Uczniowie o szkole

Uczniowie o szkole - Bedynek Romuald

Szkoła – ten budynek już nieraz swoim istnieniem powodował smutek na naszej twarzy. Jednak w ZSI i SMS jest inaczej! Chodzę do Liceum Policyjnego i nie zamieniłabym tej szkoły na żadną inną. Od razu nasuwa się pytanie dlaczego.
Po pierwsze nauczyciele. Dziwne, ale w naszej szkole można dostrzec w nich normalnych, uśmiechniętych i pozytywnie nastawionych do życia ludzi, a nie katów, którzy na każdym kroku próbują nas zniszczyć.
Po drugie lekcje. Nie są to nudne godziny przepisywania podręcznika do zeszytu, ale godziny zabawy, nowych pomysłów, doświadczeń, czasami głupot, które poprawiają nam humor do końca dnia.
Po trzecie klasy. Nie ma w nich szarych czterech ścian, w których codziennie czujemy się jak w więzieniu. Są one wwesołych, ciepłych kolorach, które napełniają nas pozytywną energią.
Po czwarte uczniowie. Wszyscy są dla siebie życzliwi, na każdym kroku się śmieją, nawet bez powodu. Nie ma uczniów, którzy samotnie spędzają przerwy, siedząc pod klasą w kącie, wszyscy wzajemnie się wspieramy.
Kolejnym, piątym już plusem są ciekawe przedmioty zawodowe. Podstawy prawa, prewencji, techniki interwencji, samoobrona – te zajęcia pozwalają nam sprawdzić, czy profil, który wybraliśmy, jest rzeczywiście tym właściwym.
Warto wspomnieć o mundurach. Co prawda niekażdy jest zadowolony z ich noszenia, ale ... trzeba w tym znaleĽć także plusy. Nasz mundur przypomina typowy policyjny, a w innych szkołach o tym profilu uczniowie noszą niebieskie koszule i granatowe garnitury, które  mają przypominać mundurki. Wydaje mi się, że nasz jest o wiele praktyczniejszy i wygodniejszy.
Nasza szkoła jest kolorowa i wesoła. Nie mogę doczekać się spędzenia w niej kolejnego dnia.

 

Dzisiaj, dowiedziałem się... nauczyłem się... zainteresowało mnie... To pytania, które zadajemy sobie codziennie. W tej szkole nauczyłem się na nie odpowiadać. Dowiedziałem się jak zbudowany jest człowiek, nauczyłem się obchodzenia ze zwierzętami, zainteresowała mnie praca weterynarza. Codziennie dowiaduję się więcej i więcej. Ta szkoła powoduje, że chcę się uczyć i chcę coś osiągnąć. Nauczyciele starają się mnie naprowadzić na właściwą drogę, ale nie przymusem. Wiem, że mogę im się zwierzyć, zaufać, porozmawiać. Gdy zaczynam myśleć nad wyborem kolejnej szkoły oni mi pomagają. Nie krytykują mnie za moją kreatywność a pomagają ją rozwijać. W tej szkole nie ma kłótni z nauczycielami. Kadra jest młoda i wyrozumiała. Każdą sprawę można załatwić. Tu panuje zasada- szacunek za szacunek. Szkoła się rozwija i zaskakuje nowościami. Zawsze jest to, czego akurat potrzebuję. Możliwości rozwoju są ogromne. Mnóstwo kół zainteresowania, kursy, projekty, wyjazdy edukacyjne, wycieczki, wymiany zagraniczne... Czego chcieć więcej?

 

ZSI i SMS to szkoła idealna,
na 100% pisze każda klasa maturalna.
Piłkarze każdy mecz mają wygrany,
bo każdy z nich w piłce zakochany.
W klasie plastycznej sami idealni malarze,
swoją wyobraĽnię każdy na obrazie pokaże.
W weterynarzu wszystkie zwierzątka wyleczą ,
poradzą sobie nawet z najgorszą do wyleczenia rzeczą.
Medyk ziółkami leczy nas,
przez to szczęśliwi jesteśmy cały czas.
Po Internecie serfują informatycy,
znani z nich klawiaturnicy.
Klasa policyjna z Panem Kaduszkiewiczem musztrę ma,
Panu Hermanowi na technikach złamać się nie da.
Pani Walczak pięknie języka polskiego uczy,
nigdy nikt na  jej lekcjach nie mruczy.
Pani Kałuża świetnie matmy na maturę wyuczy,
twój mózg do myślenia poruszy.
Historii uczy Pani Drobkiewicz,
opowie Ci jak wygląda średniowieczny królewicz.
Pani Piłat palcem czasem pogrozi,
aż niektórym krew się mrozi.
Biologii i Chemii uczy Pani Florek,
według uczniów napiękniejsza z Polek.
Pani Hendrych robi z przedsiębiorczości test,
według nas to ona jest the best.
Pan Kisielewski znawca uczony, fizyk, informatyk,
karnych komentarzy na facebooku fanatyk.
Pan Laskowski świetnie wysportowany,
dzięki niemu żadnej drużynie się nie damy .
Pani Łosińska niemiecki perfekt zna,
każda lekcja w dobrym humorze spędzona.
Pani Dyrektor duże możliwości daje, 
nie bój się ja Cię nie okłamuję.
Otwórz oczy i przekonaj się,
z przyjemnością powitamy Cię.
W ZSI i SMS!!!