Aktualności

Strzelecki sukces uczniów Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego

20 marca br. odbyły się zawody strzeleckie dla szkół ponadgimnazjalnych o profilu mundurowym z terenu miasta Słupska. Organizatorem zawodów był Zespół Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku. Zawody odbyły się na strzelnicy Klubu Strzeleckiego „Gryf Słupski”.

Celem zawodów było popularyzacja strzelectwa sportowego, kształtowanie wśród młodzieży zasad zdrowej i uczciwej rywalizacji, poznanie możliwości celnego strzelania z karabinka i pistoletu pneumatycznego oraz wyłonienie najlepszej drużyny i najlepszych strzelców wśród uczniów klas mundurowych.

Miło nam poinformować, że nasi uczniowie Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego: Daria Welzandt, Paweł Pszeniczny, Maciej Zierke, Dawid Wiśniewski i Krystian Grajczyk w klasyfikacji drużynowej zajęli I miejsce w zawodach, drugą lokatę uzyskali uczniowie Zespół Szkół Mechanicznych i Logistycznych, natomiast trzecie miejsce zajęli uczniowie Zespołu Szkół Akademickich w Słupsku. Ponadto w klasyfikacji indywidualnej drugie miejsce uzyskał Paweł Pszeniczny, a tuż za nim uplasował się na trzecim miejscu Maciej Zierke. Opiekunem i jednocześnie osobą przygotowującą uczniów do zawodów był Pan Arkadiusz Herman.

Serdecznie gratulujemy tak spektakularnego zwycięstwa w zawodach strzeleckich i życzymy dalszych sukcesów sportowych. smile
Wysłano 21 Marca 2019

Pan Arkadiusz Herman uczestnikiem OTYLIADY!

OTYLIADA, czyli Ogólnopolski Nocny Maraton Pływacki – to największa masowa impreza pływacka w Polsce. Zawody rozegrane zostały w nocy z 16 na 17 marca 2019 r. na pływalniach w całej Polsce. W tej najbardziej masowej imprezie pływackiej wzięło udział 2624 uczestników, z których 2188 rywalizowało o jak najlepszy wynik.

Uczestnicy VI Ogólnopolskiego Nocnego Maratonu Pływackiego przepłynęli łącznie 19 132 km i 491 metrów. Sportowej walce w wodzie, kibicowało wiele osób. Byli to członkowie rodzin, przyjaciele, nauczyciele w-f kibicujący swoim uczniom. Nie zabrakło też w tej imprezie nauczyciela naszej szkoły Pana Arkadiusza Hermana. Pływackie zmagania odbywały się na 41 pływalniach w całym kraju. Wszyscy chętni pływacy rozpoczynali pływanie o godzinie 18.00 i do godziny 6.00 rano następnego dnia mogli przepłynąć dowolną liczbę długości basenu. Warunek był jeden, płynąć należało nieprzerwanie. Pan Arkadiusz wystartował na pływalni w Parku Wodnym w Redzikowie i przepłynął w ciągu 6 godzin ponad 14 kilometrów, co dało łącznie 566 długości 25-metrowego basenu.

Zawody miały na celu nie tylko popularyzację sportu (w szczególności pływania), ale także były sprawdzianem swoich umiejętności i pokonywaniem własnych słabości. Jak podkreśla nasz nauczyciel - najważniejszą rzeczą w sporcie jest nie tylko zwyciężanie, ale również aktywne w nim uczestniczenie, podobnie jak w życiu nie jest ważne aby triumfować, ale zmagać się z życiem – pokonywać trudności !!!

Brawo Panie Arkadiuszu! smile smile smile
Wysłano 20 Marca 2019

Uczniowie ZSI z tytułem „Młodego Naukowca E(x)plory"

Z przyjemnością informujemy, że trzy drużyny Zespołu Szkół Informatycznych znakomicie zaprezentowały się podczas regionalnego etapu Konkursu Naukowego E(x)plory, który odbył się w szczecińskim Technoparku Pomerania. Nasi uczniowie decyzją jury uzyskali prestiżowy tytuł „Młodego Naukowca E(x)plory"!

Wszystkie projekty naukowo-badawcze zaprezentowane przez naszą młodzież w Szczecinie wzbudziły ogromne zainteresowanie jurorów, mediów oraz uczestników wydarzenia. Oskar Szczepański zaprezentował pracę pt. „Wcielenia dźwięku”, Krzysztof Rogiński zapoznał uczestników konkursu z projektem „Plecak zwiększający bezpieczeństwo uczniów”, z kolei Dawid Pogorzalski wspólnie z uczennicami z innych słupskich szkół: Moniką Kisielewską (II LO im. A. Mickiewicza) i Natalią Nowak (Zespół Szkół Mechanicznych i Logistycznych) zaprezentował projekt „Postaw na kiszonki”. Opiekę nad projektami naszej młodzieży sprawowała Pani Grażyna Linder oraz Pan Marcin Kisielewski. Prace były oceniane przez specjalistów, naukowców z różnych dziedzin nauk przyrodniczych i technicznych.

Konkurs Naukowy E(x)plory daje młodym naukowcom szansę na skonfrontowanie swoich pomysłów z przedstawicielami świata nauki oraz zdobycie doświadczenia w prezentowaniu autorskich projektów naukowo-badawczych. Został on stał stworzony z myślą o młodych pasjonatach nauki, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania, spotkać inspirujących rówieśników i poznać kulisy pracy badacza. Organizatorem konkursu jest warszawska Fundacja Zaawansowanych Technologii.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i ich opiekunom! Brawo!
smile smile smile
Wysłano 20 Marca 2019

Sukces uczniów liceum policyjnego w konkursie historycznym

Z radością informujemy, że uczniowie: Estera Szklarczyk, (klasa 2 A Policyjne Liceum Ogólnokształcące) oraz Kewin Tkaczyszyn (klasa 2 B Policyjne Liceum Ogólnokształcące), zostali finalistami etapu wojewódzkiego VI edycji ogólnopolskiego konkursu historycznego „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”.

Uczniów do konkursu przygotowywał Pan Stanisław Stefański, nauczyciel historii w naszej szkole.

Zakres tematyczny konkursu obejmuje okres historii Polski lat 1970–1990. Organizatorem VI edycji ogólnopolskiego konkursu historycznego „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii” jest Fundacja Centrum Solidarności w Gdańsku.

Serdecznie gratulujemy naszym zdolnym licealistom i życzymy dalszych sukcesów! Brawo! smile
Wysłano 20 Marca 2019

Sukces wolontariuszki z ZSI

Z wielką radością informujemy, że Roksana Zwara, uczennica klasy 2 A Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego, została szczególnie doceniona za pracę wolontariacką otrzymując nagrodę Słupskiego Ośrodka Kultury w ramach Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”.

Celem tego wyjątkowego konkursu jest promowanie pozytywnych, prospołecznych postaw i działań młodzieży na rzecz najbliższego otoczenia oraz upowszechnianie zachowań życzliwości na co dzień, jako antidotum na agresję i brutalizację życia.

Na przełomie maja i czerwca Roksana weźmie udział w spotkaniu uczestników konkursu z Prezydentem Miasta Słupska i Starostą Powiatu Słupskiego.

Roksana bardzo chętnie angażuje się we wszystkie działania pomocowe. Wraz z innymi uczniami naszej szkoły występuje z propozycjami różnorodnych akcji wspierających drugiego człowieka. W podejmowanych przedsięwzięciach nasi wolontariusze są niezwykle skuteczni, gdyż umieją dla swych inicjatyw pozyskać sprzymierzeńców i partnerów, wyznając zasadę że „razem łatwiej”. Opiekunem szkolnego wolontariatu jest Pani Maria Lelakowska.
To wielkie osiągnięcie! Serdecznie gratulujemy Roksanie! Brawo! smile
Wysłano 20 Marca 2019

Święto Liczby Pi w ZSI i SMS

Aby uczcić Światowy dzień liczby Pi w naszej szkole odbyły się 14 marca różnorodne imprezy popularyzujące matematykę trochę inną niż na lekcjach. Były konkursy, ćwiczenia praktyczne, quizy, testy wiedzy, happeningi, nie zabrakło również wyśmienitych smakołyków i kulinarnych specjałów. Udowodniliśmy, że matematyka to nie tylko liczby, wzory i trudne zadania, ale również fajna przygoda i mnóstwo zabawy. Ale po kolei…

Już 13 marca w naszej szkole rozpoczęły się intensywne przygotowania do tego popularnego święta, bowiem nasi kreatywni uczniowie wyruszyli w miasto, by zaopatrzyć się w produkty potrzebne do przyrządzenia Pizzy Pie. Ten obowiązek spoczął na uczniach klasy 2 B Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego, którzy wyśmienicie poradzili sobie z zadaniem, dostarczając do naszej szkoły kosze pełne najlepszych składników. Następnego dnia, już od samego rana, nasza dzielna młodzież przygotowywała w szkolnej kuchni pyszną Pizzę Pie. Organizacja pracy przebiegała bardzo sprawnie. Naszymi ekspertkami od ciasta były Ola Łuczaj (kl. 3 Liceum Plastyczne) i Paulina Wiśniewska (kl. 2 B Policyjne Liceum Ogólnokształcące). Przepyszny sos do pizzy przygotował Kajetan Wójcik (kl. 3 Liceum Plastyczne), który nam zdradził sekret wyjątkowego smaku owego sosu – otóż tajemnica tkwi w dodaniu doń szczypty cynamonu! Nasi miłośnicy kulturystyki i szeroko pojętych ćwiczeń i wyzwań siłowych – Damian Kopciał i Arkadiusz Taramas (oboje z kl. 2 B PLO) z wprawą i energią starkowali duże ilości sera, dokonując nie lada wyczynu. Na pierwszej linii kuchennej batalii doskonale radziły sobie również nasze „pierwszaczki”: Marta Dorszyńska, Michał Warmiński, Kinga Szczepańska (wszyscy kl. 1 A Liceum Plastyczne) oraz nasze dzielne adeptki policji: Julia Teclaf, Martyna Skrobek i Justyna Sołśnia (kl. 2 B Policyjne Liceum Ogólnokształcące). – Uczniowie Ci obierali i szatkowali spore ilości produktów, następnie układali je, zajmowali się także pracami porządkowymi. Ponadto Paulina Gierszewska (kl. 3 Liceum Plastyczne) – urodzona gospodyni i przyszła mistrzyni kuchni, przekładała z wdziękiem i uwagą Pizza-placki, tak by były równomiernie upieczone.

Pierwsza gotowa pizza powędrowała do gospodarzy, czyli naszych zdolnych matematyków, którzy tego dnia zamienili się w Pizza Woman i Pizza Man. Kolejne trafiły do pracowników naszego szkolnego sekretariatu oraz nauczycieli. Z kolei pozostałe placki zostały podarowane naszej kochanej młodzieży. Na długiej przerwie nastąpiło kulinarne szaleństwo! Kolejka ustawiła się już na długo przed dzwonkiem na przerwę, skuszona obiecującymi zapachami, które zajęły przestrzeń całej szkoły. Wszyscy chcieli zasmakować wyjątkowej i przepysznej pizzy! Rozdając placki Pani Agnieszka Kałuża-Horbaczewska na ich przykładzie przypominała, jak doświadczalnie można obliczyć przybliżenie liczby Pi, natomiast Kajetan Wójcik w języku włoskim zapraszał na degustację, a nasi siłacze z klasy policyjnej dzielili wyśmienitą pizzę.

Uczniowie klasy 7 Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego również mieli swój wyjątkowy, kulinarny wkład w matematyczne święto. Nasi zdolni, młodzi piłkarze wspólnie z uczennicami Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego i Technikum Weterynarii pod okiem Pani Marii Lelakowskiej przygotowali wiele przepysznych smakołyków. Kulinarna uczta miała miejsce na długiej przerwie na szkolnym holu. Mogliśmy zakosztować przepysznych ciasteczek z napisem liczby Pi, bajecznie kolorowych kanapek oraz smakowitych babeczek i ciast. Podczas poczęstunku został rozstrzygnięty szkolny konkurs „Pi tu Pi tam”.

Nasze matematyczne święto to nie tylko czas wypełniony wyjątkowymi potrawami i smakołykami. To także liczne konkursy, ćwiczenia, warsztaty, matematyczne zabawy i quizy. Na przykład nasi uczniowie klasy pierwszej Medycznego Liceum Ogólnokształcącego, mogli obejrzeć świetny film na temat historii liczby Pi. Młodzież uczestniczyła także w kreatywnych ćwiczeniach praktycznych – wyznaczała przybliżenia liczby Pi za pomocy pomarańczy, sznureczka, nożyczek i linijki! Zaskoczenie uczniów było spore! Ponadto młodzi entuzjaści matematyki obliczali liczbę Pi w czterech krokach. Odbył się także konkurs klasowy - Pi- wyrazy oraz test wiedzy na temat ludolfiny (uczniowie korzystali z aplikacji Kahoot). Nad całością czuwała Pani Monika Skwarek.

Z okazji Święta liczby Pi szkolne korytarze zamieniły się w iście prawdziwą skarbnicę wiedzy na temat ludolfiny. Na ścianach, drzwiach i specjalnie eksponowanych miejscach, pojawiły się ciekawostki, plansze z informacjami, plakaty, prace plastyczne oraz modele tej najbardziej fascynującej liczby, przygotowane przez naszych uczniów.

Pi nie przestaje fascynować, i wciąż daje do myślenia – jak to możliwe, że liczba, oznaczająca coś tak prostego jak stosunek długości obwodu koła do długości jego średnicy może być tak skomplikowana. Warto o tym choć przez chwilę pamiętać czternastego marca. Mamy nadzieję, że tegoroczne obchody Święta liczby Pi w naszej szkole przyniosły wiele dobrej zabawy i u większości uczniów przełamały niechęć do matematyki. smile
Wysłano 19 Marca 2019

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 Następna >>

Archiwum aktualności

2017/20182016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl