Dodano 03.05.2021

Kwietniowa misja „Emp@tycznej klasy”

Uczestnicy projektu „Emp@tyczna klasa” w ramach kwietniowej misji włączyli w swoje działania społeczność szkolną i razem posprzątali tereny wokół swoich domów i na swoich osiedlach.

Ziemia jest wspólna, dbajmy o nią!

Dodano 28.04.2021

"Projekt lightbox"

We współpracy z Cepelin Books przedstawiamy Wam „Projekt lightbox”. To cyklicznie prezentowane w tej kluboksięgarni działania plastyczne naszych uczniów Liceum Sztuk Plastycznych. Lightbox o formacie 50 cm x 75 cm to nowoczesna forma, na której będziemy prezentować twórcze działania uczniów LSP, ale nie tylko. W przyszłości bowiem planujemy pokazywać również działania artystyczne nauczycieli naszego plastyka, jak i prace innych, zaproszonych artystów.

Jako pierwszą na lightboxie prezentujemy pracę uczennicy klasy 2B LSP Mai Kalinowskiej pt. „Wrzask i cisza”. To praca oparta na użyciu dwóch klawiatur komputerowych i grze słów- z niezasłoniętych klawiszy wyłaniają się litery, które można ułożyć w tytułowe słowa-klucze.

Prezentowane prace będą odnosić się do przemian cywilizacyjnych i wpływu technologii na życie i egzystencję współczesnego człowieka. Uczniowie zmierzyli się z wykonaniem prac w duchu „dadaizmu” i „ready-made”, posługując się tak zwanym „obiektem gotowym”, czyli przedmiotem znalezionym w swoim otoczeniu. Zadaniem było dokonanie symbolicznej transformacji przedmiotu, destrukcji lub zmiany jego pierwotnej funkcji, poszukując jednocześnie aktualnego i uniwersalnego przekazu.

Dodano 28.04.2021

Sukces uczniów w Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

Mamy sukces w kolejnej olimpiadzie! Nasi uczniowie z kl. 4TW Weronika Jarmuł i Jakub Maksymiuk wzięli udział w etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, który odbył się na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy. Nasza zdolna młodzież zajęła I miejsca w dwóch kategoriach! Weronika w bloku „weterynaria”, a Jakub w bloku „produkcja zwierzęca”. Jako finaliści etapu centralnego zostaną przyjęci na studia na kierunki Medycyna weterynaryjna oraz Zootechnika z pominięciem rekrutacji. W czerwcu na etapie centralnym powalczą z najlepszymi z innych okręgów.

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów tego typu organizowanych w Polsce. Zmaganiom młodzieży patronuje m.in. Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Uczniów do olimpiady przygotowuje P. Marta Malinowska.

Dodano 27.04.2021

Finaliści w olimpiadzie "Losy żołnierza.."!

Z niecierpliwością czekaliśmy na wyniki I etapu eliminacji centralnych Olimpiady Ogólnopolskiej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy”. I mamy to! Jagoda Dudzińska, Julia Kułakowska i Antoni Stępnik są finalistami! Dziewczyny napisały pracę na 6 i są w pierwszej trójce w naszym województwie! Antoni zaś otrzymał ocenę 4+. Cała trójka jest już zwolniona z matury z historii (poziom rozszerzony zaliczony na 100%) i ma dodatkowe punkty w rekrutacji na studia na UJ i Akademię Ekonomiczną w Poznaniu.

Przechodząc do II etapu eliminacji centralnych uczniowie będą teraz walczyć o tytuł laureata olimpiady!

Dodano 24.04.2021

Dzień Otwartej Szkoły za nami!

Dzień Otwartej Szkoły za nami! Szkołę odwiedzili Goście zainteresowani nauką w naszej placówce. Kadra ZSI i SMS prezentowała szeroką ofertę i odpowiadała na pytania.

Poza osobistymi odwiedzinami, przyszli uczniowie mogli wziąć udział w spotkaniach online z naszymi nauczycielami, a także wejść do szkoły wirtualnymi drzwiami na stronie internetowej i zapoznać się z działaniami realizowanymi przez wszystkie nasze zespoły przedmiotowe:

 • Zaczytana edukacja polonistyczna
 • Matematyka wokół nas
 • Świat przedmiotów humanistycznych
 • Języki obce oknem na świat
 • Śladami przedmiotów przyrodniczych
 • Przedmioty zawodowe Technikum Weterynarii
 • Przedmioty zawodowe Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego
 • Świat oczami artystów
 • Sportowe osiągnięcia

Dziękujemy wszystkim za obecność!

Drodzy ósmoklasiści, spotykamy się u nas już we wrześniu?

Dodano 23.04.2021

"Czuwam dla Ziemi"

Dziś uczniowie naszej szkoły dołączyli do akcji „Czuwam dla Ziemi” organizowanej przez Związek Harcerstwa Polskiego i WWF. O czystość terenów Lasku Południowego zadbała młodzież z kilku klas. Uczniów nie zniechęciła niesprzyjająca aura i udało się zebrać kilkanaście worków śmieci! Dzisiejsze proekologiczne działania to także ukłon w stronę naszej planety, która dziś obchodzi swoje święto (Międzynarodowy Dzień Ziemi).

Na Was zawsze można liczyć. Dziękujemy!!!

Podziękowania kierujemy również do opiekunów biorących udział w akcji- do P. Adama Pietrasa i P. Grzegorza Bożka. Dodatkowo Pan Grzegorz po akcji sprzątania zorganizował dla uczniów LSP miniwarsztaty w pięknej scenerii.

Zapraszamy do galerii zdjęć!

Dodano 23.04.2021

Nie bądź gapa, daj piątaka

Uczestnicy projektu „Łapka do góry” intensywnie realizują swoje cele i założenia. Oprócz edukowania innych zorganizowali również zbiórkę na rzecz zwierząt i potrzebują Waszego wsparcia! Na aukcjach sprzedawane są różne przedmioty, m.in. poradnik stworzony specjalnie na tę okazję, prace wykonane przez uczniów naszej szkoły, a także dobrowolne cegiełki. Jeśli masz możliwość, pomóż osiągnąć cel. Zbiórka w dużej mierze poprawi jakość życia naszych czworonożnych przyjaciół ze słupskiego schroniska. Daj łapkę do góry i działaj razem z nami!

Liczy się każda złotówka!

Zbiórka na allegro

Zbiórka na zrzutka

Dodano 23.04.2021

Sukces Lilianny Jasińskiej

Miło nam poinformować, że uczennica klasy 2 C Technikum Weterynarii Lilianna Jasińska zdobyła nagrodę w XIX edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Inne Spojrzenie”. Zadaniem było wykonanie pracy plastycznej o temacie przewodnim „Życie bajką jest”.

Jak pisali organizatorzy konkursu: „W swoich pracach puśćcie wodze fantazji, ukazując świat jako zachwycający, a przede wszystkim magiczny. Niech powstaną niezwykłe bajkowe stwory, postaci i miejsca, pełne barw i tajemniczości”. Liliannie udało się to znakomicie, czego dowodem jest praca uczennicy, którą prezentujemy poniżej.

Konkurs zorganizowany został przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu. Lilianno, serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dodano 21.04.2021

Krystian Klawikowski w reprezentacji Polski!

Trener reprezentacji Polski w beach soccerze Tomasz Wydmuszek ogłosił listę zawodników powołanych na zgrupowanie w Sochocinie, które odbędzie się w dniach 1-7 maja. W kadrze powołanych zawodników znalazł się, po raz pierwszy w dorosłej reprezentacji naszego kraju, absolwent naszej szkoły Gimnazjum SMS Krystian Klawikowski!

Trenerem i wychowawcą Krystiana w naszej szkole w roczniku 1997 był P. Adam Pietras.

Krystianie, wielkie gratulacje i życzymy powodzenia!

Dodano 20.04.2021

"Mistrz sudoku"

Realizując kolejne zadanie w ramach projektu „Szkoła Logicznego Myślenia” zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w konkursie „Mistrz Sudoku”. Co będzie należało do Waszych zadań? Rozwiązywanie krzyżówek sudoku przez trzy dni. Zaczynamy od środy! Każdego dnia będzie publikowana jedna krzyżówka. Najpierw łatwa, potem średnia, kolejno trudna. Liczą się dobre rozwiązania i czas wykonania zadania. Oczywiście dla najlepszych ocenki/plusiki do aktywności.

Zapisy przez e-dziennik u nauczycieli matematyki do środy do godziny 15:00.

Zapraszamy do logicznej zabawy!

Dodano 20.04.2021

Spotkanie ze studentką Optometrii i optyki okularowej

Julia Woźniak- studentka Optometrii i optyki okularowej na Uniwersytecie Warszawskim, spotkała się online z uczniami klasy 2B MLO. Studentka opowiedziała swoim młodszym kolegom i koleżankom m.in.:

 • jak dostać się na studia,
 • gdzie można studiować optometrię,
 • jakie przedmioty realizowane są na studiach,
 • jakie są perspektywy zawodowe po ukończeniu optometrii i optyki okularowej.

Dodatkowo Julia wyjaśniła różnicę pomiędzy zawodami: lekarz okulista a optometrysta. Uczniowie zapoznali się również z krótką charakterystyką Uniwersytetu Warszawskiego.

Dziękujemy za miłe spotkanie!

Dodano 20.04.2021

Sukces Lilianny Jasińskiej"

Miło nam poinformować, że nasza uczennica Lilianna Jasińska z klasy 2C Technikum Weterynarii zajęła III miejsce w kraju uzyskując tytuł Laureata Ogólnopolskiego oraz została Laureatem Wojewódzkim w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Diagnostyce Laboratoryjnej „LabTest” 2021.

Konkurs odbywał się w trzech etapach. Dwa pierwsze obejmowały pisemny test wiedzy, a ostatni etap przeprowadzony został w formie ustnej. Konkurs „LabTest” organizowany jest, aby zainteresować uczniów tematyką diagnostyki laboratoryjnej i profilaktyką wybranych jednostek chorobowych. Lilianna wykazała się ogromną wiedzą z zakresu wiedzy biochemicznej, hematologii, analityki ogólnej, serologii i biologii molekularnej.

Serdecznie gratulujemy wspaniałego sukcesu!

Dodano 19.04.2021

78. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim

Dziś przypada 78. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN co roku organizuje upamiętniającą akcję „Żonkile”. Udział w niej wzięli również uczniowie ZSI i SMS! Poprzez własnoręcznie wykonane żonkile oddali hołd oraz pokazali swoją solidarność z ofiarami Holocaustu.

Ponadto przez cały tydzień będzie można wziąć udział w szeregu działań Muzeum POLIN, tj. filmach, prelekcjach, koncertach oraz wirtualnym spacerze po Muzeum. Wraz z P. Eweliną Walczak, która ze społecznością ZSI i SMS dba o upamiętnianie tej wyjątkowej rocznicy, zachęcamy do skorzystania z propozycji Muzeum.

Dodano 13.04.2021

Współpraca z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie

Z przyjemnością informujemy, że nasze Liceum Sztuk Plastycznych podpisało porozumienie o współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie! Co to dla nas oznacza? Będziemy mogli brać udział w dniach otwartych Uczelni, wykładach tematycznych, zajęciach artystycznych, wystawach, projektach i innych działaniach organizowanych przez Uczelnię.

A może ktoś z Was będzie kontynuował naukę na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie? Czas pokaże.

Bardzo cieszymy się na tę współpracę. Wierzymy, że uatrakcyjni ona zajęcia oraz podniesie poziom wiedzy i umiejętności uczniów.

Dodano 12.04.2021

Wystawa Pana Grzegorza Bożka

Już 15 kwietnia w Baszcie Czarownic pojawi się wystawa naszego nauczyciela rysunku i malarstwa P. Grzegorza Bożka.

Wernisaż online odbędzie się 17 kwietnia o godzinie 18:00 na FB Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej.

Wystawa dostępna będzie aż do 30.06.2021r.

Link do wydarzenia na FB

Zapraszamy!!!

Zachęcamy również do obejrzenia zdjęć z przygotowań.

Dodano 12.04.2021

V edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności

Miło nam poinformować, że nasze uczennice z klasy 2A PLO: Alicja Bieniek, Vanessa Barteczka i Nikola Stachowiak awansowały do finału V edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności organizowanej przez Akademię Pomorską w Słupsku.

W ramach I etapu zgłoszone reprezentacje szkół miały za zadanie wykonać pracę na jeden z wybranych w regulaminie tematów. Jury oceniało poprawność merytoryczną nadesłanych prac, a także ich oryginalność, pomysłowość ujęcia tematu oraz umiejętność wyrażania własnej oceny.

Przygotowana przez licealistki praca konkursowa na temat: „Zanieczyszczanie, czyli bezpieczeństwo ekologiczne” została wysoko oceniona przez organizatorów Olimpiady, co pozwoliło naszym zdolnym uczennicom awansować do finału.

Gratulujemy dziewczynom i życzymy dalszych sukcesów w konkursie!

Dodano 09.04.2021

Wizażystka w teamie ZSI

Do naszego teamu na nowym kierunku technik stylista dołączyła wizażystka Pani Ewa Sakowicz!

Pani Ewa jest właścicielką firmy Vis-art, a działalnością związaną z wizażem, wykonywaniem profesjonalnego makijażu i analizą kolorystyczną zajmuje się od ponad 20 lat. Przez ponad 6 lat prowadziła także program w TV Vectra pt. „Moja metamorfoza”.

Nasi uczniowie będą uczyć się od profesjonalistów!

Pani Ewo, witamy na pokładzie ZSI!

Dodano 09.04.2021

„Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”- I etap eliminacji centralnych

Troje naszych uczniów- Jagoda Dudzińska z kl. IIA TW, Julia Kułakowska z kl. IIA MLO i Antoni Stępnik z klasy IIC PLO wzięło udział w I etapie eliminacji centralnych Olimpiady Ogólnopolskiej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy”. W tym etapie uczniowie musieli zmierzyć się z napisaniem rozprawki wybierając jeden z pięciu tematów przygotowanych przez Komitet Główny Olimpiady. Na napisanie pracy mieli 180 minut. Jeżeli prace uczniów zostaną ocenione przez Komisję na 60 pkt. na 100 możliwych do zdobycia, uczniowie otrzymają tytuł finalisty olimpiady i uzyskają zwolnienie z matury z historii, najlepsi natomiast przejdą do II etapu eliminacji centralnych i będą walczyć o tytuł laureata olimpiady.

Warto wspomnieć, że w całej Polsce do etapu centralnego przeszło ok. 200 uczniów, natomiast w województwie pomorskim 10, w tym 3 to właśnie uczniowie naszej szkoły. To naprawdę duży sukces! Ponadto Jagoda Dudzińska osiągnęła najlepszy wynik w województwie w etapie wojewódzkim!

„Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego” to olimpiada tematyczna adresowana do zafascynowanych historią uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, ze szczególnym uwzględnieniem uczniów zainteresowanych szeroko rozumianą historią wojskowości. Co roku w zawodach bierze udział niemal 3000 uczniów. Olimpiada rozgrywana jest w trzech etapach od listopada do czerwca, a jej zwieńczeniem są zawody finałowe w Warszawie, którym towarzyszą atrakcje dla uczestników i ich opiekunów. Zwycięzcy rywalizacji otrzymują cenne nagrody oraz dodatkowe punkty w rekrutacji na wybranych uniwersytetach.

Wyniki I etapu eliminacji centralnych poznamy już wkrótce. Trzymamy kciuki!!!

Dodano 08.04.2021

Przełożona wystawa ID_tentity

Ze względu na obowiązujące obostrzenia jesteśmy zmuszeni przełożyć zaplanowaną na 16 kwietnia wystawę „ID_tentity” na inny termin. Czekamy na otwarcie galerii sztuki.

O nowym terminie wystawy poinformujemy tak szybko, jak to możliwe.

Dodano 08.04.2021

Współpraca z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli

Mamy kolejny dowód na to, że nasi nauczyciele i uczniowie działają nie tylko w ramach zajęć szkolnych, ale i angażują się w projekty pozaszkolne. Przykładem takiej inicjatywy jest współpraca naszej nauczycielki P. Katarzyny Serafin z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku. Fototapety przygotowane przez P. Kasię świetnie prezentują się w sali konferencyjnej ODNu.

Dodano 07.04.2021

Dumni z absolwentów

Startujemy z nowym projektem „Dumni z Absolwentów”! Chcemy przedstawiać Wam sylwetki Absolwentów naszej szkoły. Co u nich słychać? Czym się obecnie zajmują? Jakie odnieśli sukcesy? Jak wspominają naukę w naszej szkole? Tego wszystkiego dowiecie się w każdy piątek, kiedy prezentować będziemy dwie osoby.

Jeśli Ty też jesteś absolwentem naszej szkoły i chciałbyś/abyś pokazać się szerszemu gronu, napisz e-maila na adres e.dobosz@zsi.slupsk.pl. Prześlemy Ci formularz do wypełnienia (kilka pytań), a następnie zaprezentujemy Cię światu na naszym FB i stronie internetowej szkoły!

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Dodano 02.04.2021

Kartki dla kombatantów

Klasa 1 OPW zrealizowała świetny projekt. Z okazji zbliżającej się Wielkanocy młodzież przygotowała świąteczne kartki, które trafią do kombatantów zrzeszonych w Fundacji „Nie Zapomnij O Nas, Powstańcach Warszawskich”. Niech pamięć o Bohaterach Powstania Warszawskiego będzie wiecznie żywa!

My również przyłączamy się do życzeń: pięknych, radosnych i zdrowych Świąt Wielkanocnych!

Dodano 02.04.2021

Wystawa ID_tentity

Liceum Sztuk Plastycznych im. St. I. Witkiewicza, Szkoła Filmowa w Łodzi oraz Słupski Ośrodek Kultury już 16 kwietnia zapraszają do przestrzeni Galerii OT Rondo w Słupsku na wystawę ID_tentity.

Studenci Fotografii w Szkole Filmowej w Łodzi stworzyli wystawę prezentującą różne sposoby poszukiwania odpowiedzi na pytanie: kim jestem? Niepewność, ból, fantazja, zabawa czy bunt to tylko niektóre z tematów opowieści wizualnych prezentowanych na wystawie ID_tentity.

Link do wydarzenia.

Dodano 01.04.2021

Wesołych Świąt!

Dodano 31.03.2021

"Mądra głowa"

Mądra głowa? Czemu nie! To kolejne zadanie, które zrealizowali uczniowie naszej szkoły w ramach projektu „Szkoła Logicznego Myślenia”. Do działań włączyły się klasy: 1 OPW, 1 TW, 2 D PLO, 7 SP, 8 SP oraz 2 A LSP.

Nasze matematyczki przygotowały:

 • Escape Room w wersji online, w którym celem było rozszyfrowanie kodu,
 • quiz w aplikacji Kahoot sprawdzający wiedzę i spryt z pojęć związanych z funkcją kwadratową,
 • „dopasowanki” na czas, gdzie szybko okazało się, że jest więcej niż jedna możliwość,
 • krzyżówki, rebusy matematyczne oraz zagadki wspomagające twórcze myślenie, w których uczniowie mogli wykazać się kreatywnością oraz nietuzinkowym podejściem do tematu.

Droga do celu nie była łatwa, ale wielu zawodników może pochwalić się sukcesem.

Dodano 30.03.2021

X edycja Konkursu Policyjnego

Prezentujemy dyplomy dla uczennic biorących udział w finale X edycji Konkursu Policyjnego organizowanego przez Wyższą Szkołę Administracji i Biznesu w Gdyni.

Przedstawiamy również zdjęcia z konkursu.

Jeszcze raz gratulujemy sukcesu!

Dodano 29.03.2021

Wiele zwierząt uratujesz jak maseczkę poprawnie zutylizujesz

Do światowego problemu wszechogarniającego plastiku, w ostatnich miesiącach dołączyło kolejne wyzwanie, z którym musimy się zmierzyć. To utylizacja jednorazowych maseczek.

Obecna sytuacja epidemiologiczna wymusza na nas noszenie ich i częste wymiany. Miliony maseczek trafiają niestety nie tylko do śmieci. Z wiatrem i ludzką bezmyślnością trafiają do mórz, rzek, lasów i na ulice. Zadbajmy o naszą planetę, środowisko naturalne i bezbronne zwierzęta, które zaplątują się w nie i giną w męczarniach. Wyrzucajmy maseczki do śmieci odcinając niebezpieczne dla zwierząt gumeczki.

Koniecznie przyłączcie się do akcji! Im więcej osób zachęcimy, tym większy ukłon zrobimy w kierunku naszego otoczenia.

Obserwujcie nas na FB i Instagramie- grupa uczestników Olimpiady Zwolnieni z teorii pod opieką Pani Moniki Skwarek: „Łapka do góry”.

Dodano 26.03.2021

Wiosenna Redakcja w ZSI

Dziś (26.03) w szkole gościliśmy ekipę TV Vectra. Dziennikarze rozmawiali z naszymi nauczycielami m. in. o nowym kierunku techniku styliście, projekcie „Baczyński” czy warsztatach plastycznych dla ósmoklasistów.

Cała rozmowa do obejrzenia już wkrótce

Dodano 25.03.2021

Rok Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

Rok 2021 ogłoszony został przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej rokiem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Z tej okazji nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiego projektu „Baczyński”.

Projekt zainicjowała grupa licealistów z klas pierwszych i drugich I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi we Wschowie. Głównym celem przedsięwzięcia jest upamiętnienie setnej rocznicy urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego poprzez prezentowanie jego twórczości.

Inicjatorką podjęcia działań w naszej szkole jest P. Justyna Witek. Wydarzenia w ramach projektu zaplanowane są na czas od marca do czerwca 2021 r. Pierwsze akcje już się rozpoczęły – trwa trzyetapowy konkurs szkolny dotyczący życia i twórczości K. K. Baczyńskiego organizowany przez P. Ewelinę Walczak. Wszystkie działania realizowane w ramach tego projektu koordynują wspólnie nasze polonistki. Zwieńczeniem wszystkich akcji będzie certyfikat, który otrzyma nasza szkoła.

Zachęcamy do śledzenia kolejnych wydarzeń o projekcie „Baczyński” na naszym FB oraz na stronie internetowej szkoły