Aktualności

Udział uczennic Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w projekcie edukacyjnym „Policjanci w służbie historii”

Z przyjemnością informujemy, że uczennice Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w składzie: Alicja Nowicka, Adriana Tabaka i Julita Rosiak wzięły udział w projekcie edukacyjnym „Policjanci w służbie historii” organizowanym przez Komendę Główną Policji przy współpracy Instytutu Pamięci Narodowej. Opiekunem merytorycznym licealistek był pan Arkadiusz Herman.
Konkurs adresowany był do uczniów klas o profilu policyjnym, a jego celem było zainteresowanie młodzieży najnowszą historią Polski ze szczególnym uwzględnieniem historii Policji w czasach II Rzeczpospolitej i II wojny światowej oraz jej wkładu w odzyskiwanie przez Polskę niepodległości i odbudowę Państwa Polskiego.
W pierwszej połowie maja w oddziałach IPN przeprowadzone zostały dla uczestników konkursu warsztaty, w ramach których zapoznano uczniów z historią Policji Państwowej oraz wskazówki jak przeprowadzić wywiad ze świadkiem historii oraz jak zmontować ciekawy materiał.
W ramach zadań konkursowych nasze uczennice miały odkryć miejsca pamięci związane z historią Policji w naszym regionie, sylwetkę policjanta, którego postawa może być wzorem służby Polsce i Polakom oraz miały przekazać zdobytą wiedzę swoim kolegom i koleżankom w szkole.
Część projektu miała być zrealizowana w postaci prezentacji multimedialnych i filmów na temat policjanta Policji Państwowej, opisu miejsca jego pamięci oraz przedstawienie materiału z wywiadu ze świadkiem historii.
Filmy konkursowe można zobaczyć na stronie YouTube pod linkami:
https://www.youtube.com/watch?v=7-_Cgm8TEkI&t=38s
https://www.youtube.com/watch?v=cda4WegXKrI
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 31 lipca br. Trzymamy kciuki za nasze zdolne licealistki.
smile smile smile
Wysłano 24 Czerwca 2017

Wycieczka do Gdańska

W dniach 2-3 czerwca br. uczniowie klasy 1 MLO i 1 PoLO wraz z wychowawczynią oraz Panem Marcinem Kisielewskim uczestniczyli w dwudniowej wycieczce klasowej do Gdańska. Młodzież spędziła te dwa dni bardzo intensywnie. Uczniowie zarówno poznawali kulturowe wartości przyrody oraz miasta Gdańska, jak i aktywnie wypoczywali. Wyjazd rozpoczął się zwiedzaniem gdańskiego ZOO.
Podczas podróży kolejką młodzież podziwiała najpiękniejsze zakątki zamieszkałe przez egzotyczne zwierzęta Dzięki zabawnym opowieściom przewodnika, uczniowie poznali wiele ciekawostek na temat życia mieszkańców ogrodu. Kolejną atrakcją był nie lada wyczyn – zmagania z najtrudniejszą trasą w parku linowym wink Wieczorem młodzież miała okazję obejrzeć największą w Polsce wystawę klocków lego – 100 makiet zbudowanych z 1515 tirów klocków oraz sprzętu, rozłożonych na 2000 m2 powierzchni. Można było obejrzeć budowle przedstawiające architekturę zabytkową oraz współczesną (Stocznię Gdańską, Zamek w Malborku, bazę księżycową czy średniowieczną wioskę) oraz wydarzenia historyczne tj. zburzenie muru berlińskiego, roboty, sceny znane z filmów itp. Późnym wieczorem młodzież integrowała się przy wspólnym ognisku. Kolejny dzień rozpoczęliśmy spacerkiem po plaży. Wspólna siatkówka, zabawy i dobry humor sprawiły, że czas minął bardzo szybko. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie Zbiornika Wodnego "Kazimierz". Na szczycie obiektu znajduje się taras widokowy, z którego rozciąga się imponująca panorama Trójmiasta i okolic, a nawet Półwyspu Helskiego. Młodzież obejrzała także interaktywną wystawę edukacyjną poświęconą współczesnym metodom zaopatrywania w wodę pitną, składającą się z interaktywnego minisystemu wodociągowego, monitorów z podglądem części zbiornika oraz trójwymiarowych modelów zbiornika. Czas minął bardzo szybko i trzeba było z żalem wracać do domu...
Wysłano 24 Czerwca 2017

Dodatkowy egzamin wstępny do Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego

Serdecznie zapraszamy na dodatkowy egzamin wstępny do Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego, który odbędzie się w dniu jutrzejszym, tj. 20 czerwca o godzinie 9:00. smile
Wysłano 19 Czerwca 2017

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Z nieskrywaną przyjemnością chcielibyśmy zaprosić uczniów Zespołu Szkół Informatycznych na uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017, która odbędzie się w auli szkolnej o godzinie 11.00. Drodzy Uczniowie, wiemy, że upragniony koniec roku szkolnego to dla Was czas zasłużonego relaksu oraz oczekiwania na wakacyjne przygody. Życzymy Wam wspaniałego wypoczynku bogatego w emocje i zdobywanie wiedzy oraz nowych doświadczeń. Jednocześnie jednak chcielibyśmy uczulić Was na różne niebezpieczeństwa czyhające na każdego, kto ostrożność uważa za zbędny bagaż podczas letnich miesięcy. Z radością oczekujemy Was w nowym roku szkolnym, a tym, którzy już do nas nie wrócą życzymy wiele szczęśliwych chwil. smile
Wysłano 14 Czerwca 2017

Wycieczka do Białego Boru

W dniach od 8 do 10 czerwca uczniowie klasy II Technikum Weterynarii oraz II Liceum Plastycznego pod opieką Pań: Moniki Skwarek i Ewy Tomaszewskiej wybrali się na zasłużoną wycieczkę do Białego Boru. Oprócz rekreacji, uczestnicy mogli należycie spożytkować czas, zwiedzając okolice m.in. Szlak Zapomnianych Fortyfikacji czy Greckokatolicką Cerkiew z przyszłości. Młodzież uczestniczyła również w plenerze malarskim nad jeziorem Łobez, a także zdobyła najwyższe sztuczne wzniesienie na Pomorzu Zachodnim, liczącą 245 metrów n.p.m. Piaskową Górę - znajdującą się w Dolinie Gwdy, pomiędzy osadą Biały Dwór a jeziorem Cieszęcino. Również dla wędkarzy znalazło się co nieco. Urokliwa okolica i świetnie zorganizowany pobyt sprawiły, że nawet niezbyt sprzyjająca pogoda nie popsuła biwaku. Wspólne ognisko, grill i dźwięki gitary wszystkich wprowadziły w sentymentalny klimat. Chciałoby się powiedzieć: "Chwilo trwaj!", lecz wszystko, co dobre szybko przemija. Na szczęście pozostają wspomnienia, których nikt nam nie odbierze... smile smile smile
Wysłano 11 Czerwca 2017

Sukces Wiktorii Kadłubańskiej w wojewódzkim etapie Pomorskiej Ligi Zadaniowej

Z przyjemnością informujemy, że Wiktoria Kadłubańska, uczennica klasy I b Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego zajęła III miejsce w wojewódzkim etapie Pomorskiej Ligi Zadaniowej – konkursu organizowanego w ramach projektu „Zdolni z Pomorza”. Konkurs organizowany jest na dwóch poziomach kształcenia: gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym, oddzielnie dla przedmiotów: fizyka, informatyka, matematyka, biologia, chemia, przedmioty rozwijające kompetencje społeczne. Wiktoria mierzyła się z zadaniami z zakresu przedmiotów rozwijających kompetencje społeczne. W nagrodę uczennica otrzymała 300 zł. Naszą zdolną licealistkę do konkursu przygotowała Pani Monika Skwarek.
Pomorska Liga Zadaniowa jest konkursem realizowanym w trzech etapach: I -podstawowy, II - powiatowy oraz III - wojewódzki . Celem konkursu jest m.in. popularyzacja przedmiotów ścisłych i rozwijających kompetencje społeczne, rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań uczniów oraz wspieranie ich uzdolnień kierunkowych, stwarzanie sytuacji pobudzających uczniów do twórczego myślenia i sprawdzania nabytych umiejętności, promowanie osiągnięć uczniów.
Serdecznie gratulujemy Wiktorii sukcesu! Brawo! smile smile smile
Wysłano 08 Czerwca 2017

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 Następna >>

Archiwum aktualności

2015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl