Dodano 06.07.2021

Konsultacje do egzaminu poprawkowego

Konsultacje dla zainteresowanych uczniów Pani Moniki Skwarek do egzaminu poprawkowego z matematyki odbędą się w dniach:

 • 16.08.21 w godz 9:00 -12:00
 • 17.08.21 w godz 9:00 - 12:00
 • 23.08.21 w godz 9:00 - 12:00
 • 24.08.21 w godz 9:00 - 12:00

Serdecznie zapraszamy!

Dodano 01.07.2021

Egzaminy poprawkowe w sierpniu 2021 r.

Data

Przedmiot

Klasa

25.08.2021 godzina 9.00

Matematyka

IA PLO, IB PLO, IIB PLO, IID PLO

25.08.2021 godzina 9.30

Specjalność artystyczna

IIA LSP, IA LSP, IV LSP

25.08.2021 godzina 9.30

Podstawy projektowania

IIA LSP

25.08.2021 godzina 9.30

Projektowanie multimedialne

IIA LSP

25.08.2021 godzina 12.00

Chów zwierząt

IB TW

26.08.2021 godzina 9.00

Matematyka

VIIIB, I LOMS, IIA LOMS, IV LSP, III PLO, IIA MLO

26.08.2021 godzina 9.30

Rysunek i malarstwo

IIA LSP, IIB LSP, IIIB LSP

26.08.2021 godzina 9.00

Język polski

III PLO, III TW

26.08.2021 godzina 12.00

Język angielski

IB TW

27.08.2021 godzina 9.00

Matematyka

IIA LSP, IIB LSP, IB TW, IIB TW

27.08.2021 godzina 12.00

Geografia

IB PLO, IIA PLO, IID PLO

Spotkania indywidualne

Drodzy Rodzice i Uczniowie,

za kilka miesięcy staniecie przed ważną decyzją wyboru szkoły ponadpodstawowej. Odpowiedni wybór szkoły średniej to podstawa dalszych sukcesów na ścieżce zawodowej. Dlatego proponujemy naukę w ZSI w Słupsku. To jedyne takie miejsce w regionie. Nasza kadra dba nie tylko o rozwój intelektualny młodzieży, ale także pomaga uczniom rozwijać ich pasje.

Mamy do wyboru wiele kierunków kształcenia:

Technikum Weterynaryjne,

Policyjne Liceum Ogólnokształcące,

Wojskowe Liceum Ogólnokształcące - Oddział Przygotowania Wojskowego,

Liceum Sztuk Plastycznych

czy Szkołę Mistrzostwa Sportowego.
Zachęcamy do kontaktu, aby dowiedzieć się więcej o naszej szkole. W ramach trwających targów edukacyjnych organizujemy indywidualne spotkania dla uczniów i ich rodziców, oczywiście z zachowaniem wszelkich zasad sanitarnych.

Osoba do kontaktu:

P. Robert Zając, nr tel.: 698 674 139

Dodano 07.07.2021

Artykuł Pani Moniki Skwarek w "Informatorze Oświatowym"

Z wielką dumą informujemy, że artykuł autorstwa naszej nauczycielki matematyki P. Moniki Skwarek został opublikowany w „Informatorze Oświatowym”- biuletynie Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku.

Artykuł pt. „Własny projekt społeczny” (s. 63) to opowieść o naszej szkole, w której prowadzonych jest wiele innowacyjnych projektów i działań pomagających uczniom dobrze przygotować się do przyszłego zawodu, a jednocześnie rozwijających kreatywność i wrażliwość na potrzeby innych.

Pani Monice serdecznie gratulujemy, a Was zapraszamy do lektury (tu możesz przeczytać artykuł Pani Moniki)!

Dodano 06.07.2021

Podsumowanie wyników matur

Czas na podsumowanie wyników tegorocznych matur. Zdawalność w ZSI wyniosła aż 85%, w tym:

 • w Medycznym Liceum Ogólnokształcącym- 83%,
 • w Policyjnym Liceum Ogólnokształcącym- 92%,
 • w Liceum Sztuk Plastycznych- 73%,
 • w Technikum ZSI- 93%.

Jesteśmy sporo powyżej średniej, ponieważ zdawalność w naszym województwie to 71,5% (w liceach 78,2%, w technikach 60,8%), natomiast w kraju- 74,5% (w liceach 81%, a w technikach 64%).

W szkole matury najlepiej napisali uczniowie technikum ze średnim wynikiem:

 • z języka polskiego- 62%,
 • z matematyki- 62%,
 • z języka angielskiego- 81%.

Zarówno uczniom, jak i ich nauczycielom gratulujemy świetnych wyników. To nasz wspólny sukces. Życzymy powodzenia w realizacji dalszych planów!!!

Dodano 06.07.2021

Małgorzata Puchalska laureatką wojewódzkiego konkursu sportowego

Organizatorem akcji „Podejmij wyzwanie i bądź aktywny” był Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Gdańsku, a celem organizacji konkursu było promowanie zdrowego stylu życia, współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży, aktywizacja i wypracowanie zdrowych nawyków wśród uczniów.

Uczestnicy akcji w określonym czasie podejmowali comiesięczne wyzwania sportowe, a ich efekty dokumentowane były zgodnie z zaleceniami. Aby uczestnik był kwalifikowany w konkursie musiał wykonać cztery wyzwania:

 1. Wyzwanie marcowe – zadaniem było utworzenie własnego toru przeszkód, pokonanie go i wysłanie filmiku z jego wykonania.
 2. Wyzwanie kwietniowe – biegowe. Każdy uczestnik miał pokonać odpowiednią do swojej kategorii wiekowej trasę i za pomocą aplikacji mierzącej czas oraz dystans biegu zmierzyć swój wynik, a następnie screena wysłać do WSZS w Gdańsku.
 3. Wyzwanie majowe – należało pokonać jak najwięcej kilometrów na rowerze w ciągu całego miesiąca (wykorzystując aplikację mierzącą czas oraz dystans) i wysłać screen swoich zsumowanych wyników.
 4. Wyzwanie czerwcowe – zadaniem uczestników było wybranie ulubionej aktywności fizycznej i zaproszenie do wspólnych ćwiczeń innych osób. Wspólna zabawa sportowa miała być udokumentowana na zdjęciach, z których wykonany został plakat/kolaż.

Miło nam poinformować, że Małgorzata Puchalska z klasy 2D PLO zajęła I miejsce zostając laureatką wojewódzkiego konkursu sportowego „Podejmij wyzwanie i bądź aktywny”. Oprócz uczennicy na wyróżnienie zasługują również inne licealistki z naszej szkoły, które brały udział w tym sportowym wyzwaniu: Roksana Czerwonka z 2A PLO, Aleksandra Grabowska z 2B PLO, Roksana Rohde z 1 PLO oraz Ewa Hermanowska z 2A TW.

Koordynatorem akcji w szkole i osobą nadzorującą przebieg poszczególnych wyzwań sportowych licealistek był nauczyciel wychowania fizycznego Pan Arkadiusz Herman.

Gratulujemy wszystkim uczennicom udziału w bardzo aktywnym i urozmaiconym wyzwaniu sportowym. Swoją postawą udowodniłyście, że rekreacja jest świetnym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Brawo dziewczyny!!!

Dodano 30.06.2021

Nasi wolontariusze w akcji

Na terenie „Leśnego Kota” w Słupsku odbył się festyn integracyjny dla rodzin zastępczych zorganizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słupsku. Udział w nim wzięli również nasi uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariatu pod opieką Pani Marii Lelakowskiej, oferując pomoc przy stoiskach.

Podczas festynu na uczestników czekało wiele atrakcji przygotowanych przez PCPR. Dzieci mogły wziąć udział w licznych grach i konkursach. Nasi wolontariusze malowali twarze, robili wspólnie z uczestnikami bransoletki z koralików czy tworzyli różnego rodzaju kartki okolicznościowe.

Celem festynu była integracja rodzin zastępczych, nawiązanie nowych znajomości i wymiana doświadczeń między rodzicami, a także budowanie właściwych relacji z wychowankami i dostarczenie dzieciom pozytywnych wrażeń.

Serdecznie dziękujemy naszym wolontariuszom za pomoc i otwarte serca.

II termin egzaminów wstępnych do Liceum Sztuk Plastycznych

Drodzy Uczniowie,

przypominamy, że osoby, które nie uczestniczyły w I terminie egzaminów wstępnych do Liceum Sztuk Plastycznych, mogą podejść do egzaminu w II terminie 29.06.2021 r. o godz. 9:00.

Na egzamin wstępny należy przynieść ołówki, gumki, pędzle, linijkę, nożyczki i klej do papieru.

Czekamy na Was z niecierpliwością!

II termin egzaminów wstępnych do Oddziału Przygotowania Wojskowego

Zastanawiasz się nad wyborem szkoły średniej? Chciałbyś/abyś w przyszłości pracować w służbach mundurowych? Pierwszy termin egzaminów wstępnych do Oddziału Przygotowania Wojskowego w ZSI za nami, ale nic straconego! Możesz przystąpić do egzaminu w drugim terminie, który odbędzie się już 29.06.2021 r. o godz. 9:00. To test sprawności fizycznej dla kandydatów. Na czym będzie polegał? Zerknij na poniższą grafikę.

Zapraszamy do naszego Oddziału Przygotowania Wojskowego. Jako jedyni w Słupsku i regionie posiadamy zezwolenie Ministerstwa Obrony Narodowej na prowadzenie OPW.

Czekamy na Ciebie!

Dodano 29.06.2021

II termin egz. wst. dla kandydatów do OPW

Za nami II termin egzaminów wstępnych dla kandydatów do Oddziału Przygotowania Wojskowego. Był to test sprawności fizycznej. Po solidnej rozgrzewce przyszedł czas na wykonanie 4 sportowych zadań:

 • bieg po „kopercie”,
 • rzut piłką lekarską 3 kg w przód zza głowy z miejsca,
 • skłony tułowia w przód z leżenia tyłem w ciągu 30 sek.,
 • uginanie i prostowanie ramion w podporze leżąc przodem na ławeczce.

O właściwy przebieg zmagań i prowadzenie punktacji dbał Pan Arkadiusz Herman.

Za wszystkich kandydatów trzymamy kciuki i z niecierpliwością czekamy na wyniki.

Dodano 28.06.2021

Czytelnicze inspiracje w ZSI i SMS…

Rok szkolny 2020/2021 za nami. To był trudny okres, ale w naszej szkole nie poddaliśmy się pandemii. Dla nas to był bardzo twórczy czas. Na szczęście żadne ograniczenia nie odebrały nam książek, ulubionych wierszy, świata literatury. Rok 2020 miał wielu wybitnych patronów. 27 listopada 2020 roku Sejm RP ustanowił patronów roku 2021. To rok kard. Stefana Wyszyńskiego, Stanisława Lema, Cypriana Kamila Norwida, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego oraz Tadeusza Różewicza. 2021 jest także rokiem Konstytucji 3 Maja.

W szkole odbyło się wiele działań przybliżających nam sylwetki tych wybitnych osób oraz ich spuściznę. Postacie te stały się także inspiracją do twórczości własnej naszych zdolnych uczniów. Odbyło się wiele konkursów literackich i plastycznych. Podczas zakończenia roku szkolnego zwycięzcom konkursów zostały wręczone nagrody.

Stanisław Ignacy Witkiewicz

Witkacy – pisarz, malarz, dramaturg, filozof i fotografik, ekscentryczny, wszechstronnie utalentowany i prowokacyjny twórca, pozostawił kolejnym pokoleniom poruszającą i inspirującą spuściznę.

Konkurs „Witkacy inspiruje”
I miejsce - Paulina Litwin, klasa 3 TW<
II miejsce - Dominika Pluto-Prądzyńska, klasa 2B MLO

Stanisław Lem

Lem - wielki twórca literatury fantastycznej, jeden z najpoczytniejszych pisarzy science-fiction, autor ponad 60 książek, a wśród nich tak wielkich tytułów jak: „Bajki robotów”, „Cyberiada”, „Solaris”, „Astronauci” czy „Szpital przemienienia”.

Konkurs plastyczny „Marzenia zawsze zwyciężają rzeczywistość, gdy im na to pozwolić”

I miejsce – Dominika Pluto-Prądzyńska, klasa 2B MLO

II miejsce – Aleksandra Grabowska, klasa 2 B PLO

Krzysztof Kamil Baczyński

Baczyński - jeden z najwybitniejszych poetów czasu II wojny światowej, przedstawiciel nurtu Pokolenia Kolumbów, podharcmistrz Szarych Szeregów, żołnierz batalionu „Parasol” Armii Krajowej. Odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, Medalem za Warszawę 1939-1945, Krzyżem Armii Krajowej.

Konkurs „SMS do przyjaciela”

Zwycięzca - Bartosz Przeradzki, klasa 2 B LSP

Konkurs o życiu i twórczości Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

I miejsce - Julia Niemczyk, klasa 3A LSP

II miejsce - Dominika Trocha, klasa 3A LSP

III miejsce - Marta Dorszyńska, klasa 3A LSP

Wyróżnienie - Wanesa Kułdo, klasa 3 TW

Wyróżnienie - Marta Polewik, klasa 2B MLO

Tadeusz Różewicz

Różewicz - wybitny polski poeta, dramaturg, prozaik i scenarzysta, głęboko związany z losem pokolenia wojennego, baczny obserwator życia codziennego, społecznego i politycznego.

Konkurs (za)inspirowani Różewiczem

I miejsce – Alan Pagacz, klasa 8A SPMS

II miejsce - Julia Szewel, klasa 2A TW

III miejsce - Aleksandra Siedlecka, klasa 2B MLO

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursów i bardzo dziękujemy za zaangażowanie naszym aktywnym polonistkom – Pani Renacie Cierniak, Pani Mai Frąckowiak, Pani Karolinie Perze oraz Pani Justynie Witek.

Dodano 25.06.2021

Zakończenie roku szkolnego

Rozdanie świadectw, kwiaty, upominki, uśmiechy, a nawet szampan (oczywiście bezalkoholowy). Nadszedł dzień zakończenia roku szkolnego. Roku, który nie należał do najłatwiejszych. Udajemy się więc na zasłużony odpoczynek.

W imieniu Pani Dyrektor Moniki Stępnik składamy wszystkim najlepsze życzenia gratulując bardzo dobrych ocen i szkolnych sukcesów. Życzymy udanych wakacji.

Widzimy się we wrześniu!

Dodano 25.06.2021

Sukces Jagody Dudzińskiej

W Warszawie, w Muzeum Wojska Polskiego i w Muzeum Narodowym oraz na terenie Starego i Nowego Miasta, odbyły się zawody centralne Olimpiady „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy”. Wzięło w nich udział 60 uczniów z całej Polski wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach (szkolnych, rejonowych, wojewódzkich, I części zawodów centralnych - praca pisemna). Zawody składały się z siedmiu konkurencji (Broń i Barwa, Eksponat Muzealny, Malarstwo Batalistyczne, Geografia Militarna, Bitwa pod Grunwaldem, Heraldyka, Miejsca i obiekty historyczne). Z woj. pomorskiego startowało czworo uczniów.

