Dodano 02.04.2021

Kartki dla kombatantów

Klasa 1 OPW zrealizowała świetny projekt. Z okazji zbliżającej się Wielkanocy młodzież przygotowała świąteczne kartki, które trafią do kombatantów zrzeszonych w Fundacji „Nie Zapomnij O Nas, Powstańcach Warszawskich”. Niech pamięć o Bohaterach Powstania Warszawskiego będzie wiecznie żywa!

My również przyłączamy się do życzeń: pięknych, radosnych i zdrowych Świąt Wielkanocnych!

Dodano 02.04.2021

Wystawa ID_tentity

Liceum Sztuk Plastycznych im. St. I. Witkiewicza, Szkoła Filmowa w Łodzi oraz Słupski Ośrodek Kultury już 16 kwietnia zapraszają do przestrzeni Galerii OT Rondo w Słupsku na wystawę ID_tentity.

Studenci Fotografii w Szkole Filmowej w Łodzi stworzyli wystawę prezentującą różne sposoby poszukiwania odpowiedzi na pytanie: kim jestem? Niepewność, ból, fantazja, zabawa czy bunt to tylko niektóre z tematów opowieści wizualnych prezentowanych na wystawie ID_tentity.

Link do wydarzenia.

Dodano 01.04.2021

Wesołych Świąt!

Dodano 31.03.2021

"Mądra głowa"

Mądra głowa? Czemu nie! To kolejne zadanie, które zrealizowali uczniowie naszej szkoły w ramach projektu „Szkoła Logicznego Myślenia”. Do działań włączyły się klasy: 1 OPW, 1 TW, 2 D PLO, 7 SP, 8 SP oraz 2 A LSP.

Nasze matematyczki przygotowały:

  • Escape Room w wersji online, w którym celem było rozszyfrowanie kodu,
  • quiz w aplikacji Kahoot sprawdzający wiedzę i spryt z pojęć związanych z funkcją kwadratową,
  • „dopasowanki” na czas, gdzie szybko okazało się, że jest więcej niż jedna możliwość,
  • krzyżówki, rebusy matematyczne oraz zagadki wspomagające twórcze myślenie, w których uczniowie mogli wykazać się kreatywnością oraz nietuzinkowym podejściem do tematu.

Droga do celu nie była łatwa, ale wielu zawodników może pochwalić się sukcesem.

Dodano 30.03.2021

X edycja Konkursu Policyjnego

Prezentujemy dyplomy dla uczennic biorących udział w finale X edycji Konkursu Policyjnego organizowanego przez Wyższą Szkołę Administracji i Biznesu w Gdyni.

Przedstawiamy również zdjęcia z konkursu.

Jeszcze raz gratulujemy sukcesu!

Dodano 29.03.2021

Wiele zwierząt uratujesz jak maseczkę poprawnie zutylizujesz

Do światowego problemu wszechogarniającego plastiku, w ostatnich miesiącach dołączyło kolejne wyzwanie, z którym musimy się zmierzyć. To utylizacja jednorazowych maseczek.

Obecna sytuacja epidemiologiczna wymusza na nas noszenie ich i częste wymiany. Miliony maseczek trafiają niestety nie tylko do śmieci. Z wiatrem i ludzką bezmyślnością trafiają do mórz, rzek, lasów i na ulice. Zadbajmy o naszą planetę, środowisko naturalne i bezbronne zwierzęta, które zaplątują się w nie i giną w męczarniach. Wyrzucajmy maseczki do śmieci odcinając niebezpieczne dla zwierząt gumeczki.

Koniecznie przyłączcie się do akcji! Im więcej osób zachęcimy, tym większy ukłon zrobimy w kierunku naszego otoczenia.

Obserwujcie nas na FB i Instagramie- grupa uczestników Olimpiady Zwolnieni z teorii pod opieką Pani Moniki Skwarek: „Łapka do góry”.

Dodano 26.03.2021

Wiosenna Redakcja w ZSI

Dziś (26.03) w szkole gościliśmy ekipę TV Vectra. Dziennikarze rozmawiali z naszymi nauczycielami m. in. o nowym kierunku techniku styliście, projekcie „Baczyński” czy warsztatach plastycznych dla ósmoklasistów.

Cała rozmowa do obejrzenia już wkrótce

Dodano 25.03.2021

Rok Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

Rok 2021 ogłoszony został przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej rokiem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Z tej okazji nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiego projektu „Baczyński”.

Projekt zainicjowała grupa licealistów z klas pierwszych i drugich I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi we Wschowie. Głównym celem przedsięwzięcia jest upamiętnienie setnej rocznicy urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego poprzez prezentowanie jego twórczości.

Inicjatorką podjęcia działań w naszej szkole jest P. Justyna Witek. Wydarzenia w ramach projektu zaplanowane są na czas od marca do czerwca 2021 r. Pierwsze akcje już się rozpoczęły – trwa trzyetapowy konkurs szkolny dotyczący życia i twórczości K. K. Baczyńskiego organizowany przez P. Ewelinę Walczak. Wszystkie działania realizowane w ramach tego projektu koordynują wspólnie nasze polonistki. Zwieńczeniem wszystkich akcji będzie certyfikat, który otrzyma nasza szkoła.

Zachęcamy do śledzenia kolejnych wydarzeń o projekcie „Baczyński” na naszym FB oraz na stronie internetowej szkoły