Aktualności

Uczniowie ZSI wzięli udział w zmaganiach informatycznych na Akademii Pomorskiej

Uczniowie naszej szkoły w składzie: Anna Rogulska, Michał Stępnik, Dawid Pogorzalski, Daniel Brongoszewski, Oskar Szczepański (wszyscy z klasy 2 Politechnicznego Liceum Ogólnokształcącego), Weronika Jarmuł i Sandra Grybisz (obydwie uczennice z klasy 1 Technikum Weterynarii) pod opieką Pani Moniki Skwarek uczestniczyli w „Dniu Informatyki” organizowanym przez Instytut Matematyki Akademii Pomorskiej w Słupsku, przy współpracy firm Kaliop Poland, Macrologic S.A. oraz OptiNav. W ramach „Dnia Informatyki” przeprowadzono dwa konkursy dla uczniów szkół ponadpodstawowych: konkurs filmowy „Informatyka w naszej szkole – pół żartem, pół serio” oraz zawody informatyczne szkół ponadpodstawowych „Quadrathlon Informatyczny”.
Z przyjemnością informujemy, że w konkursie filmowym nasza reprezentacja Politechnicznego Liceum Ogólnokształcącego zajęła II miejsce. Ponadto warto nadmienić, że w pierwszym słupskim konkursie drużynowym „Quadrathlon Informatyczny”, który składał się z 4 konkurencji:
a) 1 z n, n ≥2 (czyli popularny teleturniej 1 z 10),
b) niech moc algorytmu będzie z Wami,
c) umiesz liczyć? ... w arkuszu kalkulacyjnym
d) szperacz Internetowy,
najlepiej spisaliśmy się w teleturnieju 1 z 10, zajmując tym samym III miejsce, a pytania nie były łatwe . Opiekę merytoryczną nad uczniami sprawowali: Pani Monika Skwarek oraz Pan Marcin Kisielewski.
W trakcie zawodów firma OptiNav przedstawiła pokaz możliwości robotów i automatów. Odbyły się również prezentacje osiągnięć i dorobku firm Kaliop Poland, Macrologic S.A. i OptiNav.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, ale przede wszystkim naszym reprezentantom. Jak widać próbujemy swoich sił w różnych dziedzinach nauki, a emocje towarzyszące w trakcie rywalizacji konkursowych, są dla nas siłą napędową do kolejnych działań edukacyjnych. smile smile smile
Wysłano 24 Lutego 2018

Uczniowie Technikum Weterynarii włączyli się w obchody Światowego Dnia Kota

Uczniowie klasy 1 i 2 Technikum Weterynarii pod opieką Pani Magdy Piniaha i Pani Karoliny Matkowskiej włączyli się w tegoroczne obchody Światowego Dnia Kota. Wydarzenie odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Słupsku. Nasza młodzież wzięła udział m.in. w interesującej prelekcji, wygłoszonej przez weterynarza.
Światowy Dzień Kota to święto obchodzone corocznie mające podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, które miały kiedyś dom, ale go straciły, a także uwrażliwienie ludzi na często trudny koci los.
Niestety nie wszystkie koty mogą cieszyć się opieką i towarzystwem człowieka. Szacuje się, że w Polsce żyje około 17 tysięcy bezdomnych kotów. Schroniska oraz rozmaite organizacje na rzecz zwierząt poświęcają im akcje charytatywne, jednak życie pokazuje, że pomoc ta jest dalece niewystarczająca. Warto więc pamiętać o dokarmianiu tych żyjących na kocią łapę stworzeń, zimą w szczególności. smile smile smile
Wysłano 22 Lutego 2018

Uczniowie z Medyka na zajęciach praktycznych na SOR-ze!

W dniu dzisiejszym uczniowie klasy 2 i 3 Medycznego Liceum Ogólnokształcącego po raz kolejny uczestniczyli w świetnych zajęciach praktycznych na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Słupsku. Zajęcia poprowadziła Pani Julia Forc, która bardzo interesująco przekazała naszym uczniom m.in. jak udzielać pomocy medycznej w stanach zagrożenia zdrowotnego. Nasi podopieczni nabywali wiedzę praktyczną z ratownictwa medycznego oraz z zakresu medycznych zabiegów ratunkowych. Zapoznali się ze specyfiką pracy na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. To jeden z najcięższych oddziałów, tu trafiają ofiary wypadków, osoby w ciężkim stanie, wymagające natychmiastowej pomocy...Dzisiejsza zajęcia były dla nas niesamowitym doświadczeniem, a zdobyta wiedza z pewnością zaowocuje w przyszłości. Inspirująca i pożyteczna lekcja! smile smile smile
Wysłano 21 Lutego 2018

