Policyjne Liceum Ogólnokształcące
Porozumienie ze Szkołą Policji w Słupsku
Informacje ogólne:
Powstanie szkoły
- 1998 r., początkowo jako Prywatne Liceum Ogólnokształcące.
Cykl kształcenia
- 4 lata.
Policyjne Liceum Ogólnokształcące w Słupsku przeznaczone jest dla absolwentów szkół podstawowych, którzy w przyszłości chcieliby pracować w Policji, Staży Pożarnej, Straży Granicznej, Straży Miejskiej, wojsku lub agencjach ochrony. Przygotowuje do dalszego kształcenia w zawodach związanych z funkcjonowaniem służb wewnętrznych a także podjęcia studiów wyższych na kierunkach związanych m.in. zbezpieczeństwem narodowym czy wewnętrznym.
W ciągu czterech lat nauki uczniowie realizują zajęcia edukacyjne opracowane przez wykładowców ze Szkoły Policji w Słupsku, zawierające m.in. zagadnienia zprawa, kryminalistyki, prewencji, samoobrony, bezpieczeństwa publicznego. Program obejmuje również zajęcia praktyczne, które prowadzone są przez wykładowców ze Szkoły Policji i Komendy Miejskiej Policji w Słupsku. Część zajęć odbywa się na strzelnicy, gdzie młodzież zapoznaje się z różnego rodzaju bronią i sposobami jej użytkowania. W ramach podstaw przedsiębiorczości poznają zasady funkcjonowania firm ochrony osób imienia na podstawie uzyskanych koncesji.
Policyjne Liceum Ogólnokształcące może poszczycić się zdobytym trzy razy z rzędu tytułem "Klasy Policyjnej Roku" - uczniowie tej placówki zajęli I miejsce w Polsce w corocznym turnieju szkół policyjnych w latach 2015, 2016 i 2017!!! Przez następne 2 lata licealiści sięgnęli po wicemistrzostwo kraju w niniejszym turnieju. W sumie uczniowie pięciokrotnie z rzędu stawali na podium w Ogólnopolskim Turnieju Klas Policyjnych!
Młodzież ma możliwość odbycia zajęć praktycznych w Komendach Policji oraz uczestniczenia w zajęciach prowadzonych w Szkole Policji w Słupsku.
Uczestniczy także w obozie o charakterze szkoleniowo-wypoczynkowym, którego celem jest integracja młodzieży, realizacja treści programowych edukacji dla bezpieczeństwa oraz specjalistycznych przedmiotów „policyjnych”, a także świetna zabawa!
Główne cele obozu:
Na koniec nauki uczniowie biorą udział w próbnych testach sprawnościowych, podobnych do tych, które obowiązują przy naborze do pracy w Policji. Otrzymują także certyfikaty udziału w zajęciach specjalistycznych.
Szkoła stwarza możliwość ukończenia kursu kwalifikowanej pierwszej pomocy, zakończonego egzaminem oraz potwierdzonego europejskim certyfikatem, który daje kandydatowi do pracy w Policji 2 dodatkowe punkty rekrutacyjne.
Od roku 2014 przy rekrutacji do służby w Policji przyznaje się 7 dodatkowych punktów preferencyjnych kandydatom, którzy ukończyli szkołę ponadpodstawową, w której nauczane były przedmioty dotyczące funkcjonowania Policji, dla których zostały opracowane w szkole programy nauczania włączone do szkolnego zestawu programów nauczania.
Przedmioty rozszerzone:
Przedmioty uzupełniające:
Możliwości rozwoju kariery zawodowej:
Wiedzę i umiejętności uczniowie mogą rozwijać kontynuując naukę na uczelniach wyższych oraz szkołach policealnych.
Wybrane uczelnie:
Współpraca:
Szkoła współpracuje ze Szkołą Policji w Słupsku, Komendą Miejską Policji w Słupsku jak również Akademią Pomorską w Słupsku i Wyższą Szkołą Bezpieczeństwa w Gdańsku.
Dla osób zamiejscowych istnieje możliwość skorzystania z bursy szkolnej przy ul. Szczecińskiej 60a. Informacje pod nr tel. (59) 845 62 00.