Technikum ZSI ze Srebrną Tarczą!
W najnowszym Rankingu Liceów i Techników portalu Perspektywy po raz kolejny znalazło się Technikum ZSI. Tym razem szkoła otrzymała Srebrną Tarczę.
Technikum ZSI w swojej kategorii zajęło 14. miejsce w województwie i 206. w kraju. Wśród słupskich techników wyżej znalazło się tylko jedno, za nami jest natomiast pięć pozostałych szkół. Jesteśmy też jedyną szkołą niepubliczną ujętą w tym zestawieniu. Jesteśmy niezmiernie dumni, ale nie spoczniemy na laurach… Przed nami 1. miejsce!!!
Gratulacje i podziękowania dla uczniów i nauczycieli!!!
Piszą o nas!
Piszą o nas!
Na portalu gp24 ukazał się artykuł o ślubowaniu kacetów klasy 1 OPW ZSI. Dziękujemy redakcji i zapraszamy do lektury.
kliknij by przeczytaćKadeci ślubowali w jednostce
Uczniowie klasy 1 OPW złożyli ślubowanie i oficjalnie stali się kadetami. To była historyczna uroczystość, bo po raz pierwszy odbyła się na terenie 7. Brygady Obrony Wybrzeża w Słupsku.
Po raz pierwszy w historii 7. Brygady Obrony Wybrzeża ślubowali tam nie żołnierze, a uczniowie. Grupa 14 uczniów klasy I OPW ZSI ślubowała w obecności dowódcy garnizonu gen. bryg. Marcina Adamskiego, przedstawicieli służb mundurowych, władz szkoły, a także wzruszonych rodzin.
Młodzież ślubowała m.in. dbać o honor ojczyzny, służyć społeczności szkolnej, rozsławiać imię miasta, zdobywać wiedzę, dochować wierności takim uniwersalnym wartościom, jak patriotyzm, uczciwość i odpowiedzialność za drugiego człowieka, ale też nie zawieść pokładanej w niej nadziei.
Po złożeniu ślubowania dowódca 7. BOW przypiął młodzieży pagony potwierdzające, że kadetami stali się:
Podczas uroczystości dowódca garnizonu i dyrekcja szkoły wyróżnili także siedmioro kadetów ze starszych klas. Honorowe pagony otrzymali:
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów nie tylko na drodze wojskowości, ale też w innych dziedzinach życia.
Muzyka zamiast dzwonka
Lubicie dźwięk dzwonka? Jeśli tak, to jesteście w mniejszości. Badania mówią, że u wielu uczniów, ale też u nauczycieli, ostry dźwięk wywołuje stres. Nawet jeśli dzwonek oznacza początek przerwy.
W naszej szkole już niebawem nie będzie dzwonków. Na korytarzach montowana jest właśnie instalacja, a za kilka dni pojawią się też głośniki, po dwa na każdej kondygnacji. Płynąca z nich muzyka będzie oznajmiała początek i koniec lekcji. Kolejny ukłon w stronę społeczności szkolnej!
Kącik do rozmów
Jest gdzie porozmawiać!
Przy pokoju nauczycielskim powstało nowe miejsce. To kącik, w którym można porozmawiać w kameralnych warunkach.
Tam nauczyciele mogą spotkać się z uczniami oraz ich rodzicami i poruszyć najważniejsze tematy dotyczące nauki lub zachowania młodzieży.
A przy okazji powstała kolejna, bardzo estetyczna i przyjazna przestrzeń w naszej szkole, których jest coraz więcej. Dbamy o to, aby każdy, kto nawiedzi nasze mury czuł się miło i komfortowo.
Podziękowania od hospicjum
Nasza szkoła otrzymała podziękowania za kwestę na rzecz Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Słupsku. Zostaliśmy wyróżnieni podczas gali, jaka odbyła się w Nowym Teatrze.
1.088,72 zł – tyle nasza szkoła przekazała Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Słupsku. Pieniądze zbierane były podczas październikowej kwesty, do puszki trafił też dochód z kiermaszu.
To była już druga zbiórka na rzecz słupskiego hospicjum. Rok temu zebraliśmy 714,70 zł. Byliśmy jedyną szkołą w mieście i jedną z dwóch w regionie, w których w czasie kwesty na cmentarzach odbywają się też kiermasze szkolne na rzecz hospicjum.
Dziękujemy uczniom klasy 3A TW za przeprowadzenie zbiórki i kiermaszu, uczniom klasy 3 PLO za pomoc w organizacji kiermaszu oraz pani Marii Lelakowskiej za opiekę nad młodzieżą i wsparcie podczas organizacji wydarzeń.
Dziękujemy również wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły za datki na ten ważny cel.
Aleks Ślusarczyk nowym liderem
Aleks Ślusarczyk z klasy 3 LO SMS wychodzi na pozycję lidera po czterech miesiącach nauki. Uzbierał 326 punktów i wyprzedza drugiego w klasyfikacji Huberta Hapka z klasy 2 LO SMS o 11 punktów. Na trzeciej pozycji znajduje się dotychczasowy lider, Oskar Okoniewski z klasy 2 LO SMS.
W pierwszej 10. Najwięcej jest uczniów z 7 klasy SP, której wychowawcą jest pani Karolina Majcherska. Po dwóch jest z klas 2 LO – wychowawca Adam Pietras, 3 LO – wychowawca Marcin Rusakiewicz i 1 LO – wychowawca Tadeusz Żakieta. Jednego ucznia ma klasa 8 SP – wychowawca Adam Pietras.
Aktualna klasyfikacja TOP 10:
1. Aleks Ślusarczyk (klasa 3 LO SMS) – 326 pkt.
2. Hubert Hapka (klasa 2 LO SMS) – 315 pkt.
3. Oskar Okoniewski (klasa 2 LO SMS) – 314 pkt.
4. Błażej Reszka (klasa 1 LO SMS) – 308 pkt.
5. Jan Gołojuch (klasa 7 SP SMS) – 297 pkt.
6. Wojciech Jakusz (klasa 8 SP SMS) – 291 pkt.
7. Amadeusz Bednarczyk (klasa 7 SP SMS) – 287 pkt. pkt.
8. Filip Najda (klasa 7 SP SMS) – 283 pkt.
9. Aleksy Winsztal (klasa 3 LO SMS) – 282 pkt.
10. Aleksander Wojtanek (klasa 1 LO SMS) – 281 pkt.
W programie motywacyjnym bierze udział 60 uczniów z wszystkich klas Szkoły Mistrzostwa Sportowego.
Książki na WOŚP
W piątek, 24 stycznia, w naszej szkole odbędzie się kiermasz książek. Całkowity dochód z ich sprzedaży przekazany zostanie na rzecz 33. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Jakie książki znajdą się na kiermaszu? Te, które przyniesiemy do szkoły w najbliższych dniach. Prosimy, przejrzyjcie domowe biblioteczki. Jeśli macie książki w dobrym stanie, których już nie będziecie czytać, a warto, by przeczytali je inni, przekażcie je na kiermasz.
Czekamy między innymi na powieści kryminalne, sensacyjne, fantastyczne, podróżnicze, przygodowe, ale też na romanse, biografie, reportaże, a nawet na poezję i książki kucharskie. Można podzielić się nowościami, ale też klasyką.
Książki można przynosić do gabinetu pedagoga specjalnego (sala 202) do środy, 22 stycznia. Natomiast w piątek, 24 stycznia, w dniu kiermaszu będzie można kupić wybrane książki i w ten sposób wesprzeć 33. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zbieramy pieniądze na onkologię i hematologię dziecięcą.
Przypinki naszych szkół
Marcin Szcześniak z klasy 4B LSP wygrał konkurs na projekt przypinek naszych szkół. Dzisiaj to jeszcze projekty, ale już niebawem ruszy ich produkcja. Cieszymy się, ze nasi uczniowie sami projektują gadżety reprezentujące nasza szkołę. Ich zdolności zostają tu w pełni wykorzystane. Jesteśmy dumni z ich pomysłowości i umiejętności plastycznych.
Gratulacje dla Marcina!
Czekolada dla seniorów
Uwaga uczniowie i pracownicy naszych szkół!
Z okazji zbliżających się Dnia Babci i Dnia Dziadka rozpoczynamy zbiórkę słodkości dla seniorów.
Zachęcamy do przyniesienia do szkoły czekolad, które trafią do seniorów mieszkających w domach opieki. Ważne, żeby to była czekolada gorzka. Ale nawet i ona mocno osłodzi czas Babciom i Dziadkom. Tabliczki czekolady można już przynosić do gabinetu psychologa, który mieści się przy sali nr 1w budynku szkoły przy ul. Koszalińskiej 9. Termin zbiórki mija 17 stycznia.
Im więcej słodkości zbierzemy, tym większą radość sprawimy seniorom. Zapraszamy do udziały w akcji.
Konkurs wiedzy o lesie i łowiectwie
Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w konkursie wiedzy o lesie i łowiectwie, w którym mogli sprawdzić swoją wiedzę w takich tematach, jak gospodarka leśna, sokolnictwo, kynologia czy biologia dzikich zwierząt. Konkurs zorganizowany był przez panią Monikę Płuciennik.
Po zaciętej walce i zmaganiach kilkunastu uczestników, wyłoniono zwycięzców:
I miejsce - Ariel Labudda (5 TW)
II miejsce - Aleksander Nanaszko (2A TW)
III miejsce (ex aequo) - Gabriela Wiczk (3A TW) oraz Michalina Trześniak (5 TW)
Poziom wiedzy, którą wykazali się uczestnicy, był naprawdę wysoki, a na koniec na każdego z nich czekały cenne nagrody oraz liczne upominki.
Gratulujemy!
Psy terapeutyczne w ZSI
Naszą szkołę odwiedzili dogoterapeutka, pani Emilia Pela, oraz hodowca, trener, właściciel Samoyed Center Albus Noxe, pan Arkadiusz Nowakowski. Towarzyszące im samoyedy wywołały u młodzieży mnóstwo przyjemnych emocji. Przytulasom i głaskom nie było końca.
Spotkanie miało także wartość edukacyjną - uczniowie Technikum Weterynaryjnego dowiedzieli się ciekawostek o rasie, hodowli i treningu, a uczniowie liceum psychologicznego - o dogoterapii.
Oczywiście, na zakończenie nie mogło się obyć bez sesji zdjęciowej
Uczniowskie pomysły na inwestycje
Sześć projektów zgłosili uczniowie do drugiej edycji Szkolnego Budżetu Obywatelskiego. Jeszcze w styczniu młodzież wybierze te, które zostaną zrealizowane.
Najpierw, jednak, komisja złożona z dyrekcji i nauczycieli zapozna się z projektami i oceni je pod względem formalnym. To stanie się w ciągu najbliższych dni.
Następnie - od 16 do 24 stycznia - trwać będzie kampania informacyjna. Głosowanie zaplanowano na dni między 27 a 30 stycznia. Dzień później ogłoszone zostaną wyniki.
Do wydania jest 5 tysięcy złotych. A to oznacza, że szansę na realizację mają 2-3 pomysły z największym poparciem uczniów.
W najbliższych dniach w szkolnych mediach społecznościowych zaprezentujemy poszczególne projekty.
Nowy sprzęt bojowy dla kadetów
Uczniowie klas OPW niebawem będą mogli się szkolić na zupełnie nowym sprzęcie. Aby zabezpieczyć realizację szkolenia programowego, szkoła kupiła m.in. 30 replik gumowych karabinka Beryl, 5 replik ASG karabinka bojowego oraz 3 sztuki broni krótkiej. W magazynie na kadetów czekają też m.in. 30 sztuk hełmów i kamizelek taktycznych.
A to jeszcze nie koniec! Niebawem do szkoły dotrą kolejne sprzęty i elementy wyposażenia kadetów. To będzie petarda!!!
Diagnostyka w praktyce
Młodzież z klasy 4 TW podczas zajęć praktycznych z diagnostyki weterynaryjnej, które prowadzi pani Monika Płuciennik, wykonywali badanie ogólne moczu. Jest to podstawowe badanie powszechnie wykorzystywane w diagnostyce układu moczowego. A to tylko wstęp do dalszych badań wykonywanych przez naszych przyszłych techników weterynarii. Liczymy na dalsze sukcesy laboratoryjne!
Najpiękniejszy plakat - Boże Narodzenie w Niemczech...
Lilianna Kapusz z klasy 2C Liceum Sztuk Plastycznych im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku wygrała konkurs na plakat bożonarodzeniowy w języku niemieckim „Wszystko wokół Gwiazdki w krajach niemieckojęzycznych”.
Młodzież zgłosiła sześć propozycji, a o tym, który plakat zdobył tytuł najpiękniejszego, zdecydowali uczniowie naszych szkół, głosując na wybrane plakaty w mediach społecznościowych.
Kolejne miejsca zdobyli: Aleksandra Turzyniecka z klasy 2A LSP i 3 Oliwia Lewandowska z klasy 4 PLO. Gratulacje dla autorek. Organizatorem konkursu był pan Jacek Gryczka, nauczyciel języka niemieckiego.
Do siego roku!!!
Drodzy uczniowie, rodzice i przyjaciele naszych szkół. Niech rok 2025 niech będzie dla nas wszystkich rokiem spokoju i radości z każdego dnia. Rokiem nadziei i sukcesów. Życzymy wszystkim, aby spełniali się w wymarzonych dziedzinach, co dzień stawali się lepsi i rozwijali swoje talenty, nie zapominając o innych, którym może być nieco ciężej. Do Siego Roku!!!
Pomogliśmy zwierzakom
Na konto słupskiego oddziału OTOZ Animals, które prowadzi schronisko dla zwierząt, przelaliśmy 650 zł. To pieniądze, które zebraliśmy ze sprzedaży kalendarzy na 2025 rok.
Kalendarzy wyjątkowych, bo na jego kartach znalazły się zdjęcia zwierząt uczniów naszych szkół. Dodajmy, że w kilka dni wyprzedał się cały nakład.
Dziękujemy współautorom kalendarza i wszystkim, którzy go kupili.
Ho, ho, ho! Święty Mikołaj w ZSI I SMS
Naszą szkołę odwiedziły dzieci z zaprzyjaźnionych przedszkoli. Powodem wizyty była premiera przedstawienia autorstwa pani Marty Jasnoch - Brzeskiej pt. "Czy Mikołaj Święty przynosi prezenty?".
Reżyserem spektaklu była pani Natalia Hendrych, zaś cudowną scenografię przygotowały uczennice: Anna Bubnowska oraz Michalina Trześniak z klasy 5TW. W przedstawieniu wzięli udział uczniowie naszych szkół, a także nauczyciele: pani Maja Capar i Marta Jasnoch - Brzeska oraz pan Tadeusz Żakieta.
Po spektaklu, dzieci spotkały się z Mikołajem, który wręczył im słodkie niespodzianki. Była też okazja do wspólnej zabawy.
Classpady pomogą w nauce
Uczniowie naszej szkoły mają możliwość praktycznego wykorzystania systemu Inteligentna Klasa/Classwise podczas różnych lekcji. Takie rozwiązanie edukacyjne umożliwia wprowadzenie (g)rywalizacji podczas zajęć, a także zaangażowania całej klasy w dany temat.
Wybrani uczestnicy sprawdzali się m.in. w quizie, grze Pojedynek Intelektów oraz Fortunie wiedzy, a to wszystko podczas lekcji matematyki.
Natomiast panie Maja Frąckowiak i Monika Skwarek ukończyły szkolenie zorganizowane przez firmę Photon Education, które poprowadził pan Marcin Pogorzelski.
Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i przekazaną wiedzę dotyczącą Classwise.
Przedświątecznie do kwadratu
To nie była zwykła lekcja matematyki… Quizy, bingo, escape room pt. "Ucieczka z Królestwa Paraboli", czółko matematyczne, gry "Ja mam, kto ma" i inne łamigłówki. A że wszystkie dotyczące tematu danej lekcji, więc i czas efektywnie wykorzystany.
Król x^2 uwolnił swoich graczy na świąteczne radowanie, bo jak się okazało, uczniowie znali tajniki nierówności kwadratowych.
Szkolny Budżet Obywatelski - ostatnia chwila!!!
Jeszcze tylko do dzisiejszego dnia (piątek, 20 grudnia) można składać projekty do II edycji Szkolnego Budżetu Obywatelskiego.
Jeśli macie pomysł na to, jak można zmienić naszą szkołę, wzbogacić ją o pomoce dydaktyczne, narzędzia, materiały, a może marzycie o tym, by zrealizować akcję lub działanie, złóżcie jak najszybciej projekt!
Być może to właśnie Wasz projekt zostanie zrealizowany.
Przedświąteczny seans filmowy
W przedświątecznym grudniowym czasie niezwykle istotny jest odpoczynek ;) Czas spędzony z najbliższymi, wspólne rozmowy i celebracja świąt Bożego Narodzenia nastrajają nas niezwykle pozytywnie na pozostałe dni roku.
Staramy się wówczas zbierać wspomnienia, by za kilka lub kilkadziesiąt lat przypomnieć sobie swoje dzieciństwo czy młodość. Z tego właśnie powodu panie Karolina Majcherska i Karolina Pera zorganizowały magiczne wyjście do Multikina uczniów klas: 2C LSP, 4PLO, 7SP SMS, 8SP, 2LO SMS, 3LO SMS oraz 4LO SMS.
Niech moc świąt Bożego Narodzenia będzie z Wami!
Dzień Świątecznego Swetra
W czwartek obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Świątecznego Swetra. Dlatego szkolna grupa Ucznia Zdolnego zachęciła wszystkich, aby tego dnia wszyscy ubrali się w świąteczne swetry, mikołajowe czapki i inne bożonarodzeniowe akcesoria.
Zarówno dyrekcja, uczniowie, jak i nauczyciele przebrali się, co sprzyjało świątecznej atmosferze. Jak widać, magia Świąt Bożego Narodzenia to nie tylko tradycja i przepyszne potrawy, ale również wesoła zabawa.
Wigilia bez plastiku
Nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiej akcji Klasowa wigilia bez plastiku.
Na czym polega akcja? Zachęcamy wychowawców oraz uczniów wszystkich klas do zorganizowania wigilii w szkole bez używania plastikowych talerzyków, kubeczków czy sztućców. Używane są one zaledwie przez 2-3 godziny, a w środowisku rozkładać będą się od 100 do nawet 1000 lat.
W ramach akcji uczniowie na przedświąteczne spotkania przynoszą ze sobą szklane lub ceramiczne naczynia, talerzyki i kubki oraz metalowe sztućce.
Głównym celem akcji jest wspólne ograniczenie ilości plastikowych odpadów. Im będzie ich mniej, tym lepiej dla naszego środowiska i przyszłych pokoleń.
Wyróżnienie dla pani pedagog
W ramach obchodów Dni Honorowych Dawców Krwi, nagrodzono członków klubu HDK PCK przy Szkole Policji w Słupsku najbardziej aktywni członkowie otrzymali wyróżnienie za aktywną działalność w Klubie. Wśród nich znalazła się pani Agnieszka Miklis-Kulpa, pedagog szkolny z ZSI i SMS.
Już na początku przyszłego roku pani Agnieszka przeprowadzi wśród uczniów akcję informacyjną na temat krwiodawstwa. Natomiast na przełomie zimy i wiosny w naszej szkole może się pojawić krwiobus, w którym krew będą mogli oddać pełnoletni uczniowie, a także nauczyciele i pracownicy.
Gratulujemy pani Agnieszce wyróżnienia i gotowości do niesienia pomocy innym.
Ze szkoły na komendę...
Uczniowie klasy policyjnej odwiedzili Komendę Miejską Policji w Słupsku, gdzie funkcjonariusze zapoznali ich z aktualnym systemem doboru do Policji. Młodzi adepci poznali również szczegółowy zakres zadań oraz strukturę organizacyjną jednostki.
Dodatkową atrakcją był pokaz tresury psa służbowego, który wzbudził ogromne zainteresowanie uczestników.
Była to cenna lekcja praktyczna, która przybliżyła uczniom codzienną służbę policjantów.
Czysto musi być!
Mimo niesprzyjającej aury, klasa 2B TW wraz z wychowawczynią, panią Natalią Bukowską, po raz kolejny wzięła udział w akcji Czysta Szkoła.
I choć wiatr sprawił, że niektóre odpadki trzeba było gonić, uśmiech nikomu nie schodził z twarzy.
Niezależnie od pogody, uczniowie naszych szkół dbają o to, by w naszej okolicy było czysto.
Sushi Koło
Kolejne zajęcia Sushi Koła za nami. Zwijanie rolek sushi idzie młodzieży coraz lepiej. Hosomaki, futomaki, uramaki nie są tylko tajemniczymi nazwami, ale powoli stają się rzeczywistością w postaci coraz piękniejszych rolek, a co najważniejsze smacznych rolek.
Nad doborem składników i ostatecznym wyglądem rolek czuwał opiekun Sushi Koła, trener Tadeusz Żakieta.
Dla tych, którzy chcą nauczyć się zwijać sushi przesyłamy zaproszenie na kolejne smaczne warsztaty. Spróbujcie i rolujcie.
Prezenty dla mamy i jej dzieci
Łóżko, telewizor, voucher na hurtowni fryzjerskiej, sprzęt fryzjerski, zabawki, kołdry, poduszki, pościel, ubrania dla dzieci, kosmetyki, artykuły drogeryjne, chemiczne i higieniczne, artykuły spożywcze i słodycze – to wszystko znalazło się w kilkudziesięciu paczkach, które przygotowali uczniowie ZSI i SMS. Nasze szkoły kolejny raz wzięły udział w przedświątecznej akcji Szlachetna Paczka.
Tym razem przygotowaliśmy prezenty dla młodej mamy, która samodzielnie wychowuje czteroletniego synka i dwumiesięczną córeczkę.
To były dla nas wszystkich niezwykłe dni. Uczniowie, ich rodzice, a także nauczyciele i pracownicy naszych szkół przynosili mnóstwo podarków, dla mamy i jej maluchów. Udało nam się zgromadzić wszystko, o co prosiła rodzina. Cieszymy się, że zbliżające się święta będą dla całej trójki czasem niezwykle radosnym.
Inicjatorkami akcji były panie: pedagog specjalny Marta Jasnoch-Brzeska i nauczycielka Natalia Hendrych.
Dziękujemy za hojność wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu naszej szkolnej Szlachetnej Paczki: uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom naszej szkoły. Wspólnie zrobiliśmy wielką rzecz!!!
Lodowisko zamiast ławki
Uczniowie klasy 3A TW wraz z wychowawczynią, panią Marią Lelakowską, w ramach integracji wybrali się na lodowisko w Redzikowie. Młodzież miała okazję działać zespołowo, ucząc pozostałych jazdy na lodzie. Było przy tym dużo zabawy, ale i wzajemnej nauki.
Uczniowie wraz z wychowawczynią miło spędzili czas z dala od biurka i ławek szkolnych.
Dajemy Dzieciom Siłę - lekcja on-line
Uczniowie kl. 1 PLO i 1 TW wzięli udział w lekcji online zorganizowanej przez Fundację „Dajemy Dzieciom Siłę”.
Wydarzenie miało charakter interaktywny - uczestnicy za pomocą telefonów komórkowych mogli wziąć udział w ćwiczeniu wprowadzającym. W trakcje lekcji uczniowie dowiedzieli się, jak reagować w sytuacji kryzysu psychicznego - własnego lub rówieśnika. Otrzymali ofertę pomocową centrum wsparcia dzieci i młodzieży oraz poznali zasady przydatne w kontakcie z telefonem zaufania.
Normalizowanie pojawiających się trudności, wzmacnianie wspierających postaw rówieśniczych oraz przełamywanie obaw związanych z sięganiem po pomoc to ważne elementy profilaktyki zdrowia psychicznego w naszej szkole.
Więcej o tym, gdzie szukać pomocy w sytuacjach kryzysowych, znajdziecie na tych stronach:
Świateczne inspiracje plastyków
Niezwykle oryginalną choinkę stworzyli uczniowie Liceum Sztuk Plastycznych im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku. tradycyjne drzewko zastąpili instalacją z... malarskich sztalug. Oczywiście choinka została ozdobiona bombkami i lamkami. Całość prezentuje się wyjątkowo pięknie i jest kolejnym dowodem na kreatywność naszej artystycznej młodzieży.
Natomiast przed wejściem na teren szkoły od strony ul. Przemysłowej zobaczyć można namalowaną szopkę. autorami tej pracy są nauczyciele LSP, panowie Sergiusz Powałka i Grzegorz Bożek oraz uczniowie. Gratulujemy wyobraźni i plastycznego talentu!
Konkurs na świąteczny plakat
Na pierwszym piętrze szkoły zobaczyć można galerię prac przygotowanych przez uczniów na konkurs na plakat bożonarodzeniowy w języku niemieckim „Wszystko wokół Gwiazdki w krajach niemieckojęzycznych”.
Młodzież zgłosiła sześć propozycji. Wszystkie są zachwycające, ale wygrać może tylko jedna praca. I to Wy zdecydujecie, który plakat zdobędzie tytuł najpiękniejszego.
Wystarczy, że na profilu ZSI na Instagramie wpiszecie numer najlepszej, Waszym zdaniem, pracy.
Zapraszamy do zabawy. Oglądajcie i głosujcie.
Wspólny trening z Pszczółkami
Uczniowie klasy 1 LO SMS pod opieką trenera Tadeusza Żakiety odwiedzili przedszkole gminne Bajka w Siemianicach w gminie Redzikowo. Młodzież została zaproszona przez dzieci z grupy Pszczółki. Uczniowie przeprowadzili z dziećmi zajęcia sportowe. Zabawy było co niemiara.
Bardzo serdecznie dziękujemy za zaproszenie i do zobaczenia już niebawem. Wiosną spotkamy się na stadionie przy ulicy Zielonej
Nasz absolwent z wystawą w LSP
W czwartek o godz. 12:30 w Galerii P25 Liceum Sztuk Plastycznych im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku przy ul. Przemysłowej 25 miała miejsce wystawa „Przepływ” autorstwa Antoniego Walasa.
To absolwent naszej szkoły, która ukończył w 2019 r., a w tym roku obronił tytuł magistra sztuki z malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, fotografią, muzyką i tatuowaniem. Głównym tematem jego malarstwa jest architektura modernistyczna, z której tworzy nierealne przestrzenie obrazujące zacieranie się pamięci i nostalgię.
Na wystawie został przedstawiony cykl rysunkowy, którego część stanowiła aneks o tytule ,,Przepływ” do jego dyplomu.
Do Berlina na jarmarki!
W mikołajki uczniowie naszej szkoły byli na wycieczce w Berlinie. Oprócz zwiedzania głównych zabytków stolicy Niemiec, mieli także okazję spędzić czas na trzech Jarmarkach Bożonarodzeniowych Zachwytom nie było końca! Niektórym udało się kupić świąteczne prezenty…
To był wspaniale spędzony czas!
