Aktualności

Akt nadania awansu i list gratulacyjny dla Pana Marcina Kisielewskiego

Z wielką przyjemnością informujemy, że Pan Marcin Kisielewski, nasz nauczyciel fizyki i informatyki, otrzymał awans na stopień nauczyciela dyplomowanego. Pan Kisielewski podczas ostatniego etapu ubiegania się o stopień nauczyciela dyplomowanego, czyli rozmowy kwalifikacyjnej osiągnął najwyższy możliwy wynik. I wraz z innymi nauczycielami z województwa pomorskiego, którzy uzyskali najwyższą ocenę podczas rozmowy kwalifikacyjnej w trakcie ubiegania się o awans na nauczyciela dyplomowanego, został zaproszony do siedziby Kuratorium Oświaty w Gdańsku, gdzie odebrał z rąk Moniki Kończyk, pomorskiej kurator oświaty, akt nadania awansu oraz list gratulacyjny.
Pan Marcin to nauczyciel, który pasją do uprawianej przez siebie dziedziny wiedzy potrafi zarazić nie tylko swoich uczniów, ale też całe środowisko szkolne i lokalne. Cieszymy się, że mamy pośród naszej społeczności szkolnej tak świetnego pedagoga!
Serdecznie gratulujemy i życzymy samych sukcesów w pracy zawodowej oraz w życiu prywatnym. smile smile smile
Wysłano 24 Sierpnia 2018

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

„Lato z ptakami odchodzi...”
Słońce zmienia swój tor, bociany zbierają się na sejmikach, wieczór coraz szybciej odkrywa swoje tajemnice... Wszystko to mówi nam, że czas błogiego odpoczynku dobiega końca, aby powrócić znów za rok. Jednak, jak to zwykle bywa; każdy koniec jest jednocześnie początkiem... Kończymy zatem słodkie nicnierobienie i rozpoczynamy rok szkolny 2018/2019. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów SMS, ZSI oraz Szkoły Podstawowej na uroczystość, która odbędzie się w auli szkolnej w następującym porządku:
godz. 9.00 – wszyscy uczniowie klas pierwszych szkoły ponadgimnazjalnej oraz klasy siódmej i ósmej szkoły podstawowej
godz. 10.00 – pozostali uczniowie; klasy II, III i IV
Zapraszamy!
Wysłano 23 Sierpnia 2018

Technikum Weterynarii i OHZ Bobrowniki podpisały porozumienie o współpracy

Z wielką radością informujemy, że Technikum Weterynarii podpisało porozumienie o wzajemnej współpracy z Ośrodkiem Hodowli Zarodowej Bobrowniki Sp. z o.o. z siedzibą w Bobrownikach.
Porozumienie o współpracy podpisała Pani mgr Marzena Łach, dyrektor Technikum Weterynarii oraz Pani Maria Ścibior, prezes zarządu OHZ Bobrowniki.
W ramach współpracy uczniowie Technikum Weterynarii będą mieli możliwość odbywania zajęć praktycznych w ramach zawodu technik weterynarii, technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych w Ośrodku Hodowli Zarodowej. Ponadto ośrodek w Bobrownikach będzie przyjmować naszą młodzież na praktyki uczniowskie, wspierać finansowo uczniów w postaci wypłaty stypendiów, wypłacanych jednorazowo, na zakończenie roku szkolnego, dla najlepszych uczniów praktycznej nauki zawodu, a także gwarantuje możliwość zatrudnienia po uzyskaniu wykształcenia w danym kierunku i oferuje wsparcie działań szkoły w zakresie promocji.
Warto odnotować fakt, że finalizacja porozumienia to efekt starań Pani Magdaleny Piniaha.
Cieszymy się niezmiernie na tę współpracę! smile smile smile
Wysłano 22 Sierpnia 2018

Wyniki matur

Z przyjemnością informujemy, że wyniki matur naszych absolwentów prezentują się bardzo dobrze. I tak zdawalność w Liceum Plastycznym im. Stanisława Ignacego Witkiewicza wyniosła - 100%, w Technikum Weterynarii - 91%, w Medycznym Liceum Ogólnokształcącym - 89%, natomiast w Policyjnym Liceum Ogólnokształcącym - 86%. Przy czym zdawalność w województwie pomorskim wyniosła - 77%, w tym: 84% w liceach ogólnokształcących, a 65,7% w technikach. Łącznie nasi absolwenci uzyskali 19 wyników maksymalnych tzw. „setek”.
Również świetnie wyglądają średnie wyniki maturalne z poszczególnych przedmiotów, jakie osiągnęli nasi absolwenci. Najlepsze wyniki w tym roku szkolnym uzyskali uczniowie Liceum Plastycznego, rezultaty są często powyżej średniej: województwa i kraju. Na poziomie podstawowym wyniki w naszym Plastyku prezentują się następująco: język polski – 69% (województwo: 58%, kraj: 58%), język angielski – 88% (województwo: 80%, kraj: 78%), język niemiecki - 86% (województwo: 68%, kraj: 69%), język rosyjski – 100% (województwo: 65%, kraj: 68%), z kolei na poziomie rozszerzonym: język angielski – 69% (województwo: 65%, kraj: 63%), język rosyjski – 100% (województwo: 73%, kraj: 66%).
Reszta wyników zostanie umieszczona na stronie internetowej szkoły po wakacjach.
Drodzy maturzyści, gratulujemy tym z Was, którzy zaliczyli egzamin w pierwszym terminie i uzyskali tak świetne noty! Trzymamy kciuki za osoby, które będą poprawiały maturę w sierpniu. Dziękujemy i gratulujemy również nauczycielom odpowiedzialnym za przygotowanie uczniów do egzaminu dojrzałości. Życzymy Wszystkim naszym absolwentom powodzenia w rekrutacji na wymarzone kierunki studiów! smile
Wysłano 10 Lipca 2018

Designerski projekt uczennic Liceum Plastycznego na festiwalu Gdynia Design Days!

Z przyjemnością informujemy, że projekt designerski naszych uczennic Liceum Plastycznego zakwalifikował się na prestiżową wystawę odbywającą się w ramach festiwalu designu - Gdynia Design Days!
Praca naszych młodych artystek jest publicznie eksponowana na wystawie finalistów 7 edycji konkursu „Młodzi na Start” i można ją obejrzeć do 15 lipca w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni.
W ramach konkursu nasze uczennice z plastyka: Klaudia Galek, Zuzanna Tomińska i Aleksandra Łuczaj przygotowały projekt designerski pt. „Szalone lata 90. (Fotel Mafiozy)” – fotel stworzony z kaset magnetofonowych z nagraniem dźwiękowym zawierającym odczytany przez lektora tekst „Ojca chrzestnego” autorstwa Mario Puzo - stąd podtytuł projektu naszych licealistek - „Fotel Mafiozy”. Uczennice do konkursu przygotowała Pani Anna Wojcieszek, która również czuwała nad realizacją tego designerskiego projektu.
Koncepcja designerska naszych uczennic cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczestników Gdynia Design Days.
Tematem tegorocznej edycji konkursu „Młodzi na Start” jest „Drugie życie mebla. Recykling - potrzeba czy trend?”. Konkurs ma na celu wyłonienie najlepszych projektów, przygotowanych w oparciu o temat konkursu i promocję młodych designerów. Organizatorem konkursu jest redakcja ELLE Decoration, natomiast mecenasem konkursu jest Centrum Designu Gdynia z siedzibą w Pomorskim Parku Naukowo –Technologicznym / Gdyńskie Centrum Innowacji w Gdyni.
Serdecznie gratulujemy! Brawo! smile
Wysłano 09 Lipca 2018

Uczniowie ZSI będą promować niekonwencjonalną naukę na ogólnopolskim festiwalu w Poznaniu!

Z przyjemnością informujemy, że autorskie projekty edukacyjne naszych uczniów zakwalifikowały się do udziału w dwudniowym Ogólnopolskim Festiwalu "Nauki Przyrodnicze na Scenie", który odbędzie się we wrześniu na Wydziale Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W stolicy Wielkopolski nasza młodzież będzie demonstrować innowacyjne sposoby nauczania i niekonwencjonalne metody podnoszące jakość edukacji i poznawania przedmiotów przyrodniczych, matematyki i informatyki.
Nasi podopieczni jeżeli dobrze wypadną na poznańskim festiwalu, mają szansę zakwalifikowania się do udziału w Europejskim Festiwalu Science on Stage, który odbędzie się w przyszłym roku w portugalskim Cascais! Ale najpierw uczniowie ZSI będą w Poznaniu przez dwa dni współzawodniczyć z młodzieżą z całej Polski, a festiwalowe jury będzie oceniać ich dokonania w kategorii prezentacje multimedialne dotyczące osiągnięć nauk przyrodniczych, matematyki i informatyki.
I tak Oskar Szczepański zaprezentuje na festiwalu pracę pt. "Sześć wcieleń dźwięku" – prezentacja obrazuje niekonwencjonalne zastosowanie dźwięku w medycynie, kuchni i służbach bezpieczeństwa, ukazuje problem „ataków akustycznych” na personel światowych ambasad, a także dźwięku jako pomocnego narzędzia do oceny jakości żywności. Z kolei Dawid Pogorzalski przedstawi pracę pt. "Kosmiczne śmieci” - w jej ramach wyjaśniać będzie m.in. zagrożenia stwarzane przez kosmiczne odpady oraz ich konsekwencje. Ponadto Dawid zapozna festiwalowiczów ze sposobami usuwania galaktycznych odpadków i wskaże instytucje zajmujące się oczyszczaniem przestrzeni okołoziemskiej. W ramach merytorycznych przygotowań nasz licealista odbędzie konsultacje z inżynierami ze słupskiej firmy Optinav, która ma doświadczenia w zakresie testowania urządzeń do łapania śmieci w kosmosie. Opiekę nad dwoma powyższymi projektami sprawuje Pani Grażyna Linder.
Kolejna zakwalifikowana praca nosi nazwę „Człowiek – doskonalsza maszyna od robota” i została przygotowana przez dwoje uczniów: Szymona Zająca i Artsema Shlapaka. Opiekunem przedsięwzięcia jest Pani Ewa Tomaszewska. Z kolei projekt pt. „Kwaszonki” został opracowany przez międzyszkolny zespół złożony z uczniów: Michał Stępnik (ZSI w Słupsku), Monika Kisielewska (II LO w Słupsku) i Natalia Nowak (słupski Mechanik). W ramach inicjatywy młodzież przybliży uczestnikom festiwalu m.in. historię kiszenia w Polsce, ujawni powody dla których warto jeść kiszonki oraz będzie promować walory zdrowotne, odżywcze i smakowe kiszonych potraw. Zespołem tym opiekują się: Pan Marcin Kisielewski i Pani Grażyna Linder.
Ogólnopolski Festiwal Nauki Przyrodnicze na Scenie jest krajowym etapem Europejskiego Festiwalu Science on Stage (obejmującego obecnie 32 kraje). Celem krajowego etapu jest ukazanie wkładu nauk przyrodniczych, matematyki i informatyki w budowanie wiedzy społeczeństwa o otaczającym nas świecie, zademonstrowanie ciekawych i kreatywnych działań uczniów w zakresie zdobywania wiedzy z dziedziny przedmiotów przyrodniczych, matematyki i informatyki, a także zaprezentowanie innowacyjnych sposobów nauczania, wymiana doświadczeń i nawiązywanie współpracy między nauczycielami. Organizatorem wydarzenia jest Science on Stage Polska oraz Wydział Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem objęła Anna Zalewska, Minister Edukacji Narodowej.
Serdecznie gratulujemy młodzieży i opiekunom zakwalifikowania się na tę fajną naukową imprezę, trzymamy kciuki za występ w Poznaniu! Brawo! smile
Wysłano 30 Czerwca 2018

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat@zsi.slupsk.pl