Terminy egzaminów poprawkowych w sierpniu 2022 r.

Zapraszamy osoby mające poprawki do zapoznania się z terminarzem egzaminów poprawkowych w sierpniu 2022 r.

Harmonogram konsultacji przed egzaminem poprawkowym

Dodano 11.07.2022

Wyjazd do Rowów

Kochani, mamy dla Was relację z wyjazdu kl. 1A i B LSP do Rowów. Grupa ze specjalizacji aranżacja wnętrz dokonała pomiarów domków szachulcowych, aby zaprojektować wnętrza tych obiektów. Realizacja projektu nastąpi już we wrześniu! Mieliśmy również okazję poznać sposób montażu takich domków. Zwieńczeniem było ognisko z kiełbaskami.

Opiekunem uczniów była P. Julita Rzeppka.

Dodano 07.07.2022

Witryna dla Centrum Informacji Turystycznej

Nasze nauczycielki P. Katarzyna Serafin i P. Julita Rzeppka wykonały witrynę dla Centrum Informacji Turystycznej w Słupsku związaną z 56. Festiwalem Pianistyki Polskiej, który odbywa się w Słupsku w dniach 3-8 września. Spójrzcie na efekty prac.

Dodano 07.07.2022

Matura 2022 - wyniki

Czas na podsumowanie wyników tegorocznych matur.

Zdawalność w ZSI wyniosła aż 86%, w tym:

  • w Medycznym Liceum Ogólnokształcącym - 79%,
  • w Policyjnym Liceum Ogólnokształcącym - 91%,
  • w Liceum Sztuk Plastycznych - 91%,
  • w Technikum ZSI - 83%.

Jesteśmy sporo powyżej średniej, zarówno wojewódzkiej, jak i krajowej, ponieważ zdawalność w województwie pomorskim to 76% (w liceach 82%, w technikach 68%), natomiast w kraju - 78% (w liceach 84%, a w technikach 69%).

Było też kilka tzw. „setek” czyli osób, które napisały dany egzamin na 100%.

Szczegółowe informacje zostaną opublikowane w późniejszym terminie.

Zarówno uczniom, jak i ich nauczycielom gratulujemy świetnych wyników. To nasz wspólny sukces. Życzymy powodzenia w realizacji dalszych planów!!!

Dodano 05.07.2022

Grupa Ucznia Zdolnego

Prezentujemy filmik, który przybliży Wam grupę Ucznia Zdolnego, do której w tym roku szkolnym należeli:Aleksandra Zagorodnikow, Alicja Bieniek, Dominika Jazowska, Ewa Bugała, Julia Kułakowska, Maja Kalinowska, Oliwia Wojtanowska, Weronika Renka i Kacper Surma oraz nauczycielki: P. Monika Skwarek i P. Kasia Serafin.

Dziękujemy za wspólnie spędzony rok i już nie możemy doczekać się września!

Dodano 01.07.2022

Bursztyn bez tajemnic

Mamy dla Was relację z zajęć kl. III A LSP w pracowni wyrobów z bursztynu. Na początku uczniowie dowiedzieli się kiedy i jak powstał bursztyn oraz gdzie występuje. Następnie poznali rodzaje bursztynów i sposoby, jak je rozpoznawać. Teraz znają już także sposoby obróbki bursztynu i rozpoznają urządzenia używane dawniej i dziś. Dziękujemy prowadzącemu za cenną wiedzę! Opiekunką klasy była P. Alicja Prokop.

Dodano 30.06.2022

Podziękowania od DKMS

Pod koniec marca uczniowie klas 3APLO, 3AMLO oraz 3ALOS przeprowadzili w ramach projektu Zwolnieni z Teorii akcję zbierania wymazów do bazy dawców szpiku kostnego. Akcja okazała się niemałym sukcesem, a DKMS postanowił nas wyróżnić. Otrzymane podziękowania i certyfikat przedstawiamy poniżej.

Warto nadmienić, że uczniowie zostali finalistami Zwolnionych z Teorii i otrzymali dyplomy finalistów podczas uroczystej gali, która odbyła się w Warszawie.

Dodatkowo przypominamy, że każdy z Was może zostać potencjalnym dawcą. Wystarczy zarejestrować się na stronie DKMS lub wejść w link.

To nic nie boli!

Dodano 29.06.2022

II termin egzaminów wstępnych do OPW i PLO

Jesteśmy po II terminie egzaminów wstępnych do Oddziału Przygotowania Wojskowego i Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego. Za wszystkich kandydatów trzymamy mocno kciuki i mamy nadzieję, że w takim składzie zobaczymy się we wrześniu!

Dodano 24.06.2022

List gratulacyjny od Piotra Müllera

Drodzy Uczniowie,

przekazujemy Wam list gratulacyjny, który otrzymaliśmy od Piotr Müller. Dołączamy się do gratulacji i życzymy bezpiecznych wakacji!

Dodano 24.06.2022

Zakończenie roku szkolnego

Rok szkolny 2021/2022 za nami. To był owocny i twórczy czas. Dzisiejsze uroczyste zakończenie to doskonała okazja do podziękowania naszym uczniom za sumienną naukę, a nauczycielom za aktywną pracę. Dziękujemy również Dyrekcji za przychylność oraz Rodzicom za wsparcie i zaangażowanie. Naszą dzisiejszą uroczystość uświetnili goście z jednostek, z którymi szkoła współpracuje. Gościliśmy Pana Majora Sebastiana Radziwonkę z 7. Brygady Obrony Wybrzeża w Słupsku, Pana Majora Piotra Starynowicza zastępcę Wojskowego Centrum Rekrutacji, Pana Nadkomisarza Przemysława Kaczorowskiego Naczelnika Wydziału do spraw Ochrony Informacji Niejawnych oraz Młodszego Inspektora Pana Pawła Molisa Komendanta II Komisariatu Policji w Słupsku.

To był dobry rok! Przed nami długo wyczekiwane wakacje. Uważajcie na siebie i do zobaczenia we wrześniu! Absolwentom życzymy oczywiście powodzenia na dalszej ścieżce kariery.

A tymczasem… zapraszamy do galerii!

Dodano 23.06.2022

Dzień z wychowawcą

Uczniowie 2 klasy Technikum Weterynarii pod opieką P. Moniki Skwarek uczestniczyli w zajęciach integracyjnych z wychowawcą w Parku Kultury i Wypoczynku w Słupsku. Mimo nie najlepszej pogody wyjście zaliczamy do jak najbardziej udanych. Każda chwila na wspólne rozmowy jest doskonałą okazją, by lepiej się poznać.

Dodano 23.06.2022

II termin egzaminów wstępnych do OPW i PLO

Zastanawiasz się nad wyborem szkoły średniej? Chciałbyś/abyś w przyszłości pracować w służbach mundurowych? Pierwszy termin egzaminów wstępnych do Oddziału Przygotowania Wojskowego i Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego za nami, ale nic straconego! Możesz przystąpić do egzaminu w drugim terminie, który odbędzie się już 28.06.2022 r. o godz. 9:00.

Będzie to test sprawności fizycznej dla kandydatów:

  • bieg po „kopercie”,
  • rzut piłką lekarską w przód zza głowy z miejsca,
  • skłony tułowia w przód z leżenia tyłem w ciągu 30 sek.,
  • uginanie i prostowanie ramion w podporze.

Czekamy na Ciebie!

Dodano 22.06.2022

Sukces Wiktorii Bastek

z dumą informujemy, że Wiktoria Bastek z kl. II PLO osiągnęła spory sukces podczas XXII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier 2022” w Suwałkach. Wiktoria wystąpiła w dwóch formacjach tanecznych z zespołem Finezja Sławno zajmując 2x III miejsce (w mini formacji oraz w formacji). Tym samym znajdując się na podium, zespół dostał nominację do wzięcia udziału w Międzynarodowych Festiwalach w Bułgarii, Grecji i we Włoszech, a za otrzymanie Perłowej Muszelki otrzymał nominację na Festiwal do Chorwacji.

Wiktoria odniosła sukcesy również podczas VI Ogólnopolskiego Turnieju Formacji Tanecznych „Nadmorskie Rytmy” w Łebie:

  • II miejsce z zespołem Finezja Sławno,
  • II miejsce w Impro Solo Jazz Dance w kat. powyżej 15 lat,
  • III miejsce w Solo Taniec Współczesny w kat. powyżej 15 lat.

Gratulujemy!!!

Dodano 21.06.2022

VII Pomorski Dzień Otwarty dla Klas o Profilu Policyjnym

Na terenie Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku odbył się „VII Pomorski Dzień Otwarty dla Klas o Profilu Policyjnym”. W tegorocznej edycji udział wzięło blisko 800 uczniów klas mundurowych z województwa pomorskiego. W tym wydarzeniu nie zabrakło również uczniów naszej szkoły z klasy I i II Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego pod opieką P. Arkadiusza Hermana.

Młodzież miała możliwość przyjrzeć się pracy nie tylko policjantów, ale również innych instytucji współpracujących z Policją w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa. 😉 Dla uczestników przygotowano pokazy przewodników psów służbowych, samoobrony i technik interwencji oraz dynamicznego zatrzymania niebezpiecznego przestępcy. Po zakończeniu oficjalnej części funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku zaprezentowali możliwości użycia armatki wodnej jako jednego ze środków przymusu bezpośredniego stosowanego przez pododdziały zwarte Policji. Całość wydarzenia uświetniły występy Orkiestry Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku oraz zespołu „ABBA Show”.

Uczniowie klas policyjnych, którzy na co dzień w szkole zdobywają wiedzę teoretyczną związaną ze służbą w Policji, mogli w praktyczny sposób zapoznać się ze sprzętem będącym na wyposażeniu różnych formacji mundurowych, m.in. robotem pirotechnicznym wykorzystywanym do usuwania niewybuchów, policyjnym „busem wypadkowym” specjalnie przystosowanym do udziału w zdarzeniach, łodzią motorową oraz innymi pojazdami służbowymi będącymi na wyposażeniu Policji.

Po wizycie w Gdańsku uczniowie zdobyli odpowiedzi na wiele pytań dotyczących ich przyszłego zawodu: jak wygląda w praktyce praca w Policji i w innych służbach mundurowych, czy jakie trzeba mieć predyspozycje, by wybrać zawód wojskowego lub strażaka. Wszyscy z wycieczki wrócili z uśmiechami na twarzy, co świadczy o tym, że wyjazd był ciekawy i udany.

Dodano 21.06.2022

Redakcja TV Słupsk

Dziś ponownie gościliśmy Redakcję TV Słupsk. Tematyka? Jak zawsze niezwykle różnorodna: szkolenie metodyczno-instruktorskie dla nauczycieli klas wojskowych, II termin egzaminów wstępnych do Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego, Oddziału Przygotowania Wojskowego i Liceum Sztuk Plastycznych, Kacper Surma finalistą w Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, ceramika artystyczna jako nowa specjalizacja w Liceum Sztuk Plastycznych i praca psychologa w naszej szkole. Emisja już w piątek!

Dodano 20.06.2022

Harmonogram zakończenia roku szkolnego 2021/2022

Przedstawiamy harmonogram zakończenia roku szkolnego 2021/2022. O wskazanych poniżej godzinach serdecznie zapraszamy wszystkich na uroczystość zakończenia roku szkolnego na aulę, następnie po uroczystości głównej prosimy o udanie się do poszczególnych klas według harmonogramu na spotkanie z wychowawcą.

Dodano 20.06.2022

Mistrzostwo Polski Karoliny Ostrowskiej

Z wielką przyjemnością informujemy, że uczennica klasy II PLO Karolina Ostrowska zdobyła mistrzostwo Polski w tańcu WADF w Bydgoszczy - I miejsce rumba solo Youth &Adults Debiuty. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Dodano 15.06.2022

Kacper Surma finalistą

Jak już informowaliśmy, w dniach 8-9 kwietnia 2022 r. odbyły się eliminacje okręgowe Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w Bydgoszczy. Kacper Surma, uczeń 3 klasy TW, brał udział w bloku „weterynaria” i zajął II miejsce, co zaklasyfikowało go do eliminacji ogólnopolskich (centralnych).

W dniach 27-28 maja 2022 r. odbyły się eliminacje centralne, w których Kacper zdobył tytuł finalisty. Ten sukces umożliwia Kacprowi studiowanie na wybranych uczelniach weterynaryjnych z pominięciem rekrutacji.

Nauczycielem prowadzącym Kacpra jest P. Marta Malinowska.

Gratulujemy sukcesu zarówno Kacprowi, jak i P. Marcie!

Dodano 15.06.2022

Festiwal Sportu i Nauki

Nasi uczniowie klas policyjnych wzięli udział w Festiwalu Sportu i Nauki, który Akademia Pomorska zorganizowała w ramach obchodów Święta Uczelni. Młodzież była wraz ze swoimi wychowawcami: P. Natalią Zakrzewską oraz P. Andrzejem Fijałkowskim.

W trakcie pobytu młodzi adepci sztuki policyjnej uczestniczyli w licznych pokazach, takich jak:

  • pokaz technik bokserskich,
  • pokaz strojów i tańca historycznego,
  • pokaz sprzętu służb mundurowych i medycznych.

Ponadto cztery uczennice: Vanessa Barteczka, Aleksandra Grabowska, Alicja Bieniek oraz Lilianna Jaciubek pod opieką insp. Arkadiusza Hermana wzięły udział w konkursie strzeleckim, w którym zajęły IV miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Dzięki takim spotkaniom uczniowie integrują się, mają możliwość poznania tematyki prowadzonych w naszym województwie badań naukowych, spędzenia czasu na świeżym powietrzu, poznania studentów czy nawet zrobienia kiszonek.

Bardzo dziękujemy Akademii Pomorskiej za zaproszenie i liczymy na więcej okazji do tak miłych spotkań!

Dodano 14.06.2022

Rozstrzygnięcie konkursu projektowego na identyfikację wizualną galerii P25

Przedstawiamy prace, które nadesłano na konkurs projektowy na identyfikację wizualną galerii artystycznej P25 powstającej w nowej siedzibie Liceum Sztuk Plastycznych im. S. I. Witkiewicza. Konkurs skierowany był do wszystkich uczniów liceów plastycznych w Polsce (publicznych i niepublicznych) i dotyczył stworzenia identyfikacji wizualnej galerii artystycznej (logo, wizytówka, papier firmowy, koperta).

Uroczysta inauguracja galerii połączona była z otwarciem wszystkich pracowni w naszej nowej siedzibie (pracownia rysunku i malarstwa, fotograficzna, rzeźby, projektowania graficznego, projektowania wyrobów artystycznych i aranżacji wnętrz).

Cele konkursu:

  • popularyzacja projektowania graficznego jako samodzielnej dyscypliny sztuki;
  • rozwijanie umiejętności manualnych i technicznych uczniów w obszarze projektowania graficznego;
  • prezentacja różnych punktów widzenia danego zagadnienia projektowego;
  • prezentacja różnych rozwiązań formalnych problemu projektowego;
  • zainteresowanie młodzieży do opracowania profesjonalnego brandingu galerii;
  • współpraca między szkołami artystycznymi w Polsce;
  • szeroka promocja szkoły oraz galerii szkolnej.

W dniu 31 marca 2022 roku w budynku Liceum Sztuk Plastycznych im. S. I Witkiewicza w Słupsku zebrała się komisja konkursowa, w celu wyłonienia zwycięzcy konkursu.

Komisja pod przewodnictwem dr Agaty Królak (Wydział Grafiki ASP w Gdańsku) składająca się z dyrektora szkoły- mgr Moniki Stępnik oraz nauczycieli przedmiotów artystycznych przyznała następujące nagrody:

GRAND PRIX:
Blanka Grzesik - Zamość, op. art. Michał Mazurkiewicz

Wyróżnienia:

  • Oskar Pańczyk - Zamość, op. art. Michał Mazurkiewicz
  • Magdalena Berdychowska - Nowy Wiśnicz, op. art. Marcin Urbańczyk

Dyrektor szkoły, Monika Stępnik, postanowiła przyznać nagrodę pozaregulaminową:
Aleksandra Reutowicz - Bydgoszcz, op. art. Franciszek Otto

Na konkurs wpłynęło 38 prac z 4 szkół plastycznych w Polsce. Komisja z zadowoleniem zauważa wysoki poziom artystyczny oraz różnorodność interpretacji tematu.

Prace zakwalifikowane na wystawę pokonkursową:

PLSP im J. Matejki w Nowym Wiśniczu:

  • Anna Maria Zawłocka - op. art. Marcin Urbańczyk
  • Weronika Piotrowicz - op. art. Marcin Urbańczyk
  • Agnieszka Kowalska - op. art. Marcin Urbańczyk
  • Martyna Fudala - op. art. Marcin Urbańczyk
  • Agnieszka Olesik - op. art. Marcin Urbańczyk
  • Wiktoria Tarasek - op. art. Marcin Urbańczyk
  • Sara Szeliga - op. art. Marcin Urbańczyk

ZSP im L. Wyczółkowskiego w Bydgoszczy:

  • Magdalena Kudeł - op. art. Aleksandra Bojarska

PLSP im. B. Morando w Zamościu:

  • Matylda Kowalczuk - op. art. Michał Mazurkiewicz
  • Milena Organista - op. art. Michał Mazurkiewicz
  • Karolina Krościenko - op. art. Michał Mazurkiewicz
  • Daria Żukowska - op. art. Mateusz Kitka

ZPPKP im. J. Cybisa w Opolu:

  • Aleksandra Taratuta - op. art. Maciej Markowicz
  • Kamila Żukiewicz - op. art. Maciej Markowicz
  • Kinga Milejska - op. art. Maciej Markowicz
  • Liliana Skibe - op. art. Maciej Markowicz
  • Maja Mejger - op. art. Maciej Markowicz
  • Maryna Tas - op. art. Maciej Markowicz
  • Martyna Willmann - op. art. Maciej Markowicz
  • Mateusz Mościcki - op. art. Maciej Markowicz
  • Milena Cyrys - op. art. Maciej Markowicz
  • Nikola Flis - op. art. Maciej Markowicz
  • Olaf Brzozowski - op. art. Maciej Markowicz
  • Wiktoria Simon - op. art. Maciej Markowicz
  • Wiktoria Sowa - op. art. Maciej Markowicz
  • Zuzanna Ślusarczyk - op. art. Maciej Markowicz

Laureatce gratulujemy, a wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za udział!

Dodano 14.06.2022

Egzamin wstępny do Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego

Za nami również egzamin wstępny dla kandydatów do Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego, który odbył się pod okiem P. Arkadiusza Hermana. Był to także test sprawności fizycznej polegający na wykonaniu 4 sportowych zadań:

  • bieg po „kopercie”,
  • rzut piłką lekarską w przód zza głowy z miejsca,
  • skłony tułowia w przód z leżenia tyłem w ciągu 30 sek.,
  • uginanie i prostowanie ramion w podporze.

Trzymamy kciuki za wszystkich przyszłych policjantów i policjantki i mamy nadzieję, że widzimy się już we wrześniu!

Dodano 14.06.2022

Egzamin wstępny do Oddziału Przygotowania Wojskowego

Za nami egzamin wstępny dla kandydatów do Oddziału Przygotowania Wojskowego. Był to test sprawności fizycznej. Po solidnej rozgrzewce przyszedł czas na wykonanie 4 sportowych zadań:

  • bieg po „kopercie”,
  • rzut piłką lekarską w przód zza głowy z miejsca,
  • skłony tułowia w przód z leżenia tyłem w ciągu 30 sek.,
  • uginanie i prostowanie ramion w podporze.

O właściwy przebieg zmagań i prowadzenie punktacji dbał P. Arkadiusz Herman.

Trzymamy kciuki za wszystkich kandydatów i życzymy świetnych wyników!

Dodano 14.06.2022

Poznaj Polskę

Uczniowie klasy 2 TW oraz 3 C TW pod opieką P. Moniki Skwarek i P. Marii Lelakowskiej uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Malborka i Gdańska zorganizowanej w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”, które jest częścią Polskiego Ładu.

Odwiedziliśmy m.in. Muzeum Zamkowe w Malborku, Muzeum Poczty Polskiej w Gdańsku, Starówkę Gdańska i Malborka. Piękne widoki i słoneczna pogoda pozwoliły nam poczuć już klimat zbliżających się wakacji. Mimo sporej liczby kilometrów (bo dbaliśmy również o formę i nasze zdrowie) wyjazd zaliczamy do naprawdę udanych. Razem zawsze jest wesoło. ;)

#poznajpolske

Dodano 13.06.2022

Nowa specjalizacja w LSP: ceramika artystyczna!

Nie zwalniamy tempa! Po pozyskaniu nowego budynku przy ul. Przemysłowej i przeznaczeniu go na pracownie artystyczne oraz po uroczystym otwarciu Galerii P25 działamy dalej! Już od nowego roku szkolnego 2022/2023 ruszamy z nową specjalizacją w naszym Liceum Sztuk Plastycznych. Ceramika artystyczna to jedna ze specjalizacji specjalności artystycznej o nazwie: formy rzeźbiarskie. Ze względu na swoją specyfikę jest dyscypliną łączącą elementy projektowania, rysunku, malarstwa i rzeźby. Kształcenie uczniów w tej dziedzinie rozwija ich umiejętności planowania, gospodarowania materiałami czy współdziałania w grupie. Inspiruje do innowacyjnych działań artystycznych i technicznych. Rozwija wyobraźnię przestrzenną, wrażliwość na formę, teksturę i kolor. Po ukończeniu edukacji absolwent jest przygotowany do pracy zawodowej (praca w ośrodkach kultury, działalność artystyczna w galeriach, muzeach czy własna działalność gospodarcza) oraz do kształcenia się na poziomie akademickim.

Tylko teoria? Nie ten adres. Stawiamy na teorię maksymalnie wspieraną zajęciami praktycznymi. Mamy świetnie wyposażoną pracownię, w której będą odbywać się tematyczne warsztaty. Uczniowie mają do dyspozycji dwa piece ceramiczne, komorę do szkliwień, walcarkę do gliny i koło garncarskie. Dzięki temu stwarzamy naprawdę solidne podstawy kształcenia. Zajęcia będą odbywać się: w I roku nauki - 3h/tyg., w II roku - 3h/tyg., w III - 4h/tyg., w IV - 3h/tyg. i w V - 5h/tyg. Nauczycielem prowadzącym będzie P. Klaudia Kania - absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Po okresie kształcenia uczeń:

  • rozpoznaje podstawowe materiały i techniki z zakresu ceramiki użytkowej i unikatowej,
  • rozumie podstawowe procesy technologiczne zachodzące podczas formowania, suszenia i wypalania ceramiki,
  • kreuje formę przestrzenną z wyobraźni, umiejętnie transformuje pojęcia i idee na język ceramiki artystycznej,
  • rozróżnia podstawowe techniki formowania ceramiki, takie jak: modelowanie ręczne, odlewanie, toczenie,
  • wykazuje się podstawową wiedzą z zakresu historii ceramiki i rozumie jej wpływ na współczesny rozwój tej dyscypliny,
  • organizuje proces realizacyjny, projektuje i wykonuje: szkice koncepcyjne, rysunek wykonawczy, model w skali; właściwie planuje pracę, dzieląc ją na określone etapy: formowanie, suszenie, wypalanie, dekorowanie, wypalanie,
  • sporządza dokumentację własnej pracy, korzystając z dostępnych programów graficznych i środków przekazu,
  • prezentuje efekty swojej pracy, opisuje kontekst jej powstania i źródła inspiracji, w sposób zrozumiały przedstawia proces technologiczny.

Ponadto uczniowie uczestniczą w działaniach warsztatowych projektując i realizując formę przestrzenną i płaską w poznanych technikach ceramicznych z uwzględnieniem możliwości technologicznych.

Dodano 13.06.2022

Łowieckie Kółko Zainteresowań "Hubertus" w terenie

Uczestnicy Łowieckiego Kółka Zainteresowań „Hubertus” wzięli udział w zajęciach terenowych. Dzięki uprzejmości Pana Piotra, myśliwego z KŁ „Cietrzew”, poznali rasę Mały Musterlander. Izyda z hodowli Munsterlander Vom Hebrondamnitz FCI dała wspaniały pokaz pracy psa myśliwskiego. Dziękujemy za wprowadzenie nas w temat kynologii łowieckiej i szkolenia psów, ale przede wszystkim za przekazaną wiedzę i mile spędzony czas.

Dodano 13.06.2022

Superhero relacja

Gorący piątek zakończył się dniem Superhero. Były słodkości, pamiątkowe zdjęcia, filmy, śpiewy i rozmowy do samego rana. Opiekę w nocy sprawowały Panie Katarzyna Serafin, Weronika Jędrzejczak, Natalia Zakrzewska oraz Monika Skwarek. A jakie Wy macie supermoce?

Dodano 10.06.2022

Festiwal młodych talentów 2022

Po długiej przerwie i wielu ograniczeniach, w tym roku szkolnym ponownie został zorganizowany konkurs „Mam Talent ZSI i SMS 2022”. Konkurs miał na celu rozwijanie kreatywności uczestników, promowanie i odkrywanie młodych talentów, jak i popularyzację działań artystycznych jako jednej z form spędzania wolnego czasu. W tym roku mieliśmy przyjemność podziwiać 11 występów.

Uczestników oceniano w trzech kategoriach:

  • Talent sceniczny
  • Talent muzyczny
  • Talent wokalny

Świetnym uzupełnieniem naszego wydarzenia było wspaniałe jury w składzie: P. Maria Lelakowska, P. Bartosz Chomicz, P. Tadeusz Żakieta oraz P. Natalia Hendrych.

Część główną konkursu poprowadziły uczennice 2 klasy Technikum Weterynarii: Michalina Trześniak i Julia Kalecińska, zaś operatorem sprzętu był Jakub Kuligowski - uczeń 3 klasy Medycznego Liceum Ogólnokształcącego.

Poziom przygotowania był naprawdę wysoki. Jury miało bardzo trudny wybór.

Ostatecznie miejsce I ex aequo zajęły Julia Hetmańska z kl. 2 A TW oraz Wiktoria Bastek z kl. 2 PLO, miejsce II otrzymał Michał Sabadach z kl. 3 B LSP, zaś miejsce III, również ex aequo, Laura Kostrubiec z kl. 3 B LSP oraz duet Maja Kwiatkowska i Gabriela Czernielewska z kl. 2 A LSP.

Gratulacje!

Emocji było naprawdę dużo. Po pełnym skupieniu publiczności podczas występów, jak i uśmiechu na ich twarzach można wnioskować, że impreza była udana.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy za udział, a zwycięzcy dyplomy i drobne upominki. Organizatorkami tegorocznej imprezy były Panie: Natalia Hendrych, Monika Skwarek oraz Maria Lelakowska.

Wszystkim serdecznie dziękujemy i gratulujemy odwagi i zaangażowania, a już dziś zapraszamy serdecznie na kolejną edycję!

Dodano 09.06.2022

"Sztuka plakatu"

W naszym nowym budynku LSP przy ul. Przemysłowej mieliśmy przyjemność gościć słupskiego artystę P. Andrzeja Szczepłockiego, który poprowadził wykład pt. „Sztuka plakatu”, a także zaprezentował własną twórczość. Dziękujemy za przekazaną wiedzę i mile spędzony czas!

Dodano 09.06.2022

Superhero - przypomnienie!

Przypominamy, że już jutro Superhero w ZSI! Zapraszamy do włączenia się do zabawy i przebrania w stroje swoich ulubieńców! Do zabawy zapraszamy zarówno uczniów, jak i pracowników szkoły. Na jutro przewidziany jest również kiermasz wypieków (zebrane środki przekażemy na cel charytatywny) i fotościanka. Nie mniej atrakcji czeka na Was wieczorem, kiedy to noc filmową rozpoczniemy z Avengersami. Noc filmowa potrwa od 18:30 do 6:00.

Przypominamy, że aby do nas dołączyć, wystarczy zgłosić się po zgodę dla rodziców do jednej z naszych nauczycielek: P. Moniki Skwarek, P. Natalii Zakrzewskiej lub P. Katarzyny Serafin.

Zapraszamy!

Dodano 08.06.2022

Bezpieczeństwo w Cyberprzestrzeni

W Komendzie Miejskiej Policji w Słupsku odbyła się Gala Finałowa podsumowująca konkurs organizowany przez Akademię Pomorską w Słupsku „Bezpieczeństwo w Cyberprzestrzeni”. Po uroczystym wręczeniu nagród laureatom przyszedł czas na podpisanie porozumień o współpracy pomiędzy Akademią Pomorską a szkołami z naszego regionu. W imieniu Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego przy ZSI porozumienie podpisała Pani Dyrektor Monika Stępnik. Jakie korzyści wynikają z zawartej umowy? To umożliwienie naszym uczniom oraz nauczycielom uczestnictwa w wykładach otwartych, konferencjach, sesjach naukowych itp., organizowanie dla uczniów spotkań ze studentami, prowadzenie doradztwa naukowego i metodycznego dla zainteresowanych nauczycieli czy wspólne działania na rzecz edukacji młodzieży. Ponadto Akademia Pomorska objęła naszą szkołę patronatem naukowym.

Po części oficjalnej uczniowie mieli okazję wziąć udział w specjalistycznych warsztatach: „Algorytmy asymetryczne w bezpiecznej komunikacji” (prowadzący: mgr inż. Mariusz Terebecki) oraz „Daktyloskopia w kryminalistyce” (prowadzący: mgr Waldemar Kuczma).

Dodano 07.06.2022

Gra korytarzowa

W ramach działań z okazji Dnia różnorodności uczniowie naszej szkoły wzięli również udział w grze korytarzowej. Każdy zespół miał do wykonania 7 zadań ukrytych na korytarzach naszej szkoły. Młodzież między innymi oceniała, które sytuacje i zachowania według nich powinny być tolerowane i akceptowane, wypisywała hasła odpowiadające na pytanie: co można zrobić, aby tolerancja zaistniała w naszej szkole/klasie, rozwiązywała test sprawdzający czy jesteśmy osobami tolerancyjnymi czy oceniała swoich nowych sąsiadów na podstawie zdjęcia (pierwsze wrażenie ma znaczenie). Uczniowie poszukiwali również wśród społeczności szkolnej podobieństw, np. osób, które mają tyle samo sylab w imieniu co Ty, osób, które docierają do szkoły w taki sam sposób jak Ty, osób, które mają oczy tego samego koloru jak Ty, czy osób, które lubią taką samą potrawę jak Ty.

Sami zobaczcie, jesteśmy różnorodni, wiele nas różni, ale tak naprawdę wiele nas też i łączy. Jesteśmy równi i tak samo ważni, każdy z nas.

Bądźmy zatem otwarci!

Dodano 07.06.2022

Dzień różnorodności

W naszej szkole akcentowaliśmy dzień różnorodności. Na godzinach wychowawczych zostały przeprowadzone zajęcia o tolerancji. Podczas zajęć uczniowie wykonywali ludziki, na których zapisywali z czym kojarzy im się słowo tolerancja, różnorodność. Uczniowie naszej szkoły przygotowywali także plakaty na temat: Co nas łączy? Efekty prac uczniów można było podziwiać na holu naszej szkoły. Ponadto tego dnia każda klasa wybrała dominujący kolor, w który się ubrała ukazując w ten sposób swoją osobowość.

Wszystkie klasy pokazały swoją różnorodność, wyjątkowość w najbardziej kreatywny sposób (jedna klasa miała białe skarpety i klapki, inna wianuszki, itd.).

Podczas przerw odbyła się również sesja zdjęciowa ukazująca tak piękną różnorodność w naszej szkole. Różnimy się nie tylko tym, jacy jesteśmy, lecz przede wszystkim tym, jak postrzegamy różne rzeczy i sytuacje. Ten dzień był dla nas wyjątkowy i radosny. Różni, ale jednak równi!

Dodano 06.06.2022

Dzień Dziecka w Ustce

Mamy dla Was relację z wycieczki do Ustki klasy 3AMLO i 3APLO pod opieką wychowawczyni P. Natalii Zakrzewskiej. Z okazji Dnia Dziecka nasi uczniowie, mimo niepogody, mieli okazję odwiedzić najważniejsze miejsca miasta. Odbyli kilkukilometrowy spacer brzegiem morza. Odważni nawet zamoczyli nogi w Bałtyku! Pobyt zakończyli w restauracji, gdzie zamówili gofry i inne przysmaki.

Dla niektórych wycieczka była również okazją do pierwszej podróży pociągiem!

Oprócz świętowania Dnia Dziecka głównym celem wyjazdu była integracja zespołu klasowego.

Dodano 03.06.2022

Kursy online

Uczennice naszej szkoły pod opieką psychologa szkolnego wzięły udział w kursie online dotyczącym mediacji rówieśniczych zorganizowanym przez Instytut Edukacji Pozytywnej. Dziewczyny zapoznały się z technikami mediacji oraz poznały świetną platformę, na której można znaleźć wiele ciekawych informacji. Koniecznie zajrzyjcie Szkolenia dla młodzieży.

Obecnie Pani psycholog prowadzi zapisy dla osób zainteresowanych kolejnym szkoleniem, które odbędzie się w najbliższy poniedziałek (06.06.2022) w naszej szkole od godziny 9:00 do 12:45. Przedstawicielka Instytutu Edukacji Pozytywnej zapozna uczniów z tematyką mediacji rówieśniczych, komunikacją interpersonalną oraz sposobami radzenia sobie z konfliktem. Liczba miejsc ograniczona, zgłoszenia przyjmuje psycholog szkolny przez e-dziennik lub w gabinecie. Każdy uczestnik jest zwolniony z lekcji.

Polecamy!

Dodano 02.06.2022

Wyjazd do Warszawy na SGGW

Uczniowie klas Technikum Weterynarii 2 B, 3 A oraz 3 C pod opieką Pani Marty Malinowskiej, Pani Aliny Salnik oraz Pani Moniki Skwarek uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Głównym celem wyjazdu była wizyta uczniów w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Młodzież poznała ofertę uczelni, zwiedziła poszczególne wydziały oraz Muzeum SGGW i bibliotekę, spotkała się ze studentami, posłuchała wykładu pt. „Jak dobrze wybrać studia?” oraz uczestniczyła w zajęciach otwarte laboratoria (chemia/biotechnologia). Serdecznie dziękujemy za tak miłe przyjęcie naszych uczniów, jesteśmy pod ogromnym wrażeniem!

W programie turystyczno-kulturalnym znalazły się także zabytki Warszawy, Centrum Nauki Kopernik oraz galeria handlowa i pamiątki. Było intensywnie, ale nie zabrakło dobrej zabawy, budowania relacji i integracji.

W tym czasie odbył się również etap centralny Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Przypominamy, że nasz uczeń Kacper Surma zakwalifikował się do finału w bloku weterynaria i uzyskał tytuł finalisty, co sprawia, że Kacper ma już miejsce na wybranym wydziale medycyny weterynaryjnej z pominięciem rekrutacji. Gratulujemy!

Wyjazd z całego serca zaliczamy do udanych!

Dodano 01.06.2022

Konferencja Pani Prezydent Krystyny Danileckiej-Wojewódzkiej

Z ogromną przyjemnością informujemy, że cotygodniowa konferencja Pani Prezydent Krystyny Danileckiej-Wojewódzkiej tym razem odbyła się w naszym nowym budynku Liceum Sztuk Plastycznych przy ul. Przemysłowej 25. Pani Dyrektor Monika Stępnik mówiła o naszym nowym obiekcie i nowo powstałej Galerii, w której swoje prace będą mogli wystawiać zarówno uczniowie, jak i inne zainteresowane osoby.

- Zapraszamy wszystkich zainteresowanych mieszkańców Słupska, by do nas zajrzały. Można zapoznać się z tym, co tutaj posiadamy, jak funkcjonujemy, jak wygląda nasza Galeria i jak wyglądają nasze pracownie plastyczne- mówiła Pani Dyrektor.

A my przypominamy, że już w ten piątek (3.06) o godz. 13:00 odbędzie się uroczyste otwarcie Galerii. Poznamy również logo tego miejsca rozstrzygając konkurs, na który prace przesyłali uczniowie szkół plastycznych z całej Polski.

Mieszkańców, rodziców i uczniów zapraszamy na otwarcie Galerii i zwiedzanie pracowni od godz. 17:00 do 19:00.

Dodano 31.05.2022

Wizyta klas policyjnych w Szkole Policji w Słupsku

Dzięki uprzejmości Komendanta Szkoły Policji w Słupsku uczniowie naszych klas policyjnych po raz kolejny mieli okazję zapoznać się z systemem szkolenia policjantów. Tym razem w zajęciach uczestniczyły wszystkie klasy o profilu policyjnym pod opieką P. Arkadiusza Hermana, byłego wykładowcy tej Szkoły.

W trakcie pobytu młodzi adepci sztuki policyjnej uczestniczyli w zajęciach w zakresie udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie uczyli się odpowiedniego zachowania w sytuacji udzielania pomocy osobie nieprzytomnej, sprawdzenia jej oddechu, a w przypadku stwierdzenia bezdechu, prawidłowego prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Ponadto uczniowie zapoznali się z obiektami symulacyjnymi, które wykorzystywane są do zajęć, w jakich uczestniczą policjanci odbywający szkolenie, a nawet wcielili się w rolę pozorantów w scenkach sytuacyjnych, podczas których policjanci przeprowadzali interwencje w różnych pomieszczeniach symulacyjnych. W trakcie ćwiczeń uczniowie mieli okazję zapoznać się ze środkami przymusu bezpośredniego stosowanymi przez funkcjonariuszy na służbie. Ponadto w ramach zajęć praktycznych młodzież miała możliwość sprawdzenia swoich umiejętności strzeleckich z broni krótkiej na strzelnicy pneumatycznej.

Wizyty uczniów odbywają się w ramach porozumienia zawartego pomiędzy Komendantem Szkoły Policji a Dyrektorem Zespołu Szkół Informatycznych. Dzięki takim spotkaniom uczniowie mogą w praktyczny sposób poznać system szkolenia i zakres wykonywanych zadań przez policjantów. Przyszli adepci wrócili pełni wrażeń i jeszcze bardziej zadowoleni z wyboru kształcenia w klasie policyjnej, mając jednocześnie nadzieję powrotu do Szkoły Policji, tym razem w charakterze jej słuchaczy.

Dodano 30.05.2022

Superbohater

Kochani, zachęcamy do przebrania się za wybranego przez siebie superbohatera. Do zabawy zapraszamy zarówno uczniów, jak i pracowników szkoły. Termin? 10.06.2022 r. Na ten dzień przewidziany jest również kiermasz wypieków (zebrane środki przekażemy na cel charytatywny) i fotościanka.

Nie mniej atrakcji czeka na Was tego dnia wieczorem, kiedy to noc filmową rozpoczniemy z Avengersami. Noc filmowa potrwa od 18:30 do 6:00.

Chcesz do nas dołączyć? Po zgodę dla rodziców zgłoś się do jednej z naszych nauczycielek: P. Moniki Skwarek, P. Natalii Zakrzewskiej lub P. Katarzyny Serafin.

Weź materac bądź śpiwór i jakieś jedzonko, co by się przyjemniej siedziało w nocy w szkole.

Wydarzenie organizuje grupa Ucznia Zdolnego.

Liczba miejsc ograniczona!

Dodano 30.05.2022

Zakończenie warsztatów dla kandydatów do naszego Liceum Sztuk Plastycznych

Zakończyły się warsztaty dla kandydatów do naszego Liceum Sztuk Plastycznych. Przez 5 tygodni uczniowie 8 klas uczestniczyli w warsztatach z rysunku, malarstwa, rzeźby oraz fotografii. Dodatkowo, nasi przyszli uczniowie mogli skonsultować swoje prace do teczki, która w tym roku również podlega ocenie na egzaminach wstępnych. Zajęcia były prowadzone przez naszą kadrę: P. Agatę Szczepaniak, P. Julitę Rzeppkę, P. Weronikę Jędrzejczak, P. Klaudię Kanię, P. Katarzynę Serafin, P. Michała Rosę, P. Grzegorza Bożka oraz P. Sergiusza Powałkę.

Kandydatom przypominamy o dacie egzaminu: widzimy się 11 czerwca o godzinie 9:00 w budynku szkoły przy ulicy Przemysłowej 25.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji - podczas zajęć i prace powstałe w trakcie trwania warsztatów.

Dodano 30.05.2022

TYDZIEŃ ZDROWIA

Za nami „Tydzień Zdrowia” propagujący zdrowy styl życia oraz zasady prawidłowego odżywiania. Przez trzy dni uczniowie naszej szkoły przygotowywali na długich przerwach apetyczne przekąski pełne witamin (sałatki, soki, szaszłyki itp.). Pachniało, było kolorowo, smacznie i bardzo kreatywnie. Wszyscy spisali się fantastycznie, a cztery klasy wybrane przez komisję (5SP i 7SP, 3CTW, 2ATW i 2BTW, 2AP), które zaprezentowały się najciekawiej zostały nagrodzone dniem wolnym z wychowawcą. Zwycięzcom gratulujemy wygranej, a wszystkim uczestnikom należą się wielkie podziękowania za bardzo ciekawe pomysły i fantastyczną zabawę.

Dodano 27.05.2022

Dzień różnorodności

Dnia 30.05.22 tj. ten poniedziałek chcielibyśmy w szkole zaakcentować dzień różnorodności.

To dzień, w którym szczególnie zwracamy uwagę na problematykę tolerancji i dialogu międzykulturowego.

Różnimy się nie tylko tym, jacy jesteśmy, lecz przede wszystkim tym, jak postrzegamy różne rzeczy i jakie zajmujemy wobec nich postawy. Mimo wszystko pamiętajcie tworzymy jedną wspólnotę.

Dlatego serdecznie zapraszamy Was do zabawy. Kolory to przejawy naszej osobowości i tak w poniedziałek poszczególne klasy zapraszamy w poszczególnych kolorach ubioru:

  • 5 SP/7 SP/8 SP pomarańczowy lub żółty
  • 1 LOSMS/2 LOSMS/3 A LOSMS czerwony
  • 3 A MLO/3 a PLO/ 3 b PLO biały
  • 1 A TW/1 B TW różowy
  • 2 A TW/2 B TW / 2 OPW szary
  • 3 C TW/1 a LP/ 1 PLO/1 OPW czarny
  • 1 B LP/3 b LP/3 a TW niebieski
  • 2 A LP/ 3 a LP/ 2 PLO zielony
  • 2 B LP jeansowy

Tego dnia chcielibyśmy również, aby każda klasa w swój własny sposób pokazała swoją różnorodność/inność/wyjątkowość najbardziej kreatywnie jak się da i właśnie w poniedziałek zakładamy rzeczy wybrane wcześniej przez Wasze klasy tj. okulary, robimy sobie kręcone włosy, flagi, klapki, wianki, torby bawełniane, itp. Jeśli któraś klasa nie podała takiej informacji wystarczy, że razem ustalicie wspólny front i w poniedziałek włączycie się do zabawy.

Pamiętajcie Różni, ale jednak równi!

Dodano 26.05.2022

Dzień Matki 2022

Nadszedł dzień, w którym wyrażamy wdzięczność swojej Mamie. 🤱👩‍👩‍👧‍👦 Wszystkim Mamom - z okazji ich święta, życzymy dużo zdrowia, uśmiechu, pomyślności i radości. ❤️ Dziękujemy za matczyną miłość, poświęcenie i pomoc. Naprawdę to doceniamy, choć tak rzadko o tym mówimy. 😍

Dodano 26.05.2022

Wizyta uczniów w Komendzie Miejskiej Policji w Słupsku

Uczniowie Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego uczestniczyli w zajęciach praktycznych w Komendzie Miejskiej Policji w Słupsku

Dzięki uprzejmości Komendanta Miejskiego Policji w Słupsku po raz kolejny uczniowie klas policyjnych mieli okazję zapoznać się z funkcjonowaniem jednostki. Tym razem uczniowie z klasy 2 Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego przy Zespole Szkół Informatycznych poznali tajniki pracy w mundurze, zobaczyli obiekty policyjne i zaznajomili się z wymaganiami stawianymi kandydatom, którzy chcieliby służyć w Policji.

Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji multimedialnej, z której uczniowie dowiedzieli się jakie procedury obowiązują przy doborze do służby w Policji oraz poznali wydziały funkcjonujące na terenie jednostki. Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji zachęcali do wstąpienia w szeregi formacji, opowiadali, jak wygląda codzienna służba policjantów i jakie wynikają z niej korzyści.

Podczas wizyty w komendzie uczniowie zapoznali się z pełnieniem służby przez policjantów w PdOZ, czyli pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Następnie uczniowie przeszli do stanowiska kierowania, czyli tzw. „dyżurki”. Tam młodzież miała okazję zobaczyć, jak wygląda przyjęcie zgłoszenia i wysłanie patrolu na interwencję.. Na zakończenie młodzi adepci sztuki policyjnej odwiedzili Wydział Ruchu Drogowego, gdzie dowiedzieli się jakiego sprzętu na co dzień używają policjanci pełniący służbę na drogach oraz zapoznano uczniów z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi w ruchu drogowym.

Młodzież nie kryła zadowolenia z odwiedzin w jednostce. Wizyty uczniów odbywają się w ramach porozumienia zawartego pomiędzy Komendantem Miejskim Policji i Dyrektorem Zespołu Szkół Informatycznych.

Dzięki takim wizytom uczniowie mogą w sposób praktyczny poznać zakres wykonywanych zadań przez policjantów. Jak podsumowali uczniowie, według nich służba w policji jest bardzo atrakcyjna. Co ważne, niektórzy nawet deklarowali powrót w przyszłości do jednostki w roli funkcjonariuszy Policji.

Dodano 24.05.2022

3. miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Matematyka w Obiektywie”

Miło nam poinformować, że Ewa Hermanowska, uczennica III klasy Technikum Weterynarii zdobyła 3. miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Matematyka w Obiektywie”. 🤩 Konkurs miał na celu ukazanie wspólnej płaszczyzny pomiędzy matematyką a sztuką fotografii, wspomaganie edukacji matematycznej, myślenia matematycznego oraz popularyzowanie wiedzy i kultury matematycznej. 📸📐 Jak widać, nasza uczennica świetnie poradziła sobie z tym zadaniem, przygotowując pracę pod tytułem „Gradient”. 😉 Opiekę nad uczennicą sprawowała Pani Monika Skwarek. Serdeczne gratulacje! 😊

Zdjęcie Ewy poniżej. ⤵️🫠

Dodano 23.05.2022

Wielki Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii

Kochani,

nasi uczestnicy tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii wzięli udział w Wielkim Finale w Warszawie. 🤩 Nasze szkoły godnie reprezentowali uczniowie projektów społecznych: Plastusie, WoMEN oraz Szpik w mig! 🤠 Opiekę sprawowały opiekunki projektów: Pani Monika Skwarek oraz Pani Natalia Zakrzewska. Z przyjemnością informujemy, że najwyższą lokatę uzyskała grupa Plastusie- 4. miejsce w województwie pomorskim oraz nagrodę dodatkową Brązowego Wilka. 😍 Tym samym Liceum Sztuk Plastycznych im. S. I. Witkiewicza w Słupsku znalazło się na 58. miejscu w kraju w rankingu szkół Zwolnionych z Teorii- szkół, które stawiają na wspieranie uczniów w rozwoju kompetencji przyszłości i działaniu społecznym.

Serdecznie gratulujemy! 👏

Warto nadmienić, że w tegorocznym rankingu szkół znalazło się również nasze Technikum ZSI oraz Medyczne Liceum Ogólnokształcące.

W naszej szkole swoje projekty ukończyły również grupy Morze Potrzeb i Safe Space, które koordynowane były przez Panią Natalię Hendrych. 👌

Wszyscy uczestnicy otrzymali międzynarodowe certyfikaty potwierdzające zdobyte przez nich umiejętności oraz nowe inspiracje i doświadczenie, które na pewno przyda się w kolejnych latach. Zmieniajmy świat na lepsze, naprawdę warto! 😇

Duże brawa dla wszystkich! 🎉

Dodano 23.05.2022

Zgrupowanie klas OPW w 151 Batalionie Lekkiej Piechoty w Skwierzynie

Uczniowie klas 1 i 2 OPW z ZSI w Słupsku uczestniczyli w zgrupowaniu, które odbyło się w 151 Batalionie Lekkiej Piechoty w Skwierzynie.

W czasie tygodniowego obozu doskonalili swoje umiejętności i uczestniczyli w wielu zajęciach praktycznych. M.in. młodzi adepci ćwiczyli pierwszą pomoc – wykorzystanie oporządzenia, apteczki, rodzaje elementów apteczek będących na wyposażeniu różnych armii. W czasie zajęć taktycznych w terenie doskonalili poruszanie się w terenie czy niewerbalne przekazywanie informacji. W czasie bytowania w lesie ćwiczyli patrolowanie, służbę wartowniczą, tworzenie miejsca do odpoczynku czy podział zadań.

Młodzież realizowała zajęcia z samoobrony, doskonaląc umiejętności służby wartowniczej, obrony przed niebezpiecznym narzędziem oraz wykorzystywania elementów wyposażenia do obrony. Uczniowie doskonalili musztrę wojskową oraz poznawali elementy topografii. Podczas zajęć ze strzelectwa doskonalili postawy strzeleckie, odbyli trening z wykorzystaniem broni ASG czy strzelali na strzelnicy wirtualnej. Młodzież miała także zajęcia na basenie oraz inne zajęcia z rzemiosła wojskowego. Uczniowie mieli także okazję zwiedzić Międzyrzecki Rejon Umocniony – system umocnień stworzony przez Niemców w latach 1934-1944, jedno z największych podziemi fortyfikacyjnych świata.

Szkolenie prowadziła kadra 151 Batalionu Lekkiej Piechoty w Skwierzynie.

Opiekunami grupy byli kmdr por. Tomasz Kosakowski oraz Pan Bartosz Pakuła.

Dodano 20.05.2022

Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie!!!

Zapraszamy na ~3 odsłonę serii „Obraz, słowo o… Antologia”, poświęconej twórcom wizualnym i poetycznym. Wydarzenie realizujemy we współpracy z Antrakt Kawiarnia Artystyczna. W tej części Pomorza, w spotkaniu autorskim NA ŻYWO!, udział weźmie Zuzanna Bartoszek – poetka i malarka, nominowana do tegorocznej X edycji Nagrody im. Wisławy Szymborskiej za książkę poetycką „Klucz wisi na słońcu”. Przez blisko miesiąc będziemy też prezentować „świecący” wiersz jej autorstwa. Porozmawiamy nie tylko o wierszach, ale zwrócimy uwagę na malarstwo w wydaniu Bartoszek.

Start piątek 27.05.2022, godzina 18:00 w Antrakcie!!!

Dodano 20.05.2022

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego Filotimo

Kochani, nasi uczniowie wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego Filotimo. Celem konkursu było rozbudzenie wśród uczniów zainteresowania językiem angielskim, podniesienie umiejętności językowych oraz promowanie czytelnictwa. 🙃

Nasza młodzież otrzymała pamiątkowe dyplomy.

Gratulujemy! 🤜🤛

Dodano 19.05.2022

Praktyki zawodowe uczniów Technikum Weterynarii

Uczniowie z klasy 3A TW odbywają właśnie praktyki zawodowe. Stanowią one istotny element kształcenia zawodowego. Celem praktyk zawodowych jest łączenie wiedzy teoretycznej z praktycznymi aspektami wykonywania zawodu oraz ułatwienie uczniom uzyskiwania doświadczenia i nabywania umiejętności praktycznych niezbędnych do wykonywania przyszłej pracy.

Nasi uczniowie m.in. odwiedzili Ośrodek Hodowli Zarodowej bydła w Bobrownikach, gdzie mieli okazję poznać zasady chowu i hodowli, a także wykonywać różne zabiegi zootechniczne. W kolejnych dniach młodzież odwiedziła Schronisko dla Zwierząt „Buba” https://www.facebook.com/BubaCPZ/ , gdzie zajmowali się podopiecznymi placówki - psami i kotami, a przy okazji poznali krowę BunieJ Gospodarstwo agroturystyczne - Zagórzycka Ostoja https://www.facebook.com/ostojazagorzycka/ umożliwiło przyszłym technikom weterynarii poznanie nowego gatunku hodowanego w Polsce - alpaków. W kolejnych dniach uczniowie odwiedzili hodowle bydła, badali mleko oraz poznali sprzęt i tajniki jeździectwa.

Przyszli absolwenci szkoły mieli w ten sposób okazję poznać środowisko pracy wybranego zawodu oraz skonfrontować swoje wyobrażenia o nim z realiami.

Zapraszamy do fotogalerii

Dodano 18.05.2022

Klasa 1B LSP sadziła grab pospolity

Kochani, klasa 1 B LSP sadziła w Siemianicach grab pospolity. 🌿🌿 Teraz las będzie jeszcze gęstszy. 🌳🌳🌳 Było też ognisko kończące wycieczkę. 🔥

Wielkie brawa dla naszych uczniów za taką ekopostawę! 💪🤝

Dodano 18.05.2022

Panoramiczny Happening Morski ”Tańczący z falami”

Ukazał się film dokumentujący Panoramiczny Happening Morski - Tańczący z falami, przygotowany przez Zespół Szkół Plastycznych im. W. Hasiora w Koszalinie. Uczniowie naszego Liceum Sztuk Plastycznych wraz z opiekunem Grzegorz Bożkiem brali w nim gościnny udział tworząc obraz na wielkoformatowej tkaninie.

Projekt znalazł się w finale konkursu ogłaszanego w ramach Programu Grantowego „Wena” Fundacji Rodziny Staraków. Motywem przewodnim konkursu były: „Bliskość i relacje międzyludzkie”. Wydarzenie zainspirowanie było happeningiem Tadeusza Kantora „Koncert morski", które odbyło się 55 lat wcześniej w tym samym miejscu oraz twórczością Władysława Hasiora - patrona koszalińskiej szkoły. Uczestnicy wykonali swoje stroje samodzielnie z materiałów recyklingowych, inspirując się rzeźbą Władysława Hasiora „Ogniste Ptaki”. Trzy grupy uczniów równocześnie odgrywały trzy nowatorskie inscenizacje: korowód „Ognistych Ptaków” oraz dwie grupy postaci w czerni, które odcięły drogę do widowni i morza. Na zakończenie pojawiła się postać, przypominająca Tadeusza Kantora, w którą wcielił się nauczyciel koszalińskiego plastyka. Wkroczył on na plażę, przerwał kordon i spokojnym krokiem wszedł do morza, aby po chwili zniknąć całkowicie pod powierzchnią wody. W wydarzeniu wzięło udział ponad siedemdziesiąt osób. Projekt miał ogromną siłę wyrazu oraz stał się źródłem silnych doświadczeń artystycznych.

Zapraszamy do zobaczenia dokumentacji filmowej z działania, które odbyło się nadmorskiej miejscowości Łazy🙂

Dodano 17.05.2022

Uczniowie LSP im. S. I. Witkiewicza na plenerze rzeźbiarskim w malowniczym Orońsku

Uczniowie Liceum Sztuk Plastycznych mieli okazję doświadczać sztuki, rozmawiać o niej i tworzyć ją w niezwykłym otoczeniu zabytkowego parku z malowniczymi stawami i starymi drzewami, dziewiętnastowiecznych wnętrz Pałacu Józefa Brandta oraz unikatowych kolekcji. Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku to przestrzenie wystawiennicze w budynku muzeum, oranżerii, kaplicy i wozowni oraz liczne wystawy i warsztaty.

Podczas pobytu w Orońsku uczniowie z Liceum Sztuk Plastycznych realizowali projekty własnych pomysłów rzeźbiarskich w glinie. Uczestniczyli także w wielu twórczych i inspirujących wydarzeniach, m.in. w warsztatach „Malowania mózgów”, podczas których tworzyli prace inspirowane wystawą niezwykłego artysty, autora wielu rzeźb, instalacji, video czy projektów Pana Piotra Nowaka. Podczas warsztatów ceramicznych uczniowie LSP mieli okazję doskonalić naukę rzeźbienia naczyń przy pomocy koła garncarskiego. Młodzież uczestniczyła także w warsztatach tworzenia linorytu - techniki druku wypukłego, w której matrycę wykonuje się z linoleum. Uczniowie mieli także okazję obejrzeć wystawę prac ceramiki Pana Piotra Nowaka. Pani Urszula Kaszewska oprowadziła młodych plastyków po niezwykłym ośrodku i przedstawiła jego historię. Uczniowie mieli okazję zwiedzić muzeum, pracownię ceramiki, tamtejszy park. W trakcie pobytu młodzież wysłuchała licznych wykładów na temat sztuki, m.in. pt.: „Dadaizm” czy „Nastolatki XIX wieku”. Pobyt w tak wyjątkowym miejscu dostarczył wielu wrażeń, przeżyć i wspomnień.

Opiekunkami grupy były nauczycielki przedmiotów artystycznych w LSP Pani Agata Szczepaniak oraz Pani Klaudia Kania.

Dodano 16.05.2022

Pani Monika wzięła udział w XVIII sesji metodycznej

Kochani, nasza nauczycielka matematyki P. Monika Skwarek wzięła udział w XVIII sesji metodycznej online „Zainteresowania młodzieży. Jak wspierać pasje nastoletnich uczniów?”. 🤩 Tytuł wystąpienia P. Moniki to „Spotkaj się z Matematyką i zobacz jej piękno- czyli matma inaczej niż zwykle”.

Link do wystąpienia, a poniżej podziękowanie dla naszej nauczycielki.

Brawo!

Dodano 13.05.2022

Nietypowe zajęcia

Kl. 1 A TW uczestniczyła w nietypowych zajęciach. 🤩 Dzięki swojej koleżance, której pasją jest jeździectwo, klasa poznała budowę siodła końskiego i ogłowia dla konia, a dodatkowo zobaczyła, jak wygląda paszport konia. 🐎 Zapraszamy do galerii!

Dodano 13.05.2022

Zajęcia praktyczne w terenie

Uczniowie z klasy 2 A i B TW w ramach swoich zajęć praktycznych odwiedzili Ośrodek Hodowli Zarodowej w Bobrownikach koło Słupska. Dziękujemy Pani zootechnik za przekazaną wiedzę, możliwość jej zastosowania w praktyce oraz za poświęcony czas. Najlepszym utrwaleniem wiedzy jest jej praktyczne wykorzystanie.

Dodano 13.05.2022

„Pejzaże miast – Parki” artystyczny sukces naszej uczennicy!

Magdalena Ruth uczennica z klasy 2B Liceum Sztuk Plastycznych znalazła się wśród 32 osób zakwalifikowanych na pokonkursową wystawę Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Pejzaże miast – Parki” zorganizowanego przez Zespół Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego w Opolu . Na konkurs wpłynęły 464 prace. Jak podkreślali jurorzy, liczba nadesłanych prac była bardzo duża, a poziom większości z nich wysoki, tym większe wyrazy uznania. Uczennicy oraz jej nauczycielom serdecznie gratulujemy sukcesu!

Dodano 12.05.2022

SALWA 2022

Uczniowie Liceum Sztuk Plastycznych wraz z nauczycielami przyłączyli się do 6. edycji festiwalu SALWA. Wśród artystycznej bohemy słupskiej, wśród muzyki, zabawy i twórczych inspiracji nie mogło zabraknąć Liceum Sztuk Plastycznych. Uczniowie klas pierwszych pod opieką Pana Sergiusza Powałki malowali wspólny pejzaż. Kolejne uczennice razem z Panem Grzegorzem Bożkiem miały dla uczestników festiwalu zaskakującą niespodziankę, w ramach akcji performatywnej rysowały kredą twarze przypadkowych przechodniów. Zrobiło się kolorowo i radośnie. Na Słupskich Bulwarach pojawił się także baner ze zdjęciami uczniów z klasy 3B LSP z warsztatów teatralnych, które były zorganizowane przez SOK.

Dodano 10.05.2022

Kolejny blok zajęć OPW w Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce

Uczniowie Oddziałów Przygotowania Wojskowego kolejny raz szkolili się pod czujnym okiem instruktorów z Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce. Koordynatorem ćwiczeń był kmdr por. Tomasz Kosakowski.

Uczniowie doskonalili swoje umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy, stosowania pierwszej pomocy w terenie, w tym zakładania stazy osobie „rannej” leżąc, czy czołgania się do rannego. Młodzież ćwiczyła także umiejętność korzystania z maski przeciwgazowej, zakładania jej na czas i poruszania się w niej. Odbyło się również szkolenie dotyczące broni długiej – jej budowy, składania i rozkładania.

Kolejna wizyta w Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej przyniosła cenne umiejętności i doświadczenia, które będą kontynuowane w następnych latach nauki w naszym liceum.

Dodano 09.05.2022

Akcja pobierania wymazów!

Uczniowie klasy 3A MLO, 3A PLO oraz 3A LOMS pod opieką P. Natalii Zakrzewskiej, w ramach udziału w projekcie Zwolnieni z Teorii, przeprowadzili akcję pobierania wymazów. 🤗 Razem z DKMS zorganizowali zajęcia, które odbywały się w naszej szkole oraz rozdawali pakiety wymazów dla potencjalnych dawców szpiku, które zostały przesłane do naszego partnera. 🤜🤛 Uświadamialiśmy naszych rówieśników, czym tak naprawdę jest białaczka oraz jak wielkie wyzwania podejmują wszyscy zmagający się z tą chorobą.

Jak mówią sami uczniowie:
„Wiele osób wciąż oczekuje na znalezienie swojego bliźniaka genetycznego. Szanse, aby znaleźć bliźniaka genetycznego to 1:20 000, a w przypadku rzadkiego genotypu tylko 1 do kilku milionów. Naszym celem było zachęcenie jak największej liczby osób do wpisania się w rejestr dawców szpiku”. 🙂 Brawo młodzi! 👏👏👏

Dodano 06.05.2022

Pożegnanie absolwentów!

„Nie wierzyłem stojąc nad brzegiem rzeki,
która była szeroka i rwista, że przejdę ten most”

Leopold Staff

Absolwenci roku szkolnego 2021/2022 mierzą się właśnie z najważniejszym egzaminem - egzaminem dojrzałości – uwieńczeniem ich ciężkiej i wytrwałej pracy w liceum i technikum.

Zanim wyruszyli w nową podróż, zostali uroczyście pożegnani przez Dyrekcję Szkoły, Grono Pedagogiczne oraz młodsze koleżanki i kolegów. Tę wzruszającą ceremonię rozpoczęła Pani Dyrektor Monika Stępnik kierując do młodzieży wiele ważnych słów. Pani Dyrektor podsumowała czas spędzony przez absolwentów w murach naszej szkoły oraz życzyła mądrych wyborów życiowych, wytrwałości i odwagi w życiu, a przede wszystkim życzliwości i szacunku do drugiego człowieka. Pani Dyrektor wręczyła wyróżnionym uczniom nagrody, dyplomy i świadectwa z wyróżnieniem.

Najlepsi absolwenci w każdym typie szkoły zostali uhonorowani pamiątkowym wpisem w księdze absolwentów przeczytanym uroczyście przez Pani Ewelinę Walczak.

Wiele wzruszeń przyniosły także przemowy wychowawców klas maturalnych oraz Dyrektora Sportowego, pana Tomasza Sznigirewicza.

W imieniu absolwentów Dominik Wierczyński, uczeń klasy 3 B Medycznego Liceum Ogólnokształcącego, podziękował całej społeczności szkolnej za zaangażowanie, pasję i pomoc . Młodsze koleżanki, pracujące pod opieką Pani Karoliny Pery, pożegnały absolwentów sentymentalną piosenką.

W uroczystości brali również udział dumni rodzice, którzy także podziękowali za trud włożony w opiekę oraz kształcenie ich dzieci.

„Przyszłość to drzwi, a przeszłość jest kluczem” życzymy Wam, Drodzy Absolwenci wielu sukcesów, chęci odkrywania nowych, nieznanych lądów w otoczeniu życzliwych, dobrych ludzi!

Dodano 06.05.2022

Dzień Otwartej Szkoły już za nami!

Jak co roku pod koniec kwietnia gościliśmy w naszej szkole, tym razem w dwóch budynkach przy ulicy Koszalińskiej oraz przy ulicy Przemysłowej, uczniów oraz ich rodziców zainteresowanych ofertą naszej szkoły. Kandydaci mieli okazję zobaczyć naszą szkołę, zapoznać się z kierunkami kształcenia, porozmawiać z nauczycielami i zasięgnąć informacji o procesie rekrutacyjnym. Zwiedzanie naszych pracowni było połączone z ciekawymi warsztatami, zabawami i wyzwaniami. Atrakcji nie brakowało:) można było poćwiczyć strzelanie z broni krótkiej i długiej pod czujnym okiem instruktorów, przymierzyć umundurowanie wojskowe i policyjne, obejrzeć pokazy samoobrony i technik interwencji, wziąć udział w warsztatach z szycia chirurgicznego, w ćwiczeniach z mikroskopem czy wykonać doświadczenia chemiczne. W budynku przy ul. Przemysłowej można było skorzystać z bezpłatnego projektu łazienki lub kuchni.

Na stanowiskach tematycznych swoje działania zaprezentowali poloniści, matematycy, nauczyciele języków obcych oraz przedmiotów biologiczno-chemicznych.

Dziękujemy całej społeczności szkolnej za zaangażowanie w uświetnienie Dnia Otwartej Szkoły, który stał się już naszą tradycją.

Dziękujemy naszym gościom za zainteresowanie, liczne przybycie oraz mile spędzony czas.

Mamy nadzieję, że przekonaliśmy Was, by swoją przyszłość budować z nami!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Dodano 06.05.2022

Wykład „Wielka czwórca romantyzmu polskiego”

W dniu 26 kwietnia 2022 r. w Zespole Szkół Informatycznych na zaproszenie pani dyrektor, Mai Frąckowiak gościł prof. dr hab. Daniel Kalinowski, literaturoznawca, wieloletni wykładowca Akademii Pomorskiej w Słupsku. Uczniowie mieli wyjątkową okazję wysłuchać wykładu na temat: „Wielka czwórca romantyzmu polskiego”. Prelekcja obejmowała głównie życie i twórczość czołowych poetów doby romantyzmu, ale też zawierała wątki o osobach z nimi powiązanych, jak np. Fryderyk Szopen. Profesor poruszył wiele interesujących zagadnień wykraczających poza podstawę programową; odkrył przed uczniami tajniki trudnych i nieprzeciętnych życiorysów Adama Mickiewicza czy choćby Cypriana Kamila Norwida. Oprócz wiedzy merytorycznej wykład zainteresował młodzież również swoją osobliwą formą przekazu; wyjątkowy humor oraz naturalność pana profesora spowodowały, że czas przeznaczony na wykład minął nader szybko, a uczniowie łaknęli „ciągu dalszego”. Zatem, co zrozumiałe, z wielkim upodobaniem wszyscy przyjęli wiadomość, że wykład profesora Daniela Kalinowskiego nie będzie ostatnim w naszej szkole…

Dodano 06.05.2022

Zwycięzcy konkursu na identyfikację wizualną naszej szkolnej galerii - Galeria P25"!

Mamy zwycięzców konkursu na identyfikację wizualną naszej szkolnej galerii - Galeria P25"!

Grand Prix otrzymała Blanka Grzesik z PLSP w Zamościu

Wyróżnienia: Oskar Pańczyk (PLSP w Zamościu) oraz Magdalena Berdychowska (PLSW w Nowym Wiśniczu)

Dodatkowe wyróżnienie od Pani Dyrektor Moniki Stępnik trafiło do Aleksandry Reutowicz z LSP w Bydgoszczy.

Zwycięzcom oraz uczestnikom gratulujemy wygranej! Uroczyste otwarcie Galerii wraz z wystawą pokonkursową odbędzie się 3 czerwca br. o godzinie 13:00 w Galerii P25 przy ulicy Przemysłowej 25 w Słupsku.

Zapraszamy!!!

Prezentujemy nagrodzone prace oraz zdjęcia z obrad jury.

Dodano 05.05.2022

Akcja „Żonkile”

W dniach 20-22 kwietnia uczniowie Zespołu Szkół Informatycznych brali udział w ogólnopolskiej akcji „Żonkile” corocznie organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich „Polin”. Akcja ma na celu przypomnienie dramatycznej historii Żydów, którzy podczas II wojny światowej doświadczyli niewyobrażalnych cierpień. Zagłada trzech milionów polskich Żydów nie może przejść bez echa. Dnia 19 kwietnia 1943 r. w warszawskim getcie wybuchło powstanie żydowskie, które zostało stłumione przez hitlerowców 16 maja. Ludzie przede wszystkim walczyli o godną śmierć, chcieli pokazać światu, do czego może doprowadzić szaleńcza idea Holocaustu. Dlatego co roku pod koniec kwietnia społeczeństwo polskie składa hołd żydowskim ofiarom. Uczniowie ZSI i SMS również chcieli podkreślić, że tragiczny los Żydów nie jest im obojętny. W tym celu nauczyciele przeprowadzili szereg lekcji związanych z historią tej mniejszości narodowej głównie w czasie II wojny światowej, ale też od początku lokacji Żydów w Polsce. Przedstawiono sylwetki Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata, wyjaśniono najważniejsze wątki związane ze sposobami przetrwania Żydów w getcie jak i poza nim. Ciekawym punktem obchodów rocznicy powstania w getcie warszawskim była projekcja filmu „Muranów – dzielnica północna”, która przybliżyła historię narodu żydowskiego oraz topografię miejsc związanych z jego warszawską diasporą. Nie zabrakło też innych elementów zaznajamiających młodzież z motywem Holocaustu, jak choćby, plansze z historią warszawskiego getta i najważniejszymi postaciami walczących Żydów oraz Żydowskiej Organizacji Bojowej. Wszyscy uczniowie w czasie obchodów rocznicy powstania nosili przypięte żonkile, będące symbolem walki o godność ludzką. Organizatorką szkolnej akcji „Żonkile” była pani Ewelina Walczak zajmująca się naukowo tematyką żydowską.

Dodano 04.05.2022

Drodzy maturzyści!

Drodzy maturzyści!

od dzisiaj rozpoczyna się najważniejszy egzamin w Waszym życiu – egzamin dojrzałości

Życzymy Wam

Lekkiego pióra, pomysłowości, kreatywności i odwagi

Nie traćcie optymizmu i wiary we własne możliwości

Dzisiaj, przez najbliższe dni i przez całe życie miejcie otwarte umysły i serca

Trzymamy kciuki!

Dodano 30.04.2022

Ślubowanie uczniów klasy pierwszej Oddziału Przygotowania Wojskowego w Słupsku

27 kwietnia odbyła się w naszej szkole szczególna uroczystość – ślubowanie uczniów klasy pierwszej Oddziału Przygotowania Wojskowego w Słupsku. Ceremonię swoją obecnością uświetnili Pułkownik Roman Kopka – dowódca 7 Brygady Obrony Wybrzeża w Słupsku, która to jednostka jest naszą jednostką patronacką oraz Podpułkownik Przemysław Majewski – Szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Słupsku. W uroczystości wzięła także udział Pani Marzena Łach – przedstawicielka organu prowadzącego szkołę. Obecne były również rodziny uczniów. Ślubowanie rozpoczął dowódca uroczystości Pan Bartosz Pakuła meldunkiem złożonym Pani Dyrektor Monice Stępnik, która następnie powitała gości oraz skierowała do młodych adeptów szkoły wiele ważnych słów. Odczytane zostało także zarządzenie Pani Dyrektor w sprawie nadania miana kadeta Oddziału Przygotowania Wojskowego w Słupsku.

Najważniejszym momentem ceremonii był akt ślubowania. Uczniowie powtarzali za Panią Dyrektor słowa przysięgi zobowiązując się dbać o honor ojczyzny, służyć społeczności szkolnej, godnie reprezentować szkołę, miasto, powiat i ojczyznę. Podopieczni zakończyli przysięgę słowami: Mój wysiłek, zapał i młodość Tobie Ojczyzno składam w darze. Tak mi dopomóż Bóg!”. Uczniowie odebrali z rąk Dowódcy 7 Brygady Obrony Wybrzeża Pułkownika Romana Kopki odznakę stopnia dla kadetów. Pani Dyrektor wyróżniła także ucznia Kacpra Radlińskiego za wzorową postawę kadeta, poszanowanie munduru i angażowanie się podczas zajęć wojskowych.

Uroczystość zakończyły wpisy do księgi pamiątkowej oraz wspólne zdjęcie.

Życzymy młodym kadetom sukcesów i powodzenia! Godnie reprezentujcie naszą szkołę!

Dodano 29.04.2022

Specjalna nominacja

Jedna z grup startująca w tym roku szkolnym w Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii pod nazwą "Plastusie" otrzymała nominację do Złotego Wilka - dodatkowej nagrody.

Złoty Wilk to nagroda za najlepszy projekt społeczny w Polsce 🔥

Laureatów poznamy już 19 maja podczas Wielkiego Finału Zwolnionych z Teorii 2022, a dziś gratulujemy już nominowanym, bo to ogromny sukces grupy ✊🏼

Dodano 29.04.2022

Finaliści są wśród nas

Z wielką dumą informujemy, że tegoroczni uczestnicy VIII edycji Olimpiady Zwolnieni z Teorii:

WoMEN - grupa dziewcząt TW pod opieką P. Moniki Skwarek,
Plastusie - grupa uczniów LSP i 1 osoby z LO nr 5 pod opieką P. Moniki Skwarek przy współpracy z P. Julitą Rzeppką,
Szpik w mig! - grupa uczniów MLO i PLO pod opieką P. Natalii Zakrzewskiej,
Safe Space - grupa dziewcząt LSP pod opieką P. Natalii Hendrych,
Morze Potrzeb - grupa dziewcząt LSP pod opieką P. Natalii Hendrych.

zostali finalistami!!! Młodzież już dziś otrzymała międzynarodowe certyfikaty, a szkoła tym samym znalazła się w Rankingu Szkół Zwolnieni z Teorii, co poświadcza, że nasza szkoła jest placówką nowoczesną i prospołeczną, w której uczniowie mają przestrzeń do rozwijania kompetencji przyszłości.

Gratulujemy sukcesu i czekamy na relację z finału w Warszawie!

Dodano 29.04.2022

Spotkanie z Lindą Lach

Zapraszamy na spotkanie z Lindą Lach, studentką grafiki na warszawskiej ASP i autorką pracy w ramach kolejnej odsłony naszej serii 'Obraz, słowo o. Antologia' prezentującej sylwetki artystów wizualnych eksperymentujących z formami literackimi i poetyckimi.

Link do wydarzenia na FB.

Dodano 26.04.2022

Budowa zewnętrzna zwierząt

Mamy kilka zdjęć z zajęć z pokroju zwierząt czyli budowy zewnętrznej. Porównywaliśmy rasy zwierząt ze wzorcem rasy: beagel, kot sfinks, york, buldog francuski i pudel. Zapraszamy do galerii!

Dodano 25.04.2022

Gość w Łowieckim Kółku Zainteresowań

Gościem Łowieckiego Kółka Zainteresowań był przedstawiciel Animal Patrol- organizacji zajmującej się pomocą dzikim oraz bezdomnym zwierzętom na terenie naszego miasta. 😼 Uczniowie dowiedzieli się, jak postępować w przypadku spotkania zwierzęcia potrzebującego pomocy i jak poznać, kiedy ta pomoc faktycznie jest potrzebna. 🙂 Poznali również kilka ciekawych historii związanych z pracą w takiej organizacji. 🧐 Jeszcze raz dziękujemy za tę jakże przydatną i życiową lekcję! 👏

Dodano 22.04.2022

Dzień Otwartej Szkoły 2022

Jeżeli w tym roku szkolnym kończysz naukę w szkole podstawowej i stoisz przed wyborem szkoły średniej, mamy dla Ciebie propozycję. Już 23 kwietnia 2022 r. dyrekcja, grono pedagogiczne oraz uczniowie Zespołu Szkół Informatycznych i Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Słupsku zapraszają uczniów i ich rodziców do udziału w Dniu Otwartej Szkoły!

Zależy nam na udzieleniu wsparcia w dokonaniu najlepszego wyboru dotyczącego dalszego kierunku kształcenia uczniów. Zapraszamy zatem do odwiedzenia nas w ZSI przy ul. Koszalińskiej 9 w Słupsku.

Oferta, którą przygotowaliśmy na ten dzień jest bardzo szeroka:

Oddział Przygotowania Wojskowego: rzut granatem do celu, możliwość założenia sprzętu i zrobienia zdjęcia, wykonanie prostych ćwiczeń fizycznych, pokaz mundurów i sprzętu, składanie i rozkładanie broni długiej, tor ASG- broń krótka i długa, tor przeszkód (jeśli pogoda pozwoli),

Policyjne Liceum Ogólnokształcące: pokaz elementów: kajdankowanie, elementy obezwładniania, chwyty transportowe; pokaz umundurowania ucznia klasy policyjnej i ochronnego sprzętu policyjnego, pokaz tresury psa służbowego- współpraca z Komendą Miejską Policji w Słupsku, prezentacja multimedialna dla rodziców i uczniów,

Technikum Weterynarii: warsztaty z szycia chirurgicznego, ćwiczenia z mikroskopem, pokaz pierwszej pomocy RKO na fantomie psa, oglądanie próbki krwi pod mikroskopem, sekcja układu oddechowego świni- pokaz płuc i ich wypełniania powietrzem, zwiedzanie pracowni,

Szkoła Mistrzostwa Sportowego: tematyczna sala piłkarska, gdzie trenerzy będą udzielać informacji o specyfice kierunku, a na zewnątrz stanowiska sportowe dla chętnych chcących sprawdzić swoje umiejętności piłkarskie.

Kandydatów do Liceum Sztuk Plastycznych im. S. I. Witkiewicza zapraszamy do naszej nowej siedziby przy ul. Przemysłowej 25, gdzie funkcjonują nowoczesne pracownie artystyczne. Tam czekać będą nauczyciele przedmiotów artystycznych. Wizyta w nowej siedzibie to również doskonała okazja, by zapoznać się z możliwościami i wyposażeniem każdej z pracowni: fotograficznej, rysunku i malarstwa, rzeźby, aranżacji wnętrz oraz projektowania wyrobów artystycznych. Będzie można również podziwiać tegoroczne dyplomy absolwentów LSP. Dla chętnych mamy jeszcze jedną ciekawą propozycję! Mierzysz się z remontowym wyzwaniem? Uczniowie naszego Plastyka z chęcią pomogą Ci bezpłatnie zaprojektować kuchnię lub łazienkę!

Nauczyciele w ZSI i LSP będą do Państwa dyspozycji od godziny 9:00 do 13:00. Z pewnością odpowiedzą na każde pytanie i rozwieją wszelkie wątpliwości.

Widzimy się już 23 kwietnia. Poznajmy się!

Dodano 22.04.2022

Kółko informatyczne

Na kółku informatycznym, które w naszej szkole działa w ramach Centrum Mistrzostwa Informatycznego, nasi uczniowie stworzyli robota. Blast, bo tak się nazywa, potrafi strzelać do celu. Robota można zaprogramować także tak, aby skanował pokój w poszukiwaniu intruzów i ostrzeliwał ich rzutkami. Efekty pracy przedstawiamy poniżej.

Link do spotu.

Dodano 20.04.2022

Drugie spotkanie z dziećmi z Ukrainy

Za nami drugie spotkanie z dziećmi z Ukrainy. Nasza szkolna aula ponownie wypełniła się (u)śmiechem, radością i zabawą. Były mega bańki, zwierzątka z balonów, kwiatki, miecze, eksperymenty i mini salon piękności. Dzieci bawiły się świetnie. Zapraszamy do galerii!

Dodano 19.04.2022

Udało się!!

Kochani, uczniowie ZSI pod okiem naszej polonistki i bibliotekarki P. Eweliny Walczak wzięli udział w konkursie „Biblioteka- szkolne centrum kultury XXII edycja”. 📚📚 Aby otrzymać certyfikat, uczniowie wraz z P. Eweliną musieli wykonać wiele zadań przewidzianych w regulaminie konkursu. Były to m.in.: przeprowadzenie konkursu plastycznego na ilustrację okładki do wybranej książki, zorganizowanie konkursu dla uczniów na napisanie recenzji ulubionej książki, porównanie wybranej lektury szkolnej i jej adaptacji filmowej/teatralnej, pogadanka na temat „Uczeń jako odbiorca kultury (książka, film, teatr, muzyka…)” czy konkurs na ulubioną scenkę teatralną z wybranej lektury.

Możemy się pochwalić, że po wzorowym spełnieniu wszystkich zadań do szkoły dotarł certyfikat „Biblioteka- szkolne centrum kultury” oraz zaświadczenie o ukończeniu kursu.

Gratulujemy naszym uczniom i P. Ewelinie!

Dodano 15.04.2022

Wesołych świąt!

W imieniu Organu Prowadzącego, Dyrekcji, Kadry oraz Uczniów składamy wszystkim najlepsze świąteczne życzenia. Niech ten czas będzie pełen ciepła i rodzinnej atmosfery.

Dodano 14.04.2022

Sukces, sukces, sukces!

Kochani, z dumą informujemy, że nasze dziewczyny z kl. 3 A PLO Vanessa Barteczka i Alicja Bieniek oraz Wiktoria Szczęśniak z kl. 3 C PLO zdobyły I miejsce drużynowo w konkursie policyjnym organizowanym przez Wyższą Szkołę Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni.

Dziewczyny do rywalizacji przygotowywał P. Krzysztof Straszak.

Gratulujemy!

Dodano 14.04.2022

Erasmus w ZSI

W dniach 4-8 kwietnia ponownie mieliśmy przyjemność gościć uczniów z zagranicy. Tym razem, w ramach programu Erasmus, odwiedziła nas młodzież z Turcji, Rumunii i Grecji, natomiast z Hiszpanami łączyliśmy się zdalnie.

Uczniowie z zagranicy mieli okazję wziąć udział w warsztatach weterynaryjnych, z fotografii, a w naszej nowej siedzibie LSP przy ul. Przemysłowej tworzyli własne torby ekologiczne. Młodzi mieli również okazję zobaczyć, jak wygląda musztra klas policyjnych.

Z naszymi zagranicznymi gośćmi wybraliśmy się również na wycieczkę do Gdańska, gdzie odwiedziliśmy Muzeum II Wojny Światowej i spacerowaliśmy urokliwą starówką.

Nasi przyjaciele mieli także okazję posmakować polskiej kuchni, czy odwiedzić ważne dla naszego miasta miejsca, takie jak: ratusz czy Herbaciarnia w Spichlerzu oraz przejść się ulicami podziwiając słupskie murale. Mimo złej pogody, humory dopisywały wszystkim.

Uczniowie ZSI spisali się na medal pomagając naszym nauczycielkom języka angielskiego. Sami mówią, że doceniają takie wymiany, gdyż mają możliwość rozmawiania w języku angielskim oraz mogą poznać nowe osoby i dowiedzieć się więcej na temat ich życia codziennego i kultury krajów, z których pochodzą.

Dziękujemy za odwiedziny i mówimy: „do zobaczenia”.

Dodano 13.04.2022

Ślubowanie klasy I Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego

Dziś odbyło się ślubowanie klasy I Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego. Zaprzysiężenie rozpoczęło się od złożenia meldunku Pani Dyrektor Monice Stępnik przez dowódcę pododdziału podinsp. w st. spocz. Arkadiusza Hermana. Następnie Pani Dyrektor przywitała uczniów klasy policyjnej, po czym młodzież uroczyście odśpiewała hymn państwowy. Główną częścią dzisiejszej uroczystości było ślubowanie na flagę narodową RP. Ślubowanie to jedna z najbardziej podniosłych, a zarazem wzruszających uroczystości w naszej szkole. To również okazja do wyróżnień uczniów z klas policyjnych złotymi pagonami. Pagony przysługują uczniom, którzy w poprzednim semestrze uzyskali średnią ocen w semestrze co najmniej 4,7, uzyskali ocenę z zachowania co najmniej bardzo dobrą oraz nie otrzymali w ocenianym semestrze ani jednej uwagi dotyczącej nienoszenia lub niewłaściwego noszenia bądź użytkowania umundurowania.

Złote pagony otrzymały:

  1. st. ucz. Barteczka Vanessa
  2. st. ucz. Bieniek Alicja
  3. st. ucz. Szczęśniak Wiktoria
  4. mł. ucz. Lewandowska Oliwia

Ponadto rodzice wyróżnionych uczennic otrzymali list gratulacyjny.

Następnie przyszedł czas na część artystyczną. Uczennica kl. 2 PLO Karolina Ostrowska wraz ze swoim partnerem Konradem Idzikiem zaprezentowała swoje umiejętności taneczne. Z kolei warsztat wokalny pokazali uczniowie 3 A i 3 B PLO, którzy wspólnie zaśpiewali dwie pieśni patriotyczne pt. „Dziewczyna z granatem” i „My pierwsza brygada”. Na zakończenie uczniowie kl. 3 C PLO zaprezentowali pokaz samoobrony i technik interwencji, czyli umiejętności, których uczą się na co dzień w trakcie zajęć zawodowych.

Uroczystość, na wzór ceremoniału policyjnego, inicjuje wejście uczniów do szkoły. Niewątpliwie dopełnieniem ślubowania była obecność zaproszonych gości - zastępcy komendanta ds. dydaktycznych mł. insp. Macieja Marciniaka oraz podinspektora Marcina Kaduszkiewicza z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku. Za przybycie dziękujemy również naszym najbliższym.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy życząc jednocześnie samych sukcesów!

Dodano 12.04.2022

Dzień nakrycia głowy

Za nami Dzień nakrycia głowy. Zapraszamy do galerii.

Dodano 12.04.2022

Nagranie w TV Słupsk

Dziś w naszej nowej siedzibie Liceum Sztuk Plastycznych przy ul. Przemysłowej gościliśmy dziennikarzy TV Słupsk. Nasi nauczyciele i uczniowie wypowiadali się na wiele interesujących tematów. Mówili m.in. o Dniu Otwartej Szkoły, o nauce w Oddziale Przygotowania Wojskowego, I miejscu w województwie w Pomorskim Rankingu Techników Perspektywy 2022, konsultacjach dla ósmoklasistów czy naborze do Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Gotowy materiał będzie do obejrzenia już w piątek!

Dodano 12.04.2022

Dzień nakrycia głowy

Samorząd Uczniowski pragnie zaprosić wszystkich do kolejnej zabawy. Dzień 12.04 ogłaszamy Dniem nakrycia głowy. Zachęcamy wszystkich do przyjścia tego dnia z kreatywnymi rzeczami na naszych głowach! Ponownie - im kreatywniej, tym lepiej! :)

Dodano 11.04.2022

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych - nasz sukces!

Poniedziałek wita nas świetnymi wiadomościami! Już wyjaśniamy. W piątek w Bydgoszczy odbyły się eliminacje okręgowe Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Nasi uczniowie startowali w dwóch blokach - produkcja zwierzęca i weterynaria. Z dumą informujemy, że Kacper Surma z klasy 3 CTW zajął II miejsce w bloku weterynaria, a Zuzanna Kużdżał z klasy 3 ATW zajęła V miejsce w bloku produkcja zwierzęca! Tym samym Kacper zapewnił sobie miejsce w eliminacjach okręgowych, gdzie powalczy z najlepszymi z całej Polski, a jako laureat lub finalista etapu centralnego ma zapewniony indeks na wybrane wydziały Medycyny Weterynaryjnej.

Ucznia do olimpiady w bloku weterynaria przygotowywała P. Marta Malinowska, a uczennicę w bloku produkcja zwierzęca - P. Magdalena Piniaha.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku ten sam sukces odnieśli Weronika Jarmuł i Jakub Maksymiuk, a w poprzedniej edycji Wiktoria Paszkiewicz.

Gratulujemy naszym zdolnym uczniom i zaangażowanym nauczycielkom!

Dodano 08.04.2022

Profilaktyczny piątek - odsłona czwarta

Kochani, dziś kolejna odsłona naszego cyklu „Profilaktyczny piątek”. Zapoznajcie się z ciekawymi informacjami.

Dodano 08.04.2022

Strzelecki sukces uczniów z Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego

Na strzelnicy sportowej Klubu Strzeleckiego Gryf Słupski odbyły się zawody strzeleckie klas mundurowych o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Mechanicznych i Logistycznych oraz Wojskowego Komendanta Uzupełnień, który objął zawody swoim patronatem. W zmaganiach udział wzięli uczniowie klas mundurowych z pięciu szkół.

Uczestnicy zawodów rywalizowali w konkurencji karabin pneumatyczny oraz karabin sportowy. Zawody odbywały się w kategorii indywidualnej i zespołowej. Każdą szkołę reprezentowała 5-osobowa drużyna. Wszyscy startujący w zawodach mieli okazję sprawdzenia swoich umiejętności strzeleckich pod czujnym okiem wyspecjalizowanych instruktorów klubu Gryf Słupski.

Miło nam poinformować, że po podliczeniu punktów klasyfikację indywidualną wygrał nasz uczeń Krystian Grajczyk, a na miejscu drugim uplasowała się nasza uczennica Wiktoria Szczęśniak. W klasyfikacji drużynowej rywalizacja była bardzo zacięta i stała na bardzo wysokim poziomie sportowym. Drużynowo najlepszą klasą mundurową w Słupsku została reprezentacja Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w składzie: Krystian Grajczyk, Wiktoria Szczęśniak, Natalia Treder, Aleksandra Grabowska i Liliana Jaciubek.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom tak spektakularnego sukcesu w zawodach strzeleckich i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Dodano 07.04.2022

Szkolny Tydzień Języka Polskiego

Jakie rozkosze, jakie rozkosze!
Umieć wypisać słowo po słowie,
Co marzę w myślach, co w sercu noszę,
Karta zrozumie, pióro wypowie

Władysław Syrokomla (Ludwik Kondratowicz)

Rozpoczynamy kolejną edycję Szkolnego Tygodnia Języka Polskiego!

Zapraszamy wszystkich uczniów oraz sympatyków szkoły w podróż śladami polskiej literatury oraz naszego języka ojczystego.

Nauczycielki języka polskiego przygotowały mnóstwo ciekawych wydarzeń.

Przed nami wiele konkursów:

  • Konkurs na ulubioną scenkę teatralną z wybranej lektury
  • Konkurs ze znajomości lektur szkolnych dla klas maturalnych
  • Konkurs Kaligraferów przygotowany przez P. Julitę Rzeppkę

Odbędą się również ciekawe wydarzenia:

  • „Z poezją za pan brat” - wspólne głośne czytanie wybranych utworów lirycznych przez uczniów Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego
  • Prezentacja polskich przysłów z krótkimi omówieniami
  • Cykl wykładów online na temat języka polskiego dla maturzystów

Towarzyszyć nam będą niezwykłe wystawy prac uczniów inspirowanych literaturą i sztuką:

  • Wystawa prac powstałych w ramach konkursu na ilustrację okładki do książki
  • Pokaz prac inspirowanych lekturami przygotowanych przez uczniów Szkoły Podstawowej
  • Ekspozycja prac zatytułowana „Pan Tadeusz słowem malowany”

Serdecznie zapraszamy!

Dodano 07.04.2022

Wizyta w 7 BOW

Nasi uczniowie OPW nie zwalniają tempa. Ponownie odwiedzili swoją jednostkę patronacką - 7 BOW, aby szkolić się pod okiem profesjonalistów. Przez kilka godzin poznawali podstawowe wyposażenie indywidualne żołnierza, budowę i tajniki techniczne karabinka szturmowego Beryl, szkolili się z musztry (występowanie i wstępowanie z/do szyku, zwroty w miejscu). Jednak najbardziej do gustu przypadło im przyswajanie arkanów prawidłowego strzelania oraz zgrywania przyrządów celowniczych z wykorzystaniem trenażera Cyklop.

Dodano 06.04.2022

Targi edukacyjne Edu Day

Każdego roku uczniowie, którzy niebawem staną się absolwentami naszej szkoły, zastanawiają się nad dalszą ścieżką kształcenia. Wybór jest trudny i ważny, a oferta wyższych uczelni bardzo bogata.

Mogli się o tym przekonać nasi tegoroczni maturzyści z klasy 3B LOMS i 3 B MLO, którzy pod opieką Pani Mai Frąckowiak oraz Pani Karoliny Pery uczestniczyli w targach edukacyjnych organizowanych przez Agencję 123Concept.

Podczas targów młodzież miała okazję zapoznać się z ofertą szkół wyższych z takich miast jak Szczecin, Gdańsk, Słupsk, Koszalin, Warszawa czy Poznań.

Życzymy powodzenia i najlepszych wyborów!

Dodano 06.04.2022

Różowa skrzyneczka

Grupa Zwolnionych z Teorii - WoMen działając w ramach swojego projektu wyposażyła różową skrzyneczkę wiszącą w naszej szkole w artykuły higieniczne dla kobiet, takie jak podpaski, tampony, wkładki, itp. Brawo!

Dodano 05.04.2022

Współpraca Plastusiów ze Słupskim Ośrodkiem Kultury

Nasi Plastusie działający w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii podpisali nowe partnerstwo. Tym razem rozpoczynamy współpracę ze Słupskim Ośrodkiem Kultury tworząc i realizując wspólnie działania na bazie projektu.

W najbliższym czasie planujemy zorganizować wystawę, a autorami prac będą Plastusie wraz z młodzieżą ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Damnicy. Będziemy Wam relacjonować wspólne działania uczniów!

Dodano 05.04.2022

Gala Pomorskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2022 na Politechnice Gdańskiej

Pani wicedyrektor Maja Frąckowiak, nasza utalentowana nauczycielka przedmiotów zawodowych Pani Marta Malinowska oraz dwie wyróżniające się uczennice klasy 3 ATW - Jagoda i Kaja uczestniczyły w Gali Pomorskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2022 na Politechnice Gdańskiej.

Podczas uroczystości wyróżnionych zostało dziesięć najlepszych liceów i techników z województwa pomorskiego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk. Na wydarzenie zostały zaproszone władze samorządowe oraz samej uczelni, a także przedstawiciele zwycięskich szkół. Jak już wiecie, zajęliśmy I miejsce na Pomorzu wśród techników! Nagrodę odebraliśmy z rąk prof. dr. hab. inż. Krzysztofa Wilde, rektora Politechniki Gdańskiej oraz Józefa Sarnowskiego, członka zarządu województwa pomorskiego

Przed głównym wejściem na uczelnię odbyło się również sadzenie drzew – symboli miejsca, w którym wzrastają talenty, dedykowanych zwycięzcom rankingu, co oznacza, że możemy obserwować, jak pięknie rośnie nasz dąb.

Chcemy, by młodzi, utalentowani ludzie, którzy trafiają na Politechnikę Gdańską, mieli tu najlepsze warunki do edukacji i rozwoju – podkreślił rektor Wilde.

Dodano 04.04.2022

Wizyta uczniów w ramach programu Erasmus

Mamy dla Was najnowsze zdjęcia z pobytu naszych gości w ramach programu Erasmus. To fotki z wizyty u zastępcy Prezydenta Słupska- P. Marty Makuch oraz z uroczystej kolacji kończącej pobyt zagranicznych kolegów i koleżanek.

A dziś w szkole powitaliśmy kolejną grupę uczniów odwiedzających nas w ramach Erasmusa. Relacja wkrótce!

Dodano 04.04.2022

Olimpiada Wiedzy o Prawach Ucznia - nasz sukces!

Znów możemy pochwalić się ogromnym sukcesem. Podczas finału Olimpiady Wiedzy o Prawach Ucznia Vanessa Barteczka uzyskała tytuł finalistki, zaś Maja Kalinowska tytuł finalistki, a także Nagrodę Specjalną Komisji Finałowej. Konkurs organizowany był już po raz trzeci. Nauczycielem przygotowującym dziewczyny do olimpiady jest P. Andrzej Fijałkowski. Gratulujemy zarówno zdolnym uczennicom, jak i Panu Andrzejowi!

Dodano 01.04.2022

Kiermasz świąteczny

Za nami pierwszy akcent tegorocznych Świąt Wielkanocnych- kiermasz. Czekało na Was mnóstwo smakołyków i ozdób. Dziękujemy wszystkim, którzy dziś do nas dołączyli. Zebrane środki przekażemy na schronisko dla zwierząt.

Dodano 31.03.2022

Sukces Olgi Osowskiej

Kochani, mamy sukces! Olga Osowska z klasy 2B LSP zajęła III miejsce w kategorii Fotografia w Konkursie Plastycznym Międzykulturowe Poszukiwania w Sztuce „Only water”. Opiekunem artystycznym Olgi jest P. Weronika Jędrzejczak.

Gratulujemy!!! Pracę uczennicy przedstawiamy obok.

Dodano 31.03.2022

Oswoimy stres

Uczniowie klasy 2 TW uczestniczyli w zajęciach z Panią psycholog Kamilą Rudnik w ramach zorganizowanych działań grupy WoMEN, która skupia się na szerokiej edukacji w kwestii zdrowia psychicznego, fizycznego oraz edukacji seksualnej. Młodzież podczas zajęć zgłębiała tematykę stresu- jak go oswoić, jak sobie z nim radzić i w jaki sposób go niwelować.

Dodano 30.03.2022

II etap Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych

Dziś w naszej szkole odbył się II etap Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. W rywalizacji udział wzięli uczniowie z ośmiu szkół z województwa pomorskiego oraz z ZSI.

Przedstawiamy wyniki:

  • I miejsce zajęła Marta Prądzyńska z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Bytowie (opiekun: P. Ewa Werra),
  • II miejsce- Ewa Hermanowska z ZSI (opiekun: P. Zofia Pstrągowska-Misiuk),
  • III miejsce- Patrycja Gwiazda z I Liceum Ogólnokształcącego w Lęborku (opiekun: P. Joanna Nowicka-Młyńska),
  • IV miejsce- Amelia Kowalska ze Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Lęborku (opiekun: P. Katarzyna Klata),
  • V miejsce- Narin Haji z I Liceum Ogólnokształcącego w Lęborku (opiekun: P. Joanna Nowicka-Młyńska).

Zwycięzcom gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom za podjęcie wyzwania! Serdecznie dziękujemy również nauczycielom, którzy przygotowywali uczniów do konkursu oraz Organizatorom.

Dodano 30.03.2022

WoMEN i ich aktywność

Grupa WoMEN działająca również w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii zorganizowała zajęcia edukacyjne z Panią seksuolog Bernadettą Staniszewską.

Serdecznie dziękujemy Pani za przekazane treści i wizytę w naszej szkole, a młodzieży za aktywne działania.

Dodano 30.03.2022

Nasi goście z programu Erasmus

W ramach programu Erasmus gościmy uczniów z Turcji, Rumunii, Portugalii i Włoch. Nasza młodzież poznaje się z zagranicznymi kolegami i koleżankami, wymienia się doświadczeniami i szlifuje język angielski.

Dziś naszym gościom zaprezentowaliśmy specyfikę dwóch kierunków ZSI- Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego oraz Technikum Weterynarii. Obie prezentacje spotkały się z duuużym zainteresowaniem gości.

A jutro.. wspólna wycieczka do Gdańska!

Dodano 30.03.2022

Pomoc dla Ukrainy

Klasa 3 ATW przekazała paczki do punktu przy ul. Niedziałkowskiego w Słupsku - to poMOC dla Ukrainy! Uczniowie, za środki zebrane podczas kiermaszu ciast, kupili powerbanki, leki i opatrunki. Brawo!!!

Dodano 30.03.2022

Finalny warsztat Plastusiów

Plastusie poprowadzili ostatni już warsztat w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Damnicy. Dziękujemy za przyjazną atmosferę, fajną zabawę i oczywiście zapraszamy po szerszą relację na social media grupy.

Dodano 29.03.2022

"Gwiezdny Krąg"- etap II

Nasi uczniowie wzięli udział w II etapie Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg”.

Trzymamy mocno kciuki za wyniki, tym bardziej, że słyszeliśmy, że łatwo nie było.

Dodano 29.03.2022

Kiermasz wielkanocny

Kl. 1 B TW, 3 A LSP i 3 B LSP organizują kiermasz wielkanocny. Łapacze snów, ciasta, babeczki, kartki świąteczne, stroiki, ozdoby- to wszystko będzie na Was czekać już 1 kwietnia (piątek) na parterze na każdej długiej przerwie.

Cel mamy szczytny, bo zebrane środki przekażemy na schronisko dla zwierząt. Zachęcamy do zakupowego szaleństwa i do zobaczenia!

Dodano 29.03.2022

10. Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA 2022 - relacja

Kochani, jak już wiecie, nasi uczniowie Liceum Sztuk Plastycznych wzięli udział w 10. Ogólnopolskim Festiwalu Animacji O!PLA 2022. Młodzież jest już po pokazie animacji.

Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tym ciekawym projekcie i zdobyć nowe doświadczenie, jakim było wcielenie się w rolę jurora.

Dodano 28.03.2022

Wizyta SOSW w Damnicy w Liceum Sztuk Plastycznych

Uczestnicy projektu Plastusie działający w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii tym razem zaprosili swoich gości- młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Damnicy na warsztat do Liceum Sztuk Plastycznych przy ul. Przemysłowej.

Ćwiczenia poświęcone były cyjanotypii- technice fotograficznej wykorzystującej światłoczułość soli żelaza. Efekty były naprawdę znakomite. Na koniec uczniowie wykonywali martwą naturę, każdy na swój sposób.

Ponadto z przyjemnością informujemy, że grupa nawiązała współpracę z Biblioteką Miejską im. gen. Mariusza Zaruskiego w Ustce. Współpraca będzie opierać się na pomocy i wsparciu grupy ze strony promocyjnej. W imieniu Plastusiów serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor biblioteki za wyrażenie zgody.

Brawo Plastusie!

Dodano 25.03.2022

Profilaktyczny piątek - odsłona trzecia

Dziś trzecia odsłona naszego cyklu „Profilaktyczny piątek”. Zapoznajcie się z ciekawymi informacjami.

Dodano 25.03.2022

Drugie spotkanie z cyklu "Wiosna"

Za nami drugie spotkanie z cyklu „Wiosna”. Plastusie z projektu „Zwolnieni z Teorii” ponownie wybrali się do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Damnicy. Tym razem uczestnicy tworzyli krokusy z bibuły/krepy, wiosenne pejzaże tylko przy użyciu kółek różnej wielkości oraz zwierzęce origami.

Młodzież z warsztatu na warsztat poznaje się coraz lepiej i z dużym zaangażowaniem podchodzi do zadań.

Plastusie, świetna robota!

Dodano 24.03.2022

Dzień bez plecaka - fotogaleria

Wasze pomysły na to, w czym można do szkoły przynieść podręczniki, nie znają granic. Powiemy krótko: zajrzyjcie do galerii!

Dodano 24.03.2022

Wirtualny Dzień Otwarty Politechniki Gdańskiej

Uczniowie z klasy 3B MLO odbyli nietypową, wirtualną wycieczkę po Katedrze Chemii, Technologii i Biotechnologii Żywności Politechniki Gdańskiej, drugiej najlepszej uczelni badawczej w Polsce. Zwiedzanie z komentarzem na żywo pozwoliło zobaczyć, jak wygląda uczelnia, pracownie, realizowane projekty oraz studiowanie na Politechnice.

Uczniowie wysłuchali także wykładu zatytułowanego „Nutrigenomika - z czym się to je?”. Maturzyści mieli okazję dowiedzieć się, czy mamy wpływ na to, co chcemy jeść, co nam smakuje i jaka żywność służy naszemu zdrowiu. Prowadząca zwróciła uwagę na ogromny wpływ genów na nasze wybory. Tę zależność bada nowa dziedzina badań nad żywieniem i żywnością: genomika z przedrostkiem nutri.

Ciekawe spotkanie pokazało jedną z dróg dalszego rozwoju, jaką mogą wybrać nasi tegoroczni absolwenci.

Dziękujemy!

Dodano 23.03.2022

I dzień wiosny

Wczoraj w auli szkolnej oficjalnie świętowaliśmy I dzień wiosny! Było mnóstwo atrakcji:

konkurs plastyczny „Wiosna pośród nas”, w którym I miejsce zajęła klasa 1 PLO, II miejsce ex aequo - kl. 1 OPW i kl. 1 SMS, zaś trzecie 3 ALSP,

konkurs literacki inspirowany wiosną „Fantazja to wieczna wiosna”, w którym zwyciężyła klasa 2 LOMS, drugie miejsce zajęła kl. 3 ALSP, a trzecie 3 ATW

oraz konkurs karaoke „Wiosna - ach to Ty!”, gdzie I miejsce zajęły ex aequo klasy 2 PLO i 2 OPW, II miejsce należy do kl. 2 LOMS oraz 3 ALOMS, a trzecie do kl. 1 ATW.

Gratulujemy!!!

Organizatorkami imprezy były P. Karolina Pera oraz P. Karolina Majcherska, zaś jury konkursowe to P. Karolina Pera, P. Karolina Majcherska, P. Tadeusz Wanat oraz P. Jacek Gryczka.

Dodano 22.03.2022

Plastusie nawiązują współpracę!

Z przyjemnością informujemy, że grupa uczniów Plastusie działająca w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii podpisała dokument rozpoczynający współpracę ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym im. Marynarza Polskiego w Damnicy. Inicjatywa grupy ma za zadanie wspomóc rozwój artystyczny i pobudzić kreatywność niepełnosprawnej młodzieży. Pragniemy pokazać, że sztuka może nas łączyć, a pracą manualną można się bawić i sprawiać radość innym.

Uczestnicy projektu w ramach Olimpiady będą przeprowadzać cykl warsztatów o nazwie „Wiosna”. Pierwsze spotkanie już za nami. Razem z nowymi znajomymi tworzyliśmy logo projektowe, każdy w swoim stylu, wzięliśmy udział w zabawie integracyjnej puzzle, gdzie każdy wymieniał się swoimi zainteresowaniami, a na koniec młodzież wykonała pracę plastyczną na wystawę zorganizowaną w Światowy Dzień Zespołu Downa.

Pozytywnych emocji było wiele. Spotkanie zaliczamy do bardzo udanych. Serdecznie dziękujemy za tak miłe przyjęcie!

Zapraszamy również na profile grupy w social mediach: Facebooka, Instagram: Plastusie.zzt, YouTube:plastusie oraz Tik tok #plastusie #zwolnienizteorii #projekt #olimpiada

Dodano 22.03.2022

Dzień bez plecaka

Samorząd Uczniowski serdecznie zaprasza wszystkich do zabawy w czwartek 24.03, kiedy to ogłaszamy Dzień bez plecaka! Idea jest taka, aby każdy przyniósł podręczniki, przybory, lunch w czym chce, z wyjątkiem plecaka. :) Zachęcamy do kreatywnego podejścia do tematu i dokumentowania najlepszych nie-plecaków na zdjęciach.

Dodano 22.03.2022

Wizyta funkcjonariusza Służby Celno-Skarbowej

W naszej szkole gościliśmy P. Jarosława Cieślińskiego - funkcjonariusza Służby Celno-Skarbowej. Podczas pogadanki mężczyzna przybliżył naszym uczniom, jak przebiega rekrutacja oraz egzamin sprawnościowy do służby, a także omówił wydziały i opowiedział na czym polega praca funkcjonariusza. Dziękujemy!

Dodano 22.03.2022

Głosowanie na projekt - wyniki!

Zakończyliśmy głosowanie na projekt, według którego przeprowadzimy remont gabinetu Pani psycholog. Zwyciężczynią została Zuzanna Głowińska z kl. 3 A LSP z 54. Waszymi głosami. Uczennica w swojej wizualizacji wykorzystała projekt muralu autorstwa Agaty Grędeckiej z kl. 3A LSP. II miejsce zajęła Oliwia Wojtanowska z kl. 3B LSP z 36. głosami. Gratulujemy!

Dziękujemy wszystkim uczniom: Esterze Bajer, Marcie Mallek, Michałowi Sabadachowi, Oliwii Walas, Oliwii Wojtanowskiej, Sarze Myszce, Weronice Rence, Wiktorii Stojewskiej, Zuzannie Głowińskiej oraz Agacie Grędeckiej za przekazane projekty i zapraszamy Was do auli na wręczenie nagród i dyplomów 24 marca (czwartek) o godzinie 11:15.

Dziękujemy również P. Agacie Szczepaniak i P. Julicie Rzeppce za zaangażowanie i wsparcie merytoryczne uczniów.

Przedstawiamy zwycięski projekt, a o postępach prac remontowych w gabinecie będziemy oczywiście informować Was na bieżąco!

Dodano 21.03.2022

Wizyta najmłodszych z Ukrainy

W sobotę w naszej szkole działa się magia. Gościliśmy dzieci z Ukrainy, którym staraliśmy się podarować odrobinę normalności. Były gry, zabawy, malowanie, bańki mydlane i wiele innych atrakcji. Uśmiechy na twarzach najmłodszych mówią wszystko. Dostaliśmy sygnały, że doskonale czuły się również mamy, które nawiązały nowe znajomości. Dziękujemy organizatorom za tak wspaniały dzień!

Dodano 21.03.2022

„Słowo, obraz o... Antologia”

Za nami pierwsza odsłona serii „Słowo, obraz o... Antologia” prezentująca autorów zajmujących się zagadnieniami wizualnymi i poezją/literaturą. Na spotkanie, a jednocześnie do pierwszej prezentacji zaprosiliśmy Ewelinę Figarską z Krakowa. Prace i wiersz pod wspólnym tytułem „Nie mogę otworzyć piekarnika i boję się wiatru” można oglądać jeszcze przez dwa tygodnie w małej sali Antraktu. Dziękujemy artystce i publiczności za obecność i zapraszamy do aktywnego udziału w kolejnych wydarzeniach z tej serii!

Dodano 21.03.2022

Nocny Maraton Maturzysty

W ten weekend w auli szkolnej odbył się Nocny Maraton Maturzysty.

Zebrało się 34. maturzystów, którzy bardzo sumiennie i z pełnym zaangażowaniem rozwiązywali zadania matematyczne.

Jesteśmy dumni z ich pracy i cieszymy się ze świetnej zabawy, jaka towarzyszyła maratonowi! Spotkanie było też dobrą okazją, by na sam koniec poznać jeszcze nowe osobowości.

Życzymy Wam samych sukcesów na zbliżającej się maturze!

Zespół nauczycieli matematyki

Ps. Zapraszamy do zapoznania się z filmem.

Dodano 18.03.2022

Bieg Liczby Pi

W tym roku szkolnym świętowaliśmy kolejne urodziny słynnej stałej matematycznej zwanej Ludolfiną startując w biegu na 3,14 km- tyle, ile wynosi jej standardowe przybliżenie. Na starcie pojawiło się 13 3-osobowych drużyn z różnych klas. Z przyjemnością informujemy, że wszyscy zawodnicy ukończyli bieg. Młodzież wykazała się świetną determinacją, pokazała siłę i wytrwałość. Duże brawa!!!

Poniżej przedstawiamy wyniki klasyfikacji:

I miejsce - drużyna Piłkarze z czasem 11:50 KLASA 3 A LO SMS: KSAWERY RONOWSKI, KUBA ŻALUK, NIKODEM CIECHAŃSKI.

II miejsce - drużyna Bohaterzy z czasem 12:27 KLASA 2 LO SMS: PAWEŁ PANEK, KACPER SMAHA, MACIEJ GAJKE.

III miejsce - drużyna Sicarios z czasem 13:55 KLASA 1 LO SMS KACPER PAWŁOWSKI, MIŁOSZ KOPYŚ, MATEUSZ TOŁEK.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy medal, a zwycięzcy drobne upominki.

Obdarowana została również drużyna o nazwie KUNY, w skład której wchodziły uczennice z klasy 1 B LSP za najciekawszy strój- koszulki przygotowane specjalnie z okazji święta Liczby Pi.

Po biegu uczestnicy wspólnie integrowali się przy ognisku i kiełbasce.

Serdecznie dziękujemy Panu Arkadiuszowi Hermanowi za przeprowadzenie odpowiedniej rozgrzewki przed biegiem, klasie 1 A LSP za świetny doping zagrzewający do rywalizacji, uczniom klasy 3 A MLO za pomoc medyczną oraz Panu Krystianowi, Danielowi i Grzegorzowi za pomoc przy ognisku.

Jak sami wiemy, matematyka jest obecna w każdej dyscyplinie, a rywalizacja matematyczno-sportowa była świetną okazją do wspólnego spędzenia czasu i promocji aktywności na świeżym powietrzu.

Do zobaczenia na kolejnych urodzinach liczby PI!

Dodano 18.03.2022

„Profilaktyczny piątek” - tydzień II

„Profilaktyczny piątek”- tydzień II. Dziś prezentujemy notatkę o komunikacji. Zachęcamy do zapoznania się!

Dodano 17.03.2022

Konsultacje i warsztaty dla kandydatów do Liceum Sztuk Plastycznych im. S. I. Witkiewicza

Liceum Sztuk Plastycznych im. S. I. Witkiewicza w Słupsku organizuje warsztaty dla kandydatów do szkoły, które będą odbywały się w budynku przy ul. Przemysłowej 25 w terminie 25.04 - 31.05.2022 w poniedziałki, środy i czwartki w godzinach 16:00-17:30.

We wszystkie poniedziałki i czwartki warsztaty przygotowawcze z rysunku i malarstwa prowadzą nauczyciele tych przedmiotów.

W środę w tych samych godzinach odbywają się warsztaty z rzeźby.

Dodatkowo we wtorki w godzinach 15:00-16:30 odbywają się konsultacje teczek prowadzone przez nauczycieli specjalności artystycznych.

Prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły – obowiązują zapisy na dany dzień.

Warsztaty i konsultacje nie odbędą się w dniu 2 i 3 maja – dni wolne od pracy.

Dni i godziny konsultacji mogą ulec zmianie, o czym będziemy informować na bieżąco na profilu FB szkoły oraz stronie int.

Szczegóły na plakacie.

Zapraszamy!

Dodano 17.03.2022

Hertener Allgemeine

W mediach lokalnych bardzo często pojawiają się informacje o nas i naszej szkole, ale tym razem zainteresowała się nami prasa zagraniczna. W niemieckim Hertener Allgemeine pojawił się artykuł o projekcie, który wraz ze szkołą w Herten realizujemy w ZSI. W pierwszym semestrze przeprowadziliśmy kilka spotkań w formie zdalnej. Brało w nich udział 15 naszych uczniów.

Młodzież ze swoimi zagranicznymi kolegami komunikowała się w języku angielskim. Opowiadała sobie m.in. o podobieństwach i różnicach w edukacji w szkołach niemieckich i polskich. Uczniowie przygotowywali również prezentacje na omawiane tematy, m.in. związane ze specyfiką szkoły, i przedstawiali najciekawsze miejsca w mieście.

Dziękujemy za świetną współpracę!

Dodano 17.03.2022

Festiwal Animacji O!PLA

Zapraszamy na niecodzienny Dzień Wagarowicza. Nasze Liceum Sztuk Plastycznych bierze udział w 10. Ogólnopolskim Festiwalu Animacji O!PLA 2022. Nasi uczniowie będą widzami-jurorami, co oznacza, że najpierw będziemy oglądać zaproponowane przez organizatorów animacje, a następnie, skanując w ciągu dwóch minut od zakończenia kod QR, oceniać je. Pokaz odbędzie się w naszym budynku przy ul. Przemysłowej już 21 marca o godzinie 8:50. Weźmiemy udział w dwóch programach- Licea Plastyczne i Warsztaty Animacji oraz w programie rozszerzonym o Konkurs Główny (kategoria: Studencka).

Link do spotu.

Oczywiście zdamy Wam relację z wydarzenia!

Dodano 16.03.2022

Sukces Jakuba Martyny

Z dumą informujemy, że nasz uczeń klasy I OPW Jakub Martyna otrzymał nagrodę i stypendium starosty powiatu słupskiego za wyniki sportowe osiągnięte w ubiegłym roku. Jakub odniósł sukcesy zarówno w krajowych, jak i międzynarodowych zawodach.

Gratulujemy!!!

Fot.: Krzysztof Piotrkowski

Dodano 16.03.2022

Kalendarz Centrum Popularyzacji Matematyki Signum

Z przyjemnością informujemy, że matematyczne prace naszych uczniów zostały opublikowane w kalendarzu 2022 Centrum Popularyzacji Matematyki Signum. Kalendarz zawiera wybrane prace laureatów różnych konkursów.

Nasi uczniowie zapisali się na 5 kartkach:

  • miesiąc kwiecień, I miejsce Martyna Ozdoba MLO, opiekun: P. Monika Skwarek,
  • miesiąc lipiec, I miejsce Justyna Sołśnia PLO, opiekun: P. Agnieszka Kałuża-Horbaczewska,
  • miesiąc sierpień, III miejsce Agata Dymitruk TW, opiekun: P. Monika Skwarek,
  • miesiąc październik, II miejsce Paulina Gierszewska ZSI, opiekun: P. Agnieszka Kałuża-Horbaczewska,
  • miesiąc listopad, I miejsce Anna Rogulska PLO, opiekun: P. Monika Skwarek.

Karty z kalendarza można pobrać i wydrukować ze strony Signum.

Projekt tejże instytucji powstał dzięki dofinansowaniu Fundacji mBanku.

Serdecznie dziękujemy za upominek - kalendarz w wersji papierowej.

Dodano 15.03.2022

Wizyta w 7 BOW

Za nami kolejna wizyta kl. I i II OPW w 7 Brygadzie Obrony Wybrzeża w Słupsku. Nasi uczniowie uczestniczyli w szkoleniu medycznym. Dzięki niemu nauczyli się m.in.: wymieniać wyposażenie i przeznaczenie IPMed (Indywidualny Pakiet Medyczny), posługiwać się indywidualnym wyposażeniem medycznym, udzielać pierwszej pomocy w przypadku urazów, prowadzić pośredni masaż serca, układać nieprzytomnego w pozycji bezpiecznej czy posługiwać się zawartością apteczek.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli również w zajęciach z topografii. W trakcie nauki poznali podstawowe pojęcia z terenoznawstwa, metody oceny i pomiaru odległości w terenie oraz zasady określania kierunków stron świata. Młodzieży nie są już obce także informacje o mapach wojskowych, symbolach arkuszy, rodzajach i skalach map wojskowych, legendzie i oznaczeniach obiektów na mapie oraz pomiarze odległości na mapie.

Dziękujemy za ogromną dawkę wiedzy!

Dodano 15.03.2022

„Słoneczne soczki”

Klasa 1A TW i grupa projektowa Zwolnionych z teorii „Morze potrzeb" z okazji Międzynarodowego Dnia Słońca organizują kiermasz sałatek, soków i koktajli. „Słoneczne soczki”, bo tak ten dzień nazywają organizatorzy, to wydarzenie, które w naszej szkole odbędzie się już 18 marca (piątek) na długich przerwach!

Dochód ze sprzedaży przeznaczymy na zakup słodyczy i upominków dla dzieci i rodziców, których gościć będziemy w szkole w sobotę oraz na rzecz fundacji dla zwierząt na zakup karmy.

Ze względów higienicznych kupujący proszeni są o przyniesienie ze sobą kubków/bidonów/miseczek.

Czekamy na Was!!

Dodano 14.03.2022

Zbiórka dla Ukrainy

Nasza szkoła włączyła się w pomoc na rzecz Ukrainy organizując dla uchodźców zbiórkę darów. Serdecznie dziękujemy za wsparcie młodzieży z klas: 2 OPW, 2 TW, 2 PLO, 3C TW, 2B LSP, 3A MLO, 4 TW, 1A LSP, 2LOSMS, 3 TW, 3D PLO oraz rodzicom, nauczycielom i dyrekcji.

Dodano 11.03.2022

Wiosenny mural

W szkole możemy podziwiać wiosenny mural wykonany przez uczniów kl. 1A TW i 1B TW.

Dodano 11.03.2022

Rozpoczynamy cykl „Profilaktyczny piątek”

Zgodnie z zapowiedzią rozpoczynamy cykl „Profilaktyczny piątek”! Zachęcamy do zapoznania się z informacjami.

Dodano 10.03.2022

Trenujemy do ślubowania

Kl. I PLO pod okiem P. Krzysztofa Straszaka trenuje do ślubowania.

Dodano 10.03.2022

Dzień Mężczyzny

Dziś Dzień Mężczyzny!

Panowie, życzymy gwiazdki z nieba, kasy, ile potrzeba, samych radości i zawsze miłości.

Dodano 09.03.2022

Dzień Patrona

Uff, za nami długie świętowanie urodzin Witkacego- patrona naszego LSP. Atrakcji było naprawdę mnóstwo.

Rozpoczęliśmy od udziału w wykładzie z historii sztuki najnowszej prowadzonym przez dr. Huberta Bilewicza z ASP w Gdańsku. Świetnie bawiliśmy się również w zorganizowanych podchodach z Witkacym i odtwarzając obraz artysty poprzez przebranie i narysowanie na czas pracy Witkacego na chodniku. Zwycięska klasa (3A) otrzymała nagrodę - tort orzechowy, a podczas podchodów każda z klas mogła odnaleźć szkicowniki i słodycze zakopane w szkolnym ogrodzie. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji!

Dodano 09.03.2022

Profilaktyczny piątek

Rozpoczynamy cotygodniowy cykl „Profilaktyczny piątek”! Już pojutrze pierwsza notatka profilaktyczna! Śledźcie naszego FB i stronę int. szkoły!

Dodano 08.03.2022

Nocny Maraton Maturzysty

Przed nami Nocny Maraton Maturzysty! Szczegóły na plakacie. Po zgody na udział w wydarzeniu prosimy zgłaszać się do nauczycieli matematyki.

Zapraszamy!!!

Dodano 08.03.2022

Gry i zabawy dla dzieci z Ukrainy

Jeśli Twoje dziecko przyjechało z Ukrainy, chce poznać swoich rówieśników, pobawić się, potrzebuje odrobiny „normalności" i chciałoby kreatywnie spędzić czas z naszymi uczniami Liceum Sztuk Plastycznych (grupa Zwolnieni z Teorii) to mamy propozycję! Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 4-12 lat na wspólne gry i zabawy- malowanie na folii, ziemniaczane pieczątki, bańki mydlane, gry planszowe itp.

Jeśli znasz kogoś, kto mógłby być zainteresowany naszą propozycją- powiedz mu o niej!

Chętnych serdecznie zapraszamy w sobotę 19.03 na godz. 10:00 do auli szkolnej Zespołu Szkół Informatycznych przy ul. Koszalińskiej 9 w Słupsku.

Czekamy na Was- będzie niezapomniana zabawa!

Якщо ваша дитина приїхала з України, хоче зустрітись з однолітками, повеселитись, потребує трохи «нормальності» та хоче творчо провести час з нашими учнями школи образотворчого мистецтва, у нас є пропозиція ! Щиро запрошуємо дітей 4-12 років до спільних ігор – малювання на фользі, картопляних штампів, мильних бульбашок, настільних ігор тощо. Якщо ви знаєте когось, хто може зацікавитись нашою пропозицією - розкажіть йому про це! Щиро запрошуємо вас у суботу, 19 березня о 10:00 до школи Zespół Szkół Informatycznych w Słupsku за адресою ul. Koszalinska 9. Чекаємо на Вас - це буде незабутня зустріч!

Dodano 08.03.2022

Dzień Kobiet

Z okazji Waszego święta życzymy wszystkiego najpiękniejszego! Zdrowia, szczęścia, miłości, realizacji planów i uśmiechu na co dzień.

Dodano 07.03.2022

Dbamy o czystość!

Dziś uczniowie klasy 3A TW, wraz z P. Aliną Salnik, postanowili zadbać o czystość terenu wokół szkoły. Pięknie!

Dodano 07.03.2022

"Elektrośmieci oddajesz - nagrody dostajesz"

Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego konkursu, którego celem jest upowszechnianie wiedzy z zakresu postępowania z zużytym sprzętem elektronicznym oraz rozwijanie aktywności i świadomości ekologicznej wśród młodzieży. Dlatego też w ramach tego przedsięwzięcia w terminie do 10.06.2022 r. ogłaszamy w szkole zbiórkę:

  • zużytych baterii i akumulatorów przenośnych używanych w telefonach, elektronarzędziach, zabawkach, pilotach, zegarkach, baterie jednoogniowe typu AA, AAA, R20, guzikowe i inne, które bez problemu można przenieść ręcznie,
  • zużytych sprzętów elektrycznych i elektronicznych, w tym: TV/monitory, LCD, odkurzacze, tostery, kuchenki elektryczne, mikrofale, wagi, komputery, laptopy, klawiatury, myszki, słuchawki, drukarki, telefony, kamery, odbiorniki radiowe i inne elektronarzędzia, gry video, drony, suszarki, młynki do kawy, ekspresy do kawy, zabawki elektryczne, sprzęt muzyczny i sportowy oraz każde inne urządzenie, które do działania potrzebuje prądu z gniazdka lub z baterii.

Uwaga! Zbieraniu podlega sprzęt kompletny, niezdemontowany.

Zbiórce podlegają urządzenia oznaczone znakiem przekreślonego kosza.

Kontakt: klasa 2 TW, Pani Monika Skwarek, Pani Alina Salnik.

Liczą się kilogramy! ;)

Dodano 07.03.2022

Erasmus+ w Grecji

Mimo niekorzystnej sytuacji pandemicznej, uczniowie naszej szkoły kolejny raz mogli wziąć udział w programie Erasmus+, który odbył się częściowo w formie zdalnej. W projekcie uczestniczą szkoły z Turcji, Rumunii, Hiszpanii i Grecji. Tym razem gościliśmy w tym ostatnim kraju zza ekranów komputerów, nie mniej jednak było równie ciekawie i nie mieliśmy czasu na nudę, bo uczniowie mogli szlifować swój język angielski.

Uczniowie klas 3A PLO, 3A MLO oraz 3A SMS mieli za zadanie przygotować dwie prezentacje: na temat naszej szkoły i kraju oraz o znanych Polkach. Oprócz tego mogli pochwalić się umiejętnościami technicznymi wykonując robota z kartonów, który na stałe zagościł w sali 106.

Dziękujemy za świetną współpracę!

Dodano 04.03.2022

Gościnny wykład w ZSI

W ramach naszej wieloletniej współpracy z Politechniką Koszalińską gościliśmy w naszej szkole P. dr Ewę Czerwińską z Wydziału Mechanicznego uczelni. Pani Ewa przybliżyła bardzo ciekawe zagadnienie miejsca mikrobiologii w inżynierii biomedycznej. Podczas wykładu przedstawiono podstawowe informacje o mikrobiomie człowieka w odniesieniu do reakcji jego organizmu na stosowanie implantów, endoprotez i wszelkich materiałów służących przywracaniu sprawności uszkodzonych części ciała. Zaprezentowano również najważniejsze drobnoustroje, których obecność podczas zabiegów implantacyjnych może skutkować niepowodzeniem i odrzuceniem implantu.

W końcowej części zaprezentowano obszary badań prowadzonych w Katedrze Inżynierii Biomedycznej i wyniki niektórych prac dyplomowych studentów Kierunku Inżynieria Biomedyczna. Pani Ewa przybliżyła także bardzo ciekawą i bogatą ofertę Politechniki Koszalińskiej oraz wskazała zalety studiowania na tej uczelni. Pojawiło się wiele ciekawych pytań, a spotkaniu towarzyszyła bardzo miła atmosfera. Dziękujemy za fascynującą, naukową przygodę.

Dodano 04.03.2022

Szkolna grupa Zwolnionych z Teorii - WoMen zaprasza!

Dodano 04.03.2022

Światowy Dzień Otyłości

Kochani, dziś obchodzimy Światowy Dzień Otyłości. Dzień ten jest okazją, aby z refleksją przyjrzeć się własnemu zdrowiu oraz stylowi życia.

Problem otyłości i nadwagi dotyczy 10% dzieci i młodzieży na świecie. Wśród głównych przyczyn otyłości u nastolatków raport Światowej Organizacji Zdrowia wymienia:

  • słodzone napoje oraz posiłki typu fast-food,
  • zbyt małą ilość warzyw i owoców w codziennej diecie,
  • brak aktywności fizycznej,
  • siedzący tryb życia.

Co warto zrobić?

  • ograniczyć spożycie produktów bogatych w tłuszcze i węglowodany (np. wysokokaloryczne przekąski: chipsy, frytki, słodycze) przy jednoczesnym zwiększeniu spożycia owoców i warzyw, w tym roślin strączkowych, produktów pełnoziarnistych oraz orzechów, pamiętając, że ,,you are what you eat”, czyli „jesteś tym, co jesz”,
  • zwiększyć aktywność fizyczną – minimum to 250 min umiarkowanej aktywności na tydzień (zacznij stopniowo).

Już dziś zadbaj o siebie! Może długi spacer?

Dodano 03.03.2022

VIII Bałtycki Konkurs Języka Niemieckiego

Politechnika Koszalińska organizuje VIII Bałtycki Konkurs Języka Niemieckiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

I etap konkursu ma formę testu pisemnego i przeprowadzony będzie w naszej szkole 18 marca 2022 r.

Do II etapu zakwalifikowanych zostanie 15 osób, które otrzymają najwyższą liczbę punktów w I etapie (spośród wszystkich szkół biorących udział w konkursie).

II etap konkursu ma formę testu pisemnego i egzaminu ustnego i odbędzie się w Koszalinie 20 kwietnia 2022 r.

Udział w konkursie jest bezpłatny. Osoby chętne proszone są o zgłaszanie się do Pana Jacka Gryczki do 9.03.2022 r. (środa).

Przewidziane są nagrody ufundowane przez Politechnikę Koszalińską oraz stowarzyszenie Verein Deutsche Sprache.

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie!

Dodano 03.03.2022

Kiermasz na rzecz uchodźców z Ukrainy

W naszej szkole odbył się kiermasz zorganizowany na rzecz uchodźców z Ukrainy. Nasi uczniowie i nauczyciele zaangażowali się w działania piekąc oraz kupując pyszne ciasta i inne wyroby cukiernicze.

Kwota zebrana podczas kiermaszu to aż 1090,80 złotych! Dziękujemy za Wasze otwarte serca. Jesteście niesamowici. To, co robicie, każdy gest to jak mocny uścisk, pomocna dłoń.

Organizatorką kiermaszu była Pani Alina Salnik.

Dodano 02.03.2022

Nasza sieć ZSI i SMS, czyli Pogotowie Koleżeńskie

Razem jest łatwiej, razem możemy wiele!

Grupa Ucznia Zdolnego zaprasza wszystkich uczniów chętnych klas liceum i technikum do wzięcia udziału w naszej akcji pogotowia koleżeńskiego. Stwórzmy naszą sieć ZSI i SMS ;)

Jeżeli czujesz, że mógłbyś/mogłabyś pomóc w nauce z jakiegoś przedmiotu, podzielić się swoją wiedzą z innymi zgłoś się do nas:

W treści wystarczy, że napiszesz:

  • swoje imię i nazwisko oraz klasę
  • przedmiot, w nauce którego mógłbyś/mogłabyś pomagać

Wstępne zgłoszenia zbieramy do dnia 20 marca 2022 r. Jednak listy będą otwarte przez cały czas.

Dlaczego warto?

  • jest to wspaniała okazja na zrobienie czegoś dobrego dla innych,
  • możesz sprawdzić się w roli nauczyciela,
  • utrwalasz materiał,
  • kształtujesz takie cechy charakteru jak: odpowiedzialność, obowiązkowość, koleżeństwo,
  • poczujesz satysfakcję,
  • stajesz się zauważalny ;)
  • przez wspólną naukę zdobywasz nowe znajomości,
  • a może któregoś dnia Ty jej sam będziesz potrzebować?

Czy wiecie, że dłużej pamięta się informacje zdobyte w wyniku własnych działań, niż te gotowe, podane przez nauczyciela?
Zapamiętujemy najlepiej bo aż 90% tego, co sami robimy (uczymy innych i także na tym zyskujemy).

Zasady pogotowia koleżeńskiego:

  • terminy są ustalane wspólnie i dogodnie dla obu stron
  • forma pracy również dowolna: video chat, nauka na żywo, prezentacje itp

Zapraszamy serdecznie
Grupa Ucznia Zdolnego

Działania koordynuje Pani Monika Skwarek, sala 207

Dodano 01.03.2022

Solidarni z Ukrainą!

Pragniemy wyrazić sprzeciw wobec działań militarnych na Ukrainie i okazać naszą solidarność, wsparcie i serca dla całego narodu ukraińskiego. Ich edukację, pracę i spokój przerwała wojna. Wielu zmusiła do opuszczenia domów i ojczyzny.

Organizujemy zbiórkę funduszy na pomoc dla ludności ukraińskiej poszkodowanej w wyniku zbrojnej agresji Rosji. W środę, o godz. 11:15, 12:15, 13:15 na parterze budynku szkoły będzie można kupić ciasto własnego wypieku. Dochód zebrany z tej sprzedaży zostanie przeznaczony na potrzeby charytatywne związane z wojną na Ukrainie.

Dodano 01.03.2022

Bieg Liczby Pi

Zespół matematyczny zaprasza na Bieg Liczby PI. Regulamin na zsi.slupsk.pl.

Dodano 01.03.2022

Obóz szkoleniowo-kondycyjny

Kochani,

mamy propozycję dla wszystkich naszych uczniów. To obóz szkoleniowo-kondycyjny połączony z kursem i egzaminem na patent sternika motorowodnego.

Do dyspozycji mamy 40 miejsc.

Szkolenie będą prowadzić doświadczeni instruktorzy. Do dyspozycji będą trzy łodzie, co gwarantuje mnóstwo godzin praktycznej nauki na wodzie dla każdego kursanta.

Wyjazd planowany jest w dniach 13-19.06.2022 roku. Całkowity koszt na sześć dni pobytu połączonego z kursem i egzaminem państwowym wynosi 1500 zł na osobę. W tej kwocie nie ma kosztów transportu.

Chętnych uczniów prosimy o zgłaszanie się do sekretariatu do 7 marca (poniedziałek).

Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć ośrodka szkoleniowo-żeglarskiego w Poznaniu, w którym będziemy zakwaterowani. Mamy też link do profilu na FB.

Zachęcamy serdecznie!

Dodano 01.03.2022

Zajęcia praktyczne Łowieckiego Kółka Zainteresowań

Członkowie naszego Łowieckiego Kółka Zainteresowań „Hubertus” wzięli udział w zajęciach praktycznych, które odbyły się na terenach obwodu łowieckiego nr 78, należącego do Koła Łowieckiego Gwardia w Słupsku. Tematem była gospodarka łowiecka w praktyce, czyli część pracy każdego myśliwego. Uczniowie sprawdzili stan lizawek solnych i zapoznali się z rodzajami paśników. Dowiedzieli się też o funkcjach poletek zgryzowych czy nasadzeniach drzew owocowych. Nauczyli się również dostrzegać ślady bytowania zwierzyny- tropy jeleni, sznurującego lisa, buchtowania dzików, czy drzewka spałowane przez jelenie.

Nasi uczniowie zamontowali również fotopułapkę, aby podejrzeć, czy zwierzyna korzysta z lizawek.

Wszystko odbyło się pod nadzorem Podłowczego obw. 78 P. Macieja Strąka oraz naszej nauczycielki przedmiotów weterynaryjnych, Sekretarz Koła, P. Moniki Płuciennik.

Dziękujemy za możliwość zapoznania się z obszerną tematyką związaną z gospodarką łowiecką w praktyce!

Dodano 28.02.2022

Kolejny etap olimpiady Zwolnieni z teorii!

Mamy przyjemność poinformować o awansie naszych uczniów do kolejnego etapu projektów społecznych Olimpiady Zwolnieni z Teorii.

W tym roku szkolnym awansowało aż 5 grup:

  • WoMEN - grupa dziewcząt TW pod opieką P. Moniki Skwarek,
  • Plastusie - grupa uczniów LSP i 1 osoby z LO nr 5 pod opieką P. Moniki Skwarek przy współpracy z P. Julitą Rzeppką,
  • Szpik w mig! - grupa uczniów MLO i PLO pod opieką P. Natalii Zakrzewskiej,
  • Safe Space - grupa dziewcząt LSP pod opieką P. Natalii Hendrych,
  • Morze Potrzeb - grupa dziewcząt LSP pod opieką P. Natalii Hendrych.

Dzięki udziałowi w olimpiadzie uczniowie mają szansę rozwijać kompetencje przydatne na rynku pracy takie jak zarządzanie, kreatywność czy rozwiązywanie problemów, a także zdobywają międzynarodowe certyfikaty pomocne przy rekrutacji na studia czy szukaniu pracy.

Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za finał!

Dodano 28.02.2022

Pomoc dla uchodźców z Ukrainy

W związku z napływem ludzi z Ukrainy do Polski, chcielibyśmy pomóc przy zbiórce potrzebnych rzeczy.

Zachęcamy do przynoszenia:

  • Żywności z długim terminem przydatności do spożycia tj. :puszki, kasze, ryż, makaron

Dla Obywateli Ukrainy, którzy już trafili do naszego kraju bądź właśnie do nas jadą i będą potrzebowali podstawowych artykułów zbieramy także szeroko rozumiane środki higieniczne:
- żele pod prysznic(dla dorosłych i dla dzieci), mydła
- papier toaletowy
- szampony
- podpaski, tampony
- pasty do zębów
- ręczniki I inne środki przydatne w użytku codziennym

Dla dzieci:
- kolorowanki, kredki, flamastry, długopisy, zeszyty
- kolorowe książeczki dla najmłodszych z bajkami,
- niewielkie misie czy inne przytulanki
- słodycze

Wszystkie dary dla potrzebujących przynosimy do sali 207. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o zwracanie się do klasy 2 TW i 3 TW.

Z góry dziękujemy wszystkim za zaangażowanie. Pamiętajmy, że być może będzie potrzebna pomoc długoterminowa. Na bieżąco będziemy informować o innych potrzebach.

Dodano 28.02.2022

"Uczeń Zdolny" w obiektywie

Szkolna grupa Ucznia Zdolnego zaprasza wszystkich na swoje nowe konto na Instagramie o nazwie uczen_zdolny. Dołączcie do Nas i śledźcie nasze propozycje i działania. Poniżej nasza szybka sesja w kartonie i MY.

Dodano 25.02.2022

Nie jesteście sami!

Drodzy,

w tej szczególnie trudnej chwili pragniemy zwrócić się do naszych uczniów z Ukrainy i ich Rodzin. Nie jesteście sami! Wsparcie psychologiczne w naszej szkole oferuje P. Kamila Rudnik. Osoby potrzebujące pomocy proszone są o zgłaszanie się do P. Kamili przez e-dziennik. Godziny pracy naszego psychologa dostępne są na stronie internetowej szkoły. Po wcześniejszym umówieniu się z P. Kamilą istnieje również możliwość spotkania się w innych godzinach.

Wyrażamy solidarność z całym narodem ukraińskim. Zawsze możecie liczyć na nasze wsparcie.


Шановні, у цей особливо важкий час ми хочемо звернутись до наших учнів з України та їхніх сімей. Ви не самі! Психологічну підтримку в нашій школі пропонує Пані Kamila Rudnik. Особи , які потребують психологічної підтримки, будь ласка звертайтесь до Пані Kamili через електронний журнал (e-dziennik). З графіком роботи нашого психолога можна ознайомитись на сайті школи. З Пані Kamili можна домовитись завчасно, також можна зустрітись в інший час. Ми висловлюємо свою солідарність українському народу. Ви завжди можете розраховувати на нашу підтримку.

Dodano 25.02.2022

Ferie z TW

Dziś ostatni dzień ferii w ZSI! P. Marta Malinowska oprowadziła ósmoklasistów po pracowniach weterynaryjnych, a następnie młodzież z zainteresowaniem poznawała zasady działania stetoskopu oraz tajniki szycia.

Dodano 25.02.2022

Zwęsz to!

Uczennice klasy II Technikum Weterynarii: Aleksandra Zagorodnikow, Gabrysia Ślifińska oraz Oliwia Kozieł, w ramach ogólnopolskiego projektu Młodzi w akcji +, poprowadziły w klasie 1 A LSP zajęcia edukacyjne na temat zwierząt.

Dziewczyny w ramach swoich działań postanowiły zadbać o edukację związaną z tematyką zwierząt, która jest im bardzo bliska i tak też powstał projekt o nazwie „Zwęsz to! razem z nami”.

Serdecznie dziękujemy klasie i wychowawczyni P. Dorocie Grygorkiewicz za możliwość poprowadzenia zajęć, a pozostałych zapraszamy na konto na Instagramie o nazwie zwesz_to.

Każda inicjatywa w kierunku popularyzacji wiedzy jest ogromnym krokiem naprzód!


Opiekunem grup Młodzi w akcji + jest P. Monika Skwarek.

Dodano 24.02.2022

Ferie z OPW

Dziś trzeci dzień ferii w naszej szkole. Po PLO i LSP przyszedł czas na Oddział Przygotowania Wojskowego. Pokaz musztry, mundurów, sprzętu i, co najbardziej emocjonujące, strzelanie do tarczy. To wszystko czekało dziś na ósmoklasistów. Młodzież miała również możliwość zrobienia sobie zdjęcia w mundurze.

Dziękujemy za zaangażowanie P. Bartkowi Pakule i uczniom kl. II OPW!

Dodano 21.02.2022

Ferie dla ósmoklasistów - dzień I z PLO

Dziś w ZSI rozpoczęliśmy ferie dla ósmoklasistów! Punktualnie o godzinie 10:00 P. Arek Herman oprowadził młodzież po szkole i przedstawił osiągnięcia naszych klas policyjnych. Następnie w auli ćwiczyliśmy zakładanie kajdanek i chwyty obezwładniające. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas!

Dodano 21.02.2022

Matematyczne ferie dla maturzystów

W pierwszym tygodniu ferii zimowych uczniowie klas maturalnych bardzo licznie uczestniczyli w powtórkach do egzaminu maturalnego z matematyki. Młodzież zmagała się z najważniejszymi pewniakami maturalnymi oraz takimi działami jak ciągi, trygonometria czy funkcje. Każdy mógł też sprawdzić swoją wiedzę i refleks rozwiązując test na kahoocie i quizziz. Do najlepszych należeli: Dominik Wierczyński z kl. 3 B MLO zapisany jako „Dominik Rafałow” i Julia Niemczyk z kl. 4 A LSP – „Ruda Lisiczka”. Na wyróżnienie zasługują również: Oliwia Chowaniak, Cezary Słupczyński, Daria Gierczak, Klaudia Smutek, Dominika Troka, Dominika Pluto-Prądzyńska i Zuzanna Wierczyńska.

Za ferie odpowiedzialne były nasze nauczycielki matematyki: P. Agnieszka Kałuża- Horbaczewska, P. Maria Lelakowska oraz P. Monika Skwarek, które jednogłośnie stwierdziły, że prowadzenie zajęć dla maturzystów w czasie wolnym było wielką przyjemnością. Cieszył również fakt, że znaczną część swoich ferii zimowych uczniowie zaplanowali odpowiedzialnie razem z matematyką, która jest jednym z trudniejszych przedmiotów na egzaminie maturalnym. Jak sami później określili, czas płynął szybko, aż szkoda było się rozstawać. Z takim przygotowaniem matura nam niestraszna!

Dodano 18.02.2022

34. edycja Olimpiady Wiedzy Archimedes Plus z Matematyki

Mamy wyniki 34. edycji Olimpiady Wiedzy Archimedes Plus z Matematyki. W naszej szkole startowało piętnastu odważnych matematyków w trzech kategoriach wiekowych.

Najwięcej punktów- 76 zdobyli Julia Kułakowska z klasy 3 A MLO i Maciej Bogdziewicz z klasy 3 C TW. Drugie miejsce w szkole zajął Kacper Surma z kl. 3 C TW, który zdobył 52 punkty, zaś trzecie miejsce przypadło Wiktorii Szczęśniak z kl. 3 C PLO z wynikiem 48 punktów.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

Dodano 15.02.2022

I etap Konkursu Policyjnego

Znów mamy sukces!

Nasze uczennice, kolejny już raz, wzięły udział w Konkursie Policyjnym organizowanym przez Wyższą Szkołę Administracji i Biznesu w Gdyni. I etap konkursu zawierał test, który składał się z 30 pytań.

Każde pytanie było punktowane 0,33 punktów. Maksymalnie w konkursie można było uzyskać 10 punktów.

Świetne wyniki naszych uczennic uzyskane podczas I etapu przedstawiamy poniżej:

  • Vanessa Barteczka- 9 pkt.
  • Alicja Bieniek- 9,67 pkt.
  • Wiktoria Szczęśniak- 8 pkt.
  • Wiktoria Szustak- 7,33 pkt.

Wszystkie uczennice zakwalifikowały się do finału, który odbędzie się już 16 marca. Nasze dziewczyny do konkursu przygotowuje P. Krzysztof Straszak. Trzymamy kciuki za najwyższe noty!

Dodano 08.02.2022

Zajęcia „Jak redukować stres przed maturą?”

Nasza Pani psycholog Kamila Rudnik zaprasza chętnych maturzystów na zajęcia pn. „Jak redukować stres przed maturą?”. Dodatkowo będziecie mogli wziąć udział w ćwiczeniach relaksacyjnych.

Spotkanie odbędzie się w naszej szkole 14.02 (poniedziałek) o godz. 11:00.

Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie się do piątku 11.02 drogą mailową na adres k.rudnik@plastyk.slupsk.pl lub przez e-dziennik do P. Kamili.

Każdy uczestnik otrzyma materiały podsumowujące warsztaty w wersji online. Zadbamy również o przestrzeganie wszystkich przepisów sanitarnych.

Zachęcamy do wzięcia udziału w zajęciach!

Dodano 07.02.2022

Licytacje na rzecz WOŚP

Przypominamy, że wciąż trwają licytacje na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nasze Liceum Sztuk Plastycznych dołożyło cegiełkę w postaci prac plastycznych wykonanych przez uczniów i absolwentów. Zachęcamy do licytowania, a darczyńcom serdecznie dziękujemy!

Pejzaż geometryczny, technika akryl, na papierze, 50 cm x 70 cm

Martwa natura, technika akryl, na papierze, 30 cm x 40 cm

Martwa natura, technika akryl, 100 cm x 70 cm

Martwa natura, technika akryl, 100 cm x 70 cm

Martwa natura, technika ołówek, 60 cm x 80 cm

Martwa natura, technika ołówek, 50 cm x 70 cm

Dodano 04.02.2022

„Klasa z klasą”- wyniki plebiscytu po I semestrze

Znamy wyniki plebiscytu „Klasa z klasą” po I semestrze. Oto one!

1. miejsce -klasa 2A i 2B TW- 210 punktów, wychowawca: Monika Skwarek

2. miejsce- klasa 3A TW- 162 punkty, wychowawca: Alina Salnik

3. miejsce- klasa 3B LSP- 147 punktów, wychowawca: Katarzyna Serafin

W I semestrze udział wzięły 24 klasy.

Zwycięzcom gratulujemy!!!

Dodano 03.02.2022

Warsztaty z mapą marzeń

Wczoraj w szkole odbyły się warsztaty z mapą marzeń prowadzone przez naszą Panią psycholog Kamilę Rudnik. Mieliśmy okazję zatrzymać się, porozmawiać, pobyć razem i przypomnieć sobie o swoich marzeniach.

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy uczestniczyli w zajęciach.

Dodano 03.02.2022

Ferie dla maturzystów

Przedstawiamy harmonogram zajęć dodatkowych z matematyki dla naszych maturzystów. Zajęcia odbywać się będą podczas ferii w dniach 14-17.02.2022 r. Zapraszamy wszystkich chętnych.

Dodano 02.02.2022

Dbamy o zdrowie psychiczne

Nasza Pani psycholog Kamila Rudnik przygotowała kilka cennych rad, dzięki którym możecie zadbać o zdrowie psychiczne podczas zdalnego nauczania.

Mamy nadzieję, że już niedługo zobaczymy się w szkole.

Dodano 01.02.2022

Wyniki II etapu Olimpiady Wiedzy o Prawach Ucznia

Znamy wyniki II etapu Olimpiady Wiedzy o Prawach Ucznia. Do finału ogólnopolskiego zakwalifikowały się dwie uczennice z naszej szkoły:

Vanessa Barteczka z kl. 3A PLO, której wynik testu z I etapu i praca z II etapu dały I miejsce w województwie pomorskim oraz Maja Kalinowska z kl. 3B LSP.

Zachęcamy do obejrzenia efektów pracy Vanessy oraz Mai.

Celem Olimpiady jest upowszechnianie wiedzy na temat praw ucznia wśród samych uczniów. Olimpiada składa się z 3 etapów (szkolny- test, wojewódzki- wykonanie pracy konkursowej- filmu lub pracy pisemnej na temat: „Jak powinna wyglądać szkoła, która respektuje prawa osób uczących się?” i ogólnopolski- test).

Opiekunem uczennic jest P. Andrzej Fijałkowski.

Finał odbędzie się 16 marca w Poznaniu.

Dziewczyny, gratulujemy i życzymy powodzenia!!!

Dodano 31.01.2022

Gramy z największą orkiestrą świata!

Nasi uczniowie grali wczoraj z największą orkiestrą świata! Młodzież z ZSI i SMS kwestowała na ulicach Słupska. Dziękujemy za Wasze dobre serca, zaangażowanie i poświęcony czas!

Dodano 28.01.2022

Międzynarodowy Dzień Puzzli i Łamigłówek

W tym roku święto to przypada 29 stycznia. W naszej szkole, ze względu na edukację zdalną, wybrane klasy rozwiązywały łamigłówki na matematyce już kilka dni wcześniej. Jedni zmagali się z domino, kostkami drewnianymi czy sudoku, inni zaś poznali historię tangramu.

Łamigłówki świetnie rozwijają kreatywność, pobudzają wyobraźnię, wyrabiają spostrzegawczość i cierpliwość, uczą pracy w skupieniu i wzmacniają szybkość myślenia. Trening łamigłówkowy jest pomocny również w życiu codziennym- przydaje się w przezwyciężaniu trudności, analizie sytuacji i podejmowaniu decyzji dotyczących problemów życiowych.

Ponadto jest to świetny sposób na nudę. Zapraszamy Was do odwiedzenia wirtualnego Muzeum Łamigłówek

A na koniec ciekawostka:

Według Międzynarodowego Towarzystwa Badań nad Chorobą Alzheimera rozwiązywanie rozmaitych łamigłówek (w tym intelektualnych i manualnych) jest działaniem, które podtrzymując aktywność ludzkiego mózgu, przyczynia się do znacznego zmniejszenia ryzyka zachorowania na chorobę Alzheimera.

Dodano 28.01.2022

Warsztaty z mapą marzeń

Przychodzimy dziś do Was z propozycją wspólnego spędzenia kilku godzin. Chcielibyśmy przeprowadzić warsztaty z mapą marzeń dla zainteresowanych uczniów. Zapraszamy Was do szkoły na spotkanie z Panią psycholog Kamilą Rudnik 2.02.2022 r. (środa) o godzinie 15:00.

Popracujemy trochę z myślami, planami na przyszłość oraz zastanowimy się, gdzie jesteśmy teraz. Ostatecznie każdy z Was wyjdzie z warsztatów ze swoją mapą marzeń i miło spędzonym czasem.

Dodatkowo prosimy o wzięcie ze sobą koca, poduszki oraz gazet, kleju, mazaków i nożyczek.

Zaproście koleżankę lub kolegę z klasy, przyjdźcie razem, będzie Wam raźniej.

Warsztaty odbędą się, jeśli grupa będzie liczyła minimum 7 osób. Zadbamy również o przestrzeganie wszystkich przepisów sanitarnych.

Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie się drogą mailową na adres k.rudnik@plastyk.slupsk.pl lub przez e-dziennik do P. Kamili.

Do zobaczenia!

Dodano 27.01.2022

Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych- zmiana terminów

Informujemy, że w związku z rozpoczęciem zdalnego nauczania, jesteśmy zmuszeni zmienić terminy Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych.

Zasady przeprowadzania konkursu pozostają bez zmian:

Konkurs polega na rozwiązaniu pisemnego testu (w języku polskim) sprawdzającego wiedzę krajoznawczą i realioznawczą o państwach niemieckiego obszaru językowego.

Każdy uczeń uczący się języka niemieckiego ma prawo uczestnictwa w konkursie.

Konkurs będzie składał się z dwóch etapów:

a) szkolnego, który odbędzie się 9 marca 2022 roku o godzinie 11.30 – będzie to test jednokrotnego wyboru; uczniowie rozwiązują test indywidualnie, czas przewidziany na rozwiązanie testu to 45 minut. Eliminacje konkursowe na I etapie przeprowadzi Szkolna Komisja Konkursowa składająca się z nauczycieli języka niemieckiego. Do II etapu zostaje zakwalifikowanych 3 uczniów, którzy uzyskali najlepszy wynik,

b) międzyszkolnego – test jednokrotnego wyboru oraz pytania otwarte. Konkurs na II etapie zostanie przeprowadzony przez Komisję Konkursową. Skład Komisji Konkursowej zostanie powołany po oficjalnym zgłoszeniu szkół. Zwycięzcami konkursu zostaną 3 osoby, które uzyskają najwyższą liczbę punktów (I, II, III miejsce). Etap międzyszkolny odbędzie się 30 marca 2022 roku w Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku o godzinie 11:30.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!

Wszelkich informacji udziela koordynator konkursu P. Zofia Pstrągowska-Misiuk: zofiapm.zsi@gmail.com

Regulamin konkursu.

Weź udział w konkursie i sprawdź się!

Dodano 27.01.2022

Nauka przez doświadczenie

Wczoraj podczas lekcji fizyki uczniowie klas 1 PLO i 1 OPW, pod okiem P. Aliny Salnik, wyznaczali prędkość robota w ruchu jednostajnie prostoliniowym. Taka nauka przez doświadczenie to świetna sprawa.

Dodano 26.01.2022

Musztra

Musztra? Owszem, ćwiczymy, ćwiczymy.  Wiemy, że praktyka czyni mistrza, a my mierzymy wysoko.

Dodano 25.01.2022

Zajęcia w TW

A co u naszych przyszłych weterynarzy? Tym razem nauka zakładania szwów chirurgicznych na tkankach- nóżkach wieprzowych, a dodatkowo nauka mięśni, ścięgien i stawów.

Dodano 24.01.2022

Międzynarodowy Dzień Spodni Dresowych - fotogaleria

Międzynarodowy Dzień Spodni Dresowych nie przeszedł w naszej szkole bez echa. Dziękujemy za wspólną zabawę uczniom, nauczycielom i dyrekcji. Zapraszamy do galerii.

Dodano 20.01.2022

Gratulacje od władz miasta

Prezydent Miasta Słupska Krystyna Danilecka-Wojewódzka oraz zastępczyni Prezydenta Miasta Marta Makuch zaprosiły do słupskiego ratusza Panią Dyrektor Monikę Stępnik, by pogratulować zajęcia I miejsca w województwie pomorskim w rankingu Perspektywy 2022. Podczas przemiłego spotkania otrzymaliśmy mnóstwo gratulacji, podziękowań i dobrych słów. Pani Prezydent podkreślała, że tak prestiżowa nagroda jest zasługą zarówno uczniów, jak i nauczycieli i rodziców. Panie rozmawiały również o historii i przyszłości naszej szkoły. Dziękujemy za zaproszenie!

Dodano 19.01.2022

Wycieczka do Centrum Nauki Experyment

W ramach projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego nasi uczniowie klas 3A MLO, 3 A PLO, 3A SMS i 2 B TW wzięli udział w zajęciach „Tajniki elektroniki” w Centrum Nauki Experyment w Gdyni. Podczas zajęć uczestnicy poznali elementy i układy elektroniczne oraz zasady ich wykorzystywania w praktyce. Uczniowie poznali również praktyczne zastosowanie praw omawianych na lekcjach, takich jak prawo Kirchhoffa czy Ohma. Młodzież miała również okazję obejrzeć wystawy czasowe prezentowane w CN Experyment.

Bardzo inspirujący wyjazd!

Dodano 19.01.2022

Dzień dresa

Uczniowie klasy 2 TW wraz z wychowawcą zapraszają całą społeczność szkolną (nauczycieli i pracowników również ;)) do wspólnej zabawy dnia 21.01.2022 (piątek). Tego dnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Spodni Dresowych. Dlatego mile widziane elementy stroju takie jak:

  • dresy,
  • klapki lub buty sportowe,
  • skarpety (najmodniejsze naciągnięte na dres),
  • okulary,
  • czapki baseballowe.

Wiemy, że jest wielu „Rycerzy ortalionu”. Pokażmy, że mamy do siebie dystans i nie zastanawiajmy się, co powiedzą inni! Pamiętajcie- czysta swoboda.

Dodano 18.01.2022

Solidna teoria podparta praktyką…

Nauka o kościach, przygotowywanie i oglądanie rozmazów krwi, wykonywanie trichogramu czyli badanie włosa, nauka szycia chirurgicznego, poznawanie szwów chirurgicznych. To oczywiście tylko niektóre z zagadnień, które P. Marta Malinowska porusza z naszymi uczniami Technikum Weterynaryjnego w ramach przedmiotów zawodowych. Nie od dziś bowiem wiadomo, że najefektywniejsza nauka to solidna teoria podparta praktyką.

Dodano 18.01.2022

Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych

Nasi nauczyciele języka niemieckiego: P. Zofia Pstrągowska-Misiuk, P. Dorota Grygorkiewicz oraz P. Jacek Gryczka zapraszają uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w Konkursie Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych.

Zasady przeprowadzania konkursu:

  • Konkurs polega na rozwiązaniu pisemnego testu (w języku polskim) sprawdzającego wiedzę krajoznawczą i realioznawczą o państwach niemieckiego obszaru językowego.
  • Każdy uczeń uczący się języka niemieckiego ma prawo uczestnictwa w konkursie.

Konkurs składa się z dwóch etapów:

a) szkolnego, który odbędzie się 9 lutego 2022 roku o godzinie 11.30 – będzie to test jednokrotnego wyboru; uczniowie rozwiązują test indywidualnie, czas przewidziany na rozwiązanie testu to 45 minut. Eliminacje konkursowe na I etapie przeprowadzi Szkolna Komisja Konkursowa składająca się z nauczycieli języka niemieckiego. Do II etapu zostaje zakwalifikowanych 3 uczniów, którzy uzyskali najlepszy wynik,

b) międzyszkolnego – test jednokrotnego wyboru oraz pytania otwarte. Konkurs na II etapie zostanie przeprowadzony przez Komisję Konkursową. Skład Komisji Konkursowej zostanie powołany po oficjalnym zgłoszeniu szkół. Zwycięzcami konkursu zostaną 3 osoby, które uzyskają najwyższą liczbę punktów (I, II, III miejsce). Etap międzyszkolny odbędzie się 24 marca 2022 roku w Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku o godzinie 11:30.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!

Wszelkich informacji udziela koordynator konkursu P. Zofia Pstrągowska-Misiuk: zofiapm.zsi@gmail.com.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie int. szkoły

Weź udział w konkursie i sprawdź się!

Dodano 17.01.2022

Wręczenie pagonów

Pan Krzysztof Straszak wręczył uczniom klasy I PLO pagony. To nieodłączny element munduru przyszłych adeptów sztuki policyjnej.

Teraz przed uczniami przygotowania do ślubowania, m.in. szlifowanie elementów musztry indywidualnej oraz zespołowej. Pozwoli to na wykonywanie przez uczniów elementów musztry w sposób jednoczesny i jednolity. To z kolei buduje poczucie wspólnoty w ramach pododdziału, jakim w tym przypadku jest klasa.

Dodano 14.01.2022

Budowa kości

Dziś klasa 1 A TW, pod okiem P. Magdy Piniahy, uczestniczyła w zajęciach dotyczących budowy kości. Uczniowie sprawdzali ich właściwości po spaleniu oraz po wrzuceniu do octu.

Dodano 13.01.2022

Tutoring - zgłoś się

W roku szkolnym 2021/2022, od semestru II, w naszej szkole kontynuowana będzie innowacja pt. „Tutoring - pomoc w odkrywaniu samego siebie”.

Dla kogo ta innowacja? Dla wszystkich uczniów klas 1, 2 i 3, którzy:

  • chcą się rozwijać,
  • lubią wyzwania,
  • poszukują własnej drogi,
  • chcieliby poznać swoje mocne strony i je rozwijać.

Na czym polega innowacja? To indywidualna praca nauczyciela - tutora z uczniem. Odbywa się ona w trakcie spotkań- 1 x w tygodniu przez 45 minut (przez jeden semestr).

Harmonogram spotkań ustalany jest indywidualnie z tutorem. Spotkania mogą odbywać się częściej i trwać krócej, w zależności od potrzeb.

Podczas spotkań uczeń, pod kierunkiem tutora, pracuje nad własnym rozwojem, a więc np. poznaniem siebie, wybranym obszarem wiedzy, rozwinięciem umiejętności samodzielnego jej zdobywania oraz nad tym, jak może wykorzystać własne talenty.

Między spotkaniami, a także po zakończeniu cyklu spotkań, uczeń pracuje nad sobą, wykonuje różne zadania, jest zaangażowany w proces samodoskonalenia.

Jak wziąć udział w spotkaniach?

Napisz kilka zdań o sobie wypełniając formularz dla ucznia. O tym, co jest dla Ciebie ważne, co lubisz, o czym marzysz, kogo podziwiasz, co Ci przeszkadza, co Cię rozwija, a co uwiera. Formularz dostępny jest obok.

Nabór do szkolnego tutoringu trwa do 31.01.2022 r. Formularze składamy do Pani Marii Lelakowskiej (sala 7) lub Pani Moniki Skwarek (sala 207).

Pamiętaj! Tutoring to Twój dobrowolny wybór. To czas TYLKO dla Ciebie i tutora.

Dodano 13.01.2022

Zajęcia praktyczne na strzelnicy

Po raz kolejny nasi uczniowie klas o profilu policyjnym wzięli udział w zajęciach praktycznych na strzelnicy Klubu Strzeleckiego „Gryf Słupski” przy ul. Zamiejskiej w Słupsku. Tym razem przyszli adepci sztuki policyjnej z klasy I PLO mieli okazję zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa związanymi z obsługą broni na strzelnicy. Ponadto w ramach zajęć uczniowie ćwiczyli przyjęcie właściwej postawy strzeleckiej, trzymanie broni, zgrywanie przyrządów celowniczych oraz właściwą pracę na języku spustowym. Trening strzelecki odbywał się z broni pneumatycznej (karabinek sportowy) do tarczy TS - 8/88 z odległości 10 m, z postawy stojącej. Każdy kandydat na policjanta powinien znać zasady bezpieczeństwa panujące w czasie strzelania oraz zasady bezpiecznego i skutecznego posługiwania się bronią. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem naszych uczniów.

Dodano 12.01.2022

Złota tarcza dla technikum ZSI!

Mamy świetną wiadomość! Nasze technikum ZSI zajęło 15. miejsce w Polsce w rankingu głównym i 1. w województwie w Pomorskim Rankingu Techników Perspektywy 2022. Zatem złota tarcza jest nasza!!!

Na zwycięstwo technikum ZSI składają się sukcesy w olimpiadach, bardzo wysokie wyniki z matur z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych oraz świetna zdawalność egzaminów zawodowych.

- To rewelacyjne wyróżnienie. Jest to sukces zarówno uczniów chętnych do zdobywania wiedzy i osiągających wysokie wyniki w nauce, jak i nauczycieli, którzy wkładają ogromny wysiłek w przygotowanie uczniów do egzaminu maturalnego i egzaminów zawodowych. Nie mniej ważną rolę odgrywają także rodzice, bez których zaangażowania i motywacji nasza młodzież nie osiągnęłaby tak znaczących sukcesów- mówi Pani Dyrektor Monika Stępnik.

Dziś Pani Dyrektor, w imieniu naszej szkoły, uczestniczyła w uroczystej gali rozdania nagród w Warszawie.

Dodano 12.01.2022

Jakub Martyna ze stypendium

Z dumą informujemy, że Jakub Martyna, uczeń kl. 1 OPW, zdobył stypendium sportowe wójta gminy Kobylnica. Pasją Kuby jest judo i to właśnie w tej dyscyplinie sportu odnosi sukcesy. Zdobył m.in.:

  • 3. miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików i Młodziczek w Judo – Koszalin, 23.10.2021,
  • 2. miejsce w XVII Wielkopolskim Międzynarodowym Turnieju Judo – Suchy Las, 20.03.2021.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Dodano 11.01.2022

Stypendia Prezesa Rady Ministrów

Drodzy, jak już wiecie, nasi uczniowie, którzy decyzją Prezesa Rady Ministrów otrzymali stypendium na rok szkolny 2021/2022 to:

  • Julia Kułakowska – 4-letnie MLO
  • Dominika Pluto-Prądzyńska – 3-letnie MLO
  • Vanessa Barteczka – 4-letnie PLO
  • Wiktoria Szczęśniak – 3-letnie PLO
  • Jagoda Dudzińska – 5-letnie TZSI
  • Kacper Surma – 4-letnie TZSI
  • Julia Nowak – 5-letnie LSP
  • Julia Niemczyk – 4-letnie LSP
  • Wojciech Pawlina – 4-letnie LOMS
  • Jakub Romanowski – 3-letnie LOMS

Dziś Pani Dyrektor Monika Stępnik wręczyła naszym zdolniachom dyplomy oraz przekazała gratulacje i życzenia dalszej wzorowej nauki i wysokich osiągnięć.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy- zarówno uczniom, jak i nauczycielom, wychowawcom i rodzicom.

Dodano 10.01.2022

Akcja „Zasprejuj zarazki”- mamy zwycięstwo!

Uczniowie II klasy Technikum Weterynarii: Szymon Piekarski, Jagoda Bąska, Oliwia Kozieł oraz Aleksandra Zagorodnikow, wraz z Panią Moniką Skwarek, zostali laureatami ogólnopolskiego konkursu w ramach akcji społecznej „Zasprejuj zarazki” organizowanego przez Fundację Zwolnieni z Teorii oraz markę Lysol. Wykonane zdjęcia urzekły komisję konkursową swoją energią, zaangażowaniem uczniów i kreatywnością! Dzięki akcji młodzież poszerzyła swoją wiedzę na temat kluczowego dla zdrowia i bezpieczeństwa nawyku dezynfekcji powierzchni.

Nasi zwycięzcy otrzymali karty podarunkowe w kwocie 50 zł do sklepów Empik, a szkoła bon o wartości 1500 zł do wykorzystania w sklepach RTV EURO AGD.

Gratulujemy wygranej!

Dodano 05.01.2022

Zwycięstwo Amelii Mimiec

Chcemy podzielić się z Wami wiadomością o sukcesie Amelii Mimiec. Nasza uczennica zajęła I miejsce w konkursie literackim z języka angielskiego dla szkół średnich „The story of my life”. Konkurs zorganizowany został przez Katedrę Filologii Angielskiej Akademii Pomorskiej w Słupsku. Gratulujemy sukcesu! W galerii znajdziecie również zwycięski tekst!

Dodano 03.01.2022

Wielka zbiórka podsumowana!

Zakończyliśmy Wielką zbiórkę na rzecz hospicjum dla dzieci „Bursztynowa przystań” w Gdyni. Klasy, które zaangażowały się w akcję pomocy dla małych podopiecznych to: 2 A PLO, 2 LO SMS, 3 B MLO, 3 B LSP, 1 B TW, 1 A LSP, 3 B PLO, 3 C PLO, 2 A, B TW, 7 SP, 8 SP, 1 LO SMS, 3 C TW, 3 A PLO, 3 MLO i 5 SP. Po zebrane artykuły przyjechała do nas P. Ewa Kramek.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom za wsparcie!

