Aktualności

Sukces uczniów Medycznego Liceum Ogólnokształcącego

Z wielką radością informujemy, że reprezentacja Medycznego Liceum Ogólnokształcącego w składzie: Natalia Pietrzak i Jakub Król (uczniowie kl. 3 MLO) zajęła II miejsce w finale Konkursu Historycznego pn. "101 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI"!!! Ponadto Jakub Król zajął indywidualnie II miejsce w niniejszym konkursie. Naszą młodzież do konkursu przygotował Pan Igor Kuc-Mikłaszewicz, nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie.

W konkursie udział wzięło 13 szkół ze Słupska i powiatu słupskiego. Laureaci musieli wykazać się wiedzą, odpornością na stres, szybkością kojarzenia faktów i determinacją - to wszystko cechy zwycięzców.

Serdecznie gratulujemy laureatom i opiekunowi - poziom rywalizacji stał na bardzo wysokim poziomie. smile
Wysłano 14 Listopada 2019

Wizyta uczniów Policyjnego Liceum w słupskim schronisku dla zwierząt

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w pomoc bezdomnym zwierzętom i postanowili wesprzeć schronisko dla zwierząt w Słupsku. Tym razem z inicjatywą wyszli nasi uczniowie klasy 1 C Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego pod opieką Pani Agnieszki Kałuży- Horbaczewskiej. W ramach wizyty uczniowie przekazali karmę dla zwierząt. Młodzież dowiedziała się też jak funkcjonuje schronisko, jak wygląda opieka nad zwierzętami, procedura ich adopcji, a także jakie są zwyczaje i natura podopiecznych schroniska.

Wizyta w schronisku okazała się ogromnym przeżyciem dla nas wszystkich, wspaniałą lekcją miłości i szacunku. Nie tylko dla ludzi, ale i zwierząt - by zaszczepić w uczniach jak najwięcej pozytywnych wartości, uwrażliwić na nieszczęścia i wpoić chęć niesienia pomocy potrzebującym; by uczyć przyjaznego stosunku do wszystkich zwierząt: tych, które są w naszych domach i tych, dla których domem jest niestety schronisko. Była to pouczająca lekcja odpowiedzialności za zwierzęta. smile
Wysłano 13 Listopada 2019

Uczniowie Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego uczcili Narodowe Święto Niepodległości na sportowo

8 listopada br. na terenie Centralnego Poligonu Sił Powietrznych odbył się XIV Pomorski Bieg Niepodległości zorganizowany przez Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Ustce oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce pod kierownictwem Roberta Dąbrowskiego przy współpracy z Dowództwem Centralnego Poligonu Sił Powietrznych w Ustce. Na starcie biegu stanęło ponad 70 uczestników w zespołach trzyosobowych z różnych szkół z województwa pomorskiego oraz zachodniopomorskiego. Na trasie biegu na orientację uczestnicy musieli wykazać się umiejętnością czytania mapy, używania kompasu, strzelania z kbksu na odległości 50 metrów oraz rzucania granatem do celu, a także wiedzą historyczną dotyczącą walk narodowowyzwoleńczych od I rozbioru Polski do wyznaczenia granic II Rzeczpospolitej w 1921 r.

Nie zabrakło w tej imprezie również uczniów z Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku w składzie: Davyd Bezmen, Damian Kopciał i Arkadiusz Taramas. Co prawda tym razem naszym uczniom nie udało się zakończyć zawodów w pierwszej trójce, ale sam udział w zawodach i uczczenie Narodowego Święta Niepodległości w sposób aktywny jest powodem do dumy i świadczy o właściwym pojmowaniu świadomości patriotycznej. Zakończenie biegu odbyło się niedaleko strzelnicy poligonu, gdzie usytuowany był start i meta zawodów. Tu na wszystkich uczestników czekała gorąca grochówka, kiełbaski, herbata i ognisko. Laureaci XIII Pomorskiego Biegu Niepodległości otrzymali puchary, a pozostali uczestnicy dyplomy oraz upominki. Każdy uczestnik zawodów został uhonorowany pamiątkowym medalem. smile smile smile
Wysłano 12 Listopada 2019

Bezpłatne warsztaty artystyczne w Plastyku

Liceum Plastyczne im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku zaprasza uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych ze Słupska i okolic do uczestnictwa w cyklu warsztatów artystycznych. Zajęcia są bezpłatne.

Warsztaty prowadzone będą w ramach kilku grup tematycznych: rysunek, cyjanografia, malarstwo, monotypia. Celem zajęć jest m.in. pobudzenie kreatywności młodzieży, wprowadzenie ich w różne dyscypliny oraz umożliwienie im podjęcia działań twórczych. Spotkania w słupskim Plastyku będą przebiegać pod hasłem: „Enigmatyczny”.

Organizatorzy zapewniają materiały plastyczne, opiekę merytoryczną, indywidualne konsultacje i niepowtarzalną, sprzyjającą skupieniu przestrzeń do pracy twórczej.

TERMINY I TEMATY WARSZTATÓW:
➡️ 25 listopada – rysunek, godz. 16.00 – 17.30
➡️ 02 grudnia - cyjanografia, godz. 16.00 – 17.30
➡️ 09 grudnia – malarstwo, godz. 16.00 – 17.30
➡️ 16 grudnia – monotypia, godz. 16.00 – 17.30

Zajęcia warsztatowe odbywać się będą w budynku słupskiego Liceum Plastycznego im. St. I. Witkiewicza przy ul. Koszalińskiej 9. Zapisy pod numerem telefonu: 516 248 129. Kontakt również pod adresem mailowym: danielstaw3@wp.pl

Tworzysz, masz pasję, chcesz wyrazić swoje myśli np. kreatywnym rysunkiem i poznać tajniki pracy w zakresie cyjanografii, weź udział w naszych warsztatach artystycznych!

Liczymy na aktywny udział w warsztatach młodzieży szkolnej!
🙂👍
Organizatorzy serdecznie zapraszają!🙂👍
Wysłano 07 Listopada 2019

Pani Grażyna Linder reprezentowała Polskę na festiwalu naukowym w Portugalii!!!

Z wielką radością informujemy, że Pani Grażyna Linder, nauczycielka fizyki w naszej szkole, reprezentowała Polskę na największym europejskim festiwalu dotyczącym nauczania przedmiotów przyrodniczych – Science on Stage 2019. Wydarzenie odbyło się w portugalskim Cascais.

Pani Grażynka w Portugalii przedstawiała swoje innowacyjne metody nauczania na temat zamiany edukacji biernej ucznia w czynną. Wystąpienie naszej nauczycielki zostało bardzo entuzjastycznie przyjęte przez uczestników wydarzenia. Pani Linder reprezentowała nasz kraj wraz z 14-osobą polską delegacją składającą się z nauczycieli i pracowników naukowych z różnych szkół i ośrodków naukowych z Polski. Przewodniczącym polskiej delegacji był profesor Grzegorz Musiał z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

W Cascais nasza nauczycielka brała też udział w targach, warsztatach, wykładach i prezentacjach festiwalowych, gdzie uczestnicy wydarzenia prezentowali najbardziej innowacyjne pomysły naukowe oraz wymieniali się praktykami nauczania.

Co dwa lata Festiwal Science on Stage gromadzi nauczycieli przedmiotów przyrodniczych z całej Europy. Zgodnie z zasadą „od nauczycieli dla nauczycieli” największy europejski festiwal dotyczący nauczania przedmiotów przyrodniczych ma na celu wymianę doświadczeń i jest świetną okazją do dzielenia się pomysłami i projektami. Każda edycja Science on Stage odbywa się w innym kraju i jest zwieńczeniem wydarzeń krajowych w krajach uczestniczących. W tym roku festiwal odbył się w Portugalii. Wzięło w nim udział około 450 nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych z blisko 40 krajów.

Tegoroczny festiwal objęty był patronatem Tibora Navracsicsa, członka Komisji Europejskiej, i był wspierany przez portugalskie Ministerstwo Edukacji.

Serdecznie gratulujemy Pani Grażynie Linder wyśmienitego wystąpienia naukowego w Portugalii i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły na tak prestiżowym i nobilitującym wydarzeniu. Duma nas rozpiera! Wielkie brawa! smile smile smile
Wysłano 06 Listopada 2019

ZSI realizuje międzynarodowy projekt edukacyjny warty 165 tysięcy euro

Z wielką radością informujemy, że nasza szkoła bierze udział w projekcie edukacyjnym opartym na międzynarodowej współpracy szkół partnerskich uczestniczących w nim. Jego głównym celem jest zwiększenie świadomości na temat zagrożeń katastrofami naturalnymi oraz przygotowanie społeczności szkolnej na wypadek ich wystąpienia.

W ramach projektu nauczyciele i uczniowie ZSI podjęli współpracę ze szkołami partnerskimi z Włoch, Turcji, Portugalii i Rumunii, by wspólnie realizować jego cele i założenia. Projekt realizowany przez naszą szkołę odbywa się w ramach programu unijnego Erasmus+, który pozwala na tworzenie i realizację projektów, opartych na strategicznych partnerstwach szkół z obszaru Unii Europejskiej. Koncept nosi tytuł „Działania ratownicze w obszarze szkoły na wypadek klęsk żywiołowych”.

Celem projektu jest m.in. zwiększenie świadomości na temat działań ratowniczych i pierwszej pomocy w kontekście zagrożeń katastrofami naturalnymi, przeprowadzenie analiz ryzyka, opracowanie środków ostrożności w kwestii ratownictwa i pierwszej pomocy poprzez organizację szeregu szkoleń, warsztatów i zajęć praktycznych dla społeczności szkolnej, opracowanie planów działań awaryjnych i reagowania kryzysowego, podniesienie kompetencji uczestników projektu w zakresie języka obcego. Ponadto nasi nauczyciele i młodzież będą mieli okazję prezentować kulturę swojego kraju i poznawać tradycje i zwyczaje innych narodów podczas wykonywania zadań projektu i wspólnych spotkań. Koordynatorem projektu w ZSI jest Pan Bartosz Chomicz (nauczyciel języka angielskiego) i Pani Aneta Łosińska (nauczycielka języka niemieckiego). Czas trwania projektu wynosi 24 miesiące. Cały projekt, łącznie z wyjazdami, finansowany jest ze środków Unii Europejskiej. Całkowita suma przeznaczona na projekt wynosi blisko 165 tysięcy euro, z kolei grant przyznany naszej szkole w ramach programu wynosi ponad 31 tysięcy euro.

W celu realizacji założeń projektu nasi nauczyciele i młodzież wezmą m.in. udział w zagranicznych wyjazdach, w trakcie których, w szkołach partnerskich, będą odbywać się warsztaty, szkolenia i praktyki. Przedstawiciele naszej placówki udadzą się do Włoch, Turcji, Portugalii i Rumunii. Celem międzynarodowych spotkań będzie też wymiana doświadczeń między placówkami, omawianie zagadnień projektowych, obserwacja i analiza wypracowanych koncepcji w zakresie tematycznym projektu, przy równoczesnym promowaniu kultury, tradycji i języka krajów, z których pochodzą uczestnicy programu. Nad założeniami projektowymi nasi pedagodzy i uczniowie będą również pracować w naszej placówce.

Wielkie brawa! Rewelacyjny, przełomowy i nowatorski projekt!!!
smile smile smile
Wysłano 06 Listopada 2019

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Następna >>

Archiwum aktualności

2018/20192017/20182016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl