Media o nas

Ławki koleżeńskie i inne ciekawostki prosto z ZSI

Dlaczego warto być uczniem Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku? Odpowiedź znajdziecie w kolejnym odcinku programu Studio Edukacja. Rozmawiamy w nim zarówno z nauczycielami, jak i uczniami, o sukcesach, o kierunkach kształcenia oraz o ciekawych inicjatywach, jakie są podejmowane w ZSI. Więcej informacji w TV Słupsk.

Kadeci z ZSI ćwiczyli w Szkole Policji

Nasi uczniowie mieli okazję zetknąć się z systemem szkolenia policjantów. Więcej informacji w artykule „Głosu Pomorza”

Nowe kierunki

Od nowego roku szkolnego 2023/2024 specjalnie dla Was otwieramy dwa nowe kierunki. Więcej informacji w artykule „Głosu Pomorza”

Pani Monika Płuciennik o swojej pasji

Nasza nauczycielka przedmiotów zawodowych w Technikum Weterynarii Pani Monika Płuciennik jest jedną z kilku kobiet w gronie sokolników na Pomorzu. Więcej informacji o tej ciekawej pasji w artykule „Głosu Pomorza” i w portalu Gunslab.pl .

Linia, plama, kontrast

W słupskiej Herbaciarni odbył się wernisaż wystawy prac rysunkowych i malarskich uczniów i absolwentów Liceum Sztuk Plastycznych im. St. I. Witkiewicza w Słupsku. Więcej informacji artykule „Głosu Pomorza” , TV Słupsk, oraz na FB Miasta Słupska .

Akademia Jantara Ósmoklasisty

Zespół Szkół Informatycznych w Słupsku wspólnie z CH Jantar realizuje projekt „Akademia Jantara Ósmoklasisty”. Akcja skierowana jest do uczniów klas ósmych, którzy chcą dobrze przygotować się do nadchodzącego egzaminu ósmoklasisty. Więcej informacji w artykule „Głosu Pomorza” , na FB Miasta Słupska oraz w TV Słupsk .

Wystawa ASP w P25

W Galerii P25 przy ulicy Przemysłowej 25 w Słupsku otwarto wystawę prac studentów i absolwentów Pracowni Medalierstwa i Małych Form Rzeźbiarskich z Kierunku Rzeźba na ASP w Gdańsku. Więcej informacji w artykule „Głosu Pomorza” .

Urodziny Witkacego

Z okazji 138. urodzin Stanisława Ignacego Witkiewicza nasze Liceum Sztuk Plastycznych przygotowało szereg atrakcji. Więcej informacji w materiale Radia Koszalin .

Warsztaty plastyczne dla ósmoklasistów

Liceum Sztuk Plastycznych im. S. I. Witkiewicza w Słupsku rozpoczyna cykl warsztatów plastycznych dla ósmoklasistów uczęszczających na koła plastyczne w szkołach podstawowych. Więcej informacji w artykule „Głosu Pomorza” .

Wizyta w Szkole Policji

Uczniowie klasy I Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego przy ZSI w Słupsku odwiedzili Szkołę Policji. Młodzi adepci sztuki policyjnej zapoznali się z systemem szkolenia przyszłych funkcjonariuszy. Więcej informacji w artykule „Głosu Pomorza” .

Otrzęsiny w ZSI i LSP

Uczniowie pierwszych klas w Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku mają za sobą otrzęsiny. Musieli wykazać się talentem i kreatywnością. Więcej informacji w materiale „Głosu Pomorza” .

Praktyczna nauka budowy anatomicznej człowieka

W Zespole Szkół Informatycznych na lekcjach biologii korzysta się z ludzkich kości. Służą jako pomoc naukowa w poznawaniu anatomii człowieka. Więcej informacji w materiale „Głosu Pomorza”.

Matematyka z Mikołajem

W Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku odbyła się kolejna edycja akcji Matematyka z Mikołajem. Tym razem uczniowie ćwiczyli swoje umiejętności w grach logicznych. Więcej informacji w materiale „Głosu Pomorza” .

Wizyta w 7. Brygadzie Obrony Wybrzeża

Uczniowie Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku uczestniczyli w szkoleniu wojskowym w 7. Brygadzie Obrony Wybrzeża w Słupsku. Ćwiczyli celowanie i strzelanie na symulatorze Cyklop. Więcej informacji w materiale „Głosu Pomorza”.

Sztuka starannego pisania

Kaligrafia, czyli sztuka sztuka starannego i estetycznego pisania była jednym z tematów zajęć, w których uczestniczyła młodzież z Liceum Sztuk Plastycznych w Słupsku. Więcej informacji w materiale „Głosu Pomorza” .

Wizyta w słupskim schronisku

Uczniowie Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku zaangażowali się w pomoc bezdomnym zwierzętom i postanowili wesprzeć słupskie schronisko dla zwierząt. Była to kolejna wizyta uczniów ZSI w tej placówce. Więcej informacji w materiale „Głosu Pomorza” .

Ferie z ZSI i LSP- zapowiedź

Zespół Szkół Informatycznych i Liceum Sztuk Plastycznych im. S. I. Witkiewicza w Słupsku zapraszają uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych do wspólnego spędzenia ferii Organizatorzy przygotowali szeroką ofertę i mnóstwo atrakcji. Więcej informacji w materiale „Głosu Pomorza” i FB Słupska.

Młodzieżowa Rada Miasta Słupska

W słupskim Ratuszu uroczyście zaprzysiężono 23 uczniów słupskich szkół wybranych do Młodzieżowej Rady Miasta Słupska V kadencji. Wśród młodych radnych, którzy zostali wybrani w głosowaniu, znlazła się nasza uczennica Natalia Surma. Więcej informacji w materiale „Głosu Pomorza” .

Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2023

Technikum ZSI zajęło 3. miejsce w województwie pomorskim w Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2023. Jesteśmy też najlepsi w Słupsku! Ponadto jako jedna z dwóch słupskich szkół, nasze Technikum znalazło się również w rankingu szkół olimpijskich 2023. Więcej informacji w materiale „Głosu Pomorza” .

Obóz wojskowy

Nasi uczniowie kl. II i III OPW uczestniczyli w obozie wojskowym. Młodzież poznawała elementy żołnierskiego szkolenia. Więcej informacji w materiale „Głosu Pomorza”.

Wystawa prac Pani Klaudii Kani

W Galerii P25 Liceum Sztuk Plastycznych im. S. I. Witkiewicza odbyła się wystawa prac P. Klaudii Kani. Nauczycielka rzeźby zaprezentowała rzeźby i ceramikę. Więcej informacji w serwisie informacyjnym TV Słupsk.

Dzień Edukacji Narodowej w ZSI

W piątek, 14 października, obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Więcej informacji w materiale „Głosu Pomorza”.

Konferencja prezydent Słupska

W nowym budynku Liceum Sztuk Plastycznych przy ul. Przemysłowej 25 odbyła się konferencja prezydent Słupska Krystyny Danileckiej-Wojewódzkiej. Podczas spotkania przybliżono historię LSP, a także zdradzono plany na przyszłość. Więcej informacji w materiale „Głosu Pomorza”.

Wizyta w Szkole Policji

Nasi uczniowie z Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego kolejny raz odwiedzili Szkołę Policji w Słupsku. Tym razem poznali m.in. środki przymusu bezpośredniego. Więcej informacji w materiale „Głosu Pomorza”.

Otwarcie galerii

W naszym nowym budynku przy ul. Przemysłowej odbyła się uroczysta inauguracja Galerii P25. Więcej informacji w materiale „Głosu Pomorza”.

Nowa specjalizacja w Liceum Sztuk Plastycznych

W LSP od września do wyboru będzie kolejna specjalizacja: ceramika artystyczna. Więcej informacji w materiale „Głosu Pomorza” i Kanału 6.

Działalność Plastusiów

Kilkoro uczniów z naszego Liceum Sztuk Plastycznych tworzy grupę „Plastusie”, której zadaniem jest pomoc w rozwoju artystycznym niepełnosprawnej młodzieży. Więcej informacji o działalności Plastusiów w materiale dziennikarzy Kanału 6 i w Miejskim Portalu Edukacyjnym w Słupsku.

Wizyta zagranicznych gości

Uczniowie Zespołu Szkół Informatycznych, w ramach programu Erasmus, gościli swoich rówieśników z Turcji, Rumunii, Portugalii i Włoch. Więcej informacji w materiale Głosu Pomorza.

Zawody strzeleckie

W zawodach strzeleckich, w których rywalizowali uczniowie klas mundurowych, wygrała drużyna z naszego Zespołu Szkół Informatycznych. Także w klasyfikacji indywidualnej dominowali uczniowie z ZSI. Więcej informacji w materiale Głosu Pomorza i Kanału 6.

Ślubowanie klasy policyjnej

W Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku odbyło się wczoraj uroczyste ślubowanie klasy pierwszej Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego. Uroczystość odbyła się na wzór ceremoniału policyjnego. Więcej informacji w materiale Kanału 6.

Dzień Otwartej Szkoły

W najbliższą sobotę, w ramach Dnia Otwartej Szkoły, zapraszamy uczniów klas ósmych szkół podstawowych do zapoznania się z ofertą Zespołu Szkół Informatycznych, Liceum Sztuk Plastycznych i Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Więcej informacji w materiale Głosu Pomorza.

Kolejne spotkanie w Antrakcie

W Kawiarni Artystycznej Antrakt zorganizowano kolejne spotkanie w ramach serii „Obraz, słowo, o... Antologia”. Tym razem gościem była Zuzanna Bartoszek, Więcej informacji w materiale Radia Koszalin i Kanału 6.

Wojskowe zgrupowanie

Uczniowie klas 1 i 2 Oddziału Przygotowani Wojskowego z Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku uczestniczyli w zgrupowaniu w 151 Batalionie Lekkiej Piechoty w Skwierzynie. Ćwiczyli m.in. patrolowanie, zasady służby wartowniczej, a także udzielanie pierwszej pomocy medycznej. Więcej informacji w materiale Głosu Pomorza.

Zawody sportowo-obronne klas wojskowych

W Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej im. admirała floty Józefa Unruga w Ustce odbyły się zawody sportowo-obronne klas wojskowych. Więcej informacji w materiale Kanału 6.

Sukces Katarzyny Boschke

Nasza uczennica Katarzyna Boschke z Liceum Sztuk Plastycznych zajęła II miejsce w kategorii „Szkoły ponadpodstawowe – proza”. Więcej informacji w materiale Kanału 6.

Dla dzieci z Ukrainy

W najbliższą sobotę, 19 marca, o godzinie 10 nasza szkoła organizuje bezpłatne zajęcia dla dzieci z rodzin ukraińskich. Oferta skierowana jest do najmłodszych, w wieku od 4 do 12 lat. W programie znalazły się m.in. wspólne gry i zabawy. Więcej informacji w materiale Kanału 6.

Wizyta w 7 BOW

Uczniowie kl. I i II Oddziału Przygotowania Wojskowego przy ZSI odwiedzili swoją jednostkę patronacką - 7 Brygadę Obrony Wybrzeża w Słupsku. Młodzież uczestniczyła w szkoleniu medycznym i w zajęciach z topografii. Więcej informacji w materiale Głosu Pomorza i Radia Koszalin

Jakub Martyna ze stypendium

Szesnastu sportowców otrzymało Nagrodę Starosty Słupskiego za wyniki sportowe osiągnięte w ubiegłym roku. Nagrodzono tych, którzy odnieśli sukcesy zarówno w krajowym, jak i międzynarodowym współzawodnictwie sportowym. Wśród nich jest nasz uczeń OPW Jakub Martyna. Więcej informacji w materiale Głosu Pomorza.

Dzień bez plecaka

Dzień bez plecaka staje się coraz bardziej popularny w szkołach. Uczniom spodobała się ta zabawa, podczas której można wykazać się poczuciem humoru i pomysłowością. Tak właśnie było w naszej szkole. Więcej informacji w materiale Głosu Pomorza.

Ferie dla ósmoklasistów w ZSI i LSP

ZSI i LSP organizuje ferie dla ósmoklasistów. W programie m.in. ćwiczenia pod mikroskopem, ćwiczenia z zakładania kajdanek czy strzelanie do tarczy. Więcej informacji w materiale „Głosu Pomorza”.

Złota tarcza dla technikum ZSI

Technikum ZSI zajęło 15. miejsce w Polsce w rankingu głównym i 1. w województwie w Pomorskim Rankingu Techników Perspektywy 2022. Więcej informacji w materiale „Głosu Pomorza”, Radia Gdańsk, Kanału 6 i TVP Gdańsk.

Wystawa „Dyplomy na 6”

W galerii Teatru Rondo można podziwiać prace dyplomowe zeszłorocznych absolwentek Liceum Sztuk Plastycznych im. S. I. Witkiewicza w Słupsku. Wystawa „Dyplomy na 6” to okazja, aby zapoznać się z pracami z dziedziny fotografii, wzornictwa i aranżacji przestrzeni oraz aneksów z rysunku i malarstwa. Więcej informacji w materiale „Głosu Pomorza” i Kanału 6.

P. Monika Skwarek jedną z Nauczycielek Pomorza!

16 listopada w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego w Gdańsku odbyła się uroczysta gala wręczania nagród w 6. edycji konkursu „Nauczyciel Pomorza Roku 2021”. Wśród dziesięciu laureatów znalazła nauczycielka z Zespołu Szkół Informatycznych. Więcej informacji w materiale „Głosu Pomorza”, Kanału 6 i Radia Gdańsk.

Zajęcia w terenie

Dwie grupy uczniów Oddziału Przygotowania Wojskowego w Zespole Szkół Informatycznych odwiedziły strzelnicę garnizonową. Oprócz zapoznania się z bronią nasza młodzież uczestniczyła w zajęciach terenowych. Więcej informacji w materiale „Głosu Pomorza”.

Kartki na granicę

Nasi uczniowie z klasy II OPW włączyli się do akcji „Murem za polskim mundurem”. Młodzież przekazała kartki z życzeniami i wyrazami wsparcia do dowództwa 7. Brygady Obrony Wybrzeża w Słupsku. Więcej informacji w materiale „Głosu Pomorza” i Radia Koszalin.

Połowinki 2021

Uczniowie Zespołu Szkół Informatycznych i Szkoły Mistrzostwa Sportowego świętowali połowinki. Impreza odbyła się w słupskim lokalu Felix. Galeria zdjęć z tego wydarzenia na stronie „Głosu Pomorza”.

Wizyta w Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce

Ćwiczenia w gaszeniu pożaru, zajęcia z zasad udzielania pierwszej pomocy oraz szkolenie w strzelaniu na symulatorze, to wybrane punkty wizyty naszych uczniów I klasy Oddziału Przygotowania Wojskowego w Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce. Więcej informacji w artykule „Głosu Pomorza”.

Ślubowanie II klasy PLO

Uczniowie II klasy Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego złożyli ślubowanie. Uroczystość była również okazją do wyróżnienia uczniów za dobre wyniki w nauce. Więcej informacji w artykule„Głosu Pomorza”.

Sukces P. Ewy w „Kole fortuny"

Nasza nauczycielka biologii - Pani Ewa Tomaszewska wzięła udział w znanym teleturnieju „Koło fortuny”. Udział zakończył się sukcesem, P. Ewa wygrała 20 tys. zł. Więcej informacji w artykule „Głosu Pomorza”.

Ślubowaie kadetów

W naszej szkole odbyło się ślubowanie uczniów klasy II Oddziału Przygotowania Wojskowego. Do ślubowania na kadetów stanęło 16 uczniów. Więcej informacji w artykule „Głosu Pomorza” i materiale dziennikarzy Kanału 6.

Sztuka zakładania kajdanek. Tego uczą w Policyjnym LO w Słupsku

Jak szybko i bezpiecznie założyć kajdanki? Zajęcia o takiej tematyce odbyli nasi uczniowie z klasy 3C Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego. Więcej informacji w artykule „Głosu Pomorza”.

Projekt informatyczny dla młodzieży. Bezpłatne zajęcia w słupskim ZSI

Nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiego projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Już od października ruszają bezpłatne zajęcia z informatyki dla młodzieży, nie tylko z ZSI. Więcej informacji w artykule „Głosu Pomorza”.

Wizyta w pomieszczeniu dla zatrzymanych. Uczniowie z ZSI zwiedzali komendę policji w Słupsku

Młodzież z I kl. PLO miała okazję poznać tajniki pracy w mundurze, zobaczyć jednostkę słupskiej policji i usłyszeć jakie wymagania stawiane są kandydatom, którzy chcieliby służyć w policji. Więcej informacji w artykule „Głosu Pomorza” i Radia Gdańsk.

Uczniowie ze słupskiego ZSI po szkoleniu w Smołdzińskim Lesie

Nasi uczniowie z klasy I OPW uczestniczyli w obozie szkoleniowo-kondycyjnym w Smołdzińskim Lesie. Więcej informacji w artykule „Głosu Pomorza”.

Sukces Jakuba Maksymiuka

Jakub Maksymiuk – uczeń kl. IV Technikum Weterynaryjnego w Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku zdobył wyróżnienie w konkursie „Witkacy. Napisane Dzisiaj”. Więcej informacji w artykule „Głosu Pomorza”.

Technik stylista - nowy kierunek w ZSI!

Zespół Szkół Informatycznych w Słupsku od kolejnego roku szkolnego planuje otwarcie nowego kierunku kształcenia! Będzie to technik stylista- kierunek nowy, nowoczesny i przyszłościowy. Więcej informacji w artykule Głosu Pomorza, na FB Miasta Słupska oraz w materiale dziennikarzy Kanału 6.

Wiosenna Redakcja TV Słupsk

Podczas spotkań z dziennikarzami nasi nauczyciele rozmawiali m. in. o nowym kierunku techniku styliście, projekcie „Baczyński” czy warsztatach plastycznych dla ósmoklasistów. Część pierwsza Część druga

Konsultacje dla ósmoklasistów

Liceum Sztuk Plastycznych im. St. I. Witkiewicza ma propozycję dla uczniów klas VIII szkół podstawowych, którzy w przyszłości chcieliby kontynuować naukę na wyższych uczelniach artystycznych, a swoją karierę zawodową wiążą z profesją wymagającą umiejętności plastycznych. To konsultacje prowadzone przez nauczycieli przedmiotów artystycznych! Więcej informacji w artykule Głosu Pomorza.

Sukces uczennic z Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego

Uczennice z Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w składzie: Wiktoria Szczęśniak, Vanessa Barteczka i Alicja Bieniek wzięły udział w Konkursie Policyjnym zorganizowanym przez Wyższą Szkołę Administracji i Biznesu w Gdyni. W klasyfikacji drużynowej dziewczyny zajęły II miejsce! Więcej informacji w artykule Głosu Pomorza.

Wystawa Grzegorza Bożka, nauczyciela Liceum Sztuk Plastycznych im. S. I. Witkiewicza w Słupsku

Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej w Słupsku zaprasza na wystawę Grzegorza Bożka, nauczyciela w Liceum Sztuk Plastycznych im. S. I. Witkiewicza. Więcej na stronie Naszego Miasta – Słupsk.

"Duża sprawa w Małym Formacie"

„Duża sprawa w Małym Formacie” to tytuł konkursu dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych z województwa pomorskiego, jak i z zachodniopomorskiego. Więcej informacji w artykule Głosu Pomorza.

Przymiarki mundurów

Od tego roku szkolnego Zespół Szkół Informatycznych w Słupsku jest jedną ze 130 szkół w Polsce i jedyną w regionie, w której kształcić mogą się uczniowie chcący w przyszłości pracować w służbach mundurowych RP, szczególnie w wojsku. Kilka dni temu uczniowie zgłosili się na przymiarki przygotowywanego umundurowania, czyli - w języku wojskowym – fasowali mundury. Więcej informacji na stronie Naszego Miasta – Słupsk. Link

Targi edukacyjne

W naszej szkole odbywają się indywidualne targi edukacyjne. Dzięki nim osoby zainteresowane (przyszły uczeń, rodzic) mogą zapoznać się z ofertą szkoły. Więcej informacji w materiale dziennikarzy Kanału 6. Link

Z wizytą w "Dolinie Pupili"

W ramach Ogólnopolskiego Projektu „Emp@tyczna Klasa” nasza młodzież ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego oraz Technikum Weterynaryjnego odwiedziła m. in. cmentarz dla zwierząt w Słupsku – „Dolinę Pupili”. Wizyta pod opieką Pani Marii Lelakowskiej oraz Pani Moniki Skwarek odbyła się w ramach listopadowej „misji”. Więcej informacji na stronie Naszego Miasta – Słupsk.

Specjalistyczny sprzęt dla Oddziału Przygotowania Wojskowego

Uczniowie klasy wojskowej z Zespołu Szkół Informatycznych otrzymali specjalistyczny sprzęt do ćwiczeń. Do ich rąk trafiły pistolety ASG, repliki granatów ręcznych oraz maski przeciwgazowe. Więcej informacji w materiale dziennikarzy Kanału 6. Link

Pomoc dla szpitala

Nasi uczniowie i nauczyciele przekazali rzeczy osobiste dla pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Korczaka w Słupsku. Wszystko, co zebraliśmy to wsparcie dla osób, które w związku z COVID-19 leżą w szpitalu odizolowane, bez najpotrzebniejszych rzeczy. Więcej informacji w materiale dziennikarzy Kanału 6.

Oddajemy krew

Nasi uczniowie i nauczyciele odpowiedzieli na apel pracowników Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Słupsku. Z powodu ogromnego zapotrzebowania na krew, w piątek (13.11) udali się do siedziby centrum, aby podzielić się tym cennym darem. Więcej informacji w artykule Głosu Pomorza i Radia Gdańsk

"Przerwa na czytanie"

Zespół Szkół Informatycznych i Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Słupsku przyłączyły się do I Międzynarodowej edycji "Przerwy na czytanie".
Wydarzenie polegało na biciu rekordu we wspólnym czytaniu. Więcej informacji na stronie miasta Słupska.

KS Gryf Słupsk - Bytovia II Bytów 2:2

Interesujące widowisko mogli zobaczyć kibice w Słupsku (niestety nieliczni i tylko zza ogrodzenia stadionu), gdzie KS Gryf podejmował rezerwy drugoligowej Bytovii Bytów. Więcej w artykule Głosu Pomorza.

Emp@tyczna Klasa

Uczniowie Technikum Weterynaryjnego oraz Szkoły Mistrzostwa Sportowego przystąpili w tym roku szkolnym do Ogólnopolskiego Projektu "Emp@tyczna Klasa". W ramach projektu uczestnicy realizują comiesięczne zadania, tzw. "misje". Więcej informacji.

Uczniowie ZSI Słupsk z osiągnięciami pozaszkolnymi. Tańczą, tworzą i współtworzą lokalne społeczności

Uczniowie ZSI Słupsk odnoszą rozmaite sukcesy, także te pozaszkolne. Wśród nich m.in. Julia Hetmańska i jej osiągnięcia taneczne, Michalina Trześniak działająca w Młodzieżowej Radzie Gminy Ustka i Wiktor Boborycki, laureat powiatowego konkursu plastycznego. Więcej na stronie Naszego Miasta - Słupsk.

XIII Międzynarodowe Warsztaty Pisania Ikon w Nowicy

Sergiusz Powałka, nasz nauczyciel rysunku i malarstwa, wziął udział w XIII Międzynarodowych Warsztatach Pisania Ikon w Nowicy, gdzie doskonalił swoje umiejętności z ikonopisarstwa. Zadaniem uczestników było opowiedzenie tematu kilkoma ikonami w dowolnym formacie i stylistyce.

Więcej na stronie Naszego Miasta - Słupsk.

Zajęcia praktyczne w ZSI Słupsk

Uczniowie Weterynarza poznają tajniki swojej przyszłej pracy. Młodzież bierze udział w zajęciach praktycznych, rozwijając swoje predyspozycje zawodowe. Więcej na stronie Naszego Miasta - Słupsk.

Międzynarodowy Dzień Mycia Rąk. Happening Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku

Międzynarodowy Dzień Mycia Rąk wypada 15.10. Tego dnia uczniowie Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku wyszli na ulice miasta, aby promować dobre higieniczne nawyki, które mają szczególne znaczenie w dobie pandemii. Więcej na stronie Naszego Miasta - Słupsk.

Bezpieczeństwo i porządek w Słupsku pod lupą statystyków

Pedagodzy i uczniowie z Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku wspierali prowadzenie badań ankietowych wśród mieszkańców Słupska. Więcej na stronie Głosu Pomorza.

Gol za golem w turnieju

Zespół Pomorskiej Akademii Piłkarskiej Grasz wygrał w Halowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora SMS w Słupsku. Więcej w artykule Głosu Pomorza.

Młodzież ze Słupska przeciw mowie nienawiści

"Stop hejt. Jestem człowiekiem" - pod takim hasłem odbył się w Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku happening, podczas którego uczniowie tamtejszej szkoły zwracali uwagę na problem mowy nienawiści w sieci. Więcej na stronach Naszego Miasta - Słupsk oraz Miejskiego Portalu Edukacyjnego - Słupsk.

Uczniowie ze Słupska docenieni przez Komendanta Głównego Policji w Warszawie

Uczniowie Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku zostali docenieni przez Komendanta Głównego Policji w Warszawie. List gratulacyjny został złożony na ręce dyrektor słupskiego liceum policyjnego Moniki Stępnik. Więcej na stronie Miejskiego Portalu Edukacyjnego - Słupsk.

Chemicznie w ZSI

Zespół Szkół Informatycznych był miejscem unikatowej lekcji. Centrum Chemii w Małej Skali, działające w Toruniu, przeprowadziło w szkole nietypowe warsztaty chemiczne. Więcej na stronach Kanału 6, Głosu Pomorza, Portalpomorza.pl oraz Miejskiego Portalu Edukacyjnego - Słupsk.

Licealiści z słupskiego plastyka na warsztatach rysunku z profesor Marią Targońską

Uczniowie Liceum Plastycznego im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku brali udział w warsztatach rysunkowych, które odbyły się na gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Więcej na stronach Naszego Miasta - Słupsk oraz Portalpomorza.pl.

Piszą listy w słusznej sprawie. Listy trafią do rządów Malawi, Kamerunu czy Iranu

W Zespole Szkół Informatycznych i Szkole Mistrzostwa Sportowego w Słupsku już po raz czwarty odbył się Maraton Pisania Listów organizowany przez Amnesty International z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10 grudnia). Więcej na stronach Naszego Miasta Słupsk, Głosu Pomorza, Portalpomorza.pl, Miejskiego Portalu Edukacyjnego - Słupsk oraz ponownie w artykule Głosu Pomorza. Wywiad dla Radia FaMa z Panią Małgorzatą Siupik - Winiszewską na okoliczność Maratonu Pisania Listów.

Puchar Gryfcia trafił do Gryfa

Gryf Wejherowo wygrał w XXI Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Gryfcia im. dr Jerzego Krzysztofowicza. Organizatorem turnieju była Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Słupsku. Więcej w artykułach Głosu Pomorza, Dziennika Bałtyckiego, Kuriera Bytowskiego oraz ponownie na stronie Głosu Pomorza.

Słupszczanie na Weihnachtsmarkt w Berlinie

Uczniowie Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku udali się do Berlina na słynny Weihnachtsmarkt, tradycyjny niemiecki Jarmark Bożonarodzeniowy. Młodzież ze Słupska miała również okazję zwiedzić najciekawsze miejsca w stolicy Niemiec. Więcej na stronach Naszego Miasta Słupsk, Zbliżeń, Portalpomorza.pl oraz Miejskiego Portalu Edukacyjnego - Słupsk.

Akcja uczniów słupskiego ZSI "Pokaż że czytasz"

Uczniowie Zespołu Szkół Informatycznych i Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Słupsku zorganizowali happening "Pokaż, że czytasz". Celem akcji jest propagowanie mody na czytanie książek wśród pasażerów komunikacji miejskiej w różnym przedziale wiekowym, podczas ich codziennej drogi do pracy, na zakupy czy szkoły. W ramach akcji uczniowie ze Słupska poruszali się liniami komunikacji miejskiej i oddawali się lekturze książek. Więcej na stronach Głosu Pomorza, Naszego Miasta - Słupsk, Radia Słupsk, Kanału 6, Miejskiego Portalu Edukacyjnego - Słupsk oraz w papierowym wydaniu Głosu Pomorza. Relacja Radia Słupsk z happeningu.

W Słupsku zaprezentowano rzadkie okazy polskich gołębi rasowych

W Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku miała miejsce prezentacja niezwykle rzadkich okazów polskich gołębi rasowych. Kilkadziesiąt sztuk unikalnych ras tych ptaków zaprezentowali członkowie Polskiego Związku Hodowców Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza. Więcej na stronach Naszego Miasta Słupsk, Portalpomorza.pl oraz Miejskiego Portalu Edukacyjnego - Słupsk.

Uczniowie ze Słupska współpracują z gdańskimi naukowcami

Uczniowie Medycznego Liceum Ogólnokształcącego przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku uczestniczyli w warsztatach biologicznych na Wydziale Biologii Uniwersytetu Gdańskiego. Zajęcia warsztatowe odbyły się w ramach współpracy słupskiej szkoły z uczelnią z Gdańska w zakresie realizacji cyklicznych warsztatów edukacyjnych. Więcej na stronie Portalpomorza.pl.

Plastycy nakręcili film

Uczniowie słupskiego "plastyka" stworzyli krótkometrażowy film animowany. Ich twórczość wspierała Moniką Kuczyniecka, wielokrotnie nagradzaną autorką filmów animowanych oraz teledysków, m.in. do utworów Czesława Mozila i Voo Voo. Więcej na stronach Gryf24, Zbliżeń oraz Miejskiego Portalu Edukacyjnego - Słupsk. Wywiad dla Radia Słupsk z Panią Julitą i uczniami naszego liceum plastycznego odnośnie współpracy z p. M. Kuczyniecką.

Uczniowie ze Słupska zorganizowali zbiórkę pieniędzy na rzecz Fundacji "Nadzieja"

Uczniowie Zespołu Szkół Informatycznych i Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Słupsku zorganizowali zbiórkę pieniędzy na rzecz słupskiej Fundacji dla Dzieci Niepełnosprawnych "Nadzieja". Cały dochód ze zbiórki zostanie przekazany na rzecz fundacji. Więcej na stronach Naszego Miasta Słupsk, Miejskiego Portalu Edukacyjnego-Słupsk oraz Portalpomorza.pl.

Zajęcia warsztatowe z końmi

Uczniowie Technikum Weterynarii przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku uczyli się jeździć konno w ramach szkolnych zajęć warsztatowych. Nastoletni weterynarze ze Słupska w ten sposób pogłębiali swoją wiedzę dotyczącą koni. Zajęcia odbyły się w stadninie koni w Dębnicy Kaszubskiej. Więcej na stronie Portalpomorza.pl.

Dziesiątka wygrała turniej SMS w Słupsku

SP 10 ze Słupska wygrała Halowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców z rocznika 2006 i młodsi o Puchar Dyrektora Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Słupsku. To był turniej w ramach Projektu Promocyjnego "Wiadomości SMS - Zagraj z Nami". Więcej na stronach Głosu Pomorza, Kanału 6 oraz ponownie w artykule Głosu Pomorza.

Zespół Szkół Informatycznych zawarł porozumienie z Politechniką Koszalińską

Zespół Szkół Informatycznych w Słupsku zawarł porozumienie o współpracy z Politechniką Koszalińską. Dokument sygnowali dyrektor ZSI w Słupsku Monika Stępnik oraz rektor Politechniki Koszalińskiej prof. dr hab. inż. Tadeusz Bohdal. Więcej na stronach Naszego Miasta Słupsk, Kanału 6, TV Słupsk (od 12:43 do 20.00 min.) oraz Miejskiego Portalu Edukacyjnego-Słupsk.

Uczniowie mają dobre serca. Organizują akcję "Zbiórka dla Burka"

Policyjne Liceum Ogólnokształcące przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku zorganizowało Akcję "Zbiórka dla Burka" na rzecz słupskiego schroniska dla zwierząt. Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach szerszego projektu "Akcja Dla Zwierząt" - cyklicznie zaplanowanych przez młodzież ZSI działań mających na celu niesienie pomocy zwierzętom przebywającym w słupskim schronisku. Więcej na stronach Naszego Miasta Słupsk, Gryf24, Miejskiego Portalu Edukacyjnego - Słupsk oraz Portalpomorza.pl.

Gimnazjaliści uczestniczą w projekcie PAN

Projekt "Eris" zachęca uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do zainteresowania się naukami matematyczno - przyrodniczymi. Uczniowie Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego biora udział w testowaniu nowego projektu Instytutu Geofizyki Polskiej Akademii Nauk "Eris", w ramach programu Erasmus+. Więcej w artykułach Głosu Pomorza, Naszego Miasta Słupsk oraz na stronach 10minut.tv i Portalpomorza.pl.

Warsztaty z drukarką 3D w słupskim plastyku

W Liceum Plastycznym im. St. I. Witkiewicza w Słupsku odbyły się bezpłatne warsztaty artystyczne w ramach "Fabryki Sztuki" - projektu zakładającego comiesięczne zajęcia warsztatowe dla młodzieży w pracowniach słupskiego plastyka. Cykl został otwarty warsztatami z bioniki z zastosowaniem drukarki 3D. W zajęciach uczestniczyło blisko stu gimnazjalistów z regionu. Więcej na stronach Naszego Miasta Słupsk, Głosu Pomorza, Kanału 6, Zbliżeń, Portalpomorza.pl, Miejskiego Portalu Edukacyjnego - Słupsk oraz ponownie w papierowym wydaniu Naszego Miasta Słupsk.
Wywiad z Paniami: Marią Karpińską i Julitą Rzeppką dla Radio FaMa i Radia Słupsk na okoliczność cyklu warsztatów artystycznych - "Fabryka Sztuki".

Uczniowie ZSI w Słupsku z wizytą u niemieckich przyjaciół

Uczniowie Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku uczestniczyli w międzynarodowej wymianie młodzieży z zaprzyjaźniona szkołą Gymnasium Heissen w Mülheim an der Ruhr. Przez tydzień młodzi słupszczanie gościli u niemieckich kolegów, poznając kulturę i realia zachodnich sąsiadów oraz doskonaląc umiejętności językowe. Więcej na stronach Portalpomorza.pl oraz Miejskiego Portalu Edukacyjnego - Słupsk.

Sukces ucznia ze Słupska w ogólnopolskim konkursie

Eryk Roman, uczeń klasy pierwszej Liceum Plastycznego im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku, został laureatem XVII Ogólnopolskiego konkursu "Ja i Król Maciuś Pierwszy". Licealista za swoją pracę otrzymał drugą nagrodę. Więcej na stronach Naszego Miasta Słupsk, Gryf24, 10minut.tv oraz Portalpomorza.pl.

Kolejne ważne zwycięstwo SMS/Gryfa Słupsk

Dobra passa słupszczan została podtrzymana. Znowu zainkasowane zostały trzy punkty z bezpośrednim rywalem i, co ważne, znów zespół zagrał pewnie w obronie. Więcej w papierowym wydaniu Głosu Pomorza oraz na stronie Głosu Pomorza.

Niepodległościowy sukces uczniów Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku

Uczniowie Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku zajęli I miejsce w XI Pomorskim Biegu Niepodległości. Zawody odbyły się na terenie Centralnego Poligonu Sił Powietrznych w Ustce. Licealiści ze Słupska zwyciężyli w rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych. Więcej na stronach Głosu Pomorza, Policja.pl, Portalpomorza.pl oraz Miejskiego Portalu Edukacyjnego - Słupsk.

Akcja "Różowa wstążka" w Medycznym Liceum Ogólnokształcącym

W Medycznym Liceum Ogólnokształcącym przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku odbyła się Akcja "Różowa wstążka". W jej ramach uczniowie słupskiego Medyka uczestniczyli w zajęciach informacyjno - profilaktycznych i warsztatowych dotyczących nowotworów piersi. Zorganizowana też została akcja rozdawania różowych wstążek - symbolu walki z tą groźną chorobą. Więcej na stronach Portalpomorza.pl oraz Miejskiego Portalu Edukacyjnego - Słupsk.

Wykłady doktor Anny Aksmann z UG w słupskiej szkole

Zespól Szkół Informatycznych w Słupsku gościł pracownika naukowego Uniwersytetu Gdańskiego. W ramach programu "Zaproś naukowca do szkoły" słupską placówkę edukacyjną odwiedziła dr Anna Aksmann, uznana w Polsce biolog. Więcej na stronie Miejskiego Portalu Edukacyjnego - Słupsk.

Wiadomość SMS: Zagraj z nami! - turniej będzie gonił turniej

Wiadomość Szkoły Mistrzostwa Sportowego: Zagraj z nami! Taki będzie cykl imprez piłkarskich organizowany przez SMS. Start w listopadzie. Więcej na stronie Głosu Pomorza.

Spryt Adriana Mordala dał remis słupszczanom

W spotkaniu ósmej kolejki rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów zespół SMS/Gryfa Słupsk wywalczył na własnym boisku remis z Piastem Gliwice. Więcej na stronie Naszego Miasta Słupsk.

Przeciw narkotykom

W Liceum Policyjnym w Słupsku odbyły się zajęcia prowadzone przez pracowników Szkoły Policji na temat zagrożeń związanych z przyjmowaniem narkotyków. Więcej na stronie Kanału 6.

Nauczycielki ze Słupska trenują w Odysei Umysłu

Trzy nauczycielki z Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku uzyskały niedawno certyfikat trenera drużyn Odysei Umysłu. Więcej na stronach Głosu Pomorza, 10minut.tv, Zbliżeń oraz Portalpomorza.pl.

Słupszczanin uczestniczył w Ogólnopolskim Plenerze Projektowym Interakcje

Stanisław Czomber, uczeń trzeciej klasy Liceum Plastycznego im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku, był uczestnikiem Ogólnopolskiego Pleneru Projektowego Interakcje. W wydarzeniu trwającym sześć dni uczestniczyło 30 najzdolniejszych uczniów z 14 szkół plastycznych z całej Polski. Więcej na stronie Głosu Pomorza, Gryf24, Portalpomorza.pl oraz Miejskiego Portalu Edukacyjnego - Słupsk.

Ustczanka z nagrodą burmistrza za sukcesy w konkursach międzynarodowych

Urszula Mokijewska, uczennica drugiej klasy Liceum Plastycznego im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku, otrzymała Nagrodę Burmistrza Miasta Ustka za liczne sukcesy w plastycznych konkursach międzynarodowych, celujące wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie. Więcej na stronach Głosu Pomorza oraz Głosu Ustki.

Terrorystyczne zagrożenie

W Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku odbyło się dzisiaj szkolenie dotyczące zasad bezpieczeństwa w sytuacji ataku terrorystycznego. Więcej na stronie Kanału 6, Głosu Pomorza, Portalpomorza.pl oraz Miejskiego Portalu Edukacyjnego - Słupsk.

Ilustrują baśnie

Uczniowie Liceum Plastycznego w Słupsku tworzą wyjątkowe ilustracje do zbioru baśni autorstwa Jolanty Nitkowskiej - Węglarz. Więcej na stronie Kanału 6.

Akcja "Napełnij miseczkę"

Uczniowie Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku zorganizowali Akcję "Napełnij miseczkę". W jej ramach słupscy licealiści zainicjowali zbiórkę karmy, którą następnie przekazali miejscowemu Schronisku dla Zwierząt. Więcej na stronach Zbliżeń oraz Portalpomorza.pl.

Młodzież z słupskiego plastyka na warsztatach artystycznych w Orońsku

Kilkunastoosobowa grupa uczniów słupskiego Liceum Plastycznego im. Stanisława Ignacego Witkiewicza wraz z opiekunami uczestniczyła w tygodniowych warsztatach w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. Więcej na stronach Zbliżeń, Portalpomorza.pl oraz Miejskiego Portalu Edukacyjnego - Słupsk.

Słupszczanka uczestniczką Europejskiego Festiwalu Studentów Rusycystów

Magdalena Majewska, uczennica trzeciej klasy Liceum Plastycznego im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku, aktywnie uczestniczyła w V Europejskim Festiwalu Studentów Rusycystów. Więcej na stronach Głosu Pomorza, Portalpomorza.pl oraz Miejskiego Portalu Edukacyjnego - Słupsk.

Młodzi cudzoziemcy w Słupsku

Młodzież z Białorusi i Ukrainy kształci się w Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku. Od nowego roku szkolnego w Zespole Szkół Informatycznych uczy się troje nastolatków zza wschodniej granicy. Więcej na stronach Mojego Miasta, Portalpomorza.pl oraz Miejskiego Portalu Edukacyjnego - Słupsk.

Innowacja pedagogiczna w ZSI

Uczniowie Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku będą na lekcjach uczyć się postępowego blokowego języka programowania Scratch. Więcej na stronach Kanału 6, Zbliżeń, Portalpomorza.pl oraz Miejskiego Portalu Edukacyjnego - Słupsk.

Współpraca z Cambridge English

Zespół Szkół Informatycznych w Słupsku oraz Cambridge English Language Assessment podpisali porozumienie o współpracy. Więcej na stronach Kanału 6, Portalpomorza.pl oraz Miejskiego Portalu Edukacyjnego - Słupsk.

Uczennica ze Słupska finalistką prestiżowego ogólnopolskiego konkursu

Julia Sulik, uczennica Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku została ścisłą finalistką prestiżowego ogólnopolskiego X Konkursu o Indeks Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Więcej na stronach Naszego Miasta Słupsk, Gryf24, Kanału 6, Głosu Pomorza, Portalpomorza.pl, Słupsk.pl oraz Miejskiego Portalu Edukacyjnego - Słupsk.

Wicelider CLJ uległ słupszczanom

W meczu piątej kolejki Centralnej Ligi Juniorów SMS Gryf Słupsk wygrał 3:2 na własnym stadionie z wiceliderem rozgrywek Gwarkiem Zabrze. Więcej na stronach Kanału 6 oraz Głosu Pomorza.

Nauczycielka Liceum Plastycznego w Słupsku z doktoratem

Agnieszka Babińska, nauczycielka Liceum Plastycznego im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku, uzyskała stopień doktora sztuki w dziedzinie Sztuk Filmowych. Więcej na stronach Miejskiego Portalu Edukacyjnego - Słupsk oraz Głosu Pomorza.

Wyróżnienie dla Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku

Zespół Szkół Informatycznych w Słupsku, objęty został patronatem przez Centrum Egzaminacyjne Goethe Institut English Unlimited. W myśl zawartego porozumienia, Centrum Egzaminacyjne, w ramach patronatu, zaoferowało szkole wiele nowych możliwości. Więcej na stronach Radio Fama, Kanału 6, w papierowym wydaniu Głosu Pomorza oraz na stronach Głosu Pomorza, Zbliżeń, 10minut.tv.

Insta(la)lki na 70 lecie teatru Tęcza

Insta(la)lki to kolorowe instalacje inspirowane lalkami i teatrem lalek. W ciągu ostatnich tygodni przygotowywała je młodzież z dwóch słupskich liceów plastycznych: Liceum Plastycznego im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku pod opieką Julity Rzeppki oraz Państwowego Liceum Plastycznego w Słupsku pod opieką Katarzyny Tomasik. Więcej na stronie Głosu Pomorza.

Żelazna defensywa dała punkt

RWciąż niepokonana w meczach wyjazdowych jest ekipa SMS/Gryfa Słupsk. Więcej na stronie Głosu Pomorza.

SMS/Gryf Słupsk wygrywa z Zagłębiem w Lubinie 4:0

Rewelacyjnie spisali się piłkarze SMS/Gryfa Słupsk w meczu 2. kolejki Centralnej Ligi Juniorów. W Lubinie pokonali Zagłębie 4:0 (1:0). Więcej na stronie Głosu Pomorza oraz papierowym wydaniu Głosu Pomorza.

Uczniowie plastyka tworzyli artystyczne plakaty z Wojciechem Stefańcem

W Liceum Plastycznym imienia Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku odbyły się warsztaty tworzenia artystycznego plakatu. Zajęcia warsztatowe poprowadził Wojciech Stefaniec, znany polski grafik i rysownik komiksowy, autor najlepszego polskiego komiksu 2013 roku. Więcej na stronie Głosu Pomorza, Kanału 6, Radia Fama, 10minut.tv i Miejskiego Portalu Edukacyjnego-Słupsk oraz w artykule Głosu Pomorza.

Certyfikat z żywienia

Zespół Szkół Informatycznych i Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Słupsku otrzymały certyfikat Szkoła Przyjazna Żywieniu i Aktywności Fizycznej. Obie szkolne placówki intensywnie prowadzą i rozwijają działania na rzecz promocji zasad zdrowego żywienia i aktywności fizycznej. Więcej w artykule Głosu Pomorza.

Matematyczny sukces uczniów informatyka

Uczniowie Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku zostali laureatami I Ogólnopolskiego Konkursu "Matematyka & GeoGebra MaGIK". Więcej w papierowym wydaniu Głosu Pomorza oraz na stronach Głosu Pomorza, Kanału 6, Radio Fama, Zbliżeń oraz Miejskiego Portalu Edukacyjnego - Słupsk. Wywiad dla Radia Słupsk z laureatami konkursu i opiekunem panem Piotrem Gumiennym.

Uczennica Liceum Plastycznego w Słupsku z indeksem Akademii Sztuki w Szczecinie

Daria Elwart, uczennica III klasy Liceum Plastycznego im. Stanisława Ignacego w Słupsku, wygrała indeks Akademii Sztuki w Szczecinie. Więcej na stronach Głosu Pomorza oraz Miejskiego Portalu Edukacyjnego - Słupsk.

Daj pieskom pospacerować, czyli akcja słupskiej młodzieży

Uczniowie i nauczyciele Technikum Weterynarii i Medycznego Liceum Ogólnokształcącego przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku zorganizowali akcję "Daj pieskom pospacerować". W jego ramach uczniowie słupskiej szkoły spacerowali z psami, które trafiają do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Portowej w Słupsku. Więcej na stronach Głosu Pomorza, Kanału 6, Zbliżeń, Miejskiego Portalu Edukacyjnego - Słupsk oraz ponownie w artykule Głosu Pomorza.

Wiedzą o bezpieczeństwie niemal wszystko

Uczniowie klasy policyjnej Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku zwyciężyli drużynowo w II Ogólnopolskim Finale Olimpiady Wiedzy o Obronności i Bezpieczeństwie Państwa. W zmaganiach wzięli udział licealiści z całej Polski. Więcej na stronach Gryf24, Głosu Pomorza, Kanału 6, Portalpomorza.pl, Miejskiego Portalu Edukacyjnego - Słupsk oraz ponownie w artykule Głosu Pomorza.

Nauka z drukarką

Od kilku dni Zespół Szkół Informatycznych posiada najnowocześniejszą w swojej klasie drukarkę 3D, która będzie służyć uczniom szkoły. Więcej na stronach Głosu Pomorza, Głosu Słupska oraz ponownie w artykule Głosu Pomorza.

Popiersie Witkacego stanęło w holu Liceum Plastycznego

W holu Liceum Plastycznego imienia Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku eksponowane jest popiersie patrona szkoły. Więcej na stronach Głosu Pomorza, Zbliżeń oraz Miejskiego Portalu Edukacyjnego - Słupsk.

W plastyku planują produkcję mebli

Uczniowie i nauczyciele Liceum Plastycznego w Słupsku pracują nad realizacją projektu produkcji artystycznych mebli. Więcej w papierowym wydaniu Głosu Pomorza oraz na stronie Głosu Pomorza.

Policyjne Liceum Ogólnokształcące w Słupsku po raz kolejny najlepsze w Polsce

W Szkole Policji w Pile odbył się VIII Ogólnopolski Turniej Klas Policyjnych "Klasa Policyjna Roku 2016". Po zaciętej rywalizacji uczniowie Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku w klasyfikacji generalnej zajęli po raz kolejny I miejsce zdobywając zaszczytny tytuł "Klasy Policyjnej Roku 2016".Więcej na stronach Głosu Pomorza, Kanału 6, Gryf24, 10minut.tv, Portalpomorza.pl, Dziennik Nowy, Tętno Regionu, Policja.pl, Informacyjny Serwis Policyjny, Szkoła Policji w Pile oraz ponownie w artykule Głosu Pomorza. Wywiad dla Radia Słupsk z laureatami turnieju i opiekunem panem Arkadiuszem Hermanem.

Uczniowie plastyka błysnęli talentem

Zdobyli nagrody i wyróżnienia na prestiżowych konkursach, na które wpłynęło w sumie 8 tysięcy prac z całego świata. Więcej w papierowym wydaniu Głosu Pomorza oraz na stronach Głosu Pomorza, Gryf24, Radio Fama, Portalpomorza.pl, Miejskiego Portalu Edukacyjnego - Słupsk oraz ponownie w artykule Głosu Pomorza.

Wernisaż wystawy prac uczniów Liceum Plastycznego

Słupski Ośrodek Kultury i Liceum Plastyczne im. St. I. Witkiewicza w Słupsku zapraszają na otwarcie wystawy prac fotograficznych uczniów słupskiego plastyka. Wernisaż wystawy pt. "Moja wyobraźnia" odbędzie się 10 maja (wtorek) o godzinie 12.00 w Galerii O. T. Rondo przy ulicy Niedziałkowskiego 5. Więcej na stronach Gryf24, Portalpomorza.pl oraz Miejskiego Portalu Edukacyjnego - Słupsk.

