Przerwa na czytanie - relacja
Nasza szkoła przyłączyła się do I Międzynarodowej edycji „Przerwy na czytanie”. Wydarzenie polegało na biciu rekordu we wspólnym czytaniu. Podczas piątkowej akcji po książki sięgnęli nauczyciele, uczniowie i pracownicy szkoły. Łącznie aż 259 osób! „Dzieci z Bullerbyn”, „Tak sobie myślę…”, „Granica”, "Hotel z piekła rodem"- to wybierane przez nas tytuły.
Do współpracy udało nam się zachęcić także inne placówki. Adam Więckowski- uczeń klasy 2 MLO zarażał czytaniem najmłodszych z przedszkoli „Kraina Uśmiechu” oraz Miejskiego Przedszkola nr 12 „Niezapominajka”. Dzięki temu razem z nami czytało kolejne 30 osób.
Nasza zdolna i oczytana młodzież doceniła walory akcji:
- W ten sposób zyskujemy trochę czasu. Nie ma wymówek, tylko się siada i czyta – komentuje nasza uczennica Maja.
- Ta akcja przypomniała mi o książce, którą mam już od dwóch miesięcy i zachęciła mnie do zabrania się za jej czytanie – dodaje Natalia.
- Uważam, że takie akcje są potrzebne, bo często skupiamy się na czytaniu lektury i zapominamy, po ile innych ciekawych książek można sięgnąć - ocenia Oliwia.
Dzięki takim czytelniczym akcjom promujemy zamiłowanie do książek i integrujemy się. Ale czytanie ma mnóstwo innych zalet! Redukuje stres, uspokaja, poprawia pamięć, rozwija wyobraźnię, poszerza słownictwo, stymuluje mózg i rozwija wrażliwość na innych ludzi. Sięgajmy po książki jak najczęściej!
Otrzęsiny
Drodzy uczniowie, dziękujemy za wszystkie prace przesłane w ramach otrzęsin
Oto wyniki zmagań klas:
I miejsce- klasy 1 TW oraz 1B LSP ex aequo
II miejsce- 1 LOMS
III miejsce- 1 WLO
Nagrodą są punkty w plebiscycie „Klasa z klasą": za I miejsce- 30 punktów, za II miejsce- 20 punktów, zaś za III miejsce- 10 punktów.
Uczniowie zdecydowanie wkupili się w łaski starszej młodzieży. Gratulujemy!
Organizatorem otrzęsin jest samorząd uczniowski.
Relacja uczennic
Przedstawiamy Wam relację Weroniki i Amelii- naszych uczennic, które przez ostatni weekend razem opiekowały się w domu lalką- symulatorem niemowlęcia.
- Lalka włączyła się w piątek i była spokojna. W sobotę wyszłyśmy z nią na spacer. Było ciepło, więc większość dnia spędziłyśmy na dworze. Problem pojawił się wieczorem, bo nie wiedziałyśmy dlaczego lalka ciągle płacze. W sobotnią noc budziła się co pół godziny i płakała - opowiada Weronika.
- Było dość ciężko, ale nie na tyle, aby wyłączyć lalkę w trakcie trwania projektu. Łatwiej było w niedzielę, bo lalka przez większość dnia spała - dodaje Amelia.
"Program Dziecko w domu" - pierwsi chętni
Nasza młodzież bierze udział w programie edukacyjnym "Dziecko w domu". Pierwsi chętni opiekowali się już lalkami - symulatorami niemowlęcia w swoim domu! Dzięki manekinom nasze uczennice nie tylko uczyły się opieki nad niemowlakiem, ale także zmierzyły się z prawdziwymi wyzwaniami dorosłego życia.
Jak sobie poradziły? Już wkrótce zdamy Wam relację! ;)
Ślubowanie klas drugich Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego
Dziś odbyło się ślubowanie klas drugich Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego. Z powodu pandemii jest opóźnione, lecz nie mniej uroczyste niż zwykle.
Zaprzysiężenie przed naszą szkołą rozpoczęło się od złożenia meldunku Pani Dyrektor Monice Stępnik przez dowódcę pododdziału mł. insp. w st. spocz. Krzysztofa Straszaka. Po złożeniu meldunku Pani Dyrektor przywitała uczniów klas policyjnych. Następnie młodzież uroczyście odśpiewała hymn państwowy a capella, by zaraz potem złożyć ślubowanie na flagę narodową RP. Główną częścią dzisiejszej uroczystości było ślubowanie uczniów klas drugich PLO. To jedna z najbardziej podniosłych, a zarazem wzruszających uroczystości w naszej szkole.
Dzisiejsze ślubowanie było również okazją do wyróżnień uczniów z klas policyjnych złotymi pagonami. Pagony przysługują uczniom, którzy w poprzednim semestrze uzyskali średnią ocen w semestrze co najmniej 4,7, uzyskali ocenę z zachowania co najmniej bardzo dobrą oraz nie otrzymali w ocenianym semestrze ani jednej uwagi dotyczącej nienoszenia lub niewłaściwego noszenia bądź użytkowania umundurowania. Wyróżnienia otrzymali:
Uroczystość, na wzór ceremoniału policyjnego, inicjuje wejście uczniów do szkoły. Niewątpliwie dopełnieniem ślubowania była obecność najbliższych osób.
Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy życząc jednocześnie samych sukcesów!
Tutoring dla każdego - zgłoś się
W roku szkolnym 2020/2021 w Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku będzie kontynuowana innowacja pt. "Tutoring - pomoc w odkrywaniu samego siebie".
Dla kogo ta innowacja?
Na czym ona polega?
Jak wziąć udział w innowacji?
Napisz parę zdań o sobie wypełniając formularz dla ucznia, o tym co dla Ciebie jest ważne, co lubisz, o czym marzysz, kogo podziwiasz; co Ci przeszkadza, co Cię rozwija, a co uwiera.
Nabór do szkolnego tutoringu trwa do 30.09.2020. Formularze składamy do Pani Marii Lelakowskiej (sala 7) lub Pani Moniki Skwarek (sala 207)
Pamiętaj ! Tutoring to Twój dobrowolny wybór. To czas TYLKO dla Ciebie i tutora.