O wydarzeniu

Zespół Szkół Informatycznych oraz Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Słupsku zorganizowali cykl wydarzeń w ramach Dni Młodego Naukowca. Podczas zajęć można było uzyskać odpowiedź m.in. na pytania:

  1. Co cebulę czyni cebulą ?
  2. Dlaczego ciasto rośnie?
  3. Ile herbaty zmieści się w torebce w kształcie piramidki?

A także sprawdzić swoją spostrzegawczość i poprawność logicznego wnioskowania, by rozwiązać zagadkę lub znaleźć sprawcę przestępstwa? To jedynie namiastka atrakcji, które czekały na gości w ZSI i SMS. Spotkania odbyły się w dniach 23-24, 26 maja 2017 r. (wtorek, środa, piątek) w budynku szkoły przy ul. Koszalińskiej 9 w Słupsku. Udział w warsztatach i pokazach był bezpłatny, a oferta adresowana była do uczniów gimnazjum.
Celem imprezy było oderwanie młodzieży od ławek szkolnych i zaproszenie do wspólnego odkrywania fascynującego i tajemniczego świata nauki. Niekonwencjonalna i twórcza forma zajęć pozwoliła rozbudzić wyobraźnię, kreatywność i nowe pomysły drzemiące w każdym z nas.
Gościem specjalnym byli wykładowcy z Politechniki Koszalińskiej, z którą szkoła współpracuje, dr Ewa Kasperska, dr Aneta Kisiel oraz prof. Grzegorz Przekota. Wszelkie informacje można było uzyskać na stronie szkoły www.zsi.slupsk.pl lub bezpośrednio u koordynatorek Pani Mai Frąckowiak majabachan[at]gmail.com oraz Pani Moniki Skwarek monikaskwarek[at]interia.pl.

Media o Dniach Młodego Naukowca:

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl