Aktualności

Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus z Matematyki rozstrzygnięta!

"Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć"
Napoleon Hill

Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus z Matematyki rozstrzygnięta!

Najwięcej punktów w naszej szkole zdobył uczeń klasy 3 Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego Kewin Tkaczyszyn, następna w klasyfikacji ogólnej była Aleksandra Groblewska, uczennica klasy 4 Liceum Sztuk Plastycznych, natomiast trzecią lokatę zajęła Martyna Ozdoba, uczennica klasy 3 Medycznego Liceum Ogólnokształcącego.

Uczniów do konkursu przygotowały Panie Agnieszka Kałuża-Horbaczewska i Monika Skwarek. Brawo! smile
Wysłano 28 Stycznia 2020

Matematyczne ferie dla maturzystów

Od poniedziałku do środy, popijając herbatkę i kawkę w bardzo miłej i spokojnej atmosferze, rozwiązywaliśmy zadania z trygonometrii i ciągów. Sprawdzaliśmy, jakie wzory z tych działów są w tablicach matematycznych, a czego musimy się nauczyć do matury. Ostatniego dnia zajęć, z Panią Agnieszką rozwiązywaliśmy „zadania z kuli”, które każdy z uczestników nieśmiało losował. Klimat sprzyjał twórczej pracy, ponieważ na zajęciach byli chętni do pracy maturzyści, którzy wiedzieli po co przyszli i którym zależało, żeby jak najlepiej wykorzystać czas.

Natomiast przedostatnie dwa dni zajęć, które prowadziła Pani Monika poświęciliśmy na usystematyzowanie wiedzy o funkcjach, uogólniliśmy sobie podstawowe własności, szkicowaliśmy i rozwiązywaliśmy zadania nietypowe. Czas płynął szybko, jak na maraton matematyczny świetnie sobie młodzież poradziła. W tak zwanym między czasie nastąpiła również szybka powtórka z teorii, czyli wzorów i rozumienia pojęć matematycznych, niekoniecznie zawartych w karcie wzorów. Forma testu na Quizziz przypadła do gustu uczestnikom ferii matematycznych i rozbudziła do działania niejednego maturzystę. Zaszczytne podium zdobył zespół damski: I miejsce zajęła Klaudia Galek z klasy 4 LP, II miejsce zdobyła Natalia Pietrzak z klasy 3 MLO, natomiast miejsce III zdobyła Izabela Kasprzyk (również z klasy 3 MLO).

Serdecznie gratulujemy! Każda forma powtórki to krok do osiągnięcia celu!
smile smile smile
Wysłano 28 Stycznia 2020

Sukces Pana Arkadiusza Hermana w "6 Ćwierćmaratonie Komandosa"

Z przyjemnością informujemy, że Pan Arkadiusz Herman, nasz nauczyciel w Policyjnym Liceum Ogólnokształcącym, rewelacyjnie spisał się podczas "6 Ćwierćmaratonu Komandosa" (popularna „Ćwiartka Komandosa”) – nasz pedagog zajął 1 miejsce w swojej kategorii wiekowej/kategoria mundurowa. Pan Arkadiusz wystartował wspólnie z Panią Anną Raczyńską, która również świetnie wypadła w tym arcytrudnym biegu. Zawodnicy biegu zmagali się na trasie w słupskim Lasku Północnym.

Do rywalizacji na dystansie 10,55 km na linii startu odnotowano 245 osób. Ze stadionu 650-lecia na trasę w Lasku Północnym wszyscy uczestnicy (dot. to mężczyzn i kobiet) wyruszyli w polowym umundurowaniu, wojskowych butach i z 10-kilogramowym plecakiem. W minioną sobotę pierwszy w historii Bieg Komandosa odbył się w Słupsku. Do tej pory „ćwiartka” odbywała się w innych miejscach Polski, stąd już „6” w nazwie. A dlaczego „ćwiartka?”. Bo uczestnicy biegną 1/4 dystansu maratonu – 10,55 km.

Organizatorem zawodów była Fundacja Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych "Sub ventum" i Słupski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Gratulujemy Panu Arkowi i Pani Ani! Pan Arek jest nie tylko świetnym nauczycielem - jak widać również rewelacyjnym biegaczem i sportowcem (co niejednokrotnie udowodnił). Brawa! smile
Wysłano 27 Stycznia 2020

Zaproszenie. Spotkanie z Magdaleną Cięciwą - mistrzynią zakopiańskiej koronki klockowej

Już w najbliższy czwartek (30 stycznia) w naszym Liceum Plastycznym odbędzie się spotkanie z Panią Magdaleną Cięciwą - mistrzynią zakopiańskiej koronki klockowej. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 9.40.

Wydarzenie ma na celu popularyzację zanikającego rzemiosła i sztuki ludowej, szczególnie poprzez bezpośredni kontakt z twórcami i naukę kultywowanych przez nich technik. Nasz Szanowny Gość przybliży tajniki ginącej dziś sztuki rękodzieła koronki klockowej!

Pani Magdalena Cięciwa – mieszka w Marcinkowicach koło Nowego Sącza. Koronką klockową zajmuje się kilkanaście lat. Twórczyni jest jedyną czynną przedstawicielką tradycji szkoły zakopiańskiej w koronce klockowej!!! Stworzyła również własny styl przygotowując uczniów do kontynuowania twórczości i odtwarzania zapomnianych wzorów zakopiańskich. Urodzona i wychowana w rodzinie z dużymi tradycjami rękodzielniczych w trosce o zachowanie i pielęgnowanie szeroko rozumianej kultury ludowej, lokalnego patriotyzmu, przekazywaniu młodemu pokoleniu spuścizny kulturowej regionu Lachów Sądeckich. Od najmłodszych lat brała udział w wielu wystawach i konkursach rękodzielniczych zdobywając główne nagrody. Specjalizuje się również w odtwarzaniu koronek, detali koronkowych do strojów historycznych. Pomaga młodym projektantom mody w ich karierze i właśnie dla nich tylko ze zdjęcia odtwarza historyczne koronki do strojów.

Pani Magdalena uczyła się sztuki haftu u słynnej koronczarki Ewy Szpili. Pobierała nauki również w Zakopanem, w szkole Modrzejewskiej. Jest laureatką wielu konkursów i wystaw ogólnopolskich, również zagranicznych, propagatorka upowszechniania ginącego zawodu w szkołach i festiwalach folklorystycznych. Pomysłodawca i autorka wprowadzenia nowatorskiego - pierwszego w Polsce, programu arteterapeutycznego z wykorzystaniem - koronki klockowej do szeroko rozumianej rehabilitacji psycho-ruchowej osób niepełnosprawnych, który przynosił pozytywne efekty.

Spotkanie z Panią Cięciwą odbędzie się w naszej szkolnej auli.

Takie artystyczne spotkania tylko w naszym Plastyku!

Serdecznie zapraszamy!!! smile smile smile
Wysłano 27 Stycznia 2020

Sukces Alicji Symko w Olimpiadzie Historycznej

Z przyjemnością informujemy, że Alicja Symko, uczennica 2 klasy Medycznego Liceum Ogólnokształcącego, rewelacyjnie spisała się podczas XLVI Olimpiady Historycznej. Nasza uzdolniona licealistka dotarła do finału zawodów II stopnia eliminacji okręgowych, który odbył się w Gdańsku na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Gdańskiego. Udział naszej uczennicy na tym etapie zakończył się wynikiem pozytywnym – warto nadmienić fakt, że Alicja spisała się najlepiej spośród wszystkich słupskich uczniów startujących na tym etapie. To bardzo duże osiągnięcie! Naszą licealistkę do Olimpiady przygotowywał Pan Stanisław Stefański, nauczyciel historii w naszej szkole.

Eliminacje II stopnia obejmują część pisemną i ustną. Ogólnopolska Olimpiada Historyczna to przedsięwzięcie o długoletniej tradycji i wysokiej renomie. Od 1974 r. organizowana jest przez Polskie Towarzystwo Historyczne – Komitet Główny Olimpiady Historycznej przy finansowym wsparciu Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Kancelarii Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej.

Trzystopniowe eliminacje olimpijskie to nie tylko droga do sukcesu zwieńczonego cennymi nagrodami i przepustką do wymarzonych studiów, ale przede wszystkim okazja do sprawdzenia swojej wiedzy, poznania, a nawet zaprzyjaźnienia się z innymi miłośnikami Klio. Etap okręgowy i centralny to dla uczestników rywalizacji także najlepsza sposobność do spotkania i dyskusji ze znanymi polskimi historykami, członkami Komitetu Głównego Olimpiady Historycznej, z których wielu to laureaci poprzednich edycji Olimpiady.

Alicji serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w poznawaniu tajników historii. Wielkie brawa!!! smile smile smile
Wysłano 27 Stycznia 2020

28. finał WOŚP z udziałem ZSI

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy miała w tym roku swój 28 finał. I jak w ubiegłych latach, tak i teraz uczniowie ZSI ze szkolnego wolontariatu pod opieką Pani Marysi Lelakowskiej wsparli tę akcję kwestując i pomagając w organizowaniu wydarzenia.

To wydarzenie jest jedną z największych akcji charytatywnych na świecie, której efekty od wielu lat widać w krajowych placówkach medycznych. Od początku akcji głównymi jej beneficjentami akcji są niemowlęta i dzieci, jednak na wsparcie liczyć mogą również seniorzy. Pozyskane w trakcie zbiórek środki wykorzystywane są na zakup zaawansowanych sprzętów medycznych, ambulansów, sprzętu rehabilitacyjnego i wielu innych dóbr ratujących zdrowie i życie.

W Słupsku WOŚP działa od samego początku akcji. Nasza młodzież rokrocznie włącza się w tę szlachetną i wspaniałomyślną inicjatywę prowadząc kwestę, nagradzając każdego darczyńcę uśmiechem i charakterystycznym WOŚP-owym serduszkiem.

Dziękujemy naszej młodzieży i Pani Marysi za udział w kweście i wsparcie Wielkiej Orkiestry. Dziękujemy za poświęcony czas i cenną pomoc w zorganizowaniu Punktu Wolontariusza.

Na naszą młodzież można zawsze liczyć!
smile smile smile
Wysłano 13 Stycznia 2020

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 Następna >>

Archiwum aktualności

2018/20192017/20182016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl