Dodano 05.11.2020

Przerwa na czytanie - relacja

Nasza szkoła przyłączyła się do I Międzynarodowej edycji „Przerwy na czytanie”. Wydarzenie polegało na biciu rekordu we wspólnym czytaniu. Podczas piątkowej akcji po książki sięgnęli nauczyciele, uczniowie i pracownicy szkoły. Łącznie aż 259 osób! „Dzieci z Bullerbyn”, „Tak sobie myślę…”, „Granica”, "Hotel z piekła rodem"- to wybierane przez nas tytuły.

Do współpracy udało nam się zachęcić także inne placówki. Adam Więckowski- uczeń klasy 2 MLO zarażał czytaniem najmłodszych z przedszkoli „Kraina Uśmiechu” oraz Miejskiego Przedszkola nr 12 „Niezapominajka”. Dzięki temu razem z nami czytało kolejne 30 osób.

Nasza zdolna i oczytana młodzież doceniła walory akcji:

- W ten sposób zyskujemy trochę czasu. Nie ma wymówek, tylko się siada i czyta – komentuje nasza uczennica Maja.

- Ta akcja przypomniała mi o książce, którą mam już od dwóch miesięcy i zachęciła mnie do zabrania się za jej czytanie – dodaje Natalia.

- Uważam, że takie akcje są potrzebne, bo często skupiamy się na czytaniu lektury i zapominamy, po ile innych ciekawych książek można sięgnąć - ocenia Oliwia.

Dzięki takim czytelniczym akcjom promujemy zamiłowanie do książek i integrujemy się. Ale czytanie ma mnóstwo innych zalet! Redukuje stres, uspokaja, poprawia pamięć, rozwija wyobraźnię, poszerza słownictwo, stymuluje mózg i rozwija wrażliwość na innych ludzi. Sięgajmy po książki jak najczęściej!

Dodano 05.11.2020

Otrzęsiny

Drodzy uczniowie, dziękujemy za wszystkie prace przesłane w ramach otrzęsin
Oto wyniki zmagań klas:
I miejsce- klasy 1 TW oraz 1B LSP ex aequo
II miejsce- 1 LOMS
III miejsce- 1 WLO

Nagrodą są punkty w plebiscycie „Klasa z klasą": za I miejsce- 30 punktów, za II miejsce- 20 punktów, zaś za III miejsce- 10 punktów.
Uczniowie zdecydowanie wkupili się w łaski starszej młodzieży. Gratulujemy!
Organizatorem otrzęsin jest samorząd uczniowski.

Dodano 04.11.2020

Relacja uczennic

Przedstawiamy Wam relację Weroniki i Amelii- naszych uczennic, które przez ostatni weekend razem opiekowały się w domu lalką- symulatorem niemowlęcia.

- Lalka włączyła się w piątek i była spokojna. W sobotę wyszłyśmy z nią na spacer. Było ciepło, więc większość dnia spędziłyśmy na dworze. Problem pojawił się wieczorem, bo nie wiedziałyśmy dlaczego lalka ciągle płacze. W sobotnią noc budziła się co pół godziny i płakała - opowiada Weronika.

- Było dość ciężko, ale nie na tyle, aby wyłączyć lalkę w trakcie trwania projektu. Łatwiej było w niedzielę, bo lalka przez większość dnia spała - dodaje Amelia.

Dodano 02.11.2020

"Program Dziecko w domu" - pierwsi chętni

Nasza młodzież bierze udział w programie edukacyjnym "Dziecko w domu". Pierwsi chętni opiekowali się już lalkami - symulatorami niemowlęcia w swoim domu! Dzięki manekinom nasze uczennice nie tylko uczyły się opieki nad niemowlakiem, ale także zmierzyły się z prawdziwymi wyzwaniami dorosłego życia.

Jak sobie poradziły? Już wkrótce zdamy Wam relację! ;)

Dodano 17.09.2020

Ślubowanie klas drugich Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego

Dziś odbyło się ślubowanie klas drugich Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego. Z powodu pandemii jest opóźnione, lecz nie mniej uroczyste niż zwykle.

Zaprzysiężenie przed naszą szkołą rozpoczęło się od złożenia meldunku Pani Dyrektor Monice Stępnik przez dowódcę pododdziału mł. insp. w st. spocz. Krzysztofa Straszaka. Po złożeniu meldunku Pani Dyrektor przywitała uczniów klas policyjnych. Następnie młodzież uroczyście odśpiewała hymn państwowy a capella, by zaraz potem złożyć ślubowanie na flagę narodową RP. Główną częścią dzisiejszej uroczystości było ślubowanie uczniów klas drugich PLO. To jedna z najbardziej podniosłych, a zarazem wzruszających uroczystości w naszej szkole.

Dzisiejsze ślubowanie było również okazją do wyróżnień uczniów z klas policyjnych złotymi pagonami. Pagony przysługują uczniom, którzy w poprzednim semestrze uzyskali średnią ocen w semestrze co najmniej 4,7, uzyskali ocenę z zachowania co najmniej bardzo dobrą oraz nie otrzymali w ocenianym semestrze ani jednej uwagi dotyczącej nienoszenia lub niewłaściwego noszenia bądź użytkowania umundurowania. Wyróżnienia otrzymali:

  1. ucz. Barteczka Vanessa
  2. ucz. Bieniek Alicja
  3. ucz. Krzemińska Patrycja
  4. ucz. Szczęśniak Wiktoria
  5. ucz. Treder Natalia
  6. st. ucz. Stolc Anna
  7. st. ucz. Walentynowicz Julia

Uroczystość, na wzór ceremoniału policyjnego, inicjuje wejście uczniów do szkoły. Niewątpliwie dopełnieniem ślubowania była obecność najbliższych osób.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy życząc jednocześnie samych sukcesów!

Dodano 16.09.2020

Plany na jutro?

Plany na jutro? Już masz! Widzimy się w CH Jantar między 11.00 a 18.00. Nasza szkoła przedstawi ofertę zajęć pozalekcyjnych. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi propozycjami. Do zobaczenia!

Dodano 16.09.2020

Tutoring dla każdego - zgłoś się

W roku szkolnym 2020/2021 w Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku będzie kontynuowana innowacja pt. "Tutoring - pomoc w odkrywaniu samego siebie".

Dla kogo ta innowacja?

  • dla wszystkich uczniów klas 1,2,3
  • którzy chcą się rozwijać
  • którzy lubią wyzwania,
  • którzy poszukują własnej drogi,
  • którzy chcieliby poznać swoje mocne strony i je rozwijać.

Na czym ona polega?

  • to indywidualna praca nauczyciela - tutora z uczniem;
  • odbywa się w trakcie spotkań - 1 x w tygodniu x 45 minut (przez jeden semestr), harmonogram spotkań ustalany jest indywidualnie z tutorem, spotkania mogą odbywać się częściej i trwać krócej w zależności od potrzeb;
  • podczas spotkań uczeń pracuje pod kierunkiem tutora nad własnym rozwojem, a więc np. poznaniem siebie, wybranego obszaru wiedzy, rozwinięciem umiejętności samodzielnego jej zdobywania oraz tym, jak może wykorzystać własne talenty;
  • między spotkaniami, a także po zakończeniu cyklu spotkań uczeń pracuje nad sobą, wykonuje różne zadania, jest zaangażowany w proces samodoskonalenia.

Jak wziąć udział w innowacji?
Napisz parę zdań o sobie wypełniając formularz dla ucznia, o tym co dla Ciebie jest ważne, co lubisz, o czym marzysz, kogo podziwiasz; co Ci przeszkadza, co Cię rozwija, a co uwiera.

Nabór do szkolnego tutoringu trwa do 30.09.2020. Formularze składamy do Pani Marii Lelakowskiej (sala 7) lub Pani Moniki Skwarek (sala 207)

Pamiętaj ! Tutoring to Twój dobrowolny wybór. To czas TYLKO dla Ciebie i tutora.