Dodano 02.12.2020

Maraton pisania listów

Już w przyszłym tygodniu nasza szkoła po raz kolejny przyłączy się do Maratonu Pisania Listów, który odbywa się co roku w ramach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10 grudnia). W akcji organizowanej przez Amnesty International udział bierzemy już od 2013 roku!

W tym roku listy będziemy pisać od 7.12 do 11.12, wyjątkowo online.

Akcję z ramienia szkoły koordynują Panie Natalia Hendrych i Małgorzata Siupik-Winiszewska.

Więcej szczegółów już wkrótce! ;)

Dodano 01.12.2020

Konkurs!

Kochani, co roku w okresie przedświątecznym powraca problem kupowania zwierząt „pod choinkę”. W ostatnich latach bardzo modne i popularne stały się „żywe prezenty” wręczane z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Chcielibyśmy Was zachęcić do niekupowania zwierząt jako prezentu, bo niestety, mimo dobrych intencji może to być zła decyzja. Co roku w wyniku nieprzemyślanych prezentów świątecznych kilka tysięcy zwierząt, zwłaszcza psów, zostaje porzuconych.

Aby zwiększyć świadomość tego problemu zapraszamy Was do wzięcia udziału w konkursie! Aby to zrobić wystarczy stworzyć plakat/ grafikę/ ulotkę (forma dowolna) zachęcający do niekupowania „żywych prezentów”. Prace można wysyłać do 14 grudnia 2020 r. na adres mailowy e.dobosz@zsi.slupsk.pl. W tytule maila należy wpisać „Zwierzak nie zabawka”, imię i nazwisko oraz klasę. Każdy uczestnik może przesłać maksymalnie 1 pracę.
Wszystkie Wasze prace udostępnimy na szkolnym FB 15 grudnia 2020 r. Wygra osoba, której uda się zebrać najwięcej polubień pod swoją pracą. Czas na zbieranie lajków upłynie 21 grudnia 2020 r. Na zwycięzcę czeka upominek.

Dodano 27.11.2020

Uczennice Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w ścisłej czołówce Wojewódzkiego Finału Licealiady dziewcząt w zawodach sportowych „Bieg po zdrowie”!

Znamy wyniki wirtualnych zawodów sportowych „Bieg po zdrowie” zorganizowanych przez Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Gdańsku!

Miło nam poinformować, że w zawodach doskonale spisały się uczennice z Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego zajmując czołowe lokaty. Aleksandra Bosak z klasy 3PLO zajęła I miejsce wygrywając Wojewódzki Finał Licealiady dziewcząt „Bieg po zdrowie” na dystansie 1000 m uzyskując czas 3:35 min, natomiast Natalia Treder z klasy 2C PLO zajęła IV miejsce z czasem 3:42 min.

Łącznie w imprezie udział wzięło 257 uczniów z całego województwa pomorskiego. Organizatorzy zawodów nagrodzą 6 najlepszych zawodniczek i zawodników z każdej kategorii wiekowej pamiątkowymi medalami.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom uczestniczącym w zawodach i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Koordynatorem w szkole udziału uczniów w zawodach jest nauczyciel wychowania fizycznego Pan Arkadiusz Herman.

Dodano 27.11.2020

Wywiad z Panią Natalią Zakrzewską

Zachęcamy do przeczytania wywiadu z naszą nauczycielką języka angielskiego Panią Natalią Zakrzewską, który ukazał się w „Głosie Nauczycielskim”.

Kliknij aby przeczytać.

Dodano 25.11.2020

Emp@tyczna klasa - listopadowa "misja"

W ramach Ogólnopolskiego Projektu „Emp@tyczna Klasa” młodzież ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego oraz Technikum Weterynaryjnego odwiedziła m. in. cmentarz dla zwierząt w Słupsku - Dolinę Pupili.
Wizyta pod opieką Pani Marii Lelakowskiej oraz Pani Moniki Skwarek odbyła się w ramach listopadowej „misji”.

Głównym celem projektu jest propagowanie wśród dzieci i młodzieży postawy lojalności, współpracy i pomocy. Dzięki projektowi młodzi ludzie uczą się odczuwać stany emocjonalne innych osób oraz reagować na nie.

Niestety, ze względu na trwającą pandemię liczba uczestników była niewielka, ale dbamy o przestrzeganie wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Dodano 25.11.2020

Sukces Wiktorii Bastek

Wiktoria Bastek, nasza uczennica klasy 1 PLO odniosła ogromny sukces zajmując IV miejsce na XXIII Mistrzostwach Polski Cheerleaders w Kielcach oraz VI miejsce w kategorii Junior duety podczas tych samych mistrzostw.

Uczennica ma na swoim koncie już sporo innych sukcesów w tej dyscyplinie sportu. Jej największymi osiągnięciami są m.in.:

I miejsce na Aqua Show w Redzikowie (2017r.)

IV miejsce na XXI Mistrzostwach Polski Cheerleaders w Chorzowie (2018r.)

I miejsce na Grand Prix Polski Cheerleaders (2018r.)

IV miejsce na XXII Mistrzowach Polski Cheerleaders w Kielcach (2019r.)

I miejsce na Grand Prix Polski Cheerleaders (2019r.) oraz

I miejsce na II Otwartym Turnieju Cheerleaders o Puchar Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego (2019r.)

Uczennica trenuje cheerleading od 10 roku życia. W 2015 roku mama zapisała Wiktorię do zespołu Cheerleaders Maxi w Słupsku. Tam uczennica otrzymała możliwość rozwijania swojej tanecznej pasji.

Wiktorio, życzymy Ci wielu kolejnych sukcesów!