Miło nam poinformować, że Jagoda Dudzińska (kl. 2A TW) została finalistką Olimpiady. Tytuł ten zwalnia Jagodę z matury z historii (100% zakres rozszerzony), a Uniwersytet Jagielloński w Krakowie i Akademia Ekonomiczna w Poznaniu oferują indeksy swoich uczelni. Jagoda jest jedyną finalistką ze Słupska w II etapie zawodów centralnych!

Wielkie gratulacje!

Gala Finałowa Olimpiady odbyła się w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Poniżej zdjęcia z uroczystości zakończenia Olimpiady. Uczestnicy zawodów centralnych i ich opiekunowie złożyli kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie.

Dodano 25.06.2021

Klasa z klasą

Wyniki całorocznego plebiscytu Klasy z klasą?

Oto one!

I miejsce- klasa 1 TW – 858 punktów

II miejsce- klasa 8A SPMS – 506 punktów

III miejsce- klasa 2B MLO – 492 punkty

Gratulujemy!!!

Dodano 24.06.2021

Ogólnopolski Turniej Turystyczno-Krajoznawczy PTTK

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Finale Wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK, który odbył się w Rumi.

Wśród licznych konkurencji były m.in. test turystyczno-krajoznawczy, marsz na orientację, udzielanie pierwszej pomocy, slalom rowerowy czy slalom kajakowy. Drużyna w składzie Vanessa Barteczka, Ola Grabowska i Julia Zielińska zajęła drugie miejsce, a ekipa w składzie Oskar Borkowski, Michał Knetki oraz Kuba Krakus czwarte. Liczymy, że w przyszłym roku skutecznie powalczymy o pierwsze miejsce!

Przygotowania już rozpoczęte!

Dodano 24.06.2021

Zielnik fotograficzny

Klasy 1 OPW, 1 TW oraz 2B LSP na lekcjach plastyki tworzyły „Zielnik fotograficzny”. Było to zadanie polegające na stworzeniu kompozycji fotograficznej z użyciem białej kartki A4 bez ingerencji w naturę.

Dodano 24.06.2021

Zainspirowani lekturą

Nasi uczniowie podczas warsztatów „ZSI i SMS inspirują lekturą” czytali dzieciom ze szkół podstawowych fragmenty lektur i zachęcali do wykonania prac plastycznych związanych z omawianym utworem. Przedstawiamy prace stworzone przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Słupsku.

Dziękujemy!

Dodano 23.06.2021

Dzień Ojca

Z okazji Dnia Ojca wszystkim Tatom składamy najserdeczniejsze życzenia. Dużo zdrowia, pomyślności, miłości, uśmiechu, szczęścia i dumy z dzieci.

Dodano 23.06.2021

Wizyta uczniów OPW w Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce

Nasza młodzież z Oddziału Przygotowania Wojskowego kolejny już raz w ostatnim czasie odwiedziła Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce. Kilka godzin pobytu w jednostce szkolnictwa wojskowego pozwoliło zrealizować ciekawe zajęcia.

Na wstępie uczniowie doskonalili swoje umiejętności z zakresu musztry indywidualnej i zespołowej. Ćwiczono przyjmowanie postawy zasadniczej i swobodnej, zwroty w miejscu, a także marsz i zatrzymanie.

Następnie uczniowie udali się do budynku Systemu szkolno-treningowego „Śnieżnik”, gdzie instruktorzy przeprowadzili zajęcia na temat bezpiecznego posługiwania się bronią.

Na niemal każdej strzelnicy usłyszymy o zasadzie B.L.O.S. Jest to skrót, który należy rozszyfrować w następujący sposób:

Broń – każdą broń traktuje się jako załadowaną i odbezpieczoną;

Lufa – zawsze skierowana jest w stronę celu, kulochwytu, w powietrze lub pod kątem 45 stopni w ziemię;

Otoczenie – zanim odda się strzał, zawsze bezwarunkowo sprawdza się otoczenie, czy na pewno nikt nie znajduje się lub nie wchodzi na linię strzału;

Spust – palec na spuście kładzie się tylko w momencie oddawania strzału, w każdym innym przypadku trzyma się go poza spustem, by uniknąć nieplanowanego strzału.

