Dodano 28.06.2021

Czytelnicze inspiracje w ZSI i SMS…

Rok szkolny 2020/2021 za nami. To był trudny okres, ale w naszej szkole nie poddaliśmy się pandemii. Dla nas to był bardzo twórczy czas. Na szczęście żadne ograniczenia nie odebrały nam książek, ulubionych wierszy, świata literatury. Rok 2020 miał wielu wybitnych patronów. 27 listopada 2020 roku Sejm RP ustanowił patronów roku 2021. To rok kard. Stefana Wyszyńskiego, Stanisława Lema, Cypriana Kamila Norwida, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego oraz Tadeusza Różewicza. 2021 jest także rokiem Konstytucji 3 Maja.

W szkole odbyło się wiele działań przybliżających nam sylwetki tych wybitnych osób oraz ich spuściznę. Postacie te stały się także inspiracją do twórczości własnej naszych zdolnych uczniów. Odbyło się wiele konkursów literackich i plastycznych. Podczas zakończenia roku szkolnego zwycięzcom konkursów zostały wręczone nagrody.

Stanisław Ignacy Witkiewicz

Witkacy – pisarz, malarz, dramaturg, filozof i fotografik, ekscentryczny, wszechstronnie utalentowany i prowokacyjny twórca, pozostawił kolejnym pokoleniom poruszającą i inspirującą spuściznę.

Konkurs „Witkacy inspiruje”
I miejsce - Paulina Litwin, klasa 3 TW<
II miejsce - Dominika Pluto-Prądzyńska, klasa 2B MLO

Stanisław Lem

Lem - wielki twórca literatury fantastycznej, jeden z najpoczytniejszych pisarzy science-fiction, autor ponad 60 książek, a wśród nich tak wielkich tytułów jak: „Bajki robotów”, „Cyberiada”, „Solaris”, „Astronauci” czy „Szpital przemienienia”.

Konkurs plastyczny „Marzenia zawsze zwyciężają rzeczywistość, gdy im na to pozwolić”

I miejsce – Dominika Pluto-Prądzyńska, klasa 2B MLO

II miejsce – Aleksandra Grabowska, klasa 2 B PLO

Krzysztof Kamil Baczyński

Baczyński - jeden z najwybitniejszych poetów czasu II wojny światowej, przedstawiciel nurtu Pokolenia Kolumbów, podharcmistrz Szarych Szeregów, żołnierz batalionu „Parasol” Armii Krajowej. Odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, Medalem za Warszawę 1939-1945, Krzyżem Armii Krajowej.

Konkurs „SMS do przyjaciela”

Zwycięzca - Bartosz Przeradzki, klasa 2 B LSP

Konkurs o życiu i twórczości Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

I miejsce - Julia Niemczyk, klasa 3A LSP

II miejsce - Dominika Trocha, klasa 3A LSP

III miejsce - Marta Dorszyńska, klasa 3A LSP

Wyróżnienie - Wanesa Kułdo, klasa 3 TW

Wyróżnienie - Marta Polewik, klasa 2B MLO

Tadeusz Różewicz

Różewicz - wybitny polski poeta, dramaturg, prozaik i scenarzysta, głęboko związany z losem pokolenia wojennego, baczny obserwator życia codziennego, społecznego i politycznego.

Konkurs (za)inspirowani Różewiczem

I miejsce – Alan Pagacz, klasa 8A SPMS

II miejsce - Julia Szewel, klasa 2A TW

III miejsce - Aleksandra Siedlecka, klasa 2B MLO

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursów i bardzo dziękujemy za zaangażowanie naszym aktywnym polonistkom – Pani Renacie Cierniak, Pani Mai Frąckowiak, Pani Karolinie Perze oraz Pani Justynie Witek.

Dodano 25.06.2021

Zakończenie roku szkolnego

Rozdanie świadectw, kwiaty, upominki, uśmiechy, a nawet szampan (oczywiście bezalkoholowy). Nadszedł dzień zakończenia roku szkolnego. Roku, który nie należał do najłatwiejszych. Udajemy się więc na zasłużony odpoczynek.

W imieniu Pani Dyrektor Moniki Stępnik składamy wszystkim najlepsze życzenia gratulując bardzo dobrych ocen i szkolnych sukcesów. Życzymy udanych wakacji.

Widzimy się we wrześniu!

Dodano 25.06.2021

Sukces Jagody Dudzińskiej

W Warszawie, w Muzeum Wojska Polskiego i w Muzeum Narodowym oraz na terenie Starego i Nowego Miasta, odbyły się zawody centralne Olimpiady „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy”. Wzięło w nich udział 60 uczniów z całej Polski wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach (szkolnych, rejonowych, wojewódzkich, I części zawodów centralnych - praca pisemna). Zawody składały się z siedmiu konkurencji (Broń i Barwa, Eksponat Muzealny, Malarstwo Batalistyczne, Geografia Militarna, Bitwa pod Grunwaldem, Heraldyka, Miejsca i obiekty historyczne). Z woj. pomorskiego startowało czworo uczniów.

Miło nam poinformować, że Jagoda Dudzińska (kl. 2A TW) została finalistką Olimpiady. Tytuł ten zwalnia Jagodę z matury z historii (100% zakres rozszerzony), a Uniwersytet Jagielloński w Krakowie i Akademia Ekonomiczna w Poznaniu oferują indeksy swoich uczelni. Jagoda jest jedyną finalistką ze Słupska w II etapie zawodów centralnych!

Wielkie gratulacje!

Gala Finałowa Olimpiady odbyła się w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Poniżej zdjęcia z uroczystości zakończenia Olimpiady. Uczestnicy zawodów centralnych i ich opiekunowie złożyli kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie.

Dodano 25.06.2021

Klasa z klasą

Wyniki całorocznego plebiscytu Klasy z klasą?

Oto one!

I miejsce- klasa 1 TW – 858 punktów

II miejsce- klasa 8A SPMS – 506 punktów

III miejsce- klasa 2B MLO – 492 punkty

Gratulujemy!!!

Dodano 24.06.2021

Ogólnopolski Turniej Turystyczno-Krajoznawczy PTTK

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Finale Wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK, który odbył się w Rumi.

Wśród licznych konkurencji były m.in. test turystyczno-krajoznawczy, marsz na orientację, udzielanie pierwszej pomocy, slalom rowerowy czy slalom kajakowy. Drużyna w składzie Vanessa Barteczka, Ola Grabowska i Julia Zielińska zajęła drugie miejsce, a ekipa w składzie Oskar Borkowski, Michał Knetki oraz Kuba Krakus czwarte. Liczymy, że w przyszłym roku skutecznie powalczymy o pierwsze miejsce!

Przygotowania już rozpoczęte!

Dodano 24.06.2021

Zielnik fotograficzny

Klasy 1 OPW, 1 TW oraz 2B LSP na lekcjach plastyki tworzyły „Zielnik fotograficzny”. Było to zadanie polegające na stworzeniu kompozycji fotograficznej z użyciem białej kartki A4 bez ingerencji w naturę.

Dodano 24.06.2021

Zainspirowani lekturą

Nasi uczniowie podczas warsztatów „ZSI i SMS inspirują lekturą” czytali dzieciom ze szkół podstawowych fragmenty lektur i zachęcali do wykonania prac plastycznych związanych z omawianym utworem. Przedstawiamy prace stworzone przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Słupsku.

Dziękujemy!

Dodano 23.06.2021

Dzień Ojca

Z okazji Dnia Ojca wszystkim Tatom składamy najserdeczniejsze życzenia. Dużo zdrowia, pomyślności, miłości, uśmiechu, szczęścia i dumy z dzieci.

Dodano 23.06.2021

Wizyta uczniów OPW w Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce

Nasza młodzież z Oddziału Przygotowania Wojskowego kolejny już raz w ostatnim czasie odwiedziła Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce. Kilka godzin pobytu w jednostce szkolnictwa wojskowego pozwoliło zrealizować ciekawe zajęcia.

Na wstępie uczniowie doskonalili swoje umiejętności z zakresu musztry indywidualnej i zespołowej. Ćwiczono przyjmowanie postawy zasadniczej i swobodnej, zwroty w miejscu, a także marsz i zatrzymanie.

Następnie uczniowie udali się do budynku Systemu szkolno-treningowego „Śnieżnik”, gdzie instruktorzy przeprowadzili zajęcia na temat bezpiecznego posługiwania się bronią.

Na niemal każdej strzelnicy usłyszymy o zasadzie B.L.O.S. Jest to skrót, który należy rozszyfrować w następujący sposób:

Broń – każdą broń traktuje się jako załadowaną i odbezpieczoną;

Lufa – zawsze skierowana jest w stronę celu, kulochwytu, w powietrze lub pod kątem 45 stopni w ziemię;

Otoczenie – zanim odda się strzał, zawsze bezwarunkowo sprawdza się otoczenie, czy na pewno nikt nie znajduje się lub nie wchodzi na linię strzału;

Spust – palec na spuście kładzie się tylko w momencie oddawania strzału, w każdym innym przypadku trzyma się go poza spustem, by uniknąć nieplanowanego strzału.

Po krótkim wstępie teoretycznym uczniowie z dobrym skutkiem wcielali powyższe zasady w życie podczas ćwiczeń na symulatorze „Śnieżnik”.

Koordynatorem Oddziału Przygotowania Wojskowego w ZSI jest kmdr por. Tomasz Kosakowski.

Dodano 23.06.2021

Sukces "Łapki do góry"

Z wielką dumą informujemy, że tegoroczni uczestnicy Olimpiady Zwolnieni z Teorii grupa „Łapka do góry” pod opieką Pani Moniki Skwarek zostali finalistami!!! W klasyfikacji generalnej zajęli 4. miejsce w województwie pomorskim. Młodzież otrzymała międzynarodowe certyfikaty oraz certyfikat dodatkowy Allegro potwierdzający nabyte umiejętności. Ogromne gratulacje!

Dodano 22.06.2021

Lekcja geografii w terenie

Klasa I PLO na lekcji geografii wybrała się do Orzechowa, aby w praktyce poznać rzeźbotwórczą działalność morza. Uczniowie wraz z nauczycielem P. Piotrem Ostrowskim obserwowali także odkrywkę geologiczną i poznali budowę klifu.

Dodano 22.06.2021

Sukces Weroniki Jarmuł i Jakuba Maksymiuka

Nasi uczniowie z kl. 4 TW Weronika Jarmuł i Jakub Maksymiuk wzięli udział w etapie centralnym Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, który odbył się ponownie na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy. Weronika została laureatką, a Jakub finalistą. Uczniowie mają już indeksy, co oznacza, że zostaną przyjęci na kierunki Medycyna weterynaryjna oraz Zootechnika na wybraną przez siebie uczelnię z pominięciem rekrutacji. Brawo!

Dodano 21.06.2021

"ZSI i SMS inspirują lekturą"

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Słupsku wzięli udział w naszych warsztatach online „ZSI i SMS inspirują lekturą”. Zajęcia prowadzone były przez uczniów naszej szkoły. Młodzież czytała klasom 1-3 wiersze Jana Brzechwy „Samochwała” i „Kłamczucha”, a w klasie 4 balladę Adama Mickiewicza „Powrót taty”.

Podczas spotkania młodzież zapoznała dzieci z fragmentami książek podejmując rozmowę inspirowaną lekturą. Nasi uczniowie pragną w ten sposób zachęcić młodsze koleżanki i kolegów do czytania.

Świetna akcja!

Dodano 21.06.2021

Wspomnienie z nauki zdalnej

Uczniowie uczestniczyli w ciekawych zajęciach z naszą absolwentką Magdą Zielińską, która obecnie studiuje zootechnikę we Wrocławiu oraz prowadzi firmę Quality Boa zajmującą się hodowlą węży i budową terrariów.

Uczniowie dowiedzieli się najważniejszych informacji o popularnych gatunkach zwierząt, które coraz częściej wybierane są na pupili przez właścicieli.

Dziękujemy za ciekawy wykład!

Podziękowania składamy również:

P. Izabeli Królikowskiej- technikowi weterynarii, która oferuje pomoc przy problemach behawioralnych psów, trenuje psy i uczy się w kierunku zoofizjoterapii. Naszym uczniom opowiedziała o podstawach behawioryzmu i rodzajach treningu.

P. Dorocie Baran, miłośniczce psów, która opowiedziała o zawodzie groomera, o sprzęcie wykorzystywanym w salonach groomerskich i o najtrudniejszych „klientach” w salonach pielęgnacji zwierząt.

P. Tomaszowi Barczyckiemu, technikowi weterynarii, inspektorowi ds. ochrony zwierząt, który pracuje w wielu lecznicach w Słupsku. P. Tomasz opowiedział o przypadkach znęcania się nad zwierzętami i poinstruował, gdzie zwracać się o pomoc w przypadku podejrzenia znęcania się nad czworonogami.

Dodano 22.06.2021

Harmonogram spotkań klasowych

Przedstawiamy harmonogram spotkań klasowych kończących rok szkolny 2020/21. Do zobaczenia!

Dodano 18.06.2021

Nagranie TV Słupsk

Dziś, ostatni raz przed wakacjami, gościliśmy dziennikarzy TV Słupsk. Co w programie? Nasza zdolna uczennica Lilianna Jasińska opowiedziała o swojej wystawie „Skrzydła”, którą obecnie można oglądać w Młodzieżowym Domu Kultury w Lęborku, Panie Maria Lelakowska i Monika Skwarek podsumowały projekt „Empatyczna klasa”, P. Bartosz Pakuła przedstawił działania uczniów Oddziału Przygotowania Wojskowego, P. Agata Szczepaniak opowiedziała o konkursie „Duża sprawa w małym formacie” i wystawie pokonkursowej, a nasi absolwenci Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego Ewelina Reńkas i Amadeusz Galus opowiedzieli o tym, jak nauka w PLO pomogła w dalszej karierze w zawodzie policjanta. Emisja już wkrótce!

Dodano 18.06.2021

Wystawa Lilianny Jasińskiej

Z dumą informujemy, że nasza uczennica Lilianna Jasińska osiągnęła ogromny sukces, jakim jest możliwość zaprezentowania swoich prac na własnej wystawie! Jak mówi Lila: „Jestem zwykłą osiemnastolatką, ale na otaczający mnie świat patrzę inaczej od większości ludzi. Staram się dostrzegać więcej niż to, co widać na pierwszy rzut oka. Kocham przyrodę, a to odzwierciedla się w moich pracach, których głównym motywem są zwierzęta. Zazwyczaj do malowania używam akwareli, gdyż lubię ich delikatność i miękkość, która świetnie oddaje piękno zwierząt. Zdarzy się jednak, że sięgnę po akryle czy kredki”.

Wystawę naszej zdolnej uczennicy można oglądać w Młodzieżowym Domu Kultury w Lęborku do 1 września.

Lilianno, wielkie gratulacje!!!

Dodano 18.06.2021

Konkurs Selfie+

Organizatorzy konkursu Selfie + przysłali do szkoły nagrody dla Pani Moniki Skwarek i dyplom uznania dla Zespołu Szkół Informatycznych za upowszechnianie działań projektowych programu Erasmus+.

Dziękujemy!

Dodano 17.06.2021

Zajęcia praktyczne uczniów Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego na strzelnicy

Po raz kolejny nasi uczniowie klas o profilu policyjnym wzięli udział w zajęciach praktycznych na strzelnicy Klubu Strzeleckiego „Gryf Słupski” przy ul. Zamiejskiej w Słupsku. Przyszli adepci sztuki policyjnej mieli okazję wykorzystać zdobytą wiedzę teoretyczną podczas praktycznych ćwiczeń strzeleckich. W ramach zajęć uczniowie ćwiczyli przyjęcie właściwej postawy strzeleckiej, trzymanie broni, zgrywanie przyrządów celowniczych oraz właściwą pracę na języku spustowym. Trening strzelecki odbył się z broni pneumatycznej (karabinek sportowy) do tarczy TS - 8/88 z odległości 10 m, z postawy stojącej.

Każdy kandydat na policjanta powinien znać zasady bezpieczeństwa panujące w czasie strzelania oraz zasady bezpiecznego i skutecznego posługiwania się bronią. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem naszych uczniów.

Dodano 17.06.2021

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny Emp@tyczna klasa zakończony

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny Emp@tyczna klasa już za nami. Uczniowie przez 10 miesięcy realizowali różne misje związane z wolontariatem czy ochroną środowiska. Dzięki temu szkoła otrzymała certyfikat, a uczniowie dyplomy i nagrody.

Jesteśmy jedną z kilkunastu najbardziej zaangażowanych szkół w Polsce, a kl. 1 TW i 1 LOSMS zdobyły tytuł Emp@tycznej klasy! Wielkie gratulacje!

Dodano 17.06.2021

Różowa skrzyneczka

Zespół Szkół Informatycznych w Słupsku przystąpił do akcji, dzięki której w naszej szkole pojawiła się różowa skrzyneczka. Cel inicjatywy? Walka z wykluczeniem menstruacyjnym oraz zapewnienie bezpłatnych środków higienicznych dla kobiet w przestrzeni publicznej. Warto dodać, że jesteśmy pierwszą szkołą w Słupsku, która przyłączyła się do inicjatywy!

Dodano 17.06.2021

Wycieczka do Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi”

Klasa II A MLO w ramach lekcji geografii wybrała się na wycieczkę do siedziby Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi”. Tematem lekcji był krajobraz kulturowy i jego ochrona, a także rewitalizacja i działania proekologiczne.

Na krajobraz kulturowy składają się zarówno elementy przyrodnicze, jak i wytwory działalności człowieka, które traktowane są jako składnik dziedzictwa kulturowego. Krajobraz kulturowy w Polsce jest chroniony w ramach różnych form ochrony przyrody, głównie w parkach krajobrazowych.

W P.K. „Dolina Słupi” (to jeden z najstarszych parków krajobrazowych w Polsce, a w tym roku obchodzi 40-lecie) występuje ciekawa, reliktowa roślinność, dużo lasów (72% powierzchni parku) i zabytkowe hydroelektrownie usytuowane na rzece Słupi, która jest osią Parku.

Zajęcia odbyły się w salkach edukacyjnych. Rozpoczęto od prezentacji o formach ochrony przyrody w Polsce i ich znaczeniu. Uczniowie poznali najciekawsze stanowiska roślin i zwierząt występujących na terenie Parku oraz pozytywne i negatywne skutki budowy hydroelektrowni dla życia ryb, szczególnie wędrownych. Uczniowie poznali również różne gatunki ryb żyjących w Słupi, a także zasady działania elektrowni wodnych i przepławki. Uczniowie chętnie korzystali także z tablic interaktywnych.

Dziękujemy Pani Alicji Prokop za bardzo wartościowy wyjazd!

Dodano 16.06.2021

„Empatia Wokół Nas”

Przedstawiamy zwycięzców Ogólnopolskiego Konkursu „Empatia Wokół Nas”. Konkurs szerzył wiedzę dotyczącą empatii, rozbudzał wyobraźnię oraz kreatywność.

W kategorii szkoły ponadpodstawowe wyniki są następujące:

I miejsce- Wiktor Boborycki za pracę pt. „Empatia”

opiekun: Maria Lelakowska

II miejsce- Oliwia Kozieł za pracę pt. „Miej serce na dłoni”

opiekun: Monika Skwarek

III miejsce- Agnieszka Kitowska za pracę pt. „Dobro zatoczy koło i wróci do nas”

opiekun: Monika Skwarek

Wyróżnienie- Julia Kułakowska za pracę pt. „Pomocna dłoń”

opiekun: Monika Skwarek

Wielkie brawa dla naszych zdolnych uczniów!

Dodano 15.06.2021

Warsztaty dla rodziców

ZESPÓŁ SZKÓŁ INFORMATYCZNYCH W SŁUPSKU ZAPRASZA WSZYSTKICH RODZICÓW NA DARMOWE WARSZTATY!

Temat spotkania: Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży

Termin: 24.06.2021 r. (czwartek), godz. 17.00-18:30

Zapisy prosimy kierować na adres mailowy: alejakimowicz@gmail.com do dnia 21.06.2021 r.

Tematyka warsztatów:

  1. 1. Etapy rozwojowe.
  2. 2. Czym jest zdrowie psychiczne?
  3. 3. Czym jest stres?
  4. 4. Czas wolny w czasie pandemii.
  5. 5. Depresja.
  6. 6. Samobójstwo.
  7. 7. Samookaleczenia.
  8. 8. Język żyrafy/ język szakala.
  9. 9. Jak wspierać dzieci i młodzież.
  10. 10. Samopoczucie naszych dzieci w okresie nauczania zdalnego.

Ilość miejsc ograniczona, w przypadku dużego zainteresowania zostanie utworzony dodatkowy termin.

Zapraszamy!!!

Egzaminy wstępne do SMS

Dodano 14.06.2021

Konsultacje dla uczniów klas VIII

Drodzy Uczniowie, w tym roku szkolnym zakończyliśmy już konsultacje plastyczne dla ósmoklasistów, w których tak licznie uczestniczyliście. O kolejnych będziemy informować na bieżąco w przyszłym roku szkolnym.

Do zobaczenia!

Egzamin wstępny do Liceum Sztuk Plastycznych

Już 12 czerwca zapraszamy ósmoklasistów na egzaminy wstępne do Liceum Sztuk Plastycznych im. S. I. Witkiewicza przy ZSI w Słupsku.

Egzamin rozpocznie się o godz. 9:00 i będzie składać‚ się z IV części:

I- rysunek

II- malarstwo

III- kompozycja

IV- sprawdzian pisemny z wiedzy ogólnej zw. ze sztuką….

Na egzamin wstępny należy przynieść ołówki, gumki, pędzle, linijkę, nożyczki i klej do papieru.

Kandydaci do LSP proszeni są również o wypełnienie podania do szkoły do 7 czerwca 2021 r. Podanie dostępne jest na stronie internetowej LSP.

Wypełniony formularz należy przesłać do nas pocztą na adres:

Zespół Szkół Informatycznych

ul. Koszalińska 9

76-200 Słupsk

lub przynieść osobiście.

Formularz można także wypełnić i przesłać online.

Czekamy na Was!!!

Dodano 12.06.2021

Bezpieczeństwo w mieście

Od lipca 2019 r. do końca marca 2020 r. nauczyciele akademiccy i studenci z Katedry Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Pomorskiej prowadzili badania ankietowe wśród mieszkańców Słupska. Kolejny już raz sprawdzano poziom, a także stan bezpieczeństwa i porządku publicznego w mieście.

Działania wspierali również nasi nauczyciele i uczniowie, a teraz wzięli udział w podsumowującej debacie online z przedstawicielami władz miasta i służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo!

Jesteście ciekawi wyników ankiet? Oto kilka faktów. Z badania na grupie blisko 900 dorosłych mieszkańców Słupska wynika, że słupszczanie czują się w mieście bezpiecznie. Prawie 37 proc. ankietowanych poziom bezpieczeństwa oceniło jako dobry, a 31 proc. jako bardzo dobry. 10 proc. badanych uznało jednak, że miasto nie jest bezpieczne.

Najsłabiej bezpieczeństwo oceniono na Starym Mieście – tam odsetek osób, które wystawiły najniższą możliwą ocenę był dwukrotnie wyższy niż w pozostałych częściach miasta. Z kolei za najbardziej uciążliwe przestępstwa słupszczanie uznali bójki i pobicia (58 proc. wskazań) oraz kradzieże (9 proc). Za najbardziej niebezpieczne miejsce słupszczanie uznali dworce kolejowy i autobusowy. Dopuszczalny błąd w badaniu wynosi 3 proc.

Dziękujemy za współpracę i zaproszenie do debaty!

Dodano 11.06.2021

Egzamin wstępny dla kandydatów do OPW

Dziś odbył się egzamin wstępny dla kandydatów do Oddziału Przygotowania Wojskowego. Był to test sprawności fizycznej. Po solidnej rozgrzewce przyszedł czas na wykonanie 4 sportowych zadań:

  • bieg po „kopercie”,
  • rzut piłką lekarską 3 kg w przód zza głowy z miejsca,
  • skłony tułowia w przód z leżenia tyłem w ciągu 30 sek.,
  • uginanie i prostowanie ramion w podporze leżąc przodem na ławeczce.

O właściwy przebieg zmagań i prowadzenie punktacji dbał Pan Arkadiusz Herman.

Trzymamy kciuki za wszystkich Kandydatów i życzymy świetnych wyników!

Egzamin wstępny - Oddział Przygotowania Wojskowgo

Zastanawiasz się nad wyborem szkoły średniej? Chciałbyś/abyś w przyszłości pracować w służbach mundurowych? Zapraszamy do naszego Oddziału Przygotowania Wojskowego! Jako jedyni w Słupsku i regionie posiadamy zezwolenie Ministerstwa Obrony Narodowej na prowadzenie OPW.

Aby we wrześniu rozpocząć z nami naukę w Oddziale Przygotowania Wojskowego, złóż odpowiednie dokumenty (szczegóły) i zdaj egzamin wstępny, który odbędzie się już 11.06.2021 r. o godz. 9:00. To test sprawności fizycznej dla kandydatów. Na czym będzie polegał? Informacja poniżej.

Do zobaczenia!

Dodano 10.06.2021

Żywa lekcja historii

Nasi uczniowie Oddziału Przygotowania Wojskowego uczestniczyli w „Żywej lekcji historii”. Podczas spaceru ulicami Słupska odwiedzili Pomnik Żołnierza Polskiego, Obelisk Polskiego Państwa Podziemnego, ul. Nowobramską z Nową Bramą, Starostwo Powiatowe oraz Pomnik Powstańców Warszawskich. Wysłuchali również ciekawostek historycznych o mieście, m.in. o najstarszej w Europie drewnianej windzie z 1910 r., która mieści się w Domu Towarowym.

Dzięki ciekawemu wykładowi P. Bartosza Pakuły uczniowie poszerzają wiedzę na temat swojej małej ojczyzny. Szkoła pełni bardzo ważną rolę w kształtowaniu postaw patriotycznych wśród uczniów i my o tym wiemy!

Dodano 10.06.2021

Porozumienie z 7. Brygadą Obrony Wybrzeża w Słupsku

Zespół Szkół Informatycznych podpisał porozumienie z 7. Brygadą Obrony Wybrzeża w Słupsku. Dokument dotyczy współpracy jednostek w zakresie realizacji zajęć praktycznych dla naszych uczniów Oddziału Przygotowania Wojskowego! Planowane zajęcia z przedmiotów wojskowych to m.in.: zachowanie się żołnierzy w różnych sytuacjach, wyposażenie indywidualne żołnierza i drużyny, zasady postępowania w razie wypadku czy ćwiczenia z zakresu musztry.

Podpisane porozumienie przynosi naszym uczniom OPW jeszcze wiele innych realnych korzyści, m.in.:

  • kształtowanie postaw patriotycznych i obronnych,
  • uczestnictwo w obozach i zajęciach specjalistycznych prowadzonych przez doświadczonych instruktorów, w tym możliwość korzystania z obiektów wojskowych,
  • dbałość o właściwy poziom merytoryczny i dyscyplinę podczas zajęć,
  • zapewnienie środków materiałowych do przeprowadzenia zajęć.

Realizacja tych zajęć praktycznych zdecydowanie pomoże naszym uczniom dobrze przygotować się do podjęcia służby wojskowej w przyszłości.

Bardzo cieszymy się na tę współpracę!

Dodano 09.06.2021

Szkolny konkurs "SMS do przyjaciela"

Drodzy uczniowie!

9 czerwca obchodzimy Dzień Przyjaciela. Kim jest przyjaciel? To wyjątkowa osoba, która nie zawiedzie Cię w potrzebie, która wie, kiedy potrzebujesz jej pomocy, nawet, gdy nic nie mówisz. Taka, z którą najlepiej spędzasz czas w szkole, w pracy lub na podwórku. O tej cennej relacji, często na całe życie, dużo powiedziano, napisano wiele pięknych i wzruszających słów. Albert Camus napisał: „Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić. Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem”.

W 2021 roku chcemy to wyjątkowe święto połączyć z bardzo ważną postacią pokolenia Kolumbów, której setną rocznicę narodzin w tym roku upamiętniamy wieloma wydarzeniami. Poniżej wiersz Krzysztofa Kamila Baczyńskiego „Do przyjaciela”. Mamy nadzieję, że utwór ten zainspiruje Was do napisania krótkiej wiadomości tekstowej do przyjaciela. Prace należy przesyłać na adres mailowy: majabachan@gmail.com do 16 czerwca 2021 roku. Doceńmy prawdziwych przyjaciół.

Krzysztof Kamil Baczyński

„Do przyjaciela”

J. Andrzejewskiemu

Jak daleko jest od słowa do słowa!

A dalej chyba do mocnego jak sosna

wypełnienia się w uśmiechach prostych,

które wiążą jak wstążka rzeki

powitania, boje nasze dalekie.

Cóż jest więcej nad gest niewidoczny,

przerzucony jak zielona struna

nad miastami huczącymi w łunach,

nad stawania się obłok mroczny?

Mostek wiotki, taki śpiewny, pomocny.

I nie grzmiące to nasze witanie,

nie olbrzymie, ale ręką, gdy dotkniesz,

jest jak deska dębowa od łez mokra,

która błyszczy się, tęga i dobra,

na kołyskę i na trumnę sposobna.

A i krzyż z niej strugać można, no i kostur,

co zieloną grzywę liści puści z wiosną.

Bo się wierzy, że milczenie to śpiewanie,

a jak śpiewać, to Bóg nas tak śpiewem łączy.

Jeśli głosy będą jako dech gorący,

co roztopi dni topory, grób roztuli,

tośmy dobrze, przyjacielu, Boga czuli.

21 IV 43 r.

Dodano 09.06.2021

Ćwiczenia w terenie

Nasze uczennice reprezentujące kl. 2 PLO oraz uczniowie reprezentujący kl. 2A SMS wzięli udział w ćwiczeniach terenowych z kartografii i topografii studentów geografii Akademii Pomorskiej w Słupsku. Zajęcia odbyły się w miejscowości Jasień, położonej nad jeziorem o tej samej nazwie. W programie ćwiczeń były m.in. marsz na orientację oraz gra azymutalna, która wymagała umiejętności precyzyjnego wyznaczania azymutów oraz odległości.

Młodzież z naszej szkoły zrealizowała wszystkie obowiązkowe zadania, za co należą im się duże brawa!

Dodano 08.06.2021

"Lekcja stylu"

Dziś w szkole gościliśmy P. Paulinę Dulanowską i wizażystkę Ewę Sakowicz. Panie przeprowadziły metamorfozę naszej uczennicy Natalii. P. Paulina przygotowała dwie stylizacje, a P. Ewa wykonała piękny makijaż glamour. Naszą akcję udokumentowały również lokalne media.

Już od września uczniowie na kierunku technik stylista poznawać będą tajniki mody i urody. Chcesz do nas dołączyć? Wszystkie szczegóły znajdziesz na naszej stronie internetowej. Zapraszamy!

Dodano 07.06.2021

Obóz uczniów Oddziału Przygotowania Wojskowego

Trzydniowy obóz szkoleniowo-kondycyjny naszych uczniów Oddziału Przygotowania Wojskowego za nami! Wyjazd do Smołdzińskiego Lasu był uzupełnieniem wiedzy teoretycznej nabytej w czasie roku szkolnego.

Młodzież uczestniczyła w zajęciach praktycznych poznając zasady żołnierskiego zachowania czy wybrane elementy musztry indywidualnej i zespołowej. Przyszli mundurowi uczyli się również udzielania pierwszej pomocy, zastosowania defibrylatora AED i postępowania w stanach nagłego zagrożenia zdrowotnego. Nie mniejszą atrakcją było szkolenie strzeleckie czyli ćwiczenia w składaniu i rozkładaniu karabinka i pistoletu wojskowego.

Koordynatorem Oddziału Przygotowania Wojskowego w ZSI jest kmdr por. Tomasz Kosakowski.

Przypomnijmy, że ZSI jako jedyne w Słupsku i regionie posiada zezwolenie Ministerstwa Obrony Narodowej na prowadzenie Oddziału Przygotowania Wojskowego!

Jeśli chcesz rozpocząć z nami naukę, wystarczy złożyć odpowiednie dokumenty (szczegóły na str. int. szkoły) i zdać egzamin wstępny, który odbędzie się już 11.06.2021 r. o godz. 9:00 w Zespole Szkół Informatycznych przy ul. Koszalińskiej 9 w Słupsku. Będzie to test sprawności fizycznej dla kandydatów. Zapraszamy!

Dodano 07.06.2021

Egzamin zawodowy uczniów TW

Klasa 2 C TW przystąpiła do egzaminu zawodowego. Dziś praktyka, jutro teoria. Życzymy powodzenia!

Dodano 02.06.2021

Dzień Dziecka - wyniki konkursu

Obrady jury, liczenie głosów i mamy to! Z wczorajszymi zadaniami przygotowanymi z okazji Dnia Dziecka najlepiej poradziła sobie klasa 2B MLO, która zdobyła 86 pkt.! II miejsce zajęły klasy 2B PLO i 2B LSP z 82 pkt., a III miejsce należy do klas 1A TW i 1B TW, które zdobyły 81 pkt.

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczniom jeszcze raz życzymy wszystkiego, co najlepsze!!!

Dodano 01.06.2021

ZSI i SMS inspirują lekturą

Zespół Szkół Informatycznych oraz Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Słupsku zapraszają słupskie szkoły podstawowe do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach online „ZSI i SMS inspirują lekturą”.

Zajęcia trwają 45 minut i są prowadzone przez uczniów naszej szkoły. Podczas spotkania młodzież zapoznaje dzieci z fragmentami lektur, podejmuje rozmowę inspirowaną lekturą oraz zachęca do wykonania pracy plastycznej związanej z omawianym utworem.

Młodzież pragnie w ten sposób zachęcić młodsze koleżanki i kolegów do czytania książek.

Warsztaty będą prowadzone od 7 do 18 czerwca 2021.

W przypadku chęci zgłoszenia szkoły do udziału w projekcie lub uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt mailowy pod adresem: majabachan@gmail.com. Liczba miejsc jest ograniczona.

Serdecznie zapraszamy!

Dodano 01.06.2021

(za)Inspirowani Różewiczem

Czerwiec- jeden z ulubionych miesięcy wszystkich uczniów. To przecież czas, który zwiastuje upragnione przez nas wszystkich WAKACJE! Relaks, słońce, morze, góry- to wszystko na Was już czeka. Drodzy uczniowie! Prosimy jednak o chwilę cierpliwości, gdyż... w ZSI i SMS nie zwalniamy tempa, a ostatni miesiąc nauki pragniemy celebrować poprzez aktywny udział w „Literackim czerwcu w ZSI i SMS”.

Uwaga! Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w artystycznym konkursie (za)INSPIROWANI RÓŻEWICZEM. Poniżej zamieszczamy regulamin konkursu! (za)Inspirujcie się...

Regulamin
Dodano 01.06.2021

Dzień Dziecka 2021

Dziś święto wszystkich Dzieci- tych małych i tych dużych. W Zespole Szkół Informatycznych i Szkole Mistrzostwa Sportowego uczniowie spędzili czas bardzo kreatywnie.

Do wykonania mieli kilka zadań konkursowych. Młodzi szukali kodów QR ukrytych na terenie szkoły, dzięki którym otrzymali zadania do wykonania. Ponadto wychowawca każdej klasy miał za zadanie wykonać podobiznę gospodarza swojej klasy, dowolną techniką. Zorganizowano również warsztaty robienia nadruków na koszulkach oraz torbach bawełnianych. Do wykonania był także plakat informacyjny o słynnych dzieciach, które zasłynęły działalnością mającą na celu szerzenie wartościowych postaw będąc osobą niepełnoletnią.

Zwycięzców ogłosimy już jutro, a dziś naszym Uczniom życzymy wszystkiego, co najlepsze!!!

Dziękujemy P. Aleksandrze Jakimowicz, P. Bartkowi Chomiczowi, P. Andrzejowi Fijałkowskiemu, P. Bartoszowi Pakule, P. Natalii Zakrzewskiej, P. Agacie Szczepaniak, P. Grzegorzowi Bożkowi oraz Samorządowi Uczniowskiemu za tak ciekawie zorganizowany Dzień Dziecka.

Dodano 01.06.2021

Empatia wokół Nas

Z przyjemnością informujemy o wynikach Ogólnopolskiego Konkursu „Empatia wokół nas” organizowanego w ramach projektu Emp@tyczna klasa. Konkurs szerzył wiedzę dotyczącą empatii, rozbudzał wyobraźnię oraz kreatywność.

W kategorii szkoły ponadpodstawowe wyniki są następujące:

I miejsce- Wiktor Boborycki za pracę pt. „Empatia”

opiekun: Maria Lelakowska

II miejsce- Oliwia Kozieł za pracę pt. „Miej serce na dłoni”

opiekun: Monika Skwarek

III miejsce- Agnieszka Kitowska za pracę pt. „Dobro zatoczy koło i wróci do nas”

opiekun: Monika Skwarek

Wyróżnienie- Julia Kułakowska za pracę pt. „Pomocna dłoń”

opiekun: Monika Skwarek

Całe podium nasze. Ogromne brawa dla naszych uczniów.

Dodano 31.05.2021

„Łapka do góry” na finiszu!

„Łapka do góry” już na finiszu Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Poniżej prezentacja podsumowująca działania uczestników. Ogromne brawa za Waszą wspaniałą aktywność!!!

Dodano 28.05.2021

Musztra przed szkołą

Nasi uczniowie klas o profilu policyjnym realizują zajęcia z zakresu musztry. Dziś przed szkołą ćwiczyła młodzież z kl. 2C PLO.

Tematem były wybrane elementy musztry policyjnej. Podczas lekcji uczniowie trenowali formowanie kordonów, dwukordonów oraz wiązanie kordonów za ręce. Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z wybranymi elementami czynności służbowych podejmowanych w ramach przywracania naruszonego porządku publicznego.

Trenowane umiejętności są policjantom niezbędne do działania w warunkach zagrożenia bezpieczeństwa, zbiorowego zakłócenia porządku publicznego, działania na rzecz ochrony porządku publicznego w czasie imprez i uroczystości masowych, katastrof, klęsk żywiołowych i awarii technicznych oraz przemieszczania pododdziałów w kolumnach marszowych pojazdów.

Dziękujemy Panu Krzysztofowi Straszakowi za tę praktyczną lekcję.

Dodano 28.05.2021

Zajecia praktyczne

Uczniowie kl. 3 TW uczestniczyli w zajęciach praktycznych. Wykonywali rozmaz krwi oraz badali kał zwierząt: koni, świnek morskich, kota i kur. W preparatach znaleźli jaja pasożytów wewnętrznych. Dziękujemy P. Marcie Malinowskiej za pouczające ćwiczenia.

Dodano 26.05.2021

Dzień Matki

Nadszedł dzień, w którym wyrażamy wdzięczność swojej Mamie. Wszystkim Mamom - z okazji ich święta, życzymy dużo zdrowia, uśmiechu, pomyślności i radości. Dziękujemy za matczyną miłość, poświęcenie i pomoc. Naprawdę to doceniamy, choć tak rzadko o tym mówimy.

Dodano 25.05.2021

Egzamin ósmoklasisty

Drodzy ósmoklasiści,

przystępujecie do egzaminów, które sprawdzą zdobytą przez Was wiedzę. Życzymy Wam, aby uzyskane wyniki spełniły Wasze oczekiwania i dały możliwość realizacji planów. Powodzenia!!!

Dodano 24.05.2021

"Witkacy i ja" - wystawa prac

W Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku otwarta jest wystawa prac laureatów XIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego i Fotograficznego pt. „Witkacy i ja”. Przypomnijmy, że osiągnęliśmy w nim spory sukces. Michał Warmiński zajął II miejsce, a Gabriela Siecińska i Maja Kalinowska zdobyły wyróżnienie. I to właśnie prace tej trójki uczniów zakwalifikowały się do wystawy.

Ideą zarówno konkursu, jak i wystawy jest popularyzacja twórczości Stanisława Ignacego Witkiewicza oraz zachęcenie młodego pokolenia do poszukiwania inspiracji w dziełach artysty.

Wystawę pokonkursową można oglądać do 13 czerwca 2021 r. w sali wernisażowej im. Barbary Zielińskiej w Białym Spichlerzu w Słupsku.

Naszym zdolnym uczniom gratulujemy, a Was zachęcamy do obejrzenia wystawy.

Dodano 20.05.2021

"Łapka do góry" w akcji

Uczestnicy projektu „Łapka do góry” przeprowadzili zajęcia dla dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 31 „Bajkowa Kraina” w Słupsku.

Prawie 100 maluszków dowiedziało się, jak prawidłowo zachowywać się przy zwierzętach, np. w zoo. Bardzo dziękujemy Pani Dyrektor Annie Pączek za możliwość przeprowadzenia zajęć. Dzięki uprzejmości firmy Husse, z którą współpracuje grupa, prowadzące mogły również urozmaicić zajęcia: przebrać się w strój psa i podarować dzieciom kolorowanki.

Piękna inicjatywa!

Dodano 20.05.2021

Szkoła Mistrzostwa Sportowego - Drzwi Otwarte

Dodano 19.05.2021

Międzyszkolny konkurs literacki z Okazji Dnia Matki

Zespół Szkół Informatycznych i Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Słupsku zapraszają uczniów szkół podstawowych do wzięcia udziału w Międzyszkolnym konkursie literackim z okazji Dnia Matki.

Zadaniem konkursowym jest napisanie wiersza nawiązującego do hasła konkursu: „Matko, jeszcze jednym uśmiechem sprzed lat dwudziestu przywróć mi wzrok dla świata dziecięcy”.

Wiersz może być formą interpretacji cytatu lub jego kontynuacją.

Prace należy przesłać do 6 czerwca 2021 r. na adres mailowy naszej szkoły: sekretariat@zsi.slupsk.pl

Szczegółowe informacje.

Serdecznie zapraszamy!

Dodano 19.05.2021

Wystawa ID_tentity

Już w ten piątek 21 maja odbędzie się wernisaż wystawy ID_tentity studentów Szkoły Filmowej w Łodzi. Wydarzenie będzie miało miejsce w Galerii OT Rondo w Słupsku o godz. 17.

Zdefiniowanie na nowo przestrzeni prywatnej jest dziś ważniejsze niż kiedykolwiek. Własne „cztery ściany” to zarówno symbol bezpieczeństwa oraz swobody, jak i odosobnienia, ukrywania się i dystansu wobec innych. Do wewnątrz skierowane zostały nie tylko nasze codzienne czynności, ale także myśli. W momencie kryzysu wybrzmiały na nowo pytania dotyczące własnej tożsamości. Perspektywa widzenia w wymiarze indywidualnym, ale także społecznym, zmieniła się również w świecie sztuki. Studenci Fotografii w Szkole Filmowej w Łodzi stworzyli wystawę prezentującą różne sposoby poszukiwania odpowiedzi na pytanie: Kim jestem? Niepewność, ból, fantazja, zabawa czy bunt to tylko niektóre z tematów opowieści wizualnych prezentowanych na wystawie ID_tentity.

Organizatorami wydarzenia są: Szkoła Filmowa w Łodzi, Słupski Ośrodek Kultury, Liceum Sztuk Plastycznych im. St. I. Witkiewicza w Słupsku.

Opieka artystyczna: Hubert Humka

Współpraca: Julia Iarko, Natalia Godek, Weronika Jędrzejczak

Autorzy prezentowanych fotografii i prac multimedialnych:

  • Maciek Bernaś
  • Szymon Cyglicki
  • Estella Dandyk
  • Bartosz Fatek
  • Karolina Golis
  • Michalina Kacperak
  • Wioletta Kulas
  • Alicja Lesiów
  • Hanna Nawrot
  • Łukasz Pawłowski
  • Aleksandra Szajnecka

W trakcie wernisażu odbędzie się spotkanie autorskie z twórcami, na którym również nie może Was zabraknąć!

Dodano 14.05.2021

Znane kobiety matematyczki

Ile znamy kobiet, które osiągnęły sukces w dziedzinie matematyki? Czy kobiety miały/mają szanse na rozwój w naukach ścisłych? O tym i o osiągnięciach kobiet z dawnych lat opowiadali uczniowie na lekcjach matematyki pod okiem P. Moniki Skwarek. Swoje prezentacje młodzież tworzyła na podstawie kart do gry.

Dodano 12.05.2021

Wystawa ID_tentity

Nasze Liceum Sztuk Plastycznych jest jednym z organizatorów wystawy ID_TENTITY. Widzimy się już 21.05 o 17:00 w Galerii OT Rondo w Słupsku.

Link do wydarzenia.

Dodano 12.05.2021

Witkacy i ja

Mamy sukces w XIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym i Fotograficznym „Witkacy i ja”! I to nie jeden.

W kategorii „Prace plastyczne - Licea Plastyczne” II miejsce zajął Michał Warmiński z pracą „Dychotomia dwoistości”. Opiekunem Michała jest P. Sergiusz Powałka.

W kategorii „Prace fotograficzne - Licea Plastyczne” wyróżnienie otrzymały Gabriela Siecińska z cyklem 5 zdjęć „Żona maszynisty” oraz Maja Kalinowska z cyklem zdjęć 1. „Mrok”, 2. „Huk”, 3. „Szum”, 4. „Wrzask”, 5. „Cisza”. Opiekunem artystycznym Gabrysi i Mai jest P. Grzegorz Bożek.

To ogromny sukces, ponieważ na konkurs wpłynęło aż 276 prac z 27 szkół podstawowych, średnich, liceów plastycznych i placówek kulturalnych z całej Polski!

Gratulujemy!

Dodano 11.05.2021

Wizyta w salonie "Vittoria Estetic"

Uczennice klas II A PLO oraz II A MLO zostały zaproszone na spotkanie do nowo otwartego salonu kosmetologicznego „Vittoria Estetic” mieszczącego się przy ul. Staszica 8a w Słupsku.

Salon „Vittoria Estetic” zajmuje się kosmetologią estetyczną i profesjonalną. Na spotkaniu Pani kosmetolog Beata Safaryn wyjaśniła:

  • na czym polega praca kosmetologa;
  • gdzie można studiować kosmetologię;
  • jakie specjalizacje można wybrać po ukończeniu studiów.

Opowiedziała również o swojej ścieżce edukacyjnej i zawodowej, przedstawiła, w jakiej dziedzinie się specjalizuje i omówiła różnice wynikające z zawodu kosmetyczki, kosmetologa a lekarza medycyny estetycznej.

Uczennice zwiedziły gabinet kosmetologiczny, uzyskały informacje na temat wykonywanych w nim zabiegów oraz dowiedziały się, w jaki sposób pielęgnować skórę.

Dziewczyny były bardzo zainteresowane omawianymi treściami. Salon kosmetologiczny opuściły z uśmiechem na twarzy, a z nami podzieliły się wrażeniami:

- Dowiedziałam się, że kosmetolog to nie kosmetyczka. Idąc na kosmetologię można pracować w laboratorium i opracowywać nowe receptury. Kosmetologia to ciekawy kierunek, trzeba kształcić się całe życie. To bardzo przyszłościowy zawód.- Julia Kułakowska II A MLO.

- Podczas spotkania dowiedziałam się wiele o zawodzie kosmetologa, mogłam obejrzeć piękny salon oraz urządzenia wykorzystywane do zabiegów. Dowiedziałam się również, jak wyglądają studia na tym kierunku. Była to pouczająca forma spędzenia wolnego czasu.- Vanessa Barteczka II A PLO.

- Spotkanie uświadomiło mi, że kosmetologia jest bardzo przyszłościowym zawodem, który stale się rozwija. Mogłam zobaczyć, jak wyglądają profesjonalne sprzęty do wykonywania różnych zabiegów, a także posłuchać o bardzo ciekawych studiach związanych z tym zawodem.- Justyna Zakrzewska II A PLO.

- Dowiedziałam się, że kosmetologia jest bardzo przyszłościowym zawodem, który nie stoi w miejscu, a coraz prężniej się rozwija. Zarobki kosmetologa wahają się od 2-10 tys. zł. Otworzenie własnego gabinetu wiąże się z dużą odpowiedzialnością.- Patrycja Krzemińska II A PLO.

Bardzo dziękujemy za zaproszenie!

Dodano 11.05.2021

Pokazowy trening piłkarski

Kandydaci do Szkoły Mistrzostwa Sportowego z roczników: 2008, 2009 i 2010- czujcie się zaproszeni!

Dodano 10.05.2021

Zebrania dla rodziców kandydatów do SMS

Dodano 10.05.2021

Aktywna akademia

W ramach Aktywnej Akademii w Instytucie Nauk o Zdrowiu Akademii Pomorskiej w Słupsku pracownicy Zakładu Fizjoterapii wraz ze studentami fizjoterapii przeprowadzili cykl 5 spotkań on-line. Tematem przewodnim był wpływ aktywności fizycznej na zdrowie młodych osób. W spotkaniach udział wzięło blisko 100 osób, w tym nasza klasa 2B LO SMS.

Podczas webinarium omówiono m.in. zalety regularnej aktywności fizycznej w oparciu o wytyczne Światowej Organizacji Zdrowia. W listopadzie 2020 roku opublikowano nowe rekomendacje WHO dotyczące aktywności fizycznej. Przedstawiono w nich dowody naukowe mówiące o związku aktywności fizycznej ze zdrowiem w różnych grupach populacji. Ponadto poruszono temat efektywniejszego powrotu do prawidłowej masy ciała poprzez wprowadzenie ćwiczeń aerobowych oraz ćwiczeń zwiększających siłę mięśniową, jak również w jaki sposób wprowadzać aktywność fizyczną wśród osób początkujących.

