Dodano 21.12.2021

Sekretna szafa

Kochani, znacie pewne miejsce w sali 108? To sekretna szafa- pomysł stworzony przez Samorząd Uczniowski. „Wyposażenie” szafy to m.in. czajnik elektryczny czy kuchenka mikrofalowa. Nasi uczniowie w czasie przerw mogą zaparzyć kawę, herbatę, podgrzać coś w mikrofalówce czy zjeść w ławce przy muzyce. Takie rozwiązanie to rzadkość w szkołach.

Gratulujemy świetnego pomysłu!

Dodano 20.12.2021

Konkurs na najładniej przystrojoną klasę

Znamy wyniki konkursu zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski na najładniej przystrojoną salę. Nasi zwycięzcy tooo:

3 A MLO i 3 A PLO --> s.106

2 ATW i 2 BTW --> s. 207

Nagrodami są dyplomy oraz jeden dzień wolny od odpowiedzi ustnych w II semestrze.

Gratulujemy!

Dodano 20.12.2021

Zbiórka dla Dariusza Piechoty

Dziękujemy wszystkim rodzicom i uczniom, którzy włączyli się do akcji wspierającej leczenie Dariusza Piechoty- byłego bramkarza Gryfa Słupsk. Dzięki Wam zebrano 600 złotych!!!

Dodano 17.12.2021

Miły gest!

Klasa 3A SMS złożyła uczniom i nauczycielom naszej szkoły życzenia rozdając przy tym cukierki. Dziękujemy za miły świąteczny gest.

Dodano 17.12.2021

Wigilia w szkole

Dziś w szkole czas wigilii klasowych i jasełek. Było dużo życzeń, uśmiechu, prezentów i tradycyjne wigilijne potrawy. Zapraszamy do fotogalerii!

Dodano 16.12.2021

Język angielski w praktyce

Klasa IIIAS wraz z nauczycielkami języka angielskiego – P. Karoliną Majcherską i P. Natalią Zakrzewską wybrała się na niecodzienne zajęcia do McDonalda. Zadaniem młodych piłkarzy było złożenie zamówienia w języku angielskim i rozmawianie z kolegami z klasy w obcym języku. Kto z Was jest za takim unowocześnieniem tradycyjnej formy zajęć? Jesteśmy ciekawi Waszego zdania!

Dodano 16.12.2021

Pomoc dla Dariusza Piechoty

Już dziś nasi chłopcy ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego sprzedawać będą ciasta, a cały dochód przeznaczony zostanie na leczenie Dariusza Piechoty- byłego bramkarza Gryfa Słupsk, który zmaga się z samoistnym zwłóknieniem płuc.

Widzimy się dziś na I piętrze od 10.30 przez cały dzień.

Do pieczenia ciast chętnie włączyli się rodzice uczniów kl. V i VII SMS, za co serdecznie dziękujemy!

Darka wspierać można również za pośrednictwem zbiórki internetowej: Czaka czeka...

Liczy się każda złotówka!

Dodano 15.12.2021

Pomagamy!

Mama jednej z naszych uczennic choruje na złośliwego raka piersi i wymaga specjalistycznego leczenia. Każdy z nas może pomóc w zebraniu potrzebnych środków! Chcielibyśmy zachęcić wszystkich do wzięcia udziału w zbiórce stacjonarnej, która w naszej szkole trwa jeszcze do piątku (przy sekretariacie).

Nie uda Ci się wesprzeć nas na miejscu? Są jeszcze dwa inne sposoby:

Zachęcamy również do udostępniania tego postu! Jedno udostępnienie zachęcające znajomych do wpłaty pomaga zebrać średnio dodatkowe 30 zł.

Dodano 15.12.2021

Maraton Pisania Listów- podsumowanie akcji

Z wielką radością i dumą informujemy, że w tym roku zasięg Maratonu Pisania Listów przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Wysłaliście 2381 listów w obronie osób, których prawa człowieka są łamane. Jesteśmy szczęśliwi, że nasi uczniowie nie są obojętni na otaczający świat i potrafią pomagać innym. Najwięcej empatycznych listów wysłały klasy: 2 A PLO i 2 OPW.

Organizatorki Maratonu- P. Ewelina Walczak i P. Natalia Hendrych z dumą wypełniały raport dla Amnesty International.

Brawa dla Was! Jeszcze raz dziękujemy za udział w Maratonie i do zobaczenia za rok!

Dodano 14.12.2021

Kiermasz świąteczny

Prace plastyczne, fotografie, podkładki pod kubki, ozdoby na choinkę, bransoletki, kartki świąteczne… To wszystko i wiele więcej czekać będzie na Was już jutro i pojutrze (15 i 16.12) podczas świątecznego kiermaszu w ZSI. Jesteśmy do Waszej dyspozycji na każdej długiej przerwie w holu na parterze.

Zebrane podczas kiermaszu środki przekażemy na cel charytatywny.

Zapraszamy!

Dodano 14.12.2021

Wizyta w 7 BOW

Klasy I i II OPW kolejny raz odwiedziły swoją jednostkę patronacką- 7 Brygadę Obrony Wybrzeża w Słupsku. Młodzież podczas całodniowego pobytu w jednostce sprawdzała się na różnych polach. Musztra, żołnierska postawa, oddawanie honorów, obsługa radiostacji, zajęcia z wychowania fizycznego (podciąganie na drążku, pompki, bieg), a to wszystko pod okiem instruktorów 7 BOW. Dziękujemy!!!

Dodano 13.12.2021

Wielka zbiórka

Jeszcze do 16 grudnia trwa Wielka zbiórka na rzecz hospicjum dla dzieci „Bursztynowa przystań” w Gdyni. Na plakacie znajduje się lista najpotrzebniejszych artykułów.

Zachęcamy do wspierania kolejnej dobroczynnej akcji w naszej szkole!

Dodano 10.12.2021

Co wydarzyło się…?

„Co wydarzyło się w sztuce przed XX wiekiem?”. Z odpowiedzią na to pytanie zmierzyli się uczniowie klasy 1 OPW wykonując prace w technice kolażu.

Dodano 10.12.2021

Olimpiada przedmiotowa

Drodzy Nauczyciele, drodzy Uczniowie!

Serdecznie zapraszamy do udziału w olimpiadzie przedmiotowej w sesji zimowej, która zostanie przeprowadzona 13.01.2022 r.

I Zasady ogólne

 1. Olimpiady przeznaczone są dla uczniów od klasy IV szkoły podstawowej do klasy III szkoły średniej.
 2. Olimpiada ma zasięg ogólnopolski i będzie testem jednokrotnego wyboru składającym się z 30 pytań. Do każdego pytania w teście podane zostaną 4 odpowiedzi, z których tylko jedna odpowiedź może być poprawna. Uczeń ma także możliwość wstrzymania się od odpowiedzi na dane pytanie.

II Nagrody

 1. Każdy z uczestników olimpiady przedmiotowej, niezależnie od uzyskanego wyniku, otrzyma dyplom uznania w ramach danego przedmiotu i klasy.
 2. Dla najlepszych zostały przewidziane następujące nagrody:
 3. miejsce 1: dyplom laureata I miejsca oraz nagroda książkowa,
  miejsce 2-5: dyplomy laureata oraz nagrody książkowe,
  miejsce 6-10: dyplomy laureata,
  miejsca od 11: dyplomy uznania.

Każdy uczestnik deklarujący chęć udziału w konkursie proszony jest o wpłatę wpisowego w wysokości 10,00 zł do 13.12.2021 r. do P. Doroty Grygorkiewicz.

Dodano 09.12.2021

Koło psychologiczne

Zachęcamy Was do dołączenia do koła psychologicznego prowadzonego przez Pana Macieja Maraszkiewicza! Na zajęciach uczymy się rozmawiać o emocjach, swoich potrzebach czy skutecznej komunikacji z drugim człowiekiem bez przemocy. Również poruszamy tematy związane z dbaniem o swoje zdrowie psychiczne, jak i tematy związane z nową technologią – m.in. jak mądrze z niej korzystać. Rozmawiamy również o nauce, motywacji do niej oraz o motywacji do nauki podczas edukacji zdalnej. Jednym słowem poznajemy człowieka i wszystko, co z nim związane.

Zajęcia odbywają się w poniedziałki w I LO przy ul. Szarych Szeregów w Słupsku. Najbliższe spotkanie 13 grudnia. Zajęcia rozpoczynają się o godzinie 16:00. Chętnych prosimy o zgłaszanie się na adres mailowy: kilka.slow.o.czlowieku(at)gmail.com.

Dodano 09.12.2021

Sukces Wiktorii Bastek

Nasza uczennica Wiktoria Bastek z kl. II A PLO wzięła udział w turnieju tańca nowoczesnego w Cedrach Wielkich i zajęła 4. miejsce solo oraz 6. miejsce impro-solo.

Wiktorio, gratulujemy!

Dodano 07.12.2021

Podsumowanie akcji

Nasza spółdzielnia uczniowska Plastusie wraz z opiekunką P. Natalią Hendrych podsumowuje akcję Lumpeks „Dama za grosik”. Organizatorom udało się zebrać 1000 zł i całą kwotę przekazano na leczenie małej 6-letniej Dagmarki, która potrzebuje operacji serca, by móc żyć. Jesteśmy wzruszeni!

Kochani, a my wciąż możemy wspierać finansowo dziewczynkę. Wszelkie szczegóły zbiórki internetowej tutaj:

Siepomaga.pl

Dziękujemy każdemu z osobna za pomoc!

Dodano 07.12.2021

Połowinki 2021

Połowinki 2021 za nami. Bawiliście się świetnie! Na dowód mamy zdjęcia. Zapraszamy do galerii!

Dodano 07.12.2021

Podsumowanie akcji

Nasza spółdzielnia uczniowska Plastusie wraz z opiekunką P. Natalią Hendrych podsumowuje akcję Lumpeks „Dama za grosik”. Organizatorom udało się zebrać 1000 zł i całą kwotę przekazano na leczenie małej 6-letniej Dagmarki, która potrzebuje operacji serca, by móc żyć. Jesteśmy wzruszeni!

Kochani, a my wciąż możemy wspierać finansowo dziewczynkę. Wszelkie szczegóły zbiórki internetowej tutaj:

Siepomaga.pl

Dziękujemy każdemu z osobna za pomoc!

Dodano 07.12.2021

Matematyka z Mikołajem w ZSI i SMS 2021

Gry planszowe to miła odskocznia od codzienności. Pozwalają usiąść w gronie rodziny, znajomych, by poćwiczyć szare komórki, wspólnie się pośmiać i pogłówkować. Każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie. Mali i duzi, miłośnicy rywalizacji czy współpracy, pasjonaci matematyki czy historii. Można zagrać szybką partię w 15 minut lub spędzić przy planszy pół dnia.

By zachęcić do takiej formy spędzania wolnego czasu, 6 grudnia 2021 roku, z okazji Mikołajek, w Zespole Szkół Informatycznych oraz Szkole Mistrzostwa Sportowego zorganizowaliśmy kolejną edycję Matematyki z Mikołajem. O godzinie 8 rano aula szkolna zamieniła się w matematyczne kasyno. Przybyli na nią członkowie zespołu Uczeń zdolny, jak i wybrani przedstawiciele klasy III - specjaliści od Domino, Rummikuba, Triominos, Digita, Remika liczbowego, Geniusza Go, Kodu Faraona, Jengi, Ryzyk fizik oraz Callisto, którzy odpowiadali za porządek oraz zasady fair-play przy danym stole. Młodzież w miłej świątecznej atmosferze integrowała się, ćwicząc jednocześnie logiczne myślenie.

Z tego miejsca chcielibyśmy serdecznie podziękować klasie 8B z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Dębnicy Kaszubskiej, która pod okiem Pani Renaty Redelczuk przygotowała część dekoracji na ten dzień.

Nad prawidłowym przebiegiem tego wydarzenia czuwał nasz zespół nauczycieli matematyki.

Dodano 06.12.2021

Mikołajkowe zGranie

Wolontariusze z naszej szkoły wzięli udział w akcji „Mikołajkowe zGranie”. To impreza Mikołajkowa dla dzieci i ich rodzin, która odbyła się wczoraj w sali słupskiego Klubu Bokserskiego. Na małych uczestników czekały gry, zabawy, pokazy taneczne, występy artystyczne, instruktaż pierwszej pomocy i pyszne ciasto. Była też oczywiście choinka i Mikołaj z prezentami.

Dziękujemy naszym wolontariuszom za bezinteresowną pomoc! Na Was zawsze można liczyć!

Dodano 03.12.2021

Maraton Pisania Listów Amnesty International

W naszej szkole w dniach 7-10.12.2021 r. odbędzie się Maraton Pisania Listów Amnesty International. W tym roku wydarzenie i samo pisanie listów odbędzie się online (wysyłamy maila).

Przez cały tydzień podczas wybranych lekcji będziemy wspólnie pisać listy. Można to zrobić również indywidualnie w dowolnym czasie. Liczy się każdy list.

Będziemy prowadzić specjalny licznik wspólnie napisanych wiadomości. Codziennie w komentarzach pod tym postem będziemy podawać, ile listów udało nam się wysłać.

Ponadto codziennie w dniach 7-10.12.2021 r. o godzinie 13.15 możemy się spotkać! Na spotkaniu obecne będą koordynatorki akcji z ramienia szkoły (P. Natalia Hendrych w s. 202 i P. Ewelina Walczak w s. 1) oraz wszystkie chętne osoby (uczniowie i nauczyciele). Będziemy mogli wyjaśnić kwestie organizacyjne, napisać list, porozmawiać o prawach człowieka czy społeczeństwie obywatelskim.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości piszcie na dzienniku lub podejdźcie do P. Natalii Hendrych lub P. Eweliny Walczak.

Do zobaczenia i usłyszenia na maratonie!

A o samym maratonie i 10 bohaterkach i bohaterach, w obronie których będziemy pisać listy, można przeczytać tutaj: Maraton pisania listów

Dodano 03.12.2021

Murem za polskim mundurem

Nasi uczniowie z kl. II OPW włączyli się do akcji „Murem za polskim mundurem”. Młodzież gościła w 7. Brygadzie Obrony Wybrzeża w Słupsku i przekazała kartki z życzeniami dla żołnierzy pełniących służbę na naszej wschodniej granicy. Uczniowie podziękowali w ten sposób żołnierzom za rzetelne wykonywanie obowiązków i gotowość do obrony polskich granic. Podarunki zostaną przekazane żołnierzom osobiście przez dowódcę niebieskich beretów płk. Romana Kopkę.

Dodano 03.12.2021

Spotkanie z P. Aleksandrą Górawską

Klasa 1 A TW, pod okiem Pani Moniki Skwarek, w ramach działań związanych z obchodzonym corocznie Dniem Statystyki, uczestniczyła w spotkaniu edukacyjnym online z Panią Aleksandrą Górawską, przedstawicielką Urzędu Statystycznego w Słupsku. Uczniowie dowiedzieli się, jak wygląda praca w takim urzędzie, czym zajmuje się instytucja, w jaki sposób pozyskuje dane, jak je opracowuje, jakie wnioski wyciąga, a przede wszystkim - w jaki sposób te dane przelicza i przedstawia.

Serdecznie dziękujemy za cenne informacje, materiały, gadżety i możliwość współpracy.

Dodano 02.12.2021

Black Week na matematyce

Czy promocja musi być ściśle związana z zakupami? Otóż nie! W tym tygodniu w sali nr 207 na uczniów Pani Moniki Skwarek czeka świetna promocja, typowo matematyczna. Nie zwlekaj, bo jak to bywa w świecie konsumenta, oferta jest limitowana W ten sposób pokazujemy, jak ciekawie można bawić się i uczyć. „To jest prawdziwy Black Week, nie oszukany” - mówią uczniowie.

Dodano 02.12.2021

Zbiórka!

Rozpoczynamy świąteczną zbiórkę artykułów na potrzeby słupskiego schroniska dla zwierząt i Fundacji „Dziki Azyl”. Listę najpotrzebniejszych rzeczy znajdziecie na grafice. Artykuły można dostarczać do P. Marty Malinowskiej i P. Magdy Piniahy do sali zabiegowej do 10 grudnia. Zachęcamy Was gorąco do wsparcia!

Dodano 01.12.2021

Stypendyści roku 2021/2022!

Z wielką dumą przedstawiamy naszych uczniów, którzy decyzją Prezesa Rady Ministrów otrzymali stypendium na rok szkolny 2021/2022

 • Julia Kułakowska – 4-letnie MLO
 • Dominika Pluto-Prądzyńska – 3-letnie MLO
 • Vanessa Barteczka – 4-letnie PLO
 • Wiktoria Szczęśniak – 3-letnie PLO
 • Jagoda Dudzińska – 5-letnie TZSI
 • Kacper Surma – 4-letnie TZSI
 • Julia Nowak – 5-letnie LSP
 • Julia Niemczyk – 4-letnie LSP
 • Wojciech Pawlina – 4-letnie LOMS
 • Jakub Romanowski – 3-letnie LOMS

Stypendium jest odzwierciedleniem Waszej wzorowej nauki i wysokich osiągnięć. Serdecznie gratulujemy!

Chcielibyśmy pogratulować również Waszym Nauczycielom, Wychowawcom i Rodzicom. To wspólna praca.

Dodano 30.11.2021

Lumpeks „Dama za grosik”

Przypominamy, że już od jutra do 3.12 na długich przerwach na auli szkolnej odbędzie się Lumpeks „Dama za grosik”. Serdecznie zapraszamy, bo asortyment jest wystrzałowy i w niskich cenach, a każda złotówka zostanie przeznaczona na cel charytatywny.

Liczymy na Was!

Dodano 30.11.2021

Spotkanie z RapPedagogiem

W naszej szkole odbył się Artystyczny Program Profilaktyczny „Antymina” autorstwa rapera Mirosława Kolczyka „Kolah”. Uczniowie uczestniczyli w pogadance o zagrożeniach, jakie niosą za sobą alkohol, narkotyki i inne używki.

Realizatorzy spotkania w niesamowicie ciekawy sposób przedstawili treści dotyczące współczesnych zagrożeń. Różnorodność form przekazu, od muzycznego po najbardziej osobiste świadectwa z życia prowadzących, poruszyła naszą młodzież. Opowiadane historie, dzięki swojej autentyczności, stały się przekonujące i przystępne dla uczniów. Podczas spotkania poruszone zostały bardzo ważne dla młodych ludzi zagadnienia, o których często nie chcą rozmawiać z dorosłymi i zamykają się na różne formy pomocy. Spotkanie pozwoliło poruszyć ten temat tabu i dotrzeć do młodzieży.

Bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc w realizacji spotkania Chrześcijańskiemu Stowarzyszeniu Dobroczynnemu.

Dodano 29.11.2021

Aktywnie i otwarcie dla innych!

Codzienna nauka, mnóstwo lekcji i obowiązków, doba wciąż za krótka- to spostrzeżenia większości z nas. Warto jednak próbować i działać, doświadczać czegoś nowego, poznając tym samym innych.

Jedną z naszych uczennic, która realizuje swoje pasje należąc do harcerstwa, jest Aleksandra Zagorodnikow z kl. 2A TW. Ola wraz ze swoją drużyną zdobyła właśnie II miejsce w XIX Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Śpiewanie dla Andrzeja” w Goleniowie. Serdecznie gratulujemy!

Dodano 29.11.2021

Wizyta na Strzelnicy Garnizonowej 7. BOW

Klasy 1 OPW i 2 OPW odwiedziły Strzelnicę Garnizonową 7. Brygady Obrony Wybrzeża w Słupsku. Nasza młodzież utrwalała wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy, ćwiczyła składanie i rozkładanie broni, wyznaczała azymuty za pomocą kompasu, a także orientowała się w terenie na podstawie mapy i punktów charakterystycznych.

Drugą częścią naszego wyjazdu był bieg na orientację z wykorzystaniem mapy i kompasu. Zwycięzcami rywalizacji zostali Amelia Grzywacz i Łukasz Trebik, którzy otrzymali medale.

Dziękujemy 7. Brygadzie Obrony Wybrzeża za cenne informacje teoretyczne i równie ważną wiedzę praktyczną!

Dodano 25.11.2021

Andrzejki

Już 30.11 obchodzić będziemy Andrzejki. W naszej szkole również. Tego dnia uczniowie będą wróżyć i stawiać karty Tarota. Stanowiska ustawione będą przy wejściu głównym do szkoły i sekretariacie. Powróżymy wszystkim chętnym, więc serdecznie zapraszamy! Zachęcamy Was również do przebrania się tego dnia!

Dodano 19.11.2021

Empatyczna postawa

Skontaktowała się z nami P. Natalia, która chciałaby oficjalnie podziękować naszej uczennicy- Patrycji Romanowskiej z kl. II A TW za pomoc w odnalezieniu ukochanego psa.

Przedstawiamy Wam smutną historię ze szczęśliwym zakończeniem.

Pies P. Natalii zerwał się dziś rano ze smyczy i.. poszedł w długą. Szukano go, ale niestety musiał być już tak wystraszony całą sytuacją, ludźmi dookoła niego, odgłosami samochodów i innymi psami, że nie przyniosło to efektów.

Z kolei nasza uczennica Patrycja Romanowska, zgłosiła w Animal Patrolu, że znalazła psiaka, dzięki czemu właścicielka psa, dzwoniąc również do Animal Patrolu z prośbą o pomoc, została powiadomiona, że pupil właśnie został znaleziony i otrzymała numer telefonu do uczennicy naszej szkoły. Gdy P. Natalia spotkała się z uczennicą, jej ukochany przyjaciel siedział przemoczony, ale wtulony w dziewczynę, która pilnowała, aby do przyjazdu właścicielki pozostał cały i zdrowy.

„Patrycjo, jestem Ci wdzięczna. Gdybyś nie zatrzymała się przy Atomie, zapewne do tej pory leżałby gdzieś przemoczony i wystraszony. I bardzo przepraszam za ubrudzoną przez małego kurtkę oraz spóźnienie na lekcje”- pisze wzruszona właścicielka.

Patrycjo, my również przyłączamy się do podziękowań, masz naprawdę dobre serce.

Dodano 24.11.2021

Kolejne spotkanie online

Nasi uczniowie z kl. 2 TW, II PLO i II OPW po raz trzeci połączyli się online z uczniami i nauczycielem ze szkoły Martin Luther Europaschule, która mieści się w Herten w Niemczech.

Tym razem mówiliśmy o naszej szkole i różnych profilach, które u nas funkcjonują, oczywiście w języku angielskim. Z kolei nasi zagraniczni przyjaciele opowiadali o systemie oświaty w Niemczech. Następnym zadaniem będzie napisanie do siebie listu i wysłanie świątecznej paczki z drobnymi upominkami.

Za organizację spotkania odpowiedzialna była P. Natalia Zakrzewska.

Dodano 23.11.2021

Bieg na orientację

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w „Biegu na orientację na obszarze o krajobrazie młodoglacjalnym i zróżnicowanej bioróżnorodności” nad jeziorem Jasień. Rywalizacja polegała na odnalezieniu rozmieszczonych w terenie lampionów, których lokalizacja była zaznaczona na mapie topograficznej. W trakcie realizacji zadań uczniowie musieli wykazać się umiejętnością orientowania mapy i czytania elementów treści mapy, takich jak hipsometria, szata roślinna, drogi itp.

Zawody wygrali, ex aequo, uczniowie klasy 3A LO SMS i 3 B LO SMS. Imprezę zorganizowała Akademia Pomorska w Słupsku, zaś z ramienia naszej szkoły za organizację odpowiedzialny był P. Marek Majewski.

Dodano 23.11.2021

Dziecko w domu

Nasza szkoła po raz kolejny uczestniczy w programie „Dziecko w domu”. To projekt edukacyjny, który skłania do przemyśleń na temat gotowości do posiadania własnego dziecka, uczy obowiązkowości i kształtuje empatię. Pozwala przez krótki czas zmierzyć się z prawdziwymi wyzwaniami dorosłego życia. W ramach projektu do użytku mamy lalki- symulatory niemowlęcia RealCare Baby. To niezwykle realne manekiny służące do nauki opieki nad niemowlakiem. Koordynatorką projektu jest P. Maja Rivera.

Nasi uczniowie już dziś mogą zgłaszać chęć udziału w programie! Osoby, które chcą wziąć udział w projekcie, proszone są o kontakt z P. Natalią Hendrych w s. 202.

Dodano 23.11.2021

Światowy Dzień Życzliwości

W szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości. Z tej okazji wolontariusze zorganizowali konkurs na najżyczliwszego nauczyciela. 1. miejsce zajął P. Bartek Chomicz, 2. miejsce P. Daniel Ivišič, a 3. miejsce przypadło P. Monice Skwarek. Gratulujemy! Oprócz tego uczniowie mogli wysłać kartkę życzliwości do innych uczniów, pracowników szkoły lub nauczycieli, a wolontariusze roznieśli dziś tę pocztę życzliwości. Dodatkowo na długich przerwach o 11:15, 12:15 i 13:15 wolontariusze sprzedawali ciasta, które sami upiekli. Cały dochód przeznaczony będzie na cele charytatywne. Oprócz tego grupa wolontariuszy wraz z P. Marią Lelakowską wyszła w teren życząc przechodniom dużo życzliwości i uśmiechu na każdy dzień wręczając przy tym balony i cukierki.

Dodano 22.11.2021

Spotkanie z por. Sebastianem Cistowskim

Naszą szkołę odwiedził por. Sebastian Cistowski z Wydziału Żandarmerii Wojskowej w Ustce. Podczas spotkania z uczniami Pan porucznik w bardzo przystępny sposób zapoznał uczniów klas PLO oraz OPW ze strukturą i zadaniami ŻW, a także umundurowaniem oraz wyposażeniem żołnierzy ŻW.

Zgromadzeni uczniowie mieli również okazję przekonać się, jak zbliżona jest służba policyjna do tej w ŻW.

Spotkanie było doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy uczniów na temat możliwości wyboru przyszłego miejsca służby.

Dziękujemy!

Dodano 22.11.2021

Erasmus+ w San Sebastian

Uczniowie klas II B LSP, III A PLO, III A SMS oraz III B LSP w towarzystwie P. Natalii Zakrzewskiej i P. Weroniki Jędrzejczak odwiedzili słoneczną Hiszpanię, a konkretnie miasto San Sebastian.

W ramach programu Erasmus + uczniowie z opiekunkami mieli okazję poznać nową kulturę oraz zasmakować tamtejszej kuchni. Oprócz tego ćwiczyli swoje umiejętności językowe oraz pracę w grupach. Zajęcia stawiały na poszerzenie umiejętności radzenia sobie ze stresem, umożliwienie identyfikowania swoich emocji oraz dzielenie się dobrym słowem ze swoimi partnerami.

Uczniowie mieli okazję zwiedzić stadion drużyny Real Sociedad, historyczną Hondarribię, która znajduje się niedaleko Francji oraz Zumaię, która swoimi krajobrazami przyciągnęła nawet twórców słynnego serialu „Gra o Tron”.

Uczniom towarzyszyła młodzież z Turcji, Rumunii oraz Grecji, a przyjaźnie tam zawarte na pewno znajdą się w sercach uczniów na długi czas.

Dodano 19.11.2021

Olimpiada Wiedzy o Prawach Ucznia

Znamy wyniki I etapu Olimpiady Wiedzy o Prawach Ucznia. Do etapu szkolnego przystąpiło 428 osób z 72 szkół z całej Polski, co stanowi rekord w 3-letniej już historii organizowania Olimpiady.

Do II etapu (wojewódzkiego) zakwalifikowało się 101 najlepszych uczestniczek i uczestników. Z naszej szkoły do kolejnego etapu przeszły:

 • Katarzyna Lisowska (Liceum Sztuk Plastycznych)
 • Maja Kalinowska (Liceum Sztuk Plastycznych)
 • Wiktoria Piekarz (Liceum Sztuk Plastycznych)
 • Vanessa Barteczka (Policyjne Liceum Ogólnokształcące)
 • Patrycja Krzemińska (Policyjne Liceum Ogólnokształcące)
 • Sylwia Dubińska (Liceum Sztuk Plastycznych)
 • Julia Stępień (Policyjne Liceum Ogólnokształcące)
 • Justyna Zakrzewska (Policyjne Liceum Ogólnokształcące)

II etap polegać będzie na sporządzeniu pracy pisemnej lub stworzeniu materiału wideo na temat: „Jak powinna wyglądać szkoła, która respektuje prawa osób uczących się?”. Termin na przesyłanie pracy mija 17 grudnia br., a wszelkie szczegóły techniczne zawarte są w Regulaminie.

Organizatorem Olimpiady Wiedzy o Prawach Ucznia jest Fundacja na rzecz Praw Ucznia.

Gratulujemy naszym uczennicom, które zmierzyły się z testem i życzymy powodzenia w dalszych etapach!

Dodano 19.11.2021

Podziękowania

Publikujemy podziękowania, które dotarły do naszej szkoły. To podziękowania dla Dyrekcji, nauczycieli oraz uczniów klasy policyjnej za zaangażowanie przy organizacji IX Słupskiego Biegu Niepodległości 2021.

Dodano 18.11.2021

Spotkanie z Hubertem Kellerem

Wczoraj w szkolnych murach rozbrzmiała myśliwska muzyka. Gościem naszego łowieckiego kółka zainteresowań był Hubert Keller. Opowiedział nam o instrumentach oraz ich historii. Przeprowadził nas także przez polowanie zbiorowe i oprawę muzyczną, która temu towarzyszy. Zaprezentował sygnały myśliwskie, m. in. apel na łowy i Darz Bór, ale również Marsz myśliwski nr 3. Wspomniał również o konkursach sygnalistów, które odbywają się na terenie naszego kraju.

Hubert przekazał nam ogrom wiedzy i podzielił się swoją pasją oraz doświadczeniem, za co serdecznie dziękujemy!

Dodano 17.11.2021

Nauczyciel Pomorza Roku 2021

W Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku odbyła się uroczysta gala konkursu „Nauczyciel Pomorza Roku 2021”. Nasza nauczycielka matematyki P. Monika Skwarek została wyróżniona w pierwszej piątce i otrzymała nagrodę finansową.

P. Monika Skwarek uczy matematyki w naszej szkole od 11 lat. Doceniona nauczycielka z ZSI na co dzień podejmuje działania dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze. P. Monika działa na wielu płaszczyznach. Wdraża innowacje, eksperymenty pedagogiczne i wychowawcze oraz efektywne rozwiązania organizacyjno-metodyczne.

Pani Monika podczas lekcji stosuje wiele działań, które wpływają korzystnie na rozwój uczniów, a do najczęstszych z nich należą:

 • tworzenie własnych quizów, gier interaktywnych i testów,
 • wykorzystywanie gadżetów do podsumowania/ewaluacji lekcji- interaktywne ankiety, plansze zielona, żółta, czerwona, klamerki, kostka sześcienna, metoda świateł,
 • prowadzenie zajęć z wykorzystaniem qr – kodów- aplikacji na telefonach,
 • tworzenie własnych zdrapek jako nagród (karty podarunkowe),
 • korzystanie podczas lekcji z programów matematycznych,
 • tworzenie kreatywnych ćwiczeń z wykorzystaniem programów, np. koło fortuny, domino,
 • wykorzystanie podczas pracy na lekcji muzyki relaksacyjnej, która wycisza uczniów, sprzyja atmosferze nauki,
 • wprowadzenie w sali kącika herbacianego- każdy uczeń podczas lekcji może zaparzyć herbatę,
 • wprowadzenie w sali skrzyneczki na smartfony,
 • stosowanie różnych metod pracy podczas zajęć: lekcja odwrócona, praca w grupach, praca metodą projektu.

Nasza nauczycielka stale podnosi swoje kwalifikacje zawodowe. Zdobyła certyfikat z j. angielskiego w szkole Active Centre of English Training w Cork w ramach programu Erasmus + podczas 2-tygodniowego pobytu w Irlandii, ukończyła Szkołę Tutorów w Gdańsku z tytułem Tutora stopnia I, uzyskała tytuł egzaminatora maturalnego z matematyki, zdobyła tytuł projektanta edukacji 2019 z wydawnictwem Nowa Era i wiele innych.

Inspiruje dzieci i młodzież do aktywności w środowisku lokalnym poprzez kształtowanie ich wrażliwości społecznej oraz poczucie regionalnej wspólnoty obywatelskiej (współpraca z Fundacją Nadzieja w Słupsku, współpraca z organizacją Amnesty International przy projekcie „Start the change! Działaj lokalnie, zmieniaj globalnie”, współpraca z Fundacją Zwolnieni z Teorii przy projektach społecznych). Nauczycielka prowadzi koła zainteresowań i inne aktywności, które angażują i inspirują wychowanków. Angażuje się również w pracę z uczniami uzdolnionymi, niepełnosprawnymi czy zagrożonymi wykluczeniem społecznym.

Gratulujemy ogromnego sukcesu! ZSI pęka z dumy!

W konkursie „Nauczyciel Pomorza Roku 2021” nominowany był również nasz były nauczyciel fizyki i informatyki - P. Marcin Kisielewski

Dodano 17.11.2021

"Dama za grosik"

Spółdzielnia Uczniowska organizuje zbiórkę ubrań i akcesoriów, które zalegają w naszych szafach. Z zebranych fantów w dniach 1-3 grudnia na auli szkolnej odbędzie się Lumpeks „Dama za grosik”, gdzie będzie można zakupić cudeńka w niskich cenach. Rzeczy zbieramy do 26 listopada w sali 202. Pieniądze zebrane podczas akcji zostaną przekazane na cel charytatywny.

Liczymy na Was i mamy nadzieję, że w dniach 1-3.12 chętnie nas odwiedzicie na szalonych zakupach.

Dodano 15.11.2021

Specyficzne trudności w uczeniu się- zajęcia dodatkowe

Drodzy Uczniowie!

Pani Aleksandra Jakimowicz, pedagog szkolny, serdecznie zaprasza na zajęcia dla osób posiadających opinię z poradni psychologiczno-pedagogicznej.

Zajęcia odbywać się będą w czwartki o godzinie 15:25 w sali 206.

Pierwsze spotkanie już w ten czwartek 18.11.2021 r.!

Jednocześnie informujemy, że osoby, które dostarczyły zgodę na udział w zajęciach będą wpisane na listę obecności. Osoby, które nie dostarczyły jeszcze zgody, a chciałby uczestniczyć w spotkaniach, również zapraszamy w podanym wyżej terminie.

Chcielibyśmy, aby zajęcia przyjęły formę warsztatów, integracji i współpracy.

Pamiętajmy jednak, że zajęcia przede wszystkim będą skupiać uwagę na specyficznych trudnościach w uczeniu się.

Śmiało, przyjdź na pierwsze spotkanie!

Czego możesz spodziewać się na pierwszych zajęciach?

 • wykładu,
 • pogadanki dot. wyjaśnienia zagadnienia, czym w ogóle są specyficzne trudności w uczeniu się,
 • wspólnych zabaw integracyjnych.

W imieniu P. Aleksandry Jakimowicz serdecznie zapraszamy!

Dodano 15.11.2021

Uczniowie ZSI w turnieju piłki nożnej

Na boisku przy ul. Krzywoustego w Słupsku odbył się turniej piłki nożnej w ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży. Do zawodów zgłosiło się 10 drużyn reprezentujących szkoły ponadpodstawowe z regionu słupskiego. Oczywiście nie zabrakło reprezentacji Zespołu Szkół Informatycznych. Wystąpiliśmy w składzie: Dominik Wierczyński z 3B MLO, Krystian Grajczyk z 3C PLO, Bartłomiej Bubeło, Miłosz Janecki i Łukasz Trebik z 2 OPW, Przemysław Dubielski z 1 PLO oraz Jakub Piotrowski z 1 OPW.

Pierwszego dnia w zmaganiach grupowych nasza drużyna zajęła II miejsce i tym samym miała możliwość następnego dnia rywalizować o 4-6 miejsce w turnieju. Ostatecznie nasi dzielni sportowcy zajęli V miejsce w zawodach. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem i dopiero rzuty karne rozstrzygnęły wynik spotkania. Gratulujemy naszym uczniom osiągniętego rezultatu w turnieju i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

Dodano 12.11.2021

Zabezpieczenie IX Słupskiego Biegu Niepodległości

Nasi uczniowie klas policyjnych, wspólnie z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Słupsku oraz pracownikami jednej z agencji ochrony, uczestniczyli w zabezpieczeniu IX Słupskiego Biegu Niepodległości. W ramach zabezpieczenia wykonywali zadania służby informacyjnej, poznając od praktycznej strony prawne aspekty zabezpieczania imprez. Po zakończonej pracy wszyscy uczniowie otrzymali gorący posiłek. Na pochwałę zasługuje fakt, iż swoje zadania uczniowie wykonywali w dniu wolnym od nauki. Organizatorem imprezy był Słupski Ośrodek Sportu i Rekreacji, a opiekę nad grupą sprawował P. Krzysztof Straszak.

Dodano 12.11.2021

XV Pomorski Bieg Niepodległości

Na terenie Centralnego Poligonu Sił Powietrznych w Ustce odbył się XV Pomorski Bieg Niepodległości. Na starcie stanęło ponad 90 uczestników w zespołach trzyosobowych z różnych szkół z województwa pomorskiego oraz zachodniopomorskiego. Na trasie biegu na orientację uczestnicy musieli wykazać się umiejętnością czytania mapy, używania kompasu, strzelania z kbksu na odległości 50 metrów oraz rzucania granatem do celu, a także wiedzą historyczną dotyczącą walk narodowowyzwoleńczych od I rozbioru Polski do wyznaczenia granic II Rzeczpospolitej w 1921 r.

W imprezie co roku uczestniczą również nasi uczniowie z Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego z licznymi sukcesami. Sam udział w zawodach i uczczenie Narodowego Święta Niepodległości w sposób aktywny jest powodem do dumy i świadczy o właściwym pojmowaniu świadomości patriotycznej. Miło nam poinformować, że w rywalizacji szkół ponadpodstawowych uczniowie PLO w składzie: Krystian Grajczyk, Fabian Sadocha i Łukasz Trebik zajęli II miejsce. Zakończenie biegu odbyło się niedaleko strzelnicy poligonu, gdzie usytuowany był start i meta zawodów. Tu na wszystkich uczestników czekała gorąca grochówka, kiełbaski i herbata. Laureaci otrzymali puchary, medale, dyplomy oraz upominki. Dodatkową atrakcją zawodów była obecność Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Nałęcz” z Trzebiatowa.

Serdecznie gratulujemy tak wysokiego miejsca w zawodach i życzymy dalszych sukcesów w konkursach szkół mundurowych!

Bieg został zorganizowany przez Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Ustce oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce pod kierownictwem Roberta Dąbrowskiego przy współpracy z Dowództwem Centralnego Poligonu Sił Powietrznych w Ustce.

Dodano 10.11.2021

103. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

Już jutro przypada 103. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas corocznych obchodów 11 listopada czcimy pamięć o tych, którym zawdzięczamy własne państwo. O tych, którym udało się podnieść kraj z ogromnych zniszczeń i stworzyć warunki rozwoju ekonomicznego, modernizacji gospodarczej i cywilizacyjnej.

Ten dzień to także dla nas wszystkich doskonała okazja do pokazania swojego patriotyzmu i przywiązania do symboli narodowych m.in. poprzez wywieszenie flagi czy udział w uroczystościach.

Dodano 09.11.2021

Zmagania Archimedesa w ZSI

Uczniowie naszej szkoły przystąpili do zmagań matematycznych startując w ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Archimedes – Matematyka Plus. Dzięki przygotowaniom i udziałowi w olimpiadzie uczniowie podnoszą swoje matematyczne umiejętności. Trzymamy mocno kciuki za naszą młodzież i wyniki!

Dodano 08.11.2021

Kółko informatyczne

Na kółku informatycznym, które w naszej szkole odbywa się w ramach Centrum Mistrzostwa Informatycznego, nasi uczniowie stworzyli Lego Robota Charlie. Na kolejnych zajęciach skupimy się na programowaniu w języku Python.

Przypominamy, że można jeszcze do nas dołączyć! Zapisy na kółko informatyczne w sekretariacie. Zapraszamy!

Dodano 05.11.2021

Ślubowanie uczniów kl. II OPW

Dziś w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy II Oddziału Przygotowania Wojskowego. Do ślubowania na kadetów stanęło 16 uczniów.

Po złożeniu meldunku przez dowódcę uroczystości, poczet flagowy wprowadził flagę państwową. Następnie wspólnie zaśpiewaliśmy hymn, a zaraz po tym głos zabrała Pani Dyrektor Monika Stępnik, która powitała gości i wygłosiła okolicznościowe przemówienie.

Swoją obecnością zaszczycili nas goście: P. Marzena Łach w imieniu organu prowadzącego, płk Roman Kopka- dowódca 7. Brygady Obrony Wybrzeża w Słupsku, ppłk Przemysław Majewski- Komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień w Słupsku, kmdr por. Tomasz Kosakowski- Szef Wydziału Dydaktycznego CSMW, P. Jerzy Janiak- dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Urzędzie Miejskim w Słupsku oraz P. Robert Czyż- wykładowca w Katedrze Bezpieczeństwa Narodowego Instytutu Bezpieczeństwa i Zarządzania Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Przyszedł czas na kulminacyjny moment naszej uroczystości- ślubowanie uczniów kl. OPW. Treść ślubowania odczytała Pani Dyrektor, a ślubujący, z uniesioną prawą ręką, w odpowiednich momentach odpowiadali: „Ślubuję!”. Następnie dowódca 7. Brygady Obrony Wybrzeża płk Roman Kopka, przy asyście Pani Dyrektor, wręczył każdemu kadetowi odznakę stopnia i złożył gratulacje.

Zaproszeni goście zostali także poproszeni o dokonanie wpisu do Kroniki Szkoły. Podczas uroczystości swoje umiejętności wokalne zaprezentowały klasy 3A i 3B PLO śpiewając Pieśń Reprezentacyjną Wojska Polskiego.

Podczas nieoficjalnej części uroczystości był czas na składanie podziękowań i gratulacji, a także wręczanie kwiatów. W tym ważnym dniu towarzyszyli nam oczywiście Rodzice i osoby towarzyszące.

Gratulujemy wszystkim kadetom składającym ślubowanie i życzymy wielu sukcesów w nauce!

