Dodano 18.10.2021

„Quiz wiedzy o Niemczech – Wer weiß?”

Centrum Herdera Uniwersytetu Gdańskiego organizuje konkurs online pt. „Quiz wiedzy o Niemczech – Wer weiß?” dla uczniów szkół ponadpodstawowych woj. pomorskiego.

Przedmiotem konkursu jest samodzielne przygotowanie w zespołach 2-osobowych quizu wiedzy o Niemczech w programie PowerPoint w języku polskim. Uczniowie mogą samodzielnie zaproponować temat quizu, np. quiz wiedzy ogólnej na temat Republiki Federalnej Niemiec, znani Niemcy, ciekawostki geograficzne, ciekawostki historyczne, wydarzenia sportowe, literatura, kino itd. Innymi słowy: Wer weiß? Kto wie?

Prace konkursowe należy przesyłać do Centrum Herdera UG na adres mailowy: herder.ug(at)gmail.com do 8.11.2021 r.

Finał konkursu odbędzie się na przełomie listopada i grudnia br. W finale udział weźmie 8 zespołów uczniów, których prace konkursowe uzyskają najwyższe oceny jury. Na finalistów czekają dyplomy oraz ciekawe nagrody rzeczowe.

Regulamin konkursu znajduje się na stronie: www.herder.ug.edu.pl

Zachęcamy Was do wzięcia udziału w konkursie!

Dodano 18.10.2021

Start Młodzi w akcji +

W tym roku szkolnym startujemy z nowym projektem: Młodzi w akcji +. Dwa teamy żeńskie miały już okazję uczestniczyć w spotkaniu inauguracyjnym online z byłym Rzecznikiem Praw Obywatelskich dr. hab. Adamem Bodnarem, profesorem Uniwersytetu SWPS oraz ekspertkami projektu Młodzi w Akcji +.

Projekt ten ma na celu zachęcenie młodzieży do podejmowania działań na rzecz swojego najbliższego otoczenia dzięki realizacji różnego rodzaju inicjatyw społecznych. Podczas trwania programu zespoły uczniowskie wybierają ścieżkę tematyczną, zgodnie z którą tworzą własną koncepcję działań. Działania w naszej szkole koordynuje Pani Monika Skwarek.

Trzymamy kciuki za dziewczyny!

Dodano 15.10.2021

Ślubowanie kl. II Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego

Ja uczeń klasy policyjnej
w Policyjnym Liceum Ogólnokształcącym w Słupsku
ślubuję
służyć społeczności szkolnej,
przestrzegać regulaminu szkoły,
wspierać słabszych i potrzebujących.
Świadom podejmowanych obowiązków
ucznia klasy policyjnej
ślubuję
pilnie zdobywać wiedzę
i wystrzegać się czynów
godzących w dobre imię szkoły.
Ślubuję
postępować honorowo
i zgodnie z zasadami dobrych obyczajów,
mając zawsze na względzie
szacunek dla innych ludzi.

To najważniejsze słowa, jakie wybrzmiały podczas dzisiejszej uroczystości ślubowania kl. II Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego.

Zaprzysiężenie przed naszą szkołą rozpoczęło się od złożenia meldunku Pani Dyrektor Monice Stępnik przez dowódcę pododdziału mł. insp. w st. spocz. Krzysztofa Straszaka. Po złożeniu meldunku Pani Dyrektor przywitała uczniów klas policyjnych i zgromadzonych gości- m. in. rodziców, Komendanta Szkoły Policji w Słupsku insp. Piotra Cekałę i Naczelnika Wydziału Prewencji podinsp. Marcina Kaduszkiewicza, który reprezentował Komendanta Miejskiego Policji w Słupsku.

Następnie młodzież uroczyście odśpiewała hymn państwowy, by zaraz potem złożyć ślubowanie na flagę narodową RP.

Dzisiejsza uroczystość była również okazją do wyróżnienia uczniów z klas policyjnych złotymi pagonami. Pagony przysługują uczniom, którzy w poprzednim semestrze uzyskali średnią ocen w semestrze co najmniej 4,7, uzyskali ocenę z zachowania co najmniej bardzo dobrą oraz nie otrzymali w ocenianym semestrze ani jednej uwagi dotyczącej nienoszenia lub niewłaściwego noszenia bądź użytkowania umundurowania. Wyróżnienia otrzymali:

  • ucz. Bastek Wiktoria
  • st. ucz. Barteczka Vanessa,
  • st. ucz. Bieniek Alicja,
  • st. ucz. Grabowska Aleksandra,
  • st. ucz. Sobol Sandra,
  • st. ucz. Zielińska Julia,
  • st. ucz. Szczęśniak Wiktoria.

Po oficjalnej części uroczystości nastąpiła część artystyczna. Swój warsztat wokalny zaprezentowali uczniowie klasy 3A i 3B PLO, którzy wspólnie zaśpiewali pieśni patriotyczne pt.: „Dziewczyna z granatem” i „My Pierwsza Brygada”.

Na zakończenie funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zademonstrowali pokaz tresury psa służbowego. Psy policyjne to zwierzęta przygotowane specjalnie do wykonywania zadań takich jak tropienie, poszukiwanie śladów narkotyków, materiałów wybuchowych czy ludzi w miejscu katastrof.

Dzisiejsze ślubowanie to jedna z najbardziej podniosłych, a zarazem wzruszających uroczystości w naszej szkole. Niewątpliwie dopełnieniem ślubowania była obecność najbliższych osób. Atmosfera z pewnością sprawiła, że zapamiętamy ten dzień na długo.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy życząc jednocześnie samych sukcesów!

Dodano 14.10.2021

Uroczystość w 7. BOW

W 7. Brygadzie Obrony Wybrzeża swoje święto obchodzili rezerwiści. Były wyróżnienia, podniosły nastrój, defilada, przemówienia i… my. W uroczystości uczestniczyli bowiem nasi uczniowie z kl. II Oddziału Przygotowania Wojskowego (z prowadzącym Damianem Żywickim na czele), a w roli widzów udział wzięła również kl. I OPW.

Po zakończeniu oficjalnej części przyszedł czas na poznanie wyposażenia bojowego jednostki.

Ponadto P. Marta Malinowska, P. Alina Salnik i P. Grzegorz Bożek odebrali akt nadania w związku z uzyskaniem stopnia awansu zawodowego na stopień nauczyciela kontraktowego.

Zapraszamy do galerii!

Dodano 14.10.2021

Dzień Edukacji Narodowej 2021

Dziś obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. To święto nauczycieli, wychowawców, pedagogów i pracowników oświaty. I to właśnie wszystkim tym osobom składamy najlepsze życzenia zdrowia, pomyślności, satysfakcji osobistych i zawodowych, sukcesów oraz uśmiechu. Dzisiejsze święto to również okazja do powiedzenia: „dziękujemy!”.

W naszej szkole odbył się apel, podczas którego Nagrodą Dyrektora za wyróżniającą pracę w roku szkolnym 2020/2021 wyróżnieni zostali: P. Maja Frąckowiak, P. Monika Skwarek, P. Maria Lelakowska, P. Marta Malinowska, P. Natalia Hendrych, P. Stanisław Stefański oraz P. Andrzej Fijałkowski.

Ponadto P. Marta Malinowska, P. Alina Salnik i P. Grzegorz Bożek odebrali akt nadania w związku z uzyskaniem stopnia awansu zawodowego na stopień nauczyciela kontraktowego.

Jednocześnie z dumą informujemy, że P. Agnieszka Kałuża-Horbaczewska otrzymała Nagrodę Pomorskiego Kuratora Oświaty

Gratulujemy!

Za organizację apelu w naszej szkole odpowiedzialni byli: P. Maja Frąckowiak, P. Dorota Grygorkiewicz, P. Karolina Pera oraz P. Jacek Gryczka.

Dodano 13.10.2021

Obóz klas policyjnych

Nasi uczniowie z kl. 3 C i D PLO mają za sobą obóz w Smołdzińskim Lesie. Atrakcje i zadania do wykonania na miejscu? Mnóstwo. Marsz do miejsca zakwaterowania, warty, alarm nocny, podstawy wyznaczania azymutu do marszu, elementy survivalu, praca na mapie, poszukiwanie tyralierą osoby zaginionej, zadania związane z INO (bieg na orientację), rzut granatem.

Podsumowaniem obozu był tor z przeszkodami, w którym uczniowie musieli wykorzystać nabyte umiejętności.

Obóz klas policyjnych był bardzo intensywny i urozmaicony. Uczniom gratulujemy wytrwałości, a nauczycielom dziękujemy za zaangażowanie!

Dodano 13.10.2021

Kinowa integracja

Nasza młodzież ma za sobą udane wyjście do Multikina. Uczniowie klasy 5 SMS i 7 SMS z wychowawcą P. Adamem Pietrasem obejrzeli film „Jak rozmawiać z psem”, a klasy 1 APLO z P. Karoliną Majcherską, 8 SMS z P. Marcinem Rusakiewiczem, 1 LOSMS z P. Tadeuszem Wanatem i 3ASMS oraz 3BSMS z P. Karoliną Perą obejrzeli film „Mistrz”. Dzięki takim wyjściom kształtujemy wrażliwość i integrujemy się.

Dodano 13.10.2021

Zasprejuj zarazki

Kochani, z grona wielu placówek zostaliśmy wybrani do akcji społecznej „Zasprejuj zarazki”. Fundacja Zwolnieni z Teorii wraz z dystrybutorem aerozoli do dezynfekcji powierzchni „Lysol” postanowiła zadbać o obszar związany ze zdrowiem uczniów i nauczycieli. W ramach akcji nasza szkoła otrzymała zestaw bezpłatnych aerozoli „Lysol” o wartości rynkowej minimum 5000 zł.

Wierzymy, że wspólnymi siłami możemy zadbać o siebie nawzajem. Zdrowie i bezpieczeństwo to podstawa! Dziękujemy!

Dodano 13.10.2021

Światowy Dzień Statystyki

Kochani, już 20 października obchodzić będziemy Światowy Dzień Statystyki. Z tej okazji nasz zespół nauczycieli matematyki zaprasza wszystkich chętnych uczniów do wzięcia udziału w mini projekcie. Wystarczy wykonać plakat na temat słynnego statystyka- z Polski, ze świata lub z regionu (format min. A4). Termin oddania plakatów mija 17 października. Prace należy przynosić do swoich nauczycieli matematyki.

Śledźcie również naszego FB, bo przygotowaliśmy dla Was mnóstwo ciekawostek.

Dodano 12.10.2021

Czuję Hip-Hop vol.1

Nasi uczniowie z klasy 1 LO SMS i 2 LO SMS, pod opieką swoich wychowawców P. Marii Lelakowskiej i P. Tadeusza Wanata, uczestniczyli w warsztatach w ramach projektu „Czuję Hip-Hop vol.1”, które poprowadził P. Przemysław Kaca. Podczas zajęć P. Przemek opowiadał życiowe historie opierające się na muzyce hip-hop – kulturze przepełnionej żywiołowością, spontanicznością oraz skłonnej do refleksji i obserwacji. Hip-hop to nie tylko ulica, osiedlowe ławki, ale przede wszystkim głos protestu, buntu oraz głęboka poezja.

Podczas warsztatów skupiono się na twórczości rapera KęKę i jego drodze do sukcesu, która nie była usłana różami. Mówiliśmy o wartościach, jakie przekazuje w swoich utworach.

Warsztaty miały na celu ukazanie pozytywnej roli hip-hopu w kształtowaniu postaw i zachowań młodzieży. Hip-hop dla wielu młodych ludzi jest sposobem na życie oraz głosem protestu na to, co dzieje się w kraju i na świecie.

Na koniec spotkania P. Przemek zorganizował quiz i rozdał swoją książkę o hip-hopie oraz kilka płyt różnych wykonawców.

Dziękujemy!!!

Dodano 11.10.2021

Wizyta w CSMW

Nasi uczniowie z kl. I OPW odwiedzili Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce. Zajęcia rozpoczęliśmy na poligonie przeciwpożarowym od zwiedzenia całego kompleksu poligonowego zaczynając od komór wodnych, gdzie żołnierze szkolą się z obrony przeciwawaryjnej okrętu. Następnie pokazano nam komorę rozgorzeniową, w której strażacy ćwiczą gaszenie pożarów w pomieszczeniach zamkniętych i obserwują wszelkie zjawiska pożarowe, jakie występują w pomieszczeniu objętym pożarem. Dalej udaliśmy się do komory dymowej, gdzie zostaliśmy zaznajomieni z budową, charakterystyką oraz zasadą działania aparatów powietrznych oraz mogliśmy zobaczyć, jak wygląda labirynt komory dymowej. Podczas wyjazdu mieliśmy również szansę uczestniczyć w zajęciach teoretycznych z zasad udzielania pierwszej pomocy osobie poszkodowanej z użyciem zestawu medycznego IPMED. Zapoznaliśmy się również z rodzajami, obsługą oraz zasadą działania podręcznego sprzętu gaśniczego, po czym udaliśmy się na Treningowe Stanowiska Gaśnicze na zajęcia praktyczne z posługiwania się gaśnicami. Tam pod okiem instruktora ćwiczyliśmy gaszenie pożaru- oczywiście po założeniu ochronnego ubrania i przy zachowaniu wszelkich warunków BHP. Po zajęciach mieliśmy możliwość zobaczenia samochodu pożarniczego Wojskowej Straży Pożarnej CSMW oraz obsługi sprzętu znajdującego się na wyposażeniu tego pojazdu.

Następnie udaliśmy się do budynku Systemu szkolno-treningowego „Śnieżnik”, gdzie instruktorzy przeprowadzili zajęcia na temat bezpiecznego posługiwania się bronią. Po krótkim wstępie teoretycznym, z dobrym skutkiem, wcielaliśmy powyższe zasady w życie podczas ćwiczeń na symulatorze „Śnieżnik”.

Dodano 11.10.2021

Olimpiada wiedzy Archimedes.Plus z matematyki

Zapraszamy do wzięcia udziału w 34. edycji konkursu OLIMPIADA WIEDZY ARCHIMEDES.PLUS Z MATEMATYKI. To konkurs, który odbywa się w formie testu w kilku kategoriach wiekowych.

Laureatami konkursu zostaną uczniowie, którzy popełnią nie więcej niż 5 błędów.

Laureata I stopnia z wyróżnieniem otrzyma uczeń z maksymalną liczbą 100 pkt.
Laureata I stopnia otrzyma uczeń, który uzyska przynajmniej 96 pkt.
Laureata II stopnia otrzyma uczeń, który uzyska przynajmniej 92 pkt.
Laureata III stopnia otrzyma uczeń, który uzyska przynajmniej 88 pkt.
Laureata IV stopnia otrzyma uczeń, który uzyska przynajmniej 84 pkt.
Laureata V stopnia otrzyma uczeń, który uzyska przynajmniej 80 pkt.

Konkurs zostanie przeprowadzony w naszej szkole 8 listopada 2021 r. w godz. 10:00 – 11:00.

Zgłoszenia przyjmują nauczyciele matematyki do dnia 15.10.2021 r. Istnieje możliwość pobrania testów z poprzednich edycji konkursu.

Wśród laureatów I stopnia z wyróżnieniem zostaną rozlosowane nagrody główne, a dodatkowo każdy uczestnik, który uzyska maksymalną liczbę punktów (100), otrzyma zestaw czterech płyt z serii „Encyklopedia II Wojny Światowej”.

Warunkiem uczestnictwa jest wpłata kwoty 9,30 zł (najpóźniej do 22.10.2021 r.) do nauczycieli prowadzących.

Wyniki zostaną ogłoszone 10 stycznia 2022 r.


Z matematycznym pozdrowieniem
Zespół Nauczycieli Matematyki

Dodano 08.10.2021

Spółdzielnia Uczniowska

Nowy rok szkolny to także wielki powrót Spółdzielni Uczniowskiej „Plastusie”. Walne zgromadzenie dokonało wyboru Zarządu w składzie:

  1. Przewodnicząca- Patrycja Dzienisz
  2. Zastępca- Hanna Świder
  3. Sekretarz- Zuzanna Głowińska

Wraz z uczniami naszą spółdzielnię tworzy P. Natalia Hendrych. Spółdzielnia nie tylko realizuje interesujące działania o charakterze gospodarczym na rzecz szkoły i uczniów, ale również promuje ideę przedsiębiorczości, u podstaw której leżą pojęcia takie jak gospodarność, współpraca, zaradność czy aktywność społeczna.

Już teraz spółdzielnia ostro zabrała się do pracy i w najbliższą środę i czwartek rozpocznie realizację pierwszego zadania- wykona zdjęcia klasowe. Więcej szczegółów już wkrótce. Do zobaczenia przed obiektywem.

Dodano 08.10.2021

Dumni z Absolwentów- czekamy na Twoje zgłoszenie!

Wszystkie osoby, które zgłosiły się do nas w ramach cyklu „Dumni z Absolwentów”, zostały już przedstawione szerokiemu gronu. Zachęcamy, aby w dalszym ciągu nadsyłać zgłoszenia! Jeśli Ty również jesteś absolwentem naszej szkoły i chciałbyś/abyś się zaprezentować, napisz e-maila na adres e.dobosz(at)zsi.slupsk.pl. Prześlemy Ci formularz do wypełnienia (kilka pytań), a następnie zaprezentujemy Cię światu na naszym FB i stronie internetowej szkoły. Czekamy na Ciebie!

Dodano 07.10.2021

Rozdanie nagród

Kochani, dziś wręczyliśmy nagrody uczniom, którzy stworzyli zwycięskie i wyróżnione prace w konkursie promującym naukę języków obcych. Zgodnie z zapowiedzią, prezentujemy Wam również prace naszych zwycięzców.

Przypomnijmy, że 1. miejsce zajęła Ewa Hermanowska z kl. 3A TW, 2. miejsce- Julia Kułakowska z kl. 3A MLO, a 3. miejsce- Magdalena Kuczyńska z kl. 2B TW. Osoby wyróżnione to Dominika Kiedrowska z kl. 3A TW, Wiktor Piszczek z kl. 3A SMS i Hubert Zosiuk z kl. 3A SMS.

Jeszcze raz gratulujemy!

Dodano 06.10.2021

Zwolnieni z Teorii

Nasi nauczyciele: P. Maria Lelakowska, P. Natalia Zakrzewska, P. Agnieszka Kałuża-Horbaczewska oraz P. Bartosz Chomicz uczestniczyli w szkoleniu Fundacji „Zwolnieni z Teorii”, które odbyło się w Gdańsku.

„Zwolnieni z Teorii” to praktyczna ogólnopolska olimpiada dla szkół średnich, w ramach której uczniowie samodzielnie realizują projekty społeczne.

Korzyści dla ucznia? Mnóstwo:

  • samodzielność i odpowiedzialność,
  • nauka współpracy z zespołem dzięki działaniu w praktyce,
  • umiejętność zarządzania (swoim czasem, budżetem, projektem),
  • rozwiązywanie problemów,
  • zdobycie certyfikatów pomagających dostać lepszą pracę.

Również nauczyciele osiągają szereg korzyści:

  • zyskują dostęp do nowych narzędzi edukacyjnych,
  • korzystają ze szkoleń, scenariuszy lekcji, bazy wiedzy,
  • zdobywają nowe umiejętności pomagające uczniom w pozyskiwaniu praktycznych kompetencji,
  • budują partnerską relację ze swoimi uczniami.

Nauczyciele Zwolnieni z Teorii to grupa nauczycieli ze szkół średnich edukujących przez praktykę. Urozmaicają oni tradycyjny program nauczania o realizację przez ich uczniów własnych projektów społecznych w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii.

Życzymy świetnych efektów Waszej pracy!

Dodano 06.10.2021

7. Ćwierćmaraton Komandosa

2 października, po raz drugi w Słupsku, odbył się „7. Ćwierćmaraton Komandosa”. To specyficzna impreza, przeznaczona dla najlepszych funkcjonariuszy i żołnierzy reprezentujących różne służby mundurowe z całej Polski. Mundurowi musieli na trasę wyruszyć w umundurowaniu, butach wojskowych i z 10-kilogramowym plecakiem. Do tej pory „ćwiartka” odbywała się w różnych miejscach Polski, stąd już „7” w nazwie. A dlaczego „ćwiartka”? Bo uczestnicy biegną 1/4 dystansu maratonu – 10,55 km.

Trasa biegu została wytyczona w Lasku Południowym, charakteryzującym się trudnym terenem pagórkowatym.

Po raz kolejny nie zabrakło w tej imprezie naszego nauczyciela P. Arkadiusza Hermana, który miał okazję rywalizować z innymi mundurowymi w tym ekstremalnym biegu. Zawody ukończyło 125 osób, a nasz nauczyciel w swojej kategorii zajął II miejsce! Gratulujemy!

Organizatorem wydarzenia była Fundacja Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych „Sub ventum” w Słupsku.

Dodano 06.10.2021

Światowy Dzień Uśmiechu

W naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Uśmiechu. Wolontariusze pod opieką P. Marii Lelakowskiej ustawili fotobudkę, w której można było zrobić niezapomniane zdjęcia- oczywiście z uśmiechem na twarzy.

Dodatkowo każdy uczeń, który miał na maseczce narysowaną buźkę, zwolniony był z niezapowiedzianych kartkówek i odpowiedzi ustnych.

Dodano 05.10.2021

Wykaz Ośrodków Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży

Pomorski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia informuje, że od dnia 1 kwietnia 2020 roku na terenie województwa pomorskiego w rodzaju opieka psychiatryczna i leczenie uzależnień realizowane są świadczenia gwarantowane w Ośrodkach Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży – I poziom referencyjny.

W ramach przedmiotowego zakresu podmioty lecznicze udzielają świadczeń ambulatoryjnych lub środowiskowych następującej grupie świadczeniobiorców: dzieci przed rozpoczęciem realizacji obowiązku szkolnego, dzieci i młodzież objęci obowiązkiem szkolnym i obowiązkiem nauki oraz kształcący się w szkołach ponadpodstawowych – do ich ukończenia, a także ich rodziny lub opiekunowie prawni.

Wykaz Ośrodków Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży

Dodano 05.10.2021

Pomagamy!