Wizyta klas policyjnych w Szkole Policji w Słupsku

Dzięki uprzejmości Komendanta Szkoły Policji w Słupsku po raz kolejny uczniowie klas policyjnych mieli okazję zapoznać się z systemem szkolenia policjantów. Tym razem w odwiedzinach uczestniczyły dwie klasy: 1A i 2B pod opieką pana Arkadiusza Hermana, byłego wykładowcy tej Szkoły. Na samym początku wizyty młodzież zapoznała się z systemem szkolenia policjantów podczas prezentacji filmów dydaktycznych na ten temat. W trakcie pobytu młodzi adepci sztuki policyjnej uczestniczyli w zajęciach w zakresie udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie uczyli się odpowiedniego zachowania w sytuacji udzielania pomocy osobie nieprzytomnej, sprawdzenia jej oddechu, a w przypadku stwierdzenia bezdechu - prawidłowego prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej, oraz opatrywania ran. Ponadto uczniowie zapoznali się z obiektami symulacyjnymi, które wykorzystywane są do zajęć, w jakich uczestniczą policjanci odbywający szkolenie. W trakcie ćwiczeń uczniowie wcielali się w role pozorantów interwencji przeprowadzanych przez policjantów. Ponadto w trakcie pobytu klasy policyjne miały możliwość zwiedzenia Izby Tradycji, gdzie przybliżono im historię Szkoły Policji w Słupsku. Wizyty uczniów odbywają się w ramach porozumienia zawartego pomiędzy Komendantem Szkoły i Dyrektorem Zespołu Szkół Informatycznych. Dzięki takim wizytom uczniowie mogą w sposób praktyczny poznać system szkolenia i zakres wykonywanych zadań przez policjantów. Przyszli adepci wrócili pełni wrażeń i jeszcze bardziej zadowoleni z wyboru kształcenia w klasie policyjnej, mając jednocześnie nadzieję powrotu do Szkoły Policji, tym razem w charakterze jej słuchaczy. Zapraszamy do fotogalerii
Wysłano 20 Lutego 2018

Szkolny Turniej Klas Policyjnych POLICJADA 2018

W dniu 27 lutego br. odbędzie się szkolny turniej klas policyjnych POLICJADA 2018. W ramach zawodów każda klasa o profilu policyjnym wystawia swoich pięciu reprezentantów, którzy będą musieli sprawdzić się w trzech konkurencjach: teście wiedzy policyjnej, strzelaniu i sprawności fizycznej. Życzymy wszystkim uczniom jak najlepszych wyników w poszczególnych konkurencjach policyjnych. Najlepsi uczniowie mają szansę reprezentować naszą szkołę w finałach ogólnopolskich organizowanych w Szkole Policji w Pile.
Wykaz uczniów biorących udział w turnieju oraz szczegółowy regulamin i scenariusz zawodów znajdują się w plikach:
Wykaz uczniów
Regulamin
Scenariusz

policja_2017_1.jpg
policja_2017_2_kolejne.jpg
policja_2017_3.jpg
Wysłano 20 Lutego 2018

Warsztaty robotyki w ZSI

Uczniowie Politechnicznego Liceum Ogólnokształcącego uczestniczyli w warsztatach robotyki. Nasi licealiści konstruowali i programowali roboty, wykorzystując je następnie do celów edukacyjnych. Zajęcia odbyły się w naszej szkole i poprowadzili je instruktorzy z Centrum Nauki i Rozwoju w Słupsku.
Po skonstruowaniu robota uczestnicy warsztatów programowali roboty na komputerach, zgodnie z wcześniej założoną funkcjonalnością. Ostatnim i najciekawszym elementem zajęć było testowanie robota i konkursy. Zajęcia z uczniami poprowadził Pan Mateusz Kubicki, inżynier i instruktor z Centrum Nauki i Rozwoju w Słupsku.
- Uczestnicy poza budowaniem robotów mieli okazję poprzez zabawę zrozumieć podstawowe zagadnienia z informatyki, techniki, matematyki i elektroniki. Zajęcia były też swojego rodzaju nowym wyzwaniem konstrukcyjnym i ciekawym eksperymentem z programowaniem robotów. Nasi licealiści byli zachęcani do kreatywnego rozwiązywania problemów metodą burzy mózgów, poprzez proces selekcji, budowania, testowania i ewaluacji. Świetne zajęcia! – mówi Pan Marcin Kisielewski, nauczyciel informatyki.
smile smile smile
Wysłano 19 Lutego 2018

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl