Aktualności

Wykaz podręczników, spis lektur, plany nauczania obowiązujące w klasie I w nadchodzącym roku szkolnym 2019/2020 dla poszczególnych kierunków kształcenia

Odsyłamy zainteresowanych rodziców i uczniów do linku pod którym można zapoznać się z wykazem podręczników oraz spisem lektur obowiązujących w klasie I w nadchodzącym roku szkolnym 2019/2020 dla poszczególnych kierunków kształcenia w ZSI:
Wykaz podręczników i spis lektur

Ponadto pod poniższymi linkami można dodatkowo zapoznać się z szkolnymi planami nauczania dla klas I uwzględniającymi tzw. siatkę godzin dla poszczególnych kierunków kształcenia:
Liceum Plastyczne
Medyczne Liceum Ogólnokształcące
Policyjne Liceum Ogólnokształcące
Technikum Weterynarii
smile
Wysłano 15 Lipca 2019

Terminy egzaminów poprawkowych w sierpniu 2019 r.

Terminy egzaminów poprawkowych w sierpniu 2019 r.:

Matematyka – 26 sierpnia, godz. 9.00
Matematyka – 27 sierpnia, godz. 9.00
Język angielski – 28 sierpnia , godz. 9.00
Chemia – 28 sierpnia, godz. 9.00
Język polski – 28 sierpnia, godz. 12.00
Geografia – 29 sierpnia, godz. 9.00
Sp. artystyczna – 29 sierpnia, godz. 9.00
Projektowanie multimedialne – 29 sierpnia, godz. 11.00
Rysunek i malarstwo – 29 sierpnia, godz. 9.00
Praktyka zawodowa – 29 sierpnia, godz. 9.00
Życzymy powodzenia! smile
Wysłano 08 Lipca 2019

Życzenia wakacyjne

Dziękując za wysiłek i współpracę życzymy wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom naszej szkoły, by nadchodzące wakacje były radosne i pełne niezapomnianych wrażeń. Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody. Bawcie się dobrze na złocistych plażach, w górach czy nad jeziorami.

Wierzymy, że wszyscy spotkamy się zdrowi, wypoczęci, z zapasem sił i w doskonałych humorach w nowym roku szkolnym. smile smile smile
Wysłano 24 Czerwca 2019

Szkolny Dzień TIK już za nami

Zabawom, różnym działaniom, konkursom i grom towarzyszyło wiele emocji i uśmiechu.
Przygodę z technologią informacyjno-komunikacyjną uczniowie rozpoczęli od gazetki informacyjnej, która prezentowała działania szkoły w tym zakresie. Pierwszym wyzwaniem zaproponowanym wszystkim uczniom szkoły była zabawa z QR kodami. Uczniowie odczytywali QR kody, w których ukrytych zostało 12 zagadek. Zagadki, w związku z obchodami XX-lecia szkoły, dotyczyły historii oraz wiedzy o szkole. Uczniowie musieli odpowiedzieć podać na przykład: rok powstania Zespołu Szkół Informatycznych, imię i nazwisko patrona Liceum Plastycznego czy imię i nazwisko pierwszego dyrektora szkoły. Oprócz wiedzy liczył się także czas. Pani Agnieszka Kałuża-Horbaczewska zaprezentowała przykładową lekcję otwartą dla klasy przedmaturalnej 3 TW „Jak skutecznie przygotować się do matury przy użyciu narzędzi TIK”. Prowadząca pokazywała, w jaki sposób wykorzystywać TIK w praktyce szkolnej.

Tego dnia odbyły się także Szkolne Mistrzostwach w Grach Edukacyjnych, w których rywalizowały ze sobą klasy: 1 B LP, 2 A PLO, 2 B PLO . Pierwszy etap polegał na odpowiedzeniu na 10 pytań. Test był przeprowadzony w formie wirtualnego quizu przygotowanego w programie Kahoot. Ta gra i zabawa zawsze wzbudza dużo emocji. Liczy się wiedza, spryt ale również i szczęście. Klasa 1 B LP odpowiadała na pytania związane z ogólną wiedzą na temat Niemiec, test przeprowadziła pani Aneta Łosińska. Cztery najlepsze osoby: Klaudia Majorowska, Michał Sabadach, Paulina Graczkowska oraz Wiktoria Irzyk zakwalifikowały się do drugiej części mistrzostw. Klasa 2 A PLO zmagała się z pytaniami z języka polskiego. Nad sprawnym przebiegiem czuwała p. Maja Frąckowiak. Najlepsi i najszybsi w tym zespole to: Roksana Zwara, Martyna Kij, Joanna Jaskuła, Klaudia Łukaszewicz. Klasa 2 B sprawdzała swoją wiedzę z planimetrii i trygonometrii. Quiz przeprowadziła pani Agnieszka Kałuża-Horbaczewska. W tym zespole najlepiej wypadli: Wiktoria Borkowska, Julia Teclaf, Kewin Tkaczyszyn i Martyna Skrobek. Nad przebiegiem drugiej części zawodów - gry planszowe czuwało czujne oko pani Moni Skwarek. Turniej przebiegał w przemiłej i spokojnej atmosferze, zespoły wzajemnie rywalizowały o miejsce na podium. Najwięcej emocji wzbudziła gra ryzyk, fizyk, gdzie młodzież musiała podawać odpowiedzi na zadane przez bankiera pytanie (czyli musiała wykorzystać swoją dotychczasową wiedzę) i odpowiednio obstawić odpowiednią kwotę, by zarobić jak najwięcej dolarów. Trochę podobnie jak w życiu, podejmowanie decyzji nie jest łatwe, jednak na szczęście to była tylko zabawa. Pierwsze miejsce w Szkolnych Mistrzostwa w Grach edukacyjnych zdobyła Wiktoria Borkowska z klasy 2B PLO, drugie Klaudia Majorowska z klasy 1 B LP, trzecie przypadło Paulinie Graczkowskiej z 1 B PLO. Rozgrywki zakończyły się wręczeniem dyplomów oraz drobnych upominków matematycznych.

W tym dniu dwie klasy pod opieką pani Marii Lelakowskiej oraz pana Grzegorza Ernestowicza grały w pracowni komputerowej. Jedna grupa miała przeprowadzony test, który dotyczył tworzenia stron internetowych w języku HTML oraz CSS. Najlepsza osoba odpowiedziała dobrze na 9 z dziesięciu pytań. Druga klasa grała w internetowe gry matematyczno - logiczne. Uczestnicy edycji marcowej konkursu Maks Matematyczny: Mateusz Maćkowiak, Wojciech Pawlina i Maciej Szypuła byli koordynatorami - ekspertami podczas zajęć. Tłumaczyli zasady gier, ściśle współpracując z nauczycielem, który czuwał nad całością. Zespół wybrał dwie gry. Pierwsza: "Wybierz" , w której najwięcej punktów zdobył Jakub Żaluk . Drugą była "Karuzela", w której bezkonkurencyjny okazał się Tymoteusz Sokowicz. Na koniec zostały wręczone pamiątkowe dyplomy oraz drobne, słodkie upominki.
Tego dnia klasa 2 TW pod opieką Pani Agnieszki Kałuży - Horbaczewskiej również uczestniczyła w zmaganiach. Zespół został podzielony na dwie grupy. Zadanie polegało na ułożeniu domina matematycznego z działaniami na potęgach i pierwiastkach. Najlepszymi i najszybszymi okazali się: Jarmuł Weronika, Eryk Sroczyński, Furman Weronika. W nagrodę otrzymali plusy do aktywności. Gry edukacyjne to świetna forma integracji, nauki, zabawy, a także wspólnego spędzania czasu; pobudzają nasze szare komórki do pracy i ćwiczą nasz umysł.

