Kącik Tutoringu

Tutoring w ZSI

W roku szkolnym 2022/2023 wracamy do zajęć z Tutoringu - pomoc w odkrywaniu samego siebie.

Dla kogo zajęcia?

  • dla wszystkich uczniów klas 1,2,3, 4 (bez maturzystów) którzy chcą się rozwijać którzy lubią wyzwania, którzy poszukują własnej drogi, którzy chcieliby poznać swoje mocne strony i je rozwijać.

Na czym one polegają?

  • to indywidualna praca nauczyciela - tutora z uczniem; odbywa się w trakcie spotkań - 1 x w tygodniu x 45 minut (przez jeden semestr), harmonogram spotkań ustalany jest indywidualnie z tutorem, spotkania mogą odbywać się częściej i trwać krócej w zależności od potrzeb; podczas spotkań uczeń pracuje pod kierunkiem tutora nad własnym rozwojem, a więc np. poznaniem siebie, wybranego obszaru wiedzy, rozwinięciem umiejętności samodzielnego jej zdobywania oraz tym, jak może wykorzystać własne talenty; między spotkaniami, a także po zakończeniu cyklu spotkań uczeń pracuje nad sobą, wykonuje różne zadania, jest zaangażowany w proces samodoskonalenia.

Jak wziąć udział?

Napisz parę zdań o sobie wypełniając formularz dla ucznia, o tym co dla Ciebie jest ważne, co lubisz, o czym marzysz, kogo podziwiasz; co Ci przeszkadza, co Cię rozwija, a co uwiera.

  • Nabór do szkolnego tutoringu trwa. Formularze składamy do Pani Marii Lelakowskiej (sala 7) lub Pani Moniki Skwarek (sala 207)
    LINK DO FORMULARZA

Pamiętaj!!!

Tutoring to Twój dobrowolny wybór. To czas TYLKO dla Ciebie i tutora.

POWODZENIA!