Aktualności

Matematyczny marzec w ZSI i SMS

Marzec, jak zawsze, jest matematycznym miesiącem w naszej szkole. 7 marca, młodzież z ZSI oraz uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum SMS, wzięli udział w konkursie Maks Matematyczny, który wykorzystuje technologie informatyczne. Konkurs wymaga umiejętności i sprytu, co ważne, stanowi przede wszystkim intelektualną rozrywkę w formie internetowych gier matematycznych. Siódma edycja wiosenna składała się z dwóch spośród sześciu zadań historycznych. Nasi uczestnicy grając, rozwiązywali dwa zadania optymalizacyjne: „karuzela” oraz „wybierz”. