Uczeń zdolny

Kartka świąteczna

Grupa Ucznia Zdolnego w tym roku szkolnym przystąpiła do kampanii "Idą święta, nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj", dzięki Fundacji Dbam o Mój Z@sięg. Celem kampanii jest zwrócenie uwagi wszystkich polskich rodzin, jak ważne są bezpośrednie relacje osobiste, szczególna pamięć o członkach swojej rodziny, wspólne spędzanie czasu wolnego, jak również - a może nawet przede wszystkim - kultywowanie tradycji pisania kartek świątecznych.

Dlaczego wysyłanie kartek jest ważne:

  • sprawiają ogromną, najszczerszą radość innym
  • to szansa by w prosty i osobisty sposób wyrazić wszystko to, co czujemy do osób najbliższych. Wysłane kartki przywołują wspomnienia i pamięć o nadawcy, za każdym razem gdy na nie spoglądamy.
  • napisane kartki pozostawiają po sobie trwały ślad, którego nie można tak po prostu wykasować. Nie potrzebujemy do tego stałego połączenia wi-fi - możemy tworzyć je w każdym miejscu, o każdej porze, angażując bliskich.
  • to dobra okazja, by uwolnić kreatywność i pomysłowość, poprawić bądź nabyć nowe umiejętności manualne.

Ponadto grupa ucznia zdolnego w ramach promocji nagrała filmik pt. "Kartka świąteczna". Pamiętajcie święta to jest magiczny czas. Dlatego też chcemy podkreślić wyjątkowość łączących nas więzi i osobistych relacji w świecie, w którym bardzo ważną rolę odgrywają technologie informacyjno-komunikacyjne. W szkole, głównym koordynatorem akcji była Pani Monika Skwarek wraz z Panią Katarzyną Serafin. Akcja odbyła się w naszej szkole w połączeniu z imprezą Matematyka z Mikołajem w ZSI i SMS - 6 grudnia 2019 r.

Gry planszowe to miła odskocznia od codzienności. Pozwalają usiąść w gronie rodziny, znajomych, by poćwiczyć szare komórki, wspólnie się pośmiać i pogłówkować. Każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie. Mali i duzi, miłośnicy rywalizacji czy współpracy, pasjonaci matematyki, czy historii. Można zagrać szybką partię w 15 minut lub spędzić przy planszy pół dnia. W zabawie udział wzięli uczniowie z różnych typów szkół. O godzinie 8 rano aula szkolna zamieniła się w kasyno matematyczne, przybyli na nią członkowie zespołu Uczeń zdolny, nie znaczy inny, jak i wybrani przedstawiciele klasy I oraz III - specjaliści od Domino, Rummikuba, Triominos, Digita, Remika liczbowego, Geniusza Go, Kodu Faraona, Jengi, Tangramów oraz Callisto, którzy odpowiadali za porządek oraz zasady fair-play przy danym stole. Młodzież w miłej atmosferze świątecznej integrowała się, ćwicząc tym samym logiczne myślenie.

Przy dodatkowych stanowiskach każdy odwiedzający nas uczestnik mógł wypisać i zaadresować wcześniej przygotowaną przez nas kartkę świąteczną do osoby bliskiej/dalekiej, znanej/nie znanej. Kartki zostały przygotowane przez uczniów naszej szkoły podczas zajęć artystycznych pod okiem Pani Katarzyny Serafin.

Akcja pisania kartek trwała u nas do 14 grudnia 2019 r. Akcję promowaliśmy w mediach lokalnych TV Słupsk jak i Kanał 6, także każdy mieszkaniec mógł do nas przyjść i kartkę napisać. Wszystkie zaadresowane kartki zostały wysłane 16 grudnia pocztą polską przez koordynatora szkolnego.

Materiały dokumentujące wydarzenie:

Zdjęcia: