Dodano 04.01.2021

Konkurs

Zespół językowy wraz z Centrum Kształcenia Językowego „The Point” przeprowadził konkurs dla klas pierwszych o ciekawostkach związanych z nauczaniem języków obcych.

Zwyciężczynią w naszej szkole została Julia Kalecińska z klasy 1BTW. Julia weźmie teraz udział w etapie ogólnopolskim.

Wielkie gratulacje!

Dodano 04.01.2021

Asy internetu

W październiku i listopadzie w 12 chętnych klasach zrealizowane zostały lekcje zdalne w oparciu o materiały programu „Asy Internetu”.

W dzisiejszych czasach internet przenika wszystkie sfery życia. Aby zachować bezpieczeństwo i wykorzystać potencjał internetu do nauki i rozwoju, wszyscy powinniśmy trzymać się uniwersalnych zasad. Takich, które sprawdzają się zarówno w świecie realnym, jak i wirtualnym.

Uważamy, że wszędzie obowiązują te same zasady zachowania – Rozsądek, Uważność, Siła (Asertywność), Życzliwość i Odwaga. Są to również przewodnie myśli programu edukacyjnego „Asy Internetu”, który uczy dzieci i młodzież, jak odkrywać internet w sposób bezpieczny i odpowiedzialny. Uczy jak być dobrymi obywatelami w internecie.

Lekcje zdalne przeprowadziła Małgorzata Siupik-Winiszewska, która uczestniczyła w cyklu warsztatów o cyberbezpieczeństwie i obywatelstwie cyfrowym organizowanym przez Szkołę z klasą i Google. W ramach programu chcielibyśmy zrealizować projekt społeczny lub edukacyjny dla klasy, szkoły albo środowiska lokalnego dotyczący pozytywnych zachowań w sieci!

O tym, czego konkretnie będzie dotyczyć projekt i do kogo będzie skierowany zdecyduje grupa projektowa, w skład której będą wchodzić chętni uczniowie ze wszystkich klas (nie tylko tych, w których odbyły się lekcje) i nauczyciele. Istotne, aby projekt odpowiadał na faktyczne potrzeby grupy, w której będzie realizowany. Osoby chętne proszone są o zgłaszanie się do Małgorzaty Siupik-Winiszewskiej przez email g.siupik@zsi.slupsk.pl lub dziennik elektroniczny do 18.01.2021 r.

Serdecznie zapraszamy!

Dodano 16.12.2020

"Trzymaj formę"

Szkoła Podstawowa Mistrzostwa Sportowego bierze udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym "Trzymaj Formę".

To inicjatywa propagująca zdrowy styl życia dzięki zbilansowanemu odżywianiu i regularnej aktywności fizycznej.

W ramach programu podejmujemy w szkole szereg działań promujących zdrowe odżywanie. Jednym z nich były lekcje poświęcone roli diety oraz nawyków żywieniowych w życiu młodego sportowca przeprowadzone w klasach 7 i 8.

Zorganizowaliśmy również szkolny konkurs "Zasady zdrowego odżywiania" w dwóch kategoriach: dieta młodego sportowca i piramida żywienia. Zgłoszone prace oceniało jury, w skład którego wchodzili uczniowie klasy II B Medycznego Liceum Ogólnokształcącego- Zuzia, Marta, Dominik i Adam.

W konkursie "Zasady zdrowego odżywiania - dieta młodego sportowca" I miejsce zajął Miłosz Kopyś, zaś wyróżnienie otrzymał Krzysztof Świdroń.

Z kolei w konkursie "Zasady zdrowego odżywiania - piramida żywienia" I miejsce zajął Bartosz Jaśkiewicz, zaś wyróżniony został Igor Mroczek.

Dziękujemy za świetną postawę uczniów, którzy zaangażowali się w zdobywanie wiedzy o zdrowym stylu życia.

Działania zorganizowane zostały przez Małgorzatę Siupik-Winiszewską- pedagoga szkolnego oraz wychowawców klas- Tadeusza Wanata i Marcina Rusakiewicza.

Dodano 16.12.2020

Konkurs GEEK

Szanowni Nauczyciele! Drodzy Uczniowie!
Polskie Towarzystwo Informatyczne ogłasza ogólnopolski Konkurs GEEK- Gry Eksperymentalne Edukacyjne Komputerowe pod honorowym patronatem MEN w dwóch kategoriach:

 • na scenariusz (w postaci zbioru ekranów, algorytmu lub opisu gry)
 • na grę (w postaci demo, prototypu lub pełnej gry).
Konkurs GEEK wymaga pracy zespołowej w drużynach od 2 do 5 uczniów w wieku od 10 lat oraz 2 nauczycieli (nauczyciel przedmiotu oraz nauczyciel informatyki) i obejmuje 2 etapy: lokalny (wojewódzki) i ogólnopolski (centralny).

Udział w konkursie jest bezpłatny, a wartościowe nagrody ufundowane przez firmę Samsung zostaną wręczone podczas uroczystych obchodów Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego połączonych z obchodami Jubileuszu 40-lecia Polskiego Towarzystwa Informatycznego.

Zapraszamy do rejestracji i zgłaszania swoich zespołów!

Dodano 15.12.2020

Nasza uczennica ze stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego

Z przyjemnością informujemy, że uczennica klasy 1 A TW Julia Lipińska otrzymała stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego na rok szkolny 2020/2021 w ramach programu wspierania edukacji uzdolnionej młodzieży uczącej się na terenie województwa pomorskiego. Julia przez cały rok szkolny będzie realizować indywidualne zadania edukacyjne pod okiem Pani Moniki Skwarek.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Brawo!

Dodano 14.12.2020

Zwolnieni z teorii - kolejny etap

Mamy przyjemność poinformować, że nasi uczniowie: Kacper Surma, Urszula Węsierska, Ewa Bugała, Sandra Skolasa, Julia Lipińska, Aleksandra Zagorodnikow, Jagoda Dudzińska, Kaja Marzec oraz Ewa Hermanowska przeszli do kolejnego etapu olimpiady projektów społecznych Zwolnieni z Teorii!

Olimpiada Zwolnieni z Teorii jest pierwszą praktyczną olimpiadą w Polsce. Dzięki niej uczniowie mają szansę rozwijać kompetencje przydatne na rynku pracy, takie jak zarządzanie, kreatywność czy rozwiązywanie problemów, a także zdobywają międzynarodowe certyfikaty pomocne przy rekrutacji na studia czy szukaniu pracy.

Brawo!

Dodano 11.12.2020

"Gwiezdny krąg" - wyniki I etapu

Znamy wyniki I etapu XVI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej "Gwiezdny krąg"! Z naszej szkoły do II etapu zakwalifikowali się:

 1. Ewa Hermańska Technikum ZSI Weterynarz w Słupsku 42 pkt.
 2. Jagoda Dudzińska Technikum ZSI Weterynarz w Słupsku 36 pkt.
 3. Dominika Kiedrowska Technikum ZSI Weterynarz w Słupsku 29 pkt.
 4. Vanessa Barteczka PLO Słupsk 40 pkt.
 5. Wiktoria Szczęśniak PLO Słupsk 36 pkt.
 6. Antoni Stępnik PLO Słupsk 33 pkt.
 7. Maciej Zaborski PLO Słupsk 33 pkt.
 8. Justyna Zakrzewska PLO Słupsk 30 pkt.
 9. Aleksandra Grabowska PLO Słupsk 29 pkt.
 10. Julia Zielińska PLO Słupsk 28 pkt.
 11. Zuzanna Żabicka MLO Słupsk 30 pkt.
 12. Agata Grędecka LSzP Słupsk 36 pkt.
 13. Hanna Węsierska LSzP Słupsk 36 pkt.
 14. Natalia Surma LSzP Słupsk 32 pkt.
 15. Karolina Kolosz LSzP Słupsk 31 pkt.

W I etapie konkursu udział wzięło 1108 uczniów reprezentujących 112 szkół w całym kraju, natomiast do II etapu zakwalifikowało się 494 osób.

GRATULUJEMY!