Olimpiada - Na zdrowie
Amelia Kisiel, uczennica klasy 2B Liceum Sztuk Plastycznych im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku, uczestniczyła w etapie okręgowym XXIX Olimpiady Wiedzy o Żywieniu, która odbyła się pod hasłem: Zdrowie człowieka tkwi od pokoleń w tym, co ma w głowie i co na stole
Tematem przewodnim tegorocznej Olimpiady jest żywność wspierająca odporność. Trzymamy kciuki za Amelię.
Modele z naszej szkoły
Zuzanna Jaszul z klasy 3A Liceum Sztuk Plastycznych im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku, Anna Kula z klasy 3 OPW oraz Wojciech Ramotowski z klasy 2 OPW uczestniczyli w pokazie kolekcji ubrań Black Light autorstwa Moniki Surowiec.
Prezentacja kolekcji odbyła się w Teatrze Rondo. Pokaz został przygotowany w ramach stypendium Prezydenta Miasta Słupska w dziedzinie kultury.
Nasi uczniowie byli jednymi z kilkunastu modeli prezentujących niezwykłą kolekcję Moniki Surowiec. Gratulujemy Zuzannie, Annie i Wojciechowi.
Jak nasi uczniowie zaprezentowali się na scenie, możecie zobaczyć na zdjęciach dzięki uprzejmości portalu gp24. A o samym pokazie przeczytacie tutaj:
Link do artykułuJesteśmy w finale Licealiady
Rozgrywki grupowe SOM SPP w halowej piłce nożnej rozegraliśmy w pobliskiej hali elektryka.
Zaczęło się od trudnego meczu z gospodarzami. Ale rozkręcaliśmy się szybko. Z 10 punktami i bilansem bramek 18:3, zajęliśmy I miejsce i wywalczyliśmy awans do finału A, gdzie zagrają trzy najlepsze reprezentacje szkół ponadpodstawowych.
Wyniki:
SMS - ZS Elektryk 2:2
SMS - LO IV 5:0
SMS - Mechanik 5:0
SMS - LO II 6:1
Ostateczna kolejność:
1. SMS
2. LO II
3. ZS Elektryk
4. Mechanik
5. LO IV
Skład naszej drużyny: Mateusz Matyka, Kacper Skoczylas, Aleksy Winsztal, Hubert Goebel, Dawid Leśko, Aleks Ślusarczyk, Oliwier Konieczny, Krzysztof Świdroń, Kacper Pawłowski, Karol Oleszkiewicz, Krystian Żurowski, Dacjan Staranowicz i Mateusz Jałeczko.
Sportowców przygotował trener, pan Tadeusz Wanat
Ferie z matematyką! Zapisz się już dziś!
Uwaga maturzyści! Rozpoczynamy zapisy na Matematyczne Ferie 2025. Będzie to świetna okazja do wspólnych powtórek przed oficjalnym egzaminem dojrzałości.
Pamiętajcie, że tylko trening czyni mistrza, nie zwlekajcie. Czekamy na Was!
Link do formularza, gdzie można dokonać zgłoszenia:
Link do formularzaMasz pomysł... Budżet czeka!
Jeszcze tylko kilkanaście dni uczniowie naszych szkół mogą składać projekty do drugiej edycji Szkolnego Budżetu Obywatelskiego. Termin mija 20 grudnia.
Jeśli macie pomysł na to, jak można jeszcze zmienić naszą szkołę, wzbogacić ją o jakieś pomoce dydaktyczne, narzędzia, materiały, a może marzycie o tym, by zrealizować akcje/działania, które bezpośrednio będą skierowane do naszej społeczności szkolnej, to ten konkurs na projekt jest właśnie dla Was!
Propozycje do Szkolnego Budżetu Obywatelskiego można składać w sali 207. W razie pytań i wątpliwości pomocą służą panie Monika Skwarek oraz Maja Frąckowiak.
Dzień godności
Uczennice klasy 3A Liceum Sztuk Plastycznych im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku, pod opieką pedagog specjalnej pani Marty Jasnoch-Brzeskiej, wzięły udział w Powiatowym Dniu Godności Osób z Niepełnosprawnością, który odbył się w Domu Pomocy Społecznej w Machowinie.
Fantastyczna atmosfera udzielała się wszystkim gościom. Dziewczęta wspólnie z pensjonariuszami przygotowały kolorowe bransoletki, a także tworzyły piękne ozdoby świąteczne.
Martyna Kotowicz oczarowała wszystkich obecnych swym pięknym głosem podczas kilkuminutowego występu. Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tego pięknego wydarzenia
Kup kalendarz, pomóż zwierzętom!!!
Już jest!!! Pachnący drukarnią kalendarz na 2025 rok. Wasz, bo powstał dzięki zdjęciom, które uczniowie naszych szkół nadesłali na konkurs.
Kalendarz zawiera kilkanaście zdjęć Waszych zwierząt. Na fotografiach uwieczniliście psy, koty i konie. Wszystkie fotografie były wyjątkowe, gdyż przedstawiał naszych milusińskich w różnych sytuacjach. Teraz ich urodą może się zachwycić każdy. Bo każdy może kupić ten niezwykły kalendarz w cenie 45 złotych.
Pieniądze można wpłacać u pani Magdy Piniahy w sali nr 206.
Co ważne, wszystkie pieniądze uzyskane ze sprzedaży kalendarza trafią do OTOZ Animals oddział Słupsk, które zajmuje się ratowaniem życia bezbronnych i porzuconych zwierząt.
Kadeci w jednostce
Kadeci naszej szkoły gościli na zajęciach w koszarach 7 BOW. Młodzież doskonaliła swoje umiejętności pod okiem instruktorów z Batalionu dowodzenia.
Kadeci uczestniczyli także w pokazie współdziałania służb: wojska, policji i straży pożarnej podczas symulowanego napadu na jednostkę wojskową.
Dodatkową atrakcją dla kadetów klasy pierwszej było odwiedzenie Sali Tradycji JW 1872.
Mundurowi strzelali w Spartakiadzie
W ramach zawodów strzeleckich uczniowie klas mundurowych rywalizowali w strzelaniu w postawie stojącej na odległość 10 metrów z wykorzystaniem karabinka sportowego. Każdy z uczestników oddał 5 strzałów punktowanych, co maksymalnie mogło przynieść 50 punktów.
Wyniki klasyfikacji indywidualnej:
1. Ksenia Zaichenko (klasa 4PLO) – 49 pkt.
2. Sandra Zaborowska (klasa 4PLO) – 46 pkt.
3. Patrycja Grabowska (klasa 3OPW) – 45 pkt.
4. Oliwia Lewandowska (klasa 4PLO) – 45 pkt. (mniej dziesiątek)
Wyniki klasyfikacji drużynowej:
1. klasa 4PLO – 169 pkt.
2. klasa 3OPW – 167 pkt.
3. klasa 2OPW – 159 pkt.
4. klasa 3PLO – 158 pkt.
5. klasa 4OPW – 143 pkt.
6. klasa 1OPW – 139 pkt.
Aktualna klasyfikacja generalna Spartakiady po czterech konkurencjach:
1. klasy 3OPW i 4PLO – po 16 pkt.
2. klasa 2OPW – 12 pkt.
3. klasa 3PLO – 8 pkt.
4. klasa 4OPW – 6 pkt.
5. klasa 1OPW – 5 pkt.
Organizatorem zawodów i całej Spartakiady był pan Arkadiusz Herman.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zwycięzcom zaangażowania i świetnych wyników. Niebawem odbędzie się kolejna konkurencja. O szczegółach będziemy informowali.
Debata o hejcie
Uczniowie i nauczyciele rozmawiali o problemie hejtu, szczególnie w sieci.
Czym przejawia się dyskryminacja i nietolerancja? Jak budować świat bez nienawiści? Jak przeciwdziałać hejtowi? Na te i inne pytania próbowali odpowiedzieć uczestnicy panelu. W roli ekspertów udział w nim wzięły panie Ewelina Walczak i Marta Jasnoch-Brzeska oraz uczniowie klas 5 LSP i 5 TW. Spotkanie prowadziła pani Maja Frąckowiak.
Panel dyskusyjny odbył się w ramach IX edycji akcji Savoir vivre w ZSI i SMS.
Być jak Harry Potter
Uczniowie klas PLO, LSP, OPW i TW (w sumie siedem ekip) wzięli udział w finale Konkursu wiedzy i umiejętności ze świata Harry’ego Pottera. Zawodnicy musieli przygotować herby, wykonać zadania fizyczne i zręcznościowe, prawidłowo i szybko odpowiadać na pytania dotyczące książek i filmów o Harrym Potterze, ale również wykazać się spostrzegawczością oraz zdolnościami kulinarnymi podczas warzenia magicznych mikstur.
Z zadaniami najlepiej poradzili sobie Max Engel i Danuta Adamczak z pierwszej reprezentacji Liceum Sztuk Plastycznych im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku.
Drugie miejsce zajęła druga reprezentacja PLO w składzie: Julia Sandomierska i Daria Bieżuńska.
Na trzecim miejscu rywalizację zakończyli Igor Sitarz i Anna Jach, czyli pierwsza reprezentacja PLO.
Gratulujemy wszystkim zespołom, bo wszyscy zawodnicy byli zaangażowani i kreatywni. Dlatego też do wszystkich trafiły nagrody i upominki.
Organizatorami konkursu byli nauczyciele: Natalia Bukowska, Bartosz Chomicz, Marta Jasnoch-Brzeska i Maja Capar.
Finał konkursu był częścią wydarzeń andrzejkowych.
Zabawa kilku pokoleń
Kilkunastoosobowa grupa seniorów bawiła się na II Balu Seniora zorganizowanym przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Gośćmi byli m.in. słuchacze słupskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Machowinie, a także członkowie Związku Nauczycielstwa Polskiego.
Pomysłodawcami tego wydarzenia byli uczniowie klas 4 Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Słupsku, którzy pieniądze na organizację Balu zdobyli podczas Wieczoru Dobroczynności, brawurowo prezentując wówczas swoje taneczne umiejętności.
O dobrą zabawę seniorów zadbali też uczniowie klas PLO, OPW, Liceum Sztuk Plastycznych im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku, TW, i Liceum Psychologicznego. Opiekunkami młodzieży i współorganizatorkami były panie Marta Jasnoch-Brzeska i Natalia Hendrych.
Podczas Balu były wspólne tańce, śpiewy i artystyczne prezentacje, andrzejkowe wróżby, ale też konkursy i wielopokoleniowa zabawa.
Jeszcze raz okazało się, że muzyka, taniec i zabawa łączy wszystkie pokolenia!!!
Lekcja bez podręcznika - po niemiecku
W cyklu „Lekcja bez podręcznika” uczniowie klasy 5B LSP wcielili się na lekcji języka niemieckiego u pana Jacka Gryczki w rolę prelegentów i omówili najważniejsze informacje o ustroju politycznym Polski na podstawie przygotowanych w języku niemieckich prezentacji multimedialnych.
Cele zadania:
- systematyzacja wiadomości z zakresu wiedzy o społeczeństwie
- porównanie ustrojów politycznych krajów DACHL i Polski
- nauka leksyki poprzez opisywanie znanych pojęć i zjawisk w języku obcym
- kształcenie umiejętności sztuki prezentacji.
Zajęcia okazały się nie tylko bardzo wartościowe merytorycznie, ale również ciekawe z uwagi na odmienną niż zwykle formę.
Biofeedback - lustro dla mózgu już u nas
Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w szkolnym konkursie wiedzy. Konkurs odbędzie się 12.12 (czwartek) o godzinie 15: 05 na auli szkolnej. Organizatorką konkursu jest pani Monika Płuciennik
Tematyka zaś to lasy i gospodarka leśna, biologia zwierząt leśnych, sokolnictwo, kynologia, łucznictwo, sygnalistyka i kuchnia myśliwska.
Konkurs wiedzy o lesie
Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w szkolnym konkursie wiedzy. Konkurs odbędzie się 12.12 (czwartek) o godzinie 15: 05 na auli szkolnej. Organizatorką konkursu jest pani Monika Płuciennik
Tematyka zaś to lasy i gospodarka leśna, biologia zwierząt leśnych, sokolnictwo, kynologia, łucznictwo, sygnalistyka i kuchnia myśliwska.
Andrzejkowe obyczaje w ZSI i SMS
W naszej szkole miało miejsce szereg wydarzeń związanych ze staropolskim andrzejkowym obyczajem. Na początek zorganizowany został kiermasz ciast i owoców. Młodzież, nauczyciele i pracownicy mogli przebierać wśród słodkości, jak też owocowych sałatek przygotowanych pod czujnym okiem pani Natalii Hendrych. Na holu wróżki przepowiadały przyszłość, wprawiając tym samym zarówno w nieokiełznaną radość, jak i zastanowienie…. Zwieńczeniem tygodnia ze św. Andrzejem był Konkurs wiedzy i umiejętności ze świata Harry’ego Pottera oraz Noc horrorów, przegląd najstraszniejszych filmów, których akcja stawiała włosy na głowie. Młodzież oglądała filmy, na których można się bać, ale też śmiać. Czasu na sen raczej nie było…
Wszyscy świetnie się bawili i skoro świt powrócili do domów.
Organizatorami wydarzenia byli nauczyciele: Natalia Bukowska, Agata Kuśnierczak i Bartosz Chomicz.
Notariusze na naszej wystawie
W Galerii Liceum Sztuk Plastycznych im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku mieszczącej się w Centrum Handlowym Jantar w Słupsku odbyła się 15 edycja Dnia Otwartego Notariatu. Mieszkańcy mogli bezpłatnie porozmawiać z notariuszami na temat m.in. zabezpieczenia finansowego dla siebie i swojej rodziny. Tematyka udzielanych konsultacji obejmowała, np. tematy związane z dziedziczeniem, darowiznami czy sporządzaniem testamentu.
Cieszymy się, że mieszkańcy Słupska i regionu mogli przy okazji zobaczyć wystawę prac młodzieży z LSP. Tę przestrzeń przygotowaliśmy właśnie po to, by osoby odwiedzające CH Jantar mogły również obcować ze sztuką. Mamy nadzieję, że podobne wydarzenia będą tam organizowane regularnie. Ale niezależnie od tego zapraszamy mieszkańców w miasta i regionu do poznania efektów pracy uczniów naszej szkoły.
Warsztaty psychologiczne dla klas policyjnych
W naszej szkole dla klas policyjnych zorganizowano warsztaty psychologiczne, które miały na celu pomoc w radzeniu sobie ze stresem. Zajęcia teoretyczne i praktyczne, prowadzone przez panią psycholog Dorotę Chomczyk obejmowały szereg ważnych tematów związanych z zarządzaniem stresem, które są niezbędne w pracy służb mundurowych.
Wśród omawianych zagadnień znalazły się:
- teoretyczne podstawy stresu – uczniowie zapoznali się z mechanizmami stresu, jego przyczynami oraz wpływem na zdrowie psychiczne i fizyczne,
- techniki oddechowe i uważnościowe – uczestnicy warsztatów nauczyli się praktycznych sposobów na zmniejszenie napięcia i poprawę koncentracji w trudnych sytuacjach,
- trening progresywnej relaksacji mięśni – technika pozwalająca na świadome rozluźnianie mięśni, co może znacząco wpłynąć na obniżenie poziomu stresu,
- rozpoznawanie emocji w ciele – uczniowie nauczyli się, jak identyfikować fizyczne objawy emocji, co pozwala na szybszą reakcję w sytuacjach stresowych,
- model ABC emocji – podejście pomagające zrozumieć, jak nasze myśli wpływają na emocje i zachowanie,
- prowadzenie dziennika emocji – technika pomagająca w samoobserwacji i lepszym rozumieniu własnych emocji,
- wspierająca mowa wewnętrzna – nauczenie się, jak zmieniać negatywne myśli na bardziej wspierające i konstruktywne.
Ponadto uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach z jogi, które prowadził pan Iwo Bochat. Trening ciała i gimnastyka umysłu pozwoliły uczestnikom na głębokie wyciszenie i uzyskanie większej równowagi psychofizycznej. Joga, jako doskonałe narzędzie radzenia sobie ze stresem, pozwala na poprawę koncentracji, elastyczności ciała oraz spokoju wewnętrznego.
Pan Iwo Bochat jest doświadczonym instruktorem jogi, a jego warsztaty można śledzić na stronie:
Link do fanpageKoordynatorem całego przedsięwzięcia był pan Arkadiusz Herman, który zadbał o organizację i przebieg warsztatów.
Zajęcia te były nie tylko okazją do zdobycia nowych umiejętności, ale także do zrozumienia, jak ważna jest troska o zdrowie psychiczne, szczególnie w zawodach narażonych na stres.
Warsztaty kulinarne z dziczyzną w roli głównej
Uczniowie naszych szkół pod opieką pani Moniki Płuciennik udali się do Ośrodka Edukacji w Kawce. Tam wysłuchali wykładu dotyczącego problemów pożarów lasów i ochrony przeciwpożarowej terenów leśnych, który poprowadził pan Krzysztof Łunkiewicz, starszy specjalista Służby Leśnej do spraw ochronnych funkcji lasu z Nadleśnictwa Warcino.
Następnie wszyscy przenieśli się do kuchni, by gotować pod okiem mistrzyni kuchni, pani Wioletty Łysko. Nasi uczniowie poznali tajniki pracy z najzdrowszym mięsem - dziczyzną.
Ulepili około 250 pierogów, ale co to jest za ilość dla tak wyśmienitej grupy kilkunastu osób... Były śmiechy, żarty, wzorowa współpraca, a na koniec - degustacja.
Bardzo dziękujemy Nadleśnictwu Warcino oraz pani Wioletcie Łysko za cudownie spędzony czas i mnóstwo przekazanej wiedzy.
I już snujemy plany na kolejne takie terenowe zajęcia…
Agata Bartczak z wyróżnieniem
Agata Bartczak z wyróżnieniem
Uczennica Liceum Sztuk Plastycznych im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku, Agata Bartczak zdobyła wyróżnienie honorowe w ogólnopolskim konkursie na Layout, Okładkę i Szatę Graficzną „Szkoły Artystycznej”.
Na konkurs wpłynęło 60 prac z 12 szkół z całego kraju. Uczniowie LSP przygotowali 4 projekty. Komisja konkursowa przyznała trzy nagrody oraz jedno wyróżnienie. To ostatnie trafiło do Agaty Bartczak. Nauczycielem prowadzącym naszej uczennicy była pani Paulina Grosz.
Gratulujemy Agacie i pani Paulinie.
Więcej informacji o wynikach konkursu znajdziecie pod linkiem:
Link do artykułuPiszą o nas!
O sukcesie uczniów Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w zawodach strzeleckich o Puchar Dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych i Logistycznych przeczytać można również na stronie gp24.
Link do artykułuZawody strzeleckie o Puchar Dyrektora ZSMiL pod patronatem WCR
Na strzelnicy sportowej w Słupsku odbyły się zawody strzeleckie dla klas mundurowych ze słupskich szkół ponadpodstawowych . W zawodach wzięli udział kadeci z klas wojskowych, a także policyjnych i o profilu straży granicznej . Celem zawodów było rozwijanie umiejętności strzeleckich oraz kompetencji w zakresie obronności, a także kształtowanie postaw obywatelskich i militarnych.
Wyniki w rywalizacji indywidualnej przedstawiają się następująco:
Złoto - Patrycja Grabowska - ZSI Słupsk,
Srebro - Marcin Olewiński - Mechanik w Słupsku - Zespół Szkół Mechanicznych i Logistycznych,
Brąz - Adam Białożyński - Liceum Ogólnokształcące w Redzikowie,
Na podium w kategorii zespołowej, stanęli:
Złoto - Policyjne Liceum Ogólnokształcące w Słupsku,
Srebro - Zespół Szkół Mundurowych w Słupsku
Brąz - Liceum Ogólnokształcące im. Wacława Sierpińskiego
Dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.
Savoir vivre w sieci
W naszej szkole odbyły się wydarzenia w ramach IX edycji akcji „Savoir vivre w ZSI i SMS”. Jak co roku młodzież może pochwalić się swoją wiedzą z szeroko pojętego dobrego wychowania i odpowiedniego zachowania.
Działania w ramach akcji rozpoczęliśmy od warsztatu, którego tematem była „Kultura słowa na co dzień i w sieci”.
Celem zajęć był rozwój umiejętności komunikacyjnych między uczestnikami, rozmowy na temat kultury słowa, jak i przygotowanie wartościowych plansz w ramach kampanii informacyjnej dla szerszej społeczności szkolnej. Wizualnym efektem akcji była wystawa prac uczniów na I piętrze szkoły.
Poza tym zorganizowany został konkurs pt. „Kultura w wersach zaklęta”. Uczniów oceniało jury w składzie: panie Marta Jasnoch-Brzeska i Natalia Hendrych oraz uczennica Angelika Lacka.
Konkurs pozwolił młodym ludziom rozwijać zamiłowanie do literatury i sztuki słowa, na celu miał również kształtowanie wrażliwości na piękno języka i poezji.
Ponieważ młodzież zaprezentowała swoją twórczość na najwyższym i bardzo równym poziomie, jury postanowiło nie przyznawać miejsc i wyróżnień. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali natomiast drobne upominki.
Za organizację wydarzenia odpowiedzialne były panie: Maja Frąckowiak, Monika Skwarek i Natalia Hendrych.
#Dobremanieryofflineionline
Nauka szycia w technikum
Przyszli technicy weterynarii w ramach zajęć praktycznych i pod czujnym okiem pani Marty Malinowskiej poznali podstawowe narzędzia chirurgiczne, ćwiczyli umiejętności szycia chirurgicznego oraz wykonywali szybkie testy diagnostyczne w kierunku chorób zakaźnych i pasożytniczych. Te umiejętności przydadzą im się, gdy po ukończeniu szkoły będą chcieli pomagać zwierzętom i dbać o ich zdrowie.
Połowinkowe Szaleństwo!!!
Uczniowie wszystkich klas trzecich bawiły się na imprezie połowinkowej, która miała miejsce w restauracji „Stara pralnia” w Słupsku. Po wyśmienitej kolacji rozpoczęły się pląsy na parkiecie przy dźwiękach nowoczesnej muzyki. Dziewczyny w pięknych sukniach i chłopcy w garniturach z dumą prezentowali swoje umiejętności taneczne. Miło było popatrzeć na zupełnie inny niż zwykle wygląd uczniów, których na co dzień widzimy w strojach sportowych lub mundurach. Również nauczyciele świetnie się bawili, choć zerkali tu i ówdzie, czuwając nad spokojnym przebiegiem imprezy. Punktem kulminacyjnym szalonego wieczoru było losowanie ciekawych upominków, wśród których znalazły się zarówno luksusowe słodycze, dekoracyjne świece, czy markowe długopisy. Uczniowie po godzinie 24.00 powrócili do domów pełni wrażeń, nie mogąc doczekać się następnego, studniówkowego balu. Ale to dopiera za rok czy dwa lata…
Oto Najżyczliwsi Nauczyciele
Klaudia Kania, Tomasz Dymek i Dorota Chomczyk otrzymali Certyfikaty Najżyczliwszego Nauczyciela 2024 w ZSI i SMS. Tytuły i wyróżnienia otrzymali z okazji Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień.
Wyboru dokonali uczniowie naszych szkół podczas głosowania. Najwięcej głosów otrzymała pani Klaudia Kania, nauczycielka rzeźby i ceramiki artystycznej. Na drugim miejscu uplasował się pan Tomasz Dymek, nauczyciel m.in. historii, WOS i przygotowania wojskowego. Podium uzupełniła pani Dorota Chomczyk, psycholog.
Gratulujemy nauczycielom i dziękujemy uczniom za udział w głosowaniu.
Zostań dawcą szpiku!
Pełnoletni uczniowie naszych szkół, kadra, ale też mieszkańcy Słupska mogli się zapisać do bazy potencjalnych dawców szpiku. To wspólną akcja ZSI, SMS i Fundacji DKMS.
Dziękujemy tym, którzy zrobili pierwszy krok, by pomóc osobie chorej na nowotwór, jeśli okaże się jego bliźniakiem genetycznym.
Zmagania z Archimedesem
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Archimedes Plus z matematyki. Konkurs stanowi jedną z form rozwijania zarówno zainteresowań, jak i uzdolnień młodzieży, przyczynia się również do pogłębiania wiedzy z różnych dziedzin.
Cieszymy się, że uczniowie sprawdzają siebie na wielu płaszczyznach. Trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki!
Zbiórka dla zwierząt
Grupa 22 Dobrych Uczynków zebrała dary dla zwierząt ze słupskiego schroniska. Była to karma dla kotów i psów, w tym specjalistyczna dla szczeniąt i zwierząt starszych, ale też ręczniki, prześcieradła i koce. Zbiórka miała na celu wspomożenie rezydentów schroniska przed zbliżającą się zimą. Uczniowie Zespołu Szkół Informatycznych kolejny raz pokazali, ze dbałość o naszych braci mniejszych jest najlepszą egzemplifikacją człowieczeństwa, a ludzkie gesty przynoszą więcej satysfakcji tym, którzy darują od obdarowanych. Jednym słowem: akcja 22 Dobrych Uczynków sprawdza się w 100%!!!
Z wizytą w stadninie
Uczniowie klasy 1TW i ich nauczycielka Magdalena Piniaha uczestniczyli w zajęciach praktycznych w stadninie koni w Barnowie.
W programie były zajęcia dotyczące pokroju konia, czyli jego budowy zewnętrznej, pomiarów, wysokości w kłębie, a także wad pokroju.
Odwiedziny w stadninie możliwe były dzięki uprzejmości uczennicy z tej klasy Anieli Wojczuk, która opowiedziała o tym miejscu i koniach, udostępniła także zwierzęta i zaprezentowała sprzęt i akcesoria, które pomagają w utrzymaniu zdrowia i odpowiedniego wyglądu koni.
Wojskowa ekstraklasa
Kadeci uczestniczyli w szkolnym etapie organizowanej przez szefa Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji, międzyszkolnego turnieju wiedzy o Wojsku Polskim pod nazwą "EkstraKlasa Wojskowa".
W drugim etapie - wojewódzkim - szkołę reprezentować będą kadeci: Kacper Faranczak, Zofia Kaczmarek, Patrycja Grabowska oraz Jakub Macurek.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom, członkom komisji z WCR oraz gratulujemy zwycięzcom!!!
Warsztaty sokolnicze
Z okazji Światowego Dnia Sokolnictwa zorganizowane zostały warsztaty sokolnicze, w których udział wzięli między innymi uczniowie z naszej szkoły. Podczas teoretycznej części spotkania dowiedzieliśmy się o aspektach prawnych, warunkach utrzymywania ptaków, akcesoriach sokolniczych i biologii poszczególnych gatunków.
Potem przyszedł czas na część praktyczną w terenie, kiedy to można było podziwiać współpracę sokolnika i ptaka. Na koniec wszyscy mogli ogrzać się przy ognisku i zjeść pyszne kiełbaski.
Warsztaty zorganizowane zostały przez Komisję Sokolniczą w składzie Michał Topolewski, Monika Płuciennik, Łukasz Grzenkowski oraz Paweł Muzyka.
Do zobaczenia na kolejnych takich wydarzeniach!
Uczennice klas mundurowych w finale koszykówki
Uczennice Zespołu Szkół Informatycznych wzięły udział w finale koszykówki 3x3 w ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży, gdzie po emocjonujących i pełnych dramaturgii meczach zajęły ostatecznie czwarte miejsce.
Po jednym zwycięstwie i dwóch porażkach, do końca nasze dziewczyny walczyły o miejsce w strefie medalowej. Niestety, o końcowej klasyfikacji zadecydowały tzw. małe punkty, dokładnie zabrakło jednego celnego rzutu, aby stanąć na podium.
Naszą szkołę reprezentowały: Amelia Kądziela, Zofia Kaczmarek, Zuzanna Łepecka i Dominika Mularczyk z klasy 3OPW oraz Daria Bieżuńska z klasy 3PLO. Opiekę trenerską nad drużyną sprawował pan Arkadiusz Herman.
Serdecznie gratulujemy naszym zawodniczkom determinacji i ambicji w turnieju i życzymy kolejnych sukcesów sportowych.
Turniej Recytatorski w Szczecinie
W Szczecinie odbył się 29. Jesienny Turniej Recytatorskie „Romantycznie”. Wśród uczestników byli także reprezentanci naszej szkoły: Nikola Myszka z klasy 2A Psychologicznego Liceum Ogólnokształcącego i Katarzyna Machała z klasy 3A Liceum Sztuk Plastycznych oraz nauczyciel języka angielskiego Bartosz Chomicz.
W sobotę odbyła się druga, romantyczna część turnieju. Zobaczyć ją można, klikając w link:
https://www.facebook.com/share/v/14BvQY67Cv/
Stwórz logo miasta Słupska
Władze Słupska rozpisały konkurs na logo z okazji jubileuszu miasta. Zwycięska propozycja stanie się oficjalnym logotypem na cały jubileuszowy rok.
Słupsk prawa miejskie otrzymał dwukrotnie. Najpierw w 1265 roku z rąk księcia gdańskiego Świętopełka, a następnie w 1310 roku ten przywilej został nadany przez margrabiego brandenburskiego Waldemara. A to oznacza, że w 2025 roku miasto będzie świętowało 760- lub 715-lecie.
Z okazji roku jubileuszowego miasto ogłosiło konkurs na logo urodzinowych obchodów. Udział w nim mogą wziąć uczniowie wszystkich słupskich szkół. Projekt logotypu może być przygotowany w dowolnej technice rysunkowej i malarskiej lub innej artystycznej oraz za pomocą komputerowych programów do tworzenia grafiki wektorowej. Stworzyć go można indywidualnie lub w zespołach.
Prace można zgłaszać do 16 grudnia. Ogłoszenie wyników nastąpi jeszcze przed świętami. Regulamin konkursu wraz z potrzebnymi załącznikami dostępny jest na stronie miasta slupsk.pl.
Program motywacyjny SMS
Oskar Okoniewski z klasy 2 LO SMS zajmuje pozycję lidera po dwóch miesiącach nauki. Oskar uzbierał 169 punktów i minimalnie wyprzedza drugiego w klasyfikacji Wojciecha Jakusza z 8 SP SMS – 167 punkty. Na trzeciej pozycji Błażej Reszka z 1 LO SMS z 166 punktami.
Klasyfikacja TOP -10 po pierwszym miesiącu nauki:
1. Oskar Okoniewski (2 LO SMS) – 169 pkt.
2. Wojciech Jakusz (8 SP SMS) - 167 pkt.
3. Błażej Reszka (1 LO SMS) - 166 pkt.
4. Aleks Ślusarczyk (3 LO SMS) - 165 pkt.
5. Jan Gołojuch (7 SP SMS) - 165 pkt.
6. Filip Najda (7 SP SMS) - 163 pkt.
7. Hubert Hapka (2 LO SMS) - 162 pkt.
8. Miłosz Horodiuk (7 SP SMS) - 159 pkt.
9. Kryspin Bachul (7 SP SMS) - 153 pkt.
10. Amadeusz Bednarczyk (7 SP SMS) – 149 pkt.
W programie motywacyjnym bierze udział 60 uczniów z wszystkich klas Szkoły Mistrzostwa Sportowego.
Praktyczne zajęcia z bandażowania
Uczniowie klasy 2 Technikum Weterynarii uczestniczyli w zajęciach z bandażowania zwierząt. Celem lekcji było zapoznanie się młodzieży z rodzajami bandaży i technikami zakładania opatrunków.
Uczniowie nowe umiejętności najpierw przećwiczyli na sobie, a dopiero później na żywych zwierzętach . Wszystkim zależało, aby jak najlepiej opatrzyć zwierzaki, dlatego uczniowie dołożyli wszelkich starań, aby ich praca przyniosła jak najlepsze wyniki.
Praca Miesiąca w LSP
W tym miesiącu ogłaszamy nowości związane z Pracą Miesiąca!
Zapraszamy nie tylko naszych uczniów, ale także szkoły podstawowe ze Słupska i okolic do wzięcia udziału w naszym cyklicznym konkursie.
Cykl ma na celu aktywizację młodzieży w sferze artystycznej, pokazanie talentu młodych ludzi i ich ciekawych realizacji plastycznych.
Wystarczy wysłać zdjęcie pracy wykonanej na zajęciach plastycznych lub samodzielnie w domu wraz ze zgodą na udział w konkursie do ostatniego dnia danego miesiąca.
Wygrana praca wraz z autorem zostanie opublikowana na stronach naszej szkoły do wygrania także nagrody w postaci ciekawych przyborów plastycznych.
Gorąco zachęcamy!!!
Pracą miesiąca listopada okazał się "Sołtys" Marcela Łazarka z IV B, czyli autoportret trumienny inspirowany twórczością Leszka Sobockiego to kolejna Praca Miesiąca.
Powstała ona na zajęciach rysunku i malarstwa pod opieką pana Sergiusza Powałki, nauczyciela w Liceum Sztuk Plastycznych.
Gratulujemy Marcelowi niezwykłej wyobraxni i całkiem niezłego warsztatu.
Mikrobiologia w praktyce
Na zajęciach z pracowni diagnostycznej, prowadzonych przez Panią Monikę Płuciennik, uczniowie klasy 5 TW ćwiczyli pobieranie wymazów oraz posiewy mikrobiologiczne. Uczyli się wykonywania posiewów redukcyjnych, pracy z podłożem mikrobiologicznym i wykonywania antybiogramów.
W praktyce przekonali się na czym polega praca w laboratorium mikrobiologicznym i przećwiczyli wiedzę zdobywaną podczas lekcji i wycieczki do Zakładu Higieny Weterynaryjnej w Koszalinie.
Klasa policyjna w przedszkolu
Uczniowie klasy 3 PLO: Julia Sandomierska, Hanna Mordwiłko oraz Tomasz Roguszewski odwiedzili przedszkolaków. Podczas spotkania skupiono się na zasadach poprawnego przechodzenia przez pasy, lecz także był czas na wspólną policyjną rozgrzewkę oraz tańce. Inicjatorem wydarzenia była pedagog specjalny, pani Marta Jasnoch-Brzeska.
Kadeci w jednostce
Kadeci 2 i 3 klasy OPW byli gośćmi na zajęciach w Lęborskim Batalionie Zmechanizowanym naszej patronackiej jednostki 7. BOW. Uczniowie pod okiem specjalistów szkolili się z wykorzystaniem symulatora Śnieżnik.
Uczniowie wykonali strzelanie szkolne nr 1. Dla większości z nich był to pierwszy kontakt z bronią bojową. Widać, że młodzieży sprawiło to wiele radości . Dodatkowo kadeci doskonalili się udzielania pierwszej pomocy.
Bardzo dziękujemy JW4220 Lębork oraz naszemu patronowi – 7. BOW.
Dbamy o środowisko
Młodzież naszych szkół regularnie dba o czystość najbliższego otoczenia budynków przy ul. Koszalińskiej i Przemysłowej. Minimum raz w tygodniu uczniowie różnych klas wraz z opiekunami sprzątają śmieci, które inni zostawili w pobliżu szkół.
Niestety, za każdym razem zbierają kilka worków z odpadami. To najczęściej butelki, puszki, papiery i inne śmieci, które zamiast w koszu, znalazły się w trawie czy na parkingu.
Tym razem o czystość otoczenia budynku szkoły przy ul. Koszalińskiej zadbali uczniowie klasy 4SMS pod opieką trenera Tadeusza Wanata
Dama za grosik
Ogromnym zainteresowaniem uczniów cieszył się dwudniowy kiermasz "Dama za grosik", zorganizowany przez panią Natalię Hendrych. Była to już czwarta odsłona tej akcji w naszej szkole. Kupić można było odzież, obuwie i dodatki oraz biżuterię podarowaną przez uczniów i ich rodziców, a także nauczycieli i pracowników szkoły. Miłośnicy mody mogli znaleźć wyjątkowe bluzki, swetry, sukienki czy spodnie. I choć w ofercie przeważały propozycje dla pań, również i panowie mogli tam znaleźć coś dla siebie. Cały dochód z akcji został przekazany na leczenie Poli Kostrzewy, dwuletniej dziewczynki, która walczy z nowotworem. Uzbierano ponad 1600 złotych. Dziękujemy darczyńcom i dziękujemy nabywcom.
Żywa lekcja historii
W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości, do naszej szkoły zawitał Teatr Historyczny Chorągwi Komturstwa Gniewskiego, który zapoznał uczniów z historią XVII- wiecznej RP, tj. kulturą sarmacką i wojnami z sąsiadami.
Młodzież dała się porwać niesamowitym i barwnym opowieściom przeplatanych pokazami, podczas których mogła się przebrać w stroje z epoki. Wszystkim bardzo podobała się praktyczna forma obcowania z historią. Z pewnością powtórzymy to w przyszłym roku.
Zabezpieczanie XII Słupskiego Biegu Niepodległości
Uczniowie klas mundurowych z Zespołu Szkół Informatycznych z dumą wzięli udział w zabezpieczeniu XII Słupskiego Biegu Niepodległości, jako służby informacyjne. Mimo że był to dzień wolny, nasi uczniowie stawili się na trasie biegu i w trudnych warunkach atmosferycznych poświęcili swój czas, aby bezinteresownie wesprzeć organizację zawodów.
Dzięki ich zaangażowaniu i profesjonalnemu podejściu bieg przebiegł sprawnie i bezpiecznie. Serdecznie dziękujemy za ich wkład i postawę godną naśladowania!
Organizatorzy XII SBN ze Słupskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przekazali władzom naszej szkoły podziękowanie za udział młodzieży w tym wydarzeniu. Opiekunami uczniów byli panowie Arkadiusz Herman i Bartosz Pakuła.
Cieszymy się, że nasi przedstawiciele mogli pomóc organizatorom u uczestnikom biegu.
Nasi wygrali Bieg Niepodległości!!!
Drużyna z naszej szkoły wygrała 16. Pomorski Bieg Niepodległości w Wicku Morskim. To wydarzenie edukacyjno-sportowe miało na celu uczczenie rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz zachęcenie młodzieży do aktywnego świętowania tej ważnej uroczystości.
W tegorocznej edycji biegu wzięło udział 26 drużyn z województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego. Uczestnicy zmierzyli się w takich konkurencjach jak bieg na orientację, test historyczny, rzut granatem oraz sprawdzian umiejętności strzeleckich i wiedzy historycznej.
Z dumą informujemy, że zwycięzcami tegorocznego biegu zostali nasi uczniowie z klasy 2OPW: Hubert Rutkowski, Wojciech Ramotowski i Filip Szafrański.
Dzięki przygotowaniu przez pana Arkadiusza Hermana, drużyna wywalczyła pierwsze miejsce. Uczniom towarzyszył niezwykły duch rywalizacji, zespołowość i duma z reprezentacji szkoły. Należy też podkreślić zaangażowanie oraz wysokie umiejętności uczniów. Gratulacje dla uczniów i opiekuna!
Apel dla Niepodległej
Z okazji przypadającego 11 listopada Narodowego Święta Niepodległości w ZSI odbył się uroczysty apel. Wzięli w nim udział, obok władz szkoły i nauczycieli, uczniowie naszych szkół, głównie z klas 2 i 3 OPW.
Po odśpiewaniu Hymnu uczniowie poznali krótki rys historyczny dotyczący okresu odzyskiwania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Kulminacyjnym punktem był Apel Pamięci, podczas którego prowadzący wydarzenie pan Tomasz Dymek przywołał bohaterów walczących o odzyskanie przez Polskę niepodległości, zarówno żołnierzy różnych frontów, ale też polityków i działaczy społecznych. Przywołał też bohaterów walczących o wolność kraju w latach II wojny światowej oraz po jej zakończeniu, a także tych, którzy mają swój udział w dokonaniu przemian politycznych 1989 roku.
Zapraszamy na Dzień Otwartej Szkoły!
W czwartek, 14 listopada, odbędzie się Dzień Otwartej Szkoły w ZSI i SMS.
Jest to okazja do spotkania i porozmawiania z nauczycielami. Nauczyciele, którzy nie są wychowawcami, będą dostępni dla rodziców w godzinach 17:15-19:00.
Nauczyciele, którzy są również wychowawcami, będą dostępni dla rodziców uczniów z innych klas w godzinach zamieszczonych w poniższym harmonogramie.
Zachęcamy rodziców do wcześniejszego skontaktowania się z nauczycielami poprzez e-dziennik i umówienia się na spotkanie (pomoże to uniknąć oczekiwania na rozmowę z nauczycielem).
Tego dnia odbędą się również indywidualne spotkania wychowawców z rodzicami.
Rodzice, z którymi wychowawca będzie się tego dnia spotykał, otrzymają wcześniej zaproszenie na spotkanie.
Każdy rodzic może również skontaktować się z wychowawcą i poprosić o takie spotkanie.
Zapraszamy i liczymy na Państwa obecność.
Antyterrorystyczne szkolenie uczniów
Na zaproszenie Instytutu Bezpieczeństwa i Socjologii Uniwersytetu Pomorskiego w Słupsku nasi kadeci wraz z dyrektor ZSI, panią Moniką Stępnik oraz wychowawcą klasy, panem Tomaszem Dymkiem wzięli udział w Certyfikowanym Szkoleniu Antyterrorystycznym. Spotkanie prowadzili funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego (ABW).
Szkolenie miało na celu podniesienie poziomu świadomości i umiejętności reagowania na potencjalne zagrożenia. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z głównymi technikami antyterrorystycznymi oraz zagrożeniami, jakie ze sobą niesie ten niebezpieczny proceder.
Kosmiczne kompozycje plastyków
W miniony poniedziałek w Liceum Sztuk Plastycznych odbyły się kreatywne zajęcia na kompozycję abstrakcyjną. Ćwiczenia plastyczne na wyobrażenie kosmosu zostały przygotowane przez klasę IVB LSP na zajęciach rysunku i malarstwa. Żeby nie było nudno, do realizacji zadania uczniowie mieli farby świecące w świetle UV, które (co było do przewidzenia) znalazły się również na niektórych twarzach . Oprócz dobrej zabawy uczniowie mogli zaznajomić się z nowatorskimi technikami malarstwa i… „odlecieć w kosmos”…
Nasi na Turnieju Recytatorskim
Nikola Myszka z klasy 2A Psychologicznego Liceum Ogólnokształcącego i Katarzyna Machała z klasy 3A Liceum Sztuk Plastycznych oraz ich opiekun, nauczyciel języka angielskiego pan Bartosz Chomicz reprezentują nasze szkoły na 29. Jesiennym Turnieju Recytatorskim „Romantycznie”.
Prezentacje konkursowe odbędą się w piątek i w sobotę. Na niedzielę zaplanowano Koncert Galowy. Zanim jednak cała trójka wyjdzie na scenę, w wieczór poprzedzający rozpoczęcie turnieju, była okazja na spacer po Szczecinie.
Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów.
RESQL w naszej szkole
W minionym tygodniu gościliśmy w naszej szkole panią Lidię Makowską, przedstawicielkę innowacyjnego systemu RESQL wspierającego przeciwdziałanie przemocy wśród rówieśników
Pani Lidia zaprezentowała uczniom, jakie są rodzaje przemocy, jak ją rozpoznać, a przede wszystkim, jak jej przeciwdziałać.
Edukatorka spotkała się z młodzieżą wszystkich profilów naszej szkoły. Przeprowadziła tez ciekawe warsztaty dla nauczycieli. Mówiła o problemie przemocy szkolnej w różnych przejawach, zarówno fizycznych, werbalnych, jak i psychicznych.
Wizyta pani Lidii Makowskiej to dla szkoły nagroda za aktywność uczniów i nauczycieli, którzy na stronie RESQL musieli oddać odpowiednio dużo głosów, pokonując inne szkoły w naszym regionie i w całym kraju.
Przygotowania do Apelu Pamięci
W auli szkolnej, pod czujnym okiem nauczycieli historii trwają przygotowania kadetów 2 i 3 klasy OPW do uroczystego Apelu Pamięci z okazji 106 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość odbędzie się 9 listopada. W najbliższych dniach kadeci będą poznawać ceremoniał, by jak najlepiej zaprezentować się podczas apelu. Uczniowie każdego roku sumiennie przygotowują się do tego wielkiego dla każdego Polaka święta. Dzień 11 listopada 1918 roku przyniósł Polsce tak długo oczekiwana wolność, dlatego wszystkim tak bardzo zależy na należytym uczczeniu tej radosnej rocznicy.
Otrzęsiny klas pierwszych
Uczniowie pięciu klas pierwszych z naszych szkół: Liceum Sztuk Plastycznych, Technikum Weterynarii, Oddziału Przygotowania Wojskowego, Szkoły Mistrzostwa Sportowego i Psychologicznego Liceum Ogólnokształcącego, a także ekipa z 7 klasy Szkoły Podstawowej SMS wzięli udział w otrzęsinach.
Uczniowie zmierzyli się z kilkoma wyzwaniami. Musieli przygotować bananową potrawę, obrzydliwe jedzenie i wyciętą dynię, odpowiadali na pytania w quizie halloweenowym, zawijali ucznia na mumię na czas, wzięli udział w konkursie na najlepsze halloweenowe przebranie i szukali balonów na terenie szkoły.
Po wykonaniu wszystkich zadań i wyzwań okazało się, że I miejsce zajęli najmłodsi uczestnicy – uczniowie klasy 7 SP SMS. Tuż za nimi uplasowali się uczniowie klasy I LOMS i klasy 1 TW.
Otrzęsiny zorganizował Samorząd Uczniowski, którego opiekunem jest pan Tomasz Dymek wraz z pomysłowymi dziewczynami z klasy IIIA LSP, które swoimi strojami wniosły wiele uśmiechu na twarzach najmłodszych uczniów naszej szkoły.
Hołd złożony bohaterom
Dnia 31 października na parterze szkoły można było kupić przepyszne słodkości i przekąski, które uczniowie przygotowali pod okiem pani Natalii Hendrych. Na łasuchów czekały m.in. ciasta, babeczki, ciastka, galaretki, lizaki, napoje i popcorn. Wszelkie produkty opatrzone były przerażającym akcentem, jak np. gałki oczne zatopione w galaretce, ciasteczka ze straszną dekoracją oraz ciasta dyniowe o piekielnym smaku. Również „sprzedawczynie” przerażały swoim wyglądem! Po zjedzeniu smakołyków wszystkim udzielił się ponury, halloweenowy nastrój... ;) Natomiast, klasa IIB TW pod opieką pani Natalii Bukowskiej przygotowała dla uczniów i nauczycieli słodką niespodziankę. Zamiast typowego dla Halloween: „Cukierek albo psikus”, można było usłyszeć: „Cukierek i dobre słowo”.
Halloweenowe niespodzianki
Dnia 31 października na parterze szkoły można było kupić przepyszne słodkości i przekąski, które uczniowie przygotowali pod okiem pani Natalii Hendrych. Na łasuchów czekały m.in. ciasta, babeczki, ciastka, galaretki, lizaki, napoje i popcorn. Wszelkie produkty opatrzone były przerażającym akcentem, jak np. gałki oczne zatopione w galaretce, ciasteczka ze straszną dekoracją oraz ciasta dyniowe o piekielnym smaku. Również „sprzedawczynie” przerażały swoim wyglądem! Po zjedzeniu smakołyków wszystkim udzielił się ponury, halloweenowy nastrój... ;) Natomiast, klasa IIB TW pod opieką pani Natalii Bukowskiej przygotowała dla uczniów i nauczycieli słodką niespodziankę. Zamiast typowego dla Halloween: „Cukierek albo psikus”, można było usłyszeć: „Cukierek i dobre słowo”.
Zakładanie gipsu
Technicy weterynarii powinni umieć opatrzyć rany zwierząt. Dlatego młodzież z klasy 1 TW uczy się zakładania gipsu. Ta czynność, z pozoru prosta, wymaga jednak doświadczenia. I, właśnie dlatego uczniowie najpierw poznali teoretyczne podstawy, a potem sami założyli gips na rękach swoich koleżanek. Nad poprawnym wykonaniem zadań czuwała pani Magdalena Piniaha.
Wyszło całkiem nieźle, sami zobaczcie...
Wyjazd do laboratorium
Klasa 5 TW pod opieką pani Moniki Płuciennik odwiedziła Zakład Higieny Weterynaryjnej w Koszalinie. Uczniowie mieli możliwość poznać specyfikę pracy w takim zakładzie. Zwiedzili pracownie mikrobiologiczne, pracownię serologiczną i fizykochemiczną. Zapoznali się z tajnikami praktycznej pracy laboranta, tak ważnej z punktu widzenia badań diagnostycznych.
Wycieczka była bardzo pouczająca, a nasi przyszli technicy weterynarii przekonali się, że ich przyszła kariera może rozwinąć się w laboratoryjnym kierunku.
Wygrana olimpiada!!!
Uczennice ZSI wygrały Słupską Olimpiadę Młodzieży w tenisie stołowym! W turnieju brało udziałach 12 zespołów ze szkół średnich z naszego regionu. Nasze zawodniczki pewnie wygrały wszystkie swoje mecze, reprezentując wysoką formę i determinację w zawodach.
W zwycięskiej drużynie wystąpiły: Maria Pieniążek z klasy 1 OPW, Zofia Protas z klasy 1 LSP oraz Ksenia Zaichenko z klasy 4 PLO. Opiekę trenerską zespołu sprawował pan Arkadiusz Herman.
Zwyciężczynie będą teraz reprezentować naszą szkołę w zawodach wojewódzkich. Gratulujemy i życzymy dziewczynom kolejnych sukcesów sportowych!
Uwaga zwierzoluby
Jeśli chcecie, alby wasz pies, kot, chomik czy jakiekolwiek inne zwierzę, którym się opiekujecie, było gwiazdą kalendarza, weźcie udział w konkursie fotograficznym. Najwspanialsze 12 zdjęć ukaże się w kalendarzu na 2025 rok, który będzie można zakupić w naszej szkole. Całkowity dochód ze sprzedaży kalendarzy zostanie przeznaczony dla słupskiej organizacji wspierającej zwierzęta. Na ciekawe fotografie czeka pani Magdalena Piniaha (s. 206)
Zapraszamy serdecznie ;)
Poszukiwanie drogich kamieni
Na placu zabaw, przy wejściu do bloku, na drzewie… Wszędzie tam zostawiliśmy kamyki pomalowane przez panią Iwonę Matulewicz i jej uczniów. Pasja pani Iwony jest dobrze znana całej społeczności ZSI i SMS. To naprawdę wyjątkowe i prześliczne cacka!
W ramach promocji szkoły klasa 3 PLO wraz z wychowawczynią Panią Mają Capar rozniosła i ukryła kamyki na terenie miasta Słupska
Szczęśliwcy, którzy znajdą te cuda, będą mogli zachwycać się pięknem stworzonym przez naszych uczniów i nauczycieli.
Zachęcamy do wspólnych poszukiwań i przekazywania tych wyjątkowych dzieł dalej
Plastycy w Warszawie
Młodzież z klas II i III Liceum Sztuk Plastycznych im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku specjalizacji projektowania wnętrz wybrała się do Warszawy, by tam odwiedzić targi designu Ptak Warsaw Expo i wystawę Józefa Chełmońskiego w Muzeum Narodowym.
Na targach zupełnie przypadkiem nasi uczniowie spotkali architekta Krzysztofa Mirucia, który rok temu gościł w ZSI i LSP, a także wokalistę Michała Wiśniewskiego... Wystawa obrazów w Muzeum Narodowym okazała się nie lada gratką dla naszych plastyków. Wszyscy wyszli upojeni wyjątkowością dzieł malarza. Wycieczka, choć jednodniowa była bardzo udana. Uczniowie powrócili pełni niecodziennych wrażeń i pomysłów plastycznych.
Konferencja w Warcinie
Maja Włodarczyk oraz Maciej Żmuda-Trzebiatowski wraz z Panią pedagog specjalną Martą Jasnoch – Brzeska wzięli udział w konferencji naukowej poświęconej tematyce wolontariatu, która obyła się w Technikum Leśnym w Warcinie. Zabytkowy obiekt to dawny pałac Żelaznego Kanclerza Niemiec – Otto von Bismarcka.
Fantastyczna atmosfera tego miejsca sprzyjała nawiązywaniu nowych kontaktów. Było to bardzo wartościowe i cenne doświadczenie z uwagi na prężnie działający szkolny wolontariat. Z pewnością uczniowie wykorzystają podsłuchana wiedzę w swoich działaniach pomocowych.
Kiermasz Halloweenowy
Koszmarnie smaczne i upiornie piękne smakołyki czekać będą na każdego w najbliższy czwartek, 31 października, na parterze szkoły.
Straaaaaszny kiermasz przygotują uczniowie klas II A i II B Liceum Psychologicznego.
Zapraszamy serdecznie wszystkich odważnych, choć potrawy podobno będą zjadliwie…, a może…pełne jadu?1?! Przyjdź i przekonaj się sam ;)
Dziewczyny wygrały mistrzostwa!!!
Dziewczyny wygrały mistrzostwa!!!
Uczennice ZSI zwyciężyły w I Mistrzostwach Drużynowych Uniwersytetu Pomorskiego w Strzelectwie Sportowym!
Zawody odbyły się na strzelnicy klubu strzeleckiego Gryf Słupsk, gdzie pięć trzyosobowych drużyn rywalizowało ze sobą w zawodach strzeleckich. Każdy zawodnik z drużyny oddawał po 10 strzałów z karabinu pneumatycznego do tarczy na odległość 10 metrów z postawy stojącej.
Szkołę reprezentowały: Patrycja Grabowska z klasy 3 OPW i Sandra Zaborowska oraz Ksenia Zaichenko z klasy 4 PLO. Opiekę trenerską nad uczennicami sprawował pan Arkadiusz Herman.
Klasyfikacja końcowa wykonania:
1. miejsce – ZSI Słupsk
2. miejsce – ZSLiM Słupsk
3. miejsce – ZSA Słupsk
4. miejsce – UP Słupsk
5. miejsce – LO 2 Słupsk
Gratulujemy naszym uczennicom wspaniałych wyników i życzymy dalszych sukcesów sportowych.
Zbiórka dla hospicjum
1.088,72 zł – dokładnie tyle nasza szkoła przekazała Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Słupsku. Pieniądze zbierane były podczas kwesty, do puszki trafił też dochód z kiermaszu.
To była już druga zbiórka na rzecz słupskiego hospicjum. Rok temu zebraliśmy 714,70 zł. Jesteśmy jedyną szkołą w mieście i jedną z dwóch w regionie, w których w czasie kwesty na cmentarzach odbywają się też kiermasze szkolne na rzecz hospicjum.
Dziękujemy uczniom klasy 3A TW za przeprowadzenie zbiórki, uczniom klasy 3 PLO za pomoc w organizacji kiermaszu oraz pani Marii Lelakowskiej za opiekę nad młodzieżą i wsparcie podczas organizacji wydarzeń. Dziękujemy również wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły za datki na ten ważny cel.
Z przedszkolakami o bezpieczeństwie
Klasa 3 PLO razem z wychowawczynią pod kuratelą pani Mai Capar odwiedziła dzieci z grupy Morsy z Przedszkola Miejskiego nr 19 w Słupsku..
Młodzież przeprowadziła zajęcia z bezpieczeństwa, dotyczące przepisów ruchu drogowego oraz policyjnego treningu sportowego.
Każdy z uczestników został nagrodzony niespodzianką. Radości i uśmiechu dzieci nie było końca..
Takie dni pokazują, że warto robić coś dla innych bezinteresownie, a wdzięczność dzieci i ich radość jest bezcenna.
Warsztaty sokolnicze
Zapraszamy na warsztaty sokolnicze, które odbędą się dnia 16 listopada (w sobotę) przy ul. Nowowiejskiej 13 w Słupsku. Zajęcia zostaną podzielone na część teoretyczną i praktyczną. Część teoretyczna rozpocznie się o godzinie 9.00 i zakończy o 12.3012:30, a część pokazowa, która odbędzie się w terenie zaplanowana jest na godzinę 13.00
Liczba miejsc jest ograniczona, zatem spieszmy się, aby skorzystać z tej niecodziennej oferty pani Moniki Płuciennik, która wyjaśni wszystkie szczegóły. Zapisy trwają do 8 listopada. Dojazd we własnym zakresie. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy!!!
Liczenie bez kalkulatora
W naszej szkole odbył się turniej szybkiego liczenia bez kalkulatora. Wydarzenie to zakończyło obchody międzynarodowego święta - Dnia Mola
Uczniowie rozwiązywali zadania na aplikacji quizz. Kto poradził sobie najlepiej?
1. miejsce - Igor Sitarz, klasa 3 PLO
2. miejsce - Adrian Nowak, klasa 2 OPW
3. miejsce - Marcel Madajczak, klasa 2 OPW
Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę oraz gratulujemy naprawdę świetnych wyników!
Organizatorami wydarzenia były Panie Iwona Matulewicz i Pani Maja Capar oraz klasa 3 PLO.
Kiermasz - Dama za grosik
W połowie listopada odbędzie się czwarta edycja akcji „Dama za grosik”. Podczas kiermaszu będzie można kupić modowe perełki prosto z szafy.
Aby jednak akcja mogła po raz kolejny okazać się sukcesem, prosimy uczniów i ich rodziców o przewietrzenie swoich szaf i szafek. Z pewnością macie w nich sukienki, spodnie, spódnice, bluzki, swetry, topy, ale też buty i dodatki, których już nie nosicie, a które tylko zajmują miejsce. Przynieście je do szkoły, by dać im drugie życie. Z pewnością podczas kiermaszu znajdą się na nie chętni, którzy potem będą je nosić z radością przez kilka kolejnych sezonów.
Czekamy na modowe cudeńka nie tylko z damskich, ale też męskich kolekcji.
Ubrania i akcesoria można przynosić do 8 listopada do sali 202. Na dary czeka pani Natalia Hendrych.
Domki dla kotów
Na ostatnich zajęciach uczniowie z klasy 4 TW składali domki dla kotów. Przy okazji świetnej zabawy, uczniowie starali się, aby koty cieszyły się z wygodnych mieszkanek. Dzięki uprzejmości firmy FIGSY - słupskiego producenta tych kocich rezydencji - podopieczni fundacji będą rozpieszczeni.
Bananowe otrzęsiny
Drodzy Pierwszoklasiści! Już niedługo odbędą się Straszne Bananowe Otrzęsiny, a my mamy dla Was specjalne wyzwania!
Każda klasa musi przygotować:
1. Straszną lub śmieszną dynię – zaskoczcie nas swoimi rzeźbiarskimi umiejętnościami! Możecie stworzyć przerażające, upiorne twarze lub zabawne, komiczne wzory. Liczy się pomysł i wykonanie!
2. Upiorne bananowe danie – danie z bananów, które będzie wyglądało strasznie, ale jednocześnie musi być zjadliwe! Pokażcie swoją kreatywność w kuchni, ale pamiętajcie, że smak też ma znaczenie!
To wszystko, co musicie dla nas przygotować, reszta konkurencji pozostaje tajemnicą. Czekajcie ze zniecierpliwieniem i wyczekujcie swojego pamiętnego dnia! Przypominamy, że w otrzęsinach biorą udział tylko klasy pierwsze, więc to Wasza okazja, aby pokazać swoją klasową siłę i kreatywność.
Wasze prace zostaną ocenione, a na najlepszych czekają niesamowite nagrody! Czekamy na Wasze potworne dynie i przepyszne bananowe przysmaki!
Każda klasa proszona jest o wytypowanie 7-osobowego zespołu, który pojawi się 31 października na 5. i 6. godzinie lekcyjnej w sali 210 (aula).
NIE ZAPOMNIJCIE UBRAĆ HALLOWEENOWYCH KOSTIUMÓW (to też będzie oceniane). Do zobaczenia na otrzęsinach!
Wasz Bananowy Zespół
Dzień z wychowawcą
Uczniowie klasy 3A LSP w ramach „Dnia z wychowawcą” pod opieką pani Eweliny Walczak i pana Adama Pietrasa zrobili sobie wolne od zajęć szkolnych i wybrali się do słupskiego Multikina na film „Joker…” będący kontynuacją oskarowej adaptacji o podobnym tytule. „Joker” to psychologiczne studium zła rodzącego się w człowieku w dzieciństwie pełnym przemocy i niezaspokojonych pragnień. Następnie, po szybkim posiłku, uczniowie udali się do Parku Trampolin Jump SKY 2 w Bolesławicach, gdzie mieli okazję popisać się umiejętnościami sportowymi. Po krótkiej rozgrzewce wszyscy świetnie się bawili; jedni turlając się na ogromnej poduszce, inni rywalizując o tytuł najbardziej skoordynowanego uczestnika walk z miękkim lądowaniem. Wszyscy spróbowali też wysokich zjeżdżalni ze stromym zjazdem. Zmęczeni fizycznie i pełni pozytywnych wrażeń zakończyliśmy swój wygrany w konkursie „Dzień z wychowawcą”, który okazał się super odskocznią dla codziennych obowiązków szkolnych
Zajęcia praktyczne w Szkole Policji
Nasza szkoła już od kilkunastu lat współpracuje ze Szkołą Policji w Słupsku na podstawie podpisanego porozumienia mającego na celu kształtowanie postaw, zdobywanie wiedzy i umiejętności w zakresie organizacji bezpieczeństwa oraz kreowania pożądanego wizerunku Policji wśród uczniów klas policyjnych. Oprócz zagadnień nauczanych w szkole w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa, umożliwiamy uczniom realizacje zajęć praktycznych dotyczących różnych umiejętności policyjnych.
Tym razem nasi uczniowie ćwiczyli taktyczne umiejętności bezpiecznego posługiwania się bronią oraz sposoby poruszania się w pomieszczeniach przy wykorzystaniu atrap broni krótkiej. Ponadto przyszli adepci ćwiczyli musztrę zespołowa, a także formowanie kordonów i tyralier policyjnych z użyciem wyposażenia specjalnego. Nie zabrakło również zajęć praktycznych związanych z wykonywaniem podstawowych czynności na miejscu zdarzenia drogowego oraz podstawowych umiejętności kierowania ruchem drogowym.
Dzięki takim inicjatywom nasi uczniowie zdobywają nieocenione doświadczenie, które przybliża ich do podjęcia służby w Policji.
Wygrywamy w Tczewie
W ramach Pomorskiej Ligi Juniorów B1 w Tczewie nasz zespół pokonał miejscowego Gryfa 5-2. Po bezbramkowym remisie w pierwszej połowie, w drugiej nasz zespół pokazał bardzo dobra grę, pewnie pokonując rywala 5:2.
Debiut w lidze wojewódzkiej, okraszony asystą, zanotował dzisiaj Błażej Reszka. W bramce po raz pierwszy wystąpił Dominik Łuczkiewicz.
Gryf Tczew KS Gryf/SMS Słupsk 2:5 (0:0)
1-1 Hubert Kudlik - Kacper Szumko 56 min.
1-2 Hubert Wójcik - Dacjan Staranowicz 61 min.
1-3 Kacper Szumko - Hubert Hapka 75 min.
2-4 Kacper Szumko - Jakub Kotarski 90 min.
2-5 Dacjan Staranowicz - Błażej Reszka 91 min.
Skład KS Gryf/SMS Słupsk
Aleks Winsztal/75' (Dominik Łuczkiewicz), Kacper Szumko, Krzysztof Kobryn, Kacper Wereszczyński, Oskar Okoniewski, Hubert Kudlik, Hubert Wójcik , Hubert Hapka/75' (Jakub Kotarski ), Dacjan Staranowicz, Mateusz Gałek (46’ Alan Górski), Jakub Koleśnik/(46' Błażej Reszka )
Trenerzy: Adam Pietras, Piotr Gawiński
Warsztaty z germanizmami w tle
W naszej szkole gościliśmy Panią dr Mariolę Smolińską, kierownik Zakładu Filologii Germańskiej na Uniwersytecie Pomorskim w Słupsku, która wraz z Panem Jackiem Gryczką, nauczycielem języka niemieckiego, poprowadziła warsztaty o germanizmach w języku polskim dla uczniów klasy 1 TW pt. „Majstersztyk, kindersztuba, a może sztos i autoszrot?”.
Po krótkiej dyskusji i projekcji filmu na temat pożyczek z języka niemieckiego w polszczyźnie, uczestnicy warsztatów poszukiwali niemieckich wariantów zapożyczonych wyrazów, zastanawiali się nad znaczeniem poszczególnych elementów składowych rzeczowników złożonych oraz wzięli udział w quizie.
Warsztaty to początek współpracy między naszą szkołą a Zakładem Filologii Germańskiej Uniwersytetu Pomorskiego w Słupsku, ponieważ już zostaliśmy zaproszeni na kolejne wydarzenie, tym razem w murach słupskiej uczelni.
Za organizację wydarzenia odpowiadał Pan Jacek Gryczka.
Sztafetowe biegi przejałowe
Na terenie Lasku Północnego w Słupsku odbyły się biegi sztafetowe w ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży.
W słonecznej, jesiennej scenerii, na trudnej krosowej trasie, liczącej ok. 900 metrów, rywalizowali ze sobą uczniowie ze słupskich szkół średnich. Reprezentacja dziewcząt z naszej szkoły zajęła w zawodach wysokie, 6. miejsce, a reprezentacja chłopców – 8. miejsce. W sztafetowych biegach rywalizowało 12 szkół średnich z terenu Słupska, co podkreślało wysoki poziom sportowy tych zawodów.
Naszą szkołę w biegach reprezentowały uczennice: Zuzanna Łepecka (klasa 3 OPW), Amelia Kądziela (klasa 3 OPW), Zuzanna Bronk (klasa 4 PLO), Oliwia Lewandowska (klasa 4 PLO), Kinga Marzenta (klasa 4 OPW) oraz Agata Brach (klasa 2 OPW).
Drużyna chłopców z naszej szkoły to: Juliusz Kownacki (klasa 2A TW), Jakub Witek (klasa 3 PLO), Oskar Cejnóg (klasa 3 OPW), Sebastian Miś (klasa 3 OPW), Kaper Wielgosiński (klasa 3 OPW) oraz Hubert Rutkowski (klasa 2 OPW).
Opiekę trenerską nad naszymi sportowcami sprawował pan Arkadiusz Herman.
Gratulujemy wszystkim startującym uczennicom i uczniom osiągniętych wyników i życzymy kolejnych sportowych sukcesów!!!
Sukces Michaliny Cech
Michalina Cech z 3B LSP zdobyła wyróżnienie w konkursie ogólnopolskim „Portret 2024”. Na konkurs wpłynęło ponad 12 tysięcy prac! Prace powstały w tym roku na specjalności Fotografia artystyczna pod opieką pani Darii Elwart i Magdaleny Machnickiej. Nagroda to voucher o wartości 900 zł (zniżka) na I semestr szkoły fotografii.
Gratulujemy Michalinie i życzymy dalszych sukcesów!
Sukces juniorów młodszych
Kolejne zwycięstwo w lidze okręgowej B2 zanotowali nasi juniorzy z rocznika 2009 i młodsi. W Słupsku KS Gryf/SMS Słupsk pokonał Myśliwca Tuchomie 3:2. Kolejne trafienia zanotował na swoim koncie najlepszy strzelec ligowy Miłosz Cieszyński, który dwa razy umieścił piłkę w bramce rywali. Trzecią bramkę zdobył z rzutu karnego Błażej Reszka, po nabiciu piłki przez Miłosza Cieszyńskiego. Nasz zespół prowadził już 3:0, ale w końcówce kilka błędów spowodowało nerwową końcówkę spotkania.
Brawa dla całego zespołu za zwycięstwo w okrojonym składzie, bo bez zmienników.
KS Gryf/SMS Słupsk Myśliwiec Tuchomie 3:2 (1:0)
1:0 Miłosz Cieszyński - 1 min.
2:0 Miłosz Cieszyński - Błażej Reszka , 56 min.
3:0 Błażej Reszka - rzut karny, 59 min.
Skład KS Gryf/SMS Słupsk:
Aleksander Wojtanek, Sebastian Łopuszynski, Jakub Krumplewski, Jakub Stankiewicz, Wojciech Jakusz, Hubert Bożek, Błażej Reszka, Bartosz Kruk, Ksawier Fiodorow, Miłosz Cieszyński, Wiktor Kosecki.
Trenerzy: Adam Pietras, Piotr Gawinski
Trener bramkarzy: Zdzisław Lewandowski
Serce dla hospicjum
Gofry, ciastka i tosty można było kupić podczas kiermaszu pod hasłem Serce dla hospicjum. Całkowity dochód ze sprzedaży smakołyków przeznaczony został na rzecz słupskiego Hospicjum Miłosierdzia Bożego. Tylko jednego dnia udało się zebrać 600 zł.
Wcześniej wolontariuszki z puszką kwestowały w poszczególnych klasach. Ostateczna kwota znana będzie na początku listopada.
Akcję zbiórki w szkole przeprowadzili uczniowie klasy 3A TW wraz z wychowawczynią, panią Marią Lelakowską. W organizacji kiermaszu pomogli nam też uczniowie klasy 3 PLO.
Nowy zarząd Samorządu Uczniowskiego
Młodzież z naszych szkół wybrała przedstawicieli do Samorządu Szkolnego. W sumie uczniowie oddali 328 głosów. Wybory zdecydowanie wygrała Martyna Kotowicz z klasy 3A LSP (na zdjęciu), która zdobyła aż 171 głosów i została tym samym przewodniczącą Samorządu Szkolnego na najbliższy rok.
Ponadto do samorządu wybrani zostali: Elisa Claudot z klasy 3B TW, Amelia Kisiel z klasy 2B LSP, Juliusz Kowalski z klasy 2A TW, Konrad Skrzypkowski z klasy 2A TW oraz Lena Deszcz z klasy 2A TW.
Gratulujemy młodzieży, która otrzymała zaufanie uczniów z naszych szkół, i przez najbliższe miesiące będzie pracować z Samorządzie Szkolnym. Życzymy Wam powodzenia.
Nasze nauczycielki z nagrodami
W auli Szkoły Muzycznej w Gdyni wręczono ministerialne i kuratoryjne nagrody przyznane z Okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Nagrody ministra edukacji narodowej otrzymało 18 nauczycieli z województwa pomorskiego.
W tym gronie znalazły się cztery nauczycielki z naszej szkoły, panie: Maja Frąckowiak, Natalia Hendrych, Maria Lelakowska oraz Monika Skwarek.
Natomiast pani Marta Jasnoch-Brzeska otrzymała nagrodę pomorskiego kuratora oświaty.
Gratulacje dla naszych fantastycznych nauczycielek!!!
Nasi w reprezentacji...
Ogromny sukces dwóch uczniów klasy 7 SPMS. Jan Gołojuch oraz Maciej Kozłowski otrzymali powołanie do Reprezentacji Polish Soccer Skills. Uczniowie to nie tylko świetni sportowcy, ale też kulturalni, mili i koleżeńscy chłopcy, którzy sprawdzają się zarówno w pracy indywidualnej, jak też w rozgrywkach drużynowych.
Gratulujemy!!! Pękamy z dumy i życzymy sukcesów
Mamy pieniądze na nasze pomysły
W Centrum Inicjatyw Obywatelskich w Słupsku odbyła się uroczystość przekazania pieniędzy, jakie darczyńcy przekazali podczas III Wieczoru Dobroczynności. Wówczas swoje pomysły zaprezentowała m.in. młodzież z Liceum Sztuk Plastycznych oraz ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego.
Maturzyści ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego prosili o pieniądze na organizację wydarzenia tanecznego dla seniorów i wyjazd do Warszawy na mecz polskiej reprezentacji w piłkę nożną. Natomiast dziewczęta z Liceum Sztuk Plastycznych chcą realizować projekt Muralove, czyli stworzyć murale w miejscach, w których przebywają dzieci, ale też spełnić swoje marzenie, jakim jest wyjazd na spektakl do jednego ze stołecznych teatrów.
Udało się!!! Na pomysł SMS darczyńcy przekazali rekordową kwotę 9350 zł. Natomiast LSP otrzymało 5000 zł, a dodatkowe 4000 zł zadeklarowała prezydent Słupska Krystyna Danilecka-Wojewódzka, która kupiła obraz namalowany przez naszą uczennicę.
Gratulujemy naszej fantastycznej młodzieży pomysłów i czekamy na realizację projektów.
Brunon z brązowym medalem
Brunon Urbanowicz, uczeń klasy 1 LO SMS, wywalczył brązowy medal w Mistrzostwach Polski Młodzików w boksie, które odbyły się w Ciechocinku. Reprezentując klub SKB Energa Czarni Słupsk, walczył w wadze 66kg. Brąz mistrzostw Polski to największy dotychczas sportowy sukces naszego ucznia.
Wcześniej Brunon wygrał Mistrzostwa Wybrzeża w Człuchowie turniej Baltic Cup w Koszalinie oraz XIX Turniej Aleksego Antkiewicza w Słupsku i XXIII Turniej Srebrne Rękawice w Słupsku. W Turnieju o Puchar Prezesa Empegieka Jerzego Charzyńskiego w Braniewie był drugi.
Gratulujemy zdolnemu pięściarzowi i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy w ringu.
Biologiczne warsztaty z naukowcami
Uczniowie klas weterynaryjnych uczestniczyli w warsztatach przeprowadzonych w naszej szkole przez pracowników naukowych oraz studentów Koła Naukowego Fizjologów Zwierząt Oxygen Instytutu Biologii Uniwersytetu Pomorskiego w Słupsku.
Warsztaty prowadzone były w dwóch blokach tematycznych: „Potencjał adaptacyjny układu sercowo-naczyniowego oraz jego ocena“ i „Glistnik jaskółcze ziele“. Oba dotyczyły aspektów procesu wzmacniania zdrowia w populacji ludzkiej i spotkały się z dużym zainteresowaniem młodzieży.
Były ciekawe pytania, konkursy i nagrody dla najbardziej zaangażowanych i dociekliwych. Już nie możemy się doczekać następnego spotkania…
Anatomia w Technikum Weterynarii
Dzieje się w Technikum Weterynarii! Anatomia w praktyce, praca na preparatach mikrobiologicznych, barwienie samodzielnie wykonanych preparatów czy wprawki do podstawowych technicznych czynności - to tylko mały ułamek tego, czym zajmują się nasi uczniowie.
Wiemy, że praktyka jest najważniejsza, więc książki odkładamy na bok, podwijamy rękawy i działamy
Udział w konferencji Autyzm - krok naprzód
Pedagog specjalny z ZSI, Pani Marta Jasnoch-Brzeska, która wraz z uczniami wygłosiła wykład dotyczący neuroróżnorodności podczas II konferencji Autyzm – krok naprzód. To wyjątkowe wydarzenie miało miejsce w sobotę o godz. 9 i w niedzielę o godz. 8 w Słupskim Inkubatorze Technologicznym przy ul. Portowej 13B. Dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy występu.
Dziękujemy również uczniom ZSI - chłopcom z klasy 1 LO SMS oraz dziewczętom z klasy 2B Liceum Psychologicznego, którzy pod opieką pani pedagog Eweliny Lis pomagali w przygotowaniu dekoracji oraz organizacji tego wydarzenia.
Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego
10 października obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego, którego hasłem przewodnim w tym roku jest „Zdrowie psychiczne w pracy”. Uczniowie uczestniczyli w prelekcjach i warsztatach przybliżających metody dbania o zdrowie psychiczne, które jest nieodłącznym elementem prawidłowego funkcjonowania człowieka, szczególnie w świecie XXI wieku. Pani dyrektor Monika Stępnik wraz z innymi nauczycielami przedstawiła swoje sposoby na dobrostan psychiczny i podzieliła się spostrzeżeniami na temat wartości, jakie niesie ze sobą psychiczne zdrowie człowieka. No cóż ”Szlachetne zdrowie…”
Rzucanie granatami
W ramach Szkolnej Spartakiady Klas Mundurowych dnia 15 października odbyła się kolejna konkurencja drużynowa. Tym razem był to rzut granatem do celu.
W zawodach wzięły udział czteroosobowe zespoły z jednej klasy. Każdy zawodnik wykonał po 3 rzuty, poprzedzone rzutem próbnym wykonywane z odległości 20 m granatem RG–42SZ bez zapalnika, w pozycji stojącej do prostokąta 5 x 2 m z wykreślonym centralnie w nim prostokątem 2 x 1 m. Nad zawodami czuwał pan Arkadiusz Herman. Wszyscy zawodnicy wykazali się niezwykłym zaangażowaniem i precyzją w rzucie do celu.
Nasza Szkoła z Klasą
Panie Maja Frąckowiak i Monika Skwarek uczestniczyły w konferencji w Warszawie, która zainaugurowała kolejną edycję ogólnopolskiego programu Szkoła z Klasą. Nasza szkoła zakwalifikowała się do tego programu, jako jedna ze 100 placówek w całym kraju.
Tegoroczna edycja ma na celu zaproponowanie nauczycielkom i nauczycielom innowacyjnych metod pracy z uczniami, a wszystko po to, by wzmocnić odporność psychiczną dzieci i młodzieży.
Efektów uczestnictwa naszej szkoły w tym programie uczniowie będą mogli doświadczyć już niebawem.
Najlepsi ze złotymi pagonami
W Policyjnym Liceum Ogólnokształcącym w Słupsku odbyło się uroczyste wręczenie złotych pagonów uczniom klas policyjnych szczególnie się wyróżniającym na polu nauki i zachowania. Zwyczaj przyznawania złotych pagonów uczniom w ZSI jest szczególną formą uhonorowania osiągnięć wyjątkowo zdolnych i zdyscyplinowanych uczniów z klas policyjnych. Złote pagony licealistom wręczyła dyrektor słupskiego liceum policyjnego pani Monika Stępnik.
Złote pagony otrzymali:
Rodzice wyróżnionych uczniów otrzymali listy gratulacyjne.
Jesteśmy dumni z naszych uczniów, serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów oraz motywacji do zdobywania kolejnych osiągnięć!
Jesienna szkoła
Budynek ZSI przy ul. Koszalińskiej przybrał jesienne barwy. Pani Julita Rzeppka i jej uczniowie stworzyli kompozycje z dyń, jabłek, jarzębiny i siana. Trzeba przyznać, wyglądają pięknie.
Dziękujemy twórcom jesiennego wystroju za ich pomysł i za wykonanie kompozycji. Mamy nadzieję, że będzie zdobiła szkołę przez kilka kolejnych miesięcy.
Narodowe czytanie „KORDIANA”
Jak co roku, uczniowie ZSI wzięli udział w Narodowym Czytaniu klasyki literatury polskiej, tym samym wpisując się w cykl ogólnopolskiej imprezy promującej największe dzieła naszej historii literatury. W roku 2024 cała Polska czytała na forum dzieło Juliusza Słowackiego „Kordian”. W Słupsku Narodowe Czytanie zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna. Swoją wyjątkową umiejętnością recytatorską popisały się uczennice klasy IIIA Liceum Sztuk Plastycznych: Julia Kordulewska, Katarzyna Machała oraz Zuzanna Jaszul pod kuratelą pani Eweliny Walczak. Każda z dziewczyn miała do odegrania fragment dzieła Słowackiego. Uczennice wykazały się niezwykłą zdolnością aktorską, czym zachwyciły publiczność Słupska zebraną przed słupską Basztą Czarownic.
Zapraszamy na wywiadówki
W czwartek, 5 września, odbędzie się zebranie rodziców i wychowawców poszczególnych klas. Poniżej znajdą Państwo informację o godzinie rozpoczęcia spotkania i sali, w której wychowawcy będą czekać na rodziców.
Co ważne, rodzice uczniów klasy 7 szkoły podstawowej oraz 1 klas szkół średnich, zapraszamy o godz. 16.15 najpierw do auli, czyli sali 210, która znajduje się na drugim piętrze w budynku przy ul. Koszalińskiej. Tam odbędzie się krótkie spotkanie zapoznawcze, w którym uczestniczyć będą nauczyciele i pedagodzy. Następnie rodzice uczniów z poszczególnych klas przejdą do wyznaczonych sal.
Natomiast rodzice uczniów z klas starszych spotykają się z wychowawcami według poniższego harmonogramu.
Podczas zebrania omówione zostaną najważniejsze tematy dotyczące organizacji roku szkolnego. Będzie też można porozmawiać z wychowawcami na indywidualne tematy dotyczące uczniów.
Zapraszamy i liczymy na Państwa obecność.