Z okazji Światowego Dnia Zwierząt, który obchodziliśmy wczoraj, nasi uczniowie z Technikum Weterynaryjnego sprzedawali słodkie wypieki. Dochód ze sprzedaży przekażemy na schronisko dla zwierząt w Słupsku. Zapraszamy do galerii zdjęć!

Dodano 05.10.2021

Umiejętności zakładania kajdanek i sprawdzania osoby

Uczniowie kl. 3C PLO w trakcie zajęć z technik interwencji ćwiczyli umiejętności zakładania kajdanek i sprawdzania osoby w różnych sytuacjach. Założenie kajdanek może okazać się konieczne wobec osoby doprowadzanej do sądu, prokuratury, jednostki Policji, zatrzymywanej, konwojowanej oraz podczas policyjnej interwencji. Dobór pozycji, w której policjant zakłada kajdanki, uzależniony jest od sytuacji taktycznej wynikającej z interwencji. Odpowiednie stosowanie kajdanek ma także ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa podczas interwencji.

Każdy policjant, ćwicząc i wielokrotnie powtarzając te techniki, podnosi swoje umiejętności, dba o profesjonalizm swojego warsztatu służby i troszczy się o bezpieczeństwo swoje, swojego partnera na służbie i osób postronnych.

Nasi przyszli policjanci już teraz w ramach zajęć ćwiczyli poszczególne fazy zakładania kajdanek, zwracając uwagę na:

  • utrzymanie bezpiecznego dystansu od osoby,
  • wydanie krótkiej komendy i ustawienie osoby w pozycji wyjściowej do założenia kajdanek,
  • założenie i zablokowanie kajdanek,
  • asekurację podczas zakładania kajdanek,
  • sprawdzenie osoby,
  • sposób transportowania w formie łagodnej lub przy pomocy dźwigni transportowych.

Podczas realizacji zajęć każde ćwiczenie poprzedzone zostało omówieniem i pokazem, ze zwróceniem szczególnej uwagi na miejsca „węzłowe”, które są istotne dla prawidłowego, skutecznego i bezpiecznego wykonania techniki zakładania kajdanek i sprawdzenia osoby. Zajęcia odbywały się pod okiem P. Arkadiusza Hermana.

Dodano 04.10.2021

Dar serca

Kochani, jak już pewnie większość z Was zauważyła, przed wejściem do naszej szkoły pojawił się piękny pojemnik na nakrętki. To prezent, który otrzymaliśmy od firm:

  • Lasertechnika Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
  • TALEX
  • Zblewski Zakład Ślusarsko-Produkcyjny

Dzięki zbiórce nakrętek w dalszym ciągu będziemy wspierać leczenie Kubusia w ramach „Zakręconej akcji dla Kubusia”, która w naszej szkole trwa już od wielu lat. Pieczę nad akcją sprawuje opiekunka wolontariatu- P. Maria Lelakowska.

Dziękujemy za dar serca, a Was zachęcamy do zapełniania pojemnika.

Dodano 04.10.2021

Światowy Dzień Zwierząt

Kochani, dziś obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt. Z tej okazji już jutro (5 października) nasi uczniowie z Technikum Weterynaryjnego sprzedawać będą pyszne ciasta, a cały dochód ze sprzedaży przekażemy na schronisko dla zwierząt w Słupsku! Zachęcamy do włączenia się do akcji i widzimy się na długich przerwach na parterze!

Dodano 04.10.2021

Pierwsza pomoc dla zwierząt

Nasi uczniowie z klasy 1 A TW, pod okiem P. Magdaleny Piniahy, realizowali zajęcia z przedmiotu Pierwsza pomoc dla zwierząt. Temat? Bardzo ciekawy- krwotoki. Młodzież zakładała opatrunki w celu zatamowania krwotoków z różnych części ciała. Praktyka czyni mistrza.

Dodano 01.10.2021

Warsztaty hip-hop i koncert

Kochani, czy są wśród nas osoby pasjonujące się kulturą hip-hop? Piszesz teksty? Rysujesz? Tańczysz? Tworzysz muzykę? A może po prostu chcesz poszerzyć swoją wiedzę na ten temat? Mamy dla Ciebie propozycję! Już 8 października w Młodzieżowym Centrum Kultury odbędą się warsztaty z Przemkiem Kacą- twórcą działań Hip-Hop Druga Szansa, organizatorem wielu eventów w tej tematyce oraz autorem książki i wielu artykułów popularnonaukowych w tym zakresie.

Ponadto 9 października w MCKu odbędzie się koncert słupskich raperów – EndRiu i Tolu oraz zaproszonych gości. Koncert poprzedzony zostanie otwartą sceną artystyczną, na której możesz się zaprezentować! Impreza rozpocznie się o godzinie 17:00. Więcej szczegółów na FB Hip-Hop Druga Szansa i na wydarzeniu Emceku! Dla występujących przewidziane atrakcyjne nagrody!

Osoby, które chcą uczestniczyć w warsztatach lub zaprezentować swoje umiejętności na scenie, proszone są o zgłaszanie się drogą mailową na adres: e.dobosz(at)zsi.slupsk.pl do 6 października z dopiskiem, którą formą jesteś zainteresowany.

Czekamy na Ciebie!

Dodano 01.10.2021

Mundurowy kalendarz

Do naszej szkoły dotarł piękny wojskowy kalendarz na rok szk. 2021/2022, który otrzymaliśmy od Wojskowego Centrum Edukacji Obywatelskiej! Dziękujemy za przesyłkę. Dzięki prezentowi nasi uczniowie z Oddziału Przygotowania Wojskowego będą pamiętać o wszystkich mundurowych świętach i rocznicach.

Dodano 30.09.2021

Wyniki konkursu na plakat

Drodzy, mamy wyniki konkursu na plakat promujący naukę języków obcych. Komisja w składzie: P. Karolina Majcherska, P. Zofia Pstrągowska-Misiuk oraz P. Grzegorz Bożek ocenili Wasze prace następująco:

  1. miejsce- Ewa Hermanowska 3A TW
  2. miejsce- Julia Kułakowska 3A MLO
  3. miejsce- Magdalena Kuczyńska 2B TW

Jury przyznało również trzy wyróżnienia:

  • Dominika Kiedrowska 3A TW
  • Wiktor Piszczek 3A SMS
  • Hubert Zosiuk 3A SMS

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie. Nagrody za zajęcie I, II i III miejsca zostaną wręczone 7 października o godz. 11:15 w sali 104. Tego dnia zaprezentujemy Wam również zwycięskie prace.

Dodano 30.09.2021

Dzień chłopaka

Kochani Chłopcy, drodzy Mężczyźni, z okazji Waszego święta życzymy Wam wszystkiego najlepszego. Dużo radości, zdrowia, spełnienia marzeń, pomyślności i uśmiechu na co dzień!

Dodano 29.09.2021

Spektakl natury

Uczniowie z kl. 1 i 2 B TW wybrali się do Słowińskiego Parku Narodowego, gdzie poznali tajniki rykowiska jeleni oraz mieli okazję obserwować ten spektakl natury.

Spotkanie rozpoczęło się krótką prelekcją dot. m. in. jeleni, rykowiska, selekcji oraz wabienia byków, którą poprowadził Łowczy Okręgowy Michał Pobiedziński. Następnie uczestnicy udali się do Słowińskiego Parku Narodowego, gdzie wzięli udział w pięknym spektaklu. Uczniom udało się zaobserwować chmary jeleni oraz usłyszeć ryczące byki. Zwieńczeniem wyjazdu było ognisko z kiełbaskami i pyszne ciasto.