Wreszcie w pracowni 101 wybrane klasy pod opieką Pani Marii Lelakowskiej i Pana Grzegorza Ernestowicza wykorzystywały swoje umiejętności w grach logicznych.

Naprawdę warto czasem wskoczyć w świat dzieciństwa.

Polecamy! smile
Wysłano 18 Czerwca 2019

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Zbliża się upragnione zakończenie roku szkolnego 2018/2019. Po całorocznej pracy zasłużyliśmy na długi wypoczynek; przed nami dwa miesiące wakacji! Jeszcze chwila i wszyscy będziemy realizować nasze wakacyjne plany, podróże i marzenia. Uroczystość zakończenia roku szkolnego odbędzie się dnia 19 czerwca br. o godz. 10.00 (ZSI) oraz 11.30 (SMS). Serdecznie zapraszamy na galę, która odbędzie się w auli szkolnej. smile
Wysłano 15 Czerwca 2019

VI Pomorski Dzień Otwarty dla Klas o Profilu Policyjnym

Kilkuset uczniów z województwa pomorskiego wzięło udział w VI Pomorskim Dniu Otwartym dla Klas o Profilu Policyjnym. Uroczystość została objęta Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka, której przewodniczył nadinsp. Jarosław Rzymkowski Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku.

W tym wydarzeniu uczestniczyli również uczniowie Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego z klasy pierwszej pod opieką Panów Arkadiusza Hermana i Roberta Zająca. Głównym celem wizyty w Gdańsku było budowanie pozytywnego wizerunku pomorskiej policji. Specjalne atrakcje dla młodzieży przygotowano na terenie Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku. Poza stoiskami i sprzętem policyjnym, pojawiły się tu m.in. stoiska Żandarmerii Wojskowej, Straży Granicznej, Państwowej Inspekcji Transportu Drogowego i innych służb mundurowych. W ramach przybliżenia specyfiki pracy Policji, uczestnicy wzięli udział w pokazach przygotowanych przez Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji w Gdańsku oraz przewodników psów służbowych. Przedstawiciele Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania zaprezentowali pokaz pierwszej pomocy.
Uczniowie klas policyjnych, którzy na co dzień w szkole zdobywają wiedzę teoretyczną związaną ze służbą w Policji, mogli w praktyczny sposób zapoznać się ze sprzętem będącym na wyposażeniu różnych formacji mundurowych, m.in. robota pirotechnicznego, wykorzystywanego do usuwania niewybuchów, policyjnego "busa wypadkowego", specjalnie przystosowanego do udziału w zdarzeniach czy samochód z wideo rejestratorem i łódź motorową oraz inne pojazdy służbowe Policji.

Podczas spotkania odbyły się zawody sportowe dla wszystkich klas mundurowych, które polegały na dwóch konkursach: strzeleckim realizowanym na trenażerze czantoria udostępnionym przez 49 Bazę Lotniczą Wojska Polskiego w Pruszczu Gdańskim oraz biegu „Żółwika”. Każda szkoła musiała wytypować swoich dwóch przedstawicieli do zmagań sportowych. Miło nam poinformować, że Kacper Głowacki i Krystian Grajczyk reprezentujący Policyjne Liceum Ogólnokształcące w Słupsku zajęli I miejsce w zawodach. Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Jarosław Rzymkowski wręczył laureatom puchary i pamiątkowe dyplomy.

Po wizycie w Gdańsku uczniowie na pewno zdobyli odpowiedzi na wiele pytań dotyczących ich przyszłego zawodu, jak wygląda w praktyce praca w Policji i w innych służbach mundurowych, czy jakie trzeba mieć predyspozycje, by wybrać zawód wojskowego lub strażaka. Wszyscy z wycieczki wrócili z uśmiechami na twarzy, co świadczy o tym, że wyjazd był ciekawy i udany. smile smile smile
Wysłano 15 Czerwca 2019

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 Następna >>

Archiwum aktualności

2017/20182016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl