Osiągnięcia w roku szkolnym 2014/2015

Zespół Szkół Informatycznych - Medyczne Liceum Ogólnokształcące i Technikum ZSI

  1. Zakwalifikowanie się Kamila Dziekońskiego z klasy 4 TW się do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.
  2. II miejsce Michała Demkowycza z klasy 3 TW w Powiatowej Olimpiadzie Młodych Producentów Rolnych zorganizowanej przez Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Gdańsku.
  3. Otrzymanie przez Michała Demkowycza z klasy III TW tytułu finalisty w Konkursie „Jak zreformować gospodarstwo mojego ojca”. Uczeń otrzymał indeks na wybraną przez siebie uczelnię.
  4. Wyróżnienie kapituły XXXII Sejmiku Matematyków w Katowicach dla Katarzyny Wrońskiej z kl. II TW za pracę badawczą pt. "Z matematyką na wakacje".
  5. Wyróżnienie kapituły XXXII Sejmiku Matematyków w Katowicach dla Elżbiety Rubaj z kl. II MLO za pracę badawczą pt. "Matematyka Wedyjska".
  6. III miejsce w piłce siatkowej dziewcząt  w ramach  Słupskiej Olimpiady  Młodzieży.
  7. I miejsce Elżbiety Rubaj z klasy II MLO oraz III miejsce Adriana Maiznera z klasy I MLO w Powiatowej Olimpiadzie Wiedzy na temat HIV/AIDS pod hasłem "Nie daj szansy AIDS - młodzi bez HIV”.

Zespół Szkół Informatycznych - Policyjne Liceum Ogólnokształcące

  1. II miejsce w II Biegu Patrolowym Szkół Mundurowych drużyny Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w składzie: Karol Dąbrowski, Piotr Wejer i Adrian Chaładus z klasy 3 A PLO.
  2. Zakwalifikowanie się do finału I Olimpiady Wiedzy o Obronności i Bezpieczeństwie Państwa uczniów: Karola Dąbrowskiego, Oskara Majcherskiego i Piotra Wejer z PLO. Uczniowie najlepiej wypadli w teście sprawności fizycznej, gdzie Oskar Majcherski na wszystkich startujących uczestników zajął I miejsce, a Karol Dąbrowski miejsce II.
  3. Zakwalifikowanie się do drugiego etapu LVI Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym uczennicy Adelajdy Soszyńskiej z klasy 2 A PLO.
  4. Otrzymanie przez uczennicę z klasy I B PLO Sarę Jakubowską tytułu laureatki konkursu ekologicznego ,,Wspólnie dbamy o środowisko", zorganizowanego przez PGK w Słupsku. Sara zajęła III miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.
  5. II miejsce Joanny Kołodziejskiej w skoku w dal oraz II miejsce w biegu na 400 m w ramach SOM.
  6. II miejsce Klaudii Drab w biegu na 100 m w Ramach SOM.
  7. IV miejsce w indywidualnych biegach przełajowych, a VII miejsce w sztafecie Joanny Kołodziejskiej z klasy 1BPLO w ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży. 
  8. VI miejsce dziewcząt w piłce ręcznej w ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży.
  9. IV miejsce uczniów PLO w I Mistrzostwach Klas o Profilu Policyjnym Województwa Pomorskiego zorganizowanych przez Wydział Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. 
  10. VII miejsce Arkadiusza Gostkowskiego w indywidualnych biegach przełajowych w ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży.
  11. Karol Dąbrowski, Alicja Smuczyńska z 3 A PLO, Aleksander Szpynda z 2 B PLO, Cezary Syldatk z 2 A PLO zajęli I miejsce w finale Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych organizowanego przez Szkołę Policji w Pile. Otrzymali tytuł: „Klasy Policyjnej Roku 2015”.
  12. Otrzymanie przez uczennicę z klasy II A PLO Adelajdę Soszyńską tytułu laureatki Internetowego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej.

Zespół Szkół Informatycznych - Liceum Plastyczne

  1. Otrzymanie przez uczennicę z klasy II LP Magdalenę Łozińską tytułu laureatki Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Choinki Jedynki” ogłoszonego przez Program I Polskiego Radia, pod patronatem honorowym żony Prezydenta RP Anny Komorowskiej.
  2. II miejsce Darii Elwart z klasy II LP w konkursie "Z książką przy herbacie" organizowanym przez herbaciarnię Filar't w Słupsku.
  3. I miejsce Kasandry Mroczek z klasy III LP w konkursie na logo biura Tutoria.
  4. Hanna Lew Kiedrowska otrzymała Nagrodę Prezesa Stowarzyszenia Obszar Wrażliwości Artystycznej za obraz "Martwa natura".
  5. I miejsce Dariusza Begiedzy z klasy I LP w II Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "GeniuszKresów", związanym z życiem i twórczością Brunona Schulza.
  6. Wyróżnienie dla Eweliny Babis z klasy II LP w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Inne spojrzenie".
  7. Grand Prix dla Hanny Lew Kiedrowskiej z  2 LP,  I nagroda w kategorii wiekowej 14-16 lat dla Magdy Majewskiej z  1 LP, I miejsce  w kategorii 17-19 lat dla Eweliny Babis z  2 LP, II miejsce dla Stanisława Czomber z 1 LP, III miejsce dla Dagmary Grzegorczyk z 1 LP w VI Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Sport nas łączy" pod hasłem Kochamy taniec, organizowanym przez Zespół Szkół w Postominie.
  8. I nagroda za rysunek dla Darii Elwart z klasy II LP oraz II nagroda za malarstwo dla Katarzyny Krasnej z IV LP w VII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Witkacy i ja".
  9. Nagroda dla Eweliny Babis z klasy II LP w XIII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Inne Spojrzenie- Kosmos".
  10. Nagroda dla Klaudii Zakrzewskiej z klasy I LP w XIV Ogólnopolskim Konkursie Twórczości Plastycznej "Morskie opowieści". 
  11. Wyróżnienie dla Magdaleny Łozińskiej w Konkursie Języka Niemieckiego zorganizowanym przez pracowników naukowo-dydaktycznych Zakładu Filologii Germańskiej w Instytucie Neofilologii w Słupsku w ramach XIII Bałtyckiego Festiwalu Nauki, pod patronatem marszałka województwa, Mieczysława Struka.
  12. Wyróżnienie dla uczniów Liceum Plastycznego za aktywne uczestnictwo w wydarzeniach Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej oraz udział w wielu projektach artystycznych.

Inne

  1. Udział w zajęciach prowadzonych przez pana Grzegorza Śliwińskiego z Fundacji Zielony Liść. Zajęcia były elementem projektu Młodzi patrzą trzeźwo. W czasie zajęć prowadzący zaprezentował arcyciekawy i dający do myślenia film. Wykorzystał także symulator nietrzeźwości (alkogogle). 
  2. Wymiana międzynarodowa Słupsk – Mulheim an der Ruhr zorganizowana przez panią Anetę Łosińską.
  3. Udział uczniów klasy III Liceum Plastycznego w wernisażu wystawy "Bożki słowiańskie", zorganizowanym przez Warsztat Terapii Zajęciowej Diament przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Upośledzonych Umysłowo-Koło w Słupsku oraz Miejską Bibliotekę Publiczną im. Marii Dąbrowskiej w Słupsku.
  4. Udział uczniów Liceum Plastycznego w akcji „Pociąg do Kultury”, zorganizowanej przez Basztę Czarownic, Galerię Współczesną oraz Centrum Aktywności Twórczej.
  5. Udział uczniów Liceum Plastycznego w projekcie "Astrofaza” Witkacego - przygotowanie happeningu poprzedzającego ekspozycję dzieł artysty, stworzenie kostiumów artystycznych do 12 znaków zodiaku Witkacego.
  6. Wizyta czwórki policjantów z Wielkiej Brytanii w Policyjnym Liceum Ogólnokształcącym, którzy przebywali na wymianie w Komendzie Policji w Słupsku. 
  7. Udział uczniów ZSI w spotkaniu informującym, na czym polega zabawa w geocaching a następnie udział w zabawie w poszukiwanie skarbów za pomocą odbiornika GPS.
  8. Udział uczniów Liceum Plastycznego w Dniu Spódnicy, pod kierownictwem artystycznym pani Julity Rzeppki we współpracy m.in. ze Stowarzyszeniem Aktywne Pomorze.
  9. Udział uczniów w projekcie "Edukacja szkolna przeciwko wykluczeniu prawnemu" realizowanym w ramach Programu Operacyjnego Ministerstwa Sprawiedliwości "Budowanie potencjału instytucjonalnego i współpraca w obszarze wymiaru sprawiedliwości / Poprawa skuteczności wymiaru sprawiedliwości". 
  10. W słupskiej kawiarni "Kafeina" odbył się pokaz mody, na którym pod kierownictwem artystycznym pani Julity Rzeppki swoje prace zaprezentowały uczennice z Liceum Plastycznego. Dziewczyny ubrane w "spódnice z odzysku" zwróciły uwagę mieszkańców Słupska na rolę recyklingu materiałów sztucznych i segregowania odpadów. 
  11. Wyjazd uczniów klasy II Technikum Weterynarii pod opieką pani Magdaleny Stolc do gospodarstwa zajmującego się hodowlą owcy pomorskiej. Uczniowie mieli okazję bezpośrednio zapoznać się ze specyfiką hodowli tego gatunku owiec, ich wyżywieniem, utrzymaniem i rozrodem. W gospodarstwie można było spotkać świnki rasy złotnickiej pstrej oraz kozy. 
  12. Udział uczniów klas III PLO w wycieczce do Krakowa. Głównym celem wyjazdu było uczestnictwo w lekcjach muzealnych i wystawach kartograficznych o charakterze interaktywnym, zorganizowanych w murach zabytkowego Collegium Maius.
  13.  Udział w IV Pomorskim Biegu Niepodległości o Puchar Starosty Słupskiego w celu uczczenia 96 Rocznicy Odzyskania Państwowości Polskiej.
  14. Udział uczniów Technikum Weterynarii w szkolnej edycji "Master Chefa". Klasa II TW zmierzyła się z zadaniem przygotowania potraw z różnych rodzajów mięsa.
  15. Udział młodzieży w spotkaniu z panem Arturem Cerońskim, który od wielu lat związany jest z szeroko rozumianą profilaktyką zachowań ryzykowanych i pomocą ludziom uzależnionym. 
  16. W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka - Maraton Pisania Listów Amnesty International. 
  17. Doroczny Kiermasz Bożonarodzeniowy przygotowany przez uczniów Liceum Plastycznego.
  18. Udział wolontariuszy wraz z opiekunem, panią Marią Lelakowską uczestniczyli w zabawie integracyjnej Mikołaj z Nadzieją zorganizowanej przez fundację Nadzieja.  
  19. Wizyta klas policyjnych w Szkole Policji w Słupsku.
  20. Podpisanie porozumienia z Instytutem Geografii i Studiów Regionalnych Akademii Pomorskiej w Słupsku.
  21. Podziękowania od Parku Krajobrazowego "Dolina Słupi", głównego organizatora i inicjatora akcji edukacyjnej Dni otwarte "...park, tarlisko, przepławka" dla Pani Julity Rzeppki i uczniów LP.
  22. Brązowa Tarcza Perspektyw dla Technikum ZSI, które uplasowało się na 273. miejscu na 1850 ocenianych w Polsce. 
  23. Udział Klaudii Kani w I Ogólnopolskim Plenerze Projektowym dla uczniów liceów plastycznych "INTERAKCJE”.
  24. Podziękowania od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za włączenie się szkoły do akcji charytatywnej, której celem w tym roku było zbieranie środków na sprzęt "Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów".
  25. Udział uczniów w spektaklu "Wspomnienia Narkomanki" w wykonaniu kieleckiego Teatru Lektur.
  26. Udział w obchodach Dni Matematyki na Pomorzu.
  27. Wizyta Senatora Rzeczpospolitej Polskiej, pana Kazimierz Kleina – wykład dotyczący Senatu oraz OBWE. 
  28. Udział uczniów w III Ogólnopolskim Dniu Geografa organizowanym  przez Instytut Geografii i Studiów Regionalnych Akademii Pomorskiej w Słupsku.
  29. Podziękowania od Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu za umożliwienie przeprowadzenia standaryzacji testów w Zespole Szkół Informatycznych. 
  30. Udział uczniów PLO w ogólnopolskiej konferencji naukowej pt. "Społeczno - edukacyjne konteksty praw dziecka" zorganizowanej przez Instytut Pedagogiki i Pracy Socjalnej Akademii Pomorskiej w Słupsku.
  31. Udział młodzieży w akcja „700 litrów krwi na 70-lecie Szkoły Policji w Słupsku”.
  32. Wernisaż prac fotograficznych uczennicy klasy 3A PLO, Anny Formeli.
  33. Wykonanie przez uczniów Liceum Plastycznego na życzenie Przedszkola Miejskiego nr 19 w Słupsku lalki – „Słupskiego Chłopczyka” oraz stworzenie obrazu eksponującego architekturę Słupska.
  34. Udział uczniów PLO w Dniu Otwartych Koszar w 7 Brygadzie Obrony Wybrzeża im. gen. bryg. Stanisława Grzmota – Skotnickiego. 
  35. Udział uczniów MLO, LP i TW w wykładzie prof. UG, dr hab. Sylwii Jafra pt. ,,Świat pod mikroskopem - mikroby wokół nas" na Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. 
  36. Pomoc uczniów PLO w organizacji i obsłudze Finału Turnieju "Prewencja ale inaczej 2015" zorganizowanego przez Stowarzyszenie Bezpieczny Region Słupski.
  37. Udział uczniów LP w promocji Centrum Informacji Turystycznej "Ziemia Słupska", imprezie sygnowanej przez Prezydenta Miasta Słupska, pana Roberta Biedronia.
  38. Udział uczniów PLO w II Pomorskich Dniach Otwartych dla klas o profilu policyjnym.
  39. Organizacja Marszu KOCHAMY nasze miasto SŁUPSK, pod honorowym patronem Prezydenta Miasta Słupska.
  40. Udział w I turze warsztatów przeprowadzonych w szkołach ponadgimnazjalnych w ramach projektu "Edukacja szkolna przeciw wykluczeniu prawnemu".
  41. Zorganizowanie przez Panią Małgorzatę Siupik – pedagog szkolną - warsztatów "Moje dziecko jest kosmitą, czyli jak porozmawiać po ludzku ze swoim dzieckiem?" w ramach Akademii Rodzica.
  42. Aktywny udział młodzieży naszej szkoły w XV obchodach Dnia Godności i Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych.
  43. Udział uczniów Technikum Weterynaryjnego w Krajowych Targach Zwierząt Hodowlanych w Poznaniu.
  44. Udział uczniów w XIII Edycji Bałtyckiego Festiwalu Nauki.
  45. Udział uczniów w spektaklu „Bagno” połączone ze spotkaniem młodzieży z terapeutą uzależnień.
  46. Przygotowanie wystawy fotograficznej - "Architecture & Design", prezentującej dokonania uczniów LP.
  47. Wizyta młodzieży TW w Stacji Hodowli i Unasienniania Loch, gdzie uczniowie mieli okazję zapoznać się ze sposobami poboru nasienia od buhajów i knurów. 
  48. Zorganizowanie przez Medyczne Liceum Ogólnokształcące pod patronatem Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Korczaka w Słupsku konkursu o zdrowiu i pierwszej pomocy przedmedycznej.
  49. Zorganizowanie przez Liceum Plastyczne nietypowej i oryginalnej wystawa eksponatów recyklingowych – ART 3R Reduce. Reuse. Recycle. 
  50. Zorganizowanie przez Panią Małgorzatę Siupik – pedagog szkolną - warsztatów w ramach Akademii Rodzica "Czy chcesz wychowywać szczęśliwe dziecko czy zwycięzcę „wyścigu szczurów” Czyli, jak budować poczucie własnej wartości u dziecka?" . 
  51. Udział uczniów w spotkaniu Szkolnego Klubu Dyskusyjnego, którego temat brzmiał: "Nie naruszaj moich granic!" Uczniowie podjęli dyskusję w oparciu o wcześniej przeczytany fragment powieści Barbary Ciwoniuk, "Musisz to komuś powiedzieć". 

Szkoła Mistrzostwa Sportowego

  1. I miejsce uczniów gimnazjum w indywidualnych biegach przełajowych w ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży.
  2. III miejsce uczniów liceum w indywidualnych biegach przełajowych w ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży.
  3. I miejsce uczniów gimnazjum w unihokeju w ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży.
  4. II miejsce Gimnazjum SMS w półfinale Wojewódzkiej Gimnazjady w unihokeja chłopców. 
  5. II miejsce uczniów gimnazjum w sztafetowych biegach przełajowych w ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży.
  6. II miejsce uczniów liceum w sztafetowych biegach przełajowych w ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży.
  7. II miejsce uczniów gimnazjum w tenisie stołowym w ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży.
  8. I miejsce uczniów gimnazjum w  Turnieju Piłki Nożnej Wojewódzkich Ośrodków  Szkolenia Młodzieży w Malborku.
  9. Wygrana SMS Słupsk w turnieju Pomorski Futbol Cup 2014 w kategorii juniorów - rocznik 2000/2001. 
  10. II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju "Bałtyk Cup 2015”.
  11. Szymon Zając został najlepszym bramkarzem Ogólnopolskiego Turnieju o ,,Błękitną wstęgę Bałtyku w Malborku’’.
  12. II miejsce uczniów gimnazjum w Słupskiej Olimpiadzie Młodzieży w klasyfikacji generalnej chłopców.
  13. II miejsce uczniów SMS w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej Krotoski-Cichy Cup 2015.
  14. I miejsce w II Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Prezesa PZPN.
  15. Wyróżnienie dla Szymona Mytycha z klasy III gimnazjum w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur.
  16. Zakwalifikowanie się uczniów SMS do finału Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-16 i U-14.
  17. I miejsce uczniów SMS w Halowym Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta Lębork.
  18. V miejsce uczniów liceum w Mistrzostwach Polski w Futsalu U-14.
  19. IV miejsce uczniów SMS w Mistrzostwach Polski w Futsalu do lat 16.
  20. I miejsce uczniów klasy I liceum w piłce nożnej szkół ponadgimnazjalnych w ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży.
  21. Awans uczniów gimnazjum do finału wojewódzkiego Coca-Cola Cup.

Inne

  1. Udział uczniów gimnazjum w spektaklu edukacyjno-profilaktycznym „Bella” w wykonaniu Teatru Moralitet z Krakowa, ukierunkowanym na przeciwdziałanie agresji i przemocy (również cyberprzemocy) w szkole i poza nią.
  2. Udział w I turze warsztatów przeprowadzonych w szkołach ponadgimnazjalnych w ramach projektu "Edukacja szkolna przeciw wykluczeniu prawnemu".
  3. Udział uczniów gimnazjum w prelekcji pt. „Zagrożenia cyberprzestrzeni” prowadzoną przez psychologa sądowego, panią Klaudię Kołacz.
  4. Udział w Konkursie Matematycznym KNAGUR.
  5. Udział młodzieży w spotkaniu z panem Arturem Cerońskim, który od wielu lat związany jest z szeroko rozumianą profilaktyką zachowań ryzykowanych i pomocą ludziom uzależnionym. 
  6. W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka - Maraton Pisania Listów Amnesty International. 
  7. Zwycięstwo SMS Słupsk z Gwardią Koszalin 2:1 w meczu kontrolnym.
  8. Udział w meczu kontrolnym SMS Słupsk w ramach eliminacji młodzieżowych mistrzostw Polski w futsalu. 
  9. Udział uczniów gimnazjum w wycieczce edukacyjnej do Gdańska i Gdyni – wizyta w zoo oraz Centrum Nauki  Experyment w Gdyni. 
  10. Wizyta Senatora Rzeczpospolitej Polskiej, pana Kazimierz Kleina – wykład dotyczący Senatu oraz OBWE. 
  11. Udział młodzieży w spektaklu "Wspomnienia Narkomanki" w wykonaniu kieleckiego Teatru Lektur.
  12. Udział w obchodach Dni Matematyki na Pomorzu.
  13. Udział młodzieży w akcja „700 litrów krwi na 70-lecie Szkoły Policji w Słupsku”.
  14. Wyjście uczniów gimnazjum do kina na film "Ze wszystkich sił" w reżyserii Nilsa Taverniera w ramach zajęć wychowawczych - "Zrozumieć Innego".
  15. Organizacja Marszu KOCHAMY nasze miasto SŁUPSK, pod honorowym patronem Prezydenta Miasta Słupska.
  16. Zorganizowanie przez Panią Małgorzatę Siupik – pedagog szkolną - warsztatów "Moje dziecko jest kosmitą, czyli jak porozmawiać po ludzku ze swoim dzieckiem?" w ramach Akademii Rodzica.
  17. Aktywny udział młodzieży naszej szkoły w XV obchodach Dnia Godności i Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych.
  18. Udział uczniów w XIII Edycji Bałtyckiego Festiwalu Nauki.
  19. Zorganizowanie przez Panią Małgorzatę Siupik – pedagog szkolną - warsztatów w ramach Akademii Rodzica "Czy chcesz wychowywać szczęśliwe dziecko czy zwycięzcę „wyścigu szczurów” Czyli, jak budować poczucie własnej wartości u dziecka?".

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl