Dodano 01.02.2023

Próby poloneza

Drodzy maturzyści, Pani Ewelina Walczak zaprasza Was na próby poloneza, które odbywają się 2 razy w tygodniu- w poniedziałki od 17:00 do 18:00 oraz w czwartki od 16:00 do 17:00. Próby odbywają się w auli szkolnej. Można przyjść z osobą towarzyszącą spoza szkoły, ale osoby bez partnera też nie zostaną bez pary!

Dodano 31.01.2023

Pomagamy!

Zapraszamy na kiermasz smakołyków (ciasta, babeczki, tosty), który odbędzie się już w czwartek, 2 lutego, na długich przerwach na parterze. Środki, które uda nam się zebrać wspomogą leczenie małego Leo- 9-miesięcznego chłopca zmagającego się z nowotworem. Ponadto w czwartek od godziny 11:30 do 12:15 uczennice kl. I PLO przeprowadzą zbiórkę charytatywną chodząc po klasach i zbierając środki do puszki.

Wiemy, że Leo z mamą odwiedzą nas w czwartek osobiście, więc będzie to świetna okazja do poznania małego bohatera.

Zachęcamy do pomagania!

Dodano 31.01.2023

Ferie dla ósmoklasistów

Za nami ferie dla ósmoklasistów w ZSI i LSP! Warsztaty malarskie, sokolnictwo, strzelanie do tarczy, techniki zakładania kajdanek, chwyty obezwładniające, zajęcia artystyczne, projektowanie robotów, projektowanie wymarzonego pokoju, warsztaty ceramiczne i modelowanie w programie 3D- nasza oferta była naprawdę szeroka! Dziękujemy wszystkim ósmoklasistom za obecność, a naszym uczniom i nauczycielom za zaangażowanie. Zapraszamy do galerii!

Dodano 31.01.2023

Gramy z największą orkiestrą świata!

Nasi uczniowie grali w niedzielę z największą orkiestrą świata! Młodzież z ZSI i SMS kwestowała na ulicach Słupska wspierając Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Dziękujemy za Wasze dobre serca, zaangażowanie i poświęcony czas!

Dodano 30.01.2023

Ferie z maturzystami

Nasi maturzyści nie tracili czasu i podczas ferii wspólnie uzupełniali swoją wiedzę przed maturą z matematyki. Fajnie, że byliście i razem mogliśmy intensywnie popracować nad Waszym celem. Trzymamy kciuki, nie zwalniajcie tempa, przed Wami ostatnia prosta!

Dodano 30.01.2023

Literacki SMS

Drodzy, mamy nadzieję, że wypoczęliście podczas ferii i z nową energią wracacie do codziennych obowiązków. Dziś chcielibyśmy Was zaprosić do udziału w konkursie „Literacki SMS - poezja i proza na 160 znaków”. By wziąć udział w konkursie wystarczy napisać literacką wypowiedź składającą się ze 160 znaków (ze spacjami) w formie złotej myśli, wiersza, rady, sentencji, przestrogi. Treść SMSów musi dotyczyć szeroko rozumianej egzystencji np. codzienności, sfery uczuć, systemu wartości. Wszystkiego, co wiąże się z hasłem: skąd przychodzimy? kim jesteśmy? dokąd zmierzamy?

Termin zgłaszania prac- 4.03.2023 r. Po szczegółowe informacje dotyczące wysyłania prac prosimy zgłaszać się do P. Justyny Witek.

Dodano 13.01.2023

Natalia Surma w Młodzieżowej Radzie Miasta Słupska

W słupskim ratuszu odbyła się uroczystość zaprzysiężenia Radnych Młodzieżowej Rady Miasta Słupska V kadencji. Wśród 23 młodych radnych, którzy zostali wybrani w głosowaniu, znalazła się nasza uczennica Natalia Surma! Młodzież złożyła ślubowanie w sali sesyjnej ratusza.

Natalio, gratulujemy i życzymy wielu wspaniałych pomysłów i zrealizowanych projektów!

Dodano 13.01.2023

Marsz na orientację

Uczniowie kl. 1 OPW- Marcel Jarząb, Zosia Kaczmarek i Amelia Kądziela, wzięli udział w swoim pierwszym marszu na orientację. Mimo debiutu, nasi uczniowie znaleźli wszystkie punkty kontrolne i zmieścili się w wyznaczonym limicie czasowym. Imprezę zorganizował Włóczykij Rumia, a trasy biegły po malowniczych terenach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

Gratulujemy!

Dodano 12.01.2023

Stypendia Zuzanny i Jakuba Martyny

Nasi uczniowie Zuzanna oraz Jakub Martyna otrzymali stypendia od wójta gminy Kobylnica.

Jakub Martyna- zawodnik TS Gryf Słupsk. Zdaniem Jakuba najlepszymi zawodami w sezonie 2022 był turniej XII Zukovia Judo Cup (I miejsce), ponieważ żeby wygrać musiał zmierzyć się z przeciwnikami dużo silniejszymi fizycznie oraz bardziej doświadczonymi.

Zuzanna Martyna- zawodniczka TS Gryf Słupsk. Zdaniem Zuzi jej największym osiągnięciem tego roku było 3. miejsce w eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i udział w tych zawodach. Najbardziej wymagającymi zawodami był Wielkanocny Copenhagen Judo Cup w Kopenhadze. Mimo że zajęła w nich 12. miejsce, miała okazję zmierzyć się z zawodnikami z 16. krajów.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Dodano 12.01.2023

Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2023 - nowe informacje!

Po otrzymaniu pełnych danych znamy więcej informacji o Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2023. Jak już wiecie, Technikum ZSI zajęło III miejsce w województwie pomorskim. Jesteśmy też najlepsi w Słupsku! Jako jedna z dwóch słupskich szkół, nasze Technikum znalazło się również w rankingu szkół olimpijskich 2023.

Ponadto w klasyfikacji liceów województwa pomorskiego znalazły się nasze Liceum Sztuk Plastycznych im. S. I. Witkiewicza oraz Medyczne Liceum Ogólnokształcące. Brawo!

Pozycja w rankingu zależy od kilku czynników, przede wszystkim wyniku egzaminów maturalnych oraz sukcesów uczniów danej szkoły w ogólnopolskich olimpiadach przedmiotowych, a także olimpiadach międzynarodowych. W przypadku techników uwzględnia się także wyniki egzaminów zawodowych, a w przypadku szkół dwujęzycznych – wynik z egzaminu z języka obcego na poziomie dwujęzycznym. Ranking jest tworzony przez trzy obiektywne grupy: dyrektorów Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych, przewodniczących komitetów głównych olimpiad przedmiotowych i rektorów uczelni.

Tak znaczące sukcesy osiągamy dzięki pracy i konsekwencji. Cieszymy się, że nasze nieszablonowe myślenie i odwaga w podejmowanych decyzjach przekłada się na najwyższy poziom kształcenia.

Dodano 12.01.2023

Wizyta w Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce

Za nami kolejna ciekawa wizyta w Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce! Uczniowie, mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, wykazali się hartem ducha i dzielnie znosili wszelkie niedogodności pod czujnym okiem instruktorów i opiekunów. Zostało im to jednak wynagrodzone, ponieważ poza nowo nabytymi umiejętnościami z survivalu i szlifowaniem wcześniej nabytej wiedzy (szkolenie strzeleckie na symulatorze Śnieżnik, podstawy kwalifikowanej pierwszej pomocy, szkolenie z łączności), uczniowie zostali ugoszczeni na stołówce wojskowej z żołnierzami, gdzie mieli okazję posmakować wojskowej zupy, co było niewątpliwie nowym doświadczeniem.

Dziękujemy!

Dodano 12.01.2023

Pani Monika Skwarek laureatką ogólnopolskiego konkursu!

Jak już informowaliśmy, nasza nauczycielka matematyki P. Monika Skwarek przeszła do II etapu konkursu „Kierunek- innowacja 2022” organizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Celem tego konkursu jest promocja i wspieranie działalności innowacyjnej szkół. Nauczycielka przygotowała materiał na temat swojej innowacji, którą prowadziła w klasach maturalnych. Innowacja nosiła tytuł „MATura w świecie InstagraMA” - PROGRAM INNOWACYJNY DLA UCZNIÓW KLAS MATURALNYCH WŁĄCZAJĄCY DO NAUKI MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE JAKO CODZIENNE ŹRÓDŁO WIEDZY I INSPIRACJI DO DZIAŁANIA.

Miło nam poinformować, że wyborem komisji konkursowej Pani Monika została jedną z dwunastu laureatek spośród nauczycieli szkół ponadpodstawowych z całego kraju!

Kryteria oceny pracy konkursowej obejmowały: zastosowanie nowatorskich rozwiązań, oryginalna forma opisu działalności innowacyjnej, innowacyjny pomysł na wykorzystanie w działalności innowacyjnej narzędzi cyfrowych, techniczna prezentacja opisu.

Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się w auli głównej Politechniki Gdańskiej.

Pani Moniko, wielkie gratulacje!

Dodano 12.01.2023

III miejsce Technikum ZSI w Pomorskim Rankingu Techników Perspektywy 2023

Drodzy, chcemy podzielić się z Wami wspaniałą wiadomością! Podobnie jak przed rokiem, Technikum ZSI znalazło się w czołowej trójce Pomorskiego Rankingu Techników Perspektywy 2023. Tegoroczne zaszczytne III miejsce zdobyliśmy dzięki naszym zdolnym uczniom oraz wielkiemu zaangażowaniu nauczycieli i rodziców.

Na sukces ZSI składają się wysokie noty w olimpiadach, bardzo dobre wyniki z matur z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych oraz świetna zdawalność egzaminów zawodowych.

- To wielki sukces. Tym wyróżnieniem zostali nagrodzeni zarówno uczniowie, którzy są ambitni i odważni, jak i nauczyciele i rodzice, bez których zaangażowania i motywacji nasza młodzież nie osiągnęłaby tak znaczących sukcesów- mówi Pani Dyrektor Monika Stępnik.

Tę dobrą wiadomość przekazali szkole studenci Samorządu Politechniki Gdańskiej.

Dodano 12.01.2023

Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus z Matematyki

Mamy wyniki 35. edycji Olimpiady Wiedzy Archimedes Plus z matematyki. W naszej szkole startowało jedenastu odważnych matematyków w dwóch kategoriach wiekowych.

Najwięcej punktów - 64 - zdobyła Julia Nowak z klasy 4 A LSP. Drugie miejsce w szkole zajął Maciej Bogdziewicz z klasy 4 C TW z łączną liczbą punktów 60.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

Dodano 10.01.2023

Maja Stanulis laureatką konkursu

Znamy wyniki konkursu fotograficznego i plastycznego „Bioróżnorodność i Georóżnorodność regionu Środkowego Pomorza” zorganizowanego przez Instytut Biologii i Nauk o Ziemi, Akademię Pomorską w Słupsku, Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Projekt Aktywna Akademia.

Wyborem komisji laureatką konkursu w kategorii Praca plastyczna - Szkoła Ponadpodstawowa została nasza uczennica kl. I OPW Maja Stanulis.

W tym roku w konkursie udział wzięło ponad 80 osób. Jak mówią organizatorzy: „Wybór najlepszych prac był bardzo trudny, gdyż po mistrzowsku utrwaliliście na zdjęciach i obrazach piękno oraz różnorodność naszego regionu”.

Prace zostaną zaprezentowane szerszemu gronu odbiorców podczas planowanej wystawy w murach Akademii Pomorskiej.

Maju, gratulujemy!

Dodano 09.01.2023

Roboty Lego Spike

Podczas lekcji informatyki uczniowie klasy 6 budowali i programowali roboty Lego Spike zakupione w ramach programu Laboratoria przyszłości. Młodzi sportowcy, według instrukcji budowania w aplikacji, zbudowali inteligentny rower, który rejestruje zużycie energii silnika oraz kąt nachylenia rampy.

Dodano 05.01.2023

Ferie z ZSI i LSP!

Zespół Szkół Informatycznych i Liceum Sztuk Plastycznych im. S. I. Witkiewicza w Słupsku zapraszają uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych do wspólnego spędzenia ferii! Przygotowaliśmy szeroką ofertę i mnóstwo atrakcji.

Terminarz ferii:

 • Liceum Sztuk Plastycznych - 16.01.2023, godzina 10:00-12:00 oraz 17.01.2023, godzina 10:00-12:00 - warsztaty „Kompozycja i kolor w malarstwie na podstawie martwej natury”. Prosimy o przyniesienie swoich pędzli, ołówków i innych przyborów do malowania (prowadzi Grzegorz Bożek, lokalizacja - ul. Przemysłowa 25, Słupsk);
 • Technikum Weterynarii - 23.01.2023, godzina 10:00-12:00 - Sokolnictwo - wprowadzenie teoretyczne i nauka obycia z ptakiem (prowadzi Monika Płuciennik, lokalizacja - ul. Koszalińska 9, Słupsk);
 • Oddział Przygotowania Wojskowego - 24.01.2023, godzina 10:00-12:00 - strzelanie do tarczy na auli (turniej z nagrodami), pokaz musztry, mundurów, sprzętu, możliwość zrobienia sobie zdjęcia w mundurze (prowadzą Tomasz Dymek i Bartosz Pakuła, lokalizacja - ul. Koszalińska 9, Słupsk);
 • Policyjne Liceum Ogólnokształcące - 24.01.2023, godzina 12:00-14:00 - techniki zakładania kajdanek i chwyty obezwładniające (prowadzi Arkadiusz Herman, lokalizacja - ul. Koszalińska 9, Słupsk);
 • Olimpiada Zwolnieni z teorii, grupa Regionalni - 24.01.2023, godzina 12:00-14:00 - „Nad morzem fajnie jest”. Zajęcia artystyczne, malowanie wspólnie obrazów inspirowanych artystami malującymi pejzaże morskie. W trakcie zajęć przypomnienie historii ogólnej i historyjek morskich (prowadzą uczniowie z Olimpiady Zwolnieni z teorii - grupa Regionalni, lokalizacja - ul. Koszalińska 9, Słupsk);
 • „Laboratoria przyszłości” - I etap projektowania: 25.01.2023, godzina 10:00-12:00; II etap projektowania: 27.01.2023, godzina 12:00-14:00 - Za pomocą klocków Lego Mindstorms będzie można zaprojektować, zbudować i zaprogramować swojego własnego robota. Do wyboru 5 robotów: Charlie, Tricky, Blast, M.V.P oraz Gelo. Za pomocą tego zestawu można zaprogramować, żeby robot grał w minigolfa, na perkusji, w kręgle, piłkę nożną czy strzelał. Również będzie można układać klocki Lego Spike Prime, za pomocą których można zbudować oraz zaprogramować: inteligentny rower, maszynę CNC, krokomierz, sejf czy wózek dostawczy. Liczba miejsc ograniczona! Decyduje kolejność zgłoszeń (prowadzi Alina Salnik, lokalizacja - ul. Koszalińska 9, Słupsk);
 • Zajęcia matematyczne - 25.01.2023, godzina 12:00-14:00 - „Ferie z matematyką” (prowadzi Piotr Gumienny, lokalizacja - ul. Koszalińska 9, Słupsk);
 • Olimpiada Zwolnieni z teorii, grupa Regionalni - 25.01.2023, godzina 12:00-14:00 - „Legendy z Regionalnymi” - spotkanie rozpocznie się od wspólnego przeczytania wybranej legendy, a następnie przejdziemy do wykonania zadania artystycznego związanego z nią (prowadzą uczniowie z Olimpiady Zwolnieni z teorii - grupa Regionalni, lokalizacja - ul. Koszalińska 9, Słupsk);
 • Liceum Sztuk Plastycznych - 26.01.2023, godzina 10.30-12.00 - zajęcia „Wnętrze moich marzeń”. Każdy z uczestników stworzy projekt wymarzonego pokoju. Prosimy o przyniesienie wymiarów ścian swojego pokoju oraz zdjęć (prowadzi Julita Rzeppka, lokalizacja - ul. Przemysłowa 25, Słupsk);
 • Liceum Sztuk Plastycznych - 26.01.2023, godzina 12:00-14:00 - warsztaty ceramiczne, szkoła zapewnia materiały (prowadzi Klaudia Kania, lokalizacja - ul. Przemysłowa 25, Słupsk);
 • Liceum Sztuk Plastycznych - 27.01.2023, godzina 10:00-12:00 - Blender - modelowanie w programie 3D (prowadzi Katarzyna Filipczak, lokalizacja - ul. Przemysłowa 25, Słupsk).

Spotykamy się przy wejściu głównym do budynku. Obowiązują zapisy telefoniczne pod nr: 59 8456070 lub mailowe: sekretariat@zsi.slupsk.pl do 12 stycznia 2023 r. Wszystkie zajęcia są bezpłatne.

Zapraszamy!!!

Dodano 05.01.2023

Klasa I OPW w pełnym umundurowaniu

Przedstawiamy naszą klasę I OPW w pełnym umundurowaniu. Uczniowie prezentują się świetnie. Życzymy samych najlepszych stopni i noście swoje mundury z dumą!

Dodano 05.01.2023

Asystentka naszego PSYchologa

Nasza Pani psycholog Kamila Rudnik przyprowadziła do gabinetu swoją asystentkę Benonę. Goldenka zajęła całą przestrzeń swoimi zabawkami i sierścią, ale przede wszystkim- chętnie nawiązywała relacje z naszymi uczniami.

Dodano 04.01.2023

Olimpiada Zwolnieni z Teorii- kolejny etap!

Z radością informujemy, że nasi uczniowie tworzący projekty Dog_Mind, Kanapa oraz Regionalni przeszli do kolejnego etapu Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Uczniom serdecznie gratulujemy, a opiekunkom: P. Monice Skwarek oraz P. Natalii Hendrych dziękujemy za innowacyjne podejście do nauczania i wspieranie młodych w rozwijaniu kompetencji przyszłości.

Przed naszymi uczniami stoją nowe wyzwania i ekscytująca przygoda, jaką jest realizacja własnego projektu społecznego. Jeśli ukończą swój projekt w Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii, otrzymają tytuły finalistów oraz międzynarodowy certyfikat zarządzania projektami wydany przez PMI ATP.

Trzymamy kciuki!

Dodano 03.01.2023

Połowinki klas 3

Uczniowie wszystkich klas 3: 3 PLO, 3 TW, 3 OPW, 3 LSP i 3 LOSMS wzięli udział w tradycyjnej imprezie wieńczącej półmetek nauki na tym poziomie edukacyjnym, czyli w połowinkach.

Uroczystość odbyła się w restauracji Felix w Słupsku. W organizację wydarzenia od wielu tygodni włączyli się zarówno rodzice, jak i uczniowie. Wszyscy zadbali o najmniejsze szczegóły imprezy- pyszne jedzenie, muzykę, wystrój i piękne kreacje. Młodzież bawiła się wyśmienicie, a różnorodność profili, na jakich uczy się na co dzień nie przeszkodziła w integracji. Jak sami mówią- szkoda, że tak krótko.. ;)

Dodano 03.01.2023

Wizyta w słupskim schronisku

Drodzy, już w środę (4.01) na długich przerwach grupa Kanapa ze Zwolnionych z teorii organizuje sprzedaż tostów.

Kwota zebrana podczas kiermaszu będzie przeznaczona na zorganizowanie strefy relaksu w naszej szkole.

Dodano 02.01.2023

Kiermasz w ZSI

Drodzy, już w środę (4.01) na długich przerwach grupa Kanapa ze Zwolnionych z teorii organizuje sprzedaż tostów.

Kwota zebrana podczas kiermaszu będzie przeznaczona na zorganizowanie strefy relaksu w naszej szkole.

Dodano 22.12.2022

Jasełka

Dziś w naszej szkole świąteczna atmosfera! Przed nami Boże Narodzenie- czas uśmiechu i nadziei. W auli szkolnej mieliśmy przyjemność obejrzeć piękne Jasełka.

Zapraszamy do galerii!

Dodano 22.12.2022

"Laboratoria przyszłości"

Nasza szkoła bierze udział w programie „Laboratoria przyszłości”. Celem inicjatywy jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. W ramach programu szkoła otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 30 000 zł. Dzięki niemu we wrześniu 2022 r. zakupione zostało następujące wyposażenie z katalogu wyposażenia podstawowego i dodatkowego: drukarka 3D z akcesoriami i filamentami, mikrokontroler z czujnikami i akcesoriami, stacja lutownicza, sprzęt audio-video (aparat fotograficzny z funkcją nagrywania z akcesoriami, oświetlenie do realizacji nagrań, mikrofon kierunkowy z akcesoriami, gimbal), mikroskop, laptop Lenovo, teleskop i in. (pełna lista na plakacie).

Te innowacyjne narzędzia będą udostępniane do wykorzystania na każdym etapie edukacyjnym, na wszystkich rodzajach zajęć edukacyjnych oraz podczas zajęć pozalekcyjnych tak, aby uczniowie mogli realizować własne projekty i przedsięwzięcia. Sprzęt audio-video posłuży przez cały rok szkolny w realizacji różnego typu wydarzeń z życia szkoły takich jak akademie, przedstawienia, a także na zajęciach dodatkowych, kołach zainteresowań oraz w przygotowaniach do konkursów.

„Laboratoria przyszłości” to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Dodano 22.12.2022

Matematyczne ferie

Serdecznie zapraszamy maturzystów z naszej szkoły do zapisów na Matematyczne Ferie. Listy chętnych zbieramy do 5.01.2023 r.

Link do zapisów

Zespół nauczycieli matematyki

Dodano 21.12.2022

Ćwiczenia praktyczne w CSMW

Nasze klasy I, II i III OPW uczestniczyły w ćwiczeniach praktycznych w Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce. Tym razem wzięliśmy udział w zajęciach na systemie szkolno-treningowym do broni strzeleckiej Śnieżnik. Konkrety? Rozkładanie i składanie karabinka szturmowego, ładowanie magazynka nabojami oraz wykonanie strzelania na tym systemie. Podobało nam się!

Dodano 21.12.2022

Zajęcia sportowe dla przedszkolaków

Nasz uczeń Mateusz Jarząbek reprezentował szkołę i przeprowadził zajęcia sportowe dla dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 23 „Promyczek” w Słupsku. Było aktywnie, z pomysłem i z uśmiechem. Zarówno maluchy, jak i my liczymy na dalszą owocną współpracę.

Pomysłodawcą wydarzenia była nasza pani pedagog specjalna P. Marta Jasnoch-Brzeska, koordynatorami nasi trenerzy- P. Tadeusz Żakieta i P. Marcin Rusakiewicz, zaś Mateusz Jarząbek świetnie przeprowadził to spotkanie!

Dodano 20.12.2022

Spotkanie na kole psychologicznym

Podczas ostatniego spotkania na kole psychologicznym uczniowie mieli okazję ozdobić pierniki, napisać „List do przyszłości” oraz złożyć życzenia Młodzieży. Zobaczcie sami.

Dodano 20.12.2022

Aktywna tablica

Miło jest nam poinformować, że nasza szkoła przystąpiła do Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020-2024 – „AKTYWNA TABLICA”. W ramach udzielonego wsparcia finansowego zostały zakupione dla szkoły dwie tablice multimedialne.

Teraz mamy już sześć takich pomocy dydaktycznych. To nieocenione wsparcie zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów. Tablice umożliwiają odtwarzanie obrazu z komputera, ale możemy również po nich pisać (palcem lub odpowiednim pisakiem).

Dzięki nowym technologiom uczymy się jeszcze efektywniej. Cieszymy się, że kształcimy się w szkole podążającej za nowymi rozwiązaniami, bo takie monitory to wciąż rzadkość!

Dodano 16.12.2022

Nasza szkoła w zimowej odsłonie

Zapraszamy do galerii!

Dodano 15.12.2022

Szkolny Festiwal Explory

Za nami Szkolny Festiwal Explory. Celem festiwalu jest rozbudzenie zainteresowań naukowych młodzieży, poszerzanie ich wiedzy oraz rozwijanie naukowych pasji. Założeniem konkursu jest wybranie i nagrodzenie najlepszych projektów naukowych, a także wspieranie ich autorów na dalszej drodze rozwoju. W konkursie wzięły udział następujące innowacje i prace badawcze:

Oliwia Lewandowska przedstawiła „Wizualizator przeciągów obrazowany przez przepływ powietrza gaszącej świeczki”- opiekun P. Alina Salnik;

Agata Grędecka opowiedziała „Jak fizyka pomaga ratować niemowlęta”- opiekun P. Olha Afanasieva. Obie uczennice przeszły do kolejnego etapu konkursu. Gratulujemy!

W jury festiwalu zasiadły Panie: Lidia Cymek i Magdalena Piniaha.

Dodano 14.12.2022

Wycieczka do Berlina

Nasze klasy 2ALSP, 4ATW oraz 4ALSP wybrały się na wycieczkę do Berlina. Oprócz Jarmarku Bożonarodzeniowego, który udało nam się odwiedzić, zobaczyliśmy też Reichstag, Bramę Brandenburską, Plac Paryski, Pomnik Żydów zamordowanych w czasie II wojny światowej, Aleję Unter den Linden, Wyspę Muzeów oraz Alexanderplatz z wieżą telewizyjną.

Pomimo niesprzyjającej aury było dużo śmiechu i pozytywnej energii.

Opiekunami naszych uczniów byli: P. Maria Lelakowska, P. Alina Salnik oraz P. Bartek Chomicz.

Dodano 14.12.2022

Szlachetna paczka

W tym roku nasza szkoła wzięła udział w akcji Szlachetna Paczka. W zbiórkę zaangażowani byli nasi nauczyciele i uczniowie. Udało nam się zebrać wszystkie dary, które były wypisane na liście potrzebującej rodziny- mamy i 21-letniej córki z porażeniem mózgowym. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i otwarte serca.

Inicjatorem zrobienia paczki w naszej szkole była Pani Marta Jasnoch-Brzeska, a koordynatorkami zbiórki były Panie Marta Jasnoch-Brzeska oraz Maria Lelakowska.

Dodano 14.12.2022

W poszukiwaniu maturalnych inspiracji...

Poszukiwania maturalnych inspiracji z języka polskiego zaprowadziły uczniów z klas 4APLO oraz 4AMLO w ramach realizowanej innowacji na zajęcia edukacyjne do naszego niezwykłego Muzeum Pomorza Środkowego. Tegoroczni maturzyści wraz z klasą 3ALSP pod opieką Pani Mai Frąckowiak oraz Pani Marty Jasnoch-Brzeskiej uczestniczyli w nietuzinkowej lekcji muzealnej zatytułowanej „Witkacy nieoczywisty”. Podczas spotkania młodzież dowiedziała się wiele o życiu i twórczości tego wszechstronnego artysty- malarza, rysownika, fotografa, dramatopisarza, powieściopisarza, filozofa, wreszcie teoretyka i krytyka sztuki. Oprócz dzieł Witkacego powstałych w ramach działania Jednoosobowej Firmy Portretowej S. I. Witkiewicz, z którą artysta jest najczęściej kojarzony, maturzyści poznali także jego pejzaże, rysunki, fotografie, czy nawet próby filmowe.

Dodano 14.12.2022

Konkurs "Zwierzęta w obiektywie"

Kochani, organizujemy konkurs fotograficzny pn. „Zwierzęta w obiektywie”. Zdjęcia w formie pliku jpg należy przesyłać do 30.01.2023 roku na adres zwierzetawobiektywie2023@wp.pl.

Prosimy o podpisanie pliku imieniem, nazwiskiem oraz klasą. Wykonujemy zdjęcie zwierzęcia, nie musi to być nasz pupil.

Najlepsze i najpiękniejsze prace zostaną nagrodzone i zawisną w naszej szkole.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o zgłaszanie się do P. Magdy Piniaha.

Dodano 13.12.2022

Z Sienkiewiczem przy kawie

Tegoroczni maturzyści z klas 4APLO i 4AMLO wytrwale realizują innowacyjne zajęcia z języka polskiego prowadzone przez Panią Maję Frąckowiak.

W ramach kolejnej literackiej odsłony uczniowie poznawali sylwetkę Henryka Sienkiewicza oraz jedną z jego wybitnych powieści historycznych „Potop”. Gdzie najlepiej zacząć przygodę? Pod pomnikiem Henryka Sienkiewicza, jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w mieście. Postawiono go w 1960 roku według projektu Krystyny Trzeciak. Fundatorami byli słupscy rzemieślnicy. W ten sposób uczcili 650. rocznicę uzyskania przez Słupsk praw miejskich. Ciekawostką jest fakt, że pomnik powstał w miejscu, w którym przed 1945 rokiem stał pomnik Otto von Bismarcka, premiera Prus i kanclerza Rzeszy w latach 1862-1890. Niektórzy twierdzą, że pomnik Sienkiewicza ma ten sam cokół, który służył pomnikowi Bismarcka.

Dalsza część tej nietypowej lekcji odbyła się w kawiarni, w której przy gorącej herbacie i czekoladzie młodzież przypominała sobie dzieje Kmicica i Oleńki oraz cechy sienkiewiczowskich powieści.

To była twórcza powtórka maturalna!

Dodano 13.12.2022

Świąteczny kiermasz

Nie masz pomysłu na świąteczny prezent? Znajdziesz go w Zespole Szkół Informatycznych! Prace plastyczne, podkładki pod kubki, ozdoby na choinkę, bransoletki, kartki świąteczne… To wszystko i wiele więcej czekać będzie na Was już 19 grudnia podczas świątecznego kiermaszu w ZSI. Jesteśmy do Waszej dyspozycji od 11:00 do 14:00 w holu na parterze (Słupsk, ul. Koszalińska 9). Zebrane podczas kiermaszu środki przekażemy na cel charytatywny.

Zapraszamy serdecznie!!!

Dodano 12.12.2022

Próbne matury

Próbne matury czas start! Dziś o godzinie 9:00 rozpoczęliśmy od języka polskiego (poziom podstawowy). Przed nami jeszcze język angielski (pp i pr), matematyka (pp i pr), język polski (pr), fizyka (pr), historia sztuki (pr), WOS (pr), geografia (pr), biologia (pr), chemia (pr) i historia (pr). Trzymamy za Was kciuki!!!

Dodano 09.12.2022

Warsztaty terenowe

Przedstawiciele klas 1 OPW, 4 PLO i 4 SMS oraz studenci z koła naukowego Terra wzięli udział w warsztatach terenowych zorganizowanych w ramach współpracy ZSI/SMS i Instytutu Biologii i Nauk o Ziemi AP w Słupsku. Obszarem zajęć były Żuławy Wiślane oraz Mierzeja Wiślana. W trakcie wyjazdu uczniowie zapoznali się z obsługą urządzeń GPS, poszukiwali pod Marzęcinem najniżej położonego miejsca w Polsce, zwiedzili kanał-przekop przez Mierzeję Wiślaną oraz odbyli pieszą wędrówkę do ujścia Wisły.

Dodano 09.12.2022

Dzień Świątecznego Swetra

Szkolna grupa Ucznia zdolnego serdecznie zaprasza do obchodów Dnia Świątecznego Swetra. Renifery, Mikołaje, śnieżynki, elfy, bałwany, pingwiny, choinki… jeśli masz w domu sweter ze świątecznym motywem, to właśnie 13 grudnia we wtorek będzie świetna okazja do wyciągnięcia go z dna szafy i zaprezentowania na szkolnych korytarzach.

Zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników naszej szkoły do wzięcia udziału w zabawie. Dzielcie się swoimi zdjęciami w kolorowych sweterkach w komentarzach pod postem na FB.

Razem poczujmy magię zbliżających się świąt!

Dodano 08.12.2022

Wizyta w 7 BOW

W ramach naszej współpracy z 7 Brygadą Obrony Wybrzeża po raz kolejny odwiedziliśmy tę jednostkę. Tym razem uczniowie kl. I i II OPW wzięli udział w szkoleniu z B.L.O.S. (broń, lufa, otoczenie, spust), czyli utrwalali zasady bezpieczeństwa w tych czterech obszarach. Ponadto szkolili się w celowaniu i strzelaniu przy wykorzystaniu trenażera strzeleckiego TCW-97 CYKLOP. Młodzież ćwiczyła także składanie i rozkładanie broni oraz trenowała łączne czynności do strzelania (składanie się do strzału, przyjmowanie postaw strzeleckich, celowanie). Cenna wiedza praktyczna, lubimy to!

Dodano 08.12.2022

Profilaktyka jest ważna!

Uczniowie klasy 3 TW i 2 B LSP uczestniczyli w spotkaniu edukacyjno-profilaktycznym mającym na celu szerzenie profilaktyki przeciwnowotworowej i naukę badania piersi. Serdecznie dziękujemy Paniom: Dorocie Hrynkiewicz, Małgorzacie Rojewskiej oraz Urszuli Słowikowskiej, które podzieliły się swoim doświadczeniem i przekazały młodzieży ogrom wiedzy w tym temacie.

Podziękowania składamy również na ręce Pana Andrzeja Sapińskiego - Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Janusza Korczaka w Słupsku za współpracę przy organizacji warsztatów.

Nad całością natomiast czuwała Pani Monika Skwarek wraz z rodzicami uczniów kl. 3 TW.

Dodano 08.12.2022

"Bursztynowa Przystań"- podsumowanie zbiórki

W listopadzie w naszej szkole zorganizowana została zbiórka dla dzieci z hospicjum „Bursztynowa Przystań” w Gdyni. Nasi uczniowie przez cały miesiąc mogli przynosić najpotrzebniejsze rzeczy dla najmłodszych z hospicjum: m.in. pampersy, kaszki, kremy, mydła. Dziękujemy za zaangażowanie wychowawcom i uczniom, a w szczególności klasom: 1 PLO, 1 OPW, 3 ALSP, 3 PLO, 3 TW, 4 CTW, 4 BLSP, 2 B LSP oraz P. Magdzie z sekretariatu.

Zbiórka zorganizowana została przez szkolny klub wolontariusza pod opieką P. Marii Lelakowskiej.

Dziękujemy za Wasze dobre serca.

Dodano 28.11.2022

Matematyka z Mikołajem w ZSI i SMS 2022

Gry planszowe to miła odskocznia od codzienności. Pozwalają usiąść w gronie rodziny, znajomych, by poćwiczyć szare komórki, wspólnie się pośmiać i pogłówkować. Każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie. Mali i duzi, miłośnicy rywalizacji czy współpracy, pasjonaci matematyki czy historii. Można zagrać szybką partię w 15 minut lub spędzić przy planszy pół dnia. By zachęcić do takiej formy spędzania wolnego czasu, 6 grudnia 2022 roku z okazji Mikołajek w Zespole Szkół Informatycznych oraz Szkole Mistrzostwa Sportowego zorganizowano kolejną edycję Matematyki z Mikołajem. O godzinie 8 rano aula szkolna zamieniła się w matematyczne kasyno. Przybyli na nią członkowie zespołu Uczeń zdolny, jak i wybrani przedstawiciele kl. I oraz III - specjaliści od Domino, Rummikuba, Triominos, Digita, Remika liczbowego, Geniusza Go, Kodu Faraona, Jengi, Tajniaków oraz Callisto, którzy odpowiadali za porządek oraz zasady fair-play przy danym stole. Młodzież w miłej, świątecznej atmosferze integrowała się, ćwicząc przy tym logiczne myślenie.

Nad prawidłowym przebiegiem tego wydarzenia czuwał zespół nauczycieli matematyki.

Dodano 07.12.2022

Konkurs!

Alles rund um Weihnahten in DACHL-Ländern Vol. II „Weihnachtsmärkte”

Ponieważ przedświąteczny czas uważany jest przez wielu za jeden z najbardziej magicznych, postanowiliśmy zorganizować wystawę pt. Alles rund um Weihnachten in DACHL-Ländern Vol. II „Weihnachtsmärkte“ (Wszystko wokół Gwiazdki w krajach niemieckiego obszaru językowego. „Jarmarki Bożonarodzeniowe“).

W ramach naszej inicjatywy pragniemy zaprezentować prace plastyczne uczniów ZSI i SMS, by przedstawić wiele interesujących informacji i/lub ciekawostek związanych z przedświątecznym czasem z krajów niemieckiego obszaru niemieckojęzycznego. W tym roku tematem przewodnim prac są „Jarmarki Bożonarodzeniowe”.

Serdecznie zachęcamy do udziału w konkursie. Prace zaprezentujemy na korytarzach naszej szkoły, by jeszcze bardziej poczuć zimowy, przedświąteczny klimat, a przy okazji dowiedzieć czegoś nowego bądź ciekawego na temat tego wspaniałego czasu w krajach niemieckiego obszaru językowego (DACHL-Länder)!

Regulamin:
Do udziału w wystawie zapraszamy wszystkich chętnych uczniów ZSI oraz SMS w Słupsku!

Co zrobić?
Do 12.12.2022 r. przygotować plakat (format min. A3, metoda dowolna) dotyczący, Waszym zdaniem, interesujących, mało spotykanych czy też zadziwiających informacji związanych z okresem przedświątecznym, zwyczajami etc. pochodzącymi/praktykowanymi w krajach niemieckiego obszaru językowego. Temat przewodni- „Weihnachtsmärkte” / „Jarmarki Bożonarodzeniowe”.

Prace prosimy przekazywać Pani Zofii Pstrągowskiej-Misiuk lub Panu Jackowi Gryczce – pokój nauczycielski.

Język:
Będzie nam bardzo miło, jeśli w Waszych pracach zawrzecie choć część informacji/ciekawostek w języku niemieckim!

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie!

Dodano 06.12.2022

Andrzejki

Za nami Andrzejki, podczas których mieliśmy okazję powróżyć oraz wziąć udział w kiermaszu. Zebrane środki wesprą Szlachetną paczkę! Dziękujemy wszystkim, którzy dołączyli do zbiórki!

Dodano 06.12.2022

Udział w spektaklu "Noc żywych ballad"

Nasi uczniowie ZSI wybrali się do Państwowego Teatru Lalki „Tęcza” na spektakl młodzieżowy „Noc żywych ballad” w reżyserii Aleksandry Skorupy. Przedstawienie podejmowało motyw samotności wśród młodych ludzi, dla którego tłem były „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Uczniowie mieli okazję w niecodzienny sposób obcować z literaturą romantyczną. Interpretacja ballad odbyła się, jak przystało na cechy gatunku, w ponurej i mrocznej scenerii, co tylko podniosło emocje wśród widzów.

Przekaz spektaklu miał na celu ukazanie, dlaczego relacje z drugim człowiekiem są takie trudne, dlaczego w codziennym pędzie życiowym, w dobie rozwoju technologicznego zapominamy o bezpośrednich kontaktach „w realu”. Nietuzinkowe połączenie tradycji romantycznej ze współczesnym brzmieniem okazało się ciekawym pomysłem, o czym świadczy chociażby interesująca dyskusja, która odbyła się po spektaklu. Uczniowie mogli wyrazić swoje wrażenia i emocje dotyczące scenografii, samych ballad oraz ich współczesnej interpretacji.

Dodano 05.12.2022

Zajęcia praktyczne na strzelnicy

Po raz kolejny nasi uczniowie klas o profilu policyjnym wzięli udział w zajęciach praktycznych na strzelnicy Klubu Strzeleckiego „Gryf Słupski” przy ul. Zamiejskiej w Słupsku. Przyszli kandydaci do służby policyjnej mieli okazję zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa związanymi z obsługą broni na strzelnicy. Ponadto w ramach zajęć uczniowie ćwiczyli przyjęcie właściwej postawy strzeleckiej, trzymanie broni, zgrywanie przyrządów celowniczych oraz właściwą pracę na języku spustowym. Trening strzelecki odbywał się z broni pneumatycznej (karabinek sportowy) do tarczy TS - 8/88 z odległości 10 m, z postawy stojącej. Każdy kandydat na policjanta powinien znać zasady bezpieczeństwa panujące w czasie strzelania oraz zasady bezpiecznego i skutecznego posługiwania się bronią. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem naszych uczniów.

Dodano 05.12.2022

Warsztaty Teatru Stop

Nasi uczniowie, po obejrzeniu spektaklu Dealer, uczestniczyli w 4-dniowych warsztatach Teatru Stop.

Opis warsztatów:

Dzień I- ćwiczenia dramowe mające na celu wzajemne poznanie. Bardzo istotny dzień od którego wiele zależy;

dzień II- wprowadzenie scenariusza i praca z tekstem: analiza, interpretacja, przydział ról, „pamięciówka” do opanowania po zajęciach - w domu;

dzień III- próba teatralna, inscenizacja scenariusza, wejście w rolę i budowanie postaci, praca zespołowa, przygotowanie całości, omówienie kostiumów, rekwizytów;

dzień IV- finał poprzedzony próbami łącznie z „generalką”.

Głównym celem warsztatów poprzez teatr i dramę jest nabywanie kompetencji komunikacyjnych uczniów, promocja zdrowia, twórczego rozwoju oraz życia bez używek. Podczas tych intensywnych ćwiczeń utworzyły się nowe znajomości szkolne, przełamaliśmy bariery, wychodziliśmy ze swojej strefy komfortu.

Zwieńczeniem warsztatów był autorski spektakl przedstawiony przez naszych uczniów w reż. Mirosława Glinieckiego pod okiem jego asystentki naszej uczennicy Hani Gorczyn. Szkolna opieka organizacyjna- P. Marta Jasnoch-Brzeska.

Ciekawe doświadczenie!

Dodano 05.12.2022

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR

Ruszamy z zapisami na Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR. Uczniowie mogą zgłaszać się do 20 grudnia do P. Marii Lelakowskiej, P. Moniki Skwarek, P. Piotra Gumiennego lub do P. Olgi Afansievy. Koszt udziału w konkursie to 14 zł. Zachęcamy!

Dodano 02.12.2022

Koncert "Jan Kochanowski - poeta na dzisiejsze czasy"

Uczniowie klas maturalnych ZSI pod opieką P. Mai Frąckowiak, P. Eweliny Walczak oraz P. Katarzyny Filipczak wzięli udział w niecodziennym wydarzeniu, jakim był koncert w wykonaniu wykładowców, studentów i absolwentów Katedry Sztuki Muzycznej Akademii Pomorskiej w Słupsku. Wydarzenie poświęcone było najwybitniejszemu poecie doby renesansu w Polsce- Janowi Kochanowskiemu. Uczniowie mieli okazję wysłuchać muzycznej interpretacji pieśni i fraszek „ojca poezji polskiej”, których treść i wymowa są wciąż aktualne. Stąd też tytuł koncertu: „Jan Kochanowski – poeta na dzisiejsze czasy”. Przedstawienie odbyło się w auli Akademii Pomorskiej, która na czas koncertu zapełniła się łaknącymi wiedzy i emocji przyszłorocznymi maturzystami. Niewątpliwie ciekawym elementem koncertu, obok wspaniałej gry i pieśni chóru, okazała się narracja Pani Moniki Zytke, która jednocześnie pełniła rolę dyrygenta. Uczestnicy koncertu mogli oddać się kontemplowaniu sztuki, a jednocześnie powtórzyć do matury materiał z renesansu. Z pewnością weźmiemy udział w kolejnych edycjach koncertu, być może już o innym poecie…

Dodano 01.12.2022

Maraton Pisania Listów Amnesty International

W naszej szkole w dniach 5-9.12.2022 r. już po raz 9. odbędzie się Maraton Pisania Listów Amnesty International. Przez cały tydzień podczas wybranych lekcji będziemy wspólnie pisać listy. Można to zrobić również indywidualnie w dowolnym czasie. Liczy się każdy list! Będziemy prowadzić specjalny licznik napisanych wiadomości. Codziennie w komentarzach pod tym postem będziemy podawać, ile listów udało nam się wysłać. Ponadto codziennie w dniach 5-9.12.2022 r. o godzinie 12.15 możemy spotkać się w sali 202, gdzie będzie można wyjaśnić kwestie organizacyjne, napisać list, porozmawiać o prawach człowieka czy społeczeństwie obywatelskim.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości piszcie na dzienniku lub podejdźcie do Pani Natalii Hendrych. Do zobaczenia i usłyszenia na maratonie! A o samym maratonie i 10 bohaterkach i bohaterach, w obronie których będziemy pisać listy można przeczytać tutaj.

Dodano 30.11.2022

Konkursy matematyczne

Drodzy, 2 grudnia na 2. i 3. lekcji w auli szkolnej odbędą się konkursy matematyczne:

 1. KOMA - organizowany przez Uniwersytet Wrocławski. Szczegóły, regulamin, przykładowe zadania.
 2. wojsko-polskie.pl - organizowany przez Wojskową Akademię Techniczną. Szczegóły, regulamin, przykładowe zadania.

Ponadto zapraszamy do udziału w konkursie „Matematyczna wycieczka”. Polega on na:
a) zaplanowaniu (przygotowanie scenariusza) jednodniowej wycieczki po najbliższej okolicy,
b) przeprowadzeniu zaplanowanej wycieczki zgodnie z przygotowanym scenariuszem dla klasy lub większej grupy uczniów swojej szkoły,
c) przesłaniu sprawozdania za pomocą formularza przygotowanego przez Organizatora, do którego załączone zostaną 3-5 zdjęć.

Wycieczka oczywiście ma pokazywać matematykę. Szczegóły na stronie

Jednocześnie przypominamy, że 2 grudnia upływa termin zgłaszania prac plastycznych na konkurs organizowany przez Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki. Prosimy o przyniesienie prac 2 grudnia (piątek) do sali 212 - do P. Piotra Gumiennego. Szczegóły konkursu.

Zapraszamy!

Nauczyciele matematyki

Dodano 29.11.2022

Sukcesy Wiktora Boboryckiego

Dnia 13.11.2022 r. odbyły się zawody Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego. Miło nam poinformować, że Grupa Ratownictwa Sportowego Słupskiego WOPR w sztafecie z Wiktorem Boboryckim - uczniem kl. 3 B LSP zajęła I miejsce! Ponadto 19.11.2922 r. Wiktor Boborycki zajął I miejsce w pływaniu kraulem i III miejsce w pływaniu na grzbiecie na zawodach podczas Lęborskiej Ligi Pływackiej. Gratulujemy!

Dodano 29.11.2022

Świąteczna Zbiórka Żywności

Nasi dzielni wolontariusze wzięli udział w Świątecznej Zbiórce Żywności pod hasłem „Święta godne, a nie głodne”. Młodzież zbierała dary w sklepie Biedronka przy Placu Dąbrowskiego w Słupsku.

Jak co roku Banki Żywności organizują w okresie przedświątecznym zbiórki, które mają na celu niesienie pomocy najbardziej potrzebującym.

