Edukacyjna Wartość Dodana

Zespół Szkół Informatycznych w Słupsku corocznie osiąga wysokie wyniki EWD w skali miasta, regionu i kraju. W roku szkolnym 2022/23 wyniki szkoły lokują je w kategorii „szkoły sukcesu” - zarówno w kategorii przedmiotów humanistycznych i języka polskiego, jak i przedmiotów przyrodniczych i matematyki - i są to najwyższe wyniki w regionie słupskim!

Wynik EWD – język polski 2023

Wynik EWD – matematyka 2023

EWD – czyli Edukacyjna Wartość Dodana - to metoda analizy statystycznej, która pozwala ocenić efektywność nauczania w danej placówce tj. pozwala stwierdzić w miarę obiektywnie, jaki wkład miała dana szkoła na rozwój uczniów, ich przyrost wiedzy i umiejętności oraz oszacować wkład szkoły w końcowe wyniki egzaminacyjne.

Model i ideę EWD można zobrazować diagramem

Wskaźnik EWD jest tak skontruowany, że nie preferuje żadnej ze szkół (tzn. tych które przyjęły uczniów z wyższymi wynikami i tych, które przyjęły uczniów z niższymi wynikami). Można powiedzieć, że dla wszystkich szkół i uczniów w danej populacji rocznikowej „na wejściu” wskaźnik EWD jest „zerowany”. Modelowanie EWD po zakończeniu kolejnego etapu edukacji (liceum/technikum) i analizie wyniku maturalnego, pozwala wyliczyć wskaźniki dla poszczególnych uczniów i szkół.

Jeśli wskaźnik EWD pozostaje równy (lub bliski) zeru, to oznacza, że szkoła „statystycznie” pracuje przeciętnie w skali kraju.
Jeśli wskaźnik EWD jest ujemny, to oznacza, że szkoła osiągnęła „statystycznie” niższe wyniki niż „porównywalne” szkoły w kraju.
Jeśli wskaźnik EWD jest dodatni to oznacza, że szkoła uzyskała „statystycznie” wyższe wyniki niż „porównywalne” szkoły w kraju. O tych szkołach możemy mówić, że pracują „ponadprzeciętnie”.
Wyniki EWD są przedstawiane tabelarycznie i graficznie. W postaci graficznej wskaźnik EWD przedstawiany jest w układzie współrzędnych. Na osi poziomej zaznaczany jest wynik egzaminu maturalnego a na pionowej wskaźnik EWD.

Szlachetna Paczka

Szanowni rodzice!
Zapraszamy serdecznie na Dzień Otwartej Szkoły, który odbędzie się 16 listopada - dokładny harmonogram spotkań z wychowawcami klas zamieszczamy poniżej. Konsultacje z nauczycielami będą do godziny 19:00.

Zwracamy się również z prośbą o wsparcie naszej inicjatywy - chcemy po raz kolejny przygotować Szlachetną Paczkę dla jednej z rodzin z terenu miasta Słupsk. Nasi wolontariusze będą tego dnia kwestować i zbierać datki do specjalnej puszki. Zachęcamy do wspierania tej wyjątkowej inicjatywy!

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025, Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki. Dzięki temu zasoby naszej szkolnej biblioteki powiększą się o kolejne ciekawe pozycje.

Obóz IV OPW w 7 BOW w Słupsku

Kolejny dzień zmagań uczniów klasy IV OPW, przebywających na obozie w 7 BOW w Słupsku. Uczniowie wykonywali zadania w terenie m.in. marsz w szyku bojowym, udzielanie pierwszej pomocy w warunkach bojowych, ewakuacja rannego czy rozpalenie ogniska z wykorzystaniem krzesiwa.

Po obiedzie uczniowie uczyli się, jak korzystać z map oraz wyznaczać azymut. Dzień był bardzo intensywny, ale, na szczęście, pogoda i humory dopisywały.

Kwestujemy dla słupskiego hospicjum

Czasem kilkadziesiąt groszy, a czasem kilkadziesiąt złotych - uczniowie i nauczyciele ZSI wpłacali datki na rzecz słupskiego Hospicjum Miłosierdzia Bożego. W tym roku w całym regionie odbywa się już 15. taka kwesta. Cieszymy się, że my również możemy pacjentom hospicjum.

Wolontariuszki Angelika, Maja i Nikola z klasy 2ATW do najbliższego poniedziałku będą kwestowały na terenie naszej szkoły. Kto jeszcze nie wrzucił datku, ma na to jeszcze kilka dni. To może być kilkadziesiąt złotych, ale również kilkadziesiąt groszy. Każda wpłata pomoże hospicjum i jego pacjentom.

Szkolny Budżet Obywatelski

Drodzy uczniowie! Jeśli macie pomysł na to, jak można jeszcze zmienić naszą szkołę, wzbogacić ją o jakieś pomoce dydaktyczne, narzędzia, materiały, a może marzycie o tym, by zrealizować jakąś akcję/ działanie, które bezpośrednio będzie skierowane do naszej społeczności szkolnej, to ten konkurs na projekt jest zdecydowanie dla Was!!!

Zbierzcie grupę minimum 3 osób, zaproście mentora-nauczyciela do współpracy i działajcie!!!

Razem możemy stworzyć coś wielkiego!!!

Regulamin Szkolnego Budżetu Obywatelskiego

Turniej klas mundurowych

Uczniowie klas mundurowych wyjechali na Turniej Klas Mundurowych.

Pierwszego dnia musieli pokonać pętlę taktyczną z 9 punktami, na których było trzeba było wykonać zadania m.in. strzelanie z karabinu typu GROT amunicją barwiącą, rzut granatem, udzielić pierwszej pomocy, RKO, wyznaczanie azymutu na mapie, transport skrzynki amunicyjnej czołgając się, zakładanie zestawu przeciwuderzeniowego policji.

Następnie wzięli udział w grze logicznej "Ujawnianie śladów" oraz odbyli wizytę u naszych amerykańskich sojuszników. Mogli również zobaczyć wóz piechoty Bradley.

To był dzień pełen emocji. Naszym uczniom życzymy jak najlepszych wyników!!!

Mam Talent Senior

Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole został zorganizowany uroczysty apel. W części oficjalnej wystąpiła Pani Dyrektor Monika Stępnik i złożyła życzenia wszystkim pracownikom, wręczyła nagrody i złożyła gratulacje nauczycielom, którzy zdobyli kolejny stopień stażu.

Naszą uroczystość uświetnili goście: Pan Piotr Świerczewski, reprezentant Polski w piłce nożnej oraz Pan Rafał Maserak, tancerz, choreograf, zdobywca wielu nagród w konkursach tanecznych.

Bardzo dziękujemy!!!

Tydzień szczęścia - piątek

W piątek był ostatni dzień szkolnego „Tygodnia Szczęścia”.

Święto przyrody Nieodłącznego elementu naszego życia. Z natury czerpiemy radość, spokój i ukojenie. Odpoczynek na łonie przyrody wzmacnia nas i daje wytchnienie. Wsłuchujemy się w szum fal, śpiew ptaków, doświadczamy otaczającego nas piękna. Z natury czerpiemy siłę i motywację.

Dzisiaj z darów przyrody mieli okazję czerpać uczniowie z klas: 2ATW, 4TW oraz 4ALSP.

Młodzież wzięła udział w warsztatach, które odbyły się nad morzem. Piękno otaczającej uczniów natury wyzwoliło mnóstwo radości, kreatywności i pozytywnych emocji.

W końcu:
Patrzenie na piękno przyrody jest pierwszym krokiem do oczyszczenia umysłu. Albert Einstein
Wycieczkę zorganizowały Panie M. Frąckowiak, M. Lelakowska, M. Skwarek.

Ale w szkole także nie mogło zabraknąć przyrodniczych inicjatyw. Uczniowie z klasy 1 ATW z pomocą Pani Lidii Cymek posadzili cebulki pięknych kwiatów. Wiosną zrobi się wokół nas kolorowo i magicznie.

Zachęcamy całą społeczność szkolną do czerpania z piękna natury:

  • Spędzaj codziennie czas na świeżym powietrzu.
  • Odwiedzaj miejsca pełne natury.
  • Szukaj / rozwijaj zainteresowania na zewnątrz.
  • Ćwicz uważność.
  • Wprowadź naturę do swojego domu.

Tydzień szczęścia dobiegł końca... ale zachęcamy wszystkich do poszukiwania swojego wewnętrznego optymisty na co dzień. Poczucie szczęścia sprzyja odporności, kreatywności, zaangażowaniu, budowaniu relacji, przyjaźniom. Dlatego: DBAJMY O SIEBIE i O DOBRE RELACJE

#tydzienszczesciawszkole2023 #happinessatschool

Tydzień szczęścia - czwartek

Tydzień szczęścia trwa w najlepsze ! :)

Dziś w poszukiwaniu emocji u naszych uczniów wyruszyły Panie Pedagog :)

W pierwszej kolejności zadawały uczniom pytanie "Czym jest dla Ciebie szczęście?"

Pytanie banalne, a ile radości przyniosło ! :) Wspólnie stworzyliśmy drzewko szczęścia, który będzie ozdobą naszego szkolnego korytarza. Podczas długich przerw Panie Pedagog zapraszały uczniów i nauczycieli do odwzorowywania swoich emocji i ukazywania ich w specjalnej ramce.

