Szkoła Mistrzostwa Sportowego - tu jest Twoje miejsce!!!

Konsultacje dla uczniów klas VIII

Mamy propozycję dla uczniów klas VIII szkół podstawowych, którzy w przyszłości chcieliby kontynuować naukę na wyższych uczelniach artystycznych, a swoją karierę zawodową wiążą z profesją wymagającą umiejętności plastycznych.

Już od 12 kwietnia zapraszamy na konsultacje dla kandydatów. Nasi nauczyciele przedmiotów artystycznych przybliżą tematykę związaną z rysunkiem i malarstwem oraz kompozycją.

Jesteś uzdolnionym artystycznie uczniem klasy VIII? Wybór naszego Liceum Sztuk Plastycznych wydaje się oczywisty.

Harmonogram zajęć przedstawiamy na załączonej grafice.

Obowiązują zapisy! Zadzwoń do nas pod nr tel. 59 8456070 i umów się na konkretny termin!

Spotkania indywidualne

Drodzy Rodzice i Uczniowie,

za kilka miesięcy staniecie przed ważną decyzją wyboru szkoły ponadpodstawowej. Odpowiedni wybór szkoły średniej to podstawa dalszych sukcesów na ścieżce zawodowej. Dlatego proponujemy naukę w ZSI w Słupsku. To jedyne takie miejsce w regionie. Nasza kadra dba nie tylko o rozwój intelektualny młodzieży, ale także pomaga uczniom rozwijać ich pasje.

Mamy do wyboru wiele kierunków kształcenia:

Technikum Weterynaryjne,

Policyjne Liceum Ogólnokształcące,

Wojskowe Liceum Ogólnokształcące - Oddział Przygotowania Wojskowego,

Liceum Sztuk Plastycznych

czy Szkołę Mistrzostwa Sportowego.
Zachęcamy do kontaktu, aby dowiedzieć się więcej o naszej szkole. W ramach trwających targów edukacyjnych organizujemy indywidualne spotkania dla uczniów i ich rodziców, oczywiście z zachowaniem wszelkich zasad sanitarnych.

Osoba do kontaktu:

P. Robert Zając, nr tel.: 698 674 139

Dodano 13.04.2021

Współpraca z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie

Z przyjemnością informujemy, że nasze Liceum Sztuk Plastycznych podpisało porozumienie o współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie! Co to dla nas oznacza? Będziemy mogli brać udział w dniach otwartych Uczelni, wykładach tematycznych, zajęciach artystycznych, wystawach, projektach i innych działaniach organizowanych przez Uczelnię.

A może ktoś z Was będzie kontynuował naukę na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie? Czas pokaże.

Bardzo cieszymy się na tę współpracę. Wierzymy, że uatrakcyjni ona zajęcia oraz podniesie poziom wiedzy i umiejętności uczniów.

Dodano 12.04.2021

Wystawa Pana Grzegorza Bożka

Już 15 kwietnia w Baszcie Czarownic pojawi się wystawa naszego nauczyciela rysunku i malarstwa P. Grzegorza Bożka.

Wernisaż online odbędzie się 17 kwietnia o godzinie 18:00 na FB Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej.

Wystawa dostępna będzie aż do 30.06.2021r.

Link do wydarzenia na FB

Zapraszamy!!!

Zachęcamy również do obejrzenia zdjęć z przygotowań.

Dodano 12.04.2021

V edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności

Miło nam poinformować, że nasze uczennice z klasy 2A PLO: Alicja Bieniek, Vanessa Barteczka i Nikola Stachowiak awansowały do finału V edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności organizowanej przez Akademię Pomorską w Słupsku.

W ramach I etapu zgłoszone reprezentacje szkół miały za zadanie wykonać pracę na jeden z wybranych w regulaminie tematów. Jury oceniało poprawność merytoryczną nadesłanych prac, a także ich oryginalność, pomysłowość ujęcia tematu oraz umiejętność wyrażania własnej oceny.

Przygotowana przez licealistki praca konkursowa na temat: „Zanieczyszczanie, czyli bezpieczeństwo ekologiczne” została wysoko oceniona przez organizatorów Olimpiady, co pozwoliło naszym zdolnym uczennicom awansować do finału.

Gratulujemy dziewczynom i życzymy dalszych sukcesów w konkursie!

Dodano 09.04.2021

Wizażystka w teamie ZSI

Do naszego teamu na nowym kierunku technik stylista dołączyła wizażystka Pani Ewa Sakowicz!

Pani Ewa jest właścicielką firmy Vis-art, a działalnością związaną z wizażem, wykonywaniem profesjonalnego makijażu i analizą kolorystyczną zajmuje się od ponad 20 lat. Przez ponad 6 lat prowadziła także program w TV Vectra pt. „Moja metamorfoza”.

Nasi uczniowie będą uczyć się od profesjonalistów!

Pani Ewo, witamy na pokładzie ZSI!

Dodano 09.04.2021

„Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”- I etap eliminacji centralnych

Troje naszych uczniów- Jagoda Dudzińska z kl. IIA TW, Julia Kułakowska z kl. IIA MLO i Antoni Stępnik z klasy IIC PLO wzięło udział w I etapie eliminacji centralnych Olimpiady Ogólnopolskiej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy”. W tym etapie uczniowie musieli zmierzyć się z napisaniem rozprawki wybierając jeden z pięciu tematów przygotowanych przez Komitet Główny Olimpiady. Na napisanie pracy mieli 180 minut. Jeżeli prace uczniów zostaną ocenione przez Komisję na 60 pkt. na 100 możliwych do zdobycia, uczniowie otrzymają tytuł finalisty olimpiady i uzyskają zwolnienie z matury z historii, najlepsi natomiast przejdą do II etapu eliminacji centralnych i będą walczyć o tytuł laureata olimpiady.

Warto wspomnieć, że w całej Polsce do etapu centralnego przeszło ok. 200 uczniów, natomiast w województwie pomorskim 10, w tym 3 to właśnie uczniowie naszej szkoły. To naprawdę duży sukces! Ponadto Jagoda Dudzińska osiągnęła najlepszy wynik w województwie w etapie wojewódzkim!

„Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego” to olimpiada tematyczna adresowana do zafascynowanych historią uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, ze szczególnym uwzględnieniem uczniów zainteresowanych szeroko rozumianą historią wojskowości. Co roku w zawodach bierze udział niemal 3000 uczniów. Olimpiada rozgrywana jest w trzech etapach od listopada do czerwca, a jej zwieńczeniem są zawody finałowe w Warszawie, którym towarzyszą atrakcje dla uczestników i ich opiekunów. Zwycięzcy rywalizacji otrzymują cenne nagrody oraz dodatkowe punkty w rekrutacji na wybranych uniwersytetach.

Wyniki I etapu eliminacji centralnych poznamy już wkrótce. Trzymamy kciuki!!!

Dodano 08.04.2021

Przełożona wystawa ID_tentity

Ze względu na obowiązujące obostrzenia jesteśmy zmuszeni przełożyć zaplanowaną na 16 kwietnia wystawę „ID_tentity” na inny termin. Czekamy na otwarcie galerii sztuki.

O nowym terminie wystawy poinformujemy tak szybko, jak to możliwe.

Dodano 08.04.2021

Współpraca z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli

Mamy kolejny dowód na to, że nasi nauczyciele i uczniowie działają nie tylko w ramach zajęć szkolnych, ale i angażują się w projekty pozaszkolne. Przykładem takiej inicjatywy jest współpraca naszej nauczycielki P. Katarzyny Serafin z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku. Fototapety przygotowane przez P. Kasię świetnie prezentują się w sali konferencyjnej ODNu.

Dodano 07.04.2021

Dumni z absolwentów

Startujemy z nowym projektem „Dumni z Absolwentów”! Chcemy przedstawiać Wam sylwetki Absolwentów naszej szkoły. Co u nich słychać? Czym się obecnie zajmują? Jakie odnieśli sukcesy? Jak wspominają naukę w naszej szkole? Tego wszystkiego dowiecie się w każdy piątek, kiedy prezentować będziemy dwie osoby.

Jeśli Ty też jesteś absolwentem naszej szkoły i chciałbyś/abyś pokazać się szerszemu gronu, napisz e-maila na adres e.dobosz@zsi.slupsk.pl. Prześlemy Ci formularz do wypełnienia (kilka pytań), a następnie zaprezentujemy Cię światu na naszym FB i stronie internetowej szkoły!

Czekamy na Twoje zgłoszenie!