Po krótkim wstępie teoretycznym uczniowie z dobrym skutkiem wcielali powyższe zasady w życie podczas ćwiczeń na symulatorze „Śnieżnik”.

Koordynatorem Oddziału Przygotowania Wojskowego w ZSI jest kmdr por. Tomasz Kosakowski.

Dodano 23.06.2021

Sukces "Łapki do góry"

Z wielką dumą informujemy, że tegoroczni uczestnicy Olimpiady Zwolnieni z Teorii grupa „Łapka do góry” pod opieką Pani Moniki Skwarek zostali finalistami!!! W klasyfikacji generalnej zajęli 4. miejsce w województwie pomorskim. Młodzież otrzymała międzynarodowe certyfikaty oraz certyfikat dodatkowy Allegro potwierdzający nabyte umiejętności. Ogromne gratulacje!

Dodano 22.06.2021

Lekcja geografii w terenie

Klasa I PLO na lekcji geografii wybrała się do Orzechowa, aby w praktyce poznać rzeźbotwórczą działalność morza. Uczniowie wraz z nauczycielem P. Piotrem Ostrowskim obserwowali także odkrywkę geologiczną i poznali budowę klifu.

Dodano 22.06.2021

Sukces Weroniki Jarmuł i Jakuba Maksymiuka

Nasi uczniowie z kl. 4 TW Weronika Jarmuł i Jakub Maksymiuk wzięli udział w etapie centralnym Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, który odbył się ponownie na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy. Weronika została laureatką, a Jakub finalistą. Uczniowie mają już indeksy, co oznacza, że zostaną przyjęci na kierunki Medycyna weterynaryjna oraz Zootechnika na wybraną przez siebie uczelnię z pominięciem rekrutacji. Brawo!

Dodano 21.06.2021

"ZSI i SMS inspirują lekturą"

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Słupsku wzięli udział w naszych warsztatach online „ZSI i SMS inspirują lekturą”. Zajęcia prowadzone były przez uczniów naszej szkoły. Młodzież czytała klasom 1-3 wiersze Jana Brzechwy „Samochwała” i „Kłamczucha”, a w klasie 4 balladę Adama Mickiewicza „Powrót taty”.

Podczas spotkania młodzież zapoznała dzieci z fragmentami książek podejmując rozmowę inspirowaną lekturą. Nasi uczniowie pragną w ten sposób zachęcić młodsze koleżanki i kolegów do czytania.

Świetna akcja!

Dodano 21.06.2021

Wspomnienie z nauki zdalnej

Uczniowie uczestniczyli w ciekawych zajęciach z naszą absolwentką Magdą Zielińską, która obecnie studiuje zootechnikę we Wrocławiu oraz prowadzi firmę Quality Boa zajmującą się hodowlą węży i budową terrariów.

Uczniowie dowiedzieli się najważniejszych informacji o popularnych gatunkach zwierząt, które coraz częściej wybierane są na pupili przez właścicieli.

Dziękujemy za ciekawy wykład!

Podziękowania składamy również:

P. Izabeli Królikowskiej- technikowi weterynarii, która oferuje pomoc przy problemach behawioralnych psów, trenuje psy i uczy się w kierunku zoofizjoterapii. Naszym uczniom opowiedziała o podstawach behawioryzmu i rodzajach treningu.

P. Dorocie Baran, miłośniczce psów, która opowiedziała o zawodzie groomera, o sprzęcie wykorzystywanym w salonach groomerskich i o najtrudniejszych „klientach” w salonach pielęgnacji zwierząt.

P. Tomaszowi Barczyckiemu, technikowi weterynarii, inspektorowi ds. ochrony zwierząt, który pracuje w wielu lecznicach w Słupsku. P. Tomasz opowiedział o przypadkach znęcania się nad zwierzętami i poinstruował, gdzie zwracać się o pomoc w przypadku podejrzenia znęcania się nad czworonogami.