Zobaczcie efekty!!! :)

#tydzienszczesciawszkole2023 #happiessatschool #tydzienszczescia

Sprzątanie świata

Jak co roku uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami wzięli udział w działaniach terenowych w ramach obchodów jubileuszowej 30! Akcji Sprzątanie Świata-Polska. Tematem przewodnim tegorocznej kampanii było hasło: "Sprzątanie Świata łączy ludzi". Akcja uczy szacunku do przyrody i drugiego człowieka, a nasi uczniowie jak zwykle wykazali się wspaniałą troską o otaczające nas środowisko.

Dzięki pięknej i słonecznej pogodzie wszystkie działania przebiegły sprawnie i przyniosły wspaniałe efekty!!!

#SSP2023 #sprzatanieswiata

Tydzień szczęścia - poniedziałek

Dzień Optymizmu

Poniedziałek 18.09.23 rozpoczęliśmy pełni optymizmu i dobrych myśli. Każdy członek społeczności szkolnej mógł usiąść na chwilę na  krześle szczęścia, wylosować z kuli optymistyczne myśli dla siebie na kolejne dni oraz  zapoznać się z przepisami na szczęście i szkolnymi motywatorami do pracy przygotowanymi przez swoich kolegów i koleżanki. Każdy pomysł inny, każdy równie kreatywni, dziękujemy. Dodatkowo z okazji tygodnia szczęścia tydzień ten został ogłoszony tygodniem:

  • bez prac domowych,
  • bez sprawdzania zeszytów,
  • bez dodatkowych zadań,
  • bez stresu i odpytywania.

Zadbaj o swoje szczęście i czuj się komfortowo, bo w każdym z nas drzemie optymista, nie zapominajmy o tym!!!

Zaczerwień się

Drodzy uczniowie i nauczyciele!!!

Zachęcamy was do włączenia się do akcji.

Zaczerwień się dla dzieci z DMD.

Co trzeba zrobić? Niewiele 😀 wystarczy, że 7 września (czwartek) założycie coś czerwonego.

Pokażmy naszą solidarność z chorymi dziećmi!!!

Rozpoczęcie roku szkolnego

Dziś rozpoczynamy nowy rok szkolny 2023/2024! Uczniowie wspólnie z nauczycielami wzięli udział w uroczystym apelu zorganizowanym z tej okazji.

Wszystkim uczniom życzymy owocnej nauki!
Razem stworzymy kolejny rozdział naszej szkolnej historii!

Powodzenia, drodzy uczniowie!!!

Wywiadówki

Zapraszamy na wywiadówki 6-8.09.2023.

Wyjazd integracyjny

Drodzy uczniowie, rodzice i nauczyciele

Pragniemy przedstawić propozycję wyjazdu integracyjnego dla uczniów klas pierwszych do Łeby. Zależy nam na tym, aby społeczność szkolna ZSI działała razem i nawiązała bliższe relacje - nie tylko w obrębie swojej klasy.
Wyjazd ma charakter krajoznawczo-rekreacyjny. Odwiedzimy Słowiński Park Narodowy, Wydmę Łącką, bałtyckie plaże oraz jezioro Sarbsko.

Spędzicie te 3 dni na świeżym powietrzu, poznacie Waszych wychowawców oraz siebie nawzajem.

Program ( klasy pierwsze)

24 września
9.00 - wyjazd plac przy ZSI
10.30 - Słowiński Park Narodowy (Wydma Łęcka)
13.30 - transport „ciuchcią” lub melexami do ośrodka
14.00 - obiad
15.00 - wspólny spacer nad morze
17.00 - basen kryty/gry zespołowe
19.00 - kolacja
20.00 - dyskoteka

25 września
08.45 - śniadanie
09.30 - wymarsz do Parku Rozrywki Labirynt Łeba
13.00 - powrót do ośrodka
13.30 - obiad
15.00 - 18.00 - mini golf, ścianka wspinaczkowa, gry zespołowe, wyprawa kajakami po jeziorze Sarbsko
19.00 - kolacja
20.00 - dyskoteka/ognisko

26 września
09.00 - śniadanie
10.00 - 12.00 basen/sporty zespołowe
12.00 - wyruszamy w drogę powrotną
13.00 - odbiór uczniów – plac przy ZSI.

Cena: 650zł
W cenę wliczony jest: nocleg, transport, wyżywienie, ubezpieczenie, kajaki, bilety wstępów do atrakcji zewnętrznych, wszystkie atrakcje na terenie ośrodka oraz ich obsługa.

Zapisy i płatność: do 12 września zapisujemy się u wychowawców klas wpłacając pełną kwotę jednorazowo.

Rozpoczęcie roku szkolnego

Drodzy uczniowie! Zbiliża się koniec wakacji. Informujemy o rozpoczęciu nowego roku szkolnego 2023/2024.
Do zobaczenia wkrótce!