Wszystkim wolontariuszom, którzy przyłączyli się do akcji serdecznie dziękujemy!

Dodano 28.11.2022

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Za nami Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, czyli dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Również i my po raz kolejny postanowiliśmy zaakcentować ten dzień w naszej szkole. Szkolny Klub Wolontariuszy i grupa Ucznia Zdolnego przygotowali szereg atrakcji. Pod opieką P. Marii Lelakowskiej i P. Moniki Skwarek mieliśmy okazję wyjść do mieszkańców naszego miasta, by życzyć im wszystkiego, co najlepsze wręczając przy tym balony i słodycze.

Ponadto w szkole zorganizowaliśmy dwa konkursy. W pierwszym z nich uczniowie typowali Miss lub Mistera Życzliwości- to najbardziej życzliwe, otwarte, tolerancyjne i empatyczne osoby w danej klasie. Sami zobaczcie, oto i oni! W drugim konkursie to nauczyciele wybierali najżyczliwszą klasę. I miejsce zdobyła klasa 2 B LSP – wychowawczyni P. Julita Rzeppka, II miejsce zajęła klasa 3 TW – wychowawczyni P. Monika Skwarek, a III miejsce należy do kl. 3 PLO – wychowawca P. Arkadiusz Herman. Serdecznie gratulujemy!

Nie mogło również zabraknąć skrzynki pocztowej, do której uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły mogli wrzucać swoje pozdrowienia. Uczniowie własnoręcznie przygotowywali kartki na godzinach wychowawczych.

Tego dnia dominował kolor żółty. Nasze korytarze wypełnione były plakatami o życzliwości, które wykonali uczniowie wraz z wychowawcami klas.

Warto uwierzyć, że w każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady dobra i okazać komuś bezinteresowną życzliwość. Tym bardziej, że naukowcy w tej kwestii nie mają wątpliwości: bycie miłym, okazywanie dobra, rozbudzanie u siebie życzliwości wobec innych ma moc uszczęśliwiania – nie tylko obdarowanego życzliwością, ale przede wszystkim tego, który ją okazuje.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję!

Dodano 28.11.2022

Mam prawo być inny

W naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Tego dnia klasy II LO SMS, III A LSP, III TW oraz IV TW wzięły udział w warsztatach na temat tolerancji. Zajęcia stały się świetną okazją do refleksji nad własną postawą w odniesieniu do innych osób – m.in. kolegów czy koleżanek. Na początku wspólnie obejrzeliśmy prezentacje oraz krótki filmik, po czym przeszliśmy do ćwiczeń. Była gra pt. „Szybka randka”, której celem było zapoznanie się uczniów z różnych typów szkół. Zadanie okazało się trudnym wyzwaniem, jednak małymi krokami udało się, czym pokazaliśmy naszą otwartość na komunikację. Następnie przeszliśmy do szybkich ćwiczeń ruchowych „kto tak jak ja...”. Bawiliśmy się świetnie. Zwieńczeniem warsztatów było wspólne wykonanie plakatów na temat „Czym jest dla mnie tolerancja?”. Uczniowie stworzyli ciekawe dzieła, a praca zespołowa przebiegała w bardzo sympatycznej atmosferze.

Celebrujmy naszą różnorodność, uczmy się i poznawajmy nasze różnice, wykorzystujmy je, aby łączyć całą społeczność szkolną. Razem zastanówmy się nad naszymi postawami wobec innych, w tym też np. do osób z niepełnosprawnościami. Pamiętajcie, że tolerancja to absolutne minimum, celem najważniejszym jest akceptacja. Międzynarodowy Dzień Tolerancji został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 12 grudnia 1995 r. z inicjatywy UNESCO. Zajęcia w naszej szkole przeprowadziły Panie Natalia Hendrych i Monika Skwarek.

Dodano 24.11.2022

Praktyczna nauka budowy anatomicznej człowieka

Nasi uczniowie na lekcjach biologii z P. Lidią Cymek. Przy pomocy ludzkich kości pochodzących z wykopalisk archeologicznych uczyliśmy się ich rozpoznawania, budowy i funkcji. Było też preparowanie serc wieprzowych (rozcinanie serca i oglądanie zastawek, porównywanie budowy przedsionków i komór serca, grubości ścian) z powodu dużego podobieństwa do budowy anatomicznej serca człowieka.

Taka praktyczna nauka budowy anatomicznej człowieka zawsze spotyka się z dużym zainteresowaniem ze strony uczniów.

Dodano 22.11.2022

Plastusie w akcji

Nasza grupa uczniów Plastusie, działając w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii, kolejny raz odwiedziła niepełnosprawną młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marynarza Polskiego w Damnicy. Działalność grupy ma za zadanie wspomóc rozwój artystyczny i pobudzić kreatywność niepełnosprawnej młodzieży. Pragniemy pokazać, że sztuka może nas łączyć, a pracą manualną można się bawić i sprawiać radość innym.

Tym razem uczniowie kl. 2B LSP przeprowadzili warsztaty zdobienia paznokci.

Pozytywnych emocji było wiele. Spotkanie zaliczamy do bardzo udanych. Serdecznie dziękujemy za tak miłe przyjęcie!

Dodano 22.11.2022

Spotkanie autorskie do wystawy fotografii Agnieszki i Katarzyny Laskus

Nasi uczniowie kl. 1A i 2B LSP uczestniczyli w spotkaniu autorskim zorganizowanym przy okazji wystawy fotografii Agnieszki Laskus i Katarzyny Laskus-Stwora „Woda i beton”.

Wystawa dwóch sióstr oparta została o dwa wzajemnie przeciwstawne byty, będące punktem wyjścia i głównym tematem fotograficznego dialogu artystek. Kontrasty uwidaczniające się w życiu autorek oraz odmienne postawy twórcze opisane są przez konkretne atrybuty. Woda oraz beton lub bardziej dosłownie ziemia to dwa żywioły, dwie z podstawowych składowych świata materialnego, które stoją w opozycji do siebie, jednocześnie się ze sobą splatając. To odległe elementy nierozerwalnie ze sobą powiązane i nieustannie obustronnie na siebie oddziałujące.

Dziękujemy za możliwość osobistego spotkania z artystkami! Wystawę można oglądać do 9 grudnia w OT Rondo. Opiekunami uczniów byli: P. Julita Rzeppka oraz P. Grzegorz Bożek.

Ceremonia pogrzebowa Pana Bogdana Jankowskiego

Szanowni Państwo, informujemy, że ceremonia pogrzebowa Pana Bogdana Jankowskiego rozpocznie się 17 listopada o godz. 11:20 w kaplicy na Starym Cmentarzu, skąd nastąpi wyprowadzenie do miejsca spoczynku o godzinie 11:50. Msza św. żałobna odprawiona zostanie 17 listopada o godz. 7:30 w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Słupsku.

Przekazując tę bardzo smutną informację chcemy jednocześnie wspomnieć Pana Bogdana…

Pan Bogdan Jankowski urodził się 7 czerwca 1949 roku w Lęborku. W Lubuczewie pod Słupskiem mieszkał od roku 1957 do końca swojego życia. W Słupsku ukończył szkołę podstawową, a następnie II LO. Za sprawą ojca leśniczego próbował kontynuować tradycję rodzinną i podjął studia na leśnictwie, jednak zwyciężyły geny mamy nauczycielki i zdecydowanie większą część swego życia poświęcił pracy pedagogicznej. Ukończył Studium Nauczycielskie w Kołobrzegu, następnie historię sztuki na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pracował w słupskich szkołach podstawowych, liceach oraz jako nauczyciel akademicki w Wyższej Szkole Pedagogicznej (obecnie Akademii Pomorskiej) w Słupsku. Przerwą w pracy nauczycielskiej było stanowisko dyrektora Biura wystaw Artystycznych w Koszalinie oraz funkcja rzecznika prasowego prezydenta miasta Słupska. Chcąc zapewnić lepszy byt rodzinie, próbował również własnej działalności gospodarczej. Ostatnie dwadzieścia lat przepracował w szkolnictwie.

Był kochającym, oddanym i wyrozumiałym ojcem dla dwójki dzieci – Marty i Macieja oraz ukochanym dziadkiem czwórki wnucząt: dorosłego już Alexa, nastoletniej Nadii, małych Mii i Ali. Przez całe życie kochał muzykę. Pierwsza jego kolekcja to pokaźny zbiór płyt pocztówkowych. Pasja zbierania płyt towarzyszyła mu do końca – ostatnią płytę kupił w przeddzień śmierci. Pasjonował się również historią malarstwa i filmu, zgromadził pokaźne zbiory albumów i filmów.

Dodano 18.11.2022

Szlachetna Paczka

Startujemy ze Szlachetną Paczką! W tym roku nasza szkoła zostanie Świętym Mikołajem dla Pani Beaty oraz jej 21-letniej córki, która choruje na porażenie mózgowe. Od 21 listopada do 2 grudnia zbieramy artykuły spożywcze, słodycze, środki czystości oraz kosmetyki, które wraz z innymi podarkami ufundowanymi przez pracowników naszej szkoły zostaną przekazane podczas Weekendu Cudów 10 i 11 grudnia.

Dary można przynosić do P. Marty Jasnoch-Brzeskiej lub do P. Marii Lelakowskiej. Pomagamy!

Dodano 18.11.2022

Wizyta w Zagórzyckiej Ostoi

Uczniowie naszej szkoły ponownie wybrali się do Zagórzyckiej Ostoi. Tym razem na wycieczkę pojechała klasa 1B TW pod opieką Pani Magdaleny Piniahy. Właściciele Zagórzyckiej Ostoi prowadzą chów alpak, danieli oraz hodowlę owiec walliserskich. Młodzież miała okazję dowiedzieć się wielu cennych informacji o tych zwierzętach, wyprowadzić alpaki na spacer, zastosować nabytą wiedzę w praktyce i wzmocnić więzi klasowe.

Serdecznie dziękujemy za gościnność!

Zebranie z rodzicami

Szanowni Państwo, przedstawiamy harmonogram wywiadówek, które odbędą się 17.11 (czwartek). Do zobaczenia.

Dodano 17.11.2022

Olimpiada wiedzy Archimedes

Uczniowie kl. 3 i 4 Zespołu Szkół Informatycznych oraz Szkoły Mistrzostwa Sportowego zmagali się z zadaniami matematycznymi w ogólnopolskiej Olimpiadzie Archimedes plus sprawdzającej wiedzę matematyczną. Należało wykazać się m.in. sprytem, pomysłowością, szybkością liczenia, znajomością wzorów, twierdzeń i definicji, jak i zastosować wiedzę w praktyce. Trzymamy kciuki za wyniki naszych uczniów!

Dodano 15.11.2022

Słupski Bieg Niepodległości

11 listopada po raz kolejny odbył się w naszym mieście Słupski Bieg Niepodległości. Celem zawodów, oprócz rywalizacji sportowej, była popularyzacja patriotycznych wartości związanych z obchodami Święta Niepodległości.

W tej imprezie nie zabrakło również uczniów naszej szkoły z klas policyjnych. Młodzież, wspólnie z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Słupsku oraz pracownikami SOSiR-u, uczestniczyła w zabezpieczeniu X Słupskiego Biegu Niepodległości. W ramach zabezpieczenia uczniowie wykonywali zadania służby informacyjnej, poznając od praktycznej strony prawne aspekty zabezpieczania imprez. Na pochwałę zasługuje fakt, iż młodzież swoje zadania wykonywała w dniu wolnym od nauki. Organizatorem imprezy był Słupski Ośrodek Sportu i Rekreacji, a opiekę nad grupą sprawował P. Arkadiusz Herman.

Dodano 15.11.2022

Obchody 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Nasi uczniowie kl. II i III OPW uczestniczyli w słupskich obchodach 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas uroczystości obecni byli przedstawiciele władz miejskich i samorządowych, dowódcy i komendanci jednostek wojskowych oraz mieszkańcy. Naszą szkołę reprezentowały P. Marzena Łach oraz P. Maja Frąckowiak. Uczniowie OPW wzięli udział w defiladzie wraz z pododdziałami naszej jednostki patronackiej- 7 Brygady Obrony Wybrzeża w Słupsku.

Święto było również okazją do złożenia gratulacji Dowódcy 7 BOW gen. bryg. Romanowi Kopce, który 10.11.2022 r. z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy otrzymał nominację generalską. Awans generalski i wkroczenie do elity Wojska Polskiego to nie tylko uhonorowanie dotychczasowej drogi zawodowej i oddania w służbie dla dobra Rzeczpospolitej Polskiej, ale także wielkie zobowiązanie do dalszej pracy na rzecz naszego kraju. Czujemy się wyróżnieni mogąc współpracować z tak wykwalifikowaną kadrą tej jednostki.

Po oficjalnej części uroczystości odbył się pokaz sprzętu wojskowego i poczęstunek. Nie zabrakło również koncertu pieśni patriotycznych. Dziękujemy P. Tomaszowi Dymkowi, P. Justynie Witek, P. Tomaszowi Kosakowskiemu oraz P. Bartoszowi Pakule za pomoc w przygotowaniu naszych uczniów do uroczystości, a co za tym idzie- kształtowaniu w młodzieży postaw patriotycznych.

Dodano 14.11.2022

Dzień Życzliwości

Droga społeczności szkolna, już niedługo będziemy obchodzić w szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Z tej okazji utworzyliśmy pocztę życzliwości (pudełko znajduje się w sekretariacie i pokoju nauczycielskim). Do dnia 17.11.2022 r. można przekazać miłe i sympatyczne pozdrowienia, a przez to podnieść kogoś na duchu lub podziękować mu za to, że jest (pamiętajcie, by na kopercie napisać do kogo kierowana jest dana kartka i z jakiej klasy, bądź imię i nazwisko pracownika szkoły).

21.11.2022 r. (poniedziałek) obowiązują żółte elementy garderoby (zachęcamy, by założyć np. żółte koszulki, spodnie, szaliki, chustki itp.). Również 21.11.2022 r. dzienniki szkolne zostaną zamknięte na złe oceny.

Zachęcamy także klasy do przyłączenia się do akcji pt. Dobry duszek, która polega na wylosowaniu przez każdego ucznia jednej osoby z klasy, którą należy się w tajemnicy opiekować oraz wspierać gestem i słowem przez np. jeden dzień lub tydzień.

Bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta, takie płynie przesłanie tej akcji. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas ze zdwojoną siłą.

Dodano 12.11.2022

Z głębokim żalem i wielkim smutkiem...

Z głębokim żalem i wielkim smutkiem zawiadamiamy, iż zmarł Pan Bogdan Jankowski. Nasz nauczyciel pracował w Liceum Sztuk Plastycznych im. S. I. Witkiewicza od początku jego istnienia czyli od 1.09.2003 r.

Był niezwykle oddany szkole i uczniom, doczekał się wielu wychowanków. Jego uczniowie osiągali sukcesy w Olimpiadzie Artystycznej. Przez wiele lat prowadził w szkole Dyskusyjny Klub Filmowy. Posiadał ogromną wiedzę z historii sztuki.

Prywatnie uwielbiał muzykę i kino. Pracował z pasją, świetny dydaktyk, dobry i uśmiechnięty człowiek.

Informacje dotyczące pogrzebu przekażemy w nadchodzącym tygodniu.

Dodano 10.11.2022

Narodowe Święto Niepodległości

Nasz nauczyciel kpt. rez. mgr Tomasz Dymek uczestniczył w XI Ogólnopolskim Forum Szkół „Edukacja Obronna Młodzieży” w Krakowie. Podczas spotkania zaprezentowano pomysły na rozwój klas OPW działających na terenie kraju, m.in. poprzez wymianę międzynarodową z uczniami ze szkół z klasami OPW z Wielkiej Brytanii, Estonii, Węgier czy Łotwy. Zaprezentowano także sprzęt i uzbrojenie pododdziałów specjalnych, jak i ofertę skierowaną dla szkół.

Dodano 09.11.2022

"Bursztynowa Przystań"- zbiórka

Drodzy Uczniowie, Nauczyciele, Rodzice, mieszkańcy Słupska,

Zespół Szkół Informatycznych organizuje zbiórkę na rzecz gdyńskiego hospicjum „Bursztynowa Przystań”. „Bursztynową Przystań” to dom hospicyjny dla dzieci i młodzieży, który powstał z myślą o tym, by ulżyć w cierpieniu chorym dzieciom, rozjaśnić ich codzienność miłością i zapewnić im i ich rodzinom poczucie bezpieczeństwa.

Lista najpotrzebniejszych rzeczy znajduje się na plakacie poniżej. Prosimy o przynoszenie darów do sali nr 7 (parter) w ZSI od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-15:00 do 30 listopada.

Zachęcamy do wspierania kolejnej dobroczynnej akcji w naszej szkole!

Dodano 09.11.2022

"Edukacja Obronna Młodzieży"

Nasz nauczyciel kpt. rez. mgr Tomasz Dymek uczestniczył w XI Ogólnopolskim Forum Szkół „Edukacja Obronna Młodzieży” w Krakowie. Podczas spotkania zaprezentowano pomysły na rozwój klas OPW działających na terenie kraju, m.in. poprzez wymianę międzynarodową z uczniami ze szkół z klasami OPW z Wielkiej Brytanii, Estonii, Węgier czy Łotwy. Zaprezentowano także sprzęt i uzbrojenie pododdziałów specjalnych, jak i ofertę skierowaną dla szkół.

Dodano 08.11.2022

Pogotowie koleżeńskie

Przypominamy o akcji pn. Nasza sieć ZSI i SMS, czyli Pogotowie Koleżeńskie zainicjowanej w zeszłym roku szkolnym przez grupę Ucznia Zdolnego. W tym roku szkolnym swoją chęć niesienia pomocy innym zadeklarowały osoby wymienione na poniższej grafice.

Czy wiecie, że dłużej pamięta się informacje zdobyte w wyniku własnych działań niż te gotowe, podane przez nauczyciela?

Nie zwlekaj, korzystaj!

PS Jeśli chciałbyś/chciałabyś dołączyć do teamu udzielającego pomocy innym z jakiegoś przedmiotu- zapraszamy do sali 207.

Dodano 07.11.2022

Wizyta w 7 BOW

Nasi uczniowie z kl. II i III OPW brali udział w szkoleniu taktycznym na Pasie Ćwiczeń Taktycznych w 7 Brygadzie Obrony Wybrzeża w Słupsku pod czujnym okiem instruktorów z batalionu dowodzenia. Młodzież została przeszkolona z działania na posterunku kontrolnym oraz prowadzenia marszu ubezpieczonego w terenie otwartym ze szczególnym uwzględnieniem pokonywania i rozpoznania przeszkód terenowych i miejsc niebezpiecznych. Uczniowie zostali również zapoznani z zasadami prowadzenia i organizacji postoju ubezpieczonego i odpoczynku. Podczas drugiej części zajęć młodych przeszkolono w przekazywaniu sygnałów dowodzenia za pomocą chorągiewek.

Dodano 07.11.2022

Szkolny klub dyskusyjny- RAZEM dbamy o prawa człowieka w naszej szkole

Jeśli chciałbyś/chciałabyś zadbać o drugiego człowieka, o równe traktowanie wszystkich zapobiegając tym samym stereotypom i wszelkiego rodzaju uprzedzeniom, zależy Ci na promowaniu wśród społeczności szkolnej postaw związanych z szacunkiem, kulturą osobistą, pozytywnymi relacjami, masz swoje pomysły, które chciałbyś/chciałabyś wdrożyć w tym temacie, nie zwlekaj i zgłoś się do szkolnego klubu dyskusyjnego!

Spotkania zespołu będą odbywać się raz w miesiącu. Grupę zbiera Pani Monika Skwarek do dnia 14.11.2022 r., sala 207. Razem wspierajmy innych!

Dodano 04.11.2022

Teatr STOP - warsztaty

Mamy dla Was bardzo ciekawą propozycję koszalińskiego Teatru STOP, który od ponad ćwierć wieku systematycznie realizuje i poszerza własny program edukacji teatralnej realizowanej w kraju. Tym razem przystępuje do jesiennych działań edukacyjnych w wybranych słupskich szkołach, m.in. w ZSI. Przed nami 4-dniowe warsztaty, które odbędą się 28-29 listopada (czas trwania ok. 4h dziennie) oraz 1-2 grudnia (cały dzień).

Opis warsztatów:

 • Dzień I - ćwiczenia dramowe mające na celu wzajemne poznanie. Bardzo istotny dzień od którego wiele zależy;
 • dzień II - wprowadzenie scenariusza i praca z tekstem: analiza, interpretacja, przydział ról, „pamięciówka” do opanowania po zajęciach - w domu;
 • dzień III - próba teatralna, inscenizacja scenariusza, wejście w rolę i budowanie postaci, praca zespołowa, przygotowanie całości, omówienie kostiumów, rekwizytów;
 • dzień IV - finał poprzedzony próbami łącznie z „generalką”.

Głównym celem warsztatów poprzez teatr i dramę jest nabywanie kompetencji komunikacyjnych uczniów, promocja zdrowia, twórczego rozwoju oraz życia bez używek.

Szczegółowe informacje i zapisy w gabinecie u Pani pedagog Marty Jasnoch-Brzeskiej (II p.) do 15 listopada. Ilość miejsc ograniczona! Zapraszamy!

Dodano 03.11.2022

Matematyczna manufaktura

Serdecznie zapraszamy młodzież do udziału w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki. Matematyka to sztuka, nie zastanawiaj się tylko połącz swoje pasje z królową nauk.

Szczegóły na stronie.

Prace można dostarczać do 5.12.2022 r. Potrzebujesz konsultacji? Przyjdź.

Nauczyciele matematyki

Dodano 02.11.2022

Gdynia Explory Week 2022

Nasza nauczycielka P. Alina Salnik uczestniczyła w dwudniowej konferencji Gdynia Explory Week 2022. Było to spotkanie dla koordynatorów szkolnych festiwali Explory.

Pani Alina wzięła udział w kilku wykładach, m.in.:

 • Jak wspierać i inspirować Młode Talenty?;
 • Młody Talent w szkole. Instrukcja obsługi;
 • Od szkolnego projektu do własnego biznesu;
 • Żywa biblioteka;
 • Rozwijanie młodych talentów- szanse i wyzwania;
 • ABC Konkursów Naukowych.

Teraz kolej na Was! Zachęcamy do udziału w konkursie Explory! Program od 11 lat odkrywa i wspiera młode talenty. Organizatorzy stale analizują potrzeby uczestników Explory oraz bariery, z którymi się mierzą. Zdobyta wiedza pozwala na doskonalenie propozycji wsparcia tak, aby podążały za aktualnymi potrzebami talentów, a niekiedy nawet je wyprzedzały.

Konkurs daje młodym talentom szansę na skonfrontowanie swoich pomysłów z przedstawicielami świata nauki oraz zdobycie doświadczenia w prezentowaniu autorskich projektów naukowo-badawczych.

Szczegółowe informacje i zgłoszenia (do 18.11) u P. Aliny Salnik. Zachęcamy!

Dodano 02.11.2022

Akcja "Znicz Pamięci"

„Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim”.

Nasi uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariusza pod opieką P. Marii Lelakowskiej wzięli udział w akcji „Znicz Pamięci”. Młodzież udała się na słupski cmentarz, by z prawdziwym zaangażowaniem posprzątać groby, o których nikt już nie pamięta i których nikt już nie odwiedza. Uczniowie w zadumie spacerowali również pięknymi alejkami.

Mamy nadzieję, że dzięki takim działaniom uda nam się uwrażliwić młodzież na potrzebę pielęgnowania pamięci o zmarłych. Wierzymy, że pamięć o tych, którzy odeszli nie zaginie, jeśli będziemy ją pielęgnować i pokazywać młodym pokoleniom, jak to czynić. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy wzięli udział w tej akcji i poświęcili swój wolny czas.

Dodano 30.10.2022

Halloween i otrzęsiny klas pierwszych

Za nami świetna zabawa z okazji Halloween i otrzęsin klas pierwszych. W auli szkolnej rywalizowali ze sobą uczniowie klas pierwszych wykazując się talentem i kreatywnością. Młodzież zmierzyła się w kilku konkurencjach: Hokus Pokus Wierszokus- wierszowany czar, Piekielnie Smaczne Muffiny, Halloweenowe Karaoke, Quiz o horrorach, Miotła Czarownincy i Najlepsze przebrania. Zwyciężyła klasa 1ALSP, miejsce II zajęła kl. 1APLO, a trzecie- 1BLSP. Gratulujemy!

Na długich przerwach na korytarzu zorganizowany został także kiermasz ciast i przysmaków, z którego dochód przeznaczymy na stworzenie szkolnego radiowęzła. Ponadto jeszcze dziś… noc horrorów!

Zapraszamy do galerii zdjęć!

Dodano 26.10.2022

Wizyta w 7 Brygadzie Obrony Wybrzeża w Słupsku

Za nami wizyta kl. I, II i III OPW w 7 Brygadzie Obrony Wybrzeża w Słupsku - jednostce patronackiej naszych klas wojskowych. Tym razem uczestniczyliśmy w zajęciach teoretycznych i praktycznych z terenoznawstwa. Zajęcia obejmowały orientowanie się w terenie bez mapy, określanie kierunków stron świata za pomocą ciał niebieskich i charakterystycznych cech przedmiotów terenowych, dokonywanie pomiarów kątów poziomych i pionowych linijką milimetrową i środkami podręcznymi, czy też wreszcie posługiwanie się kompasem przy określaniu stron świata.

Ponadto kl. II i III ćwiczyły zasady musztry wojskowej, a kl. I wzięła udział w teście sprawności fizycznej. W ramach testu zmierzyliśmy się z: podciąganiem na drążku, biegiem po kopercie, zginaniem ramion w podporze przodem na ławeczce i siadami z leżenia tyłem w 2 minuty.

To kolejna wizyta, podczas której nabywamy cenną wiedzę praktyczną. Dziękujemy!

Dodano 25.10.2022

Bandażowanie i opatrywanie ran

A co słychać u naszych weterynarzy? Uczniowie klasy II TW podczas zajęć praktycznych z pierwszej pomocy bandażowali i opatrywali rany. Wszystkie te zabiegi dzielnie znosiły pupile naszej młodzieży.

Dodano 24.10.2022

Wizyta w słupskim szpitalu

Uczniowie kl. IV MLO odwiedzili oddział położniczo-ginekologiczny słupskiego szpitala. Młodzież miała okazję zwiedzić tę część placówki oraz dowiedzieć się jak funkcjonuje. Udało nam się również przejść traktem porodowym i zobaczyć, jak wygląda jedna z sal porodowych.

Bardzo dziękujemy P. Gabrieli Wólczyńskiej za poświęcony czas i tyle pozytywnej energii!

Dodano 21.10.2022

Uczennice PLO na podium w drużynowych biegach przełajowych!

Na terenie Parku Kultury i Wypoczynku w Słupsku odbyły się drużynowe biegi przełajowe w ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży.

W słonecznej, jesiennej scenerii, na trudnej trasie liczącej ok. 800 metrów, rywalizowali ze sobą uczniowie ze słupskich szkół ponadpodstawowych. Miło nam poinformować, że reprezentacja dziewcząt z Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego zajęła w zawodach III miejsce na 12 szkół średnich z terenu Słupska!

Naszą szkołę w zawodach reprezentowały: Karina Biernat 1OPW, Zuzanna Łepecka 1OPW, Amelia Kądziela 1OPW, Dominika Mularczyk 1OPW, Patrycja Grabowska 1OPW, Julia Sandomierska 1PLO, Zuzanna Bronk 2PLO, Oliwia Lewandowska 2PLO, Hanna Ziółkowska 2PLO oraz Amelia Bryzek 3PLO.

Opiekę trenerską nad naszymi biegaczkami z Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego sprawował Pan Arkadiusz Herman.

Gratulujemy wszystkim startującym uczennicom osiągniętych wyników i życzymy kolejnych sportowych sukcesów!!!

Dodano 21.10.2022

Halloween i otrzęsiny klas pierwszych

Drodzy Nauczyciele i Uczniowie,

połączone siły Pani Katarzyny Filipczak oraz Samorządu Uczniowskiego pragną zaprosić Was do zabawy 28.10.2022 r. (piątek) z okazji Halloween oraz otrzęsin klas pierwszych. Całą społeczność szkolną, czyli pracowników oraz uczniów zachęcamy do upiornych przebrań oraz do uwieczniania się na zdjęciach. Chętnych prosimy o przekazywanie fotek na szkolnego Facebooka.

Uczniowie klas pierwszych w godzinach 9:40-11:15 wezmą udział w otrzęsinach w auli szkolnej.

Na długich przerwach na korytarzu zorganizowany zostanie kiermasz ciast i przysmaków, z którego zebrane środki przeznaczymy na stworzenie szkolnego radiowęzła, który ma na celu umilać nam muzyką przerwy.

Przypominamy również, że wieczorem odbędzie się noc horrorów, czyli maraton filmowy w klimacie Halloween, do białego rana! Zgody można pobierać dzisiaj w sali 108 oraz u Pani Katarzyny Filipczak po weekendzie. Uwaga, ilość miejsc ograniczona!

Pozdrawiamy i zapraszamy do wspólnej zabawy!

Dodano 21.10.2022

Noc z horrorami

Z okazji Halloween organizujemy filmową noc z horrorami. Wydarzenie odbędzie się z piątku na sobotę (28/29.10) od ok. 18-tej do 6-tej rano. Liczba miejsc jest ograniczona. Zgody można pobrać u P. Katarzyny Filipczak i P. Bartosza Chomicza.

Zapraszamy!!!

Dodano 20.10.2022

Telefon zaufania

Na terenie naszej szkoły znajdziecie plakaty oraz wizytówki dotyczące funkcjonowania telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111, który jest anonimowy i czynny przez całą dobę. Materiały nadesłała nam Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, której bardzo dziękujemy.

Przypominamy, że w najbliższym otoczeniu warto szukać zaufanych osób, z którymi można porozmawiać o wszystkim. Grono pedagogiczne, pedagog, psycholog także pozostają do Waszej dyspozycji.

Dodano 19.10.2022

Dzień (dla) nauczyciela

Nasze nauczycielki matematyki Pani Maria Lelakowska, Pani Olha Afanasieva oraz Pani Monika Skwarek wzięły udział w ogólnopolskiej konferencji w Warszawie pt. „Dzień (dla) nauczyciela. Uczę – mam wpływ”. Panie miały okazję posłuchać m.in. następujących prelekcji:

 • Jak wspólne przekonania (nie tylko edukacyjne) nauczycieli i wiara w możliwości ucznia czynią cuda?
 • Szkolny ocean. Wypływanie bez kół ratunkowych zabronione
 • Zacznij od siebie -czyli jak oswajać zmianę
 • Komunikacja sercem - DIY

Nasze nauczycielki wzięły również udział w dwóch warsztatach, które były świetną okazją do wymiany poglądów i doświadczeń z innymi nauczycielami z całej Polski.

Konferencja realizowana była w ramach programu „Szkoła ucząca się” zainicjowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności i Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Wydarzenie zaliczamy do jak najbardziej udanych!

Dodano 19.10.2022

Akcja czytelnicza

Młodzież z naszej szkoły, chcąc uczcić rok 2022, który został ogłoszony rokiem romantyzmu polskiego, czytała w auli szkolnej „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. To akcja czytelnicza związana z akcją Narodowe Czytanie org. przez Prezydenta RP. W naszej szkole wydarzenie koordynowała P. Justyna Witek.

Zapraszamy do galerii!

Dodano 18.10.2022

Nagroda Pomorskiego Kuratora Oświaty

Z przyjemnością dzielimy się z Wami informacją o ogromnym sukcesie. P. Moniki Skwarek, P. Mai Frąckowiak oraz P. Natalii Hendrych. Nasze nauczycielki otrzymały Nagrodę Pomorskiego Kuratora Oświaty.

Nagroda może być przyznana nauczycielowi, który:

 1. przepracował w szkole co najmniej 2 lata,
 2. posiada wyróżniającą ocenę pracy,
 3. posiada wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej lub opiekuńczej, w tym w realizacji zadań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa uczniom w czasie zajęć organizowanych przez szkołę oraz realizacji innych zadań statutowych szkoły, w szczególności w zakresie: kształtowania najważniejszych umiejętności uczniów określonych w podstawie programowej wychowania przedszkolnego oraz kształcenia ogólnego w poszczególnych typach szkół, rozwiązywania problemów o charakterze wychowawczym lub socjalnym uczniów, działań innowacyjnych, pracy organizacyjnej na rzecz szkoły, współpracy szkoły ze środowiskiem lokalnym lub działań na rzecz oświaty w wymiarze co najmniej regionalnym.

Nasze nauczycielki miały przyjemność uczestniczyć w wojewódzkich obchodach Dnia Edukacji Narodowej w Gdańsku, jednocześnie odbierając nagrodę z rąk Pomorskiego Kuratora Oświaty P. Małgorzaty Bielang.

To ogromne wyróżnienie. Gratulujemy Paniom sukcesu!

Dodano 18.10.2022

VIII Słupski Bieg Charytatywny na Rzecz Zwierząt - POBIEGNIJ! - POMOŻESZ! - podsumowanie

Za nami VIII Słupski Bieg Charytatywny na Rzecz Zwierząt- POBIEGNIJ!- POMOŻESZ! na rzecz czworonogów ze słupskiego schroniska.

Nasi uczniowie:

 • Agata Grędecka- 4 A LSP
 • Natalia Surma- 3 B LSP
 • Sofia Aleksandrowicz- 3 A LSP
 • Elisa Claudot- 2 TW
 • Amelia Szpudyk-2 TW
 • Amelia Wojtasiak- 1 B TW
 • Wanesa Jachna- 4 A TW
 • Agata Borzyszkowska- 4 A TW
 • Ola Dzięcielewska- 4 A TW
 • Paula Przybyła- 4 A TW
byli odpowiedzialni za obstawienie trasy biegu i dbanie o bezpieczeństwo. Ponadto nasza nauczycielka P. Ewa Tomaszewska przekazała na licytację gry planszowe!

Dziękujemy za Waszą bezinteresowność i chęć pomocy!

Dodano 17.10.2022

Szczepienia kur niosek - praktyki uczniów TW

Nasi uczniowie klas 3 TW, 4A TW i 4C TW brali udział w płatnych praktykach na fermie drobiu pod Słupskiem. Praktyki polegały na szczepieniu kur niosek przeciwko chorobom zakaźnym, po to, by znosiły zdrowe i bezpieczne dla nas jaja. Ciekawe doświadczenie!

Dodano 17.10.2022

Kiermasz ciast

By wesprzeć Wojtka Pawlinę zorganizowaliśmy także dwa kiermasze ciast, podczas których zebraliśmy łącznie 846,84 zł! Pierwszy kiermasz przygotowała klasa IIILO SMS, a drugi- VI i VII SP SMS z P. Karoliną Perą i P. Karoliną Majcherską.

Dodano 17.10.2022

"Pomaganie wzmacnia - ZSI i SMS dla Wojtka"

Szkolni wolontariusze wraz z opiekunką P. Marią Lelakowską zorganizowali zbiórkę dla naszego ucznia Wojtka Pawliny, który ma poważne problemy zdrowotne z kolanem. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy włączyli się do akcji „Pomaganie wzmacnia - ZSI i SMS dla Wojtka”, a także wychowawcom:

 • Bartek Chomicz - klasa 4 A LSP
 • Maja Capar - 1 PLO
 • Monika Skwarek - 3 TW
 • Dorota Grygorkiewicz - 2 ALSP
 • Alina Salnik - 4 ATW
 • Julita Rzeppka - 2 B LSP
 • Tadeusz Wanat - 2 LO SMS
 • Arek Herman - 3 A PLO
 • Natalia Zakrzewska - 4 APLO/ 4 MLO
 • Justyna Witek - 2 OPW
 • Tadeusz Żakieta - 3 LO SMS
 • Katarzyna Filipczak - 4 B LSP
 • Karolina Majcherska - 2 PLO
 • Marcin Rusakiewicz - 1 LO SMS

Udało nam się zebrać 1100 zł. Dziękujemy!

Dodano 17.10.2022

Dzień Edukacji Narodowej 2022

Dziś obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. To święto nauczycieli, wychowawców, pedagogów i pracowników oświaty. To również doskonała okazja, by wszystkim tym osobom złożyć najlepsze życzenia- zdrowia, pomyślności, satysfakcji osobistych i zawodowych, sukcesów oraz uśmiechu.

W naszej szkole odbył się apel, podczas którego Nagrodą Dyrektora za wyróżniającą pracę w roku szkolnym 2021/2022 wyróżnieni zostali: P. Katarzyna Filipczak, P. Maria Lelakowska, P. Arkadiusz Herman, P. Magdalena Piniaha oraz P. Marta Malinowska.

Ponadto P. Jacek Gryczka, P. Dorota Grygorkiewicz, P. Aleksandra Jakimowicz oraz P. Weronika Jędrzejczak odebrali akt nadania w związku z uzyskaniem stopnia awansu zawodowego na stopień nauczyciela kontraktowego.

Jednocześnie z dumą informujemy, że P. Maja Frąckowiak, P. Natalia Hendrych oraz P. Monika Skwarek otrzymały Nagrodę Pomorskiego Kuratora Oświaty!

Uczniowie kl. II-IV głosowali także na Nauczyciela Roku, którym została P. Katarzyna Filipczak!

Gratulujemy wszystkim wyróżnionym nauczycielom.

Za organizację apelu w naszej szkole odpowiedzialna była P. Marta Jasnoch-Brzeska oraz P. Natalia Hendrych wraz z kl. III OPW. Dziękujemy za świetną zabawę!

Dodano 14.10.2022

Obóz szkoleniowy klas policyjnych 2022

W dniach 5-7.10.2022 r. uczniowie klas policyjnych wraz z opiekunami uczestniczyli w obozie szkoleniowym w usteckim Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym Szkoły Policji w Słupsku.

Pierwszego dnia pobytu uczniowie odwiedzili Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce, gdzie Komendant CSMW umożliwił adeptom sztuki policyjnej zwiedzenie tej placówki szkoleniowej. Nasza ekipa została podzielona na trzy grupy, aby móc uczestniczyć w specjalnie przygotowanych dla nas zajęciach. Instruktorzy CSMW przygotowali niecodzienne ćwiczenia. Nie każdy bowiem ma możliwość strzelania na zaawansowanym systemie - „Śnieżniku” - służącym do szkolenia żołnierzy w różnych warunkach bojowych i na różnych stanowiskach ogniowych.

Urządzenie szkolno-treningowe do broni strzeleckiej „Śnieżnik” jest to stacjonarny system nauki, kontroli i oceny celowania z broni strzeleckiej. Pozwala przygotować żołnierzy do ćwiczeń na strzelnicach, z wykorzystaniem różnych typów broni, w różnego rodzaju środowiskach i warunkach atmosferycznych, do akcji samodzielnej, zespołowej w sytuacjach planowanych i nietypowych. Kolejną niespodzianką okazały się zajęcia w cyklu mechaniczno-elektrycznym, podczas których uczniowie dowiedzieli się, jak wygląda praca mechaników na okrętach, zobaczyli silniki i poznali zasady ich działania. Ponadto podczas pobytu w jednostce szkoleniowej uczniowie zapoznali się z zasadami nawigacji jednostek pływających oraz sposobami łączności cyfrowej. Wizyta w Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej z pewnością pomogła w zdobyciu kolejnych cennych doświadczeń, przydatnych również w Policji.

W kolejnych dniach pobytu na obozie wykładowcy Szkoły Policji w Słupsku realizowali z naszymi uczniami zajęcia praktyczne dotyczące następujących zagadnień policyjnych:

 1. rodzaje śladów kryminalistycznych oraz sposoby i zasady ich zabezpieczania,
 2. wykonywanie podstawowych czynności na miejscu zdarzenia drogowego oraz kontrola uczestników ruchu drogowego,
 3. działania związane z przywracaniem zbiorowo naruszonego porządku publicznego (musztra indywidualna i zespołowa, formowanie kordonów i tyralier policyjnych z użyciem wyposażenia specjalnego),
 4. zespołowe techniki obezwładniania osób z wykorzystaniem technicznych środków przymusu bezpośredniego,
 5. udzielanie pierwszej pomocy,
 6. taktyczne zasady bezpieczeństwa podczas posługiwania się bronią, sposoby poruszania się w terenie otwartym i zurbanizowanym.

Dodatkową atrakcją obozu był pokaz ratownictwa wodnego i ćwiczenia praktyczne udzielania pierwszej pomocy osobom w wodzie przeprowadzone przez ratowników Wodnego Pogotowia Ratunkowego w Słupsku. Zajęcia te odbywały się w porcie w Ustce.

Organizacja każdego dnia szkoleniowego zaczynała się od pobudki i zaprawy porannej, a kończyła ciszą nocną. Zajęcia zaplanowane w harmonogramie odbywały się do godziny 14:00. Po tym czasie młodzież zasługiwała na czas odpoczynku, oczywiście po uprzednim zregenerowaniu sił smacznym obiadem. Po obiedzie każdego dnia na terenie ośrodka uczniowie pełnili również warty i służby. Nasi kadeci policyjni musieli strzec ośrodka na posterunkach oraz pełnić służbę w patrolach. Obóz szkoleniowy wypełniły nie tylko zajęcia przedmiotowe, ale również czas wolny spędzony w miłej i przyjaznej atmosferze. Nad prawidłowym przebiegiem szkolenia na obozie czuwał również pies służbowy Diana.

Uczniowie wrócili z obozu bogatsi o nowe doświadczenia, zadowoleni, pełni wrażeń i pozytywnie zmęczeni. Przede wszystkim jednak mieli możliwość zastosować zdobytą już wiedzę w praktyce. Nauczyli się pracy zespołowej, odpowiedzialności oraz dyscypliny. Wspomnienia z tego wyjazdu z pewnością na długo pozostaną w ich pamięci.

Dodano 12.10.2022

Zagórzycka Ostoja

Uczniowie klasy 3 TW pod opieką Pani Moniki Skwarek oraz Pani Magdaleny Piniahy odwiedzili Zagórzycką Ostoję- gospodarstwo rolne, gdzie właściciele prowadzą chów alpak, danieli oraz hodowlę owiec walliserskich. Młodzież miała okazję poobcować z przyrodą ożywioną, poznać środowisko zwierząt, zastosować wiedzę w praktyce i wzmocnić więzi klasowe.

Serdecznie dziękujemy za wizytę i gościnność!

Dodano 12.10.2022

Eliminacje do "Strzeleckich Mistrzostw Polski"

Troje naszych uczniów z kl. II OPW: Marcel Wieczorek, Jakub Piotrowski oraz Jan Kuraśkiewicz brali udział w eliminacjach do „Strzeleckich Mistrzostw Polski” dla Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych i Oddziałów Przygotowania Wojskowego. Uczniowie reprezentowali ZSI w dwóch konkurencjach: strzelanie dynamiczne patrolowe oraz strzelanie statyczne do celów ukazujących się. Nasi uczniowie zajęli zaszczytne 4. miejsce spośród 12. szkół startujących w woj. pomorskim.

Zawody odbyły się na terenie 1. Lęborskiego Batalionu Zmechanizowanego im. Gen. Jerzego Jastrzębskiego w Lęborku. Opiekunem naszych uczniów był. P. Tomasz Dymek.

Gratulujemy!

Dodano 12.10.2022

Wyniki konkursu na plakat promujący naukę języków obcych

Znamy zwycięzców II edycji szkolnego konkursu na plakat promujący naukę języków obcych.

Oto wyniki:

 • I miejsce- Katarzyna Machała z kl. 1 A LSP
 • II miejsce- Oliwia Lewandowska z kl. 2 A PLO
 • III miejsce- Jakub Kuligowski z kl. 4 MLO

Uczniowie zwycięskich prac otrzymali drobne upominki. Serdecznie gratulujemy!

Dodano 10.10.2022

Rok 2022 rokiem romantyzmu polskiego

Rok 2022 został ogłoszony rokiem romantyzmu polskiego. By to uczcić, młodzież z naszej szkoły we wtorek i środę (11 i 12.10) w auli szkolnej będzie czytać „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Uczniowie poszczególnych klas będą mieli niepowtarzalną okazję, by spotkać się z dziełem naszego wieszcza narodowego i przypomnieć sobie, jak wyglądał świat widziany oczami romantycznego poety. Oczywiście zdamy Wam relację z wydarzenia!

Dodano 10.10.2022

Konkursy matematyczne

Zachęcamy do aktywności matematycznej i zapraszamy do udziału w konkursach matematycznych: Alfik Matematyczny, Matematix oraz MAT, organizowanych przez Łowców Talentów - Jersz.

Wszystkie szczegóły znajdziecie na stronie Jersz Zainteresowanych prosimy o kontakt.

Nauczyciele matematyki

Dodano 10.10.2022

Dzień otwarty w KMP w Słupsku

Nasza młodzież z kl. 4A i 4B PLO uczestniczyła w dniu otwartym zorganizowanym przez Komendę Miejską Policji w Słupsku. Uczniowie mieli okazję zobaczyć policyjne radiowozy i motocykle, a technik kryminalistyki przedstawił nam sposoby zabezpieczenia śladów na miejscach przestępstw. W auli KMP przybliżany był także zawód policjanta. Funkcjonariusze opowiadali o służbie w wybranych wydziałach KMP w Słupsku. Odbyły się również indywidualne rozmowy z policjantami.

Opiekunem grup był P. Andrzej Fijałkowski.

Dziękujemy za możliwość uczestniczenia w akcji!

Dodano 06.10.2022

Spotkanie autorskie z P. Przemkiem Kacą

Nasza klasa 2 B LSP uczestniczyła w spotkaniu autorskim „Sny z betonu” z P. Przemkiem Kacą. Tematyka była bardzo ciekawa- hip hop, presja rówieśnicza, depresja, uzależnienia, zaburzenia emocjonalne, walka o swoje zdanie. Aktywni uczniowie otrzymali w nagrodę książkę. Opiekunką uczniów była P. Ewelina Walczak.

Bardzo dziękujemy za spotkanie!

Dodano 06.10.2022

Sukces akcji

Podczas kiermaszu z okazji Światowego Dnia Zwierząt udało nam się zebrać 425 zł! Środki przekażemy na cel charytatywny dla zwierzaków. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji!

Dodano 06.10.2022

Wycieczka do Gdańska

Nasi uczniowie klas IIA i IIB LSP uczestniczyli w wycieczce do Gdańska. Młodzież zwiedziła tam Muzeum Narodowe. Szczególną uwagę poświęciła obejrzeniu „Sądu ostatecznego” Hansa Memlinga (1467 – 1473). Otwarty tryptyk ukazuje wizję dnia sądu ostatecznego opisanego w Apokalipsie św. Jana. Zainteresowanie wzbudziły także wystawy stałe muzeum, zwłaszcza ceramiki i wystawa „Pobożni i cnotliwi dawni gdańszczanie w zwierciadle sztuki”. Po wizycie w Muzeum Narodowym uczniowie zwiedzili Nowy Targ oraz zabytkowe centrum Gdańska z dworem Artusa, pomnikiem i fontanną Neptuna. Uczniowie obejrzeli także wystawę fotografii pt. „Wyczulone”. Wystawa w galerii Zielona Brama jest prezentacją dzieł stworzonych przez artystki, dla których medium fotografii jest najczęstszym narzędziem sztuk. Następnie nasza młodzież odwiedziła katedrę NMP- największy ceglany kościół pobrzeża Bałtyku. Pośród wielu cennych dzieł sztuki znajdują się w nim m.in. gotyckie rzeźby, Madonna i Pieta z ok. 1420 roku. Ciekawostkę stanowi późnogotycki zegar astronomiczny konstrukcji Hansa Duringera.

Kierownikiem wycieczki był nauczyciel historii sztuki P. Bogdan Jankowski, zaś drugim opiekunem była wychowawczyni kl. II A LSP P. Dorota Grygorkiewicz. Szczególne podziękowania od uczniów i opiekunów otrzymał P. Robert Zając za bezpieczną jazdę i pomoc w organizacji wycieczki.

Dodano 05.10.2022

Światowy Dzień Uśmiechu

Zobaczcie jak w szkole obchodziliśmy „Światowy Dzień Uśmiechu”, podczas którego nasi wolontariusze zorganizowali fotobudkę i rozdawali cukierki.

Światowy Dzień Uśmiechu obchodzony jest w pierwszy piątek października. Pomysłodawcą tego święta był Harvey Ball, twórca słynnej uśmiechniętej buźki na żółtym tle. Pierwsze obchody odbyły się 1 października 1999 r. w Stanach Zjednoczonych, w mieście Worcester.

Dodano 05.10.2022

Artykuł P. Justyny Witek

Z przyjemnością informujemy, że artykuł autorstwa naszej nauczycielki j. polskiego P. Justyny Witek został opublikowany w Informatorze Oświatowym – biuletynie Pomorskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku. Artykuł podejmuje ważną tematykę nauki języka polskiego uczniów z Ukrainy. Zachęcamy do przeczytania!

Dodano 04.10.2022

Konkurs fotograficzny "Matematyka w obiektywie"

Zachęcamy do udziału w konkursie „Matematyka w obiektywie” organizowanym przez Uniwersytet Szczeciński. Celem konkursu jest budowanie wspólnej płaszczyzny pomiędzy matematyką a sztuką fotografii, wspomaganie edukacji matematycznej, myślenia matematycznego, popularyzowanie wiedzy i kultury matematycznej. Konkurs jest bezpłatny i powszechny. Uczestnictwo polega na wysłaniu autorskiej fotografii (max. 6) z opisem. Szczegóły na stronie.

Więcej informacji u nauczycieli matematyki.

Zapraszamy!

Dodano 03.10.2022

Zdjęcia klasowe

Zaczął się rok szkolny, zatem spółdzielnia uczniowska Plastusie rozpoczyna działania! Dziś młodzież robi zdjęcia klasowe uczniom naszej szkoły

Dodano 03.10.2022

XIX Zachodniopomorski Festiwal Nauki w Koszalinie

Nasza grupa Ucznia Zdolnego oraz wybrani uczniowie klas 4 A LSP, 3 TW oraz 3 A i B LSP uczestniczyli w XIX Zachodniopomorskim Festiwalu Nauki na Politechnice Koszalińskiej. Młodzież bardzo aktywnie i z dużą dawką zaciekawienia uczestniczyła w następujących warsztatach:

 1. mózg na zakupach, czyli jak zrozumieć klienta i na tym zarobić (warsztaty aktywizujące z elementami rozwiązywania zadań logicznych),
 2. wyemituj swój kolor – pomieszaj RGB,
 3. „A Tour of Accents of the English-speaking world” (wycieczka po akcentach świata anglojęzycznego; wykład w języku angielskim),
 4. papierowe Google Maps (interaktywna prezentacja multimedialna),
 5. jabłko w prezencie, przygoda z opakowaniem (warsztaty),
 6. ocena jakości i świeżości jaj,
 7. wykorzystanie wirtualnej rzeczywistości w procesach produkcji,
 8. bariery w komunikacji.

Poznaliśmy wnętrza Politechniki, mieliśmy również okazję porozmawiać z wykładowcami i studentami tejże uczelni, a co najważniejsze- mogliśmy praktycznie eksperymentować z eksponatami z różnych dziedzin nauki: fizyki, chemii, biologii, nauk społecznych czy matematyki.

Dzień zaliczamy do udanych. Nasza młodzież spisała się fantastycznie i wróciła z dawką inspiracji do działania.

Opiekunami grup były Panie Monika Skwarek oraz Maria Lelakowska.

Dodano 30.09.2022

Warsztaty entomologiczne

Nasi uczniowie kl. 3TW wzięli udział w warsztatach entomologicznych. Celem było zapoznanie się z budową zewnętrzną i wewnętrzną wybranych owadów oraz nabycie praktycznych umiejętności ich preparowania. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w takich warsztatach już po raz drugi.

Zajęcia w ramach współpracy zostały zorganizowane przez Instytut Biologii i Nauk o Ziemi Akademii Pomorskiej w Słupsku. Dziękujemy za ogromną dawkę wiedzy!

Dodano 30.09.2022

Przymiarki do mundurów

Nasi uczniowie kl. I OPW są już po przymiarkach do mundurów. Teraz czekamy aż mundury dotrą do naszej szkoły i na pewno zaprezentujemy się Wam!

Dodano 29.09.2022

Kierunek - innowacja 2022

Informujemy, że rozstrzygnięty został I etap konkursu „Kierunek- innowacja 2022” organizowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Do II etapu zakwalifikowani zostali nauczyciele, którzy uzyskali największą liczbę punktów w województwie. Wśród trojga z nich, w kategorii „szkoła ponadpodstawowa” jest P. Monika Skwarek z naszej szkoły! Nasza nauczycielka matematyki w czasie wakacji wzięła udział w konkursie dla nauczycieli pt. „Kierunek - innowacja 2022”. Celem tego konkursu jest promocja i wspieranie działalności innowacyjnej szkół. P. Monika przygotowała materiał na temat swojej innowacji, którą prowadziła w zeszłym roku w klasach maturalnych. Innowacja miała tytuł „MATura w świecie InstagraMA” - PROGRAM INNOWACYJNY DLA UCZNIÓW KLAS MATURALNYCH WŁĄCZAJĄCY DO NAUKI MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE JAKO CODZIENNE ŹRÓDŁO WIEDZY I INSPIRACJI DO DZIAŁANIA.

Cele innowacji P. Moniki to:

 • rozbudzenie nawyku systematycznej powtórki danych zagadnień matematycznych do matury,
 • wzajemna wymiana doświadczeń i sprawdzonych sposobów na maturę z matematyki,
 • podniesienie matematycznych umiejętności uczniów.

Nasza matematyczka do innowacji włączyła również absolwentów, którzy dzielili się swoim doświadczeniem i dobrymi praktykami dotyczącymi matury z matematyki.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za wygraną!

Dodano 28.09.2022

Współpraca z P. Adamem Thielem

Drodzy, od tego roku szkolnego pracę w naszej szkole rozpoczął nadkom. Adam Thiel, który realizuje z naszymi uczniami klas policyjnych przedmiot Podstawy prewencji. Pan Adam jest naczelnikiem Wydziału Prewencji w Komendzie Powiatowej Policji w Lęborku. Policjant osiąga również międzynarodowe sukcesy w biegach. Ostatnio, podczas XIX Światowych Igrzysk Służb Mundurowych w Rotterdamie, reprezentując Polskę, nasz nauczyciel wraz z podinspektorem Maciejem Wojciechowskim, zdobył złoty medal drużynowo w biegu przełajowym na 10 km. W zawodach, w których wystartowało 8 tys. funkcjonariuszy różnych formacji z ponad 60 krajów świata, polscy policjanci w 8 startach wywalczyli 7 złotych medali!

P. Adam Thiel zdobywa medale od 1993 roku. Dwukrotnie był wicemistrzem Polski; w 1993 r. na 10 km oraz w 2010 r. na 100 km. Ponadto w 2002 r. zdobył brązowy medal mistrzostw Europy policjantów w maratonie w Atenach, a wraz z kolegami złoty medal drużynowo. Również z kolegami dwukrotnie zdobył srebrny medal w klasyfikacji drużynowej na mistrzostwach świata policjantów w maratonie - w 2001r. w Budapeszcie i w 2008 r. w Siofok. Natomiast w rozgrywanych co dwa lata Światowych Igrzyskach Policjantów i Strażaków, od 2015 r. zdobył do tej pory 5 złotych i 4 srebrne medale w biegach przełajowych oraz na 10 km.

Gratulujemy i witamy na pokładzie!

Dodano 28.09.2022

Trasowicz z wizytą u nas

W naszej szkole mieliśmy przyjemność gościć Trasowicza, czyli przedstawiciela Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Nasz gość Hania pokonał sporo kilometrów, by nas odwiedzić i przekazać naszej młodzieży moc energii do działania. Hania zachęcała do stworzenia własnego projektu społecznego i zrobienia czegoś dla siebie i innych, bazując już na swoim własnym doświadczeniu. Dziękujemy za inspirację i poświęcony czas!

Więcej szczegółów można zaczerpnąć u certyfikowanych nauczycieli grupy Zwolnieni z Teorii.

Zapraszamy!

Dodano 27.09.2022

Wyniki głosowania na przewodniczącego SU

Za nami głosowanie na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Zwyciężyły ex aequo dwie uczennice: Anastazja Rusinowicz z klasy 4TW (na zdjęciu po lewej) oraz Natalia Surma z kl. 3BLSP (po prawej). Dziewczyny uzyskały równą ilość głosów, zatem będą razem pełnić funkcję przewodniczącej SU.

Gratulujemy i życzymy owocnej pracy!

Dodano 26.09.2022

Dni Szczęścia - wyniki konkursu

Znamy zwycięzców zabawy zorganizowanej z okazji Dni Szczęścia. Zwyciężyła klasa I PLO wygrywając Całodniowy bilet zwalniający z pytania.

Przyznaliśmy także nagrodę specjalną uczennicom z klasy II PLO. Dziewczyny, dla Was również mamy Całodniowy bilet zwalniający z pytania.

Wszystkie pozostałe klasy biorące udział w zabawie otrzymują Bilet zwalniający z pytania z jednego przedmiotu danego dnia.

Bilety będą do odbioru od jutra (27.09) po godz. 12:00 w gabinecie Pani pedagog.

Gratulujemy!!!

Dodano 26.09.2022

Galeria Szczęśliwych Momentów

Prezentujemy Galerię Szczęśliwych Momentów, którą z okazji Dni Szczęścia stworzyliście Wy sami. Kolorowa tablica wisi przy gabinecie pedagoga/psychologa szkolnego. Zapraszamy do zapoznania się!

Dodano 26.09.2022

Tutoring dla każdego

W roku szkolnym 2022/2023 wracamy do zajęć z Tutoringu - pomoc w odkrywaniu samego siebie.

Dla kogo zajęcia?

Dla wszystkich uczniów klas 1, 2, 3 i 4 (z wyjątkiem maturzystów), którzy chcą się rozwijać, lubią wyzwania, poszukują własnej drogi, chcieliby poznać swoje mocne strony i je rozwijać.

Na czym polegają zajęcia?

To indywidualna praca nauczyciela-tutora z uczniem. Odbywa się w trakcie spotkań - 1 x w tygodniu x 45 minut (przez jeden semestr). Harmonogram spotkań ustalany jest indywidualnie z tutorem, spotkania mogą odbywać się częściej i trwać krócej, w zależności od potrzeb. Podczas spotkań uczeń pracuje pod kierunkiem tutora nad własnym rozwojem, a więc np. poznaniem siebie, wybranego obszaru wiedzy, rozwinięciem umiejętności samodzielnego jej zdobywania oraz tym, jak może wykorzystać własne talenty. Między spotkaniami, a także po zakończeniu cyklu spotkań uczeń pracuje nad sobą, wykonuje różne zadania, jest zaangażowany w proces samodoskonalenia.

Jak wziąć udział?

Napisz kilka zdań o sobie wypełniając formularz dla ucznia o tym, co jest dla Ciebie ważne, co lubisz, o czym marzysz, kogo podziwiasz, co Ci przeszkadza, co Cię rozwija, a co uwiera.

Nabór do szkolnego tutoringu trwa. Formularze prosimy składać do Pani Marii Lelakowskiej (sala 7) lub Pani Moniki Skwarek (sala 207).

Pamiętaj! Tutoring to Twój dobrowolny wybór. To czas TYLKO dla Ciebie i tutora.

Zapraszamy!

Dodano 23.09.2022

Szkolenie P. Magdaleny Piniahy

Szkolimy się! Kochani, nasza nauczycielka P. Magdalena Piniaha uczestniczyła w 3-dniowym szkoleniu na Politechnice Bydgoskiej. Tematyka to dobrostan i bioasekuracja w produkcji zwierzęcej. Nasza nauczycielka uczestniczyła w zajęciach z anatomii, miała możliwość zobaczenia pracowni zoofizjoterapii zwierząt, pracowni anatomii czy pracowni związanej z końmi.

Pani Magda zdobytą wiedzę wykorzysta oczywiście podczas prowadzenia zajęć w Technikum Weterynarii. Szkolenie zostało zorganizowane przez Krajowe Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie.

Dodano 23.09.2022

Przywitanie pierwszaków

Nasi uczniowie klas pierwszych zostali przywitani przez Panią psycholog Kamilę Rudnik i otrzymali kilka cennych informacji na temat jej pracy oraz możliwości wsparcia na terenie szkoły. Każdy obecny uczeń otrzymał również list, w którym psycholog szkolny skierował kilka słów od siebie na początek roku szkolnego. Pierwszoklasiści: FAJNIE, ŻE Z NAMI JESTEŚCIE!

Osoby nieobecne podczas spotkania z psychologiem, proszone są o zgłaszanie się do gabinetu 204.

Dodano 22.09.2022

Nabór do grupy Ucznia Zdolnego

Jeśli chciałbyś/chciałabyś rozwinąć swoje pasje, zainteresowania, sam/sama zaistnieć, stworzyć coś dla siebie, dla innych, skorzystać z rozrywki, zabawy, czy poprowadzić własny warsztat, pokaz, a może doświadczenie zapraszamy do programu Ucznia Zdolnego działającego w naszej szkole! To TY decydujesz, jakie działania będzie podejmował zespół przez cały rok szkolny.

Koordynatorem grupy jest P. Monika Skwarek (sala 207), przy współpracy z P. Katarzyną Serafin oraz P. Natalią Zakrzewską.

Obowiązują zapisy do 30.09.2022 r.

Nie zwlekaj, zbliż się do wymarzonego celu. Dołącz do nas!

Dodano 21.09.2022

„Wszystkie śmieci są nasze!”

Nasi nauczyciele wraz z uczniami wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2022”. Hasło tegorocznej, 29. już edycji, to „Wszystkie śmieci są nasze!”. W ramach tej proekologicznej akcji posprzątaliśmy najbliższą okolicę naszej szkoły.

Organizator wydarzenia - Fundacja „Nasza Ziemia” zwraca uwagę, że śmieci przybywa - tych w gospodarstwach domowych i tych porzuconych w naturze. Zatem wobec ogromu bezrefleksyjnego śmiecenia czas powiedzieć głośno: wszystkie śmieci, na całym świecie są nasze - te wytworzone przez człowieka i te posprzątane przez niego. Innych na naszej planecie nie ma.

Dodano 21.09.2022

Dni Szczęścia

Rozpoczynamy Dni Szczęścia w naszej szkole! Co nas czeka?

Czwartek, 22 września – Galeria Szczęśliwych Momentów

Tego dnia przed gabinetem pedagoga/psychologa szkolnego stworzona zostanie specjalna galeria. Za pomocą sznurka, klamerek oraz kolorowych karteczek będziecie mogli podzielić się swoimi szczęśliwymi momentami. Forma wyznań jest dowolna- mogą to być historie opisane, namalowane, a może nawet sfotografowane? Wszystko zależy od Waszej wyobraźni!

Piątek, 23 września – Dzień Dobrego Humoru

Podejmijcie wyzwanie razem z nami i ubierzcie się zabawnie, kolorowo, wzorzyście, rzeczy nie do pary są bardzo mile widziane. Możecie również pomyśleć o zwariowanej fryzurze. Postarajcie się swoim wyglądem kogoś rozbawić i wywołać uśmiech na jego twarzy. Zachęcamy do robienia wspólnych zdjęć w specjalnie przygotowanej ramce i oznaczanie szkoły #DniSzczęściawZSI. Dla klasy, która przygotowuje najbardziej barwne ubrania przewidziana jest nagroda w postaci Całodniowego biletu zwalniającego z pytania. Aby wziąć udział w wyzwaniu należy na jednej z przerw podejść do gabinetu pedagoga/psychologa szkolnego i poprosić go o zrobienie grupowego zdjęcia. Im więcej osób postawi na barwne przebranie, tym większa szansa na wygranie nagrody.

Ponadto w piątek uczniowie oraz nauczyciele będą mogli wziąć udział w sondzie pn. „Czym jest dla Ciebie szczęście?”, która następnie zamieszczona zostanie na profilach społecznościowych szkoły i będzie promować Dni Szczęścia.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Dodano 21.09.2022

Kacper Surma ze stypendium Prezydenta Miasta Słupska

Z wielką przyjemnością informujemy, że nasz uczeń klasy IV Technikum Weterynarii Kacper Surma otrzymał stypendium Prezydenta Miasta Słupska za wysokie wyniki w nauce w roku szkolnym 2021/2022 oraz uzyskanie tytułu finalisty w Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w Bydgoszczy w bloku „weterynaria”. Nasz uczeń odebrał stypendium w słupskim ratuszu z rąk Pani Wiceprezydent Marty Makuch.

Gratulujemy Kacprowi, Rodzicom oraz nauczycielce prowadzącej - P. Marcie Malinowskiej.

Dodano 19.09.2022

Warsztaty w ramach konkursu "Witkacy pod strzechy"

W ramach konkursu „Witkacy pod strzechy” w warsztatach w naszej szkole przy ul. Przemysłowej udział wzięła młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marynarza Polskiego w Damnicy. Temat zajęć? Plakaty na podstawie motywów z obrazów i dramatów Witkacego. Młodzież wycinała szablony, a następnie tworzyła swój własny plakat. Odwiedził nas również wnuk Witkacego - Maciej Witkiewicz.

Wychowankowie ośrodka mieli także okazję zwiedzić szkołę przy ul. Przemysłowej. Warsztaty zakończyły się poczęstunkiem.

Specjalne podziękowania dla prowadzących warsztaty: P. Pauliny Grosz oraz P. Grzegorza Bożka oraz dla uczniów naszego plastyka:
z klasy 2B LSP: Marysi Augustynowicz, Wiktorii Depki-Prądzyńskiej, Kingi Kreft, Marcina Szcześniaka,
z klasy 3B LSP: Weroniki Tarnowskiej, Oliwii Lemańczyk.

Dodano 19.09.2022

Puchar i wyróżnienia

Nasi uczniowie kl. II i III OPW wrócili z obozu w Skwierzynie z pucharem i wyróżnieniami. Marcel Wieczorek zdobył Puchar Dowódcy 151. batalionu lekkiej piechoty za zajęcie I miejsca w Zawodach Strzeleckich KADET 2022 (wynik 95/100) oraz wyróżnienie od Dowódcy w porozumieniu z instruktorami prowadzącymi zajęcia. Wyróżnienie od Dowódcy za całokształt otrzymali również: Magdalena Genzel oraz Michał Warkocki. Naszym zdolnym uczniom sukcesów pogratulowała Pani Dyrektor Monika Stępnik.

Dodano 16.09.2022

Wręczenie złotych pagonów

Pani Dyrektor Monika Stępnik wyróżniła złotymi pagonami najlepszych uczniów klas PLO za wyniki w nauczaniu w II semestrze roku szk. 2021/2022.

Wyróżnionymi uczennicami są:

 1. ucz. ab. Barteczka Vanessa,
 2. ucz. ab. Bieniek Alicja,
 3. ucz. Oliwia Lewandowska,
 4. ucz. Sandra Zaborowska.

Nasze zdolne uczennice w II semestrze roku szk. 2021/2022 uzyskały średnią ocen na poziomie co najmniej 4,7, otrzymały co najmniej bardzo dobrą ocenę z zachowania oraz wzorowo stosowały się do przepisów ubiorczych. Ponadto rodzice wyróżnionych uczennic otrzymają list gratulacyjny.

Brawo!

Dodano 15.09.2022

Obóz kl. II i III OPW w Skwierzynie

Mamy dla Was relację z obozu, w którym uczestniczyły kl. II i III OPW. Zgrupowanie odbyło się w 151. Batalionie Lekkiej Piechoty WOT w Skwierzynie. Nasi kadeci OPW brali udział w zajęciach wprowadzających do zadań wykonywanych przez jednostki lekkiej piechoty, takich jak:

 • musztra,
 • szyki patrolowe,
 • zrywanie kontaktu,
 • udzielanie pierwszej pomocy i ewakuacja rannego,
 • zakładanie posterunku obserwacyjnego oraz zadania na takim posterunku,
 • podstawy teorii strzału oraz zajęcia na symulatorze typu Śnieżnik,
 • współdziałanie piechoty z pododdziałami konnymi, w tym jazda konna

i wiele innych ciekawych zajęć prowadzonych przez instruktorów 151. Batalionu Lekkiej Piechoty WOT w Skwierzynie.

Nasi uczniowie mieli również czas wolny, który spędzali wspólnie m.in. na basenie i przy ognisku.

Opiekunami uczniów byli:
Pani ppor. Żaneta Balcerzak - instruktor wychowania fizycznego 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej,
Pan Tomasz Kosakowski - koordynator OPW,
Pan Bartosz Pakuła - wychowawca kl. III OPW.

Dodano 15.09.2022

Drzewko Marzeń

Ogród, własna klinika weterynaryjna, domek nad jeziorem, a może miłość i szczęście? Wasze marzenia są naprawdę piękne. Wszystkie z nich prezentujemy na Drzewku Marzeń, które stanęło w holu na parterze. Zachęcamy do zapoznania się!

Akcja z okazji Dnia Marzyciela została zorganizowana przez P. Martę Jasnoch-Brzeską - naszego pedagoga specjalnego.

Dodano 13.09.2022

II edycja szkolnego konkursu na plakat promujący naukę języków obcych

Drodzy Uczniowie,
w związku z przypadającym 26 września Międzynarodowym Dniem Języków Obcych zapraszamy do udziału w II edycji szkolnego konkursu na plakat promujący naukę języków obcych.

Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów klas ponadpodstawowych z naszej szkoły.

Głównymi celami konkursu są:

 • rozbudzanie i pogłębianie zainteresowania nauką języków obcych,
 • propagowanie wychowania proeuropejskiego,
 • rozbudzanie otwartości na inne kultury.

Aby wziąć udział w konkursie należy wykonać plakat w formacie nie mniejszym niż A3 (technika dowolna). Prace należy składać u swoich nauczycieli języka obcego do 26.09.2022 r.

Posiedzenie komisji konkursowej i ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 29.09.2022 r.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.

`

W imieniu zespołu nauczycieli języka niemieckiego: koordynator konkursu - Zofia Pstrągowska-Misiuk

Dodano 08.09.2022

Wręczenie pagonów

Nasz nauczyciel Arkadiusz Herman wręczył pagony uczniom klas policyjnych: II PLO, III PLO oraz IV PLO.

Do każdej klasy przypisana jest jedna belka. Uczniowie klas pierwszych noszą pagony z jedną belką („młodszy uczeń”), uczniowie klas drugich z dwiema belkami („uczeń”), klas trzecich z trzema belkami („starszy uczeń”), a uczniowie klas czwartych z czterema belkami („uczeń abiturient”).

Umieszczony na pagonie obok belki romb oznacza ucznia pełniącego funkcję przewodniczącego klasy.

Do każdego pagonu określającego poziom kształcenia przypisana jest nazwa pełniąca funkcję stopnia służbowego.

Uczniowie zobowiązani są do stosowania stopni podczas składania meldunków na zajęciach, służbowego przedstawiania się oraz do sporządzania prac pisemnych w trakcie zajęć z podstaw prewencji i podstaw prawa oraz technik interwencji i samoobrony.

Pagony występują w dwóch kolorach: srebrnym i złotym.

Pagony w kolorze złotym przysługują uczniom, którzy w poprzednim semestrze spełnili następujące warunki:

 • uzyskali średnią ocen w semestrze co najmniej 4,75,
 • uzyskali ocenę z zachowania co najmniej bardzo dobrą,
 • nie otrzymali w ocenianym semestrze ani jednej uwagi dotyczącej nienoszenia lub niewłaściwego noszenia bądź użytkowania umundurowania.

Złote pagony będą wręczane uroczyście przez Panią Dyrektor szkoły podczas apelu dla wszystkich klas policyjnych, w obecności uczniów, wychowawców klas i nauczycieli przedmiotów policyjnych.

Zapraszamy do galerii!

Dodano 07.09.2022

Dzień marzyciela

Kto z nas chociaż raz w życiu nie chodził z głową w chmurach? A może często zdarza się Wam myśleć o „niebieskich migdałach”? Wszyscy o czymś marzymy, dlatego też podzielmy się swoimi marzeniami z okazji Dnia Marzyciela, który obchodzić będziemy w szkole w dniach 8-9 września. Specjalne karteczki, na których będziecie mogli zapisać swoje marzenia otrzymacie od wychowawców.

Pamiętajcie, wszystkie marzenia są anonimowe i zostaną zaprezentowane na specjalnym drzewie marzeń, które zawiesimy na szkolnym korytarzu. Szczegółowych informacji udzielą wychowawcy klas.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Dodano 06.09.2022

Elektrośmieci oddajesz - nagrody dostajesz

Z dumą informujemy, że społeczność uczniowska ZSI wraz z P. Moniką Skwarek oraz P. Aliną Salnik - koordynatorkami akcji, zajęła II miejsce w województwie pomorskim w VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Elektrośmieci oddajesz – nagrody dostajesz” w roku szkolnym 2021/22.

Nagrodą za zajęcie II miejsca jest 1 500 zł oraz za każdy kilogram elektrośmieci przekazany do recyklingu - 149,80 zł. Suma: 1 649,80 zł.

Doceniamy Wasz wysiłek włożony w upowszechnianie wiedzy z zakresu postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym oraz zużytymi bateriami. Takie działania na rzecz środowiska są bardzo ważne.

Serdecznie gratulujemy!!!

Dodano 06.09.2022

Tutoring - spotkanie dla rodziców

Dnia 8.09.2022 r. (czwartek) o godz. 15:30 i 16:15 w auli szkolnej odbędzie się spotkanie dla rodziców uczniów zainteresowanych udziałem w Tutoringu.

Jeśli Twoje dziecko chce się rozwijać, lubi wyzwania, poszukuje własnej drogi bądź chce poznać swoje mocne strony i je rozwijać - Tutoring to właśnie odpowiednie zajęcia!

Tutoring jest Twoim dobrowolnym wyborem. To czas TYLKO dla Ciebie i tutora.

Zapraszamy serdecznie
Maria Lelakowska i Monika Skwarek

Dodano 05.09.2022

Kiermasz podręczników

Kochani, przed nami kiermasz podręczników, który odbędzie się już w najbliższą środę na długich przerwach- w godzinach 11.15-11.30 oraz 12.15-12.30 w auli szkolnej.

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby, które chcą sprzedać lub kupić podręczniki!

W razie pytań prosimy o kontakt z P. Justyną Witek (sala 201).

Dodano 02.09.2022

Obóz szkoleniowy klasy I OPW

Kochani, kiedy większość z nas miała jeszcze wakacje, nasi nowi uczniowie klasy I OPW uczestniczyli w trzydniowym obozie szkoleniowo-kondycyjnym.

W dniach 29-31.08 w Smołdzińskim Lesie młodzież poznała Regulamin Ogólny SZ RP (przełożony i podwładny, młodszy i starszy stopniem) oraz zasady zachowania się żołnierza w różnych sytuacjach. Był także marsz kondycyjny oraz ćwiczenia praktyczne wybranych elementów musztry indywidualnej. Nie mniejszą atrakcją były zajęcia z wykorzystaniem replik ASG, ćwiczenia podstaw taktyki i poruszania się na polu walki.

Opiekunami uczniów byli:

 • Pani ppor. Żaneta Balcerzak- instruktor wychowania fizycznego 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej,
 • Pan Tomasz Dymek- wychowawca kl. I OPW,
 • Pan Tomasz Kosakowski- koordynator OPW,
 • Pan Bartosz Pakuła- wychowawca kl. III OPW.

Zapraszamy do galerii!

Dodano 01.09.2022

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Rozpoczynamy rok szkolny 2022/2023! Naszą szkołę wypełnił gwar, rozmowy i wspomnienia z wakacji.

Mamy świetnych uczniów i super grono pedagogiczne- to będzie dobry rok. Życzymy Wam samych wysokich ocen, niegasnącego zapału do nauki i realizacji planów.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Witamy wszystkich uczniów, nauczycieli i całą społeczność szkolną po przerwie wakacyjnej. Czas na letni wypoczynek powoli dobiega końca. Dlatego chcielibyśmy zaprosić na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego, która tradycyjnie odbędzie się dnia 1 września, tym razem jednak na placu przed szkołą. Z pewnością tęsknicie do szkolnych murów, kolegów i koleżanek, a uczniowie klas pierwszych chętnie poznają zwyczaje ZSI i SMS.

Uroczystość będzie przebiegała w następującym porządku:
Godz. 9.00 – klasy: 2, 3 i 4 Technikum Weterynarii
                      2, 3 i 4 Liceum Sztuk Plastycznych

Godz. 10.00 – klasy: 2, 3, 4 Policyjne Liceum Ogólnokształcące
                      2, 3 Oddział Przygotowania Wojskowego
                      2, 3, 4 Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego
                      4 Medyczne Liceum Ogólnokształcące

Godz. 11.00 – klasy: 1 Liceum Sztuk Plastycznych
                      1 Technikum Weterynarii
                      1 Oddział Przygotowania Wojskowego
                      1 Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego
                      1 Policyjne Liceum Ogólnokształcące
                      6, 8 Szkoła Podstawowa SMS

Zapraszamy!