Uczniowie zorganizowali pomoc dla chorej Natalki

Uczniowie Zespołu Szkół Informatycznych i Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Słupsku zorganizowali zbiórkę pieniędzy dla Natalki Przedborskiej. Dziewczynka cierpi na złośliwy nowotwór kości. Więcej w papierowym wydaniu Głosu Pomorza oraz na stronach Głosu Pomorza, Zbliżeń oraz ponownie w artykule Głosu Pomorza.

Uczniowie przygotowali happening o zdrowiu

Na terenie słupskiego szpitala odbył się happening o zdrowiu, przygotowany przez uczniów Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku. Były pokazy ratownictwa, pomocy przedmedycznej i konkurs wiedzy o zdrowiu. Więcej na stronie Głosu Pomorza oraz Kanału 6.

ZSI w Słupsku chce utworzy Politechniczne Liceum Ogólnokształcące

Od nowego roku szkolnego Zespół Szkół Informatycznych w Słupsku zamierza poszerzyć swoją ofertę edukacyjną o nowy kierunek - Politechniczne Liceum Ogólnokształcące. Więcej w papierowym wydaniu Głosu Pomorza oraz na stronach Głosu Pomorza i Miejskiego Portalu Edukacyjnego - Słupsk.

Wielki sukces słupskich uczennic Liceum Plastycznego

Uczennice Liceum Plastycznego imienia Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku zdobyły najważniejsze miejsca w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym "Przedmiot Architektura Miasto". To wielki sukces słupskich licealistek. Więcej na stronach Gryf24, Zbliżeń, Miejskiego Portalu Edukacyjnego - Słupsk oraz 10minut.tv. Wywiad dla Radio Fama laureatek konkursu.

Sukcesy słupskich uczniów w ogólnopolskich konkursach plastycznych

Uczniowie Liceum Plastycznego imienia Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku zajęli czołowe miejsca w ważnych ogólnopolskich konkursach plastycznych. Więcej na stronach Głosu Pomorza oraz Gryf24.

Przyjdź na festiwal filmów animowanych

Od 25 do 29 kwietnia w Liceum Plastycznym im. Witkacego w Słupsku będzie można zobaczyć wiele ciekawych filmów polskiej animacji. Więcej w papierowym wydaniu Głosu Pomorza, Głosu Słupska, Naszego Miasta Słupsk oraz na stronach Głosu Pomorza, Gryf24, 10minut.tv, Miejskiego Portalu Edukacyjnego - Słupsk oraz ponownie w artykule Głosu Pomorza.

Uczniowie SMS Słupsk na testach w Pogoni Szczecin

Czterech uczniów ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Słupsku było testowanych przez ekstraklasową Pogoń Szczecin. Byli to: Dawid Sadowski, Hubert Szczypek, Paweł Szmytkiewicz (wszyscy z rocznika 1999) i Wojciech Kiełb (rocznik 2000). Więcej w papierowym wydaniu Głosu Pomorza oraz na stronie Głosu Pomorza.

Jubileusz Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Słupsku

Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Słupsku obchodzi 10 - lecie istnienia. Uroczysta gala z tej okazji odbędzie się w piątek, 22 kwietnia o godzinie 13.00 w Teatrze Rondo w Słupsku przy ulicy Niedziałkowskiego. Więcej w papierowym wydaniu Głosu Pomorza oraz na stronach Głosu Pomorza, Kanału 6, TV Słupsk (od 12:39 do 13:28 min.), Gryf24, Zbliżeń oraz ponownie w artykule Głosu Pomorza.

Uczeń SMS Słupsk na testach w Lechu Poznań

Szymon Zając, na co dzień uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Słupsku przebywał na testach szkoleniowych w utytułowanym piłkarskim klubie Lech Poznań. Przed piętnastolatkiem stoi szansa, aby od września br. uczęszczać do Akademii Lecha Poznań - elity szkolenia piłkarskiego. Więcej na stronach Gryf24, Głosu Pomorza, Portalpomorza.pl oraz 10minut.tv.

Słupszczanie w finale Olimpiady Wiedzy o Obronności

Uczniowie Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku zakwalifikowali się do ścisłego finału Olimpiady Wiedzy o Obronności i Bezpieczeństwie Państwa, który odbędzie się w czerwcu w Akademii Pomorskiej w Słupsku. Więcej na stronach Gryf24, Portalpomorza.pl oraz Miejskiego Portalu Edukacyjnego - Słupsk.

Uczennice Liceum Plastycznego zdobywają wysokie miejsca w konkursie

Uczennice Liceum Plastycznego w Słupsku zajęły wysokie miejsca w wojewódzkim konkursie rysunkowym. Więcej na stronach Głosu Pomorza, 10minut.tv oraz Portalpomorza.pl.

Wernisaż wystawy prac uczniów liceum plastycznego w Słupsku

Muzeum Pomorza Środkowego i Liceum Plastyczne im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku zapraszają na wernisaż. Więcej na stronach Głosu Pomorza, Gryf24, Zbliżeń, Portalpomorza.pl oraz ponownie w artykule Gryf24.

Liceum Plastyczne w Słupsku ma już swojego patrona. To Stanisław Ignacy Witkiewicz

Wczoraj odbyło się uroczyste nadanie imienia Stanisława Ignacego Witkiewicza Liceum Plastycznemu przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku. Więcej na stronach Głosu Pomorza, Kanału 6, TV Słupsk (od 09:58 do 10:29 min.), Naszego Miasta Słupsk, Gryf24, 10minut.tv oraz Mimregion.pl. Dodatkowo Relacja Kanału 6 z Uroczystej Gali nadania im. St. I. Witkiewicza Liceum Plastycznemu w Słupsku.

Liceum Plastyczne w Słupsku będzie miało swojego patrona

23 marca odbędzie się uroczystość nadania imienia Stanisława Ignacego Witkiewicza Liceum Plastycznemu przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku. Więcej w papierowym wydaniu Głosu Pomorza oraz na stronach Głosu Pomorza, 10minut.tv, Miejskiego Portalu Edukacyjnego - Słupsk.

Sukces uczennic słupskiego plastyka

Dwie uczennice Liceum Plastycznego w Słupsku odniosły sukces w konkursie "Niekontrolowany Obszar Wrażliwości". Więcej na stronach Głosu Pomorza, Gryf24, Portalpomorza.pl oraz Miejskiego Portalu Edukacyjnego - Słupsk.

Sukces uczennicy ze Słupska w ogólnopolskim konkursie

Joanna Kołodziejska, uczennica Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupska zajęła II miejsce w ogólnopolskim Konkursie matematyczno - humanistycznym pt. "Z matematyką do rymu". Więcej na stronach Głosu Pomorza, Portalpomorza.pl oraz Miejskiego Portalu Edukacyjnego Słupsk.

Uczennica ze Słupska w finale Olimpiady Języka Rosyjskiego

Magdalena Majewska, uczennica drugiej klasy Liceum Plastycznego przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku zakwalifikowała się do centralnego etapu XLVII Olimpiady Języka Rosyjskiego. Finałowe zmagania odbędą się w kwietniu w Warszawie. Więcej na stronach Gryf24, 10minut.tv oraz Miejskiego Portalu Edukacyjnego Słupsk.

Słupskie Mistrzostwa Europy 2016

Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Słupsku zaprasza do udziału w Słupskich Mistrzostwach Europy 2016 chłopców z rocznika 2003 i młodszych. Turniej ma stanowić swego rodzaju lokalną i oryginalną odpowiedź na zbliżające się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej we Francji. Więcej na stronach Głosu Pomorza, Naszego Miasta Słupsk, Gryf24, 10minut.tv, Portalpomorza.pl, Miejskiego Portalu Edukacyjnego-Słupsk oraz w papierowym wydaniu Naszego Miasta Słupsk.

V Liga SMS

Dolina Gałąźnia Wielka wygrała V Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Słupsku chłopców z roczników 2003 i młodsi. Więcej na stronach Kanału 6, TV Słupsk (od 6:18 do 7:10 min.), Głosu Pomorza, w papierowym wydaniu Głosu Bytowa i Miastka oraz Głosu Pomorza.

Sukces uczennicy ze Słupska w ogólnopolskim konkursie

Blanka Erbel, uczennica Liceum Plastycznego przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku zajęła III miejsce w VIII Ogólnopolskim Konkursie Malarsko - Poetyckim "Siedem grzechów głównych". Więcej w papierowym wydaniu Głosu Pomorza, na stronach Głosu Pomorza, Gryf24, Portalpomorza.pl, 10minut.tv oraz Miejskiego Portalu Edukacyjnego - Słupsk.

Nowy mural zdobi słupski plastyk

W Liceum Plastycznym przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku powstał mural przedstawiający Witkacego. Dzieło budzi ogólny zachwyt i zainteresowanie uczniów. Więcej w papierowym wydaniu Głosu Pomorza, Głosu Słupska na stronach Głosu Pomorza, Gryf24, Słupsk.pl oraz Portalpomorza.pl.

Plastyk współpracuje z teatrami

Liceum Plastyczne w Słupsku podejmuje współpracę z teatrami. Po Zakopanem przyszedł czas na placówkę kultury w Słupsku. Więcej w papierowym wydaniu Głosu Pomorza oraz na stronach Gryf24, Dziennika Teatralnego, Teatru dla Was, Polskiego Portalu Teatralnego, Teatr.Pomorzekultury, 10minut.tv, Portalpomorza.pl oraz Miejskiego Portalu Edukacyjnego - Słupsk.

Słupska piłkarska młodzież w Niechorzu

Obóz w Niechorzu przygotowywał juniorów SMS Słupsk do dobrej gry w rundzie wiosennej. Więcej w papierowym wydaniu Głosu Pomorza oraz na stronie Portalpomorza.pl.

Jubileuszowy X Turniej SMS CUP wygrali gospodarze - SMS. Stracili tylko 4 gole

Zespół SMS Słupsk wygrał w jubileuszowym X SMS Cup, który odbył się w Gimnazjum nr 4 w Słupsku. Więcej w papierowym wydaniu Głosu Pomorza.

Liceum Plastyczne w Słupsku będzie współpracować z zakopiańskim teatrem

Liceum Plastyczne przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku podpisało w lutym porozumienie o współpracy z Teatrem im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Zakopanem. Więcej na stronach Głosu Pomorza, Gryf24, Zbliżeń, 10minut.tv, Portalpomorza.pl oraz Miejskiego Portalu Edukacyjnego - Słupsk.

Studniówka Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku

Dziś w piątek (12.02) odbyła się studniówka Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku. Zapraszamy do galerii zdjęć z tego wydarzenia. Więcej na stronie Głosu Pomorza.

Przeczytaj książkę i puść w obieg dalej

Zespół Szkół Informatycznych w Słupsku włączył się do akcji "Uwolnij książkę", czyli bookcrossing. W placówce ustawiono specjalny regał. Więcej w papierowym wydaniu Głosu Pomorza oraz na stronach Głosu Pomorza, Zbliżeń oraz Portalpomorza.pl.

Uczennica PLO w Słupsku wyróżniona w konkursie na temat dopalaczy

Joanna Kołodziejska, uczennica Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku została wyróżniona w konkursie pt.: "DOPALACZE - TO NIE DLA MNIE". Więcej na stronach Głosu Pomorza, Kanału 6, Gryf24, 10minut.tv, Portalpomorza.pl oraz Miejskiego Portalu Edukacyjnego - Słupsk.

II Bal ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego w Słupsku

W restauracji Aureus odbył się II Bal ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego w Słupsku. Bawiło się około dwustu osób. Więcej na stronach Głosu Pomorza, Gryf24 oraz Zbliżeń.

Uczniowie poznawali tajniki animacji

W Liceum Plastycznym odbyły się warsztaty animacji poklatkowej, które prowadziła Monika Kuczyniecka, autorka filmów animowanych. Więcej na stronach Głosu Pomorza, 10minut.tv oraz Portalpomorza.pl.

W Szkole Mistrzostwa Sportowego w Słupsku Jacek Krzynówek podpisał umowę między Gryfem Słupsk i GKS Bełchatów

W Szkole Mistrzostwa Sportowego w Słupsku doszło do podpisania umowy o współpracy między klubami: trzecioligowym Gryfem Słupsk i I - ligowym GKS Bełchatów. Więcej na stronach Głosu Pomorza i Kanału 6.

Zespół Szkół Informatycznych zaprasza gimnazjalistów na bezpłatne warsztaty matematyczne z Piotrem Gumiennym

W Zespole Szkół Informatycznych odbędą się warsztaty pt. "Lubię myśleć - rozwiązuję zadania z błyskiem. Kreatywne spotkania z matematyką". Więcej w papierowym wydaniu Głosu Pomorza oraz na stronach Głosu Pomorza, 10minut.tv oraz Miejskiego Portalu Edukacyjnego - Słupsk.

Sukcesy uczennic

Uczennice słupskiego Liceum Plastycznego zostały zauważone w ogólnopolskich konkursach. Więcej na stronie Kanału 6.

Licealiści z "Plastyka" na warsztatach "Tribute to Witkacy"

Młodzież z Liceum Plastycznego przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku wzięła udział w warsztatach fotograficznych "Tribute to Witkacy" poświęconych twórczości fotograficznej "Wariata z Krupówek". Więcej na stronach Naszego Miasta, 10minut.tv oraz Miejskiego Portalu Edukacyjnego - Słupsk.

Słupszczanka wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie Twórczości Plastycznej

Klaudia Zając, uczennica klasy pierwszej Liceum Plastycznego przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku została wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie Twórczości Plastycznej. Więcej na stronach Głosu Pomorza, Gryf24, 10minut.tv oraz Miejskiego Portalu Edukacyjnego - Słupsk.

Słupscy uczniowie na profesjonalnych warsztatach chemicznych

Kilkunastoosobowa grupa uczniów Medycznego Liceum Ogólnokształcącego oraz Technikum Weterynarii przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku uczestniczyła w profesjonalnych zajęciach warsztatowych z chemii. Więcej na stronach Głosu Pomorza, 10minut.tv oraz Miejskiego Portalu Edukacyjnego - Słupsk.

Duży talent w Liceum Plastycznym

"Fraktalny liść paproci" to praca słupskiej uczennicy Darii Elwart. Będzie ją mógł podziwiać każdy, kto nabędzie kalendarz "Matematyka w obiektywie 2016". To nie pierwszy sukces artystyczny 18-latki. Więcej na stronie Głosu Pomorza.

Uroczyste zaprzysiężenie

W Policyjnym Liceum Ogólnokształcącym odbyło się uroczyste ślubowanie policyjnych klas pierwszych. Więcej na stronach Kanału 6, Głosu Pomorza oraz Gryf24.
Wypowiedź Krzysztofa Straszaka, dowódcy uroczystości i nauczyciela PLO dla Kanału 6.

Futsalowe eliminacje

W Słupsku odbyły się pierwsze mecze eliminacyjne grupy pierwszej Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu do lat 16 i 18. Gospodarzem pierwszego turnieju była Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Słupsku. Więcej na stronie Kanału 6.

Najlepsi strzelcy wśród słupskich gimnazjalistów

Na strzelnicy Klubu Strzeleckiego "Gryf Słupski" przy ul. Zamiejskiej odbyły się Zawody strzeleckie szkół gimnazjalnych o Puchar Dyrektora Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku. Organizatorem imprezy było Policyjne Liceum Ogólnokształcące przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku. Więcej na stronach 10minut.tv, Głosu Pomorza oraz Miejskiego Portalu Edukacyjnego - Słupsk.

Sukces uczennicy Liceum Plastycznego w Słupsku w konkursie "Choinki Jedynki 2015"

Maria Walas, uczennica klasy pierwszej Liceum Plastycznego przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku została wyróżniona w konkursie plastycznym "Choinki Jedynki 2015" zorganizowanym przez Pierwszy Program Polskiego Radia. Więcej na stronach Portalpomorza.pl oraz Miejskiego Portalu Edukacyjnego - Słupsk.

Wystawa rysunku i malarstwa na dworcu PKP w Słupsku

Na holu dworca PKP w Słupsku trwa wystawa rysunku i malarstwa uczniów Liceum Plastycznego przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku. Wystawę można obejrzeć do 17 grudnia. Więcej na stronach Portalpomorza.pl, Gryf24, Głosu Pomorza, Radia Koszalin, Radia Fama, 10minut.tv oraz Miejskiego Portalu Edukacyjnego - Słupsk.

Liceum Plastyczne w Słupsku podpisało porozumienie o współpracy z koszalińską uczelnią

Liceum Plastyczne przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku podpisało 7 grudnia porozumienie o współpracy z Instytutem Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej. Więcej na stronie Głosu Pomorza oraz 10minut.tv.

Uczniowie SMS Słupsk na testach w GKS Bełchatów

We wtorek i środę uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Słupsku: Dawid Kukliński i Marcjan Majcher, grający w barwach Gryfa Słupsk, przebywać będą na testach w pierwszoligowym GKS Bełchatów. Więcej na stronie Głosu Pomorza.

Uczennica Liceum Plastycznego w Słupsku wygrała konkurs na projekt logo MAK

Magdalena Majewska, uczennica Liceum Plastycznego przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku została zwyciężczynią konkursu na projekt logo Miejsca Animacji Kultury w Słupsku. Więcej na stronach Głosu Pomorza, 10minut.tv oraz Portalpomorza.pl.

Maraton pisania listów w Słupsku w obronie więźniów sumienia

Maraton Pisania Listów to "Pilna Akcja" Amnesty International, która odbywa się co roku w ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka, które przypada na 10 grudnia. Więcej na stronie Gryf24.

Sukces uczennicy Liceum Plastycznego w konkursie fotograficznym

Daria Elwart, uczennica trzeciej klasy Liceum Plastycznego przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku została laureatką VI edycji Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego "Matematyka w obiektywie". Więcej na stronach Kanału 6, Głosu Pomorza, Gryf24 oraz Miejskiego Portalu Edukacyjnego - Słupsk.

Uczniowie Liceum Plastycznego w Słupsku współpracowali z autorami scenografii do oscarowej "Idy"

Uczniowie Liceum Plastycznego przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku uczestniczyli w warsztatach scenograficznych, które odbyły się 24 listopada w gmachu ASP w Katowicach. Zajęcia poprowadzili autorzy scenografii m.in. do oscarowej "Idy": Katarzyna Sobańska i Marcel Sławiński. Więcej w papierowym wydaniu Głosu Pomorza oraz na stronach Głosu Pomorza, Zbliżeń oraz Miejskiego Portalu Edukacyjnego - Słupsk.

Uczniowie SMS Słupsk siedzą mocno na fotelu lidera w Pomorskiej Lidze Juniorów

Bardzo dobra jesień uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Słupsku, którzy w rozgrywkach Pomorskiej Ligi Juniorów reprezentują barwy Gryfa Słupsk i zajmują pozycję lidera po rundzie jesiennej. Więcej w Głosie Pomorza.

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego w Słupsku uczestniczyli w lekcji pokazowej

Uczniowie drugiej klasy Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego uczestniczyli w lekcji pokazowej w Szkole Podstawowej nr 10 w Słupsku. Więcej na stronie Głosu Pomorza.

SMS Słupsk trzecią drużyną w turnieju "Pomorski Futbol Cup 2015"

W minioną niedzielę na Hali Widowiskowo-Sportowej w Przodkowie rozegrano drugi turniej w ramach cyklu "Pomorski Futbol Cup 2015". Do rywalizacji przystąpiły drużyny juniorów z rocznika 2003/2004. Drużyna Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Słupsku zajęła III miejsce. Więcej na stronie Miejskiego Portalu Edukacyjnego - Słupsk.

Wystawa młodej artystki Klaudii Kani ze Słupska

W słupskim MDK można oglądać wystawę utalentowanej młodej artystki ze Słupska Klaudii Kani, uczennicy Liceum Plastycznego przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku. Więcej na stronach Głosu Pomorza, Zbliżeń oraz Portalpomorza.pl.

Uczniowie na warsztatach z kryminalistyki

Uczniowie Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku uczestniczyli w warsztatach policyjnych w słupskiej Szkole Policji w ramach współpracy obu placówek. Więcej w papierowym wydaniu Głosu Pomorza oraz na stronach Głosu Pomorza i Miejskiego Portalu Edukacyjnego - Słupsk.

Bezpłatne warsztaty w pracowniach artystycznych

Liceum Plastyczne przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku zaprasza młodzież gimnazjalną do udziału w cyklicznych, bezpłatnych warsztatach w pracowniach artystycznych. Więcej na stronach Głosu Pomorza, Miejskiego Portalu Edukacyjnego - Słupsk oraz 10minut.tv.

Uczniowie włączyli się w akcję Szkoły Policji

Uczniowie Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku przyłączyli się do akcji Szkoły Policji - "700 litrów na 70 lat szkoły Policji w Słupsku". Przed budynkiem szkoły stanął dziś krwiobus. Więcej na stronie 10minut.tv.

Pomaganie wzmacnia - zbiórka na rzecz Fundacji dla Dzieci Niepełnosprawnych "Nadzieja"

28 października br. wolontariusze Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku pod okiem opiekuna szkolnego wolontariatu, pani Marii Lelakowskiej zorganizowali akcję, której celem była zbiórka pieniędzy na rzecz Fundacji dla Dzieci Niepełnosprawnych "Nadzieja". Więcej na stronach Zbliżeń i Miejskiego Portalu Edukacyjnego - Słupsk.

Oto przyszłość słupskiego malarstwa. Zobacz wystawę zdolnej plastyczki

We wtorek, 3 listopada o godz. 16.00, w Galerii "Prezentacje" Młodzieżowego Domu Kultury w Słupsku, przy ul. Szarych Szeregów 8, odbędzie się wernisaż Klaudii Kani, uczennicy Liceum Plastycznego przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku. Więcej na stronie 10minut.tv.

Wizyta młodzieży partnerskiej szkoły z Niemiec w Słupsku

Zespół Szkół Informatycznych w Słupsku gościł niemieckich przyjaciół z miejscowości Mülheim an der Ruhr w ramach wymiany młodzieży. Uczniowie z partnerskiej szkoły z Niemiec przebywali w Słupsku od 19 do 23 października. Więcej na stronach Gryf24, Portalpomorza.pl oraz Miejskiego Portalu Edukacyjnego - Słupsk.

Uczniowie SMS Słupsk na pozycji lidera w rozgrywkach ligowych juniorów starszych

Uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Słupsku grający w juniorach starszych Gryfa Słupsk wygrali bardzo trudne spotkanie pokonując w Chojnicach Chojniczankę 3:2. Tym samym wrócili na pozycję lidera rozgrywek. Więcej na stronie Głosu Pomorza.

Portugalskie doświadczenia trenera Adama Pietrasa

Adam Pietras , trener SMS Słupsk i szkoleniowiec Jantara Ustka, przebywał na kilkudniowym stażu w Portugalii. To przyda się do trenowania młodych. Więcej na stronach Głosu Pomorza oraz Miejskiego Portalu Edukacyjnego - Słupsk.

Zdzisław Lewandowski ze Słupska do kadry Polski

Zdzisław Lewandowski, trener bramkarzy w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Słupsku, przebywał w Szamotułach na zgrupowaniu kadry Polski U-15 i U-16. Więcej na stronach Gryf24 oraz 10minut.tv.

Najzdolniejsi zwiedzali Centrum Nauki Kopernik

W Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku działa Indywidualny Program Rozwijania Zdolności Kierunkowych, który ma na celu pomoc uczniom zdolnym w osiągnięciu sukcesów w życiu szkolnym oraz środowisku lokalnym. Na początku października najzdolniejsza młodzież objęta tym programem uczestniczyła w wyjeździe dydaktycznym do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Więcej na stronie Zbliżeń.

Adam Pietras w FC Porto

Adam Pietras trener Szkoły Mistrzostwa Sportowego ze Słupska odbędzie staż w Portugalii. Wyjazd organizuje Polish Soccer Skills - jedna ze szkół piłkarskich działających w Polsce i na Pomorzu. Wyjazd zacznie się 19 października. Więcej na stronach Głosu Pomorza, 10minut.tv oraz Portalpomorza.pl.

Świetna passa uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego w barwach Gryfa Słupsk trwa

Juniorzy starsi Gryfa Słupsk na czele tabeli. Podopieczni trenera Piotra Górniewicza w ostatniej kolejce pokonali Pogoń Lębork 2:0, tym samym śrubując swój rekord - serię meczów bez straty punktu. Więcej w Głosie Pomorza.

Barcelońska przygoda słupszczan

We wrześniu br. uczennice Liceum Plastycznego i Technikum Weterynarii przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku wyjechały do Barcelony wraz z grupą niepełnosprawnych dzieci ze Słupska w ramach programu "Malujemy Historię - Pokonujemy Granice. Barcelona 2015". Więcej na stronach Głosu Pomorza oraz Miejskiego Portalu Edukacyjnego - Słupsk.

Znakomita postawa uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego w barwach Gryfa Słupsk

Znakomicie spisują się uczniowie ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego, którzy grając w barwach Gryfa Słupsk (juniorzy starsi), wygrali już piąte spotkanie z rzędu i zdecydowanie liderują stawce w lidze województwa pomorskiego. Gracze Piotra Górniewicza, na co dzień również trenera w SMS Słupsk, tym razem wygrali aż 5:0 z Jantarem w Ustce. Więcej na stronie Głosu Pomorza.

Słupszczanki namalowały Gałczyńskiego. Zostały laureatkami konkursu

Uczennice Liceum Plastycznego w Słupsku laureatkami konkursu zorganizowanego przez Dwumiesięcznik Literacki Topos. Więcej na stronach 10minut.tv, Gryf24, Topos.com.pl oraz Miejskiego Portalu Edukacyjnego - Słupsk.

Wymiana młodzieży Słupsk - Mülheim an der Ruhr

W dniach od 7 do 11 września młodzież z Zespołu Szkół Informatycznych i Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Słupsku wzięła udział w corocznej wymianie młodzieży. Więcej na stronach Portalpomorza.pl oraz Głosu Pomorza.

Tak rysują młode plastyczki ze Słupska. W Polsce już dostrzegli ich talenty

Uczennice Liceum Plastycznego w Słupsku przy Zespole Szkół Informatycznych Daria Elwart oraz Hanna Lew Kiedrowska otrzymały wyróżnienia w prestiżowym XII Ogólnopolskim Biennale Rysunku i Malarstwa Klas Młodszych Szkół Plastycznych - Koszalin 2015. Więcej na stronach 10minut.tv, Głosu Pomorza oraz Zbliżeń.

Puchar dla Słupska

W pilskiej Szkole Policji odbył się VII Ogólnopolski Turniej Klas Policyjnych "Klasa Policyjna Roku 2015" W klasyfikacji generalnej zwycięzyła drużyna z Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku. Więcej w czasopiśmie "Policja 997 nr 7(124) lipiec 2015" na 38 oraz 39 stronie.

Pożyteczne treningi w Czechach

W Czechach przebywała grupa młodych bramkarzy z regionu słupskiego, uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Słupsku. Więcej na stronie Głosu Pomorza.

Liceum Plastyczne ze Słupska wyróżnione w drugiej edycji plebiscytu "Pociąg do kultury"

Liceum Plastyczne ze Słupska otrzymało wyróżnienie za aktywne uczestnictwo w wydarzeniach Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej oraz udział w wielu projektach artystycznych. Więcej na stronie Głosu Pomorza.

Recykling w Domówce

W środę 17 czerwca o godz. 17.00 w Domówce przy ul. Tuwima 17 w Słupsku otwarta zostanie nietypowa i oryginalna wystawa eksponatów recyklingowych - ART 3R Reduce. Reuse. Recycle. Wystawę przygotowała młodzież z Liceum Plastycznego przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku. Więcej na stronach Zbliżenia oraz Miejskiego Portalu Edukacyjnego - Słupsk.

Wystawa młodych adeptów fotografii artystycznej

W poniedziałek 8 czerwca br. o godz. 16.00 w Herbaciarni Filar't przy ulicy Filmowej 5 odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej - "Architecture & Design". Więcej na stronach Gryf24 oraz Zbliżenia.

Policyjne Liceum Ogólnokształcące w Słupsku najlepsze w kraju!

W dniach 1-2 czerwca 2015 r. w Szkole Policji w Pile odbył się VII Ogólnopolski Turniej Klas Policyjnych "Klasa Policyjna Roku 2015". Po dwóch dniach zaciętej rywalizacji uczniowie Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku w klasyfikacji generalnej zajęli I miejsce zdobywając zaszczytny tytuł "Klasy Policyjnej Roku 2015". Więcej na stronach Kanału 6, Gryf24, Radia Koszalin, Głosu Pomorza, Zbliżenia, Portalpomorza.pl, Mimregion.pl, Miejskiego Portalu Edukacyjnego - Słupsk, Fakty Pilskie, Tętno Regionu, Nasze Miasto - Piła, Asta24.pl, Policja.pl, Informacyjny Serwis Policyjny, Szkoła Policji w Pile, Szkoła Policji w Słupsku oraz Betowo.pl.

Bramkarze ze Słupska i Ustki pojadą do Czech

Bramkarze Szkoły Mistrzostwa Sportowego ze Słupska oraz Jantara Ustka na początku lipca wezmą udział we wspólnym obozie golkiperów. Więcej na stronie Głosu Pomorza.

Maszerowali z miłości

Marsz pod hasłem "Kochamy nasze miasto Słupsk" przeszedł ulicami centrum miasta. Inicjatorem imprezy był Zespół Szkół Informatycznych oraz Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Słupsku. Więcej na stronach Kanału 6, Gryf24, TVP Gdańsk (od 09:41 do 11:54 min), TV Słupsk (od 12:16 do 13:17 min), Głosu Pomorza, 10Minut.TV, Zbliżenia oraz Strefa Imprez.pl.

Konkurs medyczny

Uczniowie szkół gimnazjalnych ze Słupska i okolic wzięli udział w konkursie medycznym. Organizatorem konkursu było Medyczne Liceum Ogólnokształcące przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku. Więcej na stronach Kanału 6 oraz Radia Słupsk.

Dzień Otwartej Szkoły w Zespole Szkół Informatycznych/Szkole Mistrzostwa Sportowego w Słupsku

W zeszłą sobotę ZSI oraz Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Słupsku gościły wielu potencjalnych uczniów wszystkich profilów ZSI i SMS. Gimnazjaliści oraz uczniowie kończący szkołę podstawową mieli możliwość zaczerpnięcia praktycznej wiedzy na temat funkcjonowania placówki. Więcej na stronach Głosu Pomorza oraz Miejskiego Portalu Edukacyjnego - Słupsk.

Bieg po wiedzę SMS Słupsk

Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Słupsku zaprasza do V edycji Słupskiego Biegu po Wiedzę. To pomysł na aktywne spędzanie czasu w mieście. Więcej na stronach Naszego Miasta, Głosu Pomorza oraz Miejskiego Portalu Edukacyjnego - Słupsk.

Uczennica słupskiego liceum plastycznego w gronie najzdolniejszych artystów

Ewelina Babis z Liceum Plastycznego przy ZSI została laureatką międzynarodowego konkursu plastycznego "Inne spojrzenie". Więcej na stronach Głosu Pomorza, Kanału 6 oraz TV Słupsk (od 19:54 do 25:07 min).

Sukces sportowy uczennic Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku

W dniu 19.05 br. odbyła się Słupska Olimpiada Młodzieży w lekkiej atletyce. Doskonale spisały się uczennice Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku. Więcej na stronie Miejskiego Portalu Edukacyjnego - Słupsk.

Uczennica ze Słupska wygrała w Internetowym Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej

Adelajda Soszyńska, uczennica Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku, wygrała w Internetowym Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej. Nagrodą jest wyjazd studyjny do Parlamentu Europejskiego w Brukseli w dniach 14-18 czerwca. Więcej na stronie Miejskiego Portalu Edukacyjnego - Słupsk.

W pracowni Liceum Plastycznego powstał "Słupski Chłopczyk"

Uczniowie Liceum Plastycznego przy ZSI w Słupsku na życzenie Przedszkola Miejskiego nr 19 w Słupsku wykonali lalkę - tzw. "Słupskiego Chłopczyka". Oprócz lalki młodzież z "Plastyka" stworzyła obraz eksponujący architekturę miasta - Słupsk. Więcej na stronie Miejskiego Portalu Edukacyjnego - Słupsk oraz w Głosie Pomorza.

Coca-Cola Cup - awans SMS Słupsk do finału wojewódzkiego

SMS Słupsk jak tornado przeszli przez dwie rundy eliminacyjne XVII Ogólnopolskiego Turnieju Piłkarskiego "Coca Cola Cup". W ten sposób uczniowie ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego uzyskali awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 14 czerwca w Gdańsku. Więcej na stronach Portalpomorza.pl oraz Miejskiego Portalu Edukacyjnego - Słupsk.

11 maja startuje z przytupem Centrum Informacji Turystycznej w Słupsku

W poniedziałek, 11 maja, nastąpi otwarcie słupskiego Centrum Informacji Turystycznej. Już od 11.30 młodzież z Liceum Plastycznego przy Zespole Szkół Informatycznych zaprasza na plener malarski pt. "Atrakcje Słupska". Więcej na stronie Gryf24.

Faworyt potwierdził, że można na niego stawiać

Piłkarze SMS Słupsk wygrali Słupską Olimpiadę Młodzieży w piłce nożnej chłopców szkół ponadgimnazjalnych. Ich trenerem jest Piotr Górniewicz. Więcej na stronie Głosu Pomorza.

Prewencja, ale inaczej

Prewencja, ale inaczej. Impreza pod taką nazwą odbędzie się 13. maja w Hali Sportowej Gimnazjum nr 4 im. Orła Białego przy ul Banacha w Słupsku. Więcej na stronie Radia Fama oraz Kanału 6.

Uczniowie Technikum Weterynarii zbadają słupskie czworonogi

Uczniowie Technikum Weterynarii przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku organizują akcję wszechstronnych badań dla zwierząt. Więcej na stronach Gryf24, Głosu Pomorza oraz Miejskiego Portalu Edukacyjnego - Słupsk.

Podwójny sukces

Daria Elwart, uczennica Liceum Plastycznego przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku, została podwójną laureatką ogólnopolskiego konkursu "Witkacy i ja". Dziewczyna okazała się bezkonkurencyjna zarówno w fotografii jak i w rysunku. Więcej na stronach Kanału 6, Gryf24, Głosu Pomorza, Miejskiego Portalu Edukacyjnego - Słupsk.

SMS Słupsk wygrała w II Turnieju o Puchar Prezesa w Malborku

Na boiskach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Malborku odbył się II Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa Pomorskiego Związku Piłki Nożnej Michalskiego. Więcej na stronach Głosu Pomorza, Naszego Miasta, Miejskiego Portalu Edukacyjnego - Słupsk, Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.

III Ogólnopolski Dzień Geografa

W dniach 23 i 24 kwietnia br. Instytut Geografii i Studiów Regionalnych Akademii Pomorskiej w Słupsku organizuje III Ogólnopolski Dzień Geografa. Celem obchodów jest uświadomienie społeczeństwu roli i znaczenia przedmiotu geografii. Zajęcia będą odbywały się w siedzibie Akademii Pomorskiej przy ul. Westerplatte oraz w Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku. Więcej na stronach Głosu Pomorza oraz Gryf24.

Sukces słupskich uczniów na Mistrzostwach Klas o Profilu Policyjnym

Uczniowie Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku zajęli IV miejsce w I Mistrzostwach Klas o Profilu Policyjnym Województwa pomorskiego. W zawodach zmierzyło się kilkanaście drużyn. Więcej na stronie Gryf24 oraz Miejskiego Portalu Edukacyjnego - Słupsk.

Michał Demkowycz laureatem ogólnopolskiego konkursu rolniczego

Michał Demkowycz, uczeń słupskiego Technikum Weterynaryjnego przy Zespole Szkół Informatycznych znalazł się w finale XVIII edycji ogólnopolskiego konkursu "Jak zmodernizować gospodarstwo mojego ojca?". Więcej na stronach Gryf24, Głosu Pomorza, Gazety Kaszubskiej, Portalpomorza.pl, Miejski Portal Edukacyjny - Słupsk, OtoBytow.pl, Betowo.pl, Topagrar.pl oraz w Dzienniku Bałtyckim.

Bliżej kultury

Będą kształcić przyszłych aktorów. Zespół Szkół Informatycznych otwiera nowy kierunek kształcenia. Dyrekcja szkoły chce wzbogacić ofertę edukacyjną m.in. o zajęcia z monologu i sceny, emisji głosu i dykcji. Więcej na stronie Kanału 6.

Sukces uczniów Liceum Plastycznego w Słupsku w międzynarodowym konkursie

Uczniowie Liceum Plastycznego przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku wzięli udział w VI Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Sport nas łączy" pod hasłem "Kochamy taniec" organizowanym przez Zespół Szkół w Postominie. Najważniejszą nagrodę konkursu - Grand Prix - zdobyła Hanna Lew Kiedrowska, uczennica Liceum Plastycznego w Słupsku. Więcej na stronie Radia Fama oraz Głosu Pomorza.

Kolejny sukces uczniów z klas policyjnych

Jedenaście zespołów reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne z terenu województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego rywalizowało w ścisłym finale I Olimpiady Wiedzy o Obronności i Bezpieczeństwie Państwa. Więcej na stronie Radia Słupsk.

II miejsce SMS Słupsk w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej Krotoski – Cichy Cup 2015

W dniach 13-15 marca 2015 roku odbył się turniej piłkarski dla chłopców z rocznika 2000. Zawody odbywały się w Koszalinie na obiektach Bałtyku Koszalin. W turnieju startowało 10 drużyn, podzielonych na dwie grupy. Więcej na stronie Miejskiego Portalu Edukacyjnego, Portalpomorza.pl oraz w Głosie Pomorza.

Czwarte miejsce w kraju

Czwarte miejsce w kraju zajęli uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego ze Słupska w Toruniu, w finałach mistrzostw Polski U-16 w futsalu. Więcej na stronach Miejskiego Portalu Edukacyjnego oraz w Głosie Pomorza.

Wywiad z trenerem piłkarzy udających sie na finał Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu

Wywiad w Radiu Słupsk z Piotrem Górniewiczem - trenerem piłkarzy udających sie na finał Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu.

ZSI w Słupsku w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy 2015

W minioną środę ogłoszono wyniki tegorocznego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy 2015. Wśród finałowych trzystu najlepszych techników w Polsce w tym roku w rankingu znalazło się też nasze Technikum w Zespole Szkół Informatycznych. Więcej na stronie Głosu Pomorza.

Uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Słupsku zajęli I miejsce w Halowym Turnieju Juniorów Starszych o Puchar Burmistrza Miasta Lębork

10 stycznia 2015r. w Miejskiej Hali Sportowej w Lęborku odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej chłopców rocznika 1996-1997 (juniorzy starsi) zrealizowanego w ramach Budżetu Obywatelskiego Lęborka z projektu "Sportowa przyszłość z Pogonią Lębork". Więcej w Miejskim Portalu Edukacyjnym - Słupsk.

SMS Słupsk finalistą Mistrzostw Polski w Futsalu

Gimnazjaliści Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Słupsku wywalczyli w Łęczycy awans do Finałów Mistrzostw Polski w Futsalu do lat 14. Więcej na stronach Głosu Pomorza, Radia Fama oraz Portalpomorza.pl oraz w Głosie Pomorza.

Swoją wiedzę będą szlifowali z najlepszymi

Zespół Szkół Informatycznych w Słupsku rozpoczyna współpracę z Akademią Pomorską. Słupska szkoła ponadgimnazjalna podpisała umowę o współpracy z Instytutem Geografii i Studiów Regionalnych. To pokłosie zainteresowania uczniów ZSI nauczaniem tego przedmiotu. Więcej na stronach Radia Słupsk, Kanału 6, Gryf24 oraz Głosu Pomorza.

SMS Słupsk zagra w półfinałach futsalowych mistrzostw

Zespół Szkoły Mistrzostwa Sportowego ze Słupska z rocznika 2000 walczył o prawo gry w finałach mistrzostw Polski w futsalu do lat 14. W drugiej fazie eliminacji słupszczanie występowali w Wikielcu.Więcej na stronie Głosu Pomorza.

SMS Słupsk zwyciężył w Pomorski Futbol Cup 2014 - rocznik 2000/2001

SMS Słupsk zwyciężył w turnieju Pomorski Futbol Cup 2014 w kategorii juniorów - rocznik 2000/2001, który został rozegrany w niedzielę na hali w Przodkowie. Więcej na stronie Pomorski Futbol.

Poznaliśmy laureatów Powiatowej Olimpiady Wiedzy o HIV/AIDS

1 grudnia br. w Dniu Światowych Obchodów AIDS w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego przy ul. Szarych Szeregów w Słupsku odbył się Finał Powiatowej Olimpiady Wiedzy na temat HIV/AIDS pod hasłem "Nie daj szansy AIDS - młodzi bez HIV". Więcej na stronie Powiatu Słupskiego.

Kolejny młody zdolny artysta ze Słupska

Kolejny sukces ucznia Liceum Plastycznego przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku w ogólnopolskim konkursie plastycznym. Więcej na stronach Gryf24 oraz Głosu Pomorza.

Listy w obronie praw

Każdy może napisać w obronie osób represjonowanych. W ZSI trwa dzisiaj Maraton Pisania Listów Amnesty International. Więcej na stronie oraz w Głosie Pomorza.

Sukces uczennicy Liceum Plastycznego w Słupsku w ogólnopolskim konkursie

Uczennica Liceum Plastycznego w Słupsku (ZSI w Słupsku przy  ul. Koszalińskiej) Magdalena Łozińska (kl. II) została laureatką ogólnopolskiego konkursu plastycznego ogłoszonego przez Program I Polskiego Radia, pod patronatem honorowym żony Prezydenta RP Anny Komorowskiej.Więcej w Głosie Pomorza, na stronach Głosu Pomorza, Gryf24, Nasze Miasto, Słupsk oraz w Biuletynie Plastyk na 21 stronie.

Wypowiedź Magdaleny Łozińskiej w serwisie Polskiego Radia oraz ocena jurorki konkursu prof. Danuty Kołwzan - Nowickiej pracy naszej uczennicy.

W Galerii Słupsk można kupić oryginalne ozdoby od młodych słupskich artystów

Jak mieć oryginalne dodatki i zrobić wyjątkowe prezenty? Można dziś i jutro odwiedzić stoisko uczniów słupskiego Liceum Plastycznego w Galerii Słupsk przy ul. Tuwima. Więcej w Głosie Pomorza.

Teatralnie o przemocy

Szeroko rozumiana przemoc w szkołach to problem. Aby z nią walczyć, trzeba przede wszystkim rozmawiać. Okazję do refleksji na ten temat mieli uczniowie słupskiego Zespołu Szkół Informatycznych, w którym odbył się spektakl ukierunkowany na przeciwdziałanie agresji. Więcej na stronach Kanału 6, Radia Fama oraz TV Słupsk (od 06:59 do 08:25 min).

SMS był lepszy od Arki

Uczniowie III klasy gimnazjum SMS (rocznik 1999) w Słupsku rozegrali serię sparingów. Na co dzień występują oni w Słupskiej Lidze Okręgowej junior B w barwach KS Gryf. Więcej w Głosie Pomorza.

Ekologiczny Dzień Spódnicy w Słupsku

Uczniowie Liceum Plastycznego oraz członkowie stowarzyszenia "Aktywne Pomorze" postanowili zorganizować nietypowy happening. Więcej na stronie Radia Koszalin oraz Głosu Pomorza.

SMS Słupsk szykuje się na walkę

Zespoły Szkoły Mistrzostwa Sportowego ze Słupska po raz trzeci wezmą udział w mistrzostwach Polski w halowej piłce nożnej. Więcej w Głosie Pomorza.

SMS Słupsk w finale pokonał Pogoń Lębork

Zespół SMS Słupsk wygrał w turnieju Pomorski Futbol Cup 2014 w kategorii juniorów - rocznik 2000/2001, który odbył się w Przodkowie. Więcej w Głosie Pomorza.

Gimnazjum SMS Słupsk drugie w półfinale

Drugie miejsce zajęli uczniowie Gimnazjum Szkoły Mistrzostwa Sportowego w półfinale wojewódzkiej gimnazjady w unihokeja chłopców. Więcej w Głosie Pomorza.

Sukces uczniów Liceum Policyjnego w Słupsku

Uczniowie Liceum Policyjnego w Słupsku przy ul. Koszalińskiej 9 w ścisłej czołówce finału VI Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych w Pile.
Turniej zorganizowany został przez pilską Szkołę Policji we współpracy z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Pile i odbywał się pod patronatem Komendanta Głównego Policji, Starosty Pilskiego, Prezydenta Miasta Piły, Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów przy Szkole Policji w Pile. Więcej na stronie Głosu Pomorza.

W Słupsku odbyły się zawody w udzielaniu pierwszej pomocy

W czwartek na terenie SOSiR-u w Parku Kultury i Wypoczynku w Słupsku odbyły się zawody w udzielaniu pierwszej pomocy. Udział w nich wzięło osiem szkół ponadgimnazjalnych. Uczennice Medycznego Liceum Ogólnokształcącego z Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku zajęły trzecie miejsce. Więcej na stronie Głosu Pomorza.

Uczniowie Technikum Weterynarii organizują akcję bezpłatnych badań dla zwierząt

Uczniowie Technikum Weterynarii organizują akcję bezpłatnych badań serca zwierząt oraz doradztwa na temat pielęgnacji czworonogów. Więcej na stronie Głosu Pomorza.

Kolorowy happening w Słupsku na pierwszy dzień wiosny

W piątek uczniowie Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku zachęcali przechodniów do wspólnego udziału w Kolorowym Happeningu. Była to już druga odsłona happeningu organizowanego przez Słupskie Porozumienie Obywatelskie i ZSI w Słupsku w tym tygodniu. Więcej na stronie Głosu Pomorza.

Happening na al. Wojska Polskiego. Starły się siły dobra i zła

Na deptaku na al. Wojska Polskiego młodzież stanęła po dwóch końcach liny. Jeden jej koniec ciągnęli młodzi z napisami "gryf w I lidze", "kultura i koncerty dla młodych","tańsze mzk", na drugim końcu stanęli przebrani w czarne t-shirty słupszczanie z napisami: "szare miasto", "nikt nas nie słucha", "brak życia". Wszystko to działo się przy dźwiękach jazzu granego na żywo. Więcej na stronie Głosu Pomorza.

Uczniowie piszą listy walcząc o wolność

W Zespole Szkół Informatycznych rozpoczął się maraton, którego celem jest obrona osób, którzy doświadczyli łamania praw człowieka. Więcej na stronie Radia Koszalin.

Szkoła Mistrzostwa Sportowego w nowym projekcie

Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego im. dr. Jerzego Krzysztofowicza jako jedna z dwóch szkół uczestniczy w projekcie „Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły”. Więcej w Miesięczniku Targowym.

Uczniowie Zespołu Szkół Informatycznych wzięli udział w międzynarodowym Maratonie Pisania Listów.

Przez kilka godzin licealiści odręcznie pisali apele w sprawie osób, których prawa są łamane. Ale jak przyznaje Małgorzata Siupik, koordynatorka maratonu, wielu uczniów bało się wziąć udział w akcji. Wśród licealistów, którzy poświęcili swój czas i siły by pomóc innym była Marika, która postanowiła wysłać pocztówkę do mieszkańca Tajwanu, który czeka na karę śmierci. Licealiści Zespołu Szkół Informatycznych zapowiadają, że w przyszłym roku zorganizują maraton, do udziału w którym zachęcą wszystkich słupszczan. Wiecej na stronie Radia Koszalin.

Plastycy dzieciom zmalowali

Młodzież z Liceum Plastycznego znajdującego się w Zespole Szkół Informatycznych przy ulicy Koszalińskiej czwartkowy dzień spędziła na oddziale dziecięcym. Uczniowie razem z chorymi dziećmi miło spędzali czas na zabawach, grach i malowaniu. Więcej na stronie Głosu Pomorza.

Artykuł o ZSI w "Zbliżeniach"

Zespół Szkół Informatycznych w Słupsku należy do nielicznej grupy placówek oświatowych, w których powstawanie każdego nowego kierunku poprzedzone było badaniami regionalnego rynku pracy. Uznając za priorytet przygotowanie uczniów do podjęcia studiów wyższych, kadra pedagogiczna realizuje jednocześnie programy dające młodzieży konkretne umiejętności zawodowe, pozwalające na elastyczne dostosowanie się do potrzeb pracodawców. Więcej w Zbliżeniach.

Design z odpadów

W dniu 19 maja br. w Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku odbył się Dzień Otwartej Szkoły. Na tę okoliczność pojawiło się tu kilkaset młodych ludzi pragnących podjąć naukę w działających w ZSI Technikum Informatycznym, Technikum Weterynarii, Policyjnym Liceum Ogólnokształcącym, Liceum Plastycznym i Szkole Mistrzostwa Sportowego. Więcej w Miesięczniku Targowym.