Dodano 25.11.2020

Licytacja dla "Dzikiego Azylu"

Jeden z pracowników naszej szkoły wylicytował jeżyka- nową maskotkę dla Technikum Weterynaryjnego. Była to licytacja zorganizowana przez Teatralną Spółdzielnię Rzemieślniczą Tęcza. Dzięki tej licytacji Spółdzielnia wsparła Fundację „Dziki Azyl” - Centrum Pomocy dla Jeży i Dzikich Zwierząt. To organizacja charytatywna, która niesie pomoc dzikim, chorym zwierzętom. Do ośrodka trafiają głównie gatunki chronione. Trafia tu również zwierzyna łowna taka jak sarny, lisy, dziki czy kaczki. Ranne, chore i osierocone zwierzęta na czas leczenia, rehabilitacji i odchowania pozostają w ośrodku do momentu przywrócenia ich do życia na wolności.
Celem fundacji jest również ochrona środowiska naturalnego i zwierząt oraz edukacja społeczeństwa.

Zachęcamy do śledzenia profilu Fundacji „Dziki Azyl”

Dodano 24.11.2020

Pomoc dla szpitala.

Dziś przekazaliśmy pierwszą część rzeczy osobistych dla pacjentów słupskiego szpitala. Wszystko, co zebraliśmy to wsparcie dla osób, które w związku z COVID-19 leżą w szpitalu odizolowane, bez najpotrzebniejszych rzeczy.
Informujemy, że zbiórka wciąż trwa! Rzeczy można przynosić do naszej szkoły do sali nr 2 (parter) w godzinach od 8:00 do 15:00.
Dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom, którzy włączyli się do akcji!

Dodano 24.11.2020

Konkurs na najzabawniejszy strój - wyniki

Prezentujemy zdjęcia i dyplomy za zajęcie I miejsca w konkursie na najzabawniejszy strój z okazji Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień.
I miejsce ex aequo zajęły Pani Natalia Hendrych oraz Jagoda Wieszun. Gratulujemy!

Dodano 24.11.2020

Znamy zwycięzcę!

Tytuł Najżyczliwszego Wychowawcy Roku 2020 otrzymuje Pan Bartosz Pakuła. Pan Bartosz otrzymał imponującą liczbę 293 lajków! Dziękujemy wszystkim za głosowanie, a Panu Bartoszowi serdecznie gratulujemy!

Dodano 23.11.2020

Konkurs fotograficzny!

Ogłaszamy konkurs fotograficzny. Hasło konkursu: „15 minut poza”. Co wyobrażamy sobie myśląc o chwili zatrzymania, oderwania od rzeczywistości? Z czym kojarzy nam się „15 minut poza”?

Zdjęcia można wysyłać do 6 grudnia 2020 r. na adres mailowy w.jedrzejczak@plastyk.slupsk.pl. W tytule maila należy wpisać „15 minut poza”, imię i nazwisko oraz klasę. Każdy plik powinien być podpisany imieniem i nazwiskiem oraz tytułem, np. Jan_Kowalski_tytuł.

Zdjęcia muszą być zapisane w formacie JPG. Każdy uczestnik może przesłać maksymalnie 3 zdjęcia.
Prace oceniać będzie jury, w skład którego wchodzą nauczyciele plastycy z naszej szkoły.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 14 grudnia 2020.

W razie pytań prosimy o kontakt mailowy z P. Weroniką Jędrzejczak: w.jedrzejczak@plastyk.slupsk.pl.

Dla zwycięzcy przewidziana nagroda.

Dodano 20.11.2020

Oddział Przygotowania Wojskowego z dotacją celową!

Oddział Przygotowania Wojskowego to nowy kierunek utworzony w Zespole Szkół Informatycznych. Od roku szkolnego 2020/2021 jesteśmy jedną ze 130 szkół w Polsce i jedyną w regionie, w której kształcić mogą się uczniowie chcący w przyszłości pracować w służbach mundurowych RP, szczególnie w wojsku.

Program klas wojskowych realizowany jest przy merytorycznym i finansowym wsparciu Ministerstwa Obrony Narodowej, które stworzyło bardzo korzystne warunki dla uczestników programu. Szkoły otrzymują bowiem dotacje celowe. Takie właśnie środki finansowe udało się pozyskać naszej szkole jeszcze w tym roku!

To dofinansowanie do zakupu ubioru dla każdego ucznia OPW rozpoczynającego naukę w klasie I w roku szkolnym 2020/2021 oraz dotacja do wyposażenia specjalistycznego. Uczniowie otrzymają komplet munduru, na który składa się bluza i spodnie oraz indywidualny pakiet ubioru ucznia tzn. koszulkę, beret, zestaw oznak, plecak taktyczny, rękawice i czapkę. Z kolei dotacja na wyposażenie specjalistyczne obejmuje m.in. kamizelki taktyczne, hełmy, okulary ochronne, repliki pistoletu ASG, maski przeciwgazowe, plecak medyczny z wyposażeniem, repliki granatu ręcznego czy latarki.
Dzięki otrzymanej dotacji celowej uczniowie z dumą będą prezentować się w jednolitym ubiorze, z kolei wyposażenie specjalistyczne zakupione z tych środków ułatwi i uatrakcyjni naukę w Oddziale Przygotowania Wojskowego.