Dodano 04.10.2022

Konkurs fotograficzny "Matematyka w obiektywie"

Zachęcamy do udziału w konkursie „Matematyka w obiektywie” organizowanym przez Uniwersytet Szczeciński. Celem konkursu jest budowanie wspólnej płaszczyzny pomiędzy matematyką a sztuką fotografii, wspomaganie edukacji matematycznej, myślenia matematycznego, popularyzowanie wiedzy i kultury matematycznej. Konkurs jest bezpłatny i powszechny. Uczestnictwo polega na wysłaniu autorskiej fotografii (max. 6) z opisem. Szczegóły na stronie.

Więcej informacji u nauczycieli matematyki.

Zapraszamy!

Dodano 03.10.2022

Zdjęcia klasowe

Zaczął się rok szkolny, zatem spółdzielnia uczniowska Plastusie rozpoczyna działania! Dziś młodzież robi zdjęcia klasowe uczniom naszej szkoły

Dodano 03.10.2022

XIX Zachodniopomorski Festiwal Nauki w Koszalinie

Nasza grupa Ucznia Zdolnego oraz wybrani uczniowie klas 4 A LSP, 3 TW oraz 3 A i B LSP uczestniczyli w XIX Zachodniopomorskim Festiwalu Nauki na Politechnice Koszalińskiej. Młodzież bardzo aktywnie i z dużą dawką zaciekawienia uczestniczyła w następujących warsztatach:

 1. mózg na zakupach, czyli jak zrozumieć klienta i na tym zarobić (warsztaty aktywizujące z elementami rozwiązywania zadań logicznych),
 2. wyemituj swój kolor – pomieszaj RGB,
 3. „A Tour of Accents of the English-speaking world” (wycieczka po akcentach świata anglojęzycznego; wykład w języku angielskim),
 4. papierowe Google Maps (interaktywna prezentacja multimedialna),
 5. jabłko w prezencie, przygoda z opakowaniem (warsztaty),
 6. ocena jakości i świeżości jaj,
 7. wykorzystanie wirtualnej rzeczywistości w procesach produkcji,
 8. bariery w komunikacji.

Poznaliśmy wnętrza Politechniki, mieliśmy również okazję porozmawiać z wykładowcami i studentami tejże uczelni, a co najważniejsze- mogliśmy praktycznie eksperymentować z eksponatami z różnych dziedzin nauki: fizyki, chemii, biologii, nauk społecznych czy matematyki.

Dzień zaliczamy do udanych. Nasza młodzież spisała się fantastycznie i wróciła z dawką inspiracji do działania.

Opiekunami grup były Panie Monika Skwarek oraz Maria Lelakowska.

Dodano 30.09.2022

Warsztaty entomologiczne

Nasi uczniowie kl. 3TW wzięli udział w warsztatach entomologicznych. Celem było zapoznanie się z budową zewnętrzną i wewnętrzną wybranych owadów oraz nabycie praktycznych umiejętności ich preparowania. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w takich warsztatach już po raz drugi.

Zajęcia w ramach współpracy zostały zorganizowane przez Instytut Biologii i Nauk o Ziemi Akademii Pomorskiej w Słupsku. Dziękujemy za ogromną dawkę wiedzy!

Dodano 30.09.2022

Przymiarki do mundurów

Nasi uczniowie kl. I OPW są już po przymiarkach do mundurów. Teraz czekamy aż mundury dotrą do naszej szkoły i na pewno zaprezentujemy się Wam!

Dodano 29.09.2022

Kierunek - innowacja 2022

Informujemy, że rozstrzygnięty został I etap konkursu „Kierunek- innowacja 2022” organizowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Do II etapu zakwalifikowani zostali nauczyciele, którzy uzyskali największą liczbę punktów w województwie. Wśród trojga z nich, w kategorii „szkoła ponadpodstawowa” jest P. Monika Skwarek z naszej szkoły! Nasza nauczycielka matematyki w czasie wakacji wzięła udział w konkursie dla nauczycieli pt. „Kierunek - innowacja 2022”. Celem tego konkursu jest promocja i wspieranie działalności innowacyjnej szkół. P. Monika przygotowała materiał na temat swojej innowacji, którą prowadziła w zeszłym roku w klasach maturalnych. Innowacja miała tytuł „MATura w świecie InstagraMA” - PROGRAM INNOWACYJNY DLA UCZNIÓW KLAS MATURALNYCH WŁĄCZAJĄCY DO NAUKI MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE JAKO CODZIENNE ŹRÓDŁO WIEDZY I INSPIRACJI DO DZIAŁANIA.

Cele innowacji P. Moniki to:

 • rozbudzenie nawyku systematycznej powtórki danych zagadnień matematycznych do matury,
 • wzajemna wymiana doświadczeń i sprawdzonych sposobów na maturę z matematyki,
 • podniesienie matematycznych umiejętności uczniów.

Nasza matematyczka do innowacji włączyła również absolwentów, którzy dzielili się swoim doświadczeniem i dobrymi praktykami dotyczącymi matury z matematyki.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za wygraną!

Dodano 28.09.2022

Współpraca z P. Adamem Thielem

Drodzy, od tego roku szkolnego pracę w naszej szkole rozpoczął nadkom. Adam Thiel, który realizuje z naszymi uczniami klas policyjnych przedmiot Podstawy prewencji. Pan Adam jest naczelnikiem Wydziału Prewencji w Komendzie Powiatowej Policji w Lęborku. Policjant osiąga również międzynarodowe sukcesy w biegach. Ostatnio, podczas XIX Światowych Igrzysk Służb Mundurowych w Rotterdamie, reprezentując Polskę, nasz nauczyciel wraz z podinspektorem Maciejem Wojciechowskim, zdobył złoty medal drużynowo w biegu przełajowym na 10 km. W zawodach, w których wystartowało 8 tys. funkcjonariuszy różnych formacji z ponad 60 krajów świata, polscy policjanci w 8 startach wywalczyli 7 złotych medali!

P. Adam Thiel zdobywa medale od 1993 roku. Dwukrotnie był wicemistrzem Polski; w 1993 r. na 10 km oraz w 2010 r. na 100 km. Ponadto w 2002 r. zdobył brązowy medal mistrzostw Europy policjantów w maratonie w Atenach, a wraz z kolegami złoty medal drużynowo. Również z kolegami dwukrotnie zdobył srebrny medal w klasyfikacji drużynowej na mistrzostwach świata policjantów w maratonie - w 2001r. w Budapeszcie i w 2008 r. w Siofok. Natomiast w rozgrywanych co dwa lata Światowych Igrzyskach Policjantów i Strażaków, od 2015 r. zdobył do tej pory 5 złotych i 4 srebrne medale w biegach przełajowych oraz na 10 km.

Gratulujemy i witamy na pokładzie!

Dodano 28.09.2022

Trasowicz z wizytą u nas

W naszej szkole mieliśmy przyjemność gościć Trasowicza, czyli przedstawiciela Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Nasz gość Hania pokonał sporo kilometrów, by nas odwiedzić i przekazać naszej młodzieży moc energii do działania. Hania zachęcała do stworzenia własnego projektu społecznego i zrobienia czegoś dla siebie i innych, bazując już na swoim własnym doświadczeniu. Dziękujemy za inspirację i poświęcony czas!

Więcej szczegółów można zaczerpnąć u certyfikowanych nauczycieli grupy Zwolnieni z Teorii.

Zapraszamy!

Dodano 27.09.2022

Wyniki głosowania na przewodniczącego SU

Za nami głosowanie na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Zwyciężyły ex aequo dwie uczennice: Anastazja Rusinowicz z klasy 4TW (na zdjęciu po lewej) oraz Natalia Surma z kl. 3BLSP (po prawej). Dziewczyny uzyskały równą ilość głosów, zatem będą razem pełnić funkcję przewodniczącej SU.

Gratulujemy i życzymy owocnej pracy!

Dodano 26.09.2022

Dni Szczęścia - wyniki konkursu

Znamy zwycięzców zabawy zorganizowanej z okazji Dni Szczęścia. Zwyciężyła klasa I PLO wygrywając Całodniowy bilet zwalniający z pytania.

Przyznaliśmy także nagrodę specjalną uczennicom z klasy II PLO. Dziewczyny, dla Was również mamy Całodniowy bilet zwalniający z pytania.

Wszystkie pozostałe klasy biorące udział w zabawie otrzymują Bilet zwalniający z pytania z jednego przedmiotu danego dnia.

Bilety będą do odbioru od jutra (27.09) po godz. 12:00 w gabinecie Pani pedagog.

Gratulujemy!!!

Dodano 26.09.2022

Galeria Szczęśliwych Momentów

Prezentujemy Galerię Szczęśliwych Momentów, którą z okazji Dni Szczęścia stworzyliście Wy sami. Kolorowa tablica wisi przy gabinecie pedagoga/psychologa szkolnego. Zapraszamy do zapoznania się!

Dodano 26.09.2022

Tutoring dla każdego

W roku szkolnym 2022/2023 wracamy do zajęć z Tutoringu - pomoc w odkrywaniu samego siebie.

Dla kogo zajęcia?

Dla wszystkich uczniów klas 1, 2, 3 i 4 (z wyjątkiem maturzystów), którzy chcą się rozwijać, lubią wyzwania, poszukują własnej drogi, chcieliby poznać swoje mocne strony i je rozwijać.

Na czym polegają zajęcia?

To indywidualna praca nauczyciela-tutora z uczniem. Odbywa się w trakcie spotkań - 1 x w tygodniu x 45 minut (przez jeden semestr). Harmonogram spotkań ustalany jest indywidualnie z tutorem, spotkania mogą odbywać się częściej i trwać krócej, w zależności od potrzeb. Podczas spotkań uczeń pracuje pod kierunkiem tutora nad własnym rozwojem, a więc np. poznaniem siebie, wybranego obszaru wiedzy, rozwinięciem umiejętności samodzielnego jej zdobywania oraz tym, jak może wykorzystać własne talenty. Między spotkaniami, a także po zakończeniu cyklu spotkań uczeń pracuje nad sobą, wykonuje różne zadania, jest zaangażowany w proces samodoskonalenia.

Jak wziąć udział?

Napisz kilka zdań o sobie wypełniając formularz dla ucznia o tym, co jest dla Ciebie ważne, co lubisz, o czym marzysz, kogo podziwiasz, co Ci przeszkadza, co Cię rozwija, a co uwiera.

Nabór do szkolnego tutoringu trwa. Formularze prosimy składać do Pani Marii Lelakowskiej (sala 7) lub Pani Moniki Skwarek (sala 207).

Pamiętaj! Tutoring to Twój dobrowolny wybór. To czas TYLKO dla Ciebie i tutora.

Zapraszamy!

Dodano 23.09.2022

Szkolenie P. Magdaleny Piniahy

Szkolimy się! Kochani, nasza nauczycielka P. Magdalena Piniaha uczestniczyła w 3-dniowym szkoleniu na Politechnice Bydgoskiej. Tematyka to dobrostan i bioasekuracja w produkcji zwierzęcej. Nasza nauczycielka uczestniczyła w zajęciach z anatomii, miała możliwość zobaczenia pracowni zoofizjoterapii zwierząt, pracowni anatomii czy pracowni związanej z końmi.

Pani Magda zdobytą wiedzę wykorzysta oczywiście podczas prowadzenia zajęć w Technikum Weterynarii. Szkolenie zostało zorganizowane przez Krajowe Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie.

Dodano 23.09.2022

Przywitanie pierwszaków

Nasi uczniowie klas pierwszych zostali przywitani przez Panią psycholog Kamilę Rudnik i otrzymali kilka cennych informacji na temat jej pracy oraz możliwości wsparcia na terenie szkoły. Każdy obecny uczeń otrzymał również list, w którym psycholog szkolny skierował kilka słów od siebie na początek roku szkolnego. Pierwszoklasiści: FAJNIE, ŻE Z NAMI JESTEŚCIE!

Osoby nieobecne podczas spotkania z psychologiem, proszone są o zgłaszanie się do gabinetu 204.

Dodano 22.09.2022

Nabór do grupy Ucznia Zdolnego

Jeśli chciałbyś/chciałabyś rozwinąć swoje pasje, zainteresowania, sam/sama zaistnieć, stworzyć coś dla siebie, dla innych, skorzystać z rozrywki, zabawy, czy poprowadzić własny warsztat, pokaz, a może doświadczenie zapraszamy do programu Ucznia Zdolnego działającego w naszej szkole! To TY decydujesz, jakie działania będzie podejmował zespół przez cały rok szkolny.

