O programie

Odyseja Umysłu to przyjazny program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego konkursu, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Patronat nad polską edycją sprawuje Minister Edukacji Narodowej.
Celem programu jest rozwój zdolności twórczych, jakie posiada każdy młody człowiek. Młodzież uczy się kreatywnego i krytycznego myślenia, angażując poszczególne grupy uczestników w proces twórczego rozwiązywania problemów rozbieżnych - czyli takich, które rozwiązać można na wiele sposobów. Odyseusze uczą się marzyć - odważnie i w oparciu o cele, myśleć - samodzielnie i nieszablonowo, i tworzyć - rozwiązania oryginalne i efektywne zarazem. Organizatorzy stawiają przed uczestnikami wyzwania, które wymagają łączenia w praktyce wiedzy i wyobraźni, nauki i sztuki, rąk i umysłów. "W dzisiejszych czasach warto kształcić inicjatorów, nie imitatorów; ryzykantów, nie replikantów; pomysłodawców, nie podwykonawców."
Korzyści z udziału w programie są uniwersalne, bo Odyseusze rozwijają postawy i umiejętności na całe życie. Od dzieci utalentowanych po młodzież ze środowisk społecznie zagrożonych, od przedszkolaków po studentów: wszyscy stają się bardziej niezależni, przedsiębiorczy, otwarci i pewni siebie. Dlatego w Odysei Umysłu każdy jest zwycięzcą!!!

I tak, też stało się w Zespole Szkół Informatycznych, grupa ośmiu śmiałków pod opieką trenera Pani Moniki Skwarek po raz pierwszy przygotowywała się do eliminacji regionalnych odbywających się w Gdańsku, od listopada 2016 r. do marca 2017r. Problem z którym się zmierzyli to: "Bohater bardzo super…. cdn." Młodzież po tak ogromnym i nowym dla nich doświadczeniu wypowiadała się następująco:
Natalia: "Jesteście cudowni. Mimo tygodni zmagań dotarliśmy na sam szczyt. Dziękuję wam za wszystko."
Magda: "Najlepsi z najlepszym trenerem! Dziękuję wam za te kilka miesięcy, które sprawiły że jesteśmy jak rodzina"
Trener: "Fantastyczna drużyna 8 osób, 8 już oficjalnych Odyseuszy o różnych charakterach, o różnych osobowościach. Drużyna gotowa do współpracy, mimo wielu trudności, które napotkaliśmy po drodze przez te kilka miesięcy, udało nam się wystartować w tym przedsięwzięciu, doświadczyć wspaniałej przygody i co najważniejsze udało nam się przejść przez cały proces kreatywnego działania, który rozwija pewne postawy i umiejętności u Odyseuszy na całe życie".

Media o nas:

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl