Pi - day 2021
Liczba Pi - zapisywana jako 3,14 (zwana też ludolfiną) jest jedną z pierwszych odkrytych przez człowieka liczb niewymiernych. Obecnie liczba Pi jest najsłynniejszą ze wszystkich stałych matematycznych. To jedyna liczba, która ma swoje święto. Obchodzimy je właśnie dziś wraz z urodzinami Alberta Einsteina oraz Wacława Sierpińskiego. W naszej szkole święto liczby Pi obchodzimy corocznie w różnej postaci.
Nie widać mnie, ale wszystko u mnie OK
Uczniowie 1 klasy Technikum Weterynaryjnego podczas godziny wychowawczej rozmawiali o uczuciach i emocjach.
Na lekcjach bardzo często mamy wyłączone kamery, a to powoduje, że nie wiemy, co słychać u drugiej osoby. Czy wszystko u niej w porządku? Jakie jest jej samopoczucie? Czy daje radę? Czy może potrzebuje pomocy?
Dlatego uczniowie włączyli się do akcji „Nie widać mnie, ale wszystko u mnie OK”. Dłonie to odzwierciedlenie uczuć i emocji. Dbajmy o wspólne relacje, bo ich znaczenie jest nieocenione!
X edycja Konkursu Policyjnego
Nasze uczennice: Vanessa Barteczka i Alicja Bieniek z kl. 2A, Wiktoria Szczęśniak i Wiktoria Szustak z kl. 2C, Karolina Mydło z kl. 2D oraz Roksana Rohde i Wiktoria Bastek z kl. 1 wzięły udział w X edycji Konkursu Policyjnego organizowanego przez Wyższą Szkołę Administracji i Biznesu w Gdyni.
I etap- test online, polegał na udzieleniu poprawnych odpowiedzi na 30 pytań jednokrotnego wyboru.
Z dumą informujemy, że trzy uczennice- Wiktoria Szczęśniak, Vanessa Barteczka oraz Alicja Bieniek zakwalifikowały się do finału, który odbędzie się online już 18 marca!
Gratulujemy i życzymy podium!!!
Konkurs został objęty honorowym patronatem Urzędu Miasta Gdyni.
Konkurs "Duża sprawa w Małym Formacie"
Liceum Sztuk Plastycznych im. St. I. Witkiewicza przy ZSI w Słupsku oraz Galeria Małego Formatu zapraszają do udziału w konkursie plastycznym dla dzieci w wieku szkolnym z klas IV-VIII szkół podstawowych z województw pomorskiego i zachodniopomorskiego.
Tytuł konkursu brzmi: „Duża sprawa w Małym Formacie”.
Zachęcamy Was do wykonania kreatywnej pracy plastycznej inspirując się tematem konkursowym. Nie ma tu żadnych konkretnych wymogów dotyczących przedstawionej treści. Jedyny wymóg to MAŁY FORMAT.
Konkurs będzie rozstrzygnięty w dwóch grupach wiekowych:
a) uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych,
b) uczniowie klas VII-VIII szkół podstawowych.
Określony jest tylko maksymalny format. W przypadku dzieła płaskiego- format A4, a w przypadku pracy przestrzennej- 20cm/20cm/20cm.
Technika dowolna, pod warunkiem, że dzieło przybiera postać fizyczną. Pliki graficzne nie będą uwzględniane.
Każdy uczestnik konkursu zobowiązany jest do przesłania pracy.
Prace należy przesyłać do 30 kwietnia 2021 roku na adres szkoły:
Liceum Sztuk Plastycznych im. St. I. Witkiewicza
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk
z dopiskiem „Galeria Małego Formatu - konkurs”
Na zwycięzców czekają nagrody!
Konkurs zakończy się wystawą wyróżnionych prac w Galerii Małego Formatu!
Szczegóły konkursu w regulaminie.
Link do Załącznika nr 1 do Regulaminu Konkursu.
Do dzieła!!!
I TY możesz zostać medykiem
Uczniowie klasy 2 B MLO wzięli udział w warsztatach „I TY możesz zostać Medykiem”.
Zajęcia z ramienia Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA poprowadzili studenci medycyny z Uniwersytetu Jagiellońskiego: Pani Monika Makar oraz Pan Michał Bochenek.
Prowadzący w trakcie spotkania przybliżyli naszym uczniom zasady rekrutacji na kierunek lekarski na UJ oraz na inne uczelnie w Polsce. Opowiedzieli także o swoich doświadczeniach oraz charakterze studiów, które wybrali. Studenci podpowiedzieli również, jak przygotować się do studiowania na UJ.
Nie brakowało także pytań od naszych uczniów, na które prelegenci odpowiadali wyczerpująco.
Spotkanie zostało zorganizowane z inicjatywy uczennicy Dominiki Pluto-Prądzyńskiej z pomocą wychowawczyni- Pani Mai Frąckowiak.
Bardzo inspirujące wydarzenie!
Opowiadania matematyczno-logiczne
Uczestnicy projektu „Szkoła Logicznego Myślenia”, pisząc opowiadania matematyczno-logiczne, kolejny raz mogli wykazać się kreatywnością, pomysłowością oraz indywidualnym podejściem do tematu.
Każdy uczeń mógł dostosować tematykę opowiadania do swoich zainteresowań, łącząc przy tym świat matematyki ze światem codziennym. Powstałe opowiadania to fantastyczne kryminały, thrillery, opowiadania przygodowe, a nawet historie oparte na faktach.
Jesteście ciekawi? Zachęcamy do lektury!