Koordynatorem grupy jest P. Monika Skwarek (sala 207), przy współpracy z P. Katarzyną Serafin oraz P. Natalią Zakrzewską.

Obowiązują zapisy do 30.09.2022 r.

Nie zwlekaj, zbliż się do wymarzonego celu. Dołącz do nas!

Dodano 21.09.2022

„Wszystkie śmieci są nasze!”

Nasi nauczyciele wraz z uczniami wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2022”. Hasło tegorocznej, 29. już edycji, to „Wszystkie śmieci są nasze!”. W ramach tej proekologicznej akcji posprzątaliśmy najbliższą okolicę naszej szkoły.

Organizator wydarzenia - Fundacja „Nasza Ziemia” zwraca uwagę, że śmieci przybywa - tych w gospodarstwach domowych i tych porzuconych w naturze. Zatem wobec ogromu bezrefleksyjnego śmiecenia czas powiedzieć głośno: wszystkie śmieci, na całym świecie są nasze - te wytworzone przez człowieka i te posprzątane przez niego. Innych na naszej planecie nie ma.

Dodano 21.09.2022

Dni Szczęścia

Rozpoczynamy Dni Szczęścia w naszej szkole! Co nas czeka?

Czwartek, 22 września – Galeria Szczęśliwych Momentów

Tego dnia przed gabinetem pedagoga/psychologa szkolnego stworzona zostanie specjalna galeria. Za pomocą sznurka, klamerek oraz kolorowych karteczek będziecie mogli podzielić się swoimi szczęśliwymi momentami. Forma wyznań jest dowolna- mogą to być historie opisane, namalowane, a może nawet sfotografowane? Wszystko zależy od Waszej wyobraźni!

Piątek, 23 września – Dzień Dobrego Humoru

Podejmijcie wyzwanie razem z nami i ubierzcie się zabawnie, kolorowo, wzorzyście, rzeczy nie do pary są bardzo mile widziane. Możecie również pomyśleć o zwariowanej fryzurze. Postarajcie się swoim wyglądem kogoś rozbawić i wywołać uśmiech na jego twarzy. Zachęcamy do robienia wspólnych zdjęć w specjalnie przygotowanej ramce i oznaczanie szkoły #DniSzczęściawZSI. Dla klasy, która przygotowuje najbardziej barwne ubrania przewidziana jest nagroda w postaci Całodniowego biletu zwalniającego z pytania. Aby wziąć udział w wyzwaniu należy na jednej z przerw podejść do gabinetu pedagoga/psychologa szkolnego i poprosić go o zrobienie grupowego zdjęcia. Im więcej osób postawi na barwne przebranie, tym większa szansa na wygranie nagrody.

Ponadto w piątek uczniowie oraz nauczyciele będą mogli wziąć udział w sondzie pn. „Czym jest dla Ciebie szczęście?”, która następnie zamieszczona zostanie na profilach społecznościowych szkoły i będzie promować Dni Szczęścia.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Dodano 21.09.2022

Kacper Surma ze stypendium Prezydenta Miasta Słupska

Z wielką przyjemnością informujemy, że nasz uczeń klasy IV Technikum Weterynarii Kacper Surma otrzymał stypendium Prezydenta Miasta Słupska za wysokie wyniki w nauce w roku szkolnym 2021/2022 oraz uzyskanie tytułu finalisty w Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w Bydgoszczy w bloku „weterynaria”. Nasz uczeń odebrał stypendium w słupskim ratuszu z rąk Pani Wiceprezydent Marty Makuch.

Gratulujemy Kacprowi, Rodzicom oraz nauczycielce prowadzącej - P. Marcie Malinowskiej.

Dodano 19.09.2022

Warsztaty w ramach konkursu "Witkacy pod strzechy"

W ramach konkursu „Witkacy pod strzechy” w warsztatach w naszej szkole przy ul. Przemysłowej udział wzięła młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marynarza Polskiego w Damnicy. Temat zajęć? Plakaty na podstawie motywów z obrazów i dramatów Witkacego. Młodzież wycinała szablony, a następnie tworzyła swój własny plakat. Odwiedził nas również wnuk Witkacego - Maciej Witkiewicz.

Wychowankowie ośrodka mieli także okazję zwiedzić szkołę przy ul. Przemysłowej. Warsztaty zakończyły się poczęstunkiem.

Specjalne podziękowania dla prowadzących warsztaty: P. Pauliny Grosz oraz P. Grzegorza Bożka oraz dla uczniów naszego plastyka:
z klasy 2B LSP: Marysi Augustynowicz, Wiktorii Depki-Prądzyńskiej, Kingi Kreft, Marcina Szcześniaka,
z klasy 3B LSP: Weroniki Tarnowskiej, Oliwii Lemańczyk.

Dodano 19.09.2022

Puchar i wyróżnienia

Nasi uczniowie kl. II i III OPW wrócili z obozu w Skwierzynie z pucharem i wyróżnieniami. Marcel Wieczorek zdobył Puchar Dowódcy 151. batalionu lekkiej piechoty za zajęcie I miejsca w Zawodach Strzeleckich KADET 2022 (wynik 95/100) oraz wyróżnienie od Dowódcy w porozumieniu z instruktorami prowadzącymi zajęcia. Wyróżnienie od Dowódcy za całokształt otrzymali również: Magdalena Genzel oraz Michał Warkocki. Naszym zdolnym uczniom sukcesów pogratulowała Pani Dyrektor Monika Stępnik.

Dodano 16.09.2022

Wręczenie złotych pagonów

Pani Dyrektor Monika Stępnik wyróżniła złotymi pagonami najlepszych uczniów klas PLO za wyniki w nauczaniu w II semestrze roku szk. 2021/2022.

Wyróżnionymi uczennicami są:

 1. ucz. ab. Barteczka Vanessa,
 2. ucz. ab. Bieniek Alicja,
 3. ucz. Oliwia Lewandowska,
 4. ucz. Sandra Zaborowska.

Nasze zdolne uczennice w II semestrze roku szk. 2021/2022 uzyskały średnią ocen na poziomie co najmniej 4,7, otrzymały co najmniej bardzo dobrą ocenę z zachowania oraz wzorowo stosowały się do przepisów ubiorczych. Ponadto rodzice wyróżnionych uczennic otrzymają list gratulacyjny.

Brawo!

Dodano 15.09.2022

Obóz kl. II i III OPW w Skwierzynie

Mamy dla Was relację z obozu, w którym uczestniczyły kl. II i III OPW. Zgrupowanie odbyło się w 151. Batalionie Lekkiej Piechoty WOT w Skwierzynie. Nasi kadeci OPW brali udział w zajęciach wprowadzających do zadań wykonywanych przez jednostki lekkiej piechoty, takich jak:

 • musztra,
 • szyki patrolowe,
 • zrywanie kontaktu,
 • udzielanie pierwszej pomocy i ewakuacja rannego,
 • zakładanie posterunku obserwacyjnego oraz zadania na takim posterunku,
 • podstawy teorii strzału oraz zajęcia na symulatorze typu Śnieżnik,
 • współdziałanie piechoty z pododdziałami konnymi, w tym jazda konna

i wiele innych ciekawych zajęć prowadzonych przez instruktorów 151. Batalionu Lekkiej Piechoty WOT w Skwierzynie.

Nasi uczniowie mieli również czas wolny, który spędzali wspólnie m.in. na basenie i przy ognisku.

Opiekunami uczniów byli:
Pani ppor. Żaneta Balcerzak - instruktor wychowania fizycznego 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej,
Pan Tomasz Kosakowski - koordynator OPW,
Pan Bartosz Pakuła - wychowawca kl. III OPW.

Dodano 15.09.2022

Drzewko Marzeń

Ogród, własna klinika weterynaryjna, domek nad jeziorem, a może miłość i szczęście? Wasze marzenia są naprawdę piękne. Wszystkie z nich prezentujemy na Drzewku Marzeń, które stanęło w holu na parterze. Zachęcamy do zapoznania się!

Akcja z okazji Dnia Marzyciela została zorganizowana przez P. Martę Jasnoch-Brzeską - naszego pedagoga specjalnego.

Dodano 13.09.2022

II edycja szkolnego konkursu na plakat promujący naukę języków obcych

Drodzy Uczniowie,
w związku z przypadającym 26 września Międzynarodowym Dniem Języków Obcych zapraszamy do udziału w II edycji szkolnego konkursu na plakat promujący naukę języków obcych.

Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów klas ponadpodstawowych z naszej szkoły.

Głównymi celami konkursu są:

 • rozbudzanie i pogłębianie zainteresowania nauką języków obcych,
 • propagowanie wychowania proeuropejskiego,
 • rozbudzanie otwartości na inne kultury.

Aby wziąć udział w konkursie należy wykonać plakat w formacie nie mniejszym niż A3 (technika dowolna). Prace należy składać u swoich nauczycieli języka obcego do 26.09.2022 r.

Posiedzenie komisji konkursowej i ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 29.09.2022 r.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.

`

W imieniu zespołu nauczycieli języka niemieckiego: koordynator konkursu - Zofia Pstrągowska-Misiuk

Dodano 08.09.2022

Wręczenie pagonów

Nasz nauczyciel Arkadiusz Herman wręczył pagony uczniom klas policyjnych: II PLO, III PLO oraz IV PLO.

Do każdej klasy przypisana jest jedna belka. Uczniowie klas pierwszych noszą pagony z jedną belką („młodszy uczeń”), uczniowie klas drugich z dwiema belkami („uczeń”), klas trzecich z trzema belkami („starszy uczeń”), a uczniowie klas czwartych z czterema belkami („uczeń abiturient”).

Umieszczony na pagonie obok belki romb oznacza ucznia pełniącego funkcję przewodniczącego klasy.

Do każdego pagonu określającego poziom kształcenia przypisana jest nazwa pełniąca funkcję stopnia służbowego.

Uczniowie zobowiązani są do stosowania stopni podczas składania meldunków na zajęciach, służbowego przedstawiania się oraz do sporządzania prac pisemnych w trakcie zajęć z podstaw prewencji i podstaw prawa oraz technik interwencji i samoobrony.

Pagony występują w dwóch kolorach: srebrnym i złotym.

Pagony w kolorze złotym przysługują uczniom, którzy w poprzednim semestrze spełnili następujące warunki:

 • uzyskali średnią ocen w semestrze co najmniej 4,75,
 • uzyskali ocenę z zachowania co najmniej bardzo dobrą,
 • nie otrzymali w ocenianym semestrze ani jednej uwagi dotyczącej nienoszenia lub niewłaściwego noszenia bądź użytkowania umundurowania.

Złote pagony będą wręczane uroczyście przez Panią Dyrektor szkoły podczas apelu dla wszystkich klas policyjnych, w obecności uczniów, wychowawców klas i nauczycieli przedmiotów policyjnych.

Zapraszamy do galerii!

Dodano 07.09.2022

Dzień marzyciela

Kto z nas chociaż raz w życiu nie chodził z głową w chmurach? A może często zdarza się Wam myśleć o „niebieskich migdałach”? Wszyscy o czymś marzymy, dlatego też podzielmy się swoimi marzeniami z okazji Dnia Marzyciela, który obchodzić będziemy w szkole w dniach 8-9 września. Specjalne karteczki, na których będziecie mogli zapisać swoje marzenia otrzymacie od wychowawców.

Pamiętajcie, wszystkie marzenia są anonimowe i zostaną zaprezentowane na specjalnym drzewie marzeń, które zawiesimy na szkolnym korytarzu. Szczegółowych informacji udzielą wychowawcy klas.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Dodano 06.09.2022

Elektrośmieci oddajesz - nagrody dostajesz

Z dumą informujemy, że społeczność uczniowska ZSI wraz z P. Moniką Skwarek oraz P. Aliną Salnik - koordynatorkami akcji, zajęła II miejsce w województwie pomorskim w VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Elektrośmieci oddajesz – nagrody dostajesz” w roku szkolnym 2021/22.

Nagrodą za zajęcie II miejsca jest 1 500 zł oraz za każdy kilogram elektrośmieci przekazany do recyklingu - 149,80 zł. Suma: 1 649,80 zł.

Doceniamy Wasz wysiłek włożony w upowszechnianie wiedzy z zakresu postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym oraz zużytymi bateriami. Takie działania na rzecz środowiska są bardzo ważne.

Serdecznie gratulujemy!!!

Dodano 06.09.2022

Tutoring - spotkanie dla rodziców

Dnia 8.09.2022 r. (czwartek) o godz. 15:30 i 16:15 w auli szkolnej odbędzie się spotkanie dla rodziców uczniów zainteresowanych udziałem w Tutoringu.

Jeśli Twoje dziecko chce się rozwijać, lubi wyzwania, poszukuje własnej drogi bądź chce poznać swoje mocne strony i je rozwijać - Tutoring to właśnie odpowiednie zajęcia!

Tutoring jest Twoim dobrowolnym wyborem. To czas TYLKO dla Ciebie i tutora.

Zapraszamy serdecznie
Maria Lelakowska i Monika Skwarek

Dodano 05.09.2022

Kiermasz podręczników

Kochani, przed nami kiermasz podręczników, który odbędzie się już w najbliższą środę na długich przerwach- w godzinach 11.15-11.30 oraz 12.15-12.30 w auli szkolnej.

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby, które chcą sprzedać lub kupić podręczniki!

W razie pytań prosimy o kontakt z P. Justyną Witek (sala 201).

Dodano 02.09.2022

Obóz szkoleniowy klasy I OPW

Kochani, kiedy większość z nas miała jeszcze wakacje, nasi nowi uczniowie klasy I OPW uczestniczyli w trzydniowym obozie szkoleniowo-kondycyjnym.

W dniach 29-31.08 w Smołdzińskim Lesie młodzież poznała Regulamin Ogólny SZ RP (przełożony i podwładny, młodszy i starszy stopniem) oraz zasady zachowania się żołnierza w różnych sytuacjach. Był także marsz kondycyjny oraz ćwiczenia praktyczne wybranych elementów musztry indywidualnej. Nie mniejszą atrakcją były zajęcia z wykorzystaniem replik ASG, ćwiczenia podstaw taktyki i poruszania się na polu walki.

Opiekunami uczniów byli:

 • Pani ppor. Żaneta Balcerzak- instruktor wychowania fizycznego 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej,
 • Pan Tomasz Dymek- wychowawca kl. I OPW,
 • Pan Tomasz Kosakowski- koordynator OPW,
 • Pan Bartosz Pakuła- wychowawca kl. III OPW.

Zapraszamy do galerii!

Dodano 01.09.2022

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Rozpoczynamy rok szkolny 2022/2023! Naszą szkołę wypełnił gwar, rozmowy i wspomnienia z wakacji.

Mamy świetnych uczniów i super grono pedagogiczne- to będzie dobry rok. Życzymy Wam samych wysokich ocen, niegasnącego zapału do nauki i realizacji planów.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Witamy wszystkich uczniów, nauczycieli i całą społeczność szkolną po przerwie wakacyjnej. Czas na letni wypoczynek powoli dobiega końca. Dlatego chcielibyśmy zaprosić na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego, która tradycyjnie odbędzie się dnia 1 września, tym razem jednak na placu przed szkołą. Z pewnością tęsknicie do szkolnych murów, kolegów i koleżanek, a uczniowie klas pierwszych chętnie poznają zwyczaje ZSI i SMS.

Uroczystość będzie przebiegała w następującym porządku:
Godz. 9.00 – klasy: 2, 3 i 4 Technikum Weterynarii
                      2, 3 i 4 Liceum Sztuk Plastycznych

Godz. 10.00 – klasy: 2, 3, 4 Policyjne Liceum Ogólnokształcące
                      2, 3 Oddział Przygotowania Wojskowego
                      2, 3, 4 Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego
                      4 Medyczne Liceum Ogólnokształcące

Godz. 11.00 – klasy: 1 Liceum Sztuk Plastycznych
                      1 Technikum Weterynarii
                      1 Oddział Przygotowania Wojskowego
                      1 Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego
                      1 Policyjne Liceum Ogólnokształcące
                      6, 8 Szkoła Podstawowa SMS

Zapraszamy!