Organizatorem tego ciekawego przedsięwzięcia był Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Słupsku, zaś z ramienia naszej szkoły - P. Monika Płuciennik. Dziękujemy!

Dodano 29.09.2021

Sprzątanie świata

Kolejni uczniowie z naszej szkoły dołączyli do ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata”. Młodzież z klasy 1 ATW i 2 OPW wraz z nauczycielkami P. Ewą Tomaszewską i P. Lidią Cymek, ponownie pod hasłem „Myślę, więc nie śmiecę”, uprzątnęła teren wokół szkoły i w najbliższej okolicy. Dziękujemy za dobry przykład!

Dodano 28.09.2021

Światowy Dzień Jabłka

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Jabłka. To najlepsza sposobność, by pokazać, jak wiele ten owoc ma nam do zaoferowania. Jabłka są pełne witaminy C, E, K, witamin z grupy B, beta-karotenu, pektyn oraz błonnika. Ich jedzenie wpływa pozytywnie na odporność oraz zmniejsza ilość cholesterolu. W naszej szkole święto obchodziliśmy już wczoraj, a dziś zapraszamy do obejrzenia fotorelacji i zachęcamy wszystkich, aby jedli jabłka nie tylko od święta.

Dodano 24.09.2021

Nietypowi pupile

Dziś na lekcji wychowawczej z P. Martą Malinowską, jedna z uczennic zapoznała klasę ze swoimi nietypowymi pupilami- ślimakami afrykańskimi.

Dodano 22.09.2021

Świat pająków

Nasze uczennice z klasy 2 ATW Aleksandra Zagorodnikow i Oliwia Kozieł oraz z klasy 2 BTW Kaja Tuszkiewicz, Anna Szreter i Jagoda Bąska wzięły udział w warsztatach „Różnorodność pająków Polski” organizowanych przez Instytut Biologii i Nauk o Ziemi Akademii Pomorskiej w Słupsku.

W ramach zajęć odbyły się ćwiczenia w laboratorium, w terenie oraz wykłady. Na warsztatach dziewczęta poznały podstawy biologii pająków, nauczyły się wyszukiwać pająki w terenie, rozpoznawać najważniejsze grupy pająków oraz oznaczać do gatunku. Miały również okazję poznać najciekawsze gatunki występujące w Polsce i na świecie. Dziewczyny wróciły z warsztatów bardzo zadowolone, przeżyły przygodę z nauką i poznały ciekawych ludzi. Na dowód kilka zdjęć.

Dodano 21.09.2021

Samorząd Uczniowski - wyniki głosowania

Przedstawiamy wyniki głosowania na skład Samorządu Uczniowskiego:

  1. Julia Paszka- 82 głosy- przewodniczący
  2. Anastazja Rusinowicz- 74 głosy- zastępca przewodniczącego
  3. Vanessa Barteczka- 64 głosy- zastępca przewodniczącego

Dziewczynom gratulujemy i życzymy owocnej pracy!

Dodano 21.09.2021

Centrum Mistrzostwa Informatycznego

Nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiego projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego.

Dzięki niemu kadra dydaktyczna, czyli osoby prowadzące zajęcia pozalekcyjne rozwijające zainteresowania informatyczne, będzie stale podnosić kwalifikacje, a młodzież otrzyma możliwość uczestniczenia w zajęciach, które pobudzają kreatywność oraz promują współpracę zespołową w ramach kół informatycznych.

Już teraz uczniowie mogą zapisywać się na BEZPŁATNE zajęcia z informatyki, podczas których będą uczyć się myślenia algorytmicznego oraz programowania. Zajęcia posłużą także upowszechnianiu idei konkursów informatycznych oraz wyłonią zespoły zdolne do podjęcia rywalizacji w zawodach informatycznych na poziomie krajowym oraz ogólnoświatowym.

W Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku koło prowadzić będzie nasza nauczycielka informatyki i fizyki P. Alina Salnik, która 18 września uczestniczyła w I zjeździe projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego w Gdańsku.

Dołącz do nas już dziś i zdobądź profesjonalne umiejętności programistyczne. Zapisy trwają do końca września, a zajęcia ruszają na początku października i będą odbywać się 2 razy w tygodniu po 45 minut.

Do uczestnictwa w zajęciach zapraszamy chętnych uczniów ze wszystkich szkół średnich w Słupsku i regionie!

Zapisy: sekretariat Zespołu Szkół Informatycznych- tel.: 59 8456070.

Zapraszamy!!!

Dodano 20.09.2021

"Myślę, więc nie śmiecę"

Nasi uczniowie z kl. II LO SMS, wraz z wychowawczynią P. Marią Lelakowską, dołączyli do ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata 2021”. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Myślę, więc nie śmiecę”. Nasza młodzież uprzątnęła teren wokół szkoły i w najbliższej okolicy. Dziękujemy za włączenie się do akcji! Brawo!

Dodano 17.09.2021

"Witkacy pod strzechy"

Trwa 24. Międzynarodowy Konkurs Interpretacji Dzieł Stanisława Ignacego Witkiewicza „Witkacy pod strzechy”. To jedyny w Polsce konkurs inspirujący do interpretacji złożonej twórczości artysty. Z tej okazji uczniowie naszego Liceum Sztuk Plastycznych wzięli udział w warsztatach w Teatrze Rondo i zainicjowali happening artystyczny interpretując dzieła malarskie naszego patrona.

Ale to nie wszystko! W ramach wydarzenia „Witkacy pod strzechy” odbyło się również spotkanie P. Małgorzaty Vrazić z młodzieżą klas I, II i III LSP. Wykład poświęcony był obecności Witkiewiczów w Lovranie. P. Małgorzata pokazała miejsca, w których bywali oraz wille, w których mieszkali. Lovran był miejscem równie ważnym dla Witkiewiczów, co Warszawa czy Zakopane. Stanisław Witkiewicz spędził w Lovranie ostanie lata swojego życia i tam zmarł w 1915 r. Wykład spotkał się z dużym zainteresowaniem młodzieży.

Dodano 17.09.2021

Wyjazd na rykowisko

Kochani, Polski Związek Łowiecki - Zarząd Okręgowy w Słupsku zaprasza chętnych do uczestnictwa w pięknym spektaklu natury. Rykowisko... To wyprawa w królestwo dźwięku, magii, przyrody...

Wyjazd planowany jest w okolice Słowińskiego Parku Narodowego w weekend (konkretny termin wyjazdu zależny jest od ilości zgłoszeń i pogody). Zapewniamy transport na miejsce. Zapisy przyjmuje nasz sekretariat do poniedziałku (20.09). Liczba uczestników jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń! Organizatorką wydarzenia z ramienia szkoły jest P. Monika Płuciennik. Zapraszamy!

Dodano 16.09.2021

Olimpiada Zwolnieni z Teorii

W środę mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole przedstawicieli Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Goście pokonali sporo kilometrów, by nas odwiedzić. Miłosz - mieszkaniec Warszawy, student Politechniki Warszawskiej, Marta - mieszkanka Katowic, studentka prawa na Uniwersytecie Śląskim oraz Mikołaj - również mieszkaniec Warszawy, uczeń Liceum w Chmurze, przekazali moc energii do działania naszej młodzieży, zachęcali do stworzenia własnego projektu społecznego i zrobienia czegoś dla siebie i innych. Dziękujemy za inspirację i poświęcony czas!

Dodano 16.09.2021

Uwaga, konkurs!

Już 26 września obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Języków Obcych. Z tej okazji mamy dla Was konkurs zorganizowany przez naszą nauczycielkę j. niem. P. Zofię Pstrągowską-Misiuk. Stwórz plakat (format min. A3; technika dowolna) promujący naukę języków obcych i przynieś go do P. Zofii lub innego nauczyciela jęz. obcego do 28.09.2021 r. Ogłoszenie wyników już 30.09.2021 r. Zapraszamy!

Dodano 16.09.2021

Badanie gołębi

Nasi uczniowie Technikum Weterynaryjnego uczestniczyli w ciekawych zajęciach, podczas których badali stan zdrowia gołębi pocztowych. Oglądali, omacywali oraz badali wymazy i zeskrobiny. Udało się znaleźć nawet kilku pasażerów na gapę- pasożytów piór. Zajęcia prowadziła P. Marta Malinowska, a gołębie udostępniła P. Monika Płuciennik.

Dodano 15.09.2021

Wizyta w Komendzie Miejskiej Policji w Słupsku

Nasi uczniowie z klasy I PLO odwiedzili Komendę Miejską Policji w Słupsku. Spotkanie młodzieży ze st. sierż. Jakubem Bagińskim rozpoczęło się od prezentacji multimedialnej, z której uczniowie dowiedzieli się m.in.: co należy zrobić, aby wstąpić do policji, poznali profity płynące ze służby w policji czy wydziały funkcjonujące na terenie jednostki. Następnie młodzi odwiedzili PdOZ- pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Mieli również okazję zobaczyć w środku nowy, świetnie wyposażony policyjny radiowóz. Dziękujemy st. sierż. Jakubowi Bagińskiemu i mł. asp. Monice Sadurskiej za rzetelne informacje! Uczniowie zaliczają wycieczkę do bardzo udanych.

Dodano 15.09.2021

Kiermasz podręczników szkolnych

Biblioteka szkolna organizuje kiermasz podręczników, który odbędzie się już w piątek (17.09) w godz. 11:15-11:30 oraz 12:15-12:30 w auli szkolnej (II p.). Jeśli brakuje Ci kilku pozycji książkowych lub chcesz sprzedać swoje, wstąp do nas!

Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli!

Dodano 14.09.2021

Zbiórka artykułów szkolnych

Spójrzcie, ile artykułów szkolnych udało nam się zebrać w ramach zbiórki prowadzonej przez Fundację „Latorośl”. W ten sposób napełniliśmy plecaki dzieci i młodzieży z placówek opiekuńczo-wychowawczych w Słupsku i Ustce.

Zeszyty, gumki, ołówki, długopisy, temperówki, kleje w sztyfcie, kredki, nożyczki, mazaki, bloki rysunkowe i techniczne, bibuła - to wszystko znalazło się w torbach, które przekazaliśmy dziś organizatorom zbiórki.

Klasom: II LO SMS, III A PLO, III A MLO i III B MLO dziękujemy za wielką pomoc. Dajecie świetny przykład.

Dodano 14.09.2021

Nabór do grupy Uczeń zdolny

Nabór do grupy Uczeń zdolny rozpoczęty! Zachęcamy do zgłaszania się!

Dodano 14.09.2021

Międzynarodowa współpraca

Nasza szkoła nawiązała współpracę ze szkołą Martin Luther Europaschule, która mieści się w Herten w Niemczech. Za nami pierwsze spotkanie na Zoom z zagranicznymi uczniami i ich nauczycielem.

Celem spotkań jest podzielenie się wiedzą i porównanie kultur naszych krajów oraz poznanie ich wspólnej historii. Pierwszym zadaniem uczniów było zapoznanie się ze swoimi kolegami z Niemiec. Podczas drugiego spotkania, które odbędzie się już 21 września, uczniowie zaprezentują najciekawsze miejsca Słupska i okolic z punktu widzenia nastolatka.

W projekcie udział biorą nasi uczniowie z klas drugich (II A LSP, II A PLO, II B OPW, II A TW, II B TW), a za jego koordynację odpowiadają nasze nauczycielki: P. Natalia Zakrzewska (j. ang.) oraz P. Dorota Grygorkiewicz (j.niem.). Od strony historycznej projekt wspiera nasz nauczyciel historii i WOSu – P. Bartosz Pakuła.

Świetna inicjatywa!

Dodano 10.09.2021

Opiekunowie samorządu uczniowskiego

Drodzy, przedstawiamy wyniki głosowania na opiekunów samorządu uczniowskiego:

Oferta uczestnictwa w treningach dla uczniów naszej szkoły przedstawia się następująco:

  1. Bartosz Chomicz – 63 głosy
  2. Grzegorz Bożek – 31 głosów
  3. Alina Salnik – 29 głosów.

Nasz samorząd odpowiedzialny jest za pomoc przy organizacji imprez szkolnych oraz za realizowanie inicjatyw uczniowskich, zaś opiekunowie zapewniają młodzieży wsparcie i motywację.

Dodano 09.09.2021

Treningi Systemu Samoobrony KRAVMAGA oraz Systemu Walki SAVBOR

Kochani, mamy dla Was propozycję uczestnictwa w treningach Systemu Samoobrony KRAVMAGA oraz Systemu Walki SAVBOR.

Israeli Krav-Maga to izraelski, nowoczesny system realnej samoobrony i walki wręcz. Jest to kompletny system walki zawierający naukę bardzo skutecznej samoobrony, walkę nożem, pałką, taktykę strzelecką, walkę wręcz, combat, techniki interwencji, Retzef, ground wrestling, walkę w parterze i klinczu.

Z kolei SAVBOR to nowoczesny i bardzo skuteczny system walki i samoobrony ulicznej oraz strzelań bojowych stosowanych w taktyce sił specjalnych. Program obejmuje walkę wręcz, walkę kijem, nożem, a także wojskowy program S.E.R.E.

Oferta uczestnictwa w treningach dla uczniów naszej szkoły przedstawia się następująco:

  • koszt miesięczny za 8 treningów trwających 90 minut wynosi 80 zł (niezależnie od kierunku, na którym uczy się kandydat);
  • treningi na chwilę obecną (1- miesiac) odbywają się w poniedziałki i środy o godz. 18.00.

Po zebraniu odpowiedniej liczby szkolonych, grupy zostaną podzielone na podgrupy, w których każdy wybierze system walki dla siebie.

Wszystkich chętnych zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się już 13.09 (pon.) o 18:00 w naszej szkolnej auli.

Dodano 09.09.2021

Koła zainteresowań

Drodzy, nie samą nauką człowiek żyje. Równie ważne jest rozwijanie pasji i zainteresowań. I tu wkraczamy my z propozycjami kół zainteresowań, spośród których każdy na pewno wybierze coś dla siebie! Wasze zgłoszenia przyjmować będą wychowawcy, ale możecie zgłaszać się również bezpośrednio do nauczycieli prowadzących dane koło. Zachęcamy do uczestnictwa!

Dodano 08.09.2021

Nasz szkolny psycholog

Od tego roku szkolnego pracę z nami rozpoczyna Pani Kamila Rudnik- psycholog. Oddajemy głos Pani Kamili:

„Nazywam się Kamila Rudnik i od nowego roku szkolnego jestem psychologiem w Waszej szkole. Jestem absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego ze specjalizacją psychologii dzieci i młodzieży. Ukończyłam kurs podstawowy w Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach w Warszawie. W najbliższym czasie będę kontynuować poziom zaawansowany. Brałam udział w Szkole Animatorów Profilaktyki oraz szkoliłam się z technik Dialogu Motywującego w Towarzystwie Profilaktyki Środowiskowej „Mrowisko” w Gdańsku. Wolny czas poświęcam wspierając osoby w kryzysie w Sieci Przyjaciół Zdrowia Psychicznego oraz pisząc recenzje książek w Zdrowej Głowie. Prywatnie, szczęśliwa posiadaczka psa, który ma na imię Benia.

Z czym możecie do mnie przyjść? Można rzec, że ze wszystkim... Jeśli macie gorszy dzień, jeśli chcecie o czymś porozmawiać, jeśli potrzebujecie wsparcia, jeśli przyjdzie Wam po prostu ochota na wizytę w gabinecie psychologa. Możecie też zatroszczyć się o koleżankę, kolegę z klasy i przyjść wspólnie do gabinetu. Jestem dla Was. Zapraszam do rozmowy przy herbacie lub kawie. Pamiętajcie, że dużo zaczyna się od rozmowy z drugim człowiekiem. Proszę, abyście zadbali jedynie o kubek termiczny lub wielokrotnego użytku.

Moje dyżury (s. 204, II p.):

  • Poniedziałek 13:00 - 16:00
  • Wtorek 13:00 - 16:00
  • Środa 14:00 - 18:00
  • Czwartek 08:00 - 12:00
  • Piątek 08:00 - 16:00

Raz na jakiś czas, za pośrednictwem e-dziennika, będziecie ode mnie otrzymywać wiadomości z przypomnieniem o dyżurach oraz informacje o ciekawych linkach, książkach, a także artykułach. Nie zabraknie wiedzy na temat zdrowia psychicznego oraz tego, jak możecie o nie zadbać.

Do zobaczenia w szkole. Bardzo chętnie Was poznam”.

Dodano 07.09.2021

Zebrania z rodzicami

Dodano 03.09.2021

Obóz szkoleniowo-kondycyjny

Chociaż rok szkolny dopiero się rozpoczął, nasi uczniowie z klasy 1 Oddziału Przygotowania Wojskowego mają już za sobą trzydniowy obóz szkoleniowo-kondycyjny. W Smołdzińskim Lesie młodzież poznała Regulamin Ogólny SZ RP (przełożony i podwładny, młodszy i starszy stopniem) oraz zasady zachowania się żołnierza w różnych sytuacjach. Był także marsz kondycyjny oraz ćwiczenia praktyczne wybranych elementów musztry indywidualnej. Nie mniejszą atrakcją było szkolenie strzeleckie czyli ćwiczenia w składaniu i rozkładaniu karabinka i pistoletu wojskowego. Koordynatorem Oddziału Przygotowania Wojskowego w ZSI jest kmdr por. Tomasz Kosakowski. Koszt obozu w całości pokryła nasza szkoła. Przypomnijmy, że ZSI jako jedyne w Słupsku i regionie posiada zezwolenie Ministerstwa Obrony Narodowej na prowadzenie Oddziału Przygotowania Wojskowego!

Dodano 03.09.2021

Integracja połączona z ekranizacją

Uczniowie klas 2 A i B TW, 2 LOSMS, 3 B MLO, 3 C PLO oraz 1 A LSP pod opieką wychowawców wybrali się do słupskiego Multikina na film pt. „Mistrz”. „Mistrz” to historia legendarnego pięściarza Tadeusza „Teddy'ego” Pietrzykowskiego, który dzięki walkom na ringu ocalił swoje życie w niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz-Birkenau. To walka o siebie, o życie swoje i współwięźniów, chleb, leki, odrobinę wytchnienia. O to, by i w innych nadzieja nigdy nie zgasła. Wczorajsza ekranizacja była dla młodzieży świetną lekcją.

Dodano 01.09.2021

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

Kochani, rozpoczynamy rok szkolny 2021/2022! Mamy świetnych uczniów i super grono pedagogiczne- to będzie dobry rok. Życzymy Wam samych wysokich ocen, niegasnącego zapału do nauki i realizacji planów.

Dodano 24.08.2021

Inauguracja roku szkolnego 2021/2022

Drodzy, wakacje powoli dobiegają końca i już za kilka dni widzimy się w szkolnych murach rozpoczynając kolejny rok szkolny. Przedstawiamy harmonogram inauguracji.

Do zobaczenia!

Dodano 06.07.2021

Konsultacje do egzaminu poprawkowego

Konsultacje dla zainteresowanych uczniów Pani Moniki Skwarek do egzaminu poprawkowego z matematyki odbędą się w dniach:

  • 16.08.21 w godz 9:00 -12:00
  • 17.08.21 w godz 9:00 - 12:00
  • 23.08.21 w godz 12:00 - 14:00
  • 24.08.21 w godz 9:00 - 12:00

Konsultacje dla zainteresowanych uczniów Pani Agaty Szczepaniak do egzaminu poprawkowego z rysunku i malarstwa odbędą się w dniach:

  • 16.08.21 w godz 10:00 - 14:00
  • 17.08.21 w godz 10:00 - 14:00
  • 18.08.21 w godz 10:00 - 14:00
  • 19.08.21 w godz 10:00 - 14:00
  • 24.08.21 w godz 10:00 - 14:00

Serdecznie zapraszamy!

Dodano 01.07.2021

Egzaminy poprawkowe w sierpniu 2021 r.

Data

Przedmiot

Klasa

25.08.2021 godzina 9.00

Matematyka

IA PLO, IB PLO, IIB PLO, IID PLO

25.08.2021 godzina 9.30

Specjalność artystyczna

IIA LSP, IA LSP, IV LSP

25.08.2021 godzina 9.30

Podstawy projektowania

IIA LSP

25.08.2021 godzina 9.30

Projektowanie multimedialne

IIA LSP

25.08.2021 godzina 12.00

Chów zwierząt

IB TW

26.08.2021 godzina 9.00

Matematyka

VIIIB, I LOMS, IIA LOMS, IV LSP, III PLO, IIA MLO

26.08.2021 godzina 9.30

Rysunek i malarstwo

IIA LSP, IIB LSP, IIIB LSP

26.08.2021 godzina 9.00

Język polski

III PLO, III TW

26.08.2021 godzina 12.00

Język angielski

IB TW

27.08.2021 godzina 9.00

Matematyka

IIA LSP, IIB LSP, IB TW, IIB TW

27.08.2021 godzina 12.00

Geografia

IB PLO, IIA PLO, IID PLO

Spotkania indywidualne

Drodzy Rodzice i Uczniowie,

za kilka miesięcy staniecie przed ważną decyzją wyboru szkoły ponadpodstawowej. Odpowiedni wybór szkoły średniej to podstawa dalszych sukcesów na ścieżce zawodowej. Dlatego proponujemy naukę w ZSI w Słupsku. To jedyne takie miejsce w regionie. Nasza kadra dba nie tylko o rozwój intelektualny młodzieży, ale także pomaga uczniom rozwijać ich pasje.

Mamy do wyboru wiele kierunków kształcenia:

Technikum Weterynaryjne,

Policyjne Liceum Ogólnokształcące,

Wojskowe Liceum Ogólnokształcące - Oddział Przygotowania Wojskowego,

Liceum Sztuk Plastycznych

czy Szkołę Mistrzostwa Sportowego.




Zachęcamy do kontaktu, aby dowiedzieć się więcej o naszej szkole. W ramach trwających targów edukacyjnych organizujemy indywidualne spotkania dla uczniów i ich rodziców, oczywiście z zachowaniem wszelkich zasad sanitarnych.

Osoba do kontaktu:

P. Robert Zając, nr tel.: 698 674 139

Dodano 07.07.2021

Artykuł Pani Moniki Skwarek w "Informatorze Oświatowym"

Z wielką dumą informujemy, że artykuł autorstwa naszej nauczycielki matematyki P. Moniki Skwarek został opublikowany w „Informatorze Oświatowym”- biuletynie Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku.

Artykuł pt. „Własny projekt społeczny” (s. 63) to opowieść o naszej szkole, w której prowadzonych jest wiele innowacyjnych projektów i działań pomagających uczniom dobrze przygotować się do przyszłego zawodu, a jednocześnie rozwijających kreatywność i wrażliwość na potrzeby innych.

Pani Monice serdecznie gratulujemy, a Was zapraszamy do lektury (tu możesz przeczytać artykuł Pani Moniki)!

Dodano 06.07.2021

Podsumowanie wyników matur

Czas na podsumowanie wyników tegorocznych matur. Zdawalność w ZSI wyniosła aż 85%, w tym:

  • w Medycznym Liceum Ogólnokształcącym- 83%,
  • w Policyjnym Liceum Ogólnokształcącym- 92%,
  • w Liceum Sztuk Plastycznych- 73%,
  • w Technikum ZSI- 93%.

Jesteśmy sporo powyżej średniej, ponieważ zdawalność w naszym województwie to 71,5% (w liceach 78,2%, w technikach 60,8%), natomiast w kraju- 74,5% (w liceach 81%, a w technikach 64%).

W szkole matury najlepiej napisali uczniowie technikum ze średnim wynikiem:

  • z języka polskiego- 62%,
  • z matematyki- 62%,
  • z języka angielskiego- 81%.

Zarówno uczniom, jak i ich nauczycielom gratulujemy świetnych wyników. To nasz wspólny sukces. Życzymy powodzenia w realizacji dalszych planów!!!

Dodano 06.07.2021

Małgorzata Puchalska laureatką wojewódzkiego konkursu sportowego

Organizatorem akcji „Podejmij wyzwanie i bądź aktywny” był Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Gdańsku, a celem organizacji konkursu było promowanie zdrowego stylu życia, współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży, aktywizacja i wypracowanie zdrowych nawyków wśród uczniów.

Uczestnicy akcji w określonym czasie podejmowali comiesięczne wyzwania sportowe, a ich efekty dokumentowane były zgodnie z zaleceniami. Aby uczestnik był kwalifikowany w konkursie musiał wykonać cztery wyzwania:

  1. Wyzwanie marcowe – zadaniem było utworzenie własnego toru przeszkód, pokonanie go i wysłanie filmiku z jego wykonania.
  2. Wyzwanie kwietniowe – biegowe. Każdy uczestnik miał pokonać odpowiednią do swojej kategorii wiekowej trasę i za pomocą aplikacji mierzącej czas oraz dystans biegu zmierzyć swój wynik, a następnie screena wysłać do WSZS w Gdańsku.
  3. Wyzwanie majowe – należało pokonać jak najwięcej kilometrów na rowerze w ciągu całego miesiąca (wykorzystując aplikację mierzącą czas oraz dystans) i wysłać screen swoich zsumowanych wyników.
  4. Wyzwanie czerwcowe – zadaniem uczestników było wybranie ulubionej aktywności fizycznej i zaproszenie do wspólnych ćwiczeń innych osób. Wspólna zabawa sportowa miała być udokumentowana na zdjęciach, z których wykonany został plakat/kolaż.

Miło nam poinformować, że Małgorzata Puchalska z klasy 2D PLO zajęła I miejsce zostając laureatką wojewódzkiego konkursu sportowego „Podejmij wyzwanie i bądź aktywny”. Oprócz uczennicy na wyróżnienie zasługują również inne licealistki z naszej szkoły, które brały udział w tym sportowym wyzwaniu: Roksana Czerwonka z 2A PLO, Aleksandra Grabowska z 2B PLO, Roksana Rohde z 1 PLO oraz Ewa Hermanowska z 2A TW.

Koordynatorem akcji w szkole i osobą nadzorującą przebieg poszczególnych wyzwań sportowych licealistek był nauczyciel wychowania fizycznego Pan Arkadiusz Herman.

Gratulujemy wszystkim uczennicom udziału w bardzo aktywnym i urozmaiconym wyzwaniu sportowym. Swoją postawą udowodniłyście, że rekreacja jest świetnym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Brawo dziewczyny!!!

Dodano 30.06.2021

Nasi wolontariusze w akcji

Na terenie „Leśnego Kota” w Słupsku odbył się festyn integracyjny dla rodzin zastępczych zorganizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słupsku. Udział w nim wzięli również nasi uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariatu pod opieką Pani Marii Lelakowskiej, oferując pomoc przy stoiskach.

Podczas festynu na uczestników czekało wiele atrakcji przygotowanych przez PCPR. Dzieci mogły wziąć udział w licznych grach i konkursach. Nasi wolontariusze malowali twarze, robili wspólnie z uczestnikami bransoletki z koralików czy tworzyli różnego rodzaju kartki okolicznościowe.

Celem festynu była integracja rodzin zastępczych, nawiązanie nowych znajomości i wymiana doświadczeń między rodzicami, a także budowanie właściwych relacji z wychowankami i dostarczenie dzieciom pozytywnych wrażeń.

Serdecznie dziękujemy naszym wolontariuszom za pomoc i otwarte serca.

II termin egzaminów wstępnych do Liceum Sztuk Plastycznych

Drodzy Uczniowie,

przypominamy, że osoby, które nie uczestniczyły w I terminie egzaminów wstępnych do Liceum Sztuk Plastycznych, mogą podejść do egzaminu w II terminie 29.06.2021 r. o godz. 9:00.

Na egzamin wstępny należy przynieść ołówki, gumki, pędzle, linijkę, nożyczki i klej do papieru.

Czekamy na Was z niecierpliwością!

II termin egzaminów wstępnych do Oddziału Przygotowania Wojskowego

Zastanawiasz się nad wyborem szkoły średniej? Chciałbyś/abyś w przyszłości pracować w służbach mundurowych? Pierwszy termin egzaminów wstępnych do Oddziału Przygotowania Wojskowego w ZSI za nami, ale nic straconego! Możesz przystąpić do egzaminu w drugim terminie, który odbędzie się już 29.06.2021 r. o godz. 9:00. To test sprawności fizycznej dla kandydatów. Na czym będzie polegał? Zerknij na poniższą grafikę.

Zapraszamy do naszego Oddziału Przygotowania Wojskowego. Jako jedyni w Słupsku i regionie posiadamy zezwolenie Ministerstwa Obrony Narodowej na prowadzenie OPW.

Czekamy na Ciebie!

Dodano 29.06.2021

II termin egz. wst. dla kandydatów do OPW

Za nami II termin egzaminów wstępnych dla kandydatów do Oddziału Przygotowania Wojskowego. Był to test sprawności fizycznej. Po solidnej rozgrzewce przyszedł czas na wykonanie 4 sportowych zadań:

  • bieg po „kopercie”,
  • rzut piłką lekarską 3 kg w przód zza głowy z miejsca,
  • skłony tułowia w przód z leżenia tyłem w ciągu 30 sek.,
  • uginanie i prostowanie ramion w podporze leżąc przodem na ławeczce.

O właściwy przebieg zmagań i prowadzenie punktacji dbał Pan Arkadiusz Herman.

Za wszystkich kandydatów trzymamy kciuki i z niecierpliwością czekamy na wyniki.