Konsultacje przed egzaminami poprawkowymi
Drodzy Uczniowie,
konsultacje dla osób przygotowujących się do egzaminów poprawkowych odbywać się będą w dniach: 21.08.2023r. – 25.08.2023 r., w godzinach 10:00-12:00.
Prosimy o wcześniejsze umawianie się z nauczycielami na konkretne terminy lub zgłoszenie chęci udziału w konsultacjach poprzez sekretariat. Uczniowie, którzy są chętni do udziału w konsultacjach w poniedziałek 21.08 proszeni są o przekazanie tej informacji do piątku do godziny 13.00!
Podsumowanie współpracy z Aresztem Śledczym w Słupsku
W kwietniu tego roku nasza szkoła nawiązała współpracę z Aresztem Śledczym w Słupsku. W jej ramach uczniowie klas Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego biorą udział w dwóch ogólnopolskich projektach organizowanych przez Służbę Więzienną.
Klasy pierwsza i druga biorą udział w projekcie „W Służbie Prawu”. Program realizuje zadania z zakresu edukacji prawnej mające na celu podniesienie poziomu świadomości prawnej oraz przeciwdziałanie przestępczości wśród młodzieży. Dzięki udziałowi w różnorodnych zadaniach i warsztatach, nasi uczniowie poszerzali swoją wiedzę na temat funkcjonowania służby policyjnej i systemu sprawiedliwości.
Natomiast uczniowie klasy trzeciej w czerwcu odbyli w Areszcie Śledczym w Słupsku szkolenie w ramach ogólnopolskiego programu Służby Więziennej związanego z edukacją proobronną młodzieży - „W Służbie Ojczyźnie”. Było to szkolenie strzeleckie, którego tematyka obejmowała takie zagadnienia jak bezpieczeństwo obchodzenia się z bronią, budowa i obsługa broni strzeleckiej, podstawy strzelectwa oraz postawy strzeleckie. Nasza młodzież aktywnie uczestniczyła w zajęciach, zadając liczne pytania i wyrażając zainteresowanie związaniem swojej przyszłości ze służbą więzienną. To niewątpliwie potwierdza ich determinację i pasję do nauki.
Dodatkowo, uczniowie mieli niepowtarzalną możliwość zwiedzenia Aresztu Śledczego w Słupsku, co pozwoliło im na jeszcze lepsze zrozumienie funkcjonowania tej instytucji oraz roli, jaką pełni w naszym społeczeństwie.
Współpraca będzie kontynuowana w przyszłym roku szkolnym i przyniesie jeszcze większe korzyści zarówno dla naszych uczniów, jak i dla Służby Więziennej.
Koniec roku szkolnego
Koniec roku szkolnego 2022/2023!!!
Informujemy, że 23 czerwca (piątek) 2023 w naszej szkole odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego.
Harmonogram:
Szkoła Mistrzostwa Sportowego - godzina 8.30 w sali 210 (aula):
Zespół Szkół Informatycznych - godzina 10.00 na placu przed szkołą:
Obowiązuje strój galowy.
Egzamin wstępny
Serdecznie zapraszamy uczniów klas ósmych, którzy pragną się uczyć w naszej szkole na egzaminy wstępne do klas Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego oraz Oddziału Przygotowania Wojskowego, które odbędą się 2 czerwca o godz. 9.00 w ZSI na ul. Koszalińskiej 9.
Życzymy powodzenia!!!
Już cieszymy się na spotkanie z Wami!!!
Camping w Przywidzu
Uczniowie klasy 3 TW pod opieką wychowawczyni Pani Moniki Skwarek oraz Pani Marii Lelakowskiej uczestniczyli w wypoczynku nad jeziorem Przywidzkim Małym.
Program zajęć był dość intensywny:
Geocaching, Łucznictwo, Archery Tag, zajęcia na wodzie, czy nocne podchody.
Nie zabrakło też wspólnych posiłków i rozmów przy ognisku.
Wąwozy, las i jezioro tworzą świetny klimat, który uatrakcyjni każdy wyjazd. Wspólny wypoczynek zaliczamy do jak najbardziej udanych, a miłe wspomnienia pozostaną z nami na lata!!!
Wyjazd PLO
VIII Pomorski Dzień Otwarty dla Klas o Profilu Policyjnym
Na terenie Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku odbył się „VIII Pomorski Dzień Otwarty dla Klas o Profilu Policyjnym”. Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Pomorskiego. Udział w tegorocznej edycji dnia otwartego wzięło blisko 800 uczniów klas mundurowych z województwa pomorskiego. W tym wydarzeniu nie zabrakło również uczniów naszej szkoły z klasy pierwszej Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego pod opieką pana Arkadiusza Hermana.
Młodzież miała możliwość przyjrzeć się pracy nie tylko policjantów, ale również innych instytucji współpracujących z Policją w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa. Dla uczestników przygotowano pokazy przewodników psów służbowych, samoobrony i technik interwencji oraz dynamicznego zatrzymania niebezpiecznego przestępcy. Po zakończeniu oficjalnej części funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku zaprezentowali możliwości użycia armatki wodnej jako jednego ze środków przymusu bezpośredniego stosowanego przez pododdziały zwarte Policji. Całość wydarzenia uświetniły występy Orkiestry Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku. Na zakończenie imprezy uczestniczy mogli zobaczyć w akcji policyjny śmigłowiec Black Hawk.
Organizatorem wydarzenia była Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku przy współpracy z następującymi partnerami: Morski Oddział Straży Granicznej w Gdańsku, Wojskowe Centrum Rekrutacji w Gdańsku, Oddział Żandarmerii Wojskowej w Elblągu, Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Gdańsku, Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Gdańsku, Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdańsku, Koncesjonariusz Autostrady A1, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Gdańsku, Izba Administracji Skarbowej w Gdańsku, Poszukiwawcze Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Gdyni, Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku, Uniwersytet WSB w Gdańsku, Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni, Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu w Gdyni i Izba Administracji Skarbowej w Gdańsku.
Uczniowie klasy policyjnej, którzy na co dzień, w szkole, zdobywają wiedzę teoretyczną związaną ze służbą w Policji, mogli w praktyczny sposób zapoznać się ze sprzętem będącym na wyposażeniu różnych formacji mundurowych, m.in. robota pirotechnicznego, wykorzystywanego do usuwania niewybuchów, policyjnego "busa wypadkowego", specjalnie przystosowanego do udziału w zdarzeniach, łódź motorową oraz inne pojazdy służbowe będące na wyposażeniu Policji. Po wizycie w Gdańsku uczniowie na pewno zdobyli odpowiedzi na wiele pytań dotyczących ich przyszłego zawodu, jak wygląda w praktyce praca w Policji i w innych służbach mundurowych, czy jakie trzeba mieć predyspozycje, by wybrać zawód wojskowego lub strażaka. Wszyscy z wycieczki wrócili z uśmiechami na twarzy, co świadczy o tym, że wyjazd był ciekawy i udany.
Zajęcia w 7 BOW
Klasy mundurowe w 7 BOW!!!
Uczniowie klas OPW ostatni raz w tym roku szkolnym odbyli zajęcia w 7 BOW, w czasie których zapoznawali się w budową i działaniem radiostacji polowej, ćwiczyli umiejętność rozkładania i składania broni na czas, rzucanie granatem, zakładanie opaski uciskowej w warunkach bojowych oraz trenowali szyk patrolowy.
Zajęcia były intensywne, ale bardzo ciekawe.
Dziękujemy za opiekę nad naszymi uczniami!!!
Tydzień zdrowego żywienia
W dniach 5-7 czerwca w naszej szkole wzorem ubiegłych lat zorganizowany został TYDZIEŃ ZDROWIA. Miał on na celu propagowanie zdrowego stylu życia oraz zasad prawidłowego odżywiania. Konkursowi przekąsek towarzyszyła wystawa niezwykle pomysłowych plakatów przygotowanych przez uczniów.
Rywalizacja była zaciekła i wszystkie klasy, które wzięły w niej udział wywiązały się z zadania fantastycznie. Przez 3 dni z wielką ciekawością czekaliśmy na pomysły zdrowych i smacznych przekąsek. Każda klasa miała swoją wizję zdrowego odżywiania, a uczestnicy codziennie prześcigali się w prezentowaniu wspaniałych pomysłów owocowych sałatek, warzywnych przekąsek, koktajli, soków, lemoniad. Było kolorowo, smacznie i bardzo zdrowo. Można było również zmierzyć sobie ciśnienie i zważyć się.
Po zaprezentowaniu się 18 klas wyróżniono następujące klasy:
Nagrodą jest dzień wolny z wychowawcą, do wykorzystania w pierwszym tygodniu nowego roku szkolnego 2023/2024.
Wszystkim uczniom oraz wychowawcom gratulujemy pomysłów i dziękujemy za wspólną zabawę. Już nie możemy się doczekać kolejnego spotkania w przyszłym roku szkolnym!!!
Zawody w 7 BOW
Sukces naszych uczniów z klas OPW!!!
Dnia 14.06.23 odbyły się pierwsze zawody sportowo-obronne o Puchar Dowódcy 7BOW.
Naszą szkołę reprezentowali:
Amelia Grzywacz 2 OPW (kapitan zespołu) oraz Magdalena Genzel, Michał Warkocki, Oliwier Ossowski 2 OPW oraz Zofia Kaczmarek, Karina Biernat 1opw i rezerwowa Maja Stanulis z klasy 1 OPW.
Kadeci zmagali się w jedenastu konkurencjach, m.in. rzut granatem, strzelanie z karabinka na symulatorze strzelań Cyklop, przeciąganie opony, składanie i rozkładanie broni, zakładanie przeciwchemicznej odzieży ochronnej, ładowanie magazynka, nawiązywanie łączności, składanie meldunku Medavac, bieg z mapą na orientację.
Nasza drużyna zajęła w tych zmaganiach II miejsce!!!
Gratulujemy drużynie oraz opiekunowi Panu Tomaszowi Dymkowi!!!
Matematyka w historii
Matematyka nie jest taka straszna!!! Sukces uczennicy Amelii Mimiec!!!
W ten piątek uczennica naszej szkoły Amelia Mimiec z 2 klasy Liceum Sztuk Plastycznych reprezentowała naszą szkołę podczas ogólnopolskiego konkursu pt. "Matematyka w historii, historia w matematyce" organizowanego przez Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli "WOM" w Bielsku Białej, Fundację "Matematyka dla wszystkich" oraz Bielsko-Bialski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Bielsku Białej.
Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie i przedstawienie wystąpienia obrazującego temat roku. Amelia przygotowała i zaprezentowała online, przed jury konkursowym, pracę pt. "Recepta dla Pitagorasa", a swoje wystąpienie wzbogaciła samodzielnie wykonaną animacją poklatkową. Uczennica w kategorii gamma uzyskała 34 na 48 możliwych punktów do zdobycia, za co serdecznie jej gratulujemy!!!
Konkurs był dużym wyzwaniem dla uczestników, oprócz wystąpienia publicznego, inspirował też do wykorzystania nowoczesnych metod pracy z uczniem. Uczestnictwo w nim wymagało ogromnego zaangażowania i wielu godzin pracy.
Opiekunem uczennicy była Pani Monika Skwarek.
Jeszcze raz duże brawa!!!
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!
Egzamin wstępny OPW i PLO
Egzamin wstępny do Oddziału Przygotowania Wojskowego i Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego!!!
Zastanawiasz się nad wyborem szkoły średniej? Chciałbyś/abyś w przyszłości pracować w służbach mundurowych? Zapraszamy do naszej szkoły!!!
Pierwszy termin egzaminów wstępnych do Oddziału Przygotowania Wojskowego i Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego za nami, ale nic straconego! Możesz przystąpić do egzaminu w drugim terminie, który odbędzie się już 28.06.2023 r. o godz. 9:00.
Będzie to test sprawności fizycznej dla kandydatów:
a) bieg po „kopercie”,
b) rzut piłką lekarską w przód zza głowy z miejsca,
c) skłony tułowia w przód z leżenia tyłem w ciągu 30 sek.,
d) uginanie i prostowanie ramion w podporze.
Czekamy na Ciebie!!!
Dzień Kadeta!!!
Uczniowie klas mundurowych OPW wzięli udział w uroczystości z okazji Dnia Kadeta, zorganizowanej przez Liceum Ogólnokształcące w Redzikowie.
W trakcie apeli gen.bryg. Roman Kopka oraz szef OZ CWCR w Gdańsku płk Andrzej Płocha przyznali odznaczenia „Wzorowy Kadet” wyróżniającym się kadetom.
Miło nam poinformować, że tego zaszczytu dostąpili również uczniowie naszej szkoły Jakub Cichy z klasy I OPW, Magdalena Genzel z klasy II OPW oraz Fabian Sadocha z klasy III OPW.
Po części oficjalnej wszyscy obejrzeli pokazy musztry i samoobrony oraz mogli spróbować pysznej, wojskowej grochówki.
Dzień dziecka
Dzień Dziecka w naszej szkole!!!
W tym wyjątkowym dniu nie mogło zabraknąć choćby odrobiny luzu. Nasi uczniowie tym razem mieli wyjątkowe lekcje, na których mogli pograć w ciekawe gry, pochwalić się talentami czy zainteresowaniami… Bez podręczników, zeszytów i tematów… tylko zabawa.
Dodatkową niespodziankę sprawiła Dyrekcja szkoły, na 4 lekcji niespodziewanie w każdej klasie pojawiła się Pani Dyrektor Monika Stępnik, która częstowała naszych uczniów lodami…
To był bardzo fajny dzień, czyli taki, jaki powinien być.
XLVI edycja Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych
Sukces naszych uczennic!!!
Miło nam poinformować, że dwie uczennice z naszej szkoły: Julia Lipińska z klasy 3 TW oraz Ewa Hermanowska z klasy 4 a TW zostały finalistkami Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych!!!
Droga do finału, który odbył się w Olsztynie, nie była łatwa. Najpierw dziewczyny wygrały eliminacje szkolne, później okręgowe. W eliminacjach centralnych zostały finalistkami dwóch bloków tematycznych Julia Lipińska w bloku produkcja zwierzęca, a Ewa Hermanowska w bloku weterynaria.
Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczennic, gdyż jest to najbardziej prestiżowy konkurs w tej dziedzinie wiedzy!!!
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!
Wyjście do schroniska
Dnia 31 maja klasa 1 a TW odwiedziła schronisko dla zwierząt w Słupsku.
Oprowadzała nas Pani Ania, która ciekawie opowiadała o losach wybranych psów i kotów oraz udzielała odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące działalności schroniska i opieki nad bezdomnymi zwierzętami, a także pozwalała zaglądać w każde niemal miejsce.
Z wielkim zainteresowaniem uczniowie wysłuchali opowieści pani dr Anny Wnuk o tajnikach pracy weterynarza i behawiorysty w schronisku.
Schronisko to miejsce, w którym często chore zwierzęta mogą poczuć się bezpiecznie. Słupskie schronisko robi bardzo dobre wrażenie. Było wszędzie czysto, każdy zwierzak ma swoje imię a miseczki są pełne.
Panie pracujące w tym miejscu mówiły, że potrzeba więcej personelu lub wolontariuszy, by każdy piesek mógł wyjść na spacer. W naszych głowach narodził się już pomysł by cyklicznie odwiedzać schronisko, nie jako goście a wolontariusze właśnie. Każdy, kto skończył 16 lat i chciałby pomóc zwierzakom, będzie mile widziany.
Dziękujemy Pani Iwonie Matulewicz i uczniom klasy I a TW za tak wspaniałą inicjatywę!!!
Wystawa psów rasowych
W weekend 20-21 maja w Ustce odbyła się Krajowa Wystawa Psów Rasowych. Uczennice Technikum Weterynaryjnego wystąpiły na niej w roli sekretarzy lub gospodarzy ringu pomagając Związkowi Kynologicznemu-oddział Słupsk. Uczennice mogły zapoznać się z pracą sędziów na takiej wystawie, kryteriami, według których, oceniane są psy rasowe. Jednocześnie mogły porozmawiać z hodowcami psów, dowiedzieć się, jak wygląda opieka nad tymi wspaniałymi zwierzętami.
Wystawa, na której można było podziwiać rasy psów z całego świata była niezwykłym i wspaniałym doświadczeniem dla naszych uczennic.
Olimpiada
Z dumą informujemy, że uczniowie klasy I PLO Jakub Witek, Kacper Szymański i Igor Sitarz zajęli II miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie „Bezpieczeństwo i obronność”!!!
W finale zorganizowanym w Akademii Pomorskiej w Słupsku oraz Szkole Policji w Słupsku wzięło udział 20 najlepszych drużyn z całej Polski.
Uczestnicy musieli się wykazać nie tylko wiedzą teoretyczną lecz również sprawnością fizyczną, wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz talentem strzeleckim.
Jesteśmy bardzo dumni!!!
Gratulujemy naszym „sreberkom” i życzymy kolejnych sukcesów!!!
Mam talent
W dniu 27 kwietnia w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Festiwalu Młodych Talentów. Konkurs miał na celu rozwijanie kreatywności uczestników, promowanie i odkrywanie młodych talentów, jak i popularyzację działań artystycznych, jako jednej z form spędzania wolnego czasu. W tym roku mieliśmy przyjemność podziwiać 8 występów.
Uczestników oceniano w trzech kategoriach:
Świetnym uzupełnieniem naszego wydarzenia było wspaniałe jury w składzie: P. Maria Lelakowska, P. Maja Capar, P. Tadeusz Żakieta oraz P. Marta Jasnoch-Brzeska.
Część główną konkursu poprowadziły uczennice 3 klasy Technikum Weterynarii: Michalina Trześniak i Anna Bubnowska, zaś operatorem sprzętu był niezawodny Jakub Kuligowski - uczeń 4 klasy Medycznego Liceum Ogólnokształcącego.
Poziom przygotowania był naprawdę wysoki. Jury miało bardzo trudny orzech do zgryzienia.
Ostatecznie miejsce I zajęła Oliwia Jankowska z klasy 1 a TW, miejsce II otrzymała Martyna Kotowicz z klasy 1 a LSP oraz ex aequo miejsce III Wiktoria Bastek z kl. 3 PLO i duet Maja Kwiatkowska i Gabriela Czernielewska z kl. 3 A LSP.
Dodatkowo nagrodę publiczności w głosowaniu na żywo otrzymał zespół składający się z uczestników z różnych klas z piosenką pt. "Mam tę moc".
Gratulacje!!!
Emocji było naprawdę dużo! Po pełnym skupieniu publiczności podczas występów, jak i uśmiechu na ich twarzach można wnioskować, że impreza była udana.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy za udział, a zwycięzcy dyplomy i drobne upominki. Organizatorkami tegorocznej imprezy były Panie: Natalia Hendrych, Monika Skwarek oraz Maria Lelakowska.
Wszystkim serdecznie dziękujemy i gratulujemy odwagi i zaangażowania, a już dziś zapraszamy serdecznie na kolejną edycję!
Sukces klas mundurowych!!!
Z dumą informujemy, że uczniowie klas OPW zajęli 4 miejsce w I Wojewódzkim Turnieju Musztry dla Klas Mundurowych Szkół Ponadpodstawowych Województwa Pomorskiego „Baczność - 23” w Gdańsku pod honorowym patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty!!!
Nasi uczniowie musieli wykazać się umiejętnością współpracy, znajomością komend wojskowych a także talentem wokalnym.
Zadania obejmowały musztrę indywidualną, zespołową oraz defiladę pododdziału i wykonanie pieśni w marszu.
Nasi uczniowie w tym trudnym turnieju zajęli 4 miejsce!!! Gratulujemy bardzo dobrego wyniku zarówno uczniom, jak i ich opiekunowi Panu Tomaszowi Dymkowi!!!
Liczymy na kolejne sukcesy!!!
Ślubowanie klas pierwszych
Piątek 21 kwietnia obfitował w wiela ważnych wydarzeń w życiu naszej szkoły. Tego dnia, oprócz nadania Sztandaru Naszej Szkole, odbyło sie uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. To było wyjątkowe wydarzenie ponieważ, po raz pierwszy, uczniowie ślubowali na Sztandar.
W skład pocztu sztandarowego wchodzili uczniowie: Wiktor Lewandowski (III OPW), Jan Kuraśkiewicz (II OPW) oraz Kinga Marzenta (III OPW) i Michalina Trześniak (III TW).
W skład pocztu flagowego wchodzili uczniowie: Patrycja Kiełpińska (III PLO), Amelia Szarwarkowska (III PLO), Amelia Grzywacz (II OPW) i Zuzanna Wroniszewska (II OPW).
Dziękujemy wam za waszą postawę i pomoc!!!
W czasie apelu Pani Dyrektor Monika Stępnik wręczyła również wyróżnienia najlepszym uczniom w naszej szkole. Jesteśmy dumni z waszych osiągnięć!!!
Podziękowania należą się uczennicom klasy III PLO Wiktorii Bastek i Natalii Walczak, które dzielnie pełniły rolę asystentek Pani Dyrektor w tej wyjątkowej chwili.
W imieniu wyróżnionych uczniów przemówienie wygłosiła uczennica klasy IV PLO Alicja Bieniek.
W czasie całej uroczystości rolę porządkowych pełnili uczniowie klasy II OPW. Bardzo wam dziękujemy za poświęcony czas i ogromną pomoc!!!
Uczniowie klasy IV MLO zadbali o nasze bezpieczeństwo sprawując służbę medyczną. Wielkie, wielkie brawa!!!
Wierzymy, że uroczystość zostanie w waszych wspomnieniach jako wydarzenie wspaniałe, wyjątkowe i niezwykle wzruszające!!!
Nadanie sztandaru
Dla uczniów, nauczycieli oraz wszystkich pracowników szkoły nadszedł dzień, który na zawsze zapisze się w historii naszej szkoły: Nadanie Sztandaru Zespołowi Szkół Informatycznych!!!
Rodzicami chrzestnymi i fundatorami naszego sztandaru byli Pani Marzena Łach i Pan Jarosław Stępnik. Grono pedagogiczne reprezentowała Pani Alicja Prokop, która miała zaszczyt przybić gwóźdź pamiątkowy. Przedstawicielką społeczności uczniowskiej była uczennica klasy IV Liceum Plastycznego Monika Surma. Gwóźdż honorowy wbiła również Pani Monika Stępnik, Dyrektorka Zespołu Szkół Informatycznych.
Uroczystość zaszczyciło wielu szacownych gości:
Pani Jolanta Jankowska-Żmich dyrektorka Wydziału Organizacji i Pragmatyki Zawodowej Nauczycieli, Kuratorium Oświaty w Gdańsku,
Pan Marek Goliński Zastępca Prezydenta Miasta Słupsk,
generał brygady Pan Roman Kopka Dowódca 7 Brygady Obrony Wybrzeża,
podpułkownik Przemysław Majewski Szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Słupsku,
komendant Szkoły Policji w Słupsku Pan Piotr Cekała,
podinspektor Mariusz Mejer Komendant Miejski Policji w Słupsku
oraz przedstawicielka rodziców Pani Maria Aleksandrowicz.
Ogromną i bardzo miłą niespodzianką była obecność Pana Wiktora Sałaty, pierwszego Dyrektora ZSI.
Bardzo dziękujemy Państwu za przybycie i uświetnienie swoją obecnością tak ważną dla nas uroczystość!!!
Za przygotowanie uroczystości odpowiedzialni byli Pan Tomasz Kossakowski, Pani Maja Frąckowiak, Pan Bartosz Pakuła, Pan Tomasz Dymek, Pani Justyna Witek, Pan Arkadiusz Herman.
Przepiękne zdjęcia w czasie całej uroczystości zrobiła Pani Weronika Jędrzejczak i uczniowie Liceum Plastycznego.
Cała społeczność szkolna jest wdzięczna za poświęcony czas oraz trud, który włożyli w przygotowania.
Dziękujemy Panu Zbigniewowi Maciąg, pod którego przewodnictwem grała w czasie całej imprezy Ustecka Orkiestra Dęta, zapewniając wspaniałą oprawę muzyczną!!!
Obsługą techniczną, przygotowaniem sceny i dbaniem o nagłośnienie zajęła się firma PIROEFEKT.pl dzięki uczniowi naszej szkoły Jakubowi Kuligowskiemu. :D
Jesteśmy wdzięczni!!!
W galerii przedstawiamy zdjęcia z tej wyjątkowej, wzniosłej i historycznej uroczystości!!!
Pamięci Powstańcom Getta Warszawskiego.
Dzień 19 kwietnia 1943r. na zawsze zapisał się w historii Polski i pamięci wszystkich Polaków. Tego dnia Żydzi, zmuszeni do życia w koszmarnych warunkach getta warszawskiego, postanowili walczyć o honor, godność i prawo do istnienia.
Każdego roku 19 kwietnia obchodzimy dzień pamięci Powstańców z getta. Oczywiście nasza szkoła nie mogła zapomnieć o tak ważnym wydarzeniu. Uczniowie i nauczyciele oddali hołd tym, którzy walczyli i ginęli za prawo do życia i wolności.
Cześć i chwała bohaterom!!!
Ogłaszamy sukcesy naszych uczennic!!!
W piątek 14.04 w Bydgoszczy odbyły się eliminacje okręgowe Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Nasze uczennice startowały w dwóch blokach - produkcja zwierzęca i weterynaria. Ewa Hermanowska z klasy 4atw zajęła 2-gie miejsce w bloku weterynaria a Julia Lipińska z klasy 3tw zajęła 3-cie miejsce w bloku produkcja zwierzęca. Obie uczennice wywalczyły podium w eliminacjach okręgowych, co kwalifikuje je do udziału w eliminacjach centralnych, które odbędą się w maju na UWM w Olsztynie, gdzie powalczą z najlepszymi uczniami z całej Polski!!! Przypominamy, że to 4 edycja olimpiady, w której nasi uczniowie osiągają sukcesy!!!
Obu naszym uczennicom gratulujemy i życzymy powodzenia w czasie kolejnych etapów!!!
Dziękujemy nauczycielkom naszej szkoły, które przygotowały dziewczyny do olimpiady Pani Marcie Malinowskiej (blok weterynaria) oraz Pani Magdalenie Piniaha (blok produkcja zwierzęca).
Dzień Otwartej Szkoły
W Dniu Otwrtej Szkoły uczniowie klas ósmych szkół podstawowych mieli okazję spotkać się z nauczycielami i uczniami naszej szkoły 😃Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się pokazy zorganizowane przez uczniów Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego pod okiem Pana Arkadiusza Hermana. Nasi uczniowie zapoznawali przyszłe koleżanki i kolegów z kulisami pracy w policji 🚨
Mamy nadzieję, że wam się podobało 😊
Do zobaczenia we wrześniu!!! 😀
Dzień Otwartej Szkoły 2023!
Dzień Otwartej Szkoły w Zespole Szkół Informatycznych, Liceum Sztuk Plastycznych im. S. I. Witkiewicza i Szkole Mistrzostwa Sportowego w Słupsku!
Jeżeli w tym roku szkolnym kończysz naukę w szkole podstawowej i stoisz przed wyborem szkoły średniej, mamy dla Ciebie propozycję. Już 15 kwietnia 2023 r. dyrekcja, grono pedagogiczne oraz młodzież z ZSI, LSP i SMS w Słupsku zapraszają ósmoklasistów i ich rodziców do udziału w Dniu Otwartej Szkoły!
Zależy nam na udzieleniu wsparcia w dokonaniu najlepszego wyboru dotyczącego dalszego kierunku kształcenia uczniów.
Zapraszamy zatem do odwiedzenia nas w Zespole Szkół Informatycznych i Szkole Mistrzostwa Sportowego przy ul. Koszalińskiej 9 w Słupsku. Oferta, którą przygotowaliśmy na ten dzień jest bardzo szeroka:
Oddział Przygotowania Wojskowego: prezentacja umundurowania i sprzętu klas OPW - możliwość przymierzenia i zrobienia zdjęcia, rozkładanie i składanie karabinu, łączność z wykorzystaniem szkolnego sprzętu, tor strzelecki ASG, strzelanie w kamizelce, hełmie, okularach z różnych postaw strzeleckich, a przed szkołą podstawy survivalu;
Policyjne Liceum Ogólnokształcące: pokaz elementów - kajdankowanie, elementy obezwładniania, chwyty transportowe; pokaz umundurowania ucznia klasy policyjnej i prezentacja ochronnego sprzętu policyjnego, prezentacja multimedialna dotycząca nauki w PLO dla uczniów i rodziców;
Technikum Weterynarii: warsztaty z szycia chirurgicznego, ćwiczenia z mikroskopem, pokaz udzielania pierwszej pomocy psu po wypadku komunikacyjnym, prezentacja zakładania opatrunku lub gipsu na kończynę zwierzaka, zwiedzanie pracowni;
Szkoła Mistrzostwa Sportowego: tor przeszkód, test wiedzy piłkarskiej, pokaz filmu promującego naukę w SMS, konsultacje, podczas których trenerzy będą udzielać informacji o specyfice kierunku, poczęstunek ze zdrową żywnością.
Zwiedzanie naszej placówki połączone będzie ze szkolną grą terenową pt. „Podróż po ZSI i SMS”. Młodzież, po wejściu do budynku, otrzyma kartę z zagadkami. Odgadnięcie zagadek pokieruje zainteresowanych do określonych sal, w których będą czekały zadania do wykonania. Po wykonaniu zadania uczeń otrzyma pieczątkę. Uczniowie, którzy zbiorą co najmniej 10 pieczątek wezmą udział w losowaniu nagród.
Z kolei kandydatów zainteresowanych Liceum Sztuk Plastycznych im. S. I. Witkiewicza zapraszamy do naszej siedziby przy ul. Przemysłowej 25, gdzie funkcjonują nowoczesne pracownie artystyczne. Tam czekać będą nauczyciele przedmiotów artystycznych. Oprócz zapoznania z możliwościami i wyposażeniem każdej z pracowni: fotograficznej, rysunku i malarstwa, rzeźby, aranżacji wnętrz oraz projektowania wyrobów artystycznych, uczniowie będą mieli również możliwość uczestniczenia w bardzo ciekawych zajęciach:
Pamiętajcie, że na miejscu czeka na Was o wiele więcej atrakcji!
Nauczyciele oraz uczniowie z Zespołu Szkół Informatycznych, Liceum Sztuk Plastycznych im. S. I. Witkiewicza i Szkoły Mistrzostwa Sportowego będą do dyspozycji od godziny 9:00 do 13:00. Z pewnością odpowiedzą na każde pytanie i rozwieją wszelkie wątpliwości.
Widzimy się już 15 kwietnia. Poznajmy się!
Chłopcy z SMS odwiedzili Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta
Uczniowie klasy III SMS od grudnia biorą udział w innowacji pedagogicznej „Starszy Brat”. Wczoraj wybrana grupa chłopców odwiedziła Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta Koło Słupskie i wraz z Paniami z Koła Gospodyń Wiejskich „Przepis na życie” z Lulemina oraz przedstawicielami Słupskiego Funduszu Lokalnego, z okazji Dnia Ludzi Bezdomnych, przygotowała pyszną kolację. Wspólnymi siłami udało nam się ulepić ponad pół tysiąca pierogów. Kolacja smakowała wszystkim, z czego niezmiernie się cieszymy. Innowacja jest pomysłem Pani pedagog specjalnej Marty Jasnoch-Brzeskiej oraz trenera Tadeusza Żakiety.
II etap II edycji Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych
W naszej szkole odbył się II etap II edycji Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. W rywalizacji udział wzięli uczniowie ze szkół ponadpodstawowych z województwa pomorskiego.
Przedstawiamy wyniki:
Wyróżnienia zdobyli:
Kacper Smaha ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego (opiekun: P. Jacek Gryczka), Krystian Karaś z Zespołu Szkół Technicznych w Słupsku (opiekun: P. Anetta Bengier) oraz Kamil Gardecki z II LO w Słupsku (opiekun: P. Dorota Konkol).
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za podjęcie wyzwania! Podziękowania składamy również nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do konkursu oraz Organizatorom- Pani Zofii Pstrągowskiej-Misiuk oraz P. Jackowi Gryczce.
„Poznajemy Senat Rzeczypospolitej Polskiej”
Z przyjemnością informujemy, że nasza uczennica Oliwia Lewandowska z kl. II PLO zakwalifikowała się do finału ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Senat Rzeczypospolitej Polskiej” organizowanego przez Senat RP. Finał odbędzie się już we wtorek w gmachu parlamentu w Warszawie. Życzymy powodzenia!
Uroczystość nadania sztandaru
Serdecznie zapraszamy Uczniów, Rodziców oraz Nauczycieli Zespołu Szkół Informatycznych na uroczystość nadania sztandaru Zespołowi Szkół Informatycznych w Słupsku.
Od tego szczególnego dnia szkoła będzie mogła poszczycić się wspaniałym symbolem łączącym wszystkie pokolenia uczniów oraz podkreślającym nasze przywiązanie do tradycji, historii i wartości wpajanych podczas edukacji w Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku.
Finaliści!!!
Z przyjemnością informujemy, że nasi uczniowie następujących grup:
Regionalni, Dog_mind oraz Kanapa zostali finalistami tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Dodatkowo Regionalni zostali nominowani do najwyższej nagrody ogólnopolskiej- Złotego Wilka. Trzymamy za Was kciuki, finał już 21 kwietnia w Warszawie.
Opiekę mentorską nad grupami sprawowały Panie Monika Skwarek oraz Natalia Hendrych.
Zapraszamy do obejrzenia filmiku podsumowującego działania grupy Regionalni.
Lekcja dla uczniów
Nasza uczennica Elisa Claudot z kl. 2 TW miała okazję przeprowadzić lekcję dla uczniów 2 klasy szkoły podstawowej przedstawiając swoją pasję- jeździectwo. Uczniowie podstawówki mogli dowiedzieć się, jak dbać o konie, jakich używać szczotek oraz zobaczyć sprzęt, który jest niezbędny. Bawili się przy tym doskonale. Warsztat został zorganizowany razem z P. Kamilą Rudnik. Dziękujemy za współpracę i gościnę Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 w Słupsku.
Kolejny strzelecki sukces uczniów PLO
Wczoraj (4.04) odbyły się regionalne zawody strzeleckie dla szkół średnich ze Słupska, które prowadzą klasy mundurowe.
Celem zawodów była popularyzacja strzelectwa sportowego, kształtowanie wśród młodzieży zasad zdrowej i uczciwej rywalizacji, poznanie możliwości celnego strzelania z karabinka pneumatycznego i kbksu oraz wyłonienie najlepszej drużyny i najlepszych strzelców wśród uczniów klas mundurowych.
Miło nam poinformować, że reprezentacja Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w składzie: Aleksandra Iwaniuk i Paulina Stępniak z 3PLO, Oliwia Lewandowska, Jakub Ogrodowski, Ksenia Zaichenko i Sandra Zaborowska z 2PLO oraz Patrycja Grabowska z 1OPW w klasyfikacji drużynowej zajęła II miejsce w zawodach. Ponadto w klasyfikacji indywidualnej Jakub Ogrodowski zajął także II miejsce!
Serdecznie gratulujemy świetnego wyniku w zawodach strzeleckich i życzymy dalszych sukcesów sportowych.
Organizatorem zawodów był Zespół Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku oraz Wojskowe Centrum Rekrutacji. Zawody odbyły się na strzelnicy Klubu Strzeleckiego „Gryf Słupski”.
Olimpiada „Bezpieczeństwo i Obronność”
Mamy zaszczyt poinformować, że drużyna Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w składzie:
Zakwalifikowała się do finału Olimpiady „Bezpieczeństwo i Obronność” zorganizowanej przez Instytut Bezpieczeństwa i Zarządzania Akademii Pomorskiej w Słupsku.
Chłopcy musieli zmierzyć się z wykonaniem pracy konkursowej oraz testem na platformie e-learningowej.
Do konkursu zgłosiło się ponad 70 szkół z całej Polski, a tylko 20 z nich może przystąpić do II etapu.
Finał Olimpiady „Bezpieczeństwo i Obronność” VI edycja odbędzie się 17 maja br. w Akademii Pomorskiej w Słupsku oraz na sali sportowej Szkoły Policji w Słupsku.
Finał obejmuje następujące konkurencje:
Trzymamy kciuki!
Strzelecki sukces uczniów Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego
Katedra Bezpieczeństwa Narodowego wraz z kołem naukowym „Gryfici” Akademii Pomorskiej w Słupsku po raz kolejny zorganizowała zawody strzeleckie „Ustrzel indeks”.
Celem zawodów była popularyzacja wiedzy na temat strzelectwa sportowego i doskonalenie tych umiejętności wśród uczniów szkół średnich oraz promocja umiejętności z zakresu zachowania się w sytuacjach kryzysowych.
Konkurs rozgrywany był w dwóch kategoriach: drużynowej i indywidualnej. W zawodach wzięły udział 22 drużyny z województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego.
Miło nam poinformować, że w kategorii indywidualnej III miejsce w zawodach zdobył Jakub Witek z klasy 1PLO, natomiast drużyna PLO w składzie: Jakub Witek i Kacper Szymański z klasy 1PLO oraz Jakub Ogrodowski z klasy 2PLO zajęła IV miejsce w klasyfikacji drużynowej. Na pochwałę zasługują również pozostałe drużyny z naszej szkoły, które dobrze radziły sobie na symulatorze strzeleckim.
Serdecznie gratulujemy naszym uczniom sukcesu w zawodach strzeleckich i życzymy dalszych sukcesów sportowych.
Patronatem honorowym zawody objęli: 7 Brygada Obrony Wybrzeża w Słupsku, Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce, Szkoła Policji w Słupsku, Komenda Miejska Policji w Słupsku oraz Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Słupsku.
Wizyta klasy policyjnej w Szkole Policji w Słupsku
Dzięki uprzejmości Komendanta Szkoły Policji w Słupsku po raz kolejny uczniowie klas policyjnych mieli okazję zapoznać się z systemem szkolenia policjantów. Tym razem jednostkę odwiedziła klasa 2 PLO. Na początku wizyty młodzież, dzięki prezentacji filmów dydaktycznych, zapoznała się z systemem szkolenia policjantów. W trakcie pobytu młodzi adepci sztuki policyjnej uczestniczyli także w zajęciach udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie uczyli się odpowiedniego zachowania w sytuacji udzielania pomocy osobie nieprzytomnej, sprawdzenia jej oddechu, a w przypadku stwierdzenia bezdechu, prawidłowego prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Ponadto uczniowie zapoznali się z obiektami symulacyjnymi wykorzystywanymi do zajęć, w których uczestniczą policjanci odbywający szkolenie. W trakcie pobytu klasa policyjna miała również możliwość zwiedzenia Muzeum Kryminalistyki, gdzie przybliżono jej historię i rozwój techniki kryminalistycznej na przestrzeni kilkudziesięciu lat. W pomieszczeniach wyeksponowano narzędzia i przedmioty służące do popełniania przestępstw. W muzeum mieszczą się ekspozycje poświęcone medycynie sądowej, fotografii sygnalitycznej oraz fałszerstwu pieniędzy i dokumentów.
Wizyty uczniów odbywają się w ramach porozumienia zawartego pomiędzy Komendantem Szkoły Policji i Dyrektorem Zespołu Szkół Informatycznych. Dzięki takim wizytom uczniowie mogą w sposób praktyczny poznać system szkolenia i zakres wykonywanych przez policjantów zadań. Przyszli adepci wrócili pełni wrażeń i jeszcze bardziej zadowoleni z wyboru kształcenia w klasie policyjnej, mając jednocześnie nadzieję powrotu do Szkoły Policji, tym razem w charakterze jej słuchaczy.
Kiermasz sałatkowo-ciastowy
Grupa Kanapa działająca w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii po raz kolejny organizuje kiermasz. Tym razem będzie to kiermasz sałatkowo-ciastowy, a za zebrane środki upiększymy strefę relaksu na II piętrze.
Kiermasz odbędzie się we wtorek (4.04) na parterze podczas długich przerw. Do zobaczenia!
Dzień Nowych Technologii w Edukacji 2023
W piątek, już po raz piąty, odbył się Dzień Nowych Technologii w Edukacji. To inicjatywa Ministerstwa Edukacji i Nauki, której celem jest popularyzowanie technologii informacyjno-komunikacyjnych wykorzystywanych w pracy z uczniami.
W naszej szkole uczniowie poznawali tajniki i możliwości programu matematycznego GeoGebra. Program pozwala na wykonanie dynamicznych i interaktywnych symulacji matematycznych. W ramach zajęć uczniowie samodzielnie wykonali aplet obrazujący twierdzenie van Aubela i jego dowód.
„Witkacy i ja”
Miło nam poinformować, że nasza uczennica Agnieszka Gawęda, pod opieką art. P. Katarzyny Filipczak, zdobyła wyróżnienie w XV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym i Fotograficznym „Witkacy i ja”.
W Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku właśnie została otwarta wystawa prac laureatów tego konkursu.
Ideą wydarzenia jest popularyzacja twórczości Stanisława Ignacego Witkiewicza oraz zachęcenie młodego pokolenia do poszukiwania inspiracji w dziełach artysty.
Konkurs ma rangę ogólnopolską i przeznaczony jest dla szkół podstawowych oraz średnich. Odrębną kategorię stanowią licea plastyczne. Od wielu lat przyciąga szczególnie uzdolnioną artystycznie młodzież.
W konkursie udział wzięło 41 szkół i placówek kulturalnych z różnych zakątków kraju. Wpłynęły 454 prace – 301 prac plastycznych i 153 fotografie.
Organizatorzy zapraszają wszystkich nagrodzonych wraz z opiekunami na galę podsumowującą konkurs, która odbędzie się 21 kwietnia 2023 r. o godz. 12.00 w Herbaciarni Richtera w Słupsku.
Wystawę pokonkursową można już oglądać w Herbaciarni i będzie czynna do 25 kwietnia 2023 roku.
Organizatorami konkursu są Szkoła Podstawowa nr 3 im. Janusza Korczaka w Słupsku oraz Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku. Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Słupska Krystyny Danileckiej-Wojewódzkiej.
Gratulujemy!
Powtórka do matury
Za nami powtórka do matury z j. polskiego, którą przeprowadziła P. Ewelina Walczak. Był to jednocześnie konkurs na najlepiej przygotowaną klasę do matury z tego przedmiotu.
W rywalizacji udział wzięli reprezentanci klas maturalnych zmagając się z quizami dot. znajomości lektur szkolnych, testami pisemnymi z motywów literackich oraz pisemnym i ustnym testem ze znajomości lektur szkolnych.
Uczniowie mieli możliwość przypomnienia sobie treści najważniejszych lektur szkolnych oraz powtórzyli motywy literackie występujące w poszczególnych lekturach. Pozytywna rywalizacja przyniosła następujące efekty:
Trzymamy kciuki za świetnie zdaną maturę! Brawo!
Dzień Świętego Patryka - wyniki konkursów
Niedawno świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Świętego Patryka, w związku z którym zespół języka angielskiego przygotował dla uczniów szereg atrakcji i konkursów. Dziś przedstawiamy wyniki.
W konkursie na najlepszy wiersz w języku angielskim o języku angielskim wygrała klasa 6 Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego.
W konkursie na najbardziej zieloną klasę wygrała klasa 1A LSP, natomiast najbardziej „zielonym” uczniem został Szymon Piekarski z klasy 3TW.
Dziękujemy za wspólną zabawę i gratulujemy!
Szkolny etap Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych
Dziś odbył się I etap (szkolny) Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych.
Konkurs polegał na rozwiązaniu pisemnego testu (w języku polskim) sprawdzającego wiedzę krajoznawczą i realioznawczą o państwach niemieckiego obszaru językowego. Trzymamy za wszystkich kciuki!
Turniej judo „Hanse-cup”
Zdolne rodzeństwo z naszej szkoły Zuzia Martyna i Kuba Martyna wystartowało w turnieju judo „Hanse-cup” w Greifswald w Niemczech. Obydwoje byli w kategorii U18 (zawodnicy do lat 18) i stoczyli trudne walki. Włożony wysiłek przyniósł świetny efekt, gdyż zarówno Zuzia, jak i Kuba stanęli na podium w swoich kategoriach. Zuzia zdobyła miejsce 3, a Kuba uplasował się na miejscu 2!
W turnieju udział wzięło 781 zawodników z 78 klubów Danii, Szwecji oraz Niemiec.
Gratulujemy!!!
Dzień bez plecaka
Samorząd Uczniowski serdecznie zaprasza wszystkich do zabawy w piątek 31 marca, kiedy to ogłaszamy Dzień bez plecaka! Idea jest taka, aby każdy przyniósł podręczniki, przybory, lunch w czym chce, z wyjątkiem plecaka. :) Zachęcamy do kreatywnego podejścia do tematu i dokumentowania najlepszych nie-plecaków na zdjęciach.
Wizyta żołnierzy z 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej
Uczniów naszej szkoły odwiedzili żołnierze z 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Prowadzący przedstawili nam podstawowe zadania Wojsk Obrony Terytorialnej (m.in. utrzymanie powszechnej gotowości do obrony terytorium RP, ochrona ludności przed skutkami klęsk żywiołowych, kształtowanie w społeczeństwie postaw i wartości patriotyczno-obywatelskich), podstawowe zadania niemilitarne i warunki, jakie trzeba spełnić chcąc dołączyć do WOTów.
Dziękujemy za cenne informacje!
Debata na temat czytelnictwa
Reprezentanci naszych klas pierwszych wzięli udział w debacie na temat czytelnictwa. Rozpoczęliśmy od prelekcji o czytelnictwie w Polsce (stan na grudzień 2022) przeprowadzonej przez P. Ewelinę Walczak. Obejrzeliśmy też filmy sondażowe nt. czytania książek, by zaraz potem przejść do debaty uczniów. P. Ewelina zadawała pytania, np. Czy lubisz czytać szkolne lektury? Czy według Ciebie książka papierowa odejdzie do lamusa?, a nasza młodzież odpowiadała.
Podsumowaniem była ankieta dot. czytania książek przeprowadzona wśród uczniów.
Debata była ciekawa, emocjonująca, poznawcza. Miała na celu promowanie czytelnictwa oraz zaznajomienie uczniów z aktualnym stanem czytelnictwa w Polsce oraz skutkami obniżenia jego poziomu.
Strefa relaksu w ZSI
Oto jest! Piękna, wygodna, specjalnie dla Was- strefa relaksu w ZSI! Już widzimy, że to miejsce cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród naszych uczniów. Korzystajcie, odpoczywajcie, dbajcie, aby służyło jak najdłużej.
Pan Andrzej, Pani Natalia Hendrych, Natalia Surma, Zuza Głowińska, Hania Świder, Agata Grędecka- dziękujemy za Waszą ciężką pracę. Efekty są niesamowite.
Zajęcia praktyczne na strzelnicy garnizonowej
Nasze klasy II i III OPW uczestniczyły w zajęciach praktycznych na strzelnicy garnizonowej w Słupsku.
Ponownie mieliśmy okazję doskonalić swoje umiejętności praktyczne. Trenowaliśmy przyjmowanie postawy strzeleckiej leżąc, składanie i rozkładanie broni strzeleckiej Beryl i uczyliśmy się celowania z wykorzystaniem trenażera „Cyklop”. Ponadto ćwiczyliśmy orientowanie się w terenie bez mapy, określanie w terenie kierunku według azymutu oraz nakładanie maski przeciwgazowej MP-5.
Opiekunami naszych uczniów byli P. Justyna Witek i P. Tomasz Dymek.
Oscary ZSI i SMS 2023
OSCARY ZSI i SMS 2023 rozdane!
Samorząd Uczniowski przeprowadził głosowanie wśród społeczności szkolnej, w którym uczniowie mogli wybrać nauczycieli przodujących w wielu przymiotach nauczycielskich, które pokazują, jak różni są nasi edukatorzy.
Ustaliliśmy 9 kategorii.
W kategorii Bratnia Dusza wygrała Pani Magdalena Piniaha.
W kategorii Diamentowa Piła wygrał Pan Arkadiusz Herman.
W kategorii Szwajcarski Zegarek wygrała Pani Paulina Grosz.
W kategorii Stand-uper wygrał Pan Tomasz Dymek.
W kategorii Pani Garsonka wygrała Pani Karolina Majcherska.
W kategorii Donośny Megafon wygrał Pan Hubert Bilewicz.
W kategorii Szarmancki Belfer wygrali ex-aequo Pan Bartosz Pakuła oraz Pan Stanisław Stefański.
W kategorii Miss lub Mister off topic wygrała Pani Natalia Hendrych.
W kategorii Gorący uśmiech wygrała Pani Maja Capar.
Drodzy nauczyciele, w imieniu całej społeczności szkolnej, serdecznie gratulujemy Wam wszystkich nominacji oraz tytułów.
Nocny Maraton Maturzysty
W ten weekend w auli szkolnej odbył się Nocny Maraton Maturzysty- edycja 2.
Podczas zajęć maturzyści bardzo sumiennie i z pełnym zaangażowaniem rozwiązywali zadania matematyczne, typowe dla matury w maju, szukali QR-kodów na terenie szkoły, a także uczestniczyli w warsztacie przygotowanym przez Panią pedagog Martę Jasnoch-Brzeską dotyczącym stresu i metod, jak sobie z nim radzić.
Jesteśmy dumni z Waszej pracy i cieszymy się ze świetnej zabawy, jaka towarzyszyła maratonowi! Spotkanie było też dobrą odskocznią od codziennego napięcia, które towarzyszy młodzieży podczas przygotowań do egzaminu.
Życzymy Wam samych sukcesów na zbliżającej się maturze!
Zespół nauczycieli matematyki
Strefa relaksu
Grupa Kanapa ze Zwolnionych z Teorii zaprojektowała strefę relaksu dla społeczności szkolnej. To taki gest od uczniów dla uczniów. Obecnie trwają prace, a już niedługo wielkie otwarcie. Mamy nadzieję, że będziecie dobrze czuć się w naszej strefie, gdzie na wygodnych kanapach, wśród pięknych kwiatów, odetchniecie od szkolnego ferworu popijając ciepłą herbatkę.
Drodzy uczniowie, pamiętajcie, że ma być to miejsce przyjazne i dbajcie o nie, żeby Wam służyło. Miłego relaksu podczas przerw, okienek czy czekania na konsultacje.
Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii
Nasze uczennice kl. 4A TW Anastazja Rusinowicz i Julia Szewel wzięły udział w IX edycji ogólnopolskiego konkursu historycznego „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”.
Dziewczyny uzyskały tytuł finalistek etapu wojewódzkiego. Opiekunem naszych uczennic był Pan Stanisław Stefański. Gratulujemy!
Po teście wiedzy nasze finalistki wraz z Panem Stanisławem wzięły udział w spotkaniu z najstarszym synem Lecha Wałęsy- Bogdanem. Poniżej przedstawiamy pamiątkowe zdjęcie ze spotkania oraz fotografię 13-letniego Bogdana odbierającego wraz z mamą Danutą Wałęsą Pokojową Nagrodę Nobla w Oslo 40 lat temu.
Gala rozdania nagród
Za nami uroczysta gala rozdania nagród w ramach Pomorskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2023. Jak już wiecie, Technikum ZSI zajęło III miejsce w województwie pomorskim. Naszą szkołę w Gdańsku reprezentowały Panie Maja Frąckowiak i Marta Malinowska oraz uczniowie klasy 4C TW- Kacper Surma i Ewa Bugała.
Jednocześnie tego samego dnia odbyły się Dni Otwarte Politechniki Gdańskiej, co było doskonałą okazją do odwiedzenia i poznania wydziałów i kół naukowych.
Mieliśmy również okazję zobaczyć, jak pięknie rośnie nasz dąb, posadzony w zeszłym roku za zajęcie I miejsca w województwie.
Tak znaczące sukcesy osiągamy dzięki pracy i konsekwencji. Cieszymy się, że nasze nieszablonowe myślenie i odwaga w podejmowanych decyzjach przekłada się na najwyższy poziom kształcenia. Jeszcze raz wielkie brawa dla nauczycieli, uczniów i rodziców!
Masaż zwierząt
Klasa 2 TW wzięła udział w zajęciach prowadzonych przez naszą absolwentkę Technikum Weterynarii Malwinę Żurawską, która jest obecnie inżynierem zoofizjoterapii i absolwentką Politechniki Bydgoskiej. Malwina poprowadziła teoretyczno-praktyczne zajęcia o masażu zwierząt. Bardzo ciekawe doświadczenie. Dziękujemy!
Wizyta policjantów z Litwy
Naszych uczniów klas policyjnych odwiedzili młodzi policjanci z Litwy. Spotkanie było doskonałą okazją do poznania podobieństw i różnic pomiędzy polską a litewską policją, a także do wymiany doświadczeń związanych z funkcjonowaniem tych służb w obu krajach. Litewscy policjanci bardzo chętnie odpowiadali również na pytania zadawane przez naszych uczniów. Dziękujemy za miłe spotkanie!
Dzień Świętego Patryka
Szanowni wychowawcy, drodzy uczniowie,
zespół języka angielskiego ma ogromną przyjemność zaprosić Was do wspólnej zabawy z okazji obchodów patrona Irlandii, św. Patryka. W związku z tym 24.03 (piątek) zachęcamy wszystkich do wspólnego Patrykowego świętowania:
W tym dniu działać będzie również „Patrykowa” fotobudka, a w niej możliwość zrobienia sobie zdjęcia.
ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY!
Zespół języka angielskiego
Grafika: freepik.com
Dzień Świętego Patryka
Szanowni wychowawcy, drodzy uczniowie,
zespół języka angielskiego ma ogromną przyjemność zaprosić Was do wspólnej zabawy z okazji obchodów patrona Irlandii, św. Patryka. W związku z tym 24.03 (piątek) zachęcamy wszystkich do wspólnego Patrykowego świętowania:
W tym dniu działać będzie również „Patrykowa” fotobudka, a w niej możliwość zrobienia sobie zdjęcia.
ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY!
Zespół języka angielskiego
Grafika: freepik.com
Obchody Dnia Wody i Dnia Ziemi
Zapraszamy wszystkie klasy do wzięcia udziału w obchodach DNIA WODY i DNIA ZIEMI.
Rywalizacja rozpocznie się 22 marca, a zakończy 22 kwietnia.
Zadania konkursowe:
1. Zbuduj model cząsteczki wody z materiałów z recyklingu. Jedna klasa może przedstawić dwa modele. Modele dostarczamy do klasy 110 do 30.03.2023 r.
2. Napisz wiersz lub krótkie opowiadanie związane z hasłem przewodnim Dnia Wody: Troska o wodę jest obowiązkiem każdego człowieka.
Prace dostarczamy do klasy 110 do 30.03.2023 r. Jedna klasa może przedstawić dwie prace.
3. Rywalizację rozpoczniemy już jutro (22.03) od poszukiwania niebieskich kamieni ukrytych na terenie szkoły. Kamienie zbieramy od rana do godziny 12:30. Zespoły klasowe przynoszą kamyki do sali 110 i odpowiadają na 3 pytanie dotyczące Dnia Wody. Klasa, która zbierze najwięcej kamyków dostaje punkty do rankingu i od razu zgarnia nagrodę dnia.
Preferowany tego dnia niebieski ubiór lub element ubioru.
Rywalizację zakończy test wiedzy o wodzie i sposobach dbania o naszą planetę.
Do tego etapu zaprosimy po dwie osoby z każdej klasy. Test odbędzie się przed 22.04.2023 r.
Czekają na Was nagrody indywidualne za poszczególne konkurencje i nagrody dla 3 klas, które zdobędą najwięcej punktów.
Zapraszamy!
Zespół przyrodniczy
Nowość! Klasa dziennikarsko-prawna i psychologiczna
Drodzy ósmoklasiści,
przychodzimy do Was ze wspaniałą wiadomością! Od nowego roku szkolnego 2023/2024 specjalnie dla Was otwieramy dwie nowe klasy!
Pierwszą z nich jest klasa dziennikarsko-prawna.
Jej założeniem jest umożliwienie uczniom zdobycia zarówno konkretnej wiedzy ogólnej i specjalistycznej, jak i przygotowanie młodzieży do kontynuowania nauki na studiach wyższych lub do wejścia na rynek pracy i biznesu. Klasa dziennikarsko-prawna łączy w sobie elementy dziennikarstwa i prawa. Celem takiego programu jest przygotowanie uczniów do pracy w dziedzinach, które wymagają znajomości prawa i/lub etyki dziennikarskiej.
W toku nauki uczniowie poznają zagadnienia związane zarówno z prawem- prawo autorskie, prasowe, cywilne czy karne, jak i z profesją dziennikarską- pisanie tekstów radiowych, telewizyjnych i prasowych, rzetelność informacji, autoprezentacja czy nowe technologie.
W klasie dziennikarsko-prawnej uczniowie rozwijają swoje zdolności i zainteresowania dzięki warsztatom i ćwiczeniom praktycznym. Ponadto uczestniczą w spotkaniach z wykładowcami uczelni wyższych, dziennikarzami, prawnikami, politykami. Biorą udział w wycieczkach naukowych, wykładach uniwersyteckich, konkursach, realizują projekty.
Więcej informacji, a szczegółowe informacje związane z rekrutacją.
Naszą drugą nowością jest klasa psychologiczna skierowana do absolwentów szkół podstawowych, którzy chcą poznać codzienne funkcjonowanie człowieka. Zajęcia będą rozpoczynać się od drugiej godziny lekcyjnej (od 8:50), ponieważ doskonale wiemy, jak funkcjonuje rytm dobowy nastolatka. Niewątpliwym atutem klasy będzie jej liczebność, przewidujemy małe klasy. Przestrzeń stworzona przez szkołę pozwoli na samorozwój i rozbudzenie psychologicznej ciekawości. Klasa jest skierowana do osób, które wiążą swoją przyszłość z pracą z drugim człowiekiem oraz chcą dowiedzieć się, jak funkcjonuje ludzka psychika.
Licealiści w klasie psychologicznej poznają podstawy psychologii, które będą praktycznie wykorzystywane na warsztatach ukazujących funkcjonowanie mózgu. Wprowadzimy uczniów w świat eksperymentów, które były przełomowe. Przekażemy wiedzę dotyczącą motywacji, snu, koncentracji oraz zapoznamy ze skutecznymi metodami uczenia się. Pokażemy, jak ćwiczyć pamięć oraz jak skutecznie komunikować się z ludźmi. Uczniowie klasy psychologicznej dowiedzą się, skąd biorą się emocje oraz jak często potrafią determinować podejmowane decyzje. Dodatkowo będą uczyć się, jak wpływa na nich samoakceptacja, a także jak wyglądają biologiczne podstawy funkcjonowania człowieka. Poznają również sposoby dbania o zdrowie psychiczne połączone z technikami relaksacyjnymi. Uczniowie klasy psychologicznej będą włączani w projekty, akcje społeczne i psychoedukację społeczności szkolnej.
Więcej informacji, a szczegółowe informacje związane z rekrutacją.
Zapraszamy!!!
Wyzwanie kolorowej skarpetki
21 marca przypada Światowy Dzień Zespołu Downa. Ta data nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów. Ideą tego święta jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na osoby z zespołem Downa i ich potrzeby, zwiększenie świadomości o chorobie oraz promowanie praw osób z zespołem Downa do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym.
Dlatego też uczniowie klasy 3 TW wraz z wychowawczynią serdecznie zapraszają jutro całą społeczność do #skarpetkowego wyzwania. Załóżcie kolorowe skarpety, które są symbolem niedopasowania społecznego i genotypowego, z jakim borykają się osoby z zespołem Downa.
Niech ten dzień będzie świętem radosnym, a życie osób z zespołem Downa barwne i szczęśliwe. Nie zwlekaj, przyłącz się do akcji!
Wyniki konkursu "Bo Pomorze to nie tylko dobre miejsce na wakacje!"
Znamy wyniki konkursu „Bo Pomorze to nie tylko dobre miejsce na wakacje!” zorganizowanego przez grupę „Regionalni” i Starostę Powiatowego. Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu plakatu promującego region pomorski, z uwzględnieniem jego walorów kulturowych, przyrodniczych, infrastruktury, sztuki lub kultury rodzimej. Z przyjemnością informujemy, że I miejsce zajęła Maja Chilińska, II miejsce Yaroslav Lykhoman, a III miejsce Dominik Grecko. Wyróżnienia zdobyli: Sara Nawoz-Wysocka, Franciszek Kalina, Leon Pypczyński i Yelyzaveta Lykhoman. Serdecznie gratulujemy!!!
Dzień Liczby Pi
Z okazji Dnia Liczby Pi w naszej szkole odbyły się dwie imprezy – sportowa i konkurs matematyczno-logiczny LOGICUS.
Nasi uczniowie po raz drugi wystartowali w szkolnym biegu na 3,14 km. Do zawodów zgłosiło się 9 drużyn. Młodzież rozgrzewała się do biegu pod okiem Pana Arka Hermana. Po zawziętej rywalizacji wyłoniliśmy tych najlepszych:
I miejsce zdobyła drużyna BURSMAN w składzie: Wiktor Boborycki 3 B LSP, Marcel Rojek 3 B LSP, Szymon Henich 3 OPW,
II miejsce zdobyła drużyna GEPARDY w składzie: Łukasz Trebik 2 OPW, Hubert Wilk 2 OPW, Kamil Smyczkiewicz 2 OPW,
III miejsce zdobyła drużyna SKWARKI w składzie: Julia Hetmańska 3 TW, Gabrysia Ślifińska 3 TW, Julia Kalecińska 3 TW.
Zwycięzcy zostali uhonorowani dyplomami, medalami i upominkami. Pozostali uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowy dyplom z okazji Dnia Liczby Pi. Wszystkim serdecznie gratulujemy i do zobaczenia za rok.
Chcąc uczcić ten dzień w naszej szkole odbył się również konkurs matematyczno-logiczny LOGICUS, w którym udział wzięło 9 zespołów złożonych z 3 zawodników reprezentujących poszczególne klasy.
Konkurs polegał na rozwiązaniu niebanalnych zadań matematyczno-logicznych, w których uczniowie musieli wykazać się nie tylko wiedzą matematyczną, ale też pomysłowością, kreatywnością i spostrzegawczością. Nieodzowny był refleks, ponieważ każdy zespół musiał jak najszybciej dostarczyć rozwiązanie do stolika sędziowskiego.
Po godzinnej rywalizacji wyłoniono laureatów:
I miejsce zajęła drużyna kl. 1A TW „Młodzi weterynarze” w składzie: Maja Włodarczyk, Joanna Buczkowska i Oliwia Czarnowska,
II miejsce zajęła drużyna kl. 3 TW „Skwarki” w składzie: Michalina Trześniak, Julia Lipińska i Zofia Nowak,
III miejsce zajęła drużyna kl. 1 OPW „Oddział specjalny” w składzie: Zofia Kaczmarek, Jakub Macurek i Marcel Jarząb.
Laureaci zostali uhonorowani dyplomami i medalami, a wszyscy uczestnicy słodkościami.
Z okazji Dnia Liczby Pi w naszej szkole nie zabrakło także dekoracji przypominających o tym wydarzeniu.
Serdeczne podziękowania dla Pana Arka za przygotowanie uczniów do biegu, dla Pana Piotra Gumiennego za zorganizowanie i przeprowadzenie konkursu LOGICUS i wszystkich, którzy byli zaangażowani w organizację obchodów święta liczby Pi.
Dziękujemy za wspólną zabawę!
Zespół matematyczny
Dzień Regionalny w Pałacu w Damnicy
Nasza grupa Regionalni działająca w ramach Olimpiady Zwolnieni z teorii zorganizowała Dzień Regionalny w Pałacu w Damnicy. Uczestniczyli w nim zaproszeni goście oraz uczniowie ze szkół, z którymi podjęto współpracę.
Po zaprezentowaniu grupy przeszliśmy do realizacji zaplanowanych atrakcji. Nasza młodzież przygotowała m.in.: wykonywanie regionalnych laurek, monotypię, wianki, malowanie twarzy, mural czy pomorskie łamigłówki.
Ponadto można było wysłuchać wykładu kaszubskiego Pani Małgorzaty Leśniańskiej, a uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Zagórzycy przeprowadzili warsztaty papieroplastyki. Wystąpiła również grupa „Damniczanki”.
W międzyczasie obejrzeliśmy wystawę kaszubską. Był też poczęstunek przygotowany przez m.in. Panie z koła gospodyń wiejskich.
Na zakończenie rozdaliśmy nagrody w konkursie „Bo Pomorze to nie tylko dobre miejsce na wakacje” i zaprosiliśmy wszystkich na ognisko z kiełbaskami.
Impreza odbyła się pod patronatem Starosty Powiatu Słupskiego. Celem grupy jest ukazanie walorów artystycznych i kulturowych naszego regionu pomorskiego.
Grupa składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia. Jesteśmy bardzo wdzięczni za pomoc, wsparcie i tak otwarte serca. To był piękny dzień. Dziękujemy!
Spotkanie z funkcjonariuszem Służby Celno-Skarbowej
Pan Jarosław Cieśliński, funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej, spotkał się z uczniami naszych klas mundurowych. Tematyka dzisiejszej prelekcji: zagrożenia wynikające z uprawiania hazardu (w tym w sieci internetowej). Omówiono strukturę rynku hazardu w Polsce, przepisy regulujące urządzanie gier hazardowych, sposoby walki z nielegalnym hazardem oraz mechanizmy powodujące uzależnienie graczy od gier. Prelekcja spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem naszej młodzieży. Dziękujemy!
"Matematyka fraszką, wierszem i limerykiem"
Z przyjemnością informujemy, że uczennica 2 klasy Liceum Sztuka Plastycznych Weronika Frelik zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Matematyczno-Literackim „Matematyka fraszką, wierszem i limerykiem”. Praca Weroniki została nagrodzona spośród ponad 400 nadesłanych zgłoszeń.
Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie krótkiej formy literackiej związanej z matematyką, nauczaniem lub uczeniem się matematyki. Utwór miał zachęcać do uczenia się matematyki lub ułatwiać zapamiętanie pojęć, zasad, metod, procedur związanych z edukacją szkolną.
Wiersz napisany przez Weronikę:
Figur geometrycznych rodziny liczne,
szlachetne wzory matematyczne.
Równania, działania, ułamki i całki,
są podstawą rozwoju świata nauki.
Serdecznie gratulujemy sukcesu!
Konkurs został zorganizowany przez Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki w Bielsku-Białej. Opiekunem uczennicy była Pani Monika Skwarek.
Mili goście z wizytą
Nasza grupa Regionalni podczas warsztatów gościła uczniów z Zespołu Szkół w Zagórzycy oraz ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ustce. Serdecznie dziękujemy za współpracę i dobrą zabawę.
Ponadto Regionalni zachęcają do śledzenia swoich social mediów:
Instagram, Facebook, TikTok (daj lajka, kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco), a już we wtorek 14.03.2023 r. zapraszają na Dzień Regionalny do Pałacu w Damnicy.
Akademia z okazji Dnia Kobiet
Akademia z okazji Dnia Kobiet! Zapraszamy do galerii i dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację:
Bartek Bubeło
Fabian Sadocha
Jakub Kuligowski
Kacper Lewandowski
Maja Capar
Maks Piechociński
Marta Jasnoch-Brzeska
Martyna Kotowicz
Miłosz Janecki
Nadia Iwan
Nikodem Wesołowski
Wiktoria Bastek
Zuzanna Martyna
Warsztaty w bibliotece w Ustce
Grupa Zwolnionych z teorii o nazwie Regionalni przeprowadziła ostatni już warsztat w ramach działań projektowych z młodzieżą szkoły podstawowej. Zajęcia te odbyły się dzięki współpracy z Biblioteką Miejską w Ustce, za co jesteśmy bardzo wdzięczni.
Bo jak mówią Regionalni: „Pomorze to nie tylko dobre miejsce na wakacje”!
Zajęcia praktyczne na symulatorze strzeleckim
Po raz kolejny nasi uczniowie z klasy 3PLO wzięli udział w zajęciach praktycznych z wyszkolenia strzeleckiego. Tym razem przyszli kandydaci do służby policyjnej mieli okazję zapoznać się z nowoczesnym symulatorem strzeleckim Instytutu Bezpieczeństwa i Zarządzania Akademii Pomorskiej w Słupsku. Uczniowie zostali zapoznani z zasadami bezpieczeństwa związanymi z obsługą broni palnej krótkiej. Ponadto w ramach zajęć ćwiczyli przyjęcie właściwej postawy strzeleckiej, trzymanie broni, zgrywanie przyrządów celowniczych oraz właściwą pracę na języku spustowym. Każdy kandydat na policjanta powinien znać zasady bezpiecznego i skutecznego posługiwania się bronią. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem naszych uczniów.
Uczennice na podium turnieju koszykówki w ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży
Za nami finał turnieju koszykówki dziewcząt w ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży. Nasze uczennice zmierzyły się z licealistkami z Liceum Ogólnokształcącego nr 5 i Zespołu Szkół Agrotechnicznych. Miło nam poinformować, że uczennice ZSI w składzie: Dominika Mularczyk, Karina Biernat, Zofia Kaczmarek, Amelia Kądziela i Nikola Głąb z 1 OPW, Oliwia Lewandowska, Zuzanna Bronk i Ksenia Zaichenko z 2 PLO, Magda Genzel z 2 OPW, Daria Bieżuńska z 1 PLO oraz Dominka Jazowska z 2 TW zajęły III miejsce w turnieju. Mecze były bardzo emocjonujące i na wysokim poziomie. Dziewczynom należą się słowa uznania za waleczność, wolę walki i granie do ostatnich sekund turnieju o cenne punkty.
Serdecznie gratulujemy tak spektakularnego wyniku w turnieju i życzymy dalszych sukcesów sportowych. Trzymamy kciuki za nasze dziewczyny!
Wojskowe Targi Służby i Pracy
Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji zapraszają na dwudniowe Targi Służby i Pracy, które odbędą się w dniach 17-18 marca 2023r. w Kartuzach, w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2, przy Osiedlu Wybickiego 33. To doskonała okazja, aby zapoznać się z bogatą ofertą służby w Wojsku Polskim, przyjrzeć się wojskowym sprzętom oraz pojazdom, a także do skosztowania tradycyjnej wojskowej grochówki. Zapraszamy.
Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych (edycja II)
Drodzy uczniowie, nasi nauczyciele języka niemieckiego: P. Zofia Pstrągowska-Misiuk oraz P. Jacek Gryczka zapraszają uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w Konkursie Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych (edycja II).
Zasady przeprowadzania konkursu:
konkurs polega na rozwiązaniu pisemnego testu (w języku polskim) sprawdzającego wiedzę krajoznawczą i realioznawczą o państwach niemieckiego obszaru językowego.
Każdy uczeń uczący się języka niemieckiego ma prawo uczestnictwa w konkursie. Pierwszy etap, szkolny, odbędzie się 30 marca 2023 r. o godzinie 9:00.
Szczegółowy regulamin konkursu.
Wszelkich informacji udziela koordynator konkursu P. Zofia Pstrągowska-Misiuk: zofiapm.zsi@gmail.com.
Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!
Weź udział w konkursie i sprawdź się!
Wizyta klasy policyjnej w Szkole Policji w Słupsku
Dzięki uprzejmości Komendanta Szkoły Policji w Słupsku po raz kolejny uczniowie klasy policyjnej mieli okazję zapoznać się z systemem szkolenia policjantów. Tym razem w zajęciach uczestniczyła klasa I PLO pod opieką P. Arkadiusza Hermana, byłego wykładowcy tej jednostki.
Na początku wizyty, podczas prezentacji filmu w auli, młodzież zapoznała się z systemem szkolenia policjantów realizowanym w Szkole Policji. W trakcie pobytu młodzi adepci sztuki policyjnej uczestniczyli również w zajęciach dotyczących działań związanych z przywracaniem zbiorowo naruszonego porządku publicznego. Uczniowie mogli ubrać specjalny sprzęt ochronny typu PZ, będący na wyposażeniu Policji. Ponadto uczniowie zapoznali się z obiektami symulacyjnymi, które wykorzystywane są do zajęć, w jakich uczestniczą policjanci odbywający szkolenie, a nawet mogli uczestniczyć w scenkach sytuacyjnych, podczas których policjanci przeprowadzali interwencje w różnych pomieszczeniach symulacyjnych. W trakcie ćwiczeń uczniowie mieli okazję zapoznać się ze środkami przymusu bezpośredniego stosowanymi przez funkcjonariuszy na służbie. Ponadto w ramach zajęć praktycznych młodzież miała możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na torze przeszkód, który obowiązuje przy rekrutacji do Policji.
Wizyty uczniów odbywają się w ramach porozumienia zawartego pomiędzy Komendantem Szkoły i Dyrektorem Zespołu Szkół Informatycznych. Dzięki takim wizytom uczniowie mogą w sposób praktyczny poznać system szkolenia i zakres wykonywanych zadań przez policjantów. Przyszli adepci wrócili pełni wrażeń i jeszcze bardziej zadowoleni z wyboru kształcenia w klasie policyjnej, mając jednocześnie nadzieję powrotu do Szkoły Policji.
Nocny Maraton Maturzysty
Drodzy Maturzyści! Przychodzimy do Was z kolejną propozycją. Zapraszamy Was serdecznie na Nocny Maraton Maturzysty (II edycja). Zapisy trwają do 20.03.2023 r. poprzez formularz.
Zgodę na udział należy natomiast pobrać i dostarczyć do wybranego nauczyciela matematyki.
Czekamy na Was! Każda minuta jest cenna przed zbliżającym się egzaminem, a nauka połączona z zabawą to podwójna korzyść.
Bezpłatne warsztaty psychologiczne, prawne oraz ciałopozytywne
Drodzy uczniowie, przypominamy o bezpłatnych warsztatach, które zostaną przeprowadzone w ramach kampanii „Spójrz na siebie”. Do naszej szkoły przy ul. Przemysłowej przyjadą edukatorzy, psycholog i osoby specjalizujące się w prawach ucznia, które 10.03 (piątek) od 9:00 do 14:30 przeprowadzą 3-częściowe warsztaty.
Pierwsza część warsztatów - psychologiczna - będzie poświęcona dobrostanowi. Poznacie metody dbania o własne granice i zajmiecie się rozpoznawaniem dyskryminujących zachowań wokół siebie.
Druga część warsztatu - prawna - zajmie się tematyką statutu szkolnego. Dowiecie się co ma zawierać, z kim go konsultować oraz co zrobić, aby wszystkich chronił.
Trzecia część warsztatu - ciałopozytywna - to nauka trenowania akceptacji siebie i osób wokół nas oraz zwracanie uwagi na wagę odpowiednich słów.
Na zakończenie szkoła otrzyma raport z zebranych przemyśleń i wniosków.
Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Uczniowie poniżej 18. roku życia muszą dostarczyć zgody rodzica do 8.03 (środa) do gabinetu psychologa. Wzór zgody znajdziecie tutaj:
http://www.zsi.slupsk.pl/files/zgoda_na_udzial_w_badaniu.pdf
Osoby pełnoletnie zgłaszają jedynie chęć udziału bezpośrednio u psychologa szkolnego lub przez e-dziennik- również do 8.03.
Zachęcamy Was do zapoznania się z kampanią „Spójrz na siebie”
Zaglądajcie też na ich media społecznościowe:
FB: https://www.facebook.com/spojrznasiebie
IG: https://www.instagram.com/spojrznasiebie/
Zachęcamy Was do udziału!
Fot. Organizator
Urodziny liczby Pi
Zespół nauczycieli matematyki zaprasza na świętowanie kolejnych urodzin liczby Pi- już 14 marca 2023 r. Z tej okazji proponujemy dwa wydarzenia:
1) Koleżeński bieg na dystansie 3,14 km, tyle, ile wynosi przybliżenie słynnej liczby Pi (to już II edycja) -> zbierz 3-osobowy zespół, przygotuj strój np. koszulkę promującą święto liczby Pi i pokonaj dystans w tym stroju.
Nie musisz być zawodnikiem!
Nie musisz mieć formy!
Po prostu dołącz do nas!
Link do zapisów na bieg.
Termin zgłoszeń drużyn to 10.03.2023 r.
Więcej informacji dostępnych jest u nauczycieli matematyki oraz na stronie internetowej szkoły w pliku regulamin biegu.
2) Logicus - szkolny konkurs matematyczno-logiczny
Zbierz 3-osobowy zespół, przygotuj strój np. koszulkę promującą święto liczby Pi i zmierz się z różnymi zadaniami, sprawdź swój spryt, pamiętaj, liczy się wynik.
Link do zapisów na Logicus.
Więcej informacji dostępnych jest u nauczycieli matematyki oraz na stronie internetowej szkoły w pliku Regulamin biegu.
Zgłoś swój udział do jednego z wybranych wydarzeń i BAW SIĘ DOBRZE!
"Stop hejt"
W auli szkolnej mieliśmy okazję obejrzeć przedstawienie pt. „Stop hejt”. Hejt to zjawisko społeczne o negatywnym wydźwięku mogące przybierać różne formy. To nie tylko słowa, ale także memy, zmodyfikowane nagrania czy zdjęcia, używanie prześmiewczych określeń czy piktogramów. Obecnie najbardziej popularnym sposobem rozpowszechniania hejtu jest sieć internetowa z uwagi na nieograniczony wręcz zasięg, jak i anonimowość hejterów, która, pamiętajmy, jest tylko pozorna!
W przedstawieniu wystąpili uczniowie klas I A LSP, I B LSP, I SMS, II OPW oraz III PLO, prezentację przygotowała klasa III PLO, a oprawę muzyczną klasa I A LSP. Opiekunką uczniów była P. Justyna Witek. Brawo!
Dzień Bezpiecznego Internetu
Nasi uczniowie wzięli udział w konferencji z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu, podczas której poruszono wiele interesujących tematów, między innymi „Internet i sztuczna inteligencja - jakie zagrożenia czyhają na nas?”, „Sekrety ujawnione”, „Trzy pokolenia w internecie - wzajemny rozwój” oraz wiele innych. Uczestnicy konferencji zdobyli wiele wartościowych informacji na temat bezpiecznego korzystania z internetu, a także poznali zagrożenia związane z nieodpowiedzialnym korzystaniem z sieci oraz sposoby, jakie warto zastosować, aby uniknąć niebezpieczeństwa. Ponadto uczniowie wzięli udział w lekcji online „Cyfrowy ślad - ile można wyczytać o człowieku z otwartych źródeł”, podczas której omówiono m.in. pojęcia związane z prywatnością w internecie oraz sposoby na ochronę swoich danych osobowych.
Dzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole zorganizowała P. Alina Salnik.
Dog Mind realizuje swoje założenia
Naszą szkołę odwiedził Pan Marek Guziński ze swoim pięknym pupilem z hodowli. Pan Marek jest przedstawicielem Związku Kynologicznego w Polsce (oddział w Słupsku) oraz kierownikiem V grupy FCI. Młodzież podczas zajęć otrzymała dużą dawkę wiedzy teoretycznej połączoną z konkretną praktyką. Serdecznie dziękujemy za tak miłe spotkanie, otwartość, zaangażowanie i poświęcony czas. ;)
Spotkanie zostało zaaranżowane w ramach działań grupy Dog Mind realizującej założenia tegorocznej Olimpiady Zwolnieni z Teorii.
Cytaty w QR zaklęte - relacja
Uczniowie klas IV C TW, III TW, IV A TW, IV A LSP, III A LSP, III PLO, III OPW, I A TW, II OPW, I PLO, I B LSP, I B TW, I SMS i I OPW brali udział w turnieju „Cytaty w QR zaklęte”, które były ukryte na terenie naszej szkoły. Zadaniem uczniów było odnalezienie cytatów oraz wskazanie autora i tytułu dzieła, z którego pochodzą. Świetna zabawa!
Żywa lekcja historii
W naszej szkole odbyła się „Żywa lekcja historii” poświęcona tematyce starożytnej Grecji i Rzymu, w której udział wzięli uczniowie klas I oraz XVII-wiecznej Rzeczypospolitej, w której widzami byli uczniowie klas II i IV B PLO. Żywą lekcję historii zaprezentował Teatr Historyczny „Chorągiew Komturstwa Gniewskiego”. To zabawa i zdobywanie wiedzy historycznej, kontakt z dawnymi obyczajami, bronią oraz uzbrojeniem. Dzięki dokładnym replikom sprzętów wykorzystywanych w danej epoce historycznej, odtworzonych we współpracy z historykami, archeologami i rzemieślnikami można przez chwilę poczuć atmosferę panującą w dawnych czasach. W ciągu kilkudziesięciu minut barwnego opowiadania wraz z prezentacją strojów oraz dużą dawką wiedzy podanej w ciekawej formie nasi uczniowie przenieśli się do innego świata.
Krajowa Konferencja Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki
W dniach 10-14 lutego 2023 r. w Łodzi odbyła się Krajowa Konferencja Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki. Jest to największa konferencja w Polsce dla nauczycieli tego przedmiotu. W tym roku w konferencji udział wzięło ok. 700 uczestników.
Jej celem, jak co roku, jest doskonalenie nauczycieli - metodyczne i dydaktyczne - w zakresie nauczania matematyki we wszystkich typach szkół z uwzględnieniem najnowszych badań i tendencji w edukacji.
Przez cztery dni odbywały się intensywne zajęcia- wystąpienia plenarne, wykłady i warsztaty o różnorodnej tematyce. Łącznie było ich ponad 130! To m.in.:
Na konferencji naszą szkołę reprezentował nauczyciel matematyki Pan Piotr Gumienny, który miał dwa wystąpienia:
Oba bardzo dobrze wpisały się w tematykę konferencji i zostały pozytywnie ocenione przez uczestników.
Gratulujemy!
Miesiąc Języka Ojczystego
21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ustanowiony przez UNESCO w celu promowania wielojęzyczności oraz zwrócenia uwagi na chronienie różnorodności językowej, bezpośrednio związanej z problemem wymierania języków i kultur.
Z tej okazji nauczyciele języka polskiego przygotowali Miesiąc Języka Ojczystego, który będzie trwał od 21 lutego do 21 marca 2023 roku. W ramach tego przedsięwzięcia odbędzie się wiele ciekawych wydarzeń związanych z naszym pięknym językiem ojczystym oraz literaturą polską. Przed nami zabawy, konkursy, wystawy, dyskusje i ciekawostki!
Rok 2023 jest rokiem Wisławy Szymborskiej, dlatego wiele uwagi poświęcimy naszej wybitnej Noblistce oraz współczesnej poezji.
Jak co roku nasze działania skierowane są na zainteresowanie uczniów literaturą, zwrócenie uwagi na znaczenie poprawności językowej, uwrażliwienie na piękno poezji polskiej, propagowanie kultury żywego słowa oraz rozwijanie kreatywności i zdolności uczniów.
Maturzyści będą mieli świetne powtórki, a uczniowie klas młodszych inspirujące, literackie podróże...
O wszystkim będziemy Was informować na bieżąco!
Cykl warsztatów plastycznych dla ósmoklasistów
Szanowni Państwo,
Liceum Sztuk Plastycznych im. S. I. Witkiewicza w Słupsku rozpoczyna cykl warsztatów plastycznych dla ósmoklasistów uczęszczających na koła plastyczne w szkołach podstawowych.
Prowadzący koła plastyczne wraz z uczniami mogą wybrać zajęcia, w których chcieliby uczestniczyć. Szczegółowy harmonogram na marzec 2023 znajduje się poniżej.
Czas trwania warsztatów to 1,5 godziny zegarowej. Zajęcia odbywają się w pracowniach Liceum Sztuk Plastycznych im. S. I. Witkiewicza przy ul. Przemysłowej 25 w Słupsku i są prowadzone przez profesjonalną kadrę Plastyka. Maksymalna liczba uczestników- 12 osób. Zgłoszenia przyjmujemy pod nr tel. 59 845 60 70 lub mailowo: sekretariat@zsi.slupsk.pl. Zgłaszając się prosimy o podanie:
Spotkania są nie tylko kreatywną formą spędzania czasu, ale dzięki nim młodzież może także poszerzać swoje artystyczne horyzonty.
W razie pytań jesteśmy do dyspozycji: Sergiusz Powałka - nr tel. 505 310 208.
Zapraszamy!
Harmonogram warsztatów dla kół plastycznych szkół podstawowych, marzec 2023
Poziomy:
Rysunek: (Sergiusz Powałka, 6.03, 13.03, 20.03, 27.03, godz. 16:00)
Malarstwo: (Sergiusz Powałka, 6.03, 13.03, 20.03, 27.03, godz. 16:00)
Architektura wnętrz: (Julita Rzeppka, 3.03, 10.03, 17.03, 24.03, 31.03, godz. 13:00)
Rysunek i malarstwo (Grzegorz Bożek, 7.03, 14.03, 21.03, 28.03, godz. 16:30)
Kompozycja malarska (Paulina Grosz, 2.03, 9.03, 16.03, 23.03, 30.03, godz. 13:30)
Fotografia portretowa w studio: (Weronika Jędrzejczak, 7.03, 14.03, 21.03, 28.03, godz. 16:00)
Projektowanie (Katarzyna Filipczak, 6.03, 13.03, 20.03, 27.03, godz. 15:00)
Adobe Photoshop:
Ceramika: (Klaudia Kania, 6.03, 13.03, 20.03, 27.03, godz. 14:30)
W cyklu czterech spotkań zajmiemy się podstawami pracy z gliną ceramiczną tworząc obiekty artystyczne oraz użytkowe. Uczestnicy warsztatów poznają zasady pracy z materią gliny oraz przejdą przez proces szkliwienia stworzonych przez siebie prac.
Czytanie legend
Tym razem grupa Regionalni miała przyjemność gościć w Szkole Podstawowej nr 2 w Ustce. Na początku odbyło się czytanie dawnych legend związanych z naszym regionem pomorskim, a następnie uczestnicy warsztatu wspólnie przeszli do zadania artystycznego. Grupa bardzo aktywnie i z dużym zaciekawieniem uczestniczyła w zajęciach, za co serdecznie dziękujemy.
Cieszymy się, że razem możemy zadbać o naszą kulturę Pomorza, włączając przy tym również aspekt artystyczny.
Pierwsze pagony
Od drugiego semestru uczniowie klasy I Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego rozpoczęli nowy etap w szkole. Wreszcie mogli założyć długo oczekiwane umundurowanie. W związku z tym faktem odbyło się spotkanie z uczniami, na którym w obecności wychowawczyni Pani Mai Capar, nauczyciel PLO Pan Arkadiusz Herman przypomniał regulaminy i zasady ubioru obowiązujące w klasach policyjnych. Przypomniano również uczniom, że ich wizerunek w mundurze powinien być wyrazem szacunku dla służb policyjnych. Młodzież powinna mieć świadomość, że swoim wyglądem, postawą i postępowaniem reprezentuje Policyjne Liceum Ogólnokształcące w Słupsku. Spotkanie było również okazją do wręczenia uczniom pierwszych pagonów.
Do każdej klasy przypisana jest jedna belka. Uczniowie klas pierwszych noszą pagony z jedną belką („młodszy uczeń”), uczniowie klas drugich z dwiema belkami („uczeń”), klas trzecich z trzema belkami („starszy uczeń”), a uczniowie klas czwartych z czterema belkami („uczeń abiturient”).
Do każdego pagonu określającego poziom kształcenia przypisana jest nazwa pełniąca funkcję stopnia służbowego.
Uczniowie zobowiązani są do stosowania stopni podczas składania meldunków na zajęciach, służbowego przedstawiania się oraz do sporządzania prac pisemnych w trakcie zajęć z podstaw prewencji i podstaw prawa oraz technik interwencji i samoobrony.
Uczniów klasy pierwszej czeka jeszcze podniosła uroczystość, podczas której będą składali ślubowanie na sztandar szkoły.
Uczennice Zespołu Szkół Informatycznych awansowały do finału rozgrywek w koszykówce
W Zespole Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku odbyły się zawody grupowe w koszykówce dziewcząt szkół średnich rozgrywane w ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży. W rozgrywkach bardzo dobrze spisały się nasze uczennice zajmując I miejsce w grupie, wygrywając pewnie mecze z Liceum Ogólnokształcącym nr 2 oraz gospodarzem turnieju - „Mechanikiem”. Dziewczyny bardzo dzielnie walczyły w turnieju o każdą piłkę i zdobycie jak największej liczby punktów dla drużyny.
Naszą szkołę w zawodach reprezentowały: Dominika Mularczyk, Karina Biernat, Zofia Kaczmarek, Amelia Kądziela i Nikola Głąb z 1 OPW, Oliwia Lewandowska, Zuzanna Bronk i Ksenia Zaichenko z 2 PLO, Magda Genzel z 2 OPW oraz Daria Bieżuńska z 1 PLO. Opiekę trenerską nad uczennicami sprawował Pan Arkadiusz Herman.
Dzięki zajęciu I miejsca w grupie uczennice mają możliwość wystąpienia w finale rozgrywek, gdzie zmierzą się trzy najlepsze zespoły turnieju i tym samym zdobyć kolejne cenne punkty dla szkoły w ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży. Gratulujemy wszystkim startującym uczennicom osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów sportowych!
Książki Tomasza Pospiesznego w naszej bibliotece
Nasza biblioteka wzbogaciła się o dwie nowe pozycje. Dzięki zgłoszeniu naszej szkoły przez Panią Justynę Witek i uprzejmości wydawnictwa SOPHIA, jako jedna z tysiąca szkół otrzymaliśmy wspaniałe prace Tomasza Pospiesznego „Nowa alchemia czyli historia radioaktywności” oraz „Maria Skłodowska-Curie. Zakochana w nauce”. Zapraszamy uczniów do zapoznania się z tymi pozycjami i zanurzenia się w niezwykły świat fizyki i chemii, którymi tak pasjonowała się nasza Noblistka!
MŁODE GŁOWY. Otwarcie o zdrowiu psychicznym
Drodzy uczniowie, macie szansę być częścią ogólnopolskiego projektu „MŁODE GŁOWY. Otwarcie o zdrowiu psychicznym”, który jest organizowany przez Fundację UNAWEZA. Będziecie poproszeni o wypełnienie ankiety w szkole. Zajmie Wam to zaledwie 30 minut. Ankieta jest anonimowa. Zależy nam na Waszym licznym udziale. Uczestnictwo mogą zgłosić wszyscy uczniowie naszej szkoły. Osoby pełnoletnie dają jedynie znać psychologowi szkolnemu zgłaszając się do gabinetu lub wysyłając wiadomość przez e-dziennik. Pozostali uczniowie zobowiązani są dostarczyć zgodę rodziców, która może być dostarczona do gabinetu P. Kamili Rudnik lub przesłana na adres e-mailowy: k.rudnik@plastyk.slupsk.pl. Zgłoszenia przyjmujemy do 27.02.
Szczegóły zostały przesłane na e-dziennik do uczniów, nauczycieli oraz rodziców.
Zachęcamy!
Loteria żelkowa - wyniki
Z przyjemnością ogłaszamy zwycięzcę loterii żelkowej zorganizowanej w słodki dzień pączka przez grupę Regionalni. Liczbę najbardziej zbliżoną do prawidłowej odpowiedzi, a była to liczba 313, podała nasza nauczycielka chemii Pani Iwona Matulewicz. Prawidłowy wynik to 312.
Pani Iwono, serdecznie gratulujemy, a wszystkim dziękujemy za udział w zabawie. Pani Iwono, w takim razie teraz pora na Lotto. Trzymamy kciuki!
Wizyta kl. 3 PLO w słupskim schronisku
Uczniowie klasy 3 PLO wraz ze swoim wychowawcą P. Arkadiuszem Hermanem, w ramach godziny wychowawczej, udali się z wizytą do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Słupsku.
Schronisko – azyl dla bezdomnych zwierząt. Miejsce, gdzie nieważna jest metryka, ani wygląd. To miejsce, w którym każdy niechciany zwierzak znajdzie ciepły kąt i pełną miskę.
Ta wizyta to znakomity przykład na to, że warto uczyć młodzież tolerancji i szacunku do innych- nie tylko do ludzi, ale i do zwierząt. Uczniowie naszej szkoły są wspaniali, pełni pozytywnych wartości, wrażliwości, współczucia i gotowości niesienia pomocy innym. To dzięki naszym uczniom udało się zorganizować akcję pomocy zwierzakom i zebrać karmę.
Szkolną delegację powitała opiekunka schroniska, która zaprowadziła nas do zwierzaków, opowiedziała o funkcjonowaniu instytucji, uwrażliwiła nas na krzywdę „tych najmniejszych” i zaapelowała słowami, że zwierzęta to nie zabawki, z których można rezygnować, kiedy minie czas pierwszej fascynacji. Uczniowie zobaczyli jak „mieszkają” biedne, opuszczone i porzucone psiaki oraz kociaki, mieli możliwość spojrzeć w ich smutne oczy i ujrzeć tam wielką potrzebę ciepła, przytulenia i odrobiny miłości. Opiekunka schroniska dziękowała za ogromne serca naszych uczniów, za ich wrażliwość, empatię i hojność.
3PLO- brawo!
Spotkanie z hodowcą
W naszej szkole mieliśmy przyjemność gościć Państwa Beatę i Grzegorza Husar z Hodowli HUSARSKA SFORA FCI, którzy podzielili się swoim doświadczeniem i wiedzą z naszymi uczniami. Husarska sfora to domowa hodowla psów rasy Beagle oraz Labrador Retriever, w której największy nacisk kładzie się na charakter i temperament psów. Ważnym aspektem dla właścicieli jest również ciepła atmosfera, dobre wychowanie zwierząt oraz dbałość o ich psychikę. Państwo Husar są bardzo otwarci, pełni pasji i zamiłowania, a ich zwierzęta po prostu pełne szczęścia!
Dziękujemy!
Spotkanie zostało zorganizowane przez grupę Dog Mind, która uczestniczy w tegorocznej edycji Olimpiady Zwolnieni z Teorii i dba m.in. o edukację innych w tematyce behawiorystyki zwierząt. Grupę prowadzi Pani Monika Skwarek.
Dog mind zaprasza również na swoje social media: dog_mind.
Konkurs plastyczny
Drodzy, zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym organizowanym przez grupę Regionalni działającą w ramach projektu społecznego Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii przy ZSI oraz Starostę Powiatowego.
Konkurs skierowany jest do uczniów w wieku 8-18 lat zamieszkujących tereny powiatu słupskiego. Termin nadsyłania prac mija 5 marca 2023 r.
Zachęcamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału!
Wszelkie szczegóły w regulaminie.
Zapraszamy!
Akademia Jantara Ósmoklasisty
Drogi ósmoklasisto!
Jeśli chcesz powtórzyć materiał przed egzaminem ósmoklasisty lub lepiej zrozumieć jakieś zagadnienie, mamy dla Ciebie propozycję! Zespół Szkół Informatycznych w Słupsku we współpracy z CH Jantar organizują zajęcia Akademia Jantara Ósmoklasisty. Język polski, matematyka i język angielski- to z tych przedmiotów Twoi starsi koledzy i koleżanki z ZSI chętnie Ci pomogą. Weź ze sobą zeszyt lub podręcznik, będzie nam łatwiej pracować!
Ponadto będzie możliwość uczestniczenia w warsztatach organizowanych przez Liceum Sztuk Plastycznych im. S. I. Witkiewicza oraz Technikum Weterynarii przy ZSI.
Spotkania będą odbywać się w każdą sobotę od godziny 14:00 do 18:00. Startujemy już 18 lutego! Czekamy na Ciebie w lokalu koło Apteki (naprzeciwko Media Markt). Zajęcia są bezpłatne i nie obowiązują zapisy.
Dla najaktywniejszych ósmoklasistów CH Jantar ufundowało bony podarunkowe o wartości 200 zł!
Zapraszamy!
Wizyta w 7 BOW
Jesteśmy po kolejnej wizycie naszych uczniów OPW w 7 Brygadzie Obrony Wybrzeża w Słupsku. Było nie mniej ciekawie niż zwykle! Zakładanie opatrunków uciskowych, przyjmowanie postaw strzeleckich, zakładanie odzieży ochronnej, składanie i rozkładanie broni, ewakuacja rannego z pola walki oraz nauka celowania przy użyciu przyrządu CYKLOP- tego wszystkiego uczyliśmy się pod okiem żołnierzy 7 BOW. Dziękujemy!
Konkurs plastyczny
Drodzy, zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym organizowanym przez grupę Regionalni działającą w ramach projektu społecznego Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii przy ZSI oraz Starostę Powiatowego.
Konkurs skierowany jest do uczniów w wieku 8-18 lat zamieszkujących tereny powiatu słupskiego. Termin nadsyłania prac mija 5 marca 2023 r.
Zachęcamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału!
Wszelkie szczegóły w regulaminie.
Zapraszamy!
Walentynki
Wielkimi krokami zbliża się święto zakochanych - Walentynki.
Od dziś (10.02) do 14.02 na I piętrze będzie stała skrzynka- poczta walentynkowa. Zachęcamy do wrzucania listów! W dzień św. Walentego nasi uczniowie będą roznosić pocztę po klasach.
14 lutego w auli szkolnej odbędzie się projekcja najpiękniejszej historii miłosnej pt. „Romeo i Julia”. Szczegóły podamy wychowawcom klas w poniedziałek.
Ogłaszamy również konkurs literacki. Do 17 lutego czekamy na Wasze listy miłosne napisane w języku polskim lub angielskim. Listy można przynosić do P. Karoliny Pery (s. 3) lub do P. Karoliny Majcherskiej (s. 104).
Zapraszamy też do udziału w zabawie. Zachęcamy, aby każda klasa w Walentynki ubrała się w kolory miłości: czerwień i róż.
Poczujmy razem klimat tego dnia- święta miłości i zakochanych.
"Regionalni" w akcji
Grupa uczestników tegorocznej Olimpiady Zwolnieni z Teorii o nazwie „Regionalni”, pod kierunkiem Pani Moniki Skwarek, w ramach swoich działań zorganizowała spotkanie z Panem Piotrem Telegą z Akademii Bursztynu. Zajęcia w ramach współpracy odbyły się w Bibliotece Miejskiej w Ustce i uczestniczyła w nich młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ustce. Serdecznie dziękujemy bibliotece za wsparcie, a Panu Piotrowi za wartościowe zajęcia.
Dodatkowo grupa zaprasza również na swoje social media:
Tik tok/Instagram/Facebook/Youtube o nazwie REGIONALNI_
Szkolny TikTok
3, 2, 1... start! Kochani, ruszył szkolny TikTok - zsi_szkolaslupsk to my. Zapraszamy!!!
Prelekcja Wojskowego Centrum Rekrutacji w Słupsku
Dziś mieliśmy przyjemność gościć żołnierzy z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Słupsku. Nasi uczniowie z kl. I, II i III OPW wysłuchali prelekcji na temat:
Dziękujemy za cenne informacje i zapraszamy do galerii!
Konkurs FILOTIMO
Drodzy, w listopadzie odbył się literacki konkurs z j. angielskiego FILOTIMO - edycja jesienna. Wzięło w nim udział 17 uczniów z ZSI. Teraz do naszej szkoły dotarły dyplomy, które mogliśmy wręczyć naszej zdolnej młodzieży. Możemy pochwalić się siedmioma dyplomami za udział, siedmioma dyplomami uznania za wysokie wyniki oraz trzema dyplomami z wyróżnieniem za bardzo wysokie wyniki. Czołowe lokaty zajęły: Julia Lipińska z klasy 3TW (86%), Alicja Wałaszewska z klasy 4ALSP (93%) oraz Nina Małecka z klasy 1ALSP (97%). Serdecznie gratulujemy sukcesu!
Kiermasz smakołyków - relacja
Dziękujemy wszystkim osobom biorącym udział w czwartkowym kiermaszu smakołyków, z którego dochód przeznaczyliśmy na leczenie małego Leo. Wspólnie udało nam się zebrać 2020 zł!
Cała kwota została wpłacona na zbiórkę: www.siepomaga.pl/leo-drozdz, która, przypominamy, jeszcze trwa!
Dziękujemy za wsparcie i Wasze dobre serca.
Organizatorem zbiórki była P. Maja Capar wraz z kl. I PLO i III PLO.Drodzy maturzyści!
MMA - maturalny maraton abiturientów
Drodzy maturzyści!
Zapraszamy Was na MMA - maturalny maraton abiturientów z matematyki, który odbędzie się nad jeziorem Mausz. To Wasze ostatnie wspólne chwile w liceum/technikum. To też dobry moment na ostatnie powtórki, wypracowanie metod relaksacyjnych i metod radzenia sobie ze stresem podczas egzaminu. Połączmy siły, wymieńmy się doświadczeniami i spędźmy efektywnie ten czas. Zapisy trwają do 13.02.2023 r. Więcej informacji udzielają Panie Monika Skwarek (sala 207) oraz Maria Lelakowska (sala 7).
Instagram szkoły!
Drodzy, zapraszamy na nasz nowy profil na Instagramie -> zsi_szkolaslupsk to my! Zaglądajcie!
List gratulacyjny
Drodzy, jak już informowaliśmy, nasza uczennica Natalia Surma zasiada w Młodzieżowej Radzie Miasta Słupska. Do szkoły dotarł list gratulacyjny dla uczennicy od rzecznika rządu - Piotra Müllera. Poseł przekazał wyrazy uznania oraz złożył najlepsze życzenia wszelkiej pomyślności w zdobywaniu dalszych sukcesów, a także realizacji wszystkich ambitnych planów.
Próby poloneza
Drodzy maturzyści, Pani Ewelina Walczak zaprasza Was na próby poloneza, które odbywają się 2 razy w tygodniu- w poniedziałki od 17:00 do 18:00 oraz w czwartki od 16:00 do 17:00. Próby odbywają się w auli szkolnej. Można przyjść z osobą towarzyszącą spoza szkoły, ale osoby bez partnera też nie zostaną bez pary!
Pomagamy!
Zapraszamy na kiermasz smakołyków (ciasta, babeczki, tosty), który odbędzie się już w czwartek, 2 lutego, na długich przerwach na parterze. Środki, które uda nam się zebrać wspomogą leczenie małego Leo- 9-miesięcznego chłopca zmagającego się z nowotworem. Ponadto w czwartek od godziny 11:30 do 12:15 uczennice kl. I PLO przeprowadzą zbiórkę charytatywną chodząc po klasach i zbierając środki do puszki.
Wiemy, że Leo z mamą odwiedzą nas w czwartek osobiście, więc będzie to świetna okazja do poznania małego bohatera.
Zachęcamy do pomagania!
Ferie dla ósmoklasistów
Za nami ferie dla ósmoklasistów w ZSI i LSP! Warsztaty malarskie, sokolnictwo, strzelanie do tarczy, techniki zakładania kajdanek, chwyty obezwładniające, zajęcia artystyczne, projektowanie robotów, projektowanie wymarzonego pokoju, warsztaty ceramiczne i modelowanie w programie 3D- nasza oferta była naprawdę szeroka! Dziękujemy wszystkim ósmoklasistom za obecność, a naszym uczniom i nauczycielom za zaangażowanie. Zapraszamy do galerii!
Literacki SMS
Drodzy, mamy nadzieję, że wypoczęliście podczas ferii i z nową energią wracacie do codziennych obowiązków. Dziś chcielibyśmy Was zaprosić do udziału w konkursie „Literacki SMS - poezja i proza na 160 znaków”. By wziąć udział w konkursie wystarczy napisać literacką wypowiedź składającą się ze 160 znaków (ze spacjami) w formie złotej myśli, wiersza, rady, sentencji, przestrogi. Treść SMSów musi dotyczyć szeroko rozumianej egzystencji np. codzienności, sfery uczuć, systemu wartości. Wszystkiego, co wiąże się z hasłem: skąd przychodzimy? kim jesteśmy? dokąd zmierzamy?
Termin zgłaszania prac- 4.03.2023 r. Po szczegółowe informacje dotyczące wysyłania prac prosimy zgłaszać się do P. Justyny Witek.
Natalia Surma w Młodzieżowej Radzie Miasta Słupska
W słupskim ratuszu odbyła się uroczystość zaprzysiężenia Radnych Młodzieżowej Rady Miasta Słupska V kadencji. Wśród 23 młodych radnych, którzy zostali wybrani w głosowaniu, znalazła się nasza uczennica Natalia Surma! Młodzież złożyła ślubowanie w sali sesyjnej ratusza.
Natalio, gratulujemy i życzymy wielu wspaniałych pomysłów i zrealizowanych projektów!
Marsz na orientację
Uczniowie kl. 1 OPW- Marcel Jarząb, Zosia Kaczmarek i Amelia Kądziela, wzięli udział w swoim pierwszym marszu na orientację. Mimo debiutu, nasi uczniowie znaleźli wszystkie punkty kontrolne i zmieścili się w wyznaczonym limicie czasowym. Imprezę zorganizował Włóczykij Rumia, a trasy biegły po malowniczych terenach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.
Gratulujemy!
Stypendia Zuzanny i Jakuba Martyny
Nasi uczniowie Zuzanna oraz Jakub Martyna otrzymali stypendia od wójta gminy Kobylnica.
Jakub Martyna- zawodnik TS Gryf Słupsk. Zdaniem Jakuba najlepszymi zawodami w sezonie 2022 był turniej XII Zukovia Judo Cup (I miejsce), ponieważ żeby wygrać musiał zmierzyć się z przeciwnikami dużo silniejszymi fizycznie oraz bardziej doświadczonymi.
Zuzanna Martyna- zawodniczka TS Gryf Słupsk. Zdaniem Zuzi jej największym osiągnięciem tego roku było 3. miejsce w eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i udział w tych zawodach. Najbardziej wymagającymi zawodami był Wielkanocny Copenhagen Judo Cup w Kopenhadze. Mimo że zajęła w nich 12. miejsce, miała okazję zmierzyć się z zawodnikami z 16. krajów.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2023 - nowe informacje!
Po otrzymaniu pełnych danych znamy więcej informacji o Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2023. Jak już wiecie, Technikum ZSI zajęło III miejsce w województwie pomorskim. Jesteśmy też najlepsi w Słupsku! Jako jedna z dwóch słupskich szkół, nasze Technikum znalazło się również w rankingu szkół olimpijskich 2023.
Ponadto w klasyfikacji liceów województwa pomorskiego znalazły się nasze Liceum Sztuk Plastycznych im. S. I. Witkiewicza oraz Medyczne Liceum Ogólnokształcące. Brawo!
Pozycja w rankingu zależy od kilku czynników, przede wszystkim wyniku egzaminów maturalnych oraz sukcesów uczniów danej szkoły w ogólnopolskich olimpiadach przedmiotowych, a także olimpiadach międzynarodowych. W przypadku techników uwzględnia się także wyniki egzaminów zawodowych, a w przypadku szkół dwujęzycznych – wynik z egzaminu z języka obcego na poziomie dwujęzycznym. Ranking jest tworzony przez trzy obiektywne grupy: dyrektorów Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych, przewodniczących komitetów głównych olimpiad przedmiotowych i rektorów uczelni.
Tak znaczące sukcesy osiągamy dzięki pracy i konsekwencji. Cieszymy się, że nasze nieszablonowe myślenie i odwaga w podejmowanych decyzjach przekłada się na najwyższy poziom kształcenia.
Wizyta w Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce
Za nami kolejna ciekawa wizyta w Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce! Uczniowie, mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, wykazali się hartem ducha i dzielnie znosili wszelkie niedogodności pod czujnym okiem instruktorów i opiekunów. Zostało im to jednak wynagrodzone, ponieważ poza nowo nabytymi umiejętnościami z survivalu i szlifowaniem wcześniej nabytej wiedzy (szkolenie strzeleckie na symulatorze Śnieżnik, podstawy kwalifikowanej pierwszej pomocy, szkolenie z łączności), uczniowie zostali ugoszczeni na stołówce wojskowej z żołnierzami, gdzie mieli okazję posmakować wojskowej zupy, co było niewątpliwie nowym doświadczeniem.
Dziękujemy!
Pani Monika Skwarek laureatką ogólnopolskiego konkursu!
Jak już informowaliśmy, nasza nauczycielka matematyki P. Monika Skwarek przeszła do II etapu konkursu „Kierunek- innowacja 2022” organizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.
Celem tego konkursu jest promocja i wspieranie działalności innowacyjnej szkół. Nauczycielka przygotowała materiał na temat swojej innowacji, którą prowadziła w klasach maturalnych. Innowacja nosiła tytuł „MATura w świecie InstagraMA” - PROGRAM INNOWACYJNY DLA UCZNIÓW KLAS MATURALNYCH WŁĄCZAJĄCY DO NAUKI MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE JAKO CODZIENNE ŹRÓDŁO WIEDZY I INSPIRACJI DO DZIAŁANIA.
Miło nam poinformować, że wyborem komisji konkursowej Pani Monika została jedną z dwunastu laureatek spośród nauczycieli szkół ponadpodstawowych z całego kraju!
Kryteria oceny pracy konkursowej obejmowały: zastosowanie nowatorskich rozwiązań, oryginalna forma opisu działalności innowacyjnej, innowacyjny pomysł na wykorzystanie w działalności innowacyjnej narzędzi cyfrowych, techniczna prezentacja opisu.
Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się w auli głównej Politechniki Gdańskiej.
Pani Moniko, wielkie gratulacje!
III miejsce Technikum ZSI w Pomorskim Rankingu Techników Perspektywy 2023
Drodzy, chcemy podzielić się z Wami wspaniałą wiadomością! Podobnie jak przed rokiem, Technikum ZSI znalazło się w czołowej trójce Pomorskiego Rankingu Techników Perspektywy 2023. Tegoroczne zaszczytne III miejsce zdobyliśmy dzięki naszym zdolnym uczniom oraz wielkiemu zaangażowaniu nauczycieli i rodziców.
Na sukces ZSI składają się wysokie noty w olimpiadach, bardzo dobre wyniki z matur z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych oraz świetna zdawalność egzaminów zawodowych.
- To wielki sukces. Tym wyróżnieniem zostali nagrodzeni zarówno uczniowie, którzy są ambitni i odważni, jak i nauczyciele i rodzice, bez których zaangażowania i motywacji nasza młodzież nie osiągnęłaby tak znaczących sukcesów- mówi Pani Dyrektor Monika Stępnik.
Tę dobrą wiadomość przekazali szkole studenci Samorządu Politechniki Gdańskiej.
Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus z Matematyki
Mamy wyniki 35. edycji Olimpiady Wiedzy Archimedes Plus z matematyki. W naszej szkole startowało jedenastu odważnych matematyków w dwóch kategoriach wiekowych.
Najwięcej punktów - 64 - zdobyła Julia Nowak z klasy 4 A LSP. Drugie miejsce w szkole zajął Maciej Bogdziewicz z klasy 4 C TW z łączną liczbą punktów 60.
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!
Maja Stanulis laureatką konkursu
Znamy wyniki konkursu fotograficznego i plastycznego „Bioróżnorodność i Georóżnorodność regionu Środkowego Pomorza” zorganizowanego przez Instytut Biologii i Nauk o Ziemi, Akademię Pomorską w Słupsku, Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Projekt Aktywna Akademia.
Wyborem komisji laureatką konkursu w kategorii Praca plastyczna - Szkoła Ponadpodstawowa została nasza uczennica kl. I OPW Maja Stanulis.
W tym roku w konkursie udział wzięło ponad 80 osób. Jak mówią organizatorzy: „Wybór najlepszych prac był bardzo trudny, gdyż po mistrzowsku utrwaliliście na zdjęciach i obrazach piękno oraz różnorodność naszego regionu”.
Prace zostaną zaprezentowane szerszemu gronu odbiorców podczas planowanej wystawy w murach Akademii Pomorskiej.
Maju, gratulujemy!
Roboty Lego Spike
Podczas lekcji informatyki uczniowie klasy 6 budowali i programowali roboty Lego Spike zakupione w ramach programu Laboratoria przyszłości. Młodzi sportowcy, według instrukcji budowania w aplikacji, zbudowali inteligentny rower, który rejestruje zużycie energii silnika oraz kąt nachylenia rampy.
Ferie z ZSI i LSP!
Zespół Szkół Informatycznych i Liceum Sztuk Plastycznych im. S. I. Witkiewicza w Słupsku zapraszają uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych do wspólnego spędzenia ferii! Przygotowaliśmy szeroką ofertę i mnóstwo atrakcji.
Terminarz ferii:
Spotykamy się przy wejściu głównym do budynku. Obowiązują zapisy telefoniczne pod nr: 59 8456070 lub mailowe: sekretariat@zsi.slupsk.pl do 12 stycznia 2023 r. Wszystkie zajęcia są bezpłatne.
Zapraszamy!!!
Olimpiada Zwolnieni z Teorii- kolejny etap!
Z radością informujemy, że nasi uczniowie tworzący projekty Dog_Mind, Kanapa oraz Regionalni przeszli do kolejnego etapu Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Uczniom serdecznie gratulujemy, a opiekunkom: P. Monice Skwarek oraz P. Natalii Hendrych dziękujemy za innowacyjne podejście do nauczania i wspieranie młodych w rozwijaniu kompetencji przyszłości.
Przed naszymi uczniami stoją nowe wyzwania i ekscytująca przygoda, jaką jest realizacja własnego projektu społecznego. Jeśli ukończą swój projekt w Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii, otrzymają tytuły finalistów oraz międzynarodowy certyfikat zarządzania projektami wydany przez PMI ATP.
Trzymamy kciuki!
Połowinki klas 3
Uczniowie wszystkich klas 3: 3 PLO, 3 TW, 3 OPW, 3 LSP i 3 LOSMS wzięli udział w tradycyjnej imprezie wieńczącej półmetek nauki na tym poziomie edukacyjnym, czyli w połowinkach.
Uroczystość odbyła się w restauracji Felix w Słupsku. W organizację wydarzenia od wielu tygodni włączyli się zarówno rodzice, jak i uczniowie. Wszyscy zadbali o najmniejsze szczegóły imprezy- pyszne jedzenie, muzykę, wystrój i piękne kreacje. Młodzież bawiła się wyśmienicie, a różnorodność profili, na jakich uczy się na co dzień nie przeszkodziła w integracji. Jak sami mówią- szkoda, że tak krótko.. ;)
"Laboratoria przyszłości"
Nasza szkoła bierze udział w programie „Laboratoria przyszłości”. Celem inicjatywy jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. W ramach programu szkoła otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 30 000 zł. Dzięki niemu we wrześniu 2022 r. zakupione zostało następujące wyposażenie z katalogu wyposażenia podstawowego i dodatkowego: drukarka 3D z akcesoriami i filamentami, mikrokontroler z czujnikami i akcesoriami, stacja lutownicza, sprzęt audio-video (aparat fotograficzny z funkcją nagrywania z akcesoriami, oświetlenie do realizacji nagrań, mikrofon kierunkowy z akcesoriami, gimbal), mikroskop, laptop Lenovo, teleskop i in. (pełna lista na plakacie).
Te innowacyjne narzędzia będą udostępniane do wykorzystania na każdym etapie edukacyjnym, na wszystkich rodzajach zajęć edukacyjnych oraz podczas zajęć pozalekcyjnych tak, aby uczniowie mogli realizować własne projekty i przedsięwzięcia. Sprzęt audio-video posłuży przez cały rok szkolny w realizacji różnego typu wydarzeń z życia szkoły takich jak akademie, przedstawienia, a także na zajęciach dodatkowych, kołach zainteresowań oraz w przygotowaniach do konkursów.
„Laboratoria przyszłości” to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Ćwiczenia praktyczne w CSMW
Nasze klasy I, II i III OPW uczestniczyły w ćwiczeniach praktycznych w Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce. Tym razem wzięliśmy udział w zajęciach na systemie szkolno-treningowym do broni strzeleckiej Śnieżnik. Konkrety? Rozkładanie i składanie karabinka szturmowego, ładowanie magazynka nabojami oraz wykonanie strzelania na tym systemie. Podobało nam się!
Zajęcia sportowe dla przedszkolaków
Nasz uczeń Mateusz Jarząbek reprezentował szkołę i przeprowadził zajęcia sportowe dla dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 23 „Promyczek” w Słupsku. Było aktywnie, z pomysłem i z uśmiechem. Zarówno maluchy, jak i my liczymy na dalszą owocną współpracę.
Pomysłodawcą wydarzenia była nasza pani pedagog specjalna P. Marta Jasnoch-Brzeska, koordynatorami nasi trenerzy- P. Tadeusz Żakieta i P. Marcin Rusakiewicz, zaś Mateusz Jarząbek świetnie przeprowadził to spotkanie!
Aktywna tablica
Miło jest nam poinformować, że nasza szkoła przystąpiła do Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020-2024 – „AKTYWNA TABLICA”. W ramach udzielonego wsparcia finansowego zostały zakupione dla szkoły dwie tablice multimedialne.
Teraz mamy już sześć takich pomocy dydaktycznych. To nieocenione wsparcie zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów. Tablice umożliwiają odtwarzanie obrazu z komputera, ale możemy również po nich pisać (palcem lub odpowiednim pisakiem).
Dzięki nowym technologiom uczymy się jeszcze efektywniej. Cieszymy się, że kształcimy się w szkole podążającej za nowymi rozwiązaniami, bo takie monitory to wciąż rzadkość!
Szkolny Festiwal Explory
Za nami Szkolny Festiwal Explory. Celem festiwalu jest rozbudzenie zainteresowań naukowych młodzieży, poszerzanie ich wiedzy oraz rozwijanie naukowych pasji. Założeniem konkursu jest wybranie i nagrodzenie najlepszych projektów naukowych, a także wspieranie ich autorów na dalszej drodze rozwoju. W konkursie wzięły udział następujące innowacje i prace badawcze:
Oliwia Lewandowska przedstawiła „Wizualizator przeciągów obrazowany przez przepływ powietrza gaszącej świeczki”- opiekun P. Alina Salnik;
Agata Grędecka opowiedziała „Jak fizyka pomaga ratować niemowlęta”- opiekun P. Olha Afanasieva. Obie uczennice przeszły do kolejnego etapu konkursu. Gratulujemy!
W jury festiwalu zasiadły Panie: Lidia Cymek i Magdalena Piniaha.
Wycieczka do Berlina
Nasze klasy 2ALSP, 4ATW oraz 4ALSP wybrały się na wycieczkę do Berlina. Oprócz Jarmarku Bożonarodzeniowego, który udało nam się odwiedzić, zobaczyliśmy też Reichstag, Bramę Brandenburską, Plac Paryski, Pomnik Żydów zamordowanych w czasie II wojny światowej, Aleję Unter den Linden, Wyspę Muzeów oraz Alexanderplatz z wieżą telewizyjną.
Pomimo niesprzyjającej aury było dużo śmiechu i pozytywnej energii.
Opiekunami naszych uczniów byli: P. Maria Lelakowska, P. Alina Salnik oraz P. Bartek Chomicz.
Szlachetna paczka
W tym roku nasza szkoła wzięła udział w akcji Szlachetna Paczka. W zbiórkę zaangażowani byli nasi nauczyciele i uczniowie. Udało nam się zebrać wszystkie dary, które były wypisane na liście potrzebującej rodziny- mamy i 21-letniej córki z porażeniem mózgowym. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i otwarte serca.
Inicjatorem zrobienia paczki w naszej szkole była Pani Marta Jasnoch-Brzeska, a koordynatorkami zbiórki były Panie Marta Jasnoch-Brzeska oraz Maria Lelakowska.
W poszukiwaniu maturalnych inspiracji...
Poszukiwania maturalnych inspiracji z języka polskiego zaprowadziły uczniów z klas 4APLO oraz 4AMLO w ramach realizowanej innowacji na zajęcia edukacyjne do naszego niezwykłego Muzeum Pomorza Środkowego. Tegoroczni maturzyści wraz z klasą 3ALSP pod opieką Pani Mai Frąckowiak oraz Pani Marty Jasnoch-Brzeskiej uczestniczyli w nietuzinkowej lekcji muzealnej zatytułowanej „Witkacy nieoczywisty”. Podczas spotkania młodzież dowiedziała się wiele o życiu i twórczości tego wszechstronnego artysty- malarza, rysownika, fotografa, dramatopisarza, powieściopisarza, filozofa, wreszcie teoretyka i krytyka sztuki. Oprócz dzieł Witkacego powstałych w ramach działania Jednoosobowej Firmy Portretowej S. I. Witkiewicz, z którą artysta jest najczęściej kojarzony, maturzyści poznali także jego pejzaże, rysunki, fotografie, czy nawet próby filmowe.
Konkurs "Zwierzęta w obiektywie"
Kochani, organizujemy konkurs fotograficzny pn. „Zwierzęta w obiektywie”. Zdjęcia w formie pliku jpg należy przesyłać do 30.01.2023 roku na adres zwierzetawobiektywie2023@wp.pl.
Prosimy o podpisanie pliku imieniem, nazwiskiem oraz klasą. Wykonujemy zdjęcie zwierzęcia, nie musi to być nasz pupil.
Najlepsze i najpiękniejsze prace zostaną nagrodzone i zawisną w naszej szkole.
W razie jakichkolwiek pytań prosimy o zgłaszanie się do P. Magdy Piniaha.
Z Sienkiewiczem przy kawie
Tegoroczni maturzyści z klas 4APLO i 4AMLO wytrwale realizują innowacyjne zajęcia z języka polskiego prowadzone przez Panią Maję Frąckowiak.
W ramach kolejnej literackiej odsłony uczniowie poznawali sylwetkę Henryka Sienkiewicza oraz jedną z jego wybitnych powieści historycznych „Potop”. Gdzie najlepiej zacząć przygodę? Pod pomnikiem Henryka Sienkiewicza, jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w mieście. Postawiono go w 1960 roku według projektu Krystyny Trzeciak. Fundatorami byli słupscy rzemieślnicy. W ten sposób uczcili 650. rocznicę uzyskania przez Słupsk praw miejskich. Ciekawostką jest fakt, że pomnik powstał w miejscu, w którym przed 1945 rokiem stał pomnik Otto von Bismarcka, premiera Prus i kanclerza Rzeszy w latach 1862-1890. Niektórzy twierdzą, że pomnik Sienkiewicza ma ten sam cokół, który służył pomnikowi Bismarcka.
Dalsza część tej nietypowej lekcji odbyła się w kawiarni, w której przy gorącej herbacie i czekoladzie młodzież przypominała sobie dzieje Kmicica i Oleńki oraz cechy sienkiewiczowskich powieści.
To była twórcza powtórka maturalna!
Świąteczny kiermasz
Nie masz pomysłu na świąteczny prezent? Znajdziesz go w Zespole Szkół Informatycznych! Prace plastyczne, podkładki pod kubki, ozdoby na choinkę, bransoletki, kartki świąteczne… To wszystko i wiele więcej czekać będzie na Was już 19 grudnia podczas świątecznego kiermaszu w ZSI. Jesteśmy do Waszej dyspozycji od 11:00 do 14:00 w holu na parterze (Słupsk, ul. Koszalińska 9). Zebrane podczas kiermaszu środki przekażemy na cel charytatywny.
Zapraszamy serdecznie!!!
Próbne matury
Próbne matury czas start! Dziś o godzinie 9:00 rozpoczęliśmy od języka polskiego (poziom podstawowy). Przed nami jeszcze język angielski (pp i pr), matematyka (pp i pr), język polski (pr), fizyka (pr), historia sztuki (pr), WOS (pr), geografia (pr), biologia (pr), chemia (pr) i historia (pr). Trzymamy za Was kciuki!!!
Warsztaty terenowe
Przedstawiciele klas 1 OPW, 4 PLO i 4 SMS oraz studenci z koła naukowego Terra wzięli udział w warsztatach terenowych zorganizowanych w ramach współpracy ZSI/SMS i Instytutu Biologii i Nauk o Ziemi AP w Słupsku. Obszarem zajęć były Żuławy Wiślane oraz Mierzeja Wiślana. W trakcie wyjazdu uczniowie zapoznali się z obsługą urządzeń GPS, poszukiwali pod Marzęcinem najniżej położonego miejsca w Polsce, zwiedzili kanał-przekop przez Mierzeję Wiślaną oraz odbyli pieszą wędrówkę do ujścia Wisły.
Dzień Świątecznego Swetra
Szkolna grupa Ucznia zdolnego serdecznie zaprasza do obchodów Dnia Świątecznego Swetra. Renifery, Mikołaje, śnieżynki, elfy, bałwany, pingwiny, choinki… jeśli masz w domu sweter ze świątecznym motywem, to właśnie 13 grudnia we wtorek będzie świetna okazja do wyciągnięcia go z dna szafy i zaprezentowania na szkolnych korytarzach.
Zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników naszej szkoły do wzięcia udziału w zabawie. Dzielcie się swoimi zdjęciami w kolorowych sweterkach w komentarzach pod postem na FB.
Razem poczujmy magię zbliżających się świąt!
Wizyta w 7 BOW
W ramach naszej współpracy z 7 Brygadą Obrony Wybrzeża po raz kolejny odwiedziliśmy tę jednostkę. Tym razem uczniowie kl. I i II OPW wzięli udział w szkoleniu z B.L.O.S. (broń, lufa, otoczenie, spust), czyli utrwalali zasady bezpieczeństwa w tych czterech obszarach. Ponadto szkolili się w celowaniu i strzelaniu przy wykorzystaniu trenażera strzeleckiego TCW-97 CYKLOP. Młodzież ćwiczyła także składanie i rozkładanie broni oraz trenowała łączne czynności do strzelania (składanie się do strzału, przyjmowanie postaw strzeleckich, celowanie). Cenna wiedza praktyczna, lubimy to!
Profilaktyka jest ważna!
Uczniowie klasy 3 TW i 2 B LSP uczestniczyli w spotkaniu edukacyjno-profilaktycznym mającym na celu szerzenie profilaktyki przeciwnowotworowej i naukę badania piersi. Serdecznie dziękujemy Paniom: Dorocie Hrynkiewicz, Małgorzacie Rojewskiej oraz Urszuli Słowikowskiej, które podzieliły się swoim doświadczeniem i przekazały młodzieży ogrom wiedzy w tym temacie.
Podziękowania składamy również na ręce Pana Andrzeja Sapińskiego - Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Janusza Korczaka w Słupsku za współpracę przy organizacji warsztatów.
Nad całością natomiast czuwała Pani Monika Skwarek wraz z rodzicami uczniów kl. 3 TW.
"Bursztynowa Przystań"- podsumowanie zbiórki
W listopadzie w naszej szkole zorganizowana została zbiórka dla dzieci z hospicjum „Bursztynowa Przystań” w Gdyni. Nasi uczniowie przez cały miesiąc mogli przynosić najpotrzebniejsze rzeczy dla najmłodszych z hospicjum: m.in. pampersy, kaszki, kremy, mydła. Dziękujemy za zaangażowanie wychowawcom i uczniom, a w szczególności klasom: 1 PLO, 1 OPW, 3 ALSP, 3 PLO, 3 TW, 4 CTW, 4 BLSP, 2 B LSP oraz P. Magdzie z sekretariatu.
Zbiórka zorganizowana została przez szkolny klub wolontariusza pod opieką P. Marii Lelakowskiej.
Dziękujemy za Wasze dobre serca.
Matematyka z Mikołajem w ZSI i SMS 2022
Gry planszowe to miła odskocznia od codzienności. Pozwalają usiąść w gronie rodziny, znajomych, by poćwiczyć szare komórki, wspólnie się pośmiać i pogłówkować. Każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie. Mali i duzi, miłośnicy rywalizacji czy współpracy, pasjonaci matematyki czy historii. Można zagrać szybką partię w 15 minut lub spędzić przy planszy pół dnia. By zachęcić do takiej formy spędzania wolnego czasu, 6 grudnia 2022 roku z okazji Mikołajek w Zespole Szkół Informatycznych oraz Szkole Mistrzostwa Sportowego zorganizowano kolejną edycję Matematyki z Mikołajem. O godzinie 8 rano aula szkolna zamieniła się w matematyczne kasyno. Przybyli na nią członkowie zespołu Uczeń zdolny, jak i wybrani przedstawiciele kl. I oraz III - specjaliści od Domino, Rummikuba, Triominos, Digita, Remika liczbowego, Geniusza Go, Kodu Faraona, Jengi, Tajniaków oraz Callisto, którzy odpowiadali za porządek oraz zasady fair-play przy danym stole. Młodzież w miłej, świątecznej atmosferze integrowała się, ćwicząc przy tym logiczne myślenie.
Nad prawidłowym przebiegiem tego wydarzenia czuwał zespół nauczycieli matematyki.
Konkurs!
Alles rund um Weihnahten in DACHL-Ländern Vol. II „Weihnachtsmärkte”
Ponieważ przedświąteczny czas uważany jest przez wielu za jeden z najbardziej magicznych, postanowiliśmy zorganizować wystawę pt. Alles rund um Weihnachten in DACHL-Ländern Vol. II „Weihnachtsmärkte“ (Wszystko wokół Gwiazdki w krajach niemieckiego obszaru językowego. „Jarmarki Bożonarodzeniowe“).
W ramach naszej inicjatywy pragniemy zaprezentować prace plastyczne uczniów ZSI i SMS, by przedstawić wiele interesujących informacji i/lub ciekawostek związanych z przedświątecznym czasem z krajów niemieckiego obszaru niemieckojęzycznego. W tym roku tematem przewodnim prac są „Jarmarki Bożonarodzeniowe”.
Serdecznie zachęcamy do udziału w konkursie. Prace zaprezentujemy na korytarzach naszej szkoły, by jeszcze bardziej poczuć zimowy, przedświąteczny klimat, a przy okazji dowiedzieć czegoś nowego bądź ciekawego na temat tego wspaniałego czasu w krajach niemieckiego obszaru językowego (DACHL-Länder)!
Regulamin:
Do udziału w wystawie zapraszamy wszystkich chętnych uczniów ZSI oraz SMS w Słupsku!
Co zrobić?
Do 12.12.2022 r. przygotować plakat (format min. A3, metoda dowolna) dotyczący, Waszym zdaniem, interesujących, mało spotykanych czy też zadziwiających informacji związanych z okresem przedświątecznym, zwyczajami etc. pochodzącymi/praktykowanymi w krajach niemieckiego obszaru językowego. Temat przewodni- „Weihnachtsmärkte” / „Jarmarki Bożonarodzeniowe”.
Prace prosimy przekazywać Pani Zofii Pstrągowskiej-Misiuk lub Panu Jackowi Gryczce – pokój nauczycielski.
Język:
Będzie nam bardzo miło, jeśli w Waszych pracach zawrzecie choć część informacji/ciekawostek w języku niemieckim!
Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie!
Udział w spektaklu "Noc żywych ballad"
Nasi uczniowie ZSI wybrali się do Państwowego Teatru Lalki „Tęcza” na spektakl młodzieżowy „Noc żywych ballad” w reżyserii Aleksandry Skorupy. Przedstawienie podejmowało motyw samotności wśród młodych ludzi, dla którego tłem były „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Uczniowie mieli okazję w niecodzienny sposób obcować z literaturą romantyczną. Interpretacja ballad odbyła się, jak przystało na cechy gatunku, w ponurej i mrocznej scenerii, co tylko podniosło emocje wśród widzów.
Przekaz spektaklu miał na celu ukazanie, dlaczego relacje z drugim człowiekiem są takie trudne, dlaczego w codziennym pędzie życiowym, w dobie rozwoju technologicznego zapominamy o bezpośrednich kontaktach „w realu”. Nietuzinkowe połączenie tradycji romantycznej ze współczesnym brzmieniem okazało się ciekawym pomysłem, o czym świadczy chociażby interesująca dyskusja, która odbyła się po spektaklu. Uczniowie mogli wyrazić swoje wrażenia i emocje dotyczące scenografii, samych ballad oraz ich współczesnej interpretacji.
Zajęcia praktyczne na strzelnicy
Po raz kolejny nasi uczniowie klas o profilu policyjnym wzięli udział w zajęciach praktycznych na strzelnicy Klubu Strzeleckiego „Gryf Słupski” przy ul. Zamiejskiej w Słupsku. Przyszli kandydaci do służby policyjnej mieli okazję zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa związanymi z obsługą broni na strzelnicy. Ponadto w ramach zajęć uczniowie ćwiczyli przyjęcie właściwej postawy strzeleckiej, trzymanie broni, zgrywanie przyrządów celowniczych oraz właściwą pracę na języku spustowym. Trening strzelecki odbywał się z broni pneumatycznej (karabinek sportowy) do tarczy TS - 8/88 z odległości 10 m, z postawy stojącej. Każdy kandydat na policjanta powinien znać zasady bezpieczeństwa panujące w czasie strzelania oraz zasady bezpiecznego i skutecznego posługiwania się bronią. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem naszych uczniów.
Warsztaty Teatru Stop
Nasi uczniowie, po obejrzeniu spektaklu Dealer, uczestniczyli w 4-dniowych warsztatach Teatru Stop.
Opis warsztatów:
Dzień I- ćwiczenia dramowe mające na celu wzajemne poznanie. Bardzo istotny dzień od którego wiele zależy;
dzień II- wprowadzenie scenariusza i praca z tekstem: analiza, interpretacja, przydział ról, „pamięciówka” do opanowania po zajęciach - w domu;
dzień III- próba teatralna, inscenizacja scenariusza, wejście w rolę i budowanie postaci, praca zespołowa, przygotowanie całości, omówienie kostiumów, rekwizytów;
dzień IV- finał poprzedzony próbami łącznie z „generalką”.
Głównym celem warsztatów poprzez teatr i dramę jest nabywanie kompetencji komunikacyjnych uczniów, promocja zdrowia, twórczego rozwoju oraz życia bez używek. Podczas tych intensywnych ćwiczeń utworzyły się nowe znajomości szkolne, przełamaliśmy bariery, wychodziliśmy ze swojej strefy komfortu.
Zwieńczeniem warsztatów był autorski spektakl przedstawiony przez naszych uczniów w reż. Mirosława Glinieckiego pod okiem jego asystentki naszej uczennicy Hani Gorczyn. Szkolna opieka organizacyjna- P. Marta Jasnoch-Brzeska.
Ciekawe doświadczenie!
Koncert "Jan Kochanowski - poeta na dzisiejsze czasy"
Uczniowie klas maturalnych ZSI pod opieką P. Mai Frąckowiak, P. Eweliny Walczak oraz P. Katarzyny Filipczak wzięli udział w niecodziennym wydarzeniu, jakim był koncert w wykonaniu wykładowców, studentów i absolwentów Katedry Sztuki Muzycznej Akademii Pomorskiej w Słupsku. Wydarzenie poświęcone było najwybitniejszemu poecie doby renesansu w Polsce- Janowi Kochanowskiemu. Uczniowie mieli okazję wysłuchać muzycznej interpretacji pieśni i fraszek „ojca poezji polskiej”, których treść i wymowa są wciąż aktualne. Stąd też tytuł koncertu: „Jan Kochanowski – poeta na dzisiejsze czasy”. Przedstawienie odbyło się w auli Akademii Pomorskiej, która na czas koncertu zapełniła się łaknącymi wiedzy i emocji przyszłorocznymi maturzystami. Niewątpliwie ciekawym elementem koncertu, obok wspaniałej gry i pieśni chóru, okazała się narracja Pani Moniki Zytke, która jednocześnie pełniła rolę dyrygenta. Uczestnicy koncertu mogli oddać się kontemplowaniu sztuki, a jednocześnie powtórzyć do matury materiał z renesansu. Z pewnością weźmiemy udział w kolejnych edycjach koncertu, być może już o innym poecie…
Maraton Pisania Listów Amnesty International
W naszej szkole w dniach 5-9.12.2022 r. już po raz 9. odbędzie się Maraton Pisania Listów Amnesty International. Przez cały tydzień podczas wybranych lekcji będziemy wspólnie pisać listy. Można to zrobić również indywidualnie w dowolnym czasie. Liczy się każdy list! Będziemy prowadzić specjalny licznik napisanych wiadomości. Codziennie w komentarzach pod tym postem będziemy podawać, ile listów udało nam się wysłać. Ponadto codziennie w dniach 5-9.12.2022 r. o godzinie 12.15 możemy spotkać się w sali 202, gdzie będzie można wyjaśnić kwestie organizacyjne, napisać list, porozmawiać o prawach człowieka czy społeczeństwie obywatelskim.
W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości piszcie na dzienniku lub podejdźcie do Pani Natalii Hendrych. Do zobaczenia i usłyszenia na maratonie! A o samym maratonie i 10 bohaterkach i bohaterach, w obronie których będziemy pisać listy można przeczytać tutaj.
Konkursy matematyczne
Drodzy, 2 grudnia na 2. i 3. lekcji w auli szkolnej odbędą się konkursy matematyczne:
Ponadto zapraszamy do udziału w konkursie „Matematyczna wycieczka”. Polega on na:
a) zaplanowaniu (przygotowanie scenariusza) jednodniowej wycieczki po najbliższej okolicy,
b) przeprowadzeniu zaplanowanej wycieczki zgodnie z przygotowanym scenariuszem dla klasy lub większej grupy uczniów swojej szkoły,
c) przesłaniu sprawozdania za pomocą formularza przygotowanego przez Organizatora, do którego załączone zostaną 3-5 zdjęć.
Wycieczka oczywiście ma pokazywać matematykę. Szczegóły na stronie
Jednocześnie przypominamy, że 2 grudnia upływa termin zgłaszania prac plastycznych na konkurs organizowany przez Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki. Prosimy o przyniesienie prac 2 grudnia (piątek) do sali 212 - do P. Piotra Gumiennego. Szczegóły konkursu.
Zapraszamy!
Nauczyciele matematyki
Sukcesy Wiktora Boboryckiego
Dnia 13.11.2022 r. odbyły się zawody Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego. Miło nam poinformować, że Grupa Ratownictwa Sportowego Słupskiego WOPR w sztafecie z Wiktorem Boboryckim - uczniem kl. 3 B LSP zajęła I miejsce! Ponadto 19.11.2922 r. Wiktor Boborycki zajął I miejsce w pływaniu kraulem i III miejsce w pływaniu na grzbiecie na zawodach podczas Lęborskiej Ligi Pływackiej. Gratulujemy!
Świąteczna Zbiórka Żywności
Nasi dzielni wolontariusze wzięli udział w Świątecznej Zbiórce Żywności pod hasłem „Święta godne, a nie głodne”. Młodzież zbierała dary w sklepie Biedronka przy Placu Dąbrowskiego w Słupsku.
Jak co roku Banki Żywności organizują w okresie przedświątecznym zbiórki, które mają na celu niesienie pomocy najbardziej potrzebującym.
Wszystkim wolontariuszom, którzy przyłączyli się do akcji serdecznie dziękujemy!
Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień
Za nami Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, czyli dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Również i my po raz kolejny postanowiliśmy zaakcentować ten dzień w naszej szkole. Szkolny Klub Wolontariuszy i grupa Ucznia Zdolnego przygotowali szereg atrakcji. Pod opieką P. Marii Lelakowskiej i P. Moniki Skwarek mieliśmy okazję wyjść do mieszkańców naszego miasta, by życzyć im wszystkiego, co najlepsze wręczając przy tym balony i słodycze.
Ponadto w szkole zorganizowaliśmy dwa konkursy. W pierwszym z nich uczniowie typowali Miss lub Mistera Życzliwości- to najbardziej życzliwe, otwarte, tolerancyjne i empatyczne osoby w danej klasie. Sami zobaczcie, oto i oni! W drugim konkursie to nauczyciele wybierali najżyczliwszą klasę. I miejsce zdobyła klasa 2 B LSP – wychowawczyni P. Julita Rzeppka, II miejsce zajęła klasa 3 TW – wychowawczyni P. Monika Skwarek, a III miejsce należy do kl. 3 PLO – wychowawca P. Arkadiusz Herman. Serdecznie gratulujemy!
Nie mogło również zabraknąć skrzynki pocztowej, do której uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły mogli wrzucać swoje pozdrowienia. Uczniowie własnoręcznie przygotowywali kartki na godzinach wychowawczych.
Tego dnia dominował kolor żółty. Nasze korytarze wypełnione były plakatami o życzliwości, które wykonali uczniowie wraz z wychowawcami klas.
Warto uwierzyć, że w każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady dobra i okazać komuś bezinteresowną życzliwość. Tym bardziej, że naukowcy w tej kwestii nie mają wątpliwości: bycie miłym, okazywanie dobra, rozbudzanie u siebie życzliwości wobec innych ma moc uszczęśliwiania – nie tylko obdarowanego życzliwością, ale przede wszystkim tego, który ją okazuje.
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję!
Mam prawo być inny
W naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Tego dnia klasy II LO SMS, III A LSP, III TW oraz IV TW wzięły udział w warsztatach na temat tolerancji. Zajęcia stały się świetną okazją do refleksji nad własną postawą w odniesieniu do innych osób – m.in. kolegów czy koleżanek. Na początku wspólnie obejrzeliśmy prezentacje oraz krótki filmik, po czym przeszliśmy do ćwiczeń. Była gra pt. „Szybka randka”, której celem było zapoznanie się uczniów z różnych typów szkół. Zadanie okazało się trudnym wyzwaniem, jednak małymi krokami udało się, czym pokazaliśmy naszą otwartość na komunikację. Następnie przeszliśmy do szybkich ćwiczeń ruchowych „kto tak jak ja...”. Bawiliśmy się świetnie. Zwieńczeniem warsztatów było wspólne wykonanie plakatów na temat „Czym jest dla mnie tolerancja?”. Uczniowie stworzyli ciekawe dzieła, a praca zespołowa przebiegała w bardzo sympatycznej atmosferze.
Celebrujmy naszą różnorodność, uczmy się i poznawajmy nasze różnice, wykorzystujmy je, aby łączyć całą społeczność szkolną. Razem zastanówmy się nad naszymi postawami wobec innych, w tym też np. do osób z niepełnosprawnościami. Pamiętajcie, że tolerancja to absolutne minimum, celem najważniejszym jest akceptacja. Międzynarodowy Dzień Tolerancji został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 12 grudnia 1995 r. z inicjatywy UNESCO. Zajęcia w naszej szkole przeprowadziły Panie Natalia Hendrych i Monika Skwarek.
Praktyczna nauka budowy anatomicznej człowieka
Nasi uczniowie na lekcjach biologii z P. Lidią Cymek. Przy pomocy ludzkich kości pochodzących z wykopalisk archeologicznych uczyliśmy się ich rozpoznawania, budowy i funkcji. Było też preparowanie serc wieprzowych (rozcinanie serca i oglądanie zastawek, porównywanie budowy przedsionków i komór serca, grubości ścian) z powodu dużego podobieństwa do budowy anatomicznej serca człowieka.
Taka praktyczna nauka budowy anatomicznej człowieka zawsze spotyka się z dużym zainteresowaniem ze strony uczniów.
Plastusie w akcji
Nasza grupa uczniów Plastusie, działając w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii, kolejny raz odwiedziła niepełnosprawną młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marynarza Polskiego w Damnicy. Działalność grupy ma za zadanie wspomóc rozwój artystyczny i pobudzić kreatywność niepełnosprawnej młodzieży. Pragniemy pokazać, że sztuka może nas łączyć, a pracą manualną można się bawić i sprawiać radość innym.
Tym razem uczniowie kl. 2B LSP przeprowadzili warsztaty zdobienia paznokci.
Pozytywnych emocji było wiele. Spotkanie zaliczamy do bardzo udanych. Serdecznie dziękujemy za tak miłe przyjęcie!
Spotkanie autorskie do wystawy fotografii Agnieszki i Katarzyny Laskus
Nasi uczniowie kl. 1A i 2B LSP uczestniczyli w spotkaniu autorskim zorganizowanym przy okazji wystawy fotografii Agnieszki Laskus i Katarzyny Laskus-Stwora „Woda i beton”.
Wystawa dwóch sióstr oparta została o dwa wzajemnie przeciwstawne byty, będące punktem wyjścia i głównym tematem fotograficznego dialogu artystek. Kontrasty uwidaczniające się w życiu autorek oraz odmienne postawy twórcze opisane są przez konkretne atrybuty. Woda oraz beton lub bardziej dosłownie ziemia to dwa żywioły, dwie z podstawowych składowych świata materialnego, które stoją w opozycji do siebie, jednocześnie się ze sobą splatając. To odległe elementy nierozerwalnie ze sobą powiązane i nieustannie obustronnie na siebie oddziałujące.
Dziękujemy za możliwość osobistego spotkania z artystkami! Wystawę można oglądać do 9 grudnia w OT Rondo. Opiekunami uczniów byli: P. Julita Rzeppka oraz P. Grzegorz Bożek.
Ceremonia pogrzebowa Pana Bogdana Jankowskiego
Szanowni Państwo, informujemy, że ceremonia pogrzebowa Pana Bogdana Jankowskiego rozpocznie się 17 listopada o godz. 11:20 w kaplicy na Starym Cmentarzu, skąd nastąpi wyprowadzenie do miejsca spoczynku o godzinie 11:50. Msza św. żałobna odprawiona zostanie 17 listopada o godz. 7:30 w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Słupsku.
Przekazując tę bardzo smutną informację chcemy jednocześnie wspomnieć Pana Bogdana…
Pan Bogdan Jankowski urodził się 7 czerwca 1949 roku w Lęborku. W Lubuczewie pod Słupskiem mieszkał od roku 1957 do końca swojego życia. W Słupsku ukończył szkołę podstawową, a następnie II LO. Za sprawą ojca leśniczego próbował kontynuować tradycję rodzinną i podjął studia na leśnictwie, jednak zwyciężyły geny mamy nauczycielki i zdecydowanie większą część swego życia poświęcił pracy pedagogicznej. Ukończył Studium Nauczycielskie w Kołobrzegu, następnie historię sztuki na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pracował w słupskich szkołach podstawowych, liceach oraz jako nauczyciel akademicki w Wyższej Szkole Pedagogicznej (obecnie Akademii Pomorskiej) w Słupsku. Przerwą w pracy nauczycielskiej było stanowisko dyrektora Biura wystaw Artystycznych w Koszalinie oraz funkcja rzecznika prasowego prezydenta miasta Słupska. Chcąc zapewnić lepszy byt rodzinie, próbował również własnej działalności gospodarczej. Ostatnie dwadzieścia lat przepracował w szkolnictwie.
Był kochającym, oddanym i wyrozumiałym ojcem dla dwójki dzieci – Marty i Macieja oraz ukochanym dziadkiem czwórki wnucząt: dorosłego już Alexa, nastoletniej Nadii, małych Mii i Ali. Przez całe życie kochał muzykę. Pierwsza jego kolekcja to pokaźny zbiór płyt pocztówkowych. Pasja zbierania płyt towarzyszyła mu do końca – ostatnią płytę kupił w przeddzień śmierci. Pasjonował się również historią malarstwa i filmu, zgromadził pokaźne zbiory albumów i filmów.
Szlachetna Paczka
Startujemy ze Szlachetną Paczką! W tym roku nasza szkoła zostanie Świętym Mikołajem dla Pani Beaty oraz jej 21-letniej córki, która choruje na porażenie mózgowe. Od 21 listopada do 2 grudnia zbieramy artykuły spożywcze, słodycze, środki czystości oraz kosmetyki, które wraz z innymi podarkami ufundowanymi przez pracowników naszej szkoły zostaną przekazane podczas Weekendu Cudów 10 i 11 grudnia.
Dary można przynosić do P. Marty Jasnoch-Brzeskiej lub do P. Marii Lelakowskiej. Pomagamy!
Wizyta w Zagórzyckiej Ostoi
Uczniowie naszej szkoły ponownie wybrali się do Zagórzyckiej Ostoi. Tym razem na wycieczkę pojechała klasa 1B TW pod opieką Pani Magdaleny Piniahy. Właściciele Zagórzyckiej Ostoi prowadzą chów alpak, danieli oraz hodowlę owiec walliserskich. Młodzież miała okazję dowiedzieć się wielu cennych informacji o tych zwierzętach, wyprowadzić alpaki na spacer, zastosować nabytą wiedzę w praktyce i wzmocnić więzi klasowe.
Serdecznie dziękujemy za gościnność!
Olimpiada wiedzy Archimedes
Uczniowie kl. 3 i 4 Zespołu Szkół Informatycznych oraz Szkoły Mistrzostwa Sportowego zmagali się z zadaniami matematycznymi w ogólnopolskiej Olimpiadzie Archimedes plus sprawdzającej wiedzę matematyczną. Należało wykazać się m.in. sprytem, pomysłowością, szybkością liczenia, znajomością wzorów, twierdzeń i definicji, jak i zastosować wiedzę w praktyce. Trzymamy kciuki za wyniki naszych uczniów!
Słupski Bieg Niepodległości
11 listopada po raz kolejny odbył się w naszym mieście Słupski Bieg Niepodległości. Celem zawodów, oprócz rywalizacji sportowej, była popularyzacja patriotycznych wartości związanych z obchodami Święta Niepodległości.
W tej imprezie nie zabrakło również uczniów naszej szkoły z klas policyjnych. Młodzież, wspólnie z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Słupsku oraz pracownikami SOSiR-u, uczestniczyła w zabezpieczeniu X Słupskiego Biegu Niepodległości. W ramach zabezpieczenia uczniowie wykonywali zadania służby informacyjnej, poznając od praktycznej strony prawne aspekty zabezpieczania imprez. Na pochwałę zasługuje fakt, iż młodzież swoje zadania wykonywała w dniu wolnym od nauki. Organizatorem imprezy był Słupski Ośrodek Sportu i Rekreacji, a opiekę nad grupą sprawował P. Arkadiusz Herman.
Obchody 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości
Nasi uczniowie kl. II i III OPW uczestniczyli w słupskich obchodach 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas uroczystości obecni byli przedstawiciele władz miejskich i samorządowych, dowódcy i komendanci jednostek wojskowych oraz mieszkańcy. Naszą szkołę reprezentowały P. Marzena Łach oraz P. Maja Frąckowiak. Uczniowie OPW wzięli udział w defiladzie wraz z pododdziałami naszej jednostki patronackiej- 7 Brygady Obrony Wybrzeża w Słupsku.
Święto było również okazją do złożenia gratulacji Dowódcy 7 BOW gen. bryg. Romanowi Kopce, który 10.11.2022 r. z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy otrzymał nominację generalską. Awans generalski i wkroczenie do elity Wojska Polskiego to nie tylko uhonorowanie dotychczasowej drogi zawodowej i oddania w służbie dla dobra Rzeczpospolitej Polskiej, ale także wielkie zobowiązanie do dalszej pracy na rzecz naszego kraju. Czujemy się wyróżnieni mogąc współpracować z tak wykwalifikowaną kadrą tej jednostki.
Po oficjalnej części uroczystości odbył się pokaz sprzętu wojskowego i poczęstunek. Nie zabrakło również koncertu pieśni patriotycznych. Dziękujemy P. Tomaszowi Dymkowi, P. Justynie Witek, P. Tomaszowi Kosakowskiemu oraz P. Bartoszowi Pakule za pomoc w przygotowaniu naszych uczniów do uroczystości, a co za tym idzie- kształtowaniu w młodzieży postaw patriotycznych.
Dzień Życzliwości
Droga społeczności szkolna, już niedługo będziemy obchodzić w szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Z tej okazji utworzyliśmy pocztę życzliwości (pudełko znajduje się w sekretariacie i pokoju nauczycielskim). Do dnia 17.11.2022 r. można przekazać miłe i sympatyczne pozdrowienia, a przez to podnieść kogoś na duchu lub podziękować mu za to, że jest (pamiętajcie, by na kopercie napisać do kogo kierowana jest dana kartka i z jakiej klasy, bądź imię i nazwisko pracownika szkoły).
21.11.2022 r. (poniedziałek) obowiązują żółte elementy garderoby (zachęcamy, by założyć np. żółte koszulki, spodnie, szaliki, chustki itp.). Również 21.11.2022 r. dzienniki szkolne zostaną zamknięte na złe oceny.
Zachęcamy także klasy do przyłączenia się do akcji pt. Dobry duszek, która polega na wylosowaniu przez każdego ucznia jednej osoby z klasy, którą należy się w tajemnicy opiekować oraz wspierać gestem i słowem przez np. jeden dzień lub tydzień.
Bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta, takie płynie przesłanie tej akcji. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas ze zdwojoną siłą.
Z głębokim żalem i wielkim smutkiem...
Z głębokim żalem i wielkim smutkiem zawiadamiamy, iż zmarł Pan Bogdan Jankowski. Nasz nauczyciel pracował w Liceum Sztuk Plastycznych im. S. I. Witkiewicza od początku jego istnienia czyli od 1.09.2003 r.
Był niezwykle oddany szkole i uczniom, doczekał się wielu wychowanków. Jego uczniowie osiągali sukcesy w Olimpiadzie Artystycznej. Przez wiele lat prowadził w szkole Dyskusyjny Klub Filmowy. Posiadał ogromną wiedzę z historii sztuki.
Prywatnie uwielbiał muzykę i kino. Pracował z pasją, świetny dydaktyk, dobry i uśmiechnięty człowiek.
Informacje dotyczące pogrzebu przekażemy w nadchodzącym tygodniu.
Narodowe Święto Niepodległości
Nasz nauczyciel kpt. rez. mgr Tomasz Dymek uczestniczył w XI Ogólnopolskim Forum Szkół „Edukacja Obronna Młodzieży” w Krakowie. Podczas spotkania zaprezentowano pomysły na rozwój klas OPW działających na terenie kraju, m.in. poprzez wymianę międzynarodową z uczniami ze szkół z klasami OPW z Wielkiej Brytanii, Estonii, Węgier czy Łotwy. Zaprezentowano także sprzęt i uzbrojenie pododdziałów specjalnych, jak i ofertę skierowaną dla szkół.
"Bursztynowa Przystań"- zbiórka
Drodzy Uczniowie, Nauczyciele, Rodzice, mieszkańcy Słupska,
Zespół Szkół Informatycznych organizuje zbiórkę na rzecz gdyńskiego hospicjum „Bursztynowa Przystań”. „Bursztynową Przystań” to dom hospicyjny dla dzieci i młodzieży, który powstał z myślą o tym, by ulżyć w cierpieniu chorym dzieciom, rozjaśnić ich codzienność miłością i zapewnić im i ich rodzinom poczucie bezpieczeństwa.
Lista najpotrzebniejszych rzeczy znajduje się na plakacie poniżej. Prosimy o przynoszenie darów do sali nr 7 (parter) w ZSI od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-15:00 do 30 listopada.
Zachęcamy do wspierania kolejnej dobroczynnej akcji w naszej szkole!
"Edukacja Obronna Młodzieży"
Nasz nauczyciel kpt. rez. mgr Tomasz Dymek uczestniczył w XI Ogólnopolskim Forum Szkół „Edukacja Obronna Młodzieży” w Krakowie. Podczas spotkania zaprezentowano pomysły na rozwój klas OPW działających na terenie kraju, m.in. poprzez wymianę międzynarodową z uczniami ze szkół z klasami OPW z Wielkiej Brytanii, Estonii, Węgier czy Łotwy. Zaprezentowano także sprzęt i uzbrojenie pododdziałów specjalnych, jak i ofertę skierowaną dla szkół.
Pogotowie koleżeńskie
Przypominamy o akcji pn. Nasza sieć ZSI i SMS, czyli Pogotowie Koleżeńskie zainicjowanej w zeszłym roku szkolnym przez grupę Ucznia Zdolnego. W tym roku szkolnym swoją chęć niesienia pomocy innym zadeklarowały osoby wymienione na poniższej grafice.
Czy wiecie, że dłużej pamięta się informacje zdobyte w wyniku własnych działań niż te gotowe, podane przez nauczyciela?
Nie zwlekaj, korzystaj!
PS Jeśli chciałbyś/chciałabyś dołączyć do teamu udzielającego pomocy innym z jakiegoś przedmiotu- zapraszamy do sali 207.
Wizyta w 7 BOW
Nasi uczniowie z kl. II i III OPW brali udział w szkoleniu taktycznym na Pasie Ćwiczeń Taktycznych w 7 Brygadzie Obrony Wybrzeża w Słupsku pod czujnym okiem instruktorów z batalionu dowodzenia. Młodzież została przeszkolona z działania na posterunku kontrolnym oraz prowadzenia marszu ubezpieczonego w terenie otwartym ze szczególnym uwzględnieniem pokonywania i rozpoznania przeszkód terenowych i miejsc niebezpiecznych. Uczniowie zostali również zapoznani z zasadami prowadzenia i organizacji postoju ubezpieczonego i odpoczynku. Podczas drugiej części zajęć młodych przeszkolono w przekazywaniu sygnałów dowodzenia za pomocą chorągiewek.
Szkolny klub dyskusyjny- RAZEM dbamy o prawa człowieka w naszej szkole
Jeśli chciałbyś/chciałabyś zadbać o drugiego człowieka, o równe traktowanie wszystkich zapobiegając tym samym stereotypom i wszelkiego rodzaju uprzedzeniom, zależy Ci na promowaniu wśród społeczności szkolnej postaw związanych z szacunkiem, kulturą osobistą, pozytywnymi relacjami, masz swoje pomysły, które chciałbyś/chciałabyś wdrożyć w tym temacie, nie zwlekaj i zgłoś się do szkolnego klubu dyskusyjnego!
Spotkania zespołu będą odbywać się raz w miesiącu. Grupę zbiera Pani Monika Skwarek do dnia 14.11.2022 r., sala 207. Razem wspierajmy innych!
Teatr STOP - warsztaty
Mamy dla Was bardzo ciekawą propozycję koszalińskiego Teatru STOP, który od ponad ćwierć wieku systematycznie realizuje i poszerza własny program edukacji teatralnej realizowanej w kraju. Tym razem przystępuje do jesiennych działań edukacyjnych w wybranych słupskich szkołach, m.in. w ZSI. Przed nami 4-dniowe warsztaty, które odbędą się 28-29 listopada (czas trwania ok. 4h dziennie) oraz 1-2 grudnia (cały dzień).
Opis warsztatów:
Głównym celem warsztatów poprzez teatr i dramę jest nabywanie kompetencji komunikacyjnych uczniów, promocja zdrowia, twórczego rozwoju oraz życia bez używek.
Szczegółowe informacje i zapisy w gabinecie u Pani pedagog Marty Jasnoch-Brzeskiej (II p.) do 15 listopada. Ilość miejsc ograniczona! Zapraszamy!
Matematyczna manufaktura
Serdecznie zapraszamy młodzież do udziału w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki. Matematyka to sztuka, nie zastanawiaj się tylko połącz swoje pasje z królową nauk.
Szczegóły na stronie.
Prace można dostarczać do 5.12.2022 r. Potrzebujesz konsultacji? Przyjdź.
Nauczyciele matematyki
Gdynia Explory Week 2022
Nasza nauczycielka P. Alina Salnik uczestniczyła w dwudniowej konferencji Gdynia Explory Week 2022. Było to spotkanie dla koordynatorów szkolnych festiwali Explory.
Pani Alina wzięła udział w kilku wykładach, m.in.:
Teraz kolej na Was! Zachęcamy do udziału w konkursie Explory! Program od 11 lat odkrywa i wspiera młode talenty. Organizatorzy stale analizują potrzeby uczestników Explory oraz bariery, z którymi się mierzą. Zdobyta wiedza pozwala na doskonalenie propozycji wsparcia tak, aby podążały za aktualnymi potrzebami talentów, a niekiedy nawet je wyprzedzały.
Konkurs daje młodym talentom szansę na skonfrontowanie swoich pomysłów z przedstawicielami świata nauki oraz zdobycie doświadczenia w prezentowaniu autorskich projektów naukowo-badawczych.
Szczegółowe informacje i zgłoszenia (do 18.11) u P. Aliny Salnik. Zachęcamy!
Akcja "Znicz Pamięci"
„Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim”.
Nasi uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariusza pod opieką P. Marii Lelakowskiej wzięli udział w akcji „Znicz Pamięci”. Młodzież udała się na słupski cmentarz, by z prawdziwym zaangażowaniem posprzątać groby, o których nikt już nie pamięta i których nikt już nie odwiedza. Uczniowie w zadumie spacerowali również pięknymi alejkami.
Mamy nadzieję, że dzięki takim działaniom uda nam się uwrażliwić młodzież na potrzebę pielęgnowania pamięci o zmarłych. Wierzymy, że pamięć o tych, którzy odeszli nie zaginie, jeśli będziemy ją pielęgnować i pokazywać młodym pokoleniom, jak to czynić. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy wzięli udział w tej akcji i poświęcili swój wolny czas.
Halloween i otrzęsiny klas pierwszych
Za nami świetna zabawa z okazji Halloween i otrzęsin klas pierwszych. W auli szkolnej rywalizowali ze sobą uczniowie klas pierwszych wykazując się talentem i kreatywnością. Młodzież zmierzyła się w kilku konkurencjach: Hokus Pokus Wierszokus- wierszowany czar, Piekielnie Smaczne Muffiny, Halloweenowe Karaoke, Quiz o horrorach, Miotła Czarownincy i Najlepsze przebrania. Zwyciężyła klasa 1ALSP, miejsce II zajęła kl. 1APLO, a trzecie- 1BLSP. Gratulujemy!
Na długich przerwach na korytarzu zorganizowany został także kiermasz ciast i przysmaków, z którego dochód przeznaczymy na stworzenie szkolnego radiowęzła. Ponadto jeszcze dziś… noc horrorów!
Zapraszamy do galerii zdjęć!
Wizyta w 7 Brygadzie Obrony Wybrzeża w Słupsku
Za nami wizyta kl. I, II i III OPW w 7 Brygadzie Obrony Wybrzeża w Słupsku - jednostce patronackiej naszych klas wojskowych. Tym razem uczestniczyliśmy w zajęciach teoretycznych i praktycznych z terenoznawstwa. Zajęcia obejmowały orientowanie się w terenie bez mapy, określanie kierunków stron świata za pomocą ciał niebieskich i charakterystycznych cech przedmiotów terenowych, dokonywanie pomiarów kątów poziomych i pionowych linijką milimetrową i środkami podręcznymi, czy też wreszcie posługiwanie się kompasem przy określaniu stron świata.
Ponadto kl. II i III ćwiczyły zasady musztry wojskowej, a kl. I wzięła udział w teście sprawności fizycznej. W ramach testu zmierzyliśmy się z: podciąganiem na drążku, biegiem po kopercie, zginaniem ramion w podporze przodem na ławeczce i siadami z leżenia tyłem w 2 minuty.
To kolejna wizyta, podczas której nabywamy cenną wiedzę praktyczną. Dziękujemy!
Wizyta w słupskim szpitalu
Uczniowie kl. IV MLO odwiedzili oddział położniczo-ginekologiczny słupskiego szpitala. Młodzież miała okazję zwiedzić tę część placówki oraz dowiedzieć się jak funkcjonuje. Udało nam się również przejść traktem porodowym i zobaczyć, jak wygląda jedna z sal porodowych.
Bardzo dziękujemy P. Gabrieli Wólczyńskiej za poświęcony czas i tyle pozytywnej energii!
Uczennice PLO na podium w drużynowych biegach przełajowych!
Na terenie Parku Kultury i Wypoczynku w Słupsku odbyły się drużynowe biegi przełajowe w ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży.
W słonecznej, jesiennej scenerii, na trudnej trasie liczącej ok. 800 metrów, rywalizowali ze sobą uczniowie ze słupskich szkół ponadpodstawowych. Miło nam poinformować, że reprezentacja dziewcząt z Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego zajęła w zawodach III miejsce na 12 szkół średnich z terenu Słupska!
Naszą szkołę w zawodach reprezentowały: Karina Biernat 1OPW, Zuzanna Łepecka 1OPW, Amelia Kądziela 1OPW, Dominika Mularczyk 1OPW, Patrycja Grabowska 1OPW, Julia Sandomierska 1PLO, Zuzanna Bronk 2PLO, Oliwia Lewandowska 2PLO, Hanna Ziółkowska 2PLO oraz Amelia Bryzek 3PLO.
Opiekę trenerską nad naszymi biegaczkami z Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego sprawował Pan Arkadiusz Herman.
Gratulujemy wszystkim startującym uczennicom osiągniętych wyników i życzymy kolejnych sportowych sukcesów!!!
Halloween i otrzęsiny klas pierwszych
Drodzy Nauczyciele i Uczniowie,
połączone siły Pani Katarzyny Filipczak oraz Samorządu Uczniowskiego pragną zaprosić Was do zabawy 28.10.2022 r. (piątek) z okazji Halloween oraz otrzęsin klas pierwszych. Całą społeczność szkolną, czyli pracowników oraz uczniów zachęcamy do upiornych przebrań oraz do uwieczniania się na zdjęciach. Chętnych prosimy o przekazywanie fotek na szkolnego Facebooka.
Uczniowie klas pierwszych w godzinach 9:40-11:15 wezmą udział w otrzęsinach w auli szkolnej.
Na długich przerwach na korytarzu zorganizowany zostanie kiermasz ciast i przysmaków, z którego zebrane środki przeznaczymy na stworzenie szkolnego radiowęzła, który ma na celu umilać nam muzyką przerwy.
Przypominamy również, że wieczorem odbędzie się noc horrorów, czyli maraton filmowy w klimacie Halloween, do białego rana! Zgody można pobierać dzisiaj w sali 108 oraz u Pani Katarzyny Filipczak po weekendzie. Uwaga, ilość miejsc ograniczona!
Pozdrawiamy i zapraszamy do wspólnej zabawy!
Telefon zaufania
Na terenie naszej szkoły znajdziecie plakaty oraz wizytówki dotyczące funkcjonowania telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111, który jest anonimowy i czynny przez całą dobę. Materiały nadesłała nam Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, której bardzo dziękujemy.
Przypominamy, że w najbliższym otoczeniu warto szukać zaufanych osób, z którymi można porozmawiać o wszystkim. Grono pedagogiczne, pedagog, psycholog także pozostają do Waszej dyspozycji.
Dzień (dla) nauczyciela
Nasze nauczycielki matematyki Pani Maria Lelakowska, Pani Olha Afanasieva oraz Pani Monika Skwarek wzięły udział w ogólnopolskiej konferencji w Warszawie pt. „Dzień (dla) nauczyciela. Uczę – mam wpływ”. Panie miały okazję posłuchać m.in. następujących prelekcji:
Nasze nauczycielki wzięły również udział w dwóch warsztatach, które były świetną okazją do wymiany poglądów i doświadczeń z innymi nauczycielami z całej Polski.
Konferencja realizowana była w ramach programu „Szkoła ucząca się” zainicjowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności i Centrum Edukacji Obywatelskiej.
Wydarzenie zaliczamy do jak najbardziej udanych!
Akcja czytelnicza
Młodzież z naszej szkoły, chcąc uczcić rok 2022, który został ogłoszony rokiem romantyzmu polskiego, czytała w auli szkolnej „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. To akcja czytelnicza związana z akcją Narodowe Czytanie org. przez Prezydenta RP. W naszej szkole wydarzenie koordynowała P. Justyna Witek.
Zapraszamy do galerii!
Nagroda Pomorskiego Kuratora Oświaty
Z przyjemnością dzielimy się z Wami informacją o ogromnym sukcesie. P. Moniki Skwarek, P. Mai Frąckowiak oraz P. Natalii Hendrych. Nasze nauczycielki otrzymały Nagrodę Pomorskiego Kuratora Oświaty.
Nagroda może być przyznana nauczycielowi, który:
Nasze nauczycielki miały przyjemność uczestniczyć w wojewódzkich obchodach Dnia Edukacji Narodowej w Gdańsku, jednocześnie odbierając nagrodę z rąk Pomorskiego Kuratora Oświaty P. Małgorzaty Bielang.
To ogromne wyróżnienie. Gratulujemy Paniom sukcesu!
VIII Słupski Bieg Charytatywny na Rzecz Zwierząt - POBIEGNIJ! - POMOŻESZ! - podsumowanie
Za nami VIII Słupski Bieg Charytatywny na Rzecz Zwierząt- POBIEGNIJ!- POMOŻESZ! na rzecz czworonogów ze słupskiego schroniska.
Nasi uczniowie:
Dziękujemy za Waszą bezinteresowność i chęć pomocy!
"Pomaganie wzmacnia - ZSI i SMS dla Wojtka"
Szkolni wolontariusze wraz z opiekunką P. Marią Lelakowską zorganizowali zbiórkę dla naszego ucznia Wojtka Pawliny, który ma poważne problemy zdrowotne z kolanem. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy włączyli się do akcji „Pomaganie wzmacnia - ZSI i SMS dla Wojtka”, a także wychowawcom:
Udało nam się zebrać 1100 zł. Dziękujemy!
Dzień Edukacji Narodowej 2022
Dziś obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. To święto nauczycieli, wychowawców, pedagogów i pracowników oświaty. To również doskonała okazja, by wszystkim tym osobom złożyć najlepsze życzenia- zdrowia, pomyślności, satysfakcji osobistych i zawodowych, sukcesów oraz uśmiechu.
W naszej szkole odbył się apel, podczas którego Nagrodą Dyrektora za wyróżniającą pracę w roku szkolnym 2021/2022 wyróżnieni zostali: P. Katarzyna Filipczak, P. Maria Lelakowska, P. Arkadiusz Herman, P. Magdalena Piniaha oraz P. Marta Malinowska.
Ponadto P. Jacek Gryczka, P. Dorota Grygorkiewicz, P. Aleksandra Jakimowicz oraz P. Weronika Jędrzejczak odebrali akt nadania w związku z uzyskaniem stopnia awansu zawodowego na stopień nauczyciela kontraktowego.
Jednocześnie z dumą informujemy, że P. Maja Frąckowiak, P. Natalia Hendrych oraz P. Monika Skwarek otrzymały Nagrodę Pomorskiego Kuratora Oświaty!
Uczniowie kl. II-IV głosowali także na Nauczyciela Roku, którym została P. Katarzyna Filipczak!
Gratulujemy wszystkim wyróżnionym nauczycielom.
Za organizację apelu w naszej szkole odpowiedzialna była P. Marta Jasnoch-Brzeska oraz P. Natalia Hendrych wraz z kl. III OPW. Dziękujemy za świetną zabawę!
Obóz szkoleniowy klas policyjnych 2022
W dniach 5-7.10.2022 r. uczniowie klas policyjnych wraz z opiekunami uczestniczyli w obozie szkoleniowym w usteckim Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym Szkoły Policji w Słupsku.
Pierwszego dnia pobytu uczniowie odwiedzili Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce, gdzie Komendant CSMW umożliwił adeptom sztuki policyjnej zwiedzenie tej placówki szkoleniowej. Nasza ekipa została podzielona na trzy grupy, aby móc uczestniczyć w specjalnie przygotowanych dla nas zajęciach. Instruktorzy CSMW przygotowali niecodzienne ćwiczenia. Nie każdy bowiem ma możliwość strzelania na zaawansowanym systemie - „Śnieżniku” - służącym do szkolenia żołnierzy w różnych warunkach bojowych i na różnych stanowiskach ogniowych.
Urządzenie szkolno-treningowe do broni strzeleckiej „Śnieżnik” jest to stacjonarny system nauki, kontroli i oceny celowania z broni strzeleckiej. Pozwala przygotować żołnierzy do ćwiczeń na strzelnicach, z wykorzystaniem różnych typów broni, w różnego rodzaju środowiskach i warunkach atmosferycznych, do akcji samodzielnej, zespołowej w sytuacjach planowanych i nietypowych. Kolejną niespodzianką okazały się zajęcia w cyklu mechaniczno-elektrycznym, podczas których uczniowie dowiedzieli się, jak wygląda praca mechaników na okrętach, zobaczyli silniki i poznali zasady ich działania. Ponadto podczas pobytu w jednostce szkoleniowej uczniowie zapoznali się z zasadami nawigacji jednostek pływających oraz sposobami łączności cyfrowej. Wizyta w Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej z pewnością pomogła w zdobyciu kolejnych cennych doświadczeń, przydatnych również w Policji.
W kolejnych dniach pobytu na obozie wykładowcy Szkoły Policji w Słupsku realizowali z naszymi uczniami zajęcia praktyczne dotyczące następujących zagadnień policyjnych:
Dodatkową atrakcją obozu był pokaz ratownictwa wodnego i ćwiczenia praktyczne udzielania pierwszej pomocy osobom w wodzie przeprowadzone przez ratowników Wodnego Pogotowia Ratunkowego w Słupsku. Zajęcia te odbywały się w porcie w Ustce.
Organizacja każdego dnia szkoleniowego zaczynała się od pobudki i zaprawy porannej, a kończyła ciszą nocną. Zajęcia zaplanowane w harmonogramie odbywały się do godziny 14:00. Po tym czasie młodzież zasługiwała na czas odpoczynku, oczywiście po uprzednim zregenerowaniu sił smacznym obiadem. Po obiedzie każdego dnia na terenie ośrodka uczniowie pełnili również warty i służby. Nasi kadeci policyjni musieli strzec ośrodka na posterunkach oraz pełnić służbę w patrolach. Obóz szkoleniowy wypełniły nie tylko zajęcia przedmiotowe, ale również czas wolny spędzony w miłej i przyjaznej atmosferze. Nad prawidłowym przebiegiem szkolenia na obozie czuwał również pies służbowy Diana.
Uczniowie wrócili z obozu bogatsi o nowe doświadczenia, zadowoleni, pełni wrażeń i pozytywnie zmęczeni. Przede wszystkim jednak mieli możliwość zastosować zdobytą już wiedzę w praktyce. Nauczyli się pracy zespołowej, odpowiedzialności oraz dyscypliny. Wspomnienia z tego wyjazdu z pewnością na długo pozostaną w ich pamięci.
Zagórzycka Ostoja
Uczniowie klasy 3 TW pod opieką Pani Moniki Skwarek oraz Pani Magdaleny Piniahy odwiedzili Zagórzycką Ostoję- gospodarstwo rolne, gdzie właściciele prowadzą chów alpak, danieli oraz hodowlę owiec walliserskich. Młodzież miała okazję poobcować z przyrodą ożywioną, poznać środowisko zwierząt, zastosować wiedzę w praktyce i wzmocnić więzi klasowe.
Serdecznie dziękujemy za wizytę i gościnność!
Eliminacje do "Strzeleckich Mistrzostw Polski"
Troje naszych uczniów z kl. II OPW: Marcel Wieczorek, Jakub Piotrowski oraz Jan Kuraśkiewicz brali udział w eliminacjach do „Strzeleckich Mistrzostw Polski” dla Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych i Oddziałów Przygotowania Wojskowego. Uczniowie reprezentowali ZSI w dwóch konkurencjach: strzelanie dynamiczne patrolowe oraz strzelanie statyczne do celów ukazujących się. Nasi uczniowie zajęli zaszczytne 4. miejsce spośród 12. szkół startujących w woj. pomorskim.
Zawody odbyły się na terenie 1. Lęborskiego Batalionu Zmechanizowanego im. Gen. Jerzego Jastrzębskiego w Lęborku. Opiekunem naszych uczniów był. P. Tomasz Dymek.
Gratulujemy!
Wyniki konkursu na plakat promujący naukę języków obcych
Znamy zwycięzców II edycji szkolnego konkursu na plakat promujący naukę języków obcych.
Oto wyniki:
Uczniowie zwycięskich prac otrzymali drobne upominki. Serdecznie gratulujemy!
Rok 2022 rokiem romantyzmu polskiego
Rok 2022 został ogłoszony rokiem romantyzmu polskiego. By to uczcić, młodzież z naszej szkoły we wtorek i środę (11 i 12.10) w auli szkolnej będzie czytać „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Uczniowie poszczególnych klas będą mieli niepowtarzalną okazję, by spotkać się z dziełem naszego wieszcza narodowego i przypomnieć sobie, jak wyglądał świat widziany oczami romantycznego poety. Oczywiście zdamy Wam relację z wydarzenia!
Konkursy matematyczne
Zachęcamy do aktywności matematycznej i zapraszamy do udziału w konkursach matematycznych: Alfik Matematyczny, Matematix oraz MAT, organizowanych przez Łowców Talentów - Jersz.
Wszystkie szczegóły znajdziecie na stronie Jersz Zainteresowanych prosimy o kontakt.
Nauczyciele matematyki
Dzień otwarty w KMP w Słupsku
Nasza młodzież z kl. 4A i 4B PLO uczestniczyła w dniu otwartym zorganizowanym przez Komendę Miejską Policji w Słupsku. Uczniowie mieli okazję zobaczyć policyjne radiowozy i motocykle, a technik kryminalistyki przedstawił nam sposoby zabezpieczenia śladów na miejscach przestępstw. W auli KMP przybliżany był także zawód policjanta. Funkcjonariusze opowiadali o służbie w wybranych wydziałach KMP w Słupsku. Odbyły się również indywidualne rozmowy z policjantami.
Opiekunem grup był P. Andrzej Fijałkowski.
Dziękujemy za możliwość uczestniczenia w akcji!
Spotkanie autorskie z P. Przemkiem Kacą
Nasza klasa 2 B LSP uczestniczyła w spotkaniu autorskim „Sny z betonu” z P. Przemkiem Kacą. Tematyka była bardzo ciekawa- hip hop, presja rówieśnicza, depresja, uzależnienia, zaburzenia emocjonalne, walka o swoje zdanie. Aktywni uczniowie otrzymali w nagrodę książkę. Opiekunką uczniów była P. Ewelina Walczak.
Bardzo dziękujemy za spotkanie!
Wycieczka do Gdańska
Nasi uczniowie klas IIA i IIB LSP uczestniczyli w wycieczce do Gdańska. Młodzież zwiedziła tam Muzeum Narodowe. Szczególną uwagę poświęciła obejrzeniu „Sądu ostatecznego” Hansa Memlinga (1467 – 1473). Otwarty tryptyk ukazuje wizję dnia sądu ostatecznego opisanego w Apokalipsie św. Jana. Zainteresowanie wzbudziły także wystawy stałe muzeum, zwłaszcza ceramiki i wystawa „Pobożni i cnotliwi dawni gdańszczanie w zwierciadle sztuki”. Po wizycie w Muzeum Narodowym uczniowie zwiedzili Nowy Targ oraz zabytkowe centrum Gdańska z dworem Artusa, pomnikiem i fontanną Neptuna. Uczniowie obejrzeli także wystawę fotografii pt. „Wyczulone”. Wystawa w galerii Zielona Brama jest prezentacją dzieł stworzonych przez artystki, dla których medium fotografii jest najczęstszym narzędziem sztuk. Następnie nasza młodzież odwiedziła katedrę NMP- największy ceglany kościół pobrzeża Bałtyku. Pośród wielu cennych dzieł sztuki znajdują się w nim m.in. gotyckie rzeźby, Madonna i Pieta z ok. 1420 roku. Ciekawostkę stanowi późnogotycki zegar astronomiczny konstrukcji Hansa Duringera.
