Aktualności

Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021

Prosimy o zapoznanie się z harmonogramem rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021:
HARMONOGRAM
Wysłano 25 Sierpnia 2020

ODDZIAŁ PRZYGOTOWANIA WOJSKOWEGO W POLICYJNYM LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM - KLASA WOJSKOWA!!!

ODDZIAŁ PRZYGOTOWANIA WOJSKOWEGO W POLICYJNYM LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM - KLASA WOJSKOWA!!!

Z przyjemnością informujemy, że już od września br. uczniowie klasy pierwszej naszego Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego - klasa wojskowa wezmą udział w programie wprowadzonym przez Ministerstwo Obrony Narodowej, który zapewni olbrzymie korzyści osobom poważnie myślącym o karierze w służbach mundurowych. Nasza szkoła otrzymała pozytywną opinię i zgodę na tworzenie Oddziału Przygotowania Wojskowego!

W oddziale realizowane będzie szkolenie z zakresu przygotowania wojskowego, w formie obowiązkowych zajęć edukacyjnych, a jego program określi rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej. Program realizowany będzie przez szkołę, w części teoretycznej, oraz przez patronacką jednostkę wojskową, w części praktycznej. Jednostką wojskową odpowiedzialną za prowadzenie zajęć praktycznych dla naszych uczniów będzie 7 Brygada Obrony Wybrzeża w Słupsku.

Uczeń w wyniku realizacji programu szkolenia powinien posiąść między innymi wiedzę o podstawowych uwarunkowaniach służby wojskowej, z wybranych zagadnień regulaminów ogólnego, musztry, ceremoniału wojskowego, podstaw wychowania wojskowego, jak również z podstaw szkolenia bojowego, w tym taktyki, szkolenia strzeleckiego, rozpoznania wojskowego, szkolenia inżynieryjno-saperskiego.

KORZYŚCI:!!!

Wprowadzenie Oddziału Przygotowania Wojskowego daje możliwość realizowania w szkole ujednoliconego programu, przy wsparciu MON oraz pod jego nadzorem, czego konsekwencją będzie uzyskanie przez uczniów wymiernych korzyści takich, jak: uczestnictwo w obozach i zajęciach specjalistycznych (zajęcia związane ze szkoleniem wojskowym oraz rozszerzona oferta zajęć sportowych) prowadzonych przez doświadczonych instruktorów, w tym możliwość korzystania z obiektów wojskowych (udział w zawodach pomiędzy klasami mundurowymi z całego kraju, m.in. udział w ogólnopolskich mistrzostwach w mustrze paradnej, uczestnictwo w centralnym zlocie klas mundurowych połączonym ze zmaganiami sportowo-wojskowymi). Ponadto uczniowie będą mieli możliwość odbycia skróconej służby przygotowawczej, która stanowi bezpośrednią przepustkę do zawodowej służby wojskowej.
Inne atuty to: zapewnienie dodatkowych punktów rekrutacyjnych przy aplikowaniu do najbardziej prestiżowych akademii wojskowych w kraju oraz w perspektywie zostanie oficerem WP; pierwszeństwo w trakcie naboru do Terytorialnej Służby Wojskowej, stałe konsultacje z oficerami Wojskowej Komendy Uzupełnień w Słupsku w zakresie możliwości przyjęcia do służby wojskowej oraz wskazywania możliwości podjęcia służby wojskowej adekwatnie do potrzeb Sił Zbrojnych, uwarunkowań i predyspozycji kandydata.

Drodzy Uczniowie czekamy na Wasze zgłoszenia!
tel. 59 845 60 70 (sekretariat szkoły) smile
Wysłano 25 Sierpnia 2020

TERMINARZ KONSULTACJI DLA UCZNIÓW!

Zamieszczamy terminarz konsultacji dla uczniów przygotowujących się do egzaminu poprawkowego:
TERMINARZ KONSULTACJI
Wysłano 14 Sierpnia 2020

Zdawalność matur w ZSI. Zobacz wyniki!

Tegoroczny egzamin dojrzałości przejdzie do historii. Około 260 tysięcy tegorocznych maturzystów poznało wyniki matur. Matura 2020 była szczególna. Przeprowadzano ją w reżimie sanitarnym, w czerwcu, a nie jak zwykle w maju. Do tego przygotowania też wyglądały inaczej niż zazwyczaj, bo maturzyści do szkoły poszli po raz ostatni 12 marca, więc do końca edukacji w liceach i technikach uczyli się zdalnie. Wirtualnie zakończyli też rok szkolny. Nasi maturzyści poradzili sobie bardzo dobrze, mimo wszystkich przeciwności, które los przed nimi stawiał.
A tak wygląda zdawalność matur w poszczególnych szkołach w ZSI na tle zdawalności w województwie:
Wysłano 13 Sierpnia 2020

"Tutoring - pomoc w odkrywaniu samego siebie". Zobacz filmik!

W roku szkolnym 2019/2020 w Zespole Szkół Informatycznych była realizowana innowacja pedagogiczna pt. "Tutoring - pomoc w odkrywaniu samego siebie.” W ramach tego przedsięwzięcia, nasi tutorzy Pani Maria Lelakowska oraz Pani Monika Skwarek prowadziły spotkania tutorskie ze swoimi podopiecznymi. Poniższy filmik jest podsumowaniem tegorocznych, nowych dla nas działań i doświadczeń, a zarazem zaproszeniem młodzieży do dalszej współpracy w nowym roku szkolnym.

Poszerz swoje horyzonty i wytycz drogę dla przyszłości!

Wysłano 15 Lipca 2020

TAEKWON-DO W WOJSKOWYM LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM!

Informacja o tym, że w naszej szkole uczniowie będą mieli sposobność rozwijać swoje umiejętności w zakresie Israeli Krav – Maga - to nie jedyna taka niespodzianka i rewelacja – bowiem od nowego roku szkolnego naszą młodzież czeka kolejna przygoda mająca związek z inną, również bardzo interesującą sztuką walki – chodzi o TAEKWON-DO!

Śpieszymy z wyjaśnieniami – informujemy naszą szkolną społeczność, że podjęliśmy współpracę z Panem Karolem Winiszewskim, instruktorem tej tradycyjnej sztuki walki wywodzącej się z Korei. Pan Winiszewski to świetny instruktor, profesjonalista w każdym calu, mający na koncie wiele spektakularnych sukcesów w prowadzeniu zawodników, i nie tylko. W ciągu swojej pracy instruktorskiej wychował kilkadziesiąt czarnych pasów od stopnia I Dan, aż do III Dan włącznie, a także może poszczycić się sukcesami na arenie krajowej i międzynarodowej. Zawodnicy sekcji winiszewski.com zdobywają rokrocznie tytuły mistrzów oraz inne na zawodach Pucharu Polski oraz Mistrzostwach Polski organizowanych przez Polską Federację Taekwon-do.

WINISZEWSKI.COM TAEKWON-DO to ponad 15 lat doświadczenia w prowadzeniu zajęć sportowych w Słupsku oraz Ustce poparte wieloma sukcesami, takimi jak zwycięstwa w Mistrzostwach Polski, powołania do reprezentacji Polski i medale w zawodach międzynarodowych. O wyjątkowości klubu stanowi też fakt, że zrzesza on pasjonatów każdej formy ruchu i oczywiście miłośników taekwon – do.

Dla naszego Wojskowego Liceum Ogólnokształcącego Pan Karol przygotował innowacyjny, autorski program zawierający m.in. elementy skutecznej samoobrony (z bronią i bez), podstawy musztry wojskowej, czy nabywanie umiejętności bezpiecznego posługiwania się bronią palną. To nie wszystko - dla chętnych uczniów będzie istnieje możliwość trenowania Taekwon-do w pełnym zakresie, zdobywania kolejnych stopni wtajemniczenia (egzaminy uczniowskie i mistrzowskie) oraz udziału w zawodach! Brzmi nieźle? Jesteśmy podekscytowani!

Nieźle zapowiada się nadchodzący nowy rok szkolny w kontekście różnych form aktywności uczniowskiej. Nie będzie mowy o nudzie! Przygoda to ekscytująca sprawa!

Warto zapoznać się też ze stroną klubu na FB prowadzonego przez Pana Winiszewskiego:
https://www.facebook.com/winiszewskicom/
Wysłano 15 Lipca 2020

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 Następna >>

Archiwum aktualności

2018/20192017/20182016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat@zsi.slupsk.pl