)INSPIROWANI RÓŻEWICZEM. Poniżej zamieszczamy regulamin konkursu! (za)Inspirujcie się...

Regulamin
Dodano 01.06.2021

Dzień Dziecka 2021

Dziś święto wszystkich Dzieci- tych małych i tych dużych. W Zespole Szkół Informatycznych i Szkole Mistrzostwa Sportowego uczniowie spędzili czas bardzo kreatywnie.

Do wykonania mieli kilka zadań konkursowych. Młodzi szukali kodów QR ukrytych na terenie szkoły, dzięki którym otrzymali zadania do wykonania. Ponadto wychowawca każdej klasy miał za zadanie wykonać podobiznę gospodarza swojej klasy, dowolną techniką. Zorganizowano również warsztaty robienia nadruków na koszulkach oraz torbach bawełnianych. Do wykonania był także plakat informacyjny o słynnych dzieciach, które zasłynęły działalnością mającą na celu szerzenie wartościowych postaw będąc osobą niepełnoletnią.

Zwycięzców ogłosimy już jutro, a dziś naszym Uczniom życzymy wszystkiego, co najlepsze!!!

Dziękujemy P. Aleksandrze Jakimowicz, P. Bartkowi Chomiczowi, P. Andrzejowi Fijałkowskiemu, P. Bartoszowi Pakule, P. Natalii Zakrzewskiej, P. Agacie Szczepaniak, P. Grzegorzowi Bożkowi oraz Samorządowi Uczniowskiemu za tak ciekawie zorganizowany Dzień Dziecka.

Dodano 01.06.2021

Empatia wokół Nas

Z przyjemnością informujemy o wynikach Ogólnopolskiego Konkursu „Empatia wokół nas” organizowanego w ramach projektu Emp@tyczna klasa. Konkurs szerzył wiedzę dotyczącą empatii, rozbudzał wyobraźnię oraz kreatywność.

W kategorii szkoły ponadpodstawowe wyniki są następujące:

I miejsce- Wiktor Boborycki za pracę pt. „Empatia”

opiekun: Maria Lelakowska

II miejsce- Oliwia Kozieł za pracę pt. „Miej serce na dłoni”

opiekun: Monika Skwarek

III miejsce- Agnieszka Kitowska za pracę pt. „Dobro zatoczy koło i wróci do nas”

opiekun: Monika Skwarek

Wyróżnienie- Julia Kułakowska za pracę pt. „Pomocna dłoń”

opiekun: Monika Skwarek

Całe podium nasze. Ogromne brawa dla naszych uczniów.

Dodano 31.05.2021

„Łapka do góry” na finiszu!

„Łapka do góry” już na finiszu Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Poniżej prezentacja podsumowująca działania uczestników. Ogromne brawa za Waszą wspaniałą aktywność!!!

Dodano 28.05.2021

Musztra przed szkołą

Nasi uczniowie klas o profilu policyjnym realizują zajęcia z zakresu musztry. Dziś przed szkołą ćwiczyła młodzież z kl. 2C PLO.

Tematem były wybrane elementy musztry policyjnej. Podczas lekcji uczniowie trenowali formowanie kordonów, dwukordonów oraz wiązanie kordonów za ręce. Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z wybranymi elementami czynności służbowych podejmowanych w ramach przywracania naruszonego porządku publicznego.

Trenowane umiejętności są policjantom niezbędne do działania w warunkach zagrożenia bezpieczeństwa, zbiorowego zakłócenia porządku publicznego, działania na rzecz ochrony porządku publicznego w czasie imprez i uroczystości masowych, katastrof, klęsk żywiołowych i awarii technicznych oraz przemieszczania pododdziałów w kolumnach marszowych pojazdów.

Dziękujemy Panu Krzysztofowi Straszakowi za tę praktyczną lekcję.

Dodano 28.05.2021

Zajecia praktyczne

Uczniowie kl. 3 TW uczestniczyli w zajęciach praktycznych. Wykonywali rozmaz krwi oraz badali kał zwierząt: koni, świnek morskich, kota i kur. W preparatach znaleźli jaja pasożytów wewnętrznych. Dziękujemy P. Marcie Malinowskiej za pouczające ćwiczenia.

Dodano 26.05.2021

Dzień Matki

Nadszedł dzień, w którym wyrażamy wdzięczność swojej Mamie. Wszystkim Mamom - z okazji ich święta, życzymy dużo zdrowia, uśmiechu, pomyślności i radości. Dziękujemy za matczyną miłość, poświęcenie i pomoc. Naprawdę to doceniamy, choć tak rzadko o tym mówimy.

Dodano 25.05.2021

Egzamin ósmoklasisty

Drodzy ósmoklasiści,

przystępujecie do egzaminów, które sprawdzą zdobytą przez Was wiedzę. Życzymy Wam, aby uzyskane wyniki spełniły Wasze oczekiwania i dały możliwość realizacji planów. Powodzenia!!!

Dodano 24.05.2021

"Witkacy i ja" - wystawa prac

W Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku otwarta jest wystawa prac laureatów XIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego i Fotograficznego pt. „Witkacy i ja”. Przypomnijmy, że osiągnęliśmy w nim spory sukces. Michał Warmiński zajął II miejsce, a Gabriela Siecińska i Maja Kalinowska zdobyły wyróżnienie. I to właśnie prace tej trójki uczniów zakwalifikowały się do wystawy.

Ideą zarówno konkursu, jak i wystawy jest popularyzacja twórczości Stanisława Ignacego Witkiewicza oraz zachęcenie młodego pokolenia do poszukiwania inspiracji w dziełach artysty.

Wystawę pokonkursową można oglądać do 13 czerwca 2021 r. w sali wernisażowej im. Barbary Zielińskiej w Białym Spichlerzu w Słupsku.

Naszym zdolnym uczniom gratulujemy, a Was zachęcamy do obejrzenia wystawy.

Dodano 20.05.2021

"Łapka do góry" w akcji

Uczestnicy projektu „Łapka do góry” przeprowadzili zajęcia dla dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 31 „Bajkowa Kraina” w Słupsku.

Prawie 100 maluszków dowiedziało się, jak prawidłowo zachowywać się przy zwierzętach, np. w zoo. Bardzo dziękujemy Pani Dyrektor Annie Pączek za możliwość przeprowadzenia zajęć. Dzięki uprzejmości firmy Husse, z którą współpracuje grupa, prowadzące mogły również urozmaicić zajęcia: przebrać się w strój psa i podarować dzieciom kolorowanki.

Piękna inicjatywa!