Odbiorcy bardzo aktywnie uczestniczyli w spotkaniach, co przełożyło się na ciekawe dyskusje.

Dodano 10.05.2021

"Duża sprawa w Małym Formacie"- wyniki konkursu!

Galeria Małego Formatu i Liceum Sztuk Plastycznych im. S. I. Witkiewicza w Słupsku mają zaszczyt poinformować o wynikach konkursu plastycznego dla dzieci w wieku szkolnym z klas IV-VIII szkół podstawowych z województw pomorskiego i zachodniopomorskiego.

Tytuł konkursu brzmiał: "Duża sprawa w Małym Formacie".

Dnia 05.05.2021 r. odbyły się obrady jury, w skład którego weszły:

  • mgr Anna Wojcieszek- nauczycielka specjalizacji Aranżacja wnętrz,
  • mgr Katarzyna Serafin- nauczycielka specjalizacji Projektowanie wyrobów artystycznych, podstawy projektowania i projektowanie multimedialne,
  • mgr Agata Szczepaniak- nauczycielka rysunku i malarstwa oraz kampanii reklamowej.

Po długiej dyskusji jury zadecydowało, że przyzna 4 wyróżnienia:

  • Wiktoria Brzyk- SP z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 w Słupsku
  • Rafał Piniański- I SSP – STO w Słupsku
  • Anna Skowrońska- I SSP w Słupsku
  • Mateusz Boguski- SP z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 w Słupsku

Autorom wyróżnionych prac zostały przyznane nagrody rzeczowe, które prześlemy pocztą.

Gratulujemy!!!

Ponadto zapraszamy na wystawę, która odbędzie się w dwóch formach:

  • stacjonarnej- na terenie Liceum Sztuk Plastycznych im. S. I. Witkiewicza w Słupsku – w Galerii Małego Formatu od 01.06.2021 r. do 31.08.2021 r.
  • i internetowej- na fanpage’u Galerii Małego Formatu pod adresem: https://www.facebook.com/galeriaMALEGOformatu

Osoby zakwalifikowane do wystawy:

  • Wiktoria Brzyk- Słupsk
  • Rafał Piniański- Słupsk
  • Anna Skowrońska- Słupsk
  • Mateusz Boguski- Słupsk
  • Paulina Woźniak- Siemianice
  • Milena Łaba- Siemianice
  • Patrycja Openchowska- Szczecin
  • Julia Zakrzewska- Dębnica Kaszubska
  • Lena Krupska- Słupsk
  • • Helena Jakubowska- Słupsk
  • Maksymilian Syska-Godlewski- Słupsk
  • Marcel Kostrzewa- Słupsk
  • Marta Makowska- Słupsk

ZAPRASZAMY!!!

Dodano 07.05.2021

Nominacja dla Pani Moniki Skwarek

Nasza kreatywna nauczycielka matematyki P. Monika Skwarek ma szansę zostać Osobowością Roku w kategorii Polityka, samorządność i społeczność lokalna. Na co dzień P. Monika jest bardzo aktywna podejmując mnóstwo działań i realizując wiele pomysłów. Bierze również udział w licznych kursach podnoszących kwalifikacje zawodowe. W 2020 r. otrzymała nagrodę Pomorskiego Kuratora Oświaty.

„Jestem bardzo zaskoczona nominacją, nie spodziewałam się takiego wyróżnienia. Będę wdzięczna za każdy głos”- mówi nasza nauczycielka.

Doceńmy Panią Monikę za działalność pełną pasji.

Głosowanie będzie trwać do wtorku, 25 maja do godz. 21.00 pod adresem: https://gp24.pl/p/kandydaci/osobowosc-roku-2020%2C1009349/?groupId=84249&fbclid=IwAR0f2Kcel7rniI2aNGwDxAxX1md6_nI5168KN8BZCdwp0P8KUDBhuWbs77I

Laureaci z naszego województwa będą mieli także szansę na zdobycie wyróżnień w skali całej Polski. W tym roku plebiscyt jest prowadzony jednocześnie we wszystkich województwach w kraju. Zwycięzcy z każdego regionu wezmą udział w ogólnopolskim finale, w którym powalczą o tytuły Osobowość Roku Polski 2020 w każdej kategorii.

Plebiscyt w województwie pomorskim prowadzi Dziennik Bałtycki, a w Słupsku i w powiatach słupskim i bytowskim wspólnie z "Głosem Pomorza", serwisy www.dziennikbaltycki.pl i www.gp24.pl oraz serwisy www.naszemiasto.pl. Głosujemy!!!

Dodano 06.05.2021

Drugie życie materiału

Recykling to metoda odzyskiwania surowców w celu ponownego wykorzystania w procesie produkcyjnym. Przetwarzając surowce przyczyniamy się do ochrony naturalnych zasobów, a także zmniejszamy ilość odpadów i ilość miejsca na składowiskach. Warto zastanowić się, czy dany produkt można wykorzystać ponownie. Wiele ciekawych pomysłów można znaleźć w Internecie, do czego Was serdecznie zachęcamy.

Dodano 06.05.2021

Zaświadczenia dla finalistów

Dotarły do nas zaświadczenia potwierdzające zdobycie tytułu finalisty w Ogólnopolskiej Olimpiadzie „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy”.

Jagodo, Julio, Antku- serdecznie gratulujemy!

Dodano 05.05.2021

Obrona dyplomów klasy IV LSP

Za nami obrona dyplomów klasy IV LSP (spec. Fotografia artystyczna, Aranżacja wnętrz i Projektowanie wyrobów artystycznych).

Egzamin dyplomowy składający się z części praktycznej (prezentacja pracy i jej założeń ze specjalizacji oraz aneks) oraz teoretycznej (zagadnienia z historii sztuki) jest podsumowaniem całego cyklu kształcenia w Liceum Plastycznym. Realizacja pracy dyplomowej obejmuje ostatni rok nauki w naszej szkole. Uczniowie wraz z nauczycielami prowadzącymi specjalność artystyczną, omawiają tematy dyplomów i docelowo wybierają jeden do realizacji. Każda ze specjalizacji rządzi się swoimi prawami i wymogami formalnymi, stąd duża różnorodność finalnych prac. Egzamin dyplomowy jest zarówno ukoronowaniem całości pracy na przestrzeni 4 lat, jak i pierwszym, poważnym państwowym egzaminem nadającym tytuł zawodowy PLASTYK.

Prace oceniała komisja, w skład której weszli: P. Dyrektor Monika Stępnik oraz nasi nauczyciele: P. Anna Wojcieszek, P. Katarzyna Serafin, P. Weronika Jędrzejczak, P. Sergiusz Powałka i P. Grzegorz Bożek.

Zapraszamy do galerii zdjęć!

Dodano 04.05.2021

Matury 2021

Nadszedł czas matur. Jesteśmy przekonani, że mimo panującej sytuacji, jesteście świetnie przygotowani. Rozpoczynamy dziś od egzaminu z języka polskiego. Życzymy Wam łatwych zadań, połamania piór, optymizmu i dużo wiary we własne siły! Dacie radę!

Dodano 04.05.2021

Mistrz sudoku

Zakończyliśmy trzydniowe szkolne zmagania z sudoku i wyłoniliśmy zwycięzców. Liczyły się dobre rozwiązania i czas wykonania zadania. Mistrzem Sudoku w ZSI została Wiktoria Szczęśniak, natomiast w SMS ten zaszczytny tytuł zdobył Michał Dzikoń.

Na szczególne wyróżnienia zasługują również: Oliwia Krzemińska, Vanessa Barteczka, Zuzanna Wierczyńska, Klaudia Smutek, Wiktor Piszczek oraz Nikola Stachowiak. Dla najlepszych ocenki/plusiki do aktywności. Wszystkim uczestnikom zmagań serdecznie gratulujemy.

Z matematycznym pozdrowieniem!

Zespół nauczycieli matematyki ZSI i SMS

Dodano 03.05.2021

Kwietniowa misja „Emp@tycznej klasy”

Uczestnicy projektu „Emp@tyczna klasa” w ramach kwietniowej misji włączyli w swoje działania społeczność szkolną i razem posprzątali tereny wokół swoich domów i na swoich osiedlach.

Ziemia jest wspólna, dbajmy o nią!

Dodano 28.04.2021

"Projekt lightbox"

We współpracy z Cepelin Books przedstawiamy Wam „Projekt lightbox”. To cyklicznie prezentowane w tej kluboksięgarni działania plastyczne naszych uczniów Liceum Sztuk Plastycznych. Lightbox o formacie 50 cm x 75 cm to nowoczesna forma, na której będziemy prezentować twórcze działania uczniów LSP, ale nie tylko. W przyszłości bowiem planujemy pokazywać również działania artystyczne nauczycieli naszego plastyka, jak i prace innych, zaproszonych artystów.

Jako pierwszą na lightboxie prezentujemy pracę uczennicy klasy 2B LSP Mai Kalinowskiej pt. „Wrzask i cisza”. To praca oparta na użyciu dwóch klawiatur komputerowych i grze słów- z niezasłoniętych klawiszy wyłaniają się litery, które można ułożyć w tytułowe słowa-klucze.

Prezentowane prace będą odnosić się do przemian cywilizacyjnych i wpływu technologii na życie i egzystencję współczesnego człowieka. Uczniowie zmierzyli się z wykonaniem prac w duchu „dadaizmu” i „ready-made”, posługując się tak zwanym „obiektem gotowym”, czyli przedmiotem znalezionym w swoim otoczeniu. Zadaniem było dokonanie symbolicznej transformacji przedmiotu, destrukcji lub zmiany jego pierwotnej funkcji, poszukując jednocześnie aktualnego i uniwersalnego przekazu.

Dodano 28.04.2021

Sukces uczniów w Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

Mamy sukces w kolejnej olimpiadzie! Nasi uczniowie z kl. 4TW Weronika Jarmuł i Jakub Maksymiuk wzięli udział w etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, który odbył się na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy. Nasza zdolna młodzież zajęła I miejsca w dwóch kategoriach! Weronika w bloku „weterynaria”, a Jakub w bloku „produkcja zwierzęca”. Jako finaliści etapu centralnego zostaną przyjęci na studia na kierunki Medycyna weterynaryjna oraz Zootechnika z pominięciem rekrutacji. W czerwcu na etapie centralnym powalczą z najlepszymi z innych okręgów.

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów tego typu organizowanych w Polsce. Zmaganiom młodzieży patronuje m.in. Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Uczniów do olimpiady przygotowuje P. Marta Malinowska.

Dodano 27.04.2021

Finaliści w olimpiadzie "Losy żołnierza.."!

Z niecierpliwością czekaliśmy na wyniki I etapu eliminacji centralnych Olimpiady Ogólnopolskiej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy”. I mamy to! Jagoda Dudzińska, Julia Kułakowska i Antoni Stępnik są finalistami! Dziewczyny napisały pracę na 6 i są w pierwszej trójce w naszym województwie! Antoni zaś otrzymał ocenę 4+. Cała trójka jest już zwolniona z matury z historii (poziom rozszerzony zaliczony na 100%) i ma dodatkowe punkty w rekrutacji na studia na UJ i Akademię Ekonomiczną w Poznaniu.

Przechodząc do II etapu eliminacji centralnych uczniowie będą teraz walczyć o tytuł laureata olimpiady!

Dodano 24.04.2021

Dzień Otwartej Szkoły za nami!

Dzień Otwartej Szkoły za nami! Szkołę odwiedzili Goście zainteresowani nauką w naszej placówce. Kadra ZSI i SMS prezentowała szeroką ofertę i odpowiadała na pytania.

Poza osobistymi odwiedzinami, przyszli uczniowie mogli wziąć udział w spotkaniach online z naszymi nauczycielami, a także wejść do szkoły wirtualnymi drzwiami na stronie internetowej i zapoznać się z działaniami realizowanymi przez wszystkie nasze zespoły przedmiotowe:

  • Zaczytana edukacja polonistyczna
  • Matematyka wokół nas
  • Świat przedmiotów humanistycznych
  • Języki obce oknem na świat
  • Śladami przedmiotów przyrodniczych
  • Przedmioty zawodowe Technikum Weterynarii
  • Przedmioty zawodowe Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego
  • Świat oczami artystów
  • Sportowe osiągnięcia

Dziękujemy wszystkim za obecność!

Drodzy ósmoklasiści, spotykamy się u nas już we wrześniu?

Dodano 23.04.2021

"Czuwam dla Ziemi"

Dziś uczniowie naszej szkoły dołączyli do akcji „Czuwam dla Ziemi” organizowanej przez Związek Harcerstwa Polskiego i WWF. O czystość terenów Lasku Południowego zadbała młodzież z kilku klas. Uczniów nie zniechęciła niesprzyjająca aura i udało się zebrać kilkanaście worków śmieci! Dzisiejsze proekologiczne działania to także ukłon w stronę naszej planety, która dziś obchodzi swoje święto (Międzynarodowy Dzień Ziemi).

Na Was zawsze można liczyć. Dziękujemy!!!

Podziękowania kierujemy również do opiekunów biorących udział w akcji- do P. Adama Pietrasa i P. Grzegorza Bożka. Dodatkowo Pan Grzegorz po akcji sprzątania zorganizował dla uczniów LSP miniwarsztaty w pięknej scenerii.

Zapraszamy do galerii zdjęć!

Dodano 23.04.2021

Nie bądź gapa, daj piątaka

Uczestnicy projektu „Łapka do góry” intensywnie realizują swoje cele i założenia. Oprócz edukowania innych zorganizowali również zbiórkę na rzecz zwierząt i potrzebują Waszego wsparcia! Na aukcjach sprzedawane są różne przedmioty, m.in. poradnik stworzony specjalnie na tę okazję, prace wykonane przez uczniów naszej szkoły, a także dobrowolne cegiełki. Jeśli masz możliwość, pomóż osiągnąć cel. Zbiórka w dużej mierze poprawi jakość życia naszych czworonożnych przyjaciół ze słupskiego schroniska. Daj łapkę do góry i działaj razem z nami!

Liczy się każda złotówka!

Zbiórka na allegro

Zbiórka na zrzutka

Dodano 23.04.2021

Sukces Lilianny Jasińskiej

Miło nam poinformować, że uczennica klasy 2 C Technikum Weterynarii Lilianna Jasińska zdobyła nagrodę w XIX edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Inne Spojrzenie”. Zadaniem było wykonanie pracy plastycznej o temacie przewodnim „Życie bajką jest”.

Jak pisali organizatorzy konkursu: „W swoich pracach puśćcie wodze fantazji, ukazując świat jako zachwycający, a przede wszystkim magiczny. Niech powstaną niezwykłe bajkowe stwory, postaci i miejsca, pełne barw i tajemniczości”. Liliannie udało się to znakomicie, czego dowodem jest praca uczennicy, którą prezentujemy poniżej.

Konkurs zorganizowany został przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu. Lilianno, serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dodano 21.04.2021

Krystian Klawikowski w reprezentacji Polski!

Trener reprezentacji Polski w beach soccerze Tomasz Wydmuszek ogłosił listę zawodników powołanych na zgrupowanie w Sochocinie, które odbędzie się w dniach 1-7 maja. W kadrze powołanych zawodników znalazł się, po raz pierwszy w dorosłej reprezentacji naszego kraju, absolwent naszej szkoły Gimnazjum SMS Krystian Klawikowski!

Trenerem i wychowawcą Krystiana w naszej szkole w roczniku 1997 był P. Adam Pietras.

Krystianie, wielkie gratulacje i życzymy powodzenia!

Dodano 20.04.2021

"Mistrz sudoku"

Realizując kolejne zadanie w ramach projektu „Szkoła Logicznego Myślenia” zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w konkursie „Mistrz Sudoku”. Co będzie należało do Waszych zadań? Rozwiązywanie krzyżówek sudoku przez trzy dni. Zaczynamy od środy! Każdego dnia będzie publikowana jedna krzyżówka. Najpierw łatwa, potem średnia, kolejno trudna. Liczą się dobre rozwiązania i czas wykonania zadania. Oczywiście dla najlepszych ocenki/plusiki do aktywności.

Zapisy przez e-dziennik u nauczycieli matematyki do środy do godziny 15:00.

Zapraszamy do logicznej zabawy!

Dodano 20.04.2021

Spotkanie ze studentką Optometrii i optyki okularowej

Julia Woźniak- studentka Optometrii i optyki okularowej na Uniwersytecie Warszawskim, spotkała się online z uczniami klasy 2B MLO. Studentka opowiedziała swoim młodszym kolegom i koleżankom m.in.:

  • jak dostać się na studia,
  • gdzie można studiować optometrię,
  • jakie przedmioty realizowane są na studiach,
  • jakie są perspektywy zawodowe po ukończeniu optometrii i optyki okularowej.

Dodatkowo Julia wyjaśniła różnicę pomiędzy zawodami: lekarz okulista a optometrysta. Uczniowie zapoznali się również z krótką charakterystyką Uniwersytetu Warszawskiego.

Dziękujemy za miłe spotkanie!

Dodano 20.04.2021

Sukces Lilianny Jasińskiej"

Miło nam poinformować, że nasza uczennica Lilianna Jasińska z klasy 2C Technikum Weterynarii zajęła III miejsce w kraju uzyskując tytuł Laureata Ogólnopolskiego oraz została Laureatem Wojewódzkim w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Diagnostyce Laboratoryjnej „LabTest” 2021.

Konkurs odbywał się w trzech etapach. Dwa pierwsze obejmowały pisemny test wiedzy, a ostatni etap przeprowadzony został w formie ustnej. Konkurs „LabTest” organizowany jest, aby zainteresować uczniów tematyką diagnostyki laboratoryjnej i profilaktyką wybranych jednostek chorobowych. Lilianna wykazała się ogromną wiedzą z zakresu wiedzy biochemicznej, hematologii, analityki ogólnej, serologii i biologii molekularnej.

Serdecznie gratulujemy wspaniałego sukcesu!

Dodano 19.04.2021

78. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim

Dziś przypada 78. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN co roku organizuje upamiętniającą akcję „Żonkile”. Udział w niej wzięli również uczniowie ZSI i SMS! Poprzez własnoręcznie wykonane żonkile oddali hołd oraz pokazali swoją solidarność z ofiarami Holocaustu.

Ponadto przez cały tydzień będzie można wziąć udział w szeregu działań Muzeum POLIN, tj. filmach, prelekcjach, koncertach oraz wirtualnym spacerze po Muzeum. Wraz z P. Eweliną Walczak, która ze społecznością ZSI i SMS dba o upamiętnianie tej wyjątkowej rocznicy, zachęcamy do skorzystania z propozycji Muzeum.

Dodano 13.04.2021

Współpraca z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie

Z przyjemnością informujemy, że nasze Liceum Sztuk Plastycznych podpisało porozumienie o współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie! Co to dla nas oznacza? Będziemy mogli brać udział w dniach otwartych Uczelni, wykładach tematycznych, zajęciach artystycznych, wystawach, projektach i innych działaniach organizowanych przez Uczelnię.

A może ktoś z Was będzie kontynuował naukę na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie? Czas pokaże.

Bardzo cieszymy się na tę współpracę. Wierzymy, że uatrakcyjni ona zajęcia oraz podniesie poziom wiedzy i umiejętności uczniów.

Dodano 12.04.2021

Wystawa Pana Grzegorza Bożka

Już 15 kwietnia w Baszcie Czarownic pojawi się wystawa naszego nauczyciela rysunku i malarstwa P. Grzegorza Bożka.

Wernisaż online odbędzie się 17 kwietnia o godzinie 18:00 na FB Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej.

Wystawa dostępna będzie aż do 30.06.2021r.

Link do wydarzenia na FB

Zapraszamy!!!

Zachęcamy również do obejrzenia zdjęć z przygotowań.

Dodano 12.04.2021

V edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności

Miło nam poinformować, że nasze uczennice z klasy 2A PLO: Alicja Bieniek, Vanessa Barteczka i Nikola Stachowiak awansowały do finału V edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności organizowanej przez Akademię Pomorską w Słupsku.

W ramach I etapu zgłoszone reprezentacje szkół miały za zadanie wykonać pracę na jeden z wybranych w regulaminie tematów. Jury oceniało poprawność merytoryczną nadesłanych prac, a także ich oryginalność, pomysłowość ujęcia tematu oraz umiejętność wyrażania własnej oceny.

Przygotowana przez licealistki praca konkursowa na temat: „Zanieczyszczanie, czyli bezpieczeństwo ekologiczne” została wysoko oceniona przez organizatorów Olimpiady, co pozwoliło naszym zdolnym uczennicom awansować do finału.

Gratulujemy dziewczynom i życzymy dalszych sukcesów w konkursie!

Dodano 09.04.2021

Wizażystka w teamie ZSI

Do naszego teamu na nowym kierunku technik stylista dołączyła wizażystka Pani Ewa Sakowicz!

Pani Ewa jest właścicielką firmy Vis-art, a działalnością związaną z wizażem, wykonywaniem profesjonalnego makijażu i analizą kolorystyczną zajmuje się od ponad 20 lat. Przez ponad 6 lat prowadziła także program w TV Vectra pt. „Moja metamorfoza”.

Nasi uczniowie będą uczyć się od profesjonalistów!

Pani Ewo, witamy na pokładzie ZSI!

Dodano 09.04.2021

„Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”- I etap eliminacji centralnych

Troje naszych uczniów- Jagoda Dudzińska z kl. IIA TW, Julia Kułakowska z kl. IIA MLO i Antoni Stępnik z klasy IIC PLO wzięło udział w I etapie eliminacji centralnych Olimpiady Ogólnopolskiej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy”. W tym etapie uczniowie musieli zmierzyć się z napisaniem rozprawki wybierając jeden z pięciu tematów przygotowanych przez Komitet Główny Olimpiady. Na napisanie pracy mieli 180 minut. Jeżeli prace uczniów zostaną ocenione przez Komisję na 60 pkt. na 100 możliwych do zdobycia, uczniowie otrzymają tytuł finalisty olimpiady i uzyskają zwolnienie z matury z historii, najlepsi natomiast przejdą do II etapu eliminacji centralnych i będą walczyć o tytuł laureata olimpiady.

Warto wspomnieć, że w całej Polsce do etapu centralnego przeszło ok. 200 uczniów, natomiast w województwie pomorskim 10, w tym 3 to właśnie uczniowie naszej szkoły. To naprawdę duży sukces! Ponadto Jagoda Dudzińska osiągnęła najlepszy wynik w województwie w etapie wojewódzkim!

„Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego” to olimpiada tematyczna adresowana do zafascynowanych historią uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, ze szczególnym uwzględnieniem uczniów zainteresowanych szeroko rozumianą historią wojskowości. Co roku w zawodach bierze udział niemal 3000 uczniów. Olimpiada rozgrywana jest w trzech etapach od listopada do czerwca, a jej zwieńczeniem są zawody finałowe w Warszawie, którym towarzyszą atrakcje dla uczestników i ich opiekunów. Zwycięzcy rywalizacji otrzymują cenne nagrody oraz dodatkowe punkty w rekrutacji na wybranych uniwersytetach.

Wyniki I etapu eliminacji centralnych poznamy już wkrótce. Trzymamy kciuki!!!

Dodano 08.04.2021

Przełożona wystawa ID_tentity

Ze względu na obowiązujące obostrzenia jesteśmy zmuszeni przełożyć zaplanowaną na 16 kwietnia wystawę „ID_tentity” na inny termin. Czekamy na otwarcie galerii sztuki.

O nowym terminie wystawy poinformujemy tak szybko, jak to możliwe.

Dodano 08.04.2021

Współpraca z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli

Mamy kolejny dowód na to, że nasi nauczyciele i uczniowie działają nie tylko w ramach zajęć szkolnych, ale i angażują się w projekty pozaszkolne. Przykładem takiej inicjatywy jest współpraca naszej nauczycielki P. Katarzyny Serafin z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku. Fototapety przygotowane przez P. Kasię świetnie prezentują się w sali konferencyjnej ODNu.

Dodano 07.04.2021

Dumni z absolwentów

Startujemy z nowym projektem „Dumni z Absolwentów”! Chcemy przedstawiać Wam sylwetki Absolwentów naszej szkoły. Co u nich słychać? Czym się obecnie zajmują? Jakie odnieśli sukcesy? Jak wspominają naukę w naszej szkole? Tego wszystkiego dowiecie się w każdy piątek, kiedy prezentować będziemy dwie osoby.

Jeśli Ty też jesteś absolwentem naszej szkoły i chciałbyś/abyś pokazać się szerszemu gronu, napisz e-maila na adres e.dobosz@zsi.slupsk.pl. Prześlemy Ci formularz do wypełnienia (kilka pytań), a następnie zaprezentujemy Cię światu na naszym FB i stronie internetowej szkoły!

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Dodano 02.04.2021

Kartki dla kombatantów

Klasa 1 OPW zrealizowała świetny projekt. Z okazji zbliżającej się Wielkanocy młodzież przygotowała świąteczne kartki, które trafią do kombatantów zrzeszonych w Fundacji „Nie Zapomnij O Nas, Powstańcach Warszawskich”. Niech pamięć o Bohaterach Powstania Warszawskiego będzie wiecznie żywa!

My również przyłączamy się do życzeń: pięknych, radosnych i zdrowych Świąt Wielkanocnych!

Dodano 02.04.2021

Wystawa ID_tentity

Liceum Sztuk Plastycznych im. St. I. Witkiewicza, Szkoła Filmowa w Łodzi oraz Słupski Ośrodek Kultury już 16 kwietnia zapraszają do przestrzeni Galerii OT Rondo w Słupsku na wystawę ID_tentity.

Studenci Fotografii w Szkole Filmowej w Łodzi stworzyli wystawę prezentującą różne sposoby poszukiwania odpowiedzi na pytanie: kim jestem? Niepewność, ból, fantazja, zabawa czy bunt to tylko niektóre z tematów opowieści wizualnych prezentowanych na wystawie ID_tentity.

Link do wydarzenia.

Dodano 01.04.2021

Wesołych Świąt!

Dodano 31.03.2021

"Mądra głowa"

Mądra głowa? Czemu nie! To kolejne zadanie, które zrealizowali uczniowie naszej szkoły w ramach projektu „Szkoła Logicznego Myślenia”. Do działań włączyły się klasy: 1 OPW, 1 TW, 2 D PLO, 7 SP, 8 SP oraz 2 A LSP.

Nasze matematyczki przygotowały:

  • Escape Room w wersji online, w którym celem było rozszyfrowanie kodu,
  • quiz w aplikacji Kahoot sprawdzający wiedzę i spryt z pojęć związanych z funkcją kwadratową,
  • „dopasowanki” na czas, gdzie szybko okazało się, że jest więcej niż jedna możliwość,
  • krzyżówki, rebusy matematyczne oraz zagadki wspomagające twórcze myślenie, w których uczniowie mogli wykazać się kreatywnością oraz nietuzinkowym podejściem do tematu.

Droga do celu nie była łatwa, ale wielu zawodników może pochwalić się sukcesem.

Dodano 30.03.2021

X edycja Konkursu Policyjnego

Prezentujemy dyplomy dla uczennic biorących udział w finale X edycji Konkursu Policyjnego organizowanego przez Wyższą Szkołę Administracji i Biznesu w Gdyni.

Przedstawiamy również zdjęcia z konkursu.

Jeszcze raz gratulujemy sukcesu!

Dodano 29.03.2021

Wiele zwierząt uratujesz jak maseczkę poprawnie zutylizujesz

Do światowego problemu wszechogarniającego plastiku, w ostatnich miesiącach dołączyło kolejne wyzwanie, z którym musimy się zmierzyć. To utylizacja jednorazowych maseczek.

Obecna sytuacja epidemiologiczna wymusza na nas noszenie ich i częste wymiany. Miliony maseczek trafiają niestety nie tylko do śmieci. Z wiatrem i ludzką bezmyślnością trafiają do mórz, rzek, lasów i na ulice. Zadbajmy o naszą planetę, środowisko naturalne i bezbronne zwierzęta, które zaplątują się w nie i giną w męczarniach. Wyrzucajmy maseczki do śmieci odcinając niebezpieczne dla zwierząt gumeczki.

Koniecznie przyłączcie się do akcji! Im więcej osób zachęcimy, tym większy ukłon zrobimy w kierunku naszego otoczenia.

Obserwujcie nas na FB i Instagramie- grupa uczestników Olimpiady Zwolnieni z teorii pod opieką Pani Moniki Skwarek: „Łapka do góry”.

Dodano 26.03.2021

Wiosenna Redakcja w ZSI

Dziś (26.03) w szkole gościliśmy ekipę TV Vectra. Dziennikarze rozmawiali z naszymi nauczycielami m. in. o nowym kierunku techniku styliście, projekcie „Baczyński” czy warsztatach plastycznych dla ósmoklasistów.

Cała rozmowa do obejrzenia już wkrótce

Dodano 25.03.2021

Rok Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

Rok 2021 ogłoszony został przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej rokiem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Z tej okazji nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiego projektu „Baczyński”.

Projekt zainicjowała grupa licealistów z klas pierwszych i drugich I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi we Wschowie. Głównym celem przedsięwzięcia jest upamiętnienie setnej rocznicy urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego poprzez prezentowanie jego twórczości.

Inicjatorką podjęcia działań w naszej szkole jest P. Justyna Witek. Wydarzenia w ramach projektu zaplanowane są na czas od marca do czerwca 2021 r. Pierwsze akcje już się rozpoczęły – trwa trzyetapowy konkurs szkolny dotyczący życia i twórczości K. K. Baczyńskiego organizowany przez P. Ewelinę Walczak. Wszystkie działania realizowane w ramach tego projektu koordynują wspólnie nasze polonistki. Zwieńczeniem wszystkich akcji będzie certyfikat, który otrzyma nasza szkoła.

Zachęcamy do śledzenia kolejnych wydarzeń o projekcie „Baczyński” na naszym FB oraz na stronie internetowej szkoły