Kierownikiem wycieczki był nauczyciel historii sztuki P. Bogdan Jankowski, zaś drugim opiekunem była wychowawczyni kl. II A LSP P. Dorota Grygorkiewicz. Szczególne podziękowania od uczniów i opiekunów otrzymał P. Robert Zając za bezpieczną jazdę i pomoc w organizacji wycieczki.
Światowy Dzień Uśmiechu
Zobaczcie jak w szkole obchodziliśmy „Światowy Dzień Uśmiechu”, podczas którego nasi wolontariusze zorganizowali fotobudkę i rozdawali cukierki.
Światowy Dzień Uśmiechu obchodzony jest w pierwszy piątek października. Pomysłodawcą tego święta był Harvey Ball, twórca słynnej uśmiechniętej buźki na żółtym tle. Pierwsze obchody odbyły się 1 października 1999 r. w Stanach Zjednoczonych, w mieście Worcester.
Artykuł P. Justyny Witek
Z przyjemnością informujemy, że artykuł autorstwa naszej nauczycielki j. polskiego P. Justyny Witek został opublikowany w Informatorze Oświatowym – biuletynie Pomorskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku. Artykuł podejmuje ważną tematykę nauki języka polskiego uczniów z Ukrainy. Zachęcamy do przeczytania!
Konkurs fotograficzny "Matematyka w obiektywie"
Zachęcamy do udziału w konkursie „Matematyka w obiektywie” organizowanym przez Uniwersytet Szczeciński. Celem konkursu jest budowanie wspólnej płaszczyzny pomiędzy matematyką a sztuką fotografii, wspomaganie edukacji matematycznej, myślenia matematycznego, popularyzowanie wiedzy i kultury matematycznej. Konkurs jest bezpłatny i powszechny. Uczestnictwo polega na wysłaniu autorskiej fotografii (max. 6) z opisem. Szczegóły na stronie.
Więcej informacji u nauczycieli matematyki.
Zapraszamy!
XIX Zachodniopomorski Festiwal Nauki w Koszalinie
Nasza grupa Ucznia Zdolnego oraz wybrani uczniowie klas 4 A LSP, 3 TW oraz 3 A i B LSP uczestniczyli w XIX Zachodniopomorskim Festiwalu Nauki na Politechnice Koszalińskiej. Młodzież bardzo aktywnie i z dużą dawką zaciekawienia uczestniczyła w następujących warsztatach:
Poznaliśmy wnętrza Politechniki, mieliśmy również okazję porozmawiać z wykładowcami i studentami tejże uczelni, a co najważniejsze- mogliśmy praktycznie eksperymentować z eksponatami z różnych dziedzin nauki: fizyki, chemii, biologii, nauk społecznych czy matematyki.
Dzień zaliczamy do udanych. Nasza młodzież spisała się fantastycznie i wróciła z dawką inspiracji do działania.
Opiekunami grup były Panie Monika Skwarek oraz Maria Lelakowska.
Warsztaty entomologiczne
Nasi uczniowie kl. 3TW wzięli udział w warsztatach entomologicznych. Celem było zapoznanie się z budową zewnętrzną i wewnętrzną wybranych owadów oraz nabycie praktycznych umiejętności ich preparowania. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w takich warsztatach już po raz drugi.
Zajęcia w ramach współpracy zostały zorganizowane przez Instytut Biologii i Nauk o Ziemi Akademii Pomorskiej w Słupsku. Dziękujemy za ogromną dawkę wiedzy!
Kierunek - innowacja 2022
Informujemy, że rozstrzygnięty został I etap konkursu „Kierunek- innowacja 2022” organizowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Do II etapu zakwalifikowani zostali nauczyciele, którzy uzyskali największą liczbę punktów w województwie. Wśród trojga z nich, w kategorii „szkoła ponadpodstawowa” jest P. Monika Skwarek z naszej szkoły! Nasza nauczycielka matematyki w czasie wakacji wzięła udział w konkursie dla nauczycieli pt. „Kierunek - innowacja 2022”. Celem tego konkursu jest promocja i wspieranie działalności innowacyjnej szkół. P. Monika przygotowała materiał na temat swojej innowacji, którą prowadziła w zeszłym roku w klasach maturalnych. Innowacja miała tytuł „MATura w świecie InstagraMA” - PROGRAM INNOWACYJNY DLA UCZNIÓW KLAS MATURALNYCH WŁĄCZAJĄCY DO NAUKI MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE JAKO CODZIENNE ŹRÓDŁO WIEDZY I INSPIRACJI DO DZIAŁANIA.
Cele innowacji P. Moniki to:
Nasza matematyczka do innowacji włączyła również absolwentów, którzy dzielili się swoim doświadczeniem i dobrymi praktykami dotyczącymi matury z matematyki.
Gratulujemy i trzymamy kciuki za wygraną!
Współpraca z P. Adamem Thielem
Drodzy, od tego roku szkolnego pracę w naszej szkole rozpoczął nadkom. Adam Thiel, który realizuje z naszymi uczniami klas policyjnych przedmiot Podstawy prewencji. Pan Adam jest naczelnikiem Wydziału Prewencji w Komendzie Powiatowej Policji w Lęborku. Policjant osiąga również międzynarodowe sukcesy w biegach. Ostatnio, podczas XIX Światowych Igrzysk Służb Mundurowych w Rotterdamie, reprezentując Polskę, nasz nauczyciel wraz z podinspektorem Maciejem Wojciechowskim, zdobył złoty medal drużynowo w biegu przełajowym na 10 km. W zawodach, w których wystartowało 8 tys. funkcjonariuszy różnych formacji z ponad 60 krajów świata, polscy policjanci w 8 startach wywalczyli 7 złotych medali!
P. Adam Thiel zdobywa medale od 1993 roku. Dwukrotnie był wicemistrzem Polski; w 1993 r. na 10 km oraz w 2010 r. na 100 km. Ponadto w 2002 r. zdobył brązowy medal mistrzostw Europy policjantów w maratonie w Atenach, a wraz z kolegami złoty medal drużynowo. Również z kolegami dwukrotnie zdobył srebrny medal w klasyfikacji drużynowej na mistrzostwach świata policjantów w maratonie - w 2001r. w Budapeszcie i w 2008 r. w Siofok. Natomiast w rozgrywanych co dwa lata Światowych Igrzyskach Policjantów i Strażaków, od 2015 r. zdobył do tej pory 5 złotych i 4 srebrne medale w biegach przełajowych oraz na 10 km.
Gratulujemy i witamy na pokładzie!
Trasowicz z wizytą u nas
W naszej szkole mieliśmy przyjemność gościć Trasowicza, czyli przedstawiciela Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Nasz gość Hania pokonał sporo kilometrów, by nas odwiedzić i przekazać naszej młodzieży moc energii do działania. Hania zachęcała do stworzenia własnego projektu społecznego i zrobienia czegoś dla siebie i innych, bazując już na swoim własnym doświadczeniu. Dziękujemy za inspirację i poświęcony czas!
Więcej szczegółów można zaczerpnąć u certyfikowanych nauczycieli grupy Zwolnieni z Teorii.
Zapraszamy!
Wyniki głosowania na przewodniczącego SU
Za nami głosowanie na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Zwyciężyły ex aequo dwie uczennice: Anastazja Rusinowicz z klasy 4TW (na zdjęciu po lewej) oraz Natalia Surma z kl. 3BLSP (po prawej). Dziewczyny uzyskały równą ilość głosów, zatem będą razem pełnić funkcję przewodniczącej SU.
Gratulujemy i życzymy owocnej pracy!
Dni Szczęścia - wyniki konkursu
Znamy zwycięzców zabawy zorganizowanej z okazji Dni Szczęścia. Zwyciężyła klasa I PLO wygrywając Całodniowy bilet zwalniający z pytania.
Przyznaliśmy także nagrodę specjalną uczennicom z klasy II PLO. Dziewczyny, dla Was również mamy Całodniowy bilet zwalniający z pytania.
Wszystkie pozostałe klasy biorące udział w zabawie otrzymują Bilet zwalniający z pytania z jednego przedmiotu danego dnia.
Bilety będą do odbioru od jutra (27.09) po godz. 12:00 w gabinecie Pani pedagog.
Gratulujemy!!!
Tutoring dla każdego
W roku szkolnym 2022/2023 wracamy do zajęć z Tutoringu - pomoc w odkrywaniu samego siebie.
Dla kogo zajęcia?
Dla wszystkich uczniów klas 1, 2, 3 i 4 (z wyjątkiem maturzystów), którzy chcą się rozwijać, lubią wyzwania, poszukują własnej drogi, chcieliby poznać swoje mocne strony i je rozwijać.
Na czym polegają zajęcia?
To indywidualna praca nauczyciela-tutora z uczniem. Odbywa się w trakcie spotkań - 1 x w tygodniu x 45 minut (przez jeden semestr). Harmonogram spotkań ustalany jest indywidualnie z tutorem, spotkania mogą odbywać się częściej i trwać krócej, w zależności od potrzeb. Podczas spotkań uczeń pracuje pod kierunkiem tutora nad własnym rozwojem, a więc np. poznaniem siebie, wybranego obszaru wiedzy, rozwinięciem umiejętności samodzielnego jej zdobywania oraz tym, jak może wykorzystać własne talenty. Między spotkaniami, a także po zakończeniu cyklu spotkań uczeń pracuje nad sobą, wykonuje różne zadania, jest zaangażowany w proces samodoskonalenia.
Jak wziąć udział?
Napisz kilka zdań o sobie wypełniając formularz dla ucznia o tym, co jest dla Ciebie ważne, co lubisz, o czym marzysz, kogo podziwiasz, co Ci przeszkadza, co Cię rozwija, a co uwiera.
Nabór do szkolnego tutoringu trwa. Formularze prosimy składać do Pani Marii Lelakowskiej (sala 7) lub Pani Moniki Skwarek (sala 207).
Pamiętaj! Tutoring to Twój dobrowolny wybór. To czas TYLKO dla Ciebie i tutora.
Zapraszamy!
Szkolenie P. Magdaleny Piniahy
Szkolimy się! Kochani, nasza nauczycielka P. Magdalena Piniaha uczestniczyła w 3-dniowym szkoleniu na Politechnice Bydgoskiej. Tematyka to dobrostan i bioasekuracja w produkcji zwierzęcej. Nasza nauczycielka uczestniczyła w zajęciach z anatomii, miała możliwość zobaczenia pracowni zoofizjoterapii zwierząt, pracowni anatomii czy pracowni związanej z końmi.
Pani Magda zdobytą wiedzę wykorzysta oczywiście podczas prowadzenia zajęć w Technikum Weterynarii. Szkolenie zostało zorganizowane przez Krajowe Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie.
Przywitanie pierwszaków
Nasi uczniowie klas pierwszych zostali przywitani przez Panią psycholog Kamilę Rudnik i otrzymali kilka cennych informacji na temat jej pracy oraz możliwości wsparcia na terenie szkoły. Każdy obecny uczeń otrzymał również list, w którym psycholog szkolny skierował kilka słów od siebie na początek roku szkolnego. Pierwszoklasiści: FAJNIE, ŻE Z NAMI JESTEŚCIE!
Osoby nieobecne podczas spotkania z psychologiem, proszone są o zgłaszanie się do gabinetu 204.
Nabór do grupy Ucznia Zdolnego
Jeśli chciałbyś/chciałabyś rozwinąć swoje pasje, zainteresowania, sam/sama zaistnieć, stworzyć coś dla siebie, dla innych, skorzystać z rozrywki, zabawy, czy poprowadzić własny warsztat, pokaz, a może doświadczenie zapraszamy do programu Ucznia Zdolnego działającego w naszej szkole! To TY decydujesz, jakie działania będzie podejmował zespół przez cały rok szkolny.
Koordynatorem grupy jest P. Monika Skwarek (sala 207), przy współpracy z P. Katarzyną Serafin oraz P. Natalią Zakrzewską.
Obowiązują zapisy do 30.09.2022 r.
Nie zwlekaj, zbliż się do wymarzonego celu. Dołącz do nas!
„Wszystkie śmieci są nasze!”
Nasi nauczyciele wraz z uczniami wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2022”. Hasło tegorocznej, 29. już edycji, to „Wszystkie śmieci są nasze!”. W ramach tej proekologicznej akcji posprzątaliśmy najbliższą okolicę naszej szkoły.
Organizator wydarzenia - Fundacja „Nasza Ziemia” zwraca uwagę, że śmieci przybywa - tych w gospodarstwach domowych i tych porzuconych w naturze. Zatem wobec ogromu bezrefleksyjnego śmiecenia czas powiedzieć głośno: wszystkie śmieci, na całym świecie są nasze - te wytworzone przez człowieka i te posprzątane przez niego. Innych na naszej planecie nie ma.
Dni Szczęścia
Rozpoczynamy Dni Szczęścia w naszej szkole! Co nas czeka?
Czwartek, 22 września – Galeria Szczęśliwych Momentów
Tego dnia przed gabinetem pedagoga/psychologa szkolnego stworzona zostanie specjalna galeria. Za pomocą sznurka, klamerek oraz kolorowych karteczek będziecie mogli podzielić się swoimi szczęśliwymi momentami. Forma wyznań jest dowolna- mogą to być historie opisane, namalowane, a może nawet sfotografowane? Wszystko zależy od Waszej wyobraźni!
Piątek, 23 września – Dzień Dobrego Humoru
Podejmijcie wyzwanie razem z nami i ubierzcie się zabawnie, kolorowo, wzorzyście, rzeczy nie do pary są bardzo mile widziane. Możecie również pomyśleć o zwariowanej fryzurze. Postarajcie się swoim wyglądem kogoś rozbawić i wywołać uśmiech na jego twarzy. Zachęcamy do robienia wspólnych zdjęć w specjalnie przygotowanej ramce i oznaczanie szkoły #DniSzczęściawZSI. Dla klasy, która przygotowuje najbardziej barwne ubrania przewidziana jest nagroda w postaci Całodniowego biletu zwalniającego z pytania. Aby wziąć udział w wyzwaniu należy na jednej z przerw podejść do gabinetu pedagoga/psychologa szkolnego i poprosić go o zrobienie grupowego zdjęcia. Im więcej osób postawi na barwne przebranie, tym większa szansa na wygranie nagrody.
Ponadto w piątek uczniowie oraz nauczyciele będą mogli wziąć udział w sondzie pn. „Czym jest dla Ciebie szczęście?”, która następnie zamieszczona zostanie na profilach społecznościowych szkoły i będzie promować Dni Szczęścia.
Zapraszamy do wspólnej zabawy!
Kacper Surma ze stypendium Prezydenta Miasta Słupska
Z wielką przyjemnością informujemy, że nasz uczeń klasy IV Technikum Weterynarii Kacper Surma otrzymał stypendium Prezydenta Miasta Słupska za wysokie wyniki w nauce w roku szkolnym 2021/2022 oraz uzyskanie tytułu finalisty w Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w Bydgoszczy w bloku „weterynaria”. Nasz uczeń odebrał stypendium w słupskim ratuszu z rąk Pani Wiceprezydent Marty Makuch.
Gratulujemy Kacprowi, Rodzicom oraz nauczycielce prowadzącej - P. Marcie Malinowskiej.
Warsztaty w ramach konkursu "Witkacy pod strzechy"
W ramach konkursu „Witkacy pod strzechy” w warsztatach w naszej szkole przy ul. Przemysłowej udział wzięła młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marynarza Polskiego w Damnicy. Temat zajęć? Plakaty na podstawie motywów z obrazów i dramatów Witkacego. Młodzież wycinała szablony, a następnie tworzyła swój własny plakat. Odwiedził nas również wnuk Witkacego - Maciej Witkiewicz.
Wychowankowie ośrodka mieli także okazję zwiedzić szkołę przy ul. Przemysłowej. Warsztaty zakończyły się poczęstunkiem.
Specjalne podziękowania dla prowadzących warsztaty: P. Pauliny Grosz oraz P. Grzegorza Bożka oraz dla uczniów naszego plastyka:
z klasy 2B LSP: Marysi Augustynowicz, Wiktorii Depki-Prądzyńskiej, Kingi Kreft, Marcina Szcześniaka,
z klasy 3B LSP: Weroniki Tarnowskiej, Oliwii Lemańczyk.
Puchar i wyróżnienia
Nasi uczniowie kl. II i III OPW wrócili z obozu w Skwierzynie z pucharem i wyróżnieniami. Marcel Wieczorek zdobył Puchar Dowódcy 151. batalionu lekkiej piechoty za zajęcie I miejsca w Zawodach Strzeleckich KADET 2022 (wynik 95/100) oraz wyróżnienie od Dowódcy w porozumieniu z instruktorami prowadzącymi zajęcia. Wyróżnienie od Dowódcy za całokształt otrzymali również: Magdalena Genzel oraz Michał Warkocki. Naszym zdolnym uczniom sukcesów pogratulowała Pani Dyrektor Monika Stępnik.
Wręczenie złotych pagonów
Pani Dyrektor Monika Stępnik wyróżniła złotymi pagonami najlepszych uczniów klas PLO za wyniki w nauczaniu w II semestrze roku szk. 2021/2022.
Wyróżnionymi uczennicami są:
Nasze zdolne uczennice w II semestrze roku szk. 2021/2022 uzyskały średnią ocen na poziomie co najmniej 4,7, otrzymały co najmniej bardzo dobrą ocenę z zachowania oraz wzorowo stosowały się do przepisów ubiorczych. Ponadto rodzice wyróżnionych uczennic otrzymają list gratulacyjny.
Brawo!
Obóz kl. II i III OPW w Skwierzynie
Mamy dla Was relację z obozu, w którym uczestniczyły kl. II i III OPW. Zgrupowanie odbyło się w 151. Batalionie Lekkiej Piechoty WOT w Skwierzynie. Nasi kadeci OPW brali udział w zajęciach wprowadzających do zadań wykonywanych przez jednostki lekkiej piechoty, takich jak:
i wiele innych ciekawych zajęć prowadzonych przez instruktorów 151. Batalionu Lekkiej Piechoty WOT w Skwierzynie.
Nasi uczniowie mieli również czas wolny, który spędzali wspólnie m.in. na basenie i przy ognisku.
Opiekunami uczniów byli:
Pani ppor. Żaneta Balcerzak - instruktor wychowania fizycznego 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej,
Pan Tomasz Kosakowski - koordynator OPW,
Pan Bartosz Pakuła - wychowawca kl. III OPW.
Drzewko Marzeń
Ogród, własna klinika weterynaryjna, domek nad jeziorem, a może miłość i szczęście? Wasze marzenia są naprawdę piękne. Wszystkie z nich prezentujemy na Drzewku Marzeń, które stanęło w holu na parterze. Zachęcamy do zapoznania się!
Akcja z okazji Dnia Marzyciela została zorganizowana przez P. Martę Jasnoch-Brzeską - naszego pedagoga specjalnego.
II edycja szkolnego konkursu na plakat promujący naukę języków obcych
Drodzy Uczniowie,
w związku z przypadającym 26 września Międzynarodowym Dniem Języków Obcych zapraszamy do udziału w II edycji szkolnego konkursu na plakat promujący naukę języków obcych.
Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów klas ponadpodstawowych z naszej szkoły.
Głównymi celami konkursu są:
Aby wziąć udział w konkursie należy wykonać plakat w formacie nie mniejszym niż A3 (technika dowolna). Prace należy składać u swoich nauczycieli języka obcego do 26.09.2022 r.
Posiedzenie komisji konkursowej i ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 29.09.2022 r.
Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!
Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.
`W imieniu zespołu nauczycieli języka niemieckiego: koordynator konkursu - Zofia Pstrągowska-Misiuk
Wręczenie pagonów
Nasz nauczyciel Arkadiusz Herman wręczył pagony uczniom klas policyjnych: II PLO, III PLO oraz IV PLO.
Do każdej klasy przypisana jest jedna belka. Uczniowie klas pierwszych noszą pagony z jedną belką („młodszy uczeń”), uczniowie klas drugich z dwiema belkami („uczeń”), klas trzecich z trzema belkami („starszy uczeń”), a uczniowie klas czwartych z czterema belkami („uczeń abiturient”).
Umieszczony na pagonie obok belki romb oznacza ucznia pełniącego funkcję przewodniczącego klasy.
Do każdego pagonu określającego poziom kształcenia przypisana jest nazwa pełniąca funkcję stopnia służbowego.
Uczniowie zobowiązani są do stosowania stopni podczas składania meldunków na zajęciach, służbowego przedstawiania się oraz do sporządzania prac pisemnych w trakcie zajęć z podstaw prewencji i podstaw prawa oraz technik interwencji i samoobrony.
Pagony występują w dwóch kolorach: srebrnym i złotym.
Pagony w kolorze złotym przysługują uczniom, którzy w poprzednim semestrze spełnili następujące warunki:
Złote pagony będą wręczane uroczyście przez Panią Dyrektor szkoły podczas apelu dla wszystkich klas policyjnych, w obecności uczniów, wychowawców klas i nauczycieli przedmiotów policyjnych.
Zapraszamy do galerii!
Dzień marzyciela
Kto z nas chociaż raz w życiu nie chodził z głową w chmurach? A może często zdarza się Wam myśleć o „niebieskich migdałach”? Wszyscy o czymś marzymy, dlatego też podzielmy się swoimi marzeniami z okazji Dnia Marzyciela, który obchodzić będziemy w szkole w dniach 8-9 września. Specjalne karteczki, na których będziecie mogli zapisać swoje marzenia otrzymacie od wychowawców.
Pamiętajcie, wszystkie marzenia są anonimowe i zostaną zaprezentowane na specjalnym drzewie marzeń, które zawiesimy na szkolnym korytarzu. Szczegółowych informacji udzielą wychowawcy klas.
Zapraszamy do wspólnej zabawy!
Elektrośmieci oddajesz - nagrody dostajesz
Z dumą informujemy, że społeczność uczniowska ZSI wraz z P. Moniką Skwarek oraz P. Aliną Salnik - koordynatorkami akcji, zajęła II miejsce w województwie pomorskim w VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Elektrośmieci oddajesz – nagrody dostajesz” w roku szkolnym 2021/22.
Nagrodą za zajęcie II miejsca jest 1 500 zł oraz za każdy kilogram elektrośmieci przekazany do recyklingu - 149,80 zł. Suma: 1 649,80 zł.
Doceniamy Wasz wysiłek włożony w upowszechnianie wiedzy z zakresu postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym oraz zużytymi bateriami. Takie działania na rzecz środowiska są bardzo ważne.
Serdecznie gratulujemy!!!
Tutoring - spotkanie dla rodziców
Dnia 8.09.2022 r. (czwartek) o godz. 15:30 i 16:15 w auli szkolnej odbędzie się spotkanie dla rodziców uczniów zainteresowanych udziałem w Tutoringu.
Jeśli Twoje dziecko chce się rozwijać, lubi wyzwania, poszukuje własnej drogi bądź chce poznać swoje mocne strony i je rozwijać - Tutoring to właśnie odpowiednie zajęcia!
Tutoring jest Twoim dobrowolnym wyborem. To czas TYLKO dla Ciebie i tutora.
Zapraszamy serdecznie
Maria Lelakowska i Monika Skwarek
Kiermasz podręczników
Kochani, przed nami kiermasz podręczników, który odbędzie się już w najbliższą środę na długich przerwach- w godzinach 11.15-11.30 oraz 12.15-12.30 w auli szkolnej.
Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby, które chcą sprzedać lub kupić podręczniki!
W razie pytań prosimy o kontakt z P. Justyną Witek (sala 201).
Obóz szkoleniowy klasy I OPW
Kochani, kiedy większość z nas miała jeszcze wakacje, nasi nowi uczniowie klasy I OPW uczestniczyli w trzydniowym obozie szkoleniowo-kondycyjnym.
W dniach 29-31.08 w Smołdzińskim Lesie młodzież poznała Regulamin Ogólny SZ RP (przełożony i podwładny, młodszy i starszy stopniem) oraz zasady zachowania się żołnierza w różnych sytuacjach. Był także marsz kondycyjny oraz ćwiczenia praktyczne wybranych elementów musztry indywidualnej. Nie mniejszą atrakcją były zajęcia z wykorzystaniem replik ASG, ćwiczenia podstaw taktyki i poruszania się na polu walki.
Opiekunami uczniów byli:
Zapraszamy do galerii!
Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023
Witamy wszystkich uczniów, nauczycieli i całą społeczność szkolną po przerwie wakacyjnej. Czas na letni wypoczynek powoli dobiega końca. Dlatego chcielibyśmy zaprosić na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego, która tradycyjnie odbędzie się dnia 1 września, tym razem jednak na placu przed szkołą. Z pewnością tęsknicie do szkolnych murów, kolegów i koleżanek, a uczniowie klas pierwszych chętnie poznają zwyczaje ZSI i SMS.
Uroczystość będzie przebiegała w następującym porządku:
Godz. 9.00 – klasy: 2, 3 i 4 Technikum Weterynarii
2, 3 i 4 Liceum Sztuk Plastycznych
Godz. 10.00 – klasy: 2, 3, 4 Policyjne Liceum Ogólnokształcące
2, 3 Oddział Przygotowania Wojskowego
2, 3, 4 Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego
4 Medyczne Liceum Ogólnokształcące
Godz. 11.00 – klasy: 1 Liceum Sztuk Plastycznych
1 Technikum Weterynarii
1 Oddział Przygotowania Wojskowego
1 Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego
1 Policyjne Liceum Ogólnokształcące
6, 8 Szkoła Podstawowa SMS
Zapraszamy!