Dodano 04.11.2021

Erasmus+ Portugalia

Nasza młodzież odwiedziła Vila Nova de Famalicão w Portugalii. Podczas niemal tygodniowego wyjazdu w ramach programu Erasmus+ uczniowie zaprezentowali swój zespół, odwiedzili centrum miasta i rynek, wzięli udział w warsztatach (m.in. o klęskach żywiołowych w różnych krajach), ćwiczyli podstawowe zabiegi resuscytacyjne, uczestniczyli w lekcjach surfingu i zwiedzili okoliczne Porto.

Wyjazd był świetną międzynarodową przygodą. Atmosfera wspaniała, a ludzie życzliwi i uczynni. Opiekunami naszych uczniów byli P. Aleksandra Jakimowicz i P. Bartosz Chomicz.

Dodano 04.11.2021

Zakręcamy, oszczędzamy

Samorząd Uczniowski, po docierających do nas sygnałach o problemie niezakręcania wody w łazienkach, zorganizował dziś akcję przypominającą o tej ważnej dla środowiska kwestii. Uczniowie rozwiesili plakaty i odczytali w klasach apel zachęcający do oszczędzania wody.

Prosimy, nie zostawiajcie odkręconych kranów w szkolnych toaletach, a jeśli zobaczycie taką sytuację, reagujcie i zakręcajcie!

Dodano 04.11.2021

Halloween na lekcji informatyki

Klasy 2B LSP i 2 OPW na lekcji informatyki realizowały temat: „Tworzenie rysunków Halloween”. Prace naszej młodzieży poniżej.

Dodano 03.11.2021

Kółko szachowe

Przypominamy, że są jeszcze wolne miejsca na kółko szachowe, które w naszej szkole prowadzi P. Alina Salnik. Jeśli lubisz gry logiczne i chcesz miło spędzić z nami czas- zapraszamy. Zajęcia odbywają się we wtorki o godzinie 16:00. Zapisy w sekretariacie.

Dodano 02.11.2021

Halloween!

Dziś w szkole strrrasznie fajne święto. Obchodziliśmy Hallowen. Były świetne przebrania, upiorne makijaże, kiermasz „strasznych” wypieków, fotościanka i otrzęsiny, podczas których zwyciężyła kl. I B LSP.

Dajemy sobie uciąć rękę, że bawiliście się świetnie!

Halloween i otrzęsiny w naszej szkole zorganizowali: P. Katarzyna Serafin i P. Bartosz Chomicz.

Dodano 02.11.2021

Nagroda Pomorskiego Kuratora Oświaty

Dzielimy się z Wami sukcesem P. Agnieszki Kałuży-Horbaczewskiej. Nasza nauczycielka matematyki miała przyjemność uczestniczyć w wojewódzkich obchodach Dnia Edukacji Narodowej, jednocześnie odbierając nagrodę z rąk Pomorskiego Kuratora Oświaty P. Małgorzaty Bielang za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej.

Gratulujemy sukcesu!

Dodano 29.10.2021

Spotkanie z doradcą zawodowym

Naszą klasę maturalną- 3C PLO odwiedził doradca zawodowy Małgorzata Szczęk, która przeprowadziła w klasie pogadankę. W aspekcie psychologicznym doradca pomaga uczniowi w:

 1. określeniu własnych predyspozycji i zainteresowań zawodowych,
 2. przeprowadzeniu bilansu mocnych stron, potencjału,
 3. rozwijaniu umiejętności z obszaru asertywności czy autoprezentacji,
 4. przygotowaniu do radzenia sobie w sytuacjach trudnych jak bezrobocie, ograniczenia zdrowotne uniemożliwiające podjęcie danej pracy,
 5. wykorzystywaniu uzdolnień i talentów w planowaniu ścieżki edukacyjnej i zawodowej.

Uczniowie byli bardzo zaangażowani. Po zajęciach jednogłośnie stwierdzili, że spotkanie było ciekawe i wartościowe.

Bardzo dziękujemy Pani Małgorzacie za wizytę i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania!

Dodano 28.10.2021

Nauczyciel Pomorza Roku 2021

Chcielibyśmy podzielić się z Wami fantastyczną wiadomością o sukcesie naszej nauczycielki matematyki- P. Moniki Skwarek. P. Monika jest jedną z laureatek konkursu „Nauczyciel Pomorza Roku 2021”. To ogromny sukces być wyróżnionym wśród dziesięciu nauczycieli na Pomorzu. Wręczenie nagród już 16 listopada w Gdańsku. Szersza relacja zaraz po wydarzeniu!

Dodano 28.10.2021

Wizyta w Technikum Leśnym w Warcinie

Klasa 1 ATW ma za sobą wycieczkę do Technikum Leśnego w Warcinie. Naszych uczniów przywitano graniem na rogach myśliwskich, a następnie oprowadzono po szkole, która może poszczycić się swoistymi tradycjami (obowiązkowe umundurowanie w godzinach lekcyjnych, opanowanie technik wykonywania typowych prac gospodarczo-leśnych). W placówce znajduje się m.in. ośrodek rehabilitacji ptaków drapieżnych. Nasza młodzież miała także okazję odwiedzenia sokolarni. Niewątpliwie ciekawym przeżyciem była możliwość trzymania sowy na rękach. Na zakończenie zorganizowano ognisko. Był to miło spędzony wspólnie czas!

Dodano 27.10.2021

Halloween i otrzęsiny

Jesteście gotowi? Już 2 listopada w naszej szkole obchodzić będziemy Halloween. Zachęcamy wszystkich uczniów i pracowników szkoły do przebrania się. Osoby, które zadbają o strrrraszną stylizację będą miały możliwość zrobienia sobie wspólnych zdjęć przy stworzonej z okazji Halloween fotościance! Dodatkowo zapraszamy wszystkich do odwiedzania tego dnia naszego kiermaszu „strasznych” wypieków- akcji charytatywnej, z której dochód przeznaczymy na szczytny cel.

Ale to nie wszystko!

Święto Halloween połączone będzie z otrzęsinami klas I, V i VII, które odbędą się na auli.

Każda klasa I, V i VII ma za zadanie dostarczyć 2.11 do pokoju nauczycielskiego własną upiorną dynię oraz portret wychowawcy klasy (format minimum A3) inspirowany Halloween. Klasy wybierają sześciu przedstawicieli, którzy na piątej godzinie lekcyjnej będą reprezentować klasę w następujących konkurencjach:

 • najlepsze przebranie,
 • najstraszniejsza dynia,
 • najlepszy portret wychowawcy.

W ramach otrzęsin na uczniów czeka również test wiedzy o horrorach i inne atrakcje!

Osoby obecne na auli proszone są oczywiście o założenie maseczki, która tego dnia może być świetnym elementem przebrania.

Bądźcie z nami!

Dodano 26.10.2021

Plebiscyt "Dziennika Bałtyckiego"

„Dziennik Bałtycki” po raz kolejny przyznaje zaszczytne tytuły w największym plebiscycie edukacyjnym w naszym regionie i w całej Polsce. Do tytułu „Nauczyciel na medal” nominowani są również i nasi pedagodzy: P. Maria Lelakowska, P. Monika Skwarek, P. Aneta Samoćko oraz P. Bartosz Chomicz.

Dodatkowo nasze szkoły- Zespół Szkół Informatycznych i Szkoła Mistrzostwa Sportowego nominowane są w kategorii „Szkoła Roku”.

Już sama nominacja naszych nauczycieli i szkół jest wyróżnieniem i powodem do dumy, ale zwycięstwo smakuje jeszcze lepiej, więc… głosujemy!

Laureaci zostaną najpierw wybrani osobno w miastach i powiatach naszego województwa. Następnie finał wojewódzki plebiscytu wyłoni najlepszych w naszym regionie. Laureaci z naszego województwa awansują do finału ogólnopolskiego, w którym zostaną przyznane główne nagrody i tytuły Nauczyciel Roku Polski i Szkoła Roku. Uroczyste wręczenie statuetek i głównych nagród finansowych odbędzie się w marcu 2022 roku podczas wielkiej gali na Zamku Królewskim w Warszawie.

Głosowanie trwa do 30 listopada (wtorek) do godz. 21.30.

Wszelkie szczegóły w linku.

Zachęcamy do głosowania!

Dodano 22.10.2021

Wywiad z Panią Ewą Tomaszewską

Dziś nasza nauczycielka biologii P. Ewa Tomaszewska udzieliła wywiadu P. Wojciechowi Frelichowskiemu z „Głosu Pomorza”. Nagranie dotyczyło udziału P. Ewy w teleturnieju „Koło fortuny”. Cały materiał do obejrzenia i wysłuchania już wkrótce!

Dodano 22.10.2021

Informacje o szczepieniach

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami o szczepieniach: www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/bezpieczny-powrot-do-szkoly

Dodano 22.10.2021

Multimedialne monitory

W naszej szkole korzystamy z multimedialnych monitorów. To nieoceniona pomoc dydaktyczna zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów. Monitory umożliwiają odtwarzanie obrazu z komputera, ale możemy również po nich pisać (palcem lub odpowiednim pisakiem).

Dzięki nowym technologiom uczymy się jeszcze efektywniej. Cieszymy się, że kształcimy się w szkole podążającej za nowymi rozwiązaniami, bo takie monitory to wciąż rzadkość!

Dodano 21.10.2021

Kółko szachowe

Mamy jeszcze wolne miejsca na kółko szachowe, które w naszej szkole prowadzi P. Alina Salnik. Jeśli lubisz gry logiczne i chcesz miło spędzić z nami czas to zapraszamy.

Zajęcia odbywają się we wtorki o godzinie 16:00. Zapisy w sekretariacie.

Dodano 21.10.2021

Tajemnice ludzkiego szkieletu

Na lekcji biologii uczennice z klasy 2 ATW poznawały budowę ludzkiego szkieletu. Dziewczęta miały możliwość obejrzenia prawdziwych kości pochodzących z wykopalisk, by lepiej poznać ich budowę, kształty i funkcje. Po takich zajęciach praktycznych ludzki szkielet nie skrywa już tajemnic.

Dodano 20.10.2021

Warsztaty hip-hop

Kultura hip-hop wciąż jest z nami! Uczennice z kl. 2A i 2B LSP, wraz z nauczycielem P. Grzegorzem Bożkiem, uczestniczyły w spotkaniu z P. Przemkiem Kacą w kluboksięgarni Cepelin.

Pan Przemek poprowadził bardzo ciekawe warsztaty m.in. o hip-hopie, hip-hopowcach, mediach społecznościowych, hejcie, depresji, pasji i konsekwencji. Na koniec spotkania P. Przemek zorganizował quiz i rozdał kilka płyt różnych wykonawców.

Tym razem warsztaty połączone będą z wystawą prac, które po spotkaniu stworzą nasze uczennice! Ich prezentacja odbędzie się w Cepelinie jeszcze w tym roku.

O wszystkim będziemy informować Was na bieżąco!

Dodano 19.10.2021

Światowy Dzień Statystyki

20 października obchodzimy Światowy Dzień Statystyki. Dzisiejsze święto ma zwrócić uwagę na usługi świadczone przez globalny System Informacji Statystycznej. Dzień ten stanowi również wyraz uznania dla statystyków za ich wkład w opracowanie i udostępnianie danych statystycznych, które stanowią podstawę wielu decyzji podejmowanych przez różne instytucje państwowe czy lokalne.

Dlatego też w szkole postanowiliśmy zaakcentować to święto i z tej okazji młodzież przygotowała plakaty, które obejmują zarówno historie ciekawych osób, jak i wybrane dane statystyczne.

Ponadto zapraszamy do quizu statystycznego:

 1. Wejdź na stronę joinmyquiz.com
 2. Wprowadź kod gry 2008 2814

i sprawdź się!

Życzymy udanej zabawy.

Dodano 19.10.2021

Słupska Olimpiada Młodzieży

Za nami dwie imprezy sportowe: drużynowe oraz sztafetowe biegi przełajowe w ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży. Na terenie Parku Kultury i Wypoczynku w Słupsku, w jesiennej scenerii, po trudnej trasie krosowej liczącej około 600 metrów, rywalizowali ze sobą uczniowie i uczennice z 11 słupskich szkół ponadpodstawowych.

Reprezentacja dziewcząt z Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w obu konkurencjach biegowych zajęła wysokie V miejsce w zawodach spośród wszystkich startujących szkół średnich w Słupsku. Naszą szkołę godnie reprezentowały: Nikola Stachowiak z kl. 3A PLO, Sandra Sobol z kl. 3B PLO, Amelia Widawska z kl. 3D PLO, Katarzyna Gumbis i Kinga Marzenta z kl. 2 OPW, Zuzanna Bronk, Oliwia Lewandowska i Hanna Ziółkowska z kl. 1 PLO oraz Magdalena Genzel, Amelia Grzywacz oraz Rozalia Wódczak z kl. 1 OPW.

Ponadto udział w zawodach wzięli również nasi uczniowie, którzy rywalizowali na tej samej trasie biegowej, co dziewczęta. Ostatecznie drużynowo zajęli VII i IX miejsce. Skład reprezentacji chłopców: Krystian Grajczyk z kl. 3C PLO, Fabian Sadocha i Łukasz Trebik z kl. 2 OPW, Wiktor Lewandowski z kl.2 PLO, Przemysław Dubielski i Jakub Ogrodowski z kl. 1 PLO oraz Jan Kuraśkiewicz, Maksymilian Meger, Mikołaj Nowakowski, Kacper Radliński, Kamil Smyczkiewicz i Marcel Wieczorek z kl. 1 OPW.

Gratulujemy wszystkim startującym uczennicom i uczniom osiągniętych wyników i życzymy kolejnych sportowych sukcesów!

Dodano 19.10.2021

Erasmus+ Hiszpania!

Nasi uczniowie z opiekunkami- P. Natalią Zakrzewską i P. Weroniką Jędrzejczak, wyjechali w niedzielę do Hiszpanii w ramach programu Erasmus+. Mamy dla Was zdjęcia z podróży i pierwszych dni pobytu.

Nasza młodzież jest już po oficjalnej części i przedstawieniu prezentacji.

Integracja, nowe znajomości, nauka języka- to wszystko czeka na naszych zdolnych uczniów. Owocnego wyjazdu!