Dodano 21.12.2021

Sekretna szafa

Kochani, znacie pewne miejsce w sali 108? To sekretna szafa- pomysł stworzony przez Samorząd Uczniowski. „Wyposażenie” szafy to m.in. czajnik elektryczny czy kuchenka mikrofalowa. Nasi uczniowie w czasie przerw mogą zaparzyć kawę, herbatę, podgrzać coś w mikrofalówce czy zjeść w ławce przy muzyce. Takie rozwiązanie to rzadkość w szkołach.

Gratulujemy świetnego pomysłu!

Dodano 20.12.2021

Konkurs na najładniej przystrojoną klasę

Znamy wyniki konkursu zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski na najładniej przystrojoną salę. Nasi zwycięzcy tooo:

3 A MLO i 3 A PLO --> s.106

2 ATW i 2 BTW --> s. 207

Nagrodami są dyplomy oraz jeden dzień wolny od odpowiedzi ustnych w II semestrze.

Gratulujemy!

Dodano 20.12.2021

Zbiórka dla Dariusza Piechoty

Dziękujemy wszystkim rodzicom i uczniom, którzy włączyli się do akcji wspierającej leczenie Dariusza Piechoty- byłego bramkarza Gryfa Słupsk. Dzięki Wam zebrano 600 złotych!!!

Dodano 17.12.2021

Miły gest!

Klasa 3A SMS złożyła uczniom i nauczycielom naszej szkoły życzenia rozdając przy tym cukierki. Dziękujemy za miły świąteczny gest.

Dodano 17.12.2021

Wigilia w szkole

Dziś w szkole czas wigilii klasowych i jasełek. Było dużo życzeń, uśmiechu, prezentów i tradycyjne wigilijne potrawy. Zapraszamy do fotogalerii!

Dodano 16.12.2021

Język angielski w praktyce

Klasa IIIAS wraz z nauczycielkami języka angielskiego – P. Karoliną Majcherską i P. Natalią Zakrzewską wybrała się na niecodzienne zajęcia do McDonalda. Zadaniem młodych piłkarzy było złożenie zamówienia w języku angielskim i rozmawianie z kolegami z klasy w obcym języku. Kto z Was jest za takim unowocześnieniem tradycyjnej formy zajęć? Jesteśmy ciekawi Waszego zdania!

Dodano 16.12.2021

Pomoc dla Dariusza Piechoty

Już dziś nasi chłopcy ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego sprzedawać będą ciasta, a cały dochód przeznaczony zostanie na leczenie Dariusza Piechoty- byłego bramkarza Gryfa Słupsk, który zmaga się z samoistnym zwłóknieniem płuc.

Widzimy się dziś na I piętrze od 10.30 przez cały dzień.

Do pieczenia ciast chętnie włączyli się rodzice uczniów kl. V i VII SMS, za co serdecznie dziękujemy!

Darka wspierać można również za pośrednictwem zbiórki internetowej: Czaka czeka...

Liczy się każda złotówka!

Dodano 15.12.2021

Pomagamy!

Mama jednej z naszych uczennic choruje na złośliwego raka piersi i wymaga specjalistycznego leczenia. Każdy z nas może pomóc w zebraniu potrzebnych środków! Chcielibyśmy zachęcić wszystkich do wzięcia udziału w zbiórce stacjonarnej, która w naszej szkole trwa jeszcze do piątku (przy sekretariacie).

Nie uda Ci się wesprzeć nas na miejscu? Są jeszcze dwa inne sposoby:

Zachęcamy również do udostępniania tego postu! Jedno udostępnienie zachęcające znajomych do wpłaty pomaga zebrać średnio dodatkowe 30 zł.

Dodano 15.12.2021

Maraton Pisania Listów- podsumowanie akcji

Z wielką radością i dumą informujemy, że w tym roku zasięg Maratonu Pisania Listów przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Wysłaliście 2381 listów w obronie osób, których prawa człowieka są łamane. Jesteśmy szczęśliwi, że nasi uczniowie nie są obojętni na otaczający świat i potrafią pomagać innym. Najwięcej empatycznych listów wysłały klasy: 2 A PLO i 2 OPW.

Organizatorki Maratonu- P. Ewelina Walczak i P. Natalia Hendrych z dumą wypełniały raport dla Amnesty International.

Brawa dla Was! Jeszcze raz dziękujemy za udział w Maratonie i do zobaczenia za rok!

Dodano 14.12.2021

Kiermasz świąteczny

Prace plastyczne, fotografie, podkładki pod kubki, ozdoby na choinkę, bransoletki, kartki świąteczne… To wszystko i wiele więcej czekać będzie na Was już jutro i pojutrze (15 i 16.12) podczas świątecznego kiermaszu w ZSI. Jesteśmy do Waszej dyspozycji na każdej długiej przerwie w holu na parterze.

Zebrane podczas kiermaszu środki przekażemy na cel charytatywny.

Zapraszamy!

Dodano 14.12.2021

Wizyta w 7 BOW

Klasy I i II OPW kolejny raz odwiedziły swoją jednostkę patronacką- 7 Brygadę Obrony Wybrzeża w Słupsku. Młodzież podczas całodniowego pobytu w jednostce sprawdzała się na różnych polach. Musztra, żołnierska postawa, oddawanie honorów, obsługa radiostacji, zajęcia z wychowania fizycznego (podciąganie na drążku, pompki, bieg), a to wszystko pod okiem instruktorów 7 BOW. Dziękujemy!!!

Dodano 13.12.2021

Wielka zbiórka

Jeszcze do 16 grudnia trwa Wielka zbiórka na rzecz hospicjum dla dzieci „Bursztynowa przystań” w Gdyni. Na plakacie znajduje się lista najpotrzebniejszych artykułów.

Zachęcamy do wspierania kolejnej dobroczynnej akcji w naszej szkole!

Dodano 10.12.2021

Co wydarzyło się…?

„Co wydarzyło się w sztuce przed XX wiekiem?”. Z odpowiedzią na to pytanie zmierzyli się uczniowie klasy 1 OPW wykonując prace w technice kolażu.

Dodano 10.12.2021

Olimpiada przedmiotowa

Drodzy Nauczyciele, drodzy Uczniowie!

Serdecznie zapraszamy do udziału w olimpiadzie przedmiotowej w sesji zimowej, która zostanie przeprowadzona 13.01.2022 r.

I Zasady ogólne

  1. Olimpiady przeznaczone są dla uczniów od klasy IV szkoły podstawowej do klasy III szkoły średniej.
  2. Olimpiada ma zasięg ogólnopolski i będzie testem jednokrotnego wyboru składającym się z 30 pytań. Do każdego pytania w teście podane zostaną 4 odpowiedzi, z których tylko jedna odpowiedź może być poprawna. Uczeń ma także możliwość wstrzymania się od odpowiedzi na dane pytanie.

II Nagrody

  1. Każdy z uczestników olimpiady przedmiotowej, niezależnie od uzyskanego wyniku, otrzyma dyplom uznania w ramach danego przedmiotu i klasy.
  2. Dla najlepszych zostały przewidziane następujące nagrody:
  3. miejsce 1: dyplom laureata I miejsca oraz nagroda książkowa,
    miejsce 2-5: dyplomy laureata oraz nagrody książkowe,
    miejsce 6-10: dyplomy laureata,
    miejsca od 11: dyplomy uznania.

Każdy uczestnik deklarujący chęć udziału w konkursie proszony jest o wpłatę wpisowego w wysokości 10,00 zł do 13.12.2021 r. do P. Doroty Grygorkiewicz.

Dodano 09.12.2021

Koło psychologiczne

Zachęcamy Was do dołączenia do koła psychologicznego prowadzonego przez Pana Macieja Maraszkiewicza! Na zajęciach uczymy się rozmawiać o emocjach, swoich potrzebach czy skutecznej komunikacji z drugim człowiekiem bez przemocy. Również poruszamy tematy związane z dbaniem o swoje zdrowie psychiczne, jak i tematy związane z nową technologią – m.in. jak mądrze z niej korzystać. Rozmawiamy również o nauce, motywacji do niej oraz o motywacji do nauki podczas edukacji zdalnej. Jednym słowem poznajemy człowieka i wszystko, co z nim związane.

Zajęcia odbywają się w poniedziałki w I LO przy ul. Szarych Szeregów w Słupsku. Najbliższe spotkanie 13 grudnia. Zajęcia rozpoczynają się o godzinie 16:00. Chętnych prosimy o zgłaszanie się na adres mailowy: kilka.slow.o.czlowieku(at)gmail.com.

Dodano 09.12.2021

Sukces Wiktorii Bastek

Nasza uczennica Wiktoria Bastek z kl. II A PLO wzięła udział w turnieju tańca nowoczesnego w Cedrach Wielkich i zajęła 4. miejsce solo oraz 6. miejsce impro-solo.

Wiktorio, gratulujemy!

Dodano 07.12.2021

Podsumowanie akcji

Nasza spółdzielnia uczniowska Plastusie wraz z opiekunką P. Natalią Hendrych podsumowuje akcję Lumpeks „Dama za grosik”. Organizatorom udało się zebrać 1000 zł i całą kwotę przekazano na leczenie małej 6-letniej Dagmarki, która potrzebuje operacji serca, by móc żyć. Jesteśmy wzruszeni!

Kochani, a my wciąż możemy wspierać finansowo dziewczynkę. Wszelkie szczegóły zbiórki internetowej tutaj:

Siepomaga.pl

Dziękujemy każdemu z osobna za pomoc!

Dodano 07.12.2021

Połowinki 2021

Połowinki 2021 za nami. Bawiliście się świetnie! Na dowód mamy zdjęcia. Zapraszamy do galerii!

Dodano 07.12.2021

Podsumowanie akcji

Nasza spółdzielnia uczniowska Plastusie wraz z opiekunką P. Natalią Hendrych podsumowuje akcję Lumpeks „Dama za grosik”. Organizatorom udało się zebrać 1000 zł i całą kwotę przekazano na leczenie małej 6-letniej Dagmarki, która potrzebuje operacji serca, by móc żyć. Jesteśmy wzruszeni!

Kochani, a my wciąż możemy wspierać finansowo dziewczynkę. Wszelkie szczegóły zbiórki internetowej tutaj:

Siepomaga.pl

Dziękujemy każdemu z osobna za pomoc!

Dodano 07.12.2021

Matematyka z Mikołajem w ZSI i SMS 2021

Gry planszowe to miła odskocznia od codzienności. Pozwalają usiąść w gronie rodziny, znajomych, by poćwiczyć szare komórki, wspólnie się pośmiać i pogłówkować. Każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie. Mali i duzi, miłośnicy rywalizacji czy współpracy, pasjonaci matematyki czy historii. Można zagrać szybką partię w 15 minut lub spędzić przy planszy pół dnia.

By zachęcić do takiej formy spędzania wolnego czasu, 6 grudnia 2021 roku, z okazji Mikołajek, w Zespole Szkół Informatycznych oraz Szkole Mistrzostwa Sportowego zorganizowaliśmy kolejną edycję Matematyki z Mikołajem. O godzinie 8 rano aula szkolna zamieniła się w matematyczne kasyno. Przybyli na nią członkowie zespołu Uczeń zdolny, jak i wybrani przedstawiciele klasy III - specjaliści od Domino, Rummikuba, Triominos, Digita, Remika liczbowego, Geniusza Go, Kodu Faraona, Jengi, Ryzyk fizik oraz Callisto, którzy odpowiadali za porządek oraz zasady fair-play przy danym stole. Młodzież w miłej świątecznej atmosferze integrowała się, ćwicząc jednocześnie logiczne myślenie.

Z tego miejsca chcielibyśmy serdecznie podziękować klasie 8B z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Dębnicy Kaszubskiej, która pod okiem Pani Renaty Redelczuk przygotowała część dekoracji na ten dzień.

Nad prawidłowym przebiegiem tego wydarzenia czuwał nasz zespół nauczycieli matematyki.

Dodano 06.12.2021

Mikołajkowe zGranie

Wolontariusze z naszej szkoły wzięli udział w akcji „Mikołajkowe zGranie”. To impreza Mikołajkowa dla dzieci i ich rodzin, która odbyła się wczoraj w sali słupskiego Klubu Bokserskiego. Na małych uczestników czekały gry, zabawy, pokazy taneczne, występy artystyczne, instruktaż pierwszej pomocy i pyszne ciasto. Była też oczywiście choinka i Mikołaj z prezentami.

Dziękujemy naszym wolontariuszom za bezinteresowną pomoc! Na Was zawsze można liczyć!

Dodano 03.12.2021

Maraton Pisania Listów Amnesty International

W naszej szkole w dniach 7-10.12.2021 r. odbędzie się Maraton Pisania Listów Amnesty International. W tym roku wydarzenie i samo pisanie listów odbędzie się online (wysyłamy maila).

Przez cały tydzień podczas wybranych lekcji będziemy wspólnie pisać listy. Można to zrobić również indywidualnie w dowolnym czasie. Liczy się każdy list.

Będziemy prowadzić specjalny licznik wspólnie napisanych wiadomości. Codziennie w komentarzach pod tym postem będziemy podawać, ile listów udało nam się wysłać.

Ponadto codziennie w dniach 7-10.12.2021 r. o godzinie 13.15 możemy się spotkać! Na spotkaniu obecne będą koordynatorki akcji z ramienia szkoły (P. Natalia Hendrych w s. 202 i P. Ewelina Walczak w s. 1) oraz wszystkie chętne osoby (uczniowie i nauczyciele). Będziemy mogli wyjaśnić kwestie organizacyjne, napisać list, porozmawiać o prawach człowieka czy społeczeństwie obywatelskim.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości piszcie na dzienniku lub podejdźcie do P. Natalii Hendrych lub P. Eweliny Walczak.

Do zobaczenia i usłyszenia na maratonie!

A o samym maratonie i 10 bohaterkach i bohaterach, w obronie których będziemy pisać listy, można przeczytać tutaj: Maraton pisania listów

Dodano 03.12.2021

Murem za polskim mundurem

Nasi uczniowie z kl. II OPW włączyli się do akcji „Murem za polskim mundurem”. Młodzież gościła w 7. Brygadzie Obrony Wybrzeża w Słupsku i przekazała kartki z życzeniami dla żołnierzy pełniących służbę na naszej wschodniej granicy. Uczniowie podziękowali w ten sposób żołnierzom za rzetelne wykonywanie obowiązków i gotowość do obrony polskich granic. Podarunki zostaną przekazane żołnierzom osobiście przez dowódcę niebieskich beretów płk. Romana Kopkę.

Dodano 03.12.2021

Spotkanie z P. Aleksandrą Górawską

Klasa 1 A TW, pod okiem Pani Moniki Skwarek, w ramach działań związanych z obchodzonym corocznie Dniem Statystyki, uczestniczyła w spotkaniu edukacyjnym online z Panią Aleksandrą Górawską, przedstawicielką Urzędu Statystycznego w Słupsku. Uczniowie dowiedzieli się, jak wygląda praca w takim urzędzie, czym zajmuje się instytucja, w jaki sposób pozyskuje dane, jak je opracowuje, jakie wnioski wyciąga, a przede wszystkim - w jaki sposób te dane przelicza i przedstawia.

Serdecznie dziękujemy za cenne informacje, materiały, gadżety i możliwość współpracy.

Dodano 02.12.2021

Black Week na matematyce

Czy promocja musi być ściśle związana z zakupami? Otóż nie! W tym tygodniu w sali nr 207 na uczniów Pani Moniki Skwarek czeka świetna promocja, typowo matematyczna. Nie zwlekaj, bo jak to bywa w świecie konsumenta, oferta jest limitowana W ten sposób pokazujemy, jak ciekawie można bawić się i uczyć. „To jest prawdziwy Black Week, nie oszukany” - mówią uczniowie.

Dodano 02.12.2021

Zbiórka!

Rozpoczynamy świąteczną zbiórkę artykułów na potrzeby słupskiego schroniska dla zwierząt i Fundacji „Dziki Azyl”. Listę najpotrzebniejszych rzeczy znajdziecie na grafice. Artykuły można dostarczać do P. Marty Malinowskiej i P. Magdy Piniahy do sali zabiegowej do 10 grudnia. Zachęcamy Was gorąco do wsparcia!

Dodano 01.12.2021

Stypendyści roku 2021/2022!

Z wielką dumą przedstawiamy naszych uczniów, którzy decyzją Prezesa Rady Ministrów otrzymali stypendium na rok szkolny 2021/2022

  • Julia Kułakowska – 4-letnie MLO
  • Dominika Pluto-Prądzyńska – 3-letnie MLO
  • Vanessa Barteczka – 4-letnie PLO
  • Wiktoria Szczęśniak – 3-letnie PLO
  • Jagoda Dudzińska – 5-letnie TZSI
  • Kacper Surma – 4-letnie TZSI
  • Julia Nowak – 5-letnie LSP
  • Julia Niemczyk – 4-letnie LSP
  • Wojciech Pawlina – 4-letnie LOMS
  • Jakub Romanowski – 3-letnie LOMS

Stypendium jest odzwierciedleniem Waszej wzorowej nauki i wysokich osiągnięć. Serdecznie gratulujemy!

Chcielibyśmy pogratulować również Waszym Nauczycielom, Wychowawcom i Rodzicom. To wspólna praca.

Dodano 30.11.2021

Lumpeks „Dama za grosik”

Przypominamy, że już od jutra do 3.12 na długich przerwach na auli szkolnej odbędzie się Lumpeks „Dama za grosik”. Serdecznie zapraszamy, bo asortyment jest wystrzałowy i w niskich cenach, a każda złotówka zostanie przeznaczona na cel charytatywny.

Liczymy na Was!

Dodano 30.11.2021

Spotkanie z RapPedagogiem

W naszej szkole odbył się Artystyczny Program Profilaktyczny „Antymina” autorstwa rapera Mirosława Kolczyka „Kolah”. Uczniowie uczestniczyli w pogadance o zagrożeniach, jakie niosą za sobą alkohol, narkotyki i inne używki.

Realizatorzy spotkania w niesamowicie ciekawy sposób przedstawili treści dotyczące współczesnych zagrożeń. Różnorodność form przekazu, od muzycznego po najbardziej osobiste świadectwa z życia prowadzących, poruszyła naszą młodzież. Opowiadane historie, dzięki swojej autentyczności, stały się przekonujące i przystępne dla uczniów. Podczas spotkania poruszone zostały bardzo ważne dla młodych ludzi zagadnienia, o których często nie chcą rozmawiać z dorosłymi i zamykają się na różne formy pomocy. Spotkanie pozwoliło poruszyć ten temat tabu i dotrzeć do młodzieży.

Bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc w realizacji spotkania Chrześcijańskiemu Stowarzyszeniu Dobroczynnemu.

Dodano 29.11.2021

Aktywnie i otwarcie dla innych!

Codzienna nauka, mnóstwo lekcji i obowiązków, doba wciąż za krótka- to spostrzeżenia większości z nas. Warto jednak próbować i działać, doświadczać czegoś nowego, poznając tym samym innych.

Jedną z naszych uczennic, która realizuje swoje pasje należąc do harcerstwa, jest Aleksandra Zagorodnikow z kl. 2A TW. Ola wraz ze swoją drużyną zdobyła właśnie II miejsce w XIX Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Śpiewanie dla Andrzeja” w Goleniowie. Serdecznie gratulujemy!

Dodano 29.11.2021

Wizyta na Strzelnicy Garnizonowej 7. BOW

Klasy 1 OPW i 2 OPW odwiedziły Strzelnicę Garnizonową 7. Brygady Obrony Wybrzeża w Słupsku. Nasza młodzież utrwalała wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy, ćwiczyła składanie i rozkładanie broni, wyznaczała azymuty za pomocą kompasu, a także orientowała się w terenie na podstawie mapy i punktów charakterystycznych.

Drugą częścią naszego wyjazdu był bieg na orientację z wykorzystaniem mapy i kompasu. Zwycięzcami rywalizacji zostali Amelia Grzywacz i Łukasz Trebik, którzy otrzymali medale.

Dziękujemy 7. Brygadzie Obrony Wybrzeża za cenne informacje teoretyczne i równie ważną wiedzę praktyczną!

Dodano 25.11.2021

Andrzejki

Już 30.11 obchodzić będziemy Andrzejki. W naszej szkole również. Tego dnia uczniowie będą wróżyć i stawiać karty Tarota. Stanowiska ustawione będą przy wejściu głównym do szkoły i sekretariacie. Powróżymy wszystkim chętnym, więc serdecznie zapraszamy! Zachęcamy Was również do przebrania się tego dnia!

Dodano 19.11.2021

Empatyczna postawa

Skontaktowała się z nami P. Natalia, która chciałaby oficjalnie podziękować naszej uczennicy- Patrycji Romanowskiej z kl. II A TW za pomoc w odnalezieniu ukochanego psa.

Przedstawiamy Wam smutną historię ze szczęśliwym zakończeniem.

Pies P. Natalii zerwał się dziś rano ze smyczy i.. poszedł w długą. Szukano go, ale niestety musiał być już tak wystraszony całą sytuacją, ludźmi dookoła niego, odgłosami samochodów i innymi psami, że nie przyniosło to efektów.

Z kolei nasza uczennica Patrycja Romanowska, zgłosiła w Animal Patrolu, że znalazła psiaka, dzięki czemu właścicielka psa, dzwoniąc również do Animal Patrolu z prośbą o pomoc, została powiadomiona, że pupil właśnie został znaleziony i otrzymała numer telefonu do uczennicy naszej szkoły. Gdy P. Natalia spotkała się z uczennicą, jej ukochany przyjaciel siedział przemoczony, ale wtulony w dziewczynę, która pilnowała, aby do przyjazdu właścicielki pozostał cały i zdrowy.

„Patrycjo, jestem Ci wdzięczna. Gdybyś nie zatrzymała się przy Atomie, zapewne do tej pory leżałby gdzieś przemoczony i wystraszony. I bardzo przepraszam za ubrudzoną przez małego kurtkę oraz spóźnienie na lekcje”- pisze wzruszona właścicielka.

Patrycjo, my również przyłączamy się do podziękowań, masz naprawdę dobre serce.

Dodano 24.11.2021

Kolejne spotkanie online

Nasi uczniowie z kl. 2 TW, II PLO i II OPW po raz trzeci połączyli się online z uczniami i nauczycielem ze szkoły Martin Luther Europaschule, która mieści się w Herten w Niemczech.

Tym razem mówiliśmy o naszej szkole i różnych profilach, które u nas funkcjonują, oczywiście w języku angielskim. Z kolei nasi zagraniczni przyjaciele opowiadali o systemie oświaty w Niemczech. Następnym zadaniem będzie napisanie do siebie listu i wysłanie świątecznej paczki z drobnymi upominkami.

Za organizację spotkania odpowiedzialna była P. Natalia Zakrzewska.

Dodano 23.11.2021

Bieg na orientację

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w „Biegu na orientację na obszarze o krajobrazie młodoglacjalnym i zróżnicowanej bioróżnorodności” nad jeziorem Jasień. Rywalizacja polegała na odnalezieniu rozmieszczonych w terenie lampionów, których lokalizacja była zaznaczona na mapie topograficznej. W trakcie realizacji zadań uczniowie musieli wykazać się umiejętnością orientowania mapy i czytania elementów treści mapy, takich jak hipsometria, szata roślinna, drogi itp.

Zawody wygrali, ex aequo, uczniowie klasy 3A LO SMS i 3 B LO SMS. Imprezę zorganizowała Akademia Pomorska w Słupsku, zaś z ramienia naszej szkoły za organizację odpowiedzialny był P. Marek Majewski.

Dodano 23.11.2021

Dziecko w domu

Nasza szkoła po raz kolejny uczestniczy w programie „Dziecko w domu”. To projekt edukacyjny, który skłania do przemyśleń na temat gotowości do posiadania własnego dziecka, uczy obowiązkowości i kształtuje empatię. Pozwala przez krótki czas zmierzyć się z prawdziwymi wyzwaniami dorosłego życia. W ramach projektu do użytku mamy lalki- symulatory niemowlęcia RealCare Baby. To niezwykle realne manekiny służące do nauki opieki nad niemowlakiem. Koordynatorką projektu jest P. Maja Rivera.

Nasi uczniowie już dziś mogą zgłaszać chęć udziału w programie! Osoby, które chcą wziąć udział w projekcie, proszone są o kontakt z P. Natalią Hendrych w s. 202.

Dodano 23.11.2021

Światowy Dzień Życzliwości

W szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości. Z tej okazji wolontariusze zorganizowali konkurs na najżyczliwszego nauczyciela. 1. miejsce zajął P. Bartek Chomicz, 2. miejsce P. Daniel Ivišič, a 3. miejsce przypadło P. Monice Skwarek. Gratulujemy! Oprócz tego uczniowie mogli wysłać kartkę życzliwości do innych uczniów, pracowników szkoły lub nauczycieli, a wolontariusze roznieśli dziś tę pocztę życzliwości. Dodatkowo na długich przerwach o 11:15, 12:15 i 13:15 wolontariusze sprzedawali ciasta, które sami upiekli. Cały dochód przeznaczony będzie na cele charytatywne. Oprócz tego grupa wolontariuszy wraz z P. Marią Lelakowską wyszła w teren życząc przechodniom dużo życzliwości i uśmiechu na każdy dzień wręczając przy tym balony i cukierki.

Dodano 22.11.2021

Spotkanie z por. Sebastianem Cistowskim

Naszą szkołę odwiedził por. Sebastian Cistowski z Wydziału Żandarmerii Wojskowej w Ustce. Podczas spotkania z uczniami Pan porucznik w bardzo przystępny sposób zapoznał uczniów klas PLO oraz OPW ze strukturą i zadaniami ŻW, a także umundurowaniem oraz wyposażeniem żołnierzy ŻW.

Zgromadzeni uczniowie mieli również okazję przekonać się, jak zbliżona jest służba policyjna do tej w ŻW.

Spotkanie było doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy uczniów na temat możliwości wyboru przyszłego miejsca służby.

Dziękujemy!

Dodano 22.11.2021

Erasmus+ w San Sebastian

Uczniowie klas II B LSP, III A PLO, III A SMS oraz III B LSP w towarzystwie P. Natalii Zakrzewskiej i P. Weroniki Jędrzejczak odwiedzili słoneczną Hiszpanię, a konkretnie miasto San Sebastian.

W ramach programu Erasmus + uczniowie z opiekunkami mieli okazję poznać nową kulturę oraz zasmakować tamtejszej kuchni. Oprócz tego ćwiczyli swoje umiejętności językowe oraz pracę w grupach. Zajęcia stawiały na poszerzenie umiejętności radzenia sobie ze stresem, umożliwienie identyfikowania swoich emocji oraz dzielenie się dobrym słowem ze swoimi partnerami.

Uczniowie mieli okazję zwiedzić stadion drużyny Real Sociedad, historyczną Hondarribię, która znajduje się niedaleko Francji oraz Zumaię, która swoimi krajobrazami przyciągnęła nawet twórców słynnego serialu „Gra o Tron”.

Uczniom towarzyszyła młodzież z Turcji, Rumunii oraz Grecji, a przyjaźnie tam zawarte na pewno znajdą się w sercach uczniów na długi czas.

Dodano 19.11.2021

Olimpiada Wiedzy o Prawach Ucznia

Znamy wyniki I etapu Olimpiady Wiedzy o Prawach Ucznia. Do etapu szkolnego przystąpiło 428 osób z 72 szkół z całej Polski, co stanowi rekord w 3-letniej już historii organizowania Olimpiady.

Do II etapu (wojewódzkiego) zakwalifikowało się 101 najlepszych uczestniczek i uczestników. Z naszej szkoły do kolejnego etapu przeszły:

  • Katarzyna Lisowska (Liceum Sztuk Plastycznych)
  • Maja Kalinowska (Liceum Sztuk Plastycznych)
  • Wiktoria Piekarz (Liceum Sztuk Plastycznych)
  • Vanessa Barteczka (Policyjne Liceum Ogólnokształcące)
  • Patrycja Krzemińska (Policyjne Liceum Ogólnokształcące)
  • Sylwia Dubińska (Liceum Sztuk Plastycznych)
  • Julia Stępień (Policyjne Liceum Ogólnokształcące)
  • Justyna Zakrzewska (Policyjne Liceum Ogólnokształcące)

II etap polegać będzie na sporządzeniu pracy pisemnej lub stworzeniu materiału wideo na temat: „Jak powinna wyglądać szkoła, która respektuje prawa osób uczących się?”. Termin na przesyłanie pracy mija 17 grudnia br., a wszelkie szczegóły techniczne zawarte są w Regulaminie.

Organizatorem Olimpiady Wiedzy o Prawach Ucznia jest Fundacja na rzecz Praw Ucznia.

Gratulujemy naszym uczennicom, które zmierzyły się z testem i życzymy powodzenia w dalszych etapach!

Dodano 19.11.2021

Podziękowania

Publikujemy podziękowania, które dotarły do naszej szkoły. To podziękowania dla Dyrekcji, nauczycieli oraz uczniów klasy policyjnej za zaangażowanie przy organizacji IX Słupskiego Biegu Niepodległości 2021.

Dodano 18.11.2021

Spotkanie z Hubertem Kellerem

Wczoraj w szkolnych murach rozbrzmiała myśliwska muzyka. Gościem naszego łowieckiego kółka zainteresowań był Hubert Keller. Opowiedział nam o instrumentach oraz ich historii. Przeprowadził nas także przez polowanie zbiorowe i oprawę muzyczną, która temu towarzyszy. Zaprezentował sygnały myśliwskie, m. in. apel na łowy i Darz Bór, ale również Marsz myśliwski nr 3. Wspomniał również o konkursach sygnalistów, które odbywają się na terenie naszego kraju.

Hubert przekazał nam ogrom wiedzy i podzielił się swoją pasją oraz doświadczeniem, za co serdecznie dziękujemy!

Dodano 17.11.2021

Nauczyciel Pomorza Roku 2021

W Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku odbyła się uroczysta gala konkursu „Nauczyciel Pomorza Roku 2021”. Nasza nauczycielka matematyki P. Monika Skwarek została wyróżniona w pierwszej piątce i otrzymała nagrodę finansową.

P. Monika Skwarek uczy matematyki w naszej szkole od 11 lat. Doceniona nauczycielka z ZSI na co dzień podejmuje działania dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze. P. Monika działa na wielu płaszczyznach. Wdraża innowacje, eksperymenty pedagogiczne i wychowawcze oraz efektywne rozwiązania organizacyjno-metodyczne.

Pani Monika podczas lekcji stosuje wiele działań, które wpływają korzystnie na rozwój uczniów, a do najczęstszych z nich należą:

  • tworzenie własnych quizów, gier interaktywnych i testów,
  • wykorzystywanie gadżetów do podsumowania/ewaluacji lekcji- interaktywne ankiety, plansze zielona, żółta, czerwona, klamerki, kostka sześcienna, metoda świateł,
  • prowadzenie zajęć z wykorzystaniem qr – kodów- aplikacji na telefonach,
  • tworzenie własnych zdrapek jako nagród (karty podarunkowe),
  • korzystanie podczas lekcji z programów matematycznych,
  • tworzenie kreatywnych ćwiczeń z wykorzystaniem programów, np. koło fortuny, domino,
  • wykorzystanie podczas pracy na lekcji muzyki relaksacyjnej, która wycisza uczniów, sprzyja atmosferze nauki,
  • wprowadzenie w sali kącika herbacianego- każdy uczeń podczas lekcji może zaparzyć herbatę,
  • wprowadzenie w sali skrzyneczki na smartfony,
  • stosowanie różnych metod pracy podczas zajęć: lekcja odwrócona, praca w grupach, praca metodą projektu.

Nasza nauczycielka stale podnosi swoje kwalifikacje zawodowe. Zdobyła certyfikat z j. angielskiego w szkole Active Centre of English Training w Cork w ramach programu Erasmus + podczas 2-tygodniowego pobytu w Irlandii, ukończyła Szkołę Tutorów w Gdańsku z tytułem Tutora stopnia I, uzyskała tytuł egzaminatora maturalnego z matematyki, zdobyła tytuł projektanta edukacji 2019 z wydawnictwem Nowa Era i wiele innych.

Inspiruje dzieci i młodzież do aktywności w środowisku lokalnym poprzez kształtowanie ich wrażliwości społecznej oraz poczucie regionalnej wspólnoty obywatelskiej (współpraca z Fundacją Nadzieja w Słupsku, współpraca z organizacją Amnesty International przy projekcie „Start the change! Działaj lokalnie, zmieniaj globalnie”, współpraca z Fundacją Zwolnieni z Teorii przy projektach społecznych). Nauczycielka prowadzi koła zainteresowań i inne aktywności, które angażują i inspirują wychowanków. Angażuje się również w pracę z uczniami uzdolnionymi, niepełnosprawnymi czy zagrożonymi wykluczeniem społecznym.

Gratulujemy ogromnego sukcesu! ZSI pęka z dumy!

W konkursie „Nauczyciel Pomorza Roku 2021” nominowany był również nasz były nauczyciel fizyki i informatyki - P. Marcin Kisielewski

Dodano 17.11.2021

"Dama za grosik"

Spółdzielnia Uczniowska organizuje zbiórkę ubrań i akcesoriów, które zalegają w naszych szafach. Z zebranych fantów w dniach 1-3 grudnia na auli szkolnej odbędzie się Lumpeks „Dama za grosik”, gdzie będzie można zakupić cudeńka w niskich cenach. Rzeczy zbieramy do 26 listopada w sali 202. Pieniądze zebrane podczas akcji zostaną przekazane na cel charytatywny.

Liczymy na Was i mamy nadzieję, że w dniach 1-3.12 chętnie nas odwiedzicie na szalonych zakupach.

Dodano 15.11.2021

Specyficzne trudności w uczeniu się- zajęcia dodatkowe

Drodzy Uczniowie!

Pani Aleksandra Jakimowicz, pedagog szkolny, serdecznie zaprasza na zajęcia dla osób posiadających opinię z poradni psychologiczno-pedagogicznej.

Zajęcia odbywać się będą w czwartki o godzinie 15:25 w sali 206.

Pierwsze spotkanie już w ten czwartek 18.11.2021 r.!

Jednocześnie informujemy, że osoby, które dostarczyły zgodę na udział w zajęciach będą wpisane na listę obecności. Osoby, które nie dostarczyły jeszcze zgody, a chciałby uczestniczyć w spotkaniach, również zapraszamy w podanym wyżej terminie.

Chcielibyśmy, aby zajęcia przyjęły formę warsztatów, integracji i współpracy.

Pamiętajmy jednak, że zajęcia przede wszystkim będą skupiać uwagę na specyficznych trudnościach w uczeniu się.

Śmiało, przyjdź na pierwsze spotkanie!

Czego możesz spodziewać się na pierwszych zajęciach?

  • wykładu,
  • pogadanki dot. wyjaśnienia zagadnienia, czym w ogóle są specyficzne trudności w uczeniu się,
  • wspólnych zabaw integracyjnych.

W imieniu P. Aleksandry Jakimowicz serdecznie zapraszamy!

Dodano 15.11.2021

Uczniowie ZSI w turnieju piłki nożnej

Na boisku przy ul. Krzywoustego w Słupsku odbył się turniej piłki nożnej w ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży. Do zawodów zgłosiło się 10 drużyn reprezentujących szkoły ponadpodstawowe z regionu słupskiego. Oczywiście nie zabrakło reprezentacji Zespołu Szkół Informatycznych. Wystąpiliśmy w składzie: Dominik Wierczyński z 3B MLO, Krystian Grajczyk z 3C PLO, Bartłomiej Bubeło, Miłosz Janecki i Łukasz Trebik z 2 OPW, Przemysław Dubielski z 1 PLO oraz Jakub Piotrowski z 1 OPW.

Pierwszego dnia w zmaganiach grupowych nasza drużyna zajęła II miejsce i tym samym miała możliwość następnego dnia rywalizować o 4-6 miejsce w turnieju. Ostatecznie nasi dzielni sportowcy zajęli V miejsce w zawodach. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem i dopiero rzuty karne rozstrzygnęły wynik spotkania. Gratulujemy naszym uczniom osiągniętego rezultatu w turnieju i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

Dodano 12.11.2021

Zabezpieczenie IX Słupskiego Biegu Niepodległości

Nasi uczniowie klas policyjnych, wspólnie z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Słupsku oraz pracownikami jednej z agencji ochrony, uczestniczyli w zabezpieczeniu IX Słupskiego Biegu Niepodległości. W ramach zabezpieczenia wykonywali zadania służby informacyjnej, poznając od praktycznej strony prawne aspekty zabezpieczania imprez. Po zakończonej pracy wszyscy uczniowie otrzymali gorący posiłek. Na pochwałę zasługuje fakt, iż swoje zadania uczniowie wykonywali w dniu wolnym od nauki. Organizatorem imprezy był Słupski Ośrodek Sportu i Rekreacji, a opiekę nad grupą sprawował P. Krzysztof Straszak.

Dodano 12.11.2021

XV Pomorski Bieg Niepodległości

Na terenie Centralnego Poligonu Sił Powietrznych w Ustce odbył się XV Pomorski Bieg Niepodległości. Na starcie stanęło ponad 90 uczestników w zespołach trzyosobowych z różnych szkół z województwa pomorskiego oraz zachodniopomorskiego. Na trasie biegu na orientację uczestnicy musieli wykazać się umiejętnością czytania mapy, używania kompasu, strzelania z kbksu na odległości 50 metrów oraz rzucania granatem do celu, a także wiedzą historyczną dotyczącą walk narodowowyzwoleńczych od I rozbioru Polski do wyznaczenia granic II Rzeczpospolitej w 1921 r.

W imprezie co roku uczestniczą również nasi uczniowie z Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego z licznymi sukcesami. Sam udział w zawodach i uczczenie Narodowego Święta Niepodległości w sposób aktywny jest powodem do dumy i świadczy o właściwym pojmowaniu świadomości patriotycznej. Miło nam poinformować, że w rywalizacji szkół ponadpodstawowych uczniowie PLO w składzie: Krystian Grajczyk, Fabian Sadocha i Łukasz Trebik zajęli II miejsce. Zakończenie biegu odbyło się niedaleko strzelnicy poligonu, gdzie usytuowany był start i meta zawodów. Tu na wszystkich uczestników czekała gorąca grochówka, kiełbaski i herbata. Laureaci otrzymali puchary, medale, dyplomy oraz upominki. Dodatkową atrakcją zawodów była obecność Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Nałęcz” z Trzebiatowa.

Serdecznie gratulujemy tak wysokiego miejsca w zawodach i życzymy dalszych sukcesów w konkursach szkół mundurowych!

Bieg został zorganizowany przez Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Ustce oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce pod kierownictwem Roberta Dąbrowskiego przy współpracy z Dowództwem Centralnego Poligonu Sił Powietrznych w Ustce.

Dodano 10.11.2021

103. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

Już jutro przypada 103. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas corocznych obchodów 11 listopada czcimy pamięć o tych, którym zawdzięczamy własne państwo. O tych, którym udało się podnieść kraj z ogromnych zniszczeń i stworzyć warunki rozwoju ekonomicznego, modernizacji gospodarczej i cywilizacyjnej.

Ten dzień to także dla nas wszystkich doskonała okazja do pokazania swojego patriotyzmu i przywiązania do symboli narodowych m.in. poprzez wywieszenie flagi czy udział w uroczystościach.

Dodano 09.11.2021

Zmagania Archimedesa w ZSI

Uczniowie naszej szkoły przystąpili do zmagań matematycznych startując w ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Archimedes – Matematyka Plus. Dzięki przygotowaniom i udziałowi w olimpiadzie uczniowie podnoszą swoje matematyczne umiejętności. Trzymamy mocno kciuki za naszą młodzież i wyniki!

Dodano 08.11.2021

Kółko informatyczne

Na kółku informatycznym, które w naszej szkole odbywa się w ramach Centrum Mistrzostwa Informatycznego, nasi uczniowie stworzyli Lego Robota Charlie. Na kolejnych zajęciach skupimy się na programowaniu w języku Python.

Przypominamy, że można jeszcze do nas dołączyć! Zapisy na kółko informatyczne w sekretariacie. Zapraszamy!

Dodano 05.11.2021

Ślubowanie uczniów kl. II OPW

Dziś w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy II Oddziału Przygotowania Wojskowego. Do ślubowania na kadetów stanęło 16 uczniów.

Po złożeniu meldunku przez dowódcę uroczystości, poczet flagowy wprowadził flagę państwową. Następnie wspólnie zaśpiewaliśmy hymn, a zaraz po tym głos zabrała Pani Dyrektor Monika Stępnik, która powitała gości i wygłosiła okolicznościowe przemówienie.

Swoją obecnością zaszczycili nas goście: P. Marzena Łach w imieniu organu prowadzącego, płk Roman Kopka- dowódca 7. Brygady Obrony Wybrzeża w Słupsku, ppłk Przemysław Majewski- Komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień w Słupsku, kmdr por. Tomasz Kosakowski- Szef Wydziału Dydaktycznego CSMW, P. Jerzy Janiak- dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Urzędzie Miejskim w Słupsku oraz P. Robert Czyż- wykładowca w Katedrze Bezpieczeństwa Narodowego Instytutu Bezpieczeństwa i Zarządzania Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Przyszedł czas na kulminacyjny moment naszej uroczystości- ślubowanie uczniów kl. OPW. Treść ślubowania odczytała Pani Dyrektor, a ślubujący, z uniesioną prawą ręką, w odpowiednich momentach odpowiadali: „Ślubuję!”. Następnie dowódca 7. Brygady Obrony Wybrzeża płk Roman Kopka, przy asyście Pani Dyrektor, wręczył każdemu kadetowi odznakę stopnia i złożył gratulacje.

Zaproszeni goście zostali także poproszeni o dokonanie wpisu do Kroniki Szkoły. Podczas uroczystości swoje umiejętności wokalne zaprezentowały klasy 3A i 3B PLO śpiewając Pieśń Reprezentacyjną Wojska Polskiego.

Podczas nieoficjalnej części uroczystości był czas na składanie podziękowań i gratulacji, a także wręczanie kwiatów. W tym ważnym dniu towarzyszyli nam oczywiście Rodzice i osoby towarzyszące.

Gratulujemy wszystkim kadetom składającym ślubowanie i życzymy wielu sukcesów w nauce!

Dodano 04.11.2021

Erasmus+ Portugalia

Nasza młodzież odwiedziła Vila Nova de Famalicão w Portugalii. Podczas niemal tygodniowego wyjazdu w ramach programu Erasmus+ uczniowie zaprezentowali swój zespół, odwiedzili centrum miasta i rynek, wzięli udział w warsztatach (m.in. o klęskach żywiołowych w różnych krajach), ćwiczyli podstawowe zabiegi resuscytacyjne, uczestniczyli w lekcjach surfingu i zwiedzili okoliczne Porto.

Wyjazd był świetną międzynarodową przygodą. Atmosfera wspaniała, a ludzie życzliwi i uczynni. Opiekunami naszych uczniów byli P. Aleksandra Jakimowicz i P. Bartosz Chomicz.

Dodano 04.11.2021

Zakręcamy, oszczędzamy

Samorząd Uczniowski, po docierających do nas sygnałach o problemie niezakręcania wody w łazienkach, zorganizował dziś akcję przypominającą o tej ważnej dla środowiska kwestii. Uczniowie rozwiesili plakaty i odczytali w klasach apel zachęcający do oszczędzania wody.

Prosimy, nie zostawiajcie odkręconych kranów w szkolnych toaletach, a jeśli zobaczycie taką sytuację, reagujcie i zakręcajcie!

Dodano 04.11.2021

Halloween na lekcji informatyki

Klasy 2B LSP i 2 OPW na lekcji informatyki realizowały temat: „Tworzenie rysunków Halloween”. Prace naszej młodzieży poniżej.

Dodano 03.11.2021

Kółko szachowe

Przypominamy, że są jeszcze wolne miejsca na kółko szachowe, które w naszej szkole prowadzi P. Alina Salnik. Jeśli lubisz gry logiczne i chcesz miło spędzić z nami czas- zapraszamy. Zajęcia odbywają się we wtorki o godzinie 16:00. Zapisy w sekretariacie.

Dodano 02.11.2021

Halloween!

Dziś w szkole strrrasznie fajne święto. Obchodziliśmy Hallowen. Były świetne przebrania, upiorne makijaże, kiermasz „strasznych” wypieków, fotościanka i otrzęsiny, podczas których zwyciężyła kl. I B LSP.

Dajemy sobie uciąć rękę, że bawiliście się świetnie!

Halloween i otrzęsiny w naszej szkole zorganizowali: P. Katarzyna Serafin i P. Bartosz Chomicz.

Dodano 02.11.2021

Nagroda Pomorskiego Kuratora Oświaty

Dzielimy się z Wami sukcesem P. Agnieszki Kałuży-Horbaczewskiej. Nasza nauczycielka matematyki miała przyjemność uczestniczyć w wojewódzkich obchodach Dnia Edukacji Narodowej, jednocześnie odbierając nagrodę z rąk Pomorskiego Kuratora Oświaty P. Małgorzaty Bielang za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej.

Gratulujemy sukcesu!

Dodano 29.10.2021

Spotkanie z doradcą zawodowym

Naszą klasę maturalną- 3C PLO odwiedził doradca zawodowy Małgorzata Szczęk, która przeprowadziła w klasie pogadankę. W aspekcie psychologicznym doradca pomaga uczniowi w:

  1. określeniu własnych predyspozycji i zainteresowań zawodowych,
  2. przeprowadzeniu bilansu mocnych stron, potencjału,
  3. rozwijaniu umiejętności z obszaru asertywności czy autoprezentacji,
  4. przygotowaniu do radzenia sobie w sytuacjach trudnych jak bezrobocie, ograniczenia zdrowotne uniemożliwiające podjęcie danej pracy,
  5. wykorzystywaniu uzdolnień i talentów w planowaniu ścieżki edukacyjnej i zawodowej.

Uczniowie byli bardzo zaangażowani. Po zajęciach jednogłośnie stwierdzili, że spotkanie było ciekawe i wartościowe.

Bardzo dziękujemy Pani Małgorzacie za wizytę i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania!

Dodano 28.10.2021

Nauczyciel Pomorza Roku 2021

Chcielibyśmy podzielić się z Wami fantastyczną wiadomością o sukcesie naszej nauczycielki matematyki- P. Moniki Skwarek. P. Monika jest jedną z laureatek konkursu „Nauczyciel Pomorza Roku 2021”. To ogromny sukces być wyróżnionym wśród dziesięciu nauczycieli na Pomorzu. Wręczenie nagród już 16 listopada w Gdańsku. Szersza relacja zaraz po wydarzeniu!

Dodano 28.10.2021

Wizyta w Technikum Leśnym w Warcinie

Klasa 1 ATW ma za sobą wycieczkę do Technikum Leśnego w Warcinie. Naszych uczniów przywitano graniem na rogach myśliwskich, a następnie oprowadzono po szkole, która może poszczycić się swoistymi tradycjami (obowiązkowe umundurowanie w godzinach lekcyjnych, opanowanie technik wykonywania typowych prac gospodarczo-leśnych). W placówce znajduje się m.in. ośrodek rehabilitacji ptaków drapieżnych. Nasza młodzież miała także okazję odwiedzenia sokolarni. Niewątpliwie ciekawym przeżyciem była możliwość trzymania sowy na rękach. Na zakończenie zorganizowano ognisko. Był to miło spędzony wspólnie czas!

Dodano 27.10.2021

Halloween i otrzęsiny

Jesteście gotowi? Już 2 listopada w naszej szkole obchodzić będziemy Halloween. Zachęcamy wszystkich uczniów i pracowników szkoły do przebrania się. Osoby, które zadbają o strrrraszną stylizację będą miały możliwość zrobienia sobie wspólnych zdjęć przy stworzonej z okazji Halloween fotościance! Dodatkowo zapraszamy wszystkich do odwiedzania tego dnia naszego kiermaszu „strasznych” wypieków- akcji charytatywnej, z której dochód przeznaczymy na szczytny cel.

Ale to nie wszystko!

Święto Halloween połączone będzie z otrzęsinami klas I, V i VII, które odbędą się na auli.

Każda klasa I, V i VII ma za zadanie dostarczyć 2.11 do pokoju nauczycielskiego własną upiorną dynię oraz portret wychowawcy klasy (format minimum A3) inspirowany Halloween. Klasy wybierają sześciu przedstawicieli, którzy na piątej godzinie lekcyjnej będą reprezentować klasę w następujących konkurencjach:

  • najlepsze przebranie,
  • najstraszniejsza dynia,
  • najlepszy portret wychowawcy.

W ramach otrzęsin na uczniów czeka również test wiedzy o horrorach i inne atrakcje!

Osoby obecne na auli proszone są oczywiście o założenie maseczki, która tego dnia może być świetnym elementem przebrania.

Bądźcie z nami!

Dodano 26.10.2021

Plebiscyt "Dziennika Bałtyckiego"

„Dziennik Bałtycki” po raz kolejny przyznaje zaszczytne tytuły w największym plebiscycie edukacyjnym w naszym regionie i w całej Polsce. Do tytułu „Nauczyciel na medal” nominowani są również i nasi pedagodzy: P. Maria Lelakowska, P. Monika Skwarek, P. Aneta Samoćko oraz P. Bartosz Chomicz.

Dodatkowo nasze szkoły- Zespół Szkół Informatycznych i Szkoła Mistrzostwa Sportowego nominowane są w kategorii „Szkoła Roku”.

Już sama nominacja naszych nauczycieli i szkół jest wyróżnieniem i powodem do dumy, ale zwycięstwo smakuje jeszcze lepiej, więc… głosujemy!

Laureaci zostaną najpierw wybrani osobno w miastach i powiatach naszego województwa. Następnie finał wojewódzki plebiscytu wyłoni najlepszych w naszym regionie. Laureaci z naszego województwa awansują do finału ogólnopolskiego, w którym zostaną przyznane główne nagrody i tytuły Nauczyciel Roku Polski i Szkoła Roku. Uroczyste wręczenie statuetek i głównych nagród finansowych odbędzie się w marcu 2022 roku podczas wielkiej gali na Zamku Królewskim w Warszawie.

Głosowanie trwa do 30 listopada (wtorek) do godz. 21.30.

Wszelkie szczegóły w linku.

Zachęcamy do głosowania!

Dodano 22.10.2021

Wywiad z Panią Ewą Tomaszewską

Dziś nasza nauczycielka biologii P. Ewa Tomaszewska udzieliła wywiadu P. Wojciechowi Frelichowskiemu z „Głosu Pomorza”. Nagranie dotyczyło udziału P. Ewy w teleturnieju „Koło fortuny”. Cały materiał do obejrzenia i wysłuchania już wkrótce!

Dodano 22.10.2021

Informacje o szczepieniach

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami o szczepieniach: www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/bezpieczny-powrot-do-szkoly

Dodano 22.10.2021

Multimedialne monitory

W naszej szkole korzystamy z multimedialnych monitorów. To nieoceniona pomoc dydaktyczna zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów. Monitory umożliwiają odtwarzanie obrazu z komputera, ale możemy również po nich pisać (palcem lub odpowiednim pisakiem).

Dzięki nowym technologiom uczymy się jeszcze efektywniej. Cieszymy się, że kształcimy się w szkole podążającej za nowymi rozwiązaniami, bo takie monitory to wciąż rzadkość!

Dodano 21.10.2021

Kółko szachowe

Mamy jeszcze wolne miejsca na kółko szachowe, które w naszej szkole prowadzi P. Alina Salnik. Jeśli lubisz gry logiczne i chcesz miło spędzić z nami czas to zapraszamy.

Zajęcia odbywają się we wtorki o godzinie 16:00. Zapisy w sekretariacie.

Dodano 21.10.2021

Tajemnice ludzkiego szkieletu

Na lekcji biologii uczennice z klasy 2 ATW poznawały budowę ludzkiego szkieletu. Dziewczęta miały możliwość obejrzenia prawdziwych kości pochodzących z wykopalisk, by lepiej poznać ich budowę, kształty i funkcje. Po takich zajęciach praktycznych ludzki szkielet nie skrywa już tajemnic.

Dodano 20.10.2021

Warsztaty hip-hop

Kultura hip-hop wciąż jest z nami! Uczennice z kl. 2A i 2B LSP, wraz z nauczycielem P. Grzegorzem Bożkiem, uczestniczyły w spotkaniu z P. Przemkiem Kacą w kluboksięgarni Cepelin.

Pan Przemek poprowadził bardzo ciekawe warsztaty m.in. o hip-hopie, hip-hopowcach, mediach społecznościowych, hejcie, depresji, pasji i konsekwencji. Na koniec spotkania P. Przemek zorganizował quiz i rozdał kilka płyt różnych wykonawców.

Tym razem warsztaty połączone będą z wystawą prac, które po spotkaniu stworzą nasze uczennice! Ich prezentacja odbędzie się w Cepelinie jeszcze w tym roku.

O wszystkim będziemy informować Was na bieżąco!

Dodano 19.10.2021

Światowy Dzień Statystyki

20 października obchodzimy Światowy Dzień Statystyki. Dzisiejsze święto ma zwrócić uwagę na usługi świadczone przez globalny System Informacji Statystycznej. Dzień ten stanowi również wyraz uznania dla statystyków za ich wkład w opracowanie i udostępnianie danych statystycznych, które stanowią podstawę wielu decyzji podejmowanych przez różne instytucje państwowe czy lokalne.

Dlatego też w szkole postanowiliśmy zaakcentować to święto i z tej okazji młodzież przygotowała plakaty, które obejmują zarówno historie ciekawych osób, jak i wybrane dane statystyczne.

Ponadto zapraszamy do quizu statystycznego:

  1. Wejdź na stronę joinmyquiz.com
  2. Wprowadź kod gry 2008 2814

i sprawdź się!

Życzymy udanej zabawy.

Dodano 19.10.2021

Słupska Olimpiada Młodzieży

Za nami dwie imprezy sportowe: drużynowe oraz sztafetowe biegi przełajowe w ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży. Na terenie Parku Kultury i Wypoczynku w Słupsku, w jesiennej scenerii, po trudnej trasie krosowej liczącej około 600 metrów, rywalizowali ze sobą uczniowie i uczennice z 11 słupskich szkół ponadpodstawowych.

Reprezentacja dziewcząt z Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w obu konkurencjach biegowych zajęła wysokie V miejsce w zawodach spośród wszystkich startujących szkół średnich w Słupsku. Naszą szkołę godnie reprezentowały: Nikola Stachowiak z kl. 3A PLO, Sandra Sobol z kl. 3B PLO, Amelia Widawska z kl. 3D PLO, Katarzyna Gumbis i Kinga Marzenta z kl. 2 OPW, Zuzanna Bronk, Oliwia Lewandowska i Hanna Ziółkowska z kl. 1 PLO oraz Magdalena Genzel, Amelia Grzywacz oraz Rozalia Wódczak z kl. 1 OPW.

Ponadto udział w zawodach wzięli również nasi uczniowie, którzy rywalizowali na tej samej trasie biegowej, co dziewczęta. Ostatecznie drużynowo zajęli VII i IX miejsce. Skład reprezentacji chłopców: Krystian Grajczyk z kl. 3C PLO, Fabian Sadocha i Łukasz Trebik z kl. 2 OPW, Wiktor Lewandowski z kl.2 PLO, Przemysław Dubielski i Jakub Ogrodowski z kl. 1 PLO oraz Jan Kuraśkiewicz, Maksymilian Meger, Mikołaj Nowakowski, Kacper Radliński, Kamil Smyczkiewicz i Marcel Wieczorek z kl. 1 OPW.

Gratulujemy wszystkim startującym uczennicom i uczniom osiągniętych wyników i życzymy kolejnych sportowych sukcesów!

Dodano 19.10.2021

Erasmus+ Hiszpania!

Nasi uczniowie z opiekunkami- P. Natalią Zakrzewską i P. Weroniką Jędrzejczak, wyjechali w niedzielę do Hiszpanii w ramach programu Erasmus+. Mamy dla Was zdjęcia z podróży i pierwszych dni pobytu.

Nasza młodzież jest już po oficjalnej części i przedstawieniu prezentacji.

Integracja, nowe znajomości, nauka języka- to wszystko czeka na naszych zdolnych uczniów. Owocnego wyjazdu!