Dodano 20.05.2021

Szkoła Mistrzostwa Sportowego - Drzwi Otwarte

Dodano 19.05.2021

Międzyszkolny konkurs literacki z Okazji Dnia Matki

Zespół Szkół Informatycznych i Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Słupsku zapraszają uczniów szkół podstawowych do wzięcia udziału w Międzyszkolnym konkursie literackim z okazji Dnia Matki.

Zadaniem konkursowym jest napisanie wiersza nawiązującego do hasła konkursu: „Matko, jeszcze jednym uśmiechem sprzed lat dwudziestu przywróć mi wzrok dla świata dziecięcy”.

Wiersz może być formą interpretacji cytatu lub jego kontynuacją.

Prace należy przesłać do 6 czerwca 2021 r. na adres mailowy naszej szkoły: sekretariat@zsi.slupsk.pl

Szczegółowe informacje.

Serdecznie zapraszamy!

Dodano 19.05.2021

Wystawa ID_tentity

Już w ten piątek 21 maja odbędzie się wernisaż wystawy ID_tentity studentów Szkoły Filmowej w Łodzi. Wydarzenie będzie miało miejsce w Galerii OT Rondo w Słupsku o godz. 17.

Zdefiniowanie na nowo przestrzeni prywatnej jest dziś ważniejsze niż kiedykolwiek. Własne „cztery ściany” to zarówno symbol bezpieczeństwa oraz swobody, jak i odosobnienia, ukrywania się i dystansu wobec innych. Do wewnątrz skierowane zostały nie tylko nasze codzienne czynności, ale także myśli. W momencie kryzysu wybrzmiały na nowo pytania dotyczące własnej tożsamości. Perspektywa widzenia w wymiarze indywidualnym, ale także społecznym, zmieniła się również w świecie sztuki. Studenci Fotografii w Szkole Filmowej w Łodzi stworzyli wystawę prezentującą różne sposoby poszukiwania odpowiedzi na pytanie: Kim jestem? Niepewność, ból, fantazja, zabawa czy bunt to tylko niektóre z tematów opowieści wizualnych prezentowanych na wystawie ID_tentity.

Organizatorami wydarzenia są: Szkoła Filmowa w Łodzi, Słupski Ośrodek Kultury, Liceum Sztuk Plastycznych im. St. I. Witkiewicza w Słupsku.

Opieka artystyczna: Hubert Humka

Współpraca: Julia Iarko, Natalia Godek, Weronika Jędrzejczak

Autorzy prezentowanych fotografii i prac multimedialnych:

 • Maciek Bernaś
 • Szymon Cyglicki
 • Estella Dandyk
 • Bartosz Fatek
 • Karolina Golis
 • Michalina Kacperak
 • Wioletta Kulas
 • Alicja Lesiów
 • Hanna Nawrot
 • Łukasz Pawłowski
 • Aleksandra Szajnecka

W trakcie wernisażu odbędzie się spotkanie autorskie z twórcami, na którym również nie może Was zabraknąć!

Dodano 14.05.2021

Znane kobiety matematyczki

Ile znamy kobiet, które osiągnęły sukces w dziedzinie matematyki? Czy kobiety miały/mają szanse na rozwój w naukach ścisłych? O tym i o osiągnięciach kobiet z dawnych lat opowiadali uczniowie na lekcjach matematyki pod okiem P. Moniki Skwarek. Swoje prezentacje młodzież tworzyła na podstawie kart do gry.

Dodano 12.05.2021

Wystawa ID_tentity

Nasze Liceum Sztuk Plastycznych jest jednym z organizatorów wystawy ID_TENTITY. Widzimy się już 21.05 o 17:00 w Galerii OT Rondo w Słupsku.

Link do wydarzenia.

Dodano 12.05.2021

Witkacy i ja

Mamy sukces w XIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym i Fotograficznym „Witkacy i ja”! I to nie jeden.

W kategorii „Prace plastyczne - Licea Plastyczne” II miejsce zajął Michał Warmiński z pracą „Dychotomia dwoistości”. Opiekunem Michała jest P. Sergiusz Powałka.

W kategorii „Prace fotograficzne - Licea Plastyczne” wyróżnienie otrzymały Gabriela Siecińska z cyklem 5 zdjęć „Żona maszynisty” oraz Maja Kalinowska z cyklem zdjęć 1. „Mrok”, 2. „Huk”, 3. „Szum”, 4. „Wrzask”, 5. „Cisza”. Opiekunem artystycznym Gabrysi i Mai jest P. Grzegorz Bożek.

To ogromny sukces, ponieważ na konkurs wpłynęło aż 276 prac z 27 szkół podstawowych, średnich, liceów plastycznych i placówek kulturalnych z całej Polski!

Gratulujemy!

Dodano 11.05.2021

Wizyta w salonie "Vittoria Estetic"

Uczennice klas II A PLO oraz II A MLO zostały zaproszone na spotkanie do nowo otwartego salonu kosmetologicznego „Vittoria Estetic” mieszczącego się przy ul. Staszica 8a w Słupsku.

Salon „Vittoria Estetic” zajmuje się kosmetologią estetyczną i profesjonalną. Na spotkaniu Pani kosmetolog Beata Safaryn wyjaśniła:

 • na czym polega praca kosmetologa;
 • gdzie można studiować kosmetologię;
 • jakie specjalizacje można wybrać po ukończeniu studiów.

Opowiedziała również o swojej ścieżce edukacyjnej i zawodowej, przedstawiła, w jakiej dziedzinie się specjalizuje i omówiła różnice wynikające z zawodu kosmetyczki, kosmetologa a lekarza medycyny estetycznej.

Uczennice zwiedziły gabinet kosmetologiczny, uzyskały informacje na temat wykonywanych w nim zabiegów oraz dowiedziały się, w jaki sposób pielęgnować skórę.

Dziewczyny były bardzo zainteresowane omawianymi treściami. Salon kosmetologiczny opuściły z uśmiechem na twarzy, a z nami podzieliły się wrażeniami:

- Dowiedziałam się, że kosmetolog to nie kosmetyczka. Idąc na kosmetologię można pracować w laboratorium i opracowywać nowe receptury. Kosmetologia to ciekawy kierunek, trzeba kształcić się całe życie. To bardzo przyszłościowy zawód.- Julia Kułakowska II A MLO.

- Podczas spotkania dowiedziałam się wiele o zawodzie kosmetologa, mogłam obejrzeć piękny salon oraz urządzenia wykorzystywane do zabiegów. Dowiedziałam się również, jak wyglądają studia na tym kierunku. Była to pouczająca forma spędzenia wolnego czasu.- Vanessa Barteczka II A PLO.

- Spotkanie uświadomiło mi, że kosmetologia jest bardzo przyszłościowym zawodem, który stale się rozwija. Mogłam zobaczyć, jak wyglądają profesjonalne sprzęty do wykonywania różnych zabiegów, a także posłuchać o bardzo ciekawych studiach związanych z tym zawodem.- Justyna Zakrzewska II A PLO.

- Dowiedziałam się, że kosmetologia jest bardzo przyszłościowym zawodem, który nie stoi w miejscu, a coraz prężniej się rozwija. Zarobki kosmetologa wahają się od 2-10 tys. zł. Otworzenie własnego gabinetu wiąże się z dużą odpowiedzialnością.- Patrycja Krzemińska II A PLO.

Bardzo dziękujemy za zaproszenie!

Dodano 11.05.2021

Pokazowy trening piłkarski

Kandydaci do Szkoły Mistrzostwa Sportowego z roczników: 2008, 2009 i 2010- czujcie się zaproszeni!

Dodano 10.05.2021

Zebrania dla rodziców kandydatów do SMS

Dodano 10.05.2021

Aktywna akademia

W ramach Aktywnej Akademii w Instytucie Nauk o Zdrowiu Akademii Pomorskiej w Słupsku pracownicy Zakładu Fizjoterapii wraz ze studentami fizjoterapii przeprowadzili cykl 5 spotkań on-line. Tematem przewodnim był wpływ aktywności fizycznej na zdrowie młodych osób. W spotkaniach udział wzięło blisko 100 osób, w tym nasza klasa 2B LO SMS.

Podczas webinarium omówiono m.in. zalety regularnej aktywności fizycznej w oparciu o wytyczne Światowej Organizacji Zdrowia. W listopadzie 2020 roku opublikowano nowe rekomendacje WHO dotyczące aktywności fizycznej. Przedstawiono w nich dowody naukowe mówiące o związku aktywności fizycznej ze zdrowiem w różnych grupach populacji. Ponadto poruszono temat efektywniejszego powrotu do prawidłowej masy ciała poprzez wprowadzenie ćwiczeń aerobowych oraz ćwiczeń zwiększających siłę mięśniową, jak również w jaki sposób wprowadzać aktywność fizyczną wśród osób początkujących.

Odbiorcy bardzo aktywnie uczestniczyli w spotkaniach, co przełożyło się na ciekawe dyskusje.

Dodano 10.05.2021

"Duża sprawa w Małym Formacie"- wyniki konkursu!

Galeria Małego Formatu i Liceum Sztuk Plastycznych im. S. I. Witkiewicza w Słupsku mają zaszczyt poinformować o wynikach konkursu plastycznego dla dzieci w wieku szkolnym z klas IV-VIII szkół podstawowych z województw pomorskiego i zachodniopomorskiego.

Tytuł konkursu brzmiał: "Duża sprawa w Małym Formacie".

Dnia 05.05.2021 r. odbyły się obrady jury, w skład którego weszły:

 • mgr Anna Wojcieszek- nauczycielka specjalizacji Aranżacja wnętrz,
 • mgr Katarzyna Serafin- nauczycielka specjalizacji Projektowanie wyrobów artystycznych, podstawy projektowania i projektowanie multimedialne,
 • mgr Agata Szczepaniak- nauczycielka rysunku i malarstwa oraz kampanii reklamowej.

Po długiej dyskusji jury zadecydowało, że przyzna 4 wyróżnienia:

 • Wiktoria Brzyk- SP z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 w Słupsku
 • Rafał Piniański- I SSP – STO w Słupsku
 • Anna Skowrońska- I SSP w Słupsku
 • Mateusz Boguski- SP z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 w Słupsku

Autorom wyróżnionych prac zostały przyznane nagrody rzeczowe, które prześlemy pocztą.

Gratulujemy!!!

Ponadto zapraszamy na wystawę, która odbędzie się w dwóch formach:

 • stacjonarnej- na terenie Liceum Sztuk Plastycznych im. S. I. Witkiewicza w Słupsku – w Galerii Małego Formatu od 01.06.2021 r. do 31.08.2021 r.
 • i internetowej- na fanpage’u Galerii Małego Formatu pod adresem: https://www.facebook.com/galeriaMALEGOformatu

Osoby zakwalifikowane do wystawy:

 • Wiktoria Brzyk- Słupsk
 • Rafał Piniański- Słupsk
 • Anna Skowrońska- Słupsk
 • Mateusz Boguski- Słupsk
 • Paulina Woźniak- Siemianice
 • Milena Łaba- Siemianice
 • Patrycja Openchowska- Szczecin
 • Julia Zakrzewska- Dębnica Kaszubska
 • Lena Krupska- Słupsk
 • • Helena Jakubowska- Słupsk
 • Maksymilian Syska-Godlewski- Słupsk
 • Marcel Kostrzewa- Słupsk
 • Marta Makowska- Słupsk

ZAPRASZAMY!!!

Dodano 07.05.2021

Nominacja dla Pani Moniki Skwarek

Nasza kreatywna nauczycielka matematyki P. Monika Skwarek ma szansę zostać Osobowością Roku w kategorii Polityka, samorządność i społeczność lokalna. Na co dzień P. Monika jest bardzo aktywna podejmując mnóstwo działań i realizując wiele pomysłów. Bierze również udział w licznych kursach podnoszących kwalifikacje zawodowe. W 2020 r. otrzymała nagrodę Pomorskiego Kuratora Oświaty.

„Jestem bardzo zaskoczona nominacją, nie spodziewałam się takiego wyróżnienia. Będę wdzięczna za każdy głos”- mówi nasza nauczycielka.

Doceńmy Panią Monikę za działalność pełną pasji.

Głosowanie będzie trwać do wtorku, 25 maja do godz. 21.00 pod adresem: https://gp24.pl/p/kandydaci/osobowosc-roku-2020%2C1009349/?groupId=84249&fbclid=IwAR0f2Kcel7rniI2aNGwDxAxX1md6_nI5168KN8BZCdwp0P8KUDBhuWbs77I

Laureaci z naszego województwa będą mieli także szansę na zdobycie wyróżnień w skali całej Polski. W tym roku plebiscyt jest prowadzony jednocześnie we wszystkich województwach w kraju. Zwycięzcy z każdego regionu wezmą udział w ogólnopolskim finale, w którym powalczą o tytuły Osobowość Roku Polski 2020 w każdej kategorii.

Plebiscyt w województwie pomorskim prowadzi Dziennik Bałtycki, a w Słupsku i w powiatach słupskim i bytowskim wspólnie z "Głosem Pomorza", serwisy www.dziennikbaltycki.pl i www.gp24.pl oraz serwisy www.naszemiasto.pl. Głosujemy!!!

Dodano 06.05.2021

Drugie życie materiału

Recykling to metoda odzyskiwania surowców w celu ponownego wykorzystania w procesie produkcyjnym. Przetwarzając surowce przyczyniamy się do ochrony naturalnych zasobów, a także zmniejszamy ilość odpadów i ilość miejsca na składowiskach. Warto zastanowić się, czy dany produkt można wykorzystać ponownie. Wiele ciekawych pomysłów można znaleźć w Internecie, do czego Was serdecznie zachęcamy.

Dodano 06.05.2021

Zaświadczenia dla finalistów

Dotarły do nas zaświadczenia potwierdzające zdobycie tytułu finalisty w Ogólnopolskiej Olimpiadzie „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy”.

Jagodo, Julio, Antku- serdecznie gratulujemy!

Dodano 05.05.2021

Obrona dyplomów klasy IV LSP

Za nami obrona dyplomów klasy IV LSP (spec. Fotografia artystyczna, Aranżacja wnętrz i Projektowanie wyrobów artystycznych).

Egzamin dyplomowy składający się z części praktycznej (prezentacja pracy i jej założeń ze specjalizacji oraz aneks) oraz teoretycznej (zagadnienia z historii sztuki) jest podsumowaniem całego cyklu kształcenia w Liceum Plastycznym. Realizacja pracy dyplomowej obejmuje ostatni rok nauki w naszej szkole. Uczniowie wraz z nauczycielami prowadzącymi specjalność artystyczną, omawiają tematy dyplomów i docelowo wybierają jeden do realizacji. Każda ze specjalizacji rządzi się swoimi prawami i wymogami formalnymi, stąd duża różnorodność finalnych prac. Egzamin dyplomowy jest zarówno ukoronowaniem całości pracy na przestrzeni 4 lat, jak i pierwszym, poważnym państwowym egzaminem nadającym tytuł zawodowy PLASTYK.

Prace oceniała komisja, w skład której weszli: P. Dyrektor Monika Stępnik oraz nasi nauczyciele: P. Anna Wojcieszek, P. Katarzyna Serafin, P. Weronika Jędrzejczak, P. Sergiusz Powałka i P. Grzegorz Bożek.

Zapraszamy do galerii zdjęć!

Dodano 04.05.2021

Matury 2021

Nadszedł czas matur. Jesteśmy przekonani, że mimo panującej sytuacji, jesteście świetnie przygotowani. Rozpoczynamy dziś od egzaminu z języka polskiego. Życzymy Wam łatwych zadań, połamania piór, optymizmu i dużo wiary we własne siły! Dacie radę!

Dodano 04.05.2021

Mistrz sudoku

Zakończyliśmy trzydniowe szkolne zmagania z sudoku i wyłoniliśmy zwycięzców. Liczyły się dobre rozwiązania i czas wykonania zadania. Mistrzem Sudoku w ZSI została Wiktoria Szczęśniak, natomiast w SMS ten zaszczytny tytuł zdobył Michał Dzikoń.

Na szczególne wyróżnienia zasługują również: Oliwia Krzemińska, Vanessa Barteczka, Zuzanna Wierczyńska, Klaudia Smutek, Wiktor Piszczek oraz Nikola Stachowiak. Dla najlepszych ocenki/plusiki do aktywności. Wszystkim uczestnikom zmagań serdecznie gratulujemy.

Z matematycznym pozdrowieniem!

Zespół nauczycieli matematyki ZSI i SMS