Uczeń zdolny

Największe sukcesy

Największe sukcesy uczniów w semestrze II roku szkolnego 2014/2015

Sukcesy naszych uczniów z Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego

Uczniowie: Karol Dąbrowski, Alicja Smuczyńska z 3 A PLO, Aleksander Szpynda z 2 B PLO, Cezary Syldatk z 2 A PLO zajęli I miejsce w finale Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych organizowanego przez Szkołę Policji w Pile. Otrzymali tytuł: „Klasy Policyjnej Roku 2015”.

Nasza młodzież zajęła III miejsce w finale Olimpiady Wiedzy o Obronności i Bezpieczeństwie Państwa zorganizowanej przez AP w Słupsku.

Drużyna w składzie: Klaudia Drab, Daria Lange, Cezary Syldatk z klasy 2 A PLO, Aleksander Szpynda z klasy 2 B PLO zajęła IV miejsce w Mistrzostwach Klas o Profilu Policyjnym Województwa Pomorskiego organizowanego przez Komendę Wojewódzką Policji w Gdańsku.

Uczennica Adelajda Soszyńska z 2 A PLO została laureatem Internetowego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej, kwiecień 2015.

Sukcesy naszych uczniów z Technikum Zespołu Szkół Informatycznych

Młodzież zajęła III miejsce w piłce siatkowej dziewcząt w ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży.

Sukcesy naszych uczniów z Technikum Weterynarii

Michał Demkowycz z klasy III TW wziął udział w Konkursie „ Jak zreformować gospodarstwo mojego ojca ”. Uczeń napisał projekt na temat pszczół, został finalistą i w nagrodę otrzymał indeks na wybraną przez siebie uczelnię wyższą.

Praca badawcza pt. "Z matematyką na wakacje" Katarzyny Wrońskiej z klasy 2 TW została wyróżniona przez kapitułę XXXII Sejmiku Matematyków w Katowicach.

Sukcesy naszych uczniów z Liceum Plastycznego

Uczennica Ewelina Babis z klasy 2 LP otrzymała nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Inne spojrzenie".

Nasi uczniowie wzięli udział VI Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Sport nas łączy" pod hasłem Kochamy taniec organizowanym przez Zespół Szkół w Postominie. Laury, którymi mogą się pochwalić: Grand Prix dla Hanny Lew Kiedrowskiej z 2 LP, I nagrodaw kategorii wiekowej 14-16 lat dla Magdy Majewskiej z 1 LP, a w kategorii 17-19 lat I miejsce zajęła Ewelina Babis z 2 LP, II miejsce Stanisław Czomber z 1 LP, III miejsce Dagmara Grzegorczyk 1 LP.

W VII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Witkacy i ja" Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku i Gimnazjum nr 2 w Słupsku I nagrodę za rysunek otrzymała Daria Elwart z 2 LP, II nagrodę za malarstwo Katarzyna Krasna z 4 LP.

Ewelina Babis z klasy 2 LP otrzymała nagrodę w XIII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym"Inne Spojrzenie- Kosmos", Sosnowiec.

W XIV Ogólnopolskim Konkursie Twórczości Plastycznej " Morskie opowieści" organizowanym przez Muzeum Morskie i Pałac Młodzieży w Gdańsku nagrodę otrzymała Klaudia Zakrzewska z klasy pierwszej.

Sukcesy naszych uczniów z Medycznego Liceum Ogólnokształcącego

Praca badawcza pt. "Matematyka Wedyjska" Elżbiety Rubaj z klasy 2 MLO została wyróżniona przez kapitułę XXXII Sejmiku Matematyków w Katowicach.

Uczeń Adrian Maizner z klasy 1 MLO zdobył III miejsce w Powiatowej Olimpiadzie na temat HIV/AIDS pod hasłem "Nie daj szansy AIDS-młodzi bez HIV".

Sukcesy naszych uczniów ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego

Uczniowie z klasy B gimnazjum zajęli I miejsce w Turnieju Piłki Nożnej Wojewódzkich Ośrodków Szkolenia Młodzieży w Malborku.

Kolejny sukces to II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju " Bałtyk Cup 2015".

Uczeń Szymon Zając został najlepszym bramkarzem zawodów Ogólnopolskiego Turnieju o ,,Błękitną wstęgę Bałtyku w Malborku’’.

Uczniowie z Gimnazjum Mistrzostwa sportowego zajęli II miejsce w Słupskiej Olimpiadzie Młodzieży w punktacji chłopców.

Klasa 1 LO SMS zajęła I miejsce w piłce nożnej szkół ponadgimnazjalnych w ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży.

Uczeń Szymon Mytych z klasy 3 gimnazjum zdobył wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematyczny Kangur.

Największe sukcesy naszych uczniów w semestrze I roku szkolnego 2014/2015

W ramach Indywidualnego Programu Rozwoju Zdolności Kierunkowych nasi uczniowie brali udział w konkursach przedmiotowych i tematycznych, olimpiadach, reprezentowali szkołę w Słupskiej Olimpiadzie Młodzieży, prowadzili fragmenty niektórych zajęć oraz przygotowują prace badawcze na Ogólnopolski Sejmik Matematyków w Katowicach.

Sukcesy sportowe naszych uczniów ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego

W ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży uczniowie Gimnazjum SMS zdobyli Imiejsce windywidualnych biegach przełajowych oraz Imiejsce w unihokeju, IImiejsce w sztafetowych biegach przełajowych oraz wtenisie stołowym.

Uczniowie LO SMS zajęli II miejsce w sztafetowych biegach przełajowych oraz III miejsce windywidualnych biegach przełajowych.

Uczniowie Szkoły Sportowej zajęli również V miejsce w Mistrzostwach Polski w Futsalu U-14.

Uczniowie gimnazjum wzięli udział Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym EDI Pingwin.Najwyższe noty uzyskali Hubert Niemiec, Mateusz Znajdek z klasy I oraz Michał Borowiec z klasy II A.

Sukcesy sportowe naszych uczniów z Technikum ZSI

W ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży uczennica Joanna Kołodziejska z klasy 1BPLO zajęła IV miejsce w indywidualnych biegach przełajowych, a VII miejsce w sztafecie. Dziewczęta zajęły VI miejsce w piłce ręcznej i awansowały do finału A w siatkówce. Chłopcy wsiatkówce awansowali do finału B. Uczeń Arkadiusz Gostkowski z klasy 1 BPLO zajął VII miejsce w indywidualnych biegach przełajowych.

Sukcesy młodzieży z Technikum Weterynarii

Kamil Dziekoński z klasy 4 TW zakwalifikował się do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy iUmiejętności Rolniczych.

Michał Demkowycz z klasy 3 TW zajął II miejsce w Powiatowej Olimpiadzie Młodych Producentów Rolnych zorganizowanej przez Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Gdańsku.

• Drużyna Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w składzie: Karol Dąbrowski, Piotr Wejer i Adrian Chaładus z klasy 3 A PLO zajęła II miejsce w II Biegu Patrolowym Szkół Mundurowych.

Kolejnym sukcesem naszych uczniów: Karola Dąbrowskiego, Oskara Majcherskiego i Piotra Wejer jest zakwalifikowanie się do ścisłego finału I Olimpiady Wiedzy o Obronności iBezpieczeństwie Państwa. Miło nam poinformować, żenasi uczniowie najlepiej wypadli wteście sprawności fizycznej, gdzie Oskar Majcherski na wszystkich startujących uczestników zajął I miejsce, a Karol Dąbrowski miejsce II.

Uczennica Adelajda Soszyńska z klasy 2 A PLO zakwalifikowała się do drugiego etapu LVI Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym.

Uczennica z klasy I B PLO Sara Jakubowska została laureatką konkursu ekologicznego ,,Wspólnie dbamy o środowisko" zorganizowanego przez PGK w Słupsku. Sara zajęła III miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

Uczennica Julia Wróblewska z klasy 2 B PLO przeszła do kolejnego etapu Olimpiady przedsiębiorczości.

• Niewątpliwie największym sukcesem młodzieży z Medycznego Liceum Ogólnokształcącego był udział w Powiatowej Olimpiadzie Wiedzy na temat HIV/AIDS pod hasłem "Nie daj szansy AIDS - młodzi bez HIV". Elżbieta Rubaj z klasy 2 MLO zajęła I miejsce, natomiast Adrian Maizner z klasy 1 MLO uplasował się na III miejscu.
  • Największe sukcesy uczniów z Liceum Plastycznego

Niewątpliwie gratulacje należą się uczniowi klasy 1 LP Dariuszowi Begiedza, który uzyskał Imiejsce w II Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Geniusz Kresów" związanym zżyciem itwórczością Brunona Schulza.

Uczennica z Liceum Plastycznego Magdalena Łozińska z klasy 2 LP została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego ogłoszonego przez Program I Polskiego Radia, pod patronatem honorowym żony Prezydenta RP Anny Komorowskiej.

Daria Elwart z klasy 2 LP zajęła II miejsce wkonkursie "Z książką przy herbacie" organizowanym przez herbaciarnię Filar't w Słupsku.

Uczennica z klasy 3 LP Kasandra Mroczek wzięła udział w konkursie na logo biura Tutoria izwyciężyła.

Informacje o stypendiach

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom, którzy otrzymali stypendium Prezesa Rady Ministrów za wysokie wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Te wyróżnienia przypadły: Monice Miotk z 4 LP, Adelajdzie Soszyńskiej 2 A PLO Katarzynie Tesmer z 2 MLO oraz Kamilowi Dziekońskiemu z 4 TW.