Aktualności

Galeria Małego Formatu zaprasza!!!

Już jutro odbędzie się pierwsza wystawa w ramach nowopowstałej Galerii Małego Formatu funkcjonującej przy naszym Liceum Plastycznym. Ale zaraz....Czy wernisaż wystawy, aby na pewno się odbędzie? I kto w końcu miałby zaprezentować swoje prace? Tego do końca nie wiadomo…Bo któż wie, co drzemie w artystycznych, umysłach naszych młodych Plastyków…Sami wręcz przyznają - tutaj śpieszymy z cytatem: „ZAPRASZAMY na wernisaż, który się NIE odbędzie. Dlaczego się nie odbędzie? Proszę Was...A kto w szkole ma na to czas?” Zrozum tu artystę?! My w każdym razie zaryzykujemy i stawimy się , bowiem wernisaż się NIE odbędzie, ale przynajmniej wiadomo kiedy! Logiczne? Mało! Ale i tak warto zarezerwować czas i udać się na 2 piętro w budynku naszego Plastyka, bowiem 23 września około godziny 12.00, Gościem Galerii Małego Formatu może okazać się ktoś wyjątkowy i nietuzinkowy. Zapraszamy!

Równie gorąco zapraszamy do polubienia strony Galerii Małego Formatu:
https://www.facebook.com/galeriaMALEGOformatu/
smile smile smile
Wysłano 22 Września 2019

„Sprzątanie Świata 2019”

W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyła się cykliczna akcja „Sprzątanie Świata”, która na stałe wpisała się w harmonogram imprez szkolnych. Celem akcji jest m.in. budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej uczniów oraz ich odpowiedzialności za środowisko naturalne. W akcji porządkowej uczestniczyły klasy Technikum Weterynarii pod opieką Pań Magdaleny Piniahy i Marty Malinowskiej. Nasza młodzież uporządkowała teren wokół budynku naszej szkoły, przyległych ulic, sąsiednich osiedli mieszkaniowych oraz terenów zielonych.

Z wielką przyjemnością nasza społeczność szkolna promuje nawyki ekologiczne, cieszymy się, że możemy podkreślić naszą skromną rolę i wkład w tworzeniu i funkcjonowaniu systemu gospodarowania odpadami komunalnymi. Nasi uczniowie stali się wolontariuszami tej wspaniałej idei, bo trzeba pokochać swój najmniejszy kawałek Ziemi. Tak po prostu, na co dzień.

Dziękujemy serdecznie za udział w akcji, zapraszamy za rok i zachęcamy, aby dbać o czystość naszego otoczenia i środowisko naturalne każdego dnia. smile smile smile
Wysłano 20 Września 2019

Uczniowie PLO wcielili się w rolę mieszkańców Zębowa podczas ćwiczeń obronnych

W dniu dzisiejszym uczniowie Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego pod opieką Panów Adama Pietrasa i Daniela Stawskiego aktywnie uczestniczyli w Powiatowych Ćwiczeniach Obronnych „Zębowo-2019”. Ćwiczenia odbyły się w Zębowie w gminie Kobylnica.

Scenariusz ćwiczeń zakładał opanowanie sytuacji związanej z rozszczelnieniem cysterny przewożącej amoniak na drodze w Zębowie. Nasza młodzież wcieliła się w rolę mieszkańców Zębowa, którzy według założeń scenariusza zostali ewakuowani w bezpieczne miejsce (świetlica w Reblinie).

W dzisiejszej akcji chodziło o sprawdzenie współdziałania władz samorządowych i służb ratowniczych. W działaniach wzięły udział jednostki PSP ze Słupska oraz OSP z gminy Kobylnica, a także przedstawiciele władz gmin Kobylnica i Słupsk. Zadaniem służb ratowniczych było zorganizowanie akcji i opanowanie wycieku amoniaku, zaś samorządowcy mieli zadbać o ewakuację mieszkańców i zabezpieczenie ich potrzeb.

Dziękujemy służbom ratowniczym i władzom samorządowym za wspólne ćwiczenia, a naszym uczniom za wzorowe zachowanie podczas ewakuacji. smile smile smile
Wysłano 19 Września 2019

Uczniowie Medyka aktywni w akcji STOP FAS!

W dniu dzisiejszym nasi uczniowie Medycznego Liceum Ogólnokształcącego bardzo aktywnie uczestniczyli w STOP FAS! Czyli, akcji profilaktyczno-edukacyjnej w zakresie picia alkoholu przez kobiety w ciąży. Akcja została zorganizowana w związku ze Światowym Dniem FAS.

Nasza młodzież uświadamiała mieszkańców Słupska (wręczając przechodniom materiały informacyjne) , że nawet najmniejsza ilość alkoholu wypitego przez kobietę w ciąży, może mieć nieodwracalne skutki zdrowotne u dziecka. Nasi uczniowie maszerując ulicami miasta skandowali: "Mamo, nie pij!". Z kolei na transparentach (wykonanych przez naszych uczniów popularnego „Medyka”) mieszkańcy Słupska mogli przeczytać hasła: "Mamo! Nie za moje zdrowie", "Będę mamą. Nie piję", "Nawet mała ilość alkoholu, to za dużo dla twojego dziecka", "Mamo, proszę, nie pij".

Akcja została zorganizowana przez Samodzielny Publiczny Miejski Zakład Opieki Zdrowotnej w Słupsku w ramach projektu "Zdrowie - Mama i Ja", który jest finansowany przez Miasto Słupsk. Z ramienia naszej szkoły akcję koordynowały Panie Małgorzata Siupik-Winiszewska i Jadwiga Stec.

Dzisiejsza akcja była skierowana nie tylko do kobiet, ale do całych rodzin planujących mieć dziecko. Przedsięwzięcie miało na celu uwrażliwiać na zjawisko, jakim jest picie alkoholu w czasie ciąży. Istnieją mity mówiące, że lampka wina w ciąży nie zaszkodzi, jest nawet społeczne przyzwolenie na picie alkoholu podczas ciąży. Niewielka jest wiedza na temat. Pamiętajmy: picie alkoholu może spowodować poważne zaburzenia w rozwoju dziecka, jakim jest FAS, czyli alkoholowy zespół chorób współistniejących u dzieci, których matki piły alkohol. To choroba nieuleczalna. Nie ma bezpiecznej dawki alkoholu dla kobiet w ciąży.

Wspaniała inicjatywa!!! smile smile smile
Wysłano 13 Września 2019

Uczeń zdolny, nie znaczy inny. Zgłoś się do nas!

Jeżeli chciałbyś/chciałabyś rozwinąć swoje pasje, zainteresowania, sam/sama zaistnieć, stworzyć coś dla siebie, dla szkoły, dla innych, skorzystać z rozrywki, zabawy, czy poprowadzić własny warsztat, pokaz, a może doświadczenie zapraszamy do udziału w Indywidualnym Programie Rozwijania Zdolności Kierunkowych działającym w naszej szkole. W naszym programie to Ty decydujesz jakie działania będzie podejmował cały zespół, bądź Ty sam/sama, indywidualnie też wybierasz opiekuna nauczyciela, który wskaże Ci drogę rozwoju swoich zainteresowań.

Działania w szkole koordynuje Pani Monika Skwarek – opiekun programu IPRZK sala 207, przy współpracy z Panią Katarzyną Serafin, sala 206.

Grupę zbieramy do końca września 2019!

Nie zwlekaj – zbliż się do wymarzonego celu !!!

Zapraszamy serdecznie! smile smile smile
Wysłano 09 Września 2019

Wspomnienie o Pani Sylwii Pakulskiej...

Społeczność szkolna Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku składa serdeczne podziękowania Rodzinie Sylwii Pakulskiej - a także hołd pamięci dla tej Wspaniałej Kobiety, Człowieka i Artystki - niestety nieżyjącej już cudownej osoby o wielkim sercu, wrażliwości i empatii, wybitnej artystki fotograf, znanej w Polsce scenarzystki i autorki dialogów, której część wyposażenia pracowni fotograficznej trafiła do Pracowni Fotograficznej naszego Liceum Plastycznego. Ponadto bardzo duża część ogromnego księgozbioru Pani Pakulskiej została przekazana naszej bibliotece szkolnej.

Nasza biblioteka wzbogaciła swój księgozbiór o wiele cennych pozycji, dając naszym uczniom większą możliwość wyboru odpowiedniej literatury. Bardzo sobie cenimy ten odruch serca. Przekazane woluminy zostaną zagospodarowane zgodnie z potrzebami biblioteki i na pewno ucieszą naszych czytelników. Z kolei przekazane wyposażenie pracowni fotograficznej będzie z pewnością służyć naszym młodym artystom przez wiele lat i niewątpliwie pomagać w rozwijaniu ich talentów, umiejętności artystycznych oraz potencjału twórczego.

Pani Sylwia Pakulska była znaną w naszym kraju scenarzystką i autorką dialogów. Z produkcjami filmowymi związała się już w latach 80., zaczynając od fotosów promujących poszczególne produkcje. Fotografia była jej wielkim hobby i zawodem – przez wiele lat prowadziła studio fotograficzne i filmowe „Fotoplastikon”, wykonując w nim portrety i akty w technice klasycznej i cyfrowej, ale także przygotowując zdjęcia i filmy okolicznościowe, fotoreportaże, teledyski oraz fotokasty, jak również prowadząc kursy scenariuszowe. Była profesjonalistką – dla Telewizji Polskiej pisała scenariusze do seriali fabularnych takich jak „Marzenia do spełnienia” (2001-2002), „Tak czy nie?” (2003), „Pogoda na piątek” (2006-2007), „Przystań” (2009) oraz cieszących się ogromną popularnością u widzów „Na Wspólnej” (2003-2018) i „Pierwsza miłość” (2004-2018). Zajmowała się również adaptacjami filmowymi, dialogami, opracowywaniem ekranowych koncepcji.

Pani Sylwia zmarła 14 grudnia 2018 r. w Słupsku, swym rodzinnym mieście. Miała 65 lat. Pielęgnując pamięć o naszej zmarłej donatorce społeczność szkolna Zespołu Szkół Informatycznych postanowiła w porozumieniu z Siostrą Pani Pakulskiej stworzyć wspólnym wysiłkiem mural upamiętniający zmarłą Artystkę. Malowidło powstanie w nieodległej przyszłości.

Z całego serca dziękujemy za przekazane nam dary, dobre serce i wsparcie...Na zawsze w naszej pamięci i naszych sercach zostanie pamięć o Pani Sylwii Pakulskiej. Dziękujemy!

Poniżej zamieszczamy linki do stron z informacjami na temat Pani Sylwii Pakulskiej:
Nekrolog ZAiKS-u
Informacje związane z działalnością filmową Pani Sylwii
Strona na FB firmy Fotoplastikon, na której można podziwiać wspaniałe zdjęcia artystki
Wysłano 08 Września 2019

<< Poprzednia 1 2 Następna >>

Archiwum aktualności

2018/20192017/20182016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl