Aktualności

„MAM TALENT ONLINE” w ZSI i SMS!

Drodzy Uczniowie, Nauczyciele i Pracownicy naszej szkoły, dnia 20 KWIETNIA br. odbędzie się mega wydarzenie pod nazwą „MAM TALENT ONLINE” W ZSI i SMS.

Jeśli tańczycie, śpiewacie, malujecie, uprawiacie sport, a może niesamowicie gotujecie, możecie podzielić się z nami swoim talentem. Konkurs jest otwarty dla całej naszej szkolnej społeczności!

Czekamy na Wasze filmy i zdjęcia, które należy przesłać nam na adres mailowy: mamtalent.witkacy@gmail.com do 17 KWIETNIA 2020 r❗️❗️❗️

Konkurs będzie podzielony na 5 kategorii:
➡️ sport,
➡️ taniec,
➡️ sztuki plastyczne (malarstwo, rzeźba, fotografia itp.)
➡️ muzyka (śpiew, hip-hop, gra na instrumentach itp.)
➡️ wyjątkowe hobby

Czekają na Was atrakcyjne nagrody❗️ O zwycięstwie uczestników w danej kategorii będzie decydowała największa liczba pozytywnych reakcji – „lajków” na dany film lub zdjęcie. Nadesłane przez Was filmy i zdjęcia będą publikowane na szkolnym fanpage’ u – ZSI Słupsk.

Koordynatorem wydarzenia jest Pani Katarzyna Serafin, nauczycielka w naszym Plastyku.

Pytania i nurtujące Was problemy odnośnie Konkursu należy przesyłać na adres mailowy: mamtalent.witkacy@gmail.com

Zapraszamy do świetnej zabawy! Takie wydarzenia tylko w ZSI i SMS!
👩‍🎤👨‍🎤👩‍🎤💃🕺🏋️‍♀️🎤🎸🎺🥁🎼
Wysłano 03 Kwietnia 2020

Akcja „ZSI i SMS Na Niebiesko”

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – na znak solidarności z osobami z autyzmem nasi uczniowie i nauczyciele zorganizowali akcję pod hasłem „ZSI i SMS Na Niebiesko”.

W ramach akcji nasza społeczność szkolna założyła dziś niebieskie ubrania lub stosowała akcenty w tym kolorze. Młodzież działała w przestrzeni social mediów – zamieszczając „niebieskie zdjęcia” i rozpowszechniając w Internecie informacje na temat autyzmu.

W ten sposób nasza szkoła wyraziła wsparcie i solidarność z osobami dotkniętymi autyzmem.

W Polsce także coraz więcej dzieci, młodzieży i dorosłych ma diagnozę zaburzeń spektrum autyzmu. Na co dzień bardzo często spotykają się z brakiem akceptacji, negatywnymi komentarzami, odrzuceniem. To ważne, żebyśmy w tym dniu pokazali, że jesteśmy otwarci na osoby z autyzmem. Niech poczują się wyjątkowo, wiedząc, że te nasze niebieskie akcenty w ubraniu są specjalnie dla nich.

Pamiętajcie Kochani, każdy może wyrazić swoją solidarność: oświetlić budynek na niebiesko, dodać niebieski kolor do ubrania, zorganizować akcję np. na Facebooku, a także wesprzeć finansowo organizacje działające na rzecz osób z autyzmem

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu został ustanowiony w 2007 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ z inicjatywy Kataru, by zwrócić uwagę na dyskryminację i izolację ludzi dotkniętych autyzmem i ich najbliżsi. smile smile smile
Wysłano 03 Kwietnia 2020

AŻ 6 UCZNIÓW ZSI W FINALE OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU O PRAWACH UCZNIA!

Z wielką radością informujemy, że aż 6 uczniów naszej szkoły zakwalifikowało się do etapu finałowego ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawach Ucznia, którego organizatorem jest Fundacja na rzecz Praw Ucznia w Poznaniu. To spektakularny sukces!

Nasza młodzież znalazła się w wąskiej grupie 30 uczniów z całego kraju, która awansowała do ścisłego finału. Zmagania finałowe odbędą się pod koniec maja br. w Poznaniu. W stolicy Wielkopolski naszą szkołę będą reprezentować: Maja Kalinowska (kl. 1 C Liceum Sztuk Plastycznych), Dominika Romaniuk (kl. 1 B Medycznego Liceum Ogólnokształcącego), Zuzanna Wierczyńska (kl. 1 B Medycznego Liceum Ogólnokształcącego), Sylwia Dubińska (kl. 1 B Liceum Sztuk Plastycznych), Aleksandra Siedlecka (kl. 1 B Medycznego Liceum Ogólnokształcącego) i Adam Więckowski (kl. 1 B Medycznego Liceum Ogólnokształcącego).

Warto odnotować fakt, że Maja Kalinowska zakwalifikowała się do finału z najlepszym wynikiem w województwie pomorskim oraz najlepszym wynikiem ex æquo w kraju, wśród wszystkich 30 uczestników finału!

Naszą uzdolnioną szóstkę do konkursu przygotowuje Pan Andrzej Fijałkowski, nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie w naszej szkole.

Konkurs Wiedzy o Prawach Ucznia składa się z 3 etapów: szkolnego, wojewódzkiego i ogólnopolskiego, a pula nagród finansowych wynosi 5 000 zł. Celem konkursu jest upowszechnienie wiedzy na temat praw ucznia wśród uczniów. Jego organizatorem jest Fundacja na rzecz Praw Ucznia w Poznaniu.

Rewelacyjny sukces! Serdecznie gratulujemy uczniom i opiekunowi! smile smile smile
Wysłano 02 Kwietnia 2020

AKCJA „ZSI i SMS NA NIEBIESKO”!

Kochani, już jutro 2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

Tak jak na znak solidarności z osobami z zespołem Downa zakłada się kolorowe skarpetki, tak na znak solidarności z osobami z autyzmem, wiele budynków na całym świecie zostanie jutro podświetlonych na niebiesko. Symbolem dnia stała się żarówka, a kolorem – niebieski.

A my Was Kochani zachęcamy do naszej autorskiej akcji „ZSI i SMS Na Niebiesko”. Na czym polega akcja? Jest banalnie prosta. W ramach akcji zachęcamy do stworzenia kreatywnych zdjęć z obecnym akcentem koloru niebieskiego, kojarzonego ze Światowym Dniem Świadomości Autyzmu, na zdjęciach może być również wykorzystana, w sposób kreatywny, żarówka - symbol tegoż dnia.

Zdjęcia należy przesłać jutro do godziny 14.00 na adres mailowy: danielstaw3@wp.pl

Zachęcamy Wszystkich uczniów i nauczycieli do przyłączenia się do akcji i symbolicznego okazania wsparcia z osobami autystycznymi.

Warto! smile
Wysłano 01 Kwietnia 2020

Dlaczego Twoim zdaniem powinniśmy się uczyć matematyki?

Dlaczego Twoim zdaniem powinniśmy się uczyć matematyki?

Niestety nie możemy się obecnie spotykać w ZSI, by dalej działać w wymiarze matematycznym, jednak można ten okres kwarantanny dobrze spożytkować na inne rzeczy, na które nie mamy czasu np. w szkole, bo jesteśmy zabiegani, a przy okazji będą one świetnie łączyć się i wpisywać w przedmiot MATEMATYKA. Dlatego też, uczniowie naszej szkoły mieli chwilę, by zastanowić się głębiej nad tym, dlaczego powinniśmy się uczyć matematyki ? Co ich motywuje do nauki tego przedmiotu? Jakie mają sprawdzone metody nauki matematyki, które mogą polecić innym? Jakie mają sprawdzone sposoby radzenia sobie ze stresem podczas matematycznych lekcji, który u niektórych jednak występuje. Zadanie należało przedstawić w formie infografiki.

Dzięki temu młodzież pozyskała m.in.:
➡️ dodatkowe umiejętności TIK, które są cenne w dzisiejszych czasach;
➡️poszerzyli swoją wiedzę w innym obszarze matematyki;
➡️znaleźli czas na refleksję matematyczną;
➡️poznali graficzną stronę matematyki.

W tym tygodniu prezentujemy wybrane infografiki z tematu: Dlaczego Twoim zdaniem powinniśmy się uczyć matematyki?
ZAPRASZAMY DO GALERII
W kolejnym tygodniu zaprezentujemy inny temat, myślimy również warty uwagi. Nad całością czuwają Panie matematyczki - Monika Skwarek i Agnieszka Kałuża – Horbaczewska, które starają się z całych sił, by młodzież ujrzała inne światło tej niedocenionej królowej nauk.
smile smile smile
Wysłano 31 Marca 2020

Konkurs Maks Matematyczny za nami. Nasi uczniowie ze świetnymi wynikami!

Marzec, jak zawsze, jest matematycznym miesiącem w naszej szkole. W tym roku wprawdzie niektóre nasze działania musiały zostać zawieszone, ze względu na trwającą obecnie sytuację w Polsce, ale spokojnie, realizacja już niebawem z podwojoną siłą, teraz dbajmy o siebie i naszych bliskich, a matematyka zawsze z nami będzie obecna. Dziś natomiast chcielibyśmy poinformować o wynikach konkursu, w którym wzięła udział nasza młodzież, 5 marca. Konkurs Maks Matematyczny wykorzystuje technologie informatyczne, wymaga umiejętności i sprytu, co ważne, stanowi przede wszystkim intelektualną rozrywkę w formie internetowych gier matematycznych. Dziewiąta, wiosenna edycja, składała się z dwóch zadań historycznych wybranych spośród sześciu najbardziej lubianych: Sumuj oraz Mozaika. Nasi uczniowie świetnie zaprezentowali się podczas tego konkursu, zajmując bardzo dobre lokaty.

Wyniki przedstawiają się następująco:

- w kategorii liceum (klasy pierwsze): Dominika Romaniuk uczennica klasy 1b Medycznego Liceum Ogólnokształcącego zdobyła 8 miejsce w województwie, otrzymując wynik dobry, Siedlecka Aleksandra, z tej samej klasy, zdobyła 10 miejsce w województwie, i zaraz za nią 11 miejsce Barszcz Mateusz z kl. 1 b Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Opiekę nad uczniami sprawowała Pani Agnieszka Kałuża – Horbaczewska.

- natomiast w kategorii liceum (klasy drugie) Sara Figura uczennica klasy 2 Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego, zdobyła 6 miejsce w województwie, najlepszy wynik w naszej szkole, otrzymując wynik bardzo dobry oraz gwarancję udziału w kolejnej edycji konkursu w formie bezpłatnej. Dobrze wypadły jeszcze dwie uczennice z tej klasy: Patrycja Stasiuk , zajmując 8 miejsce w województwie, oraz z tej samej klasy - Julia Walentynowicz (miejsce 9). Uczennice są pod opieką Pani Moniki Skwarek.

- ponadto w kategorii liceum (klasy trzecie) do konkursu przystąpiła jedynie Sandra Grybisz, uczennica Technikum Weterynarii, która w zeszłorocznej edycji awansowała, w tym roku uzyskała 6 miejsce w województwie, 47 miejsce w kraju, również imponujący wynik.

Warto dodać, że wynik bardzo dobry otrzymuje 10% najlepszych uczestników z całej Polski, natomiast wynik dobry 15% uczestników. W konkursie wzięło udział blisko 3100 uczniów z około 500 szkół.

Serdecznie gratulujemy bardzo dobrych wyników! Brawo! smile smile smile
Wysłano 31 Marca 2020

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 Następna >>

Archiwum aktualności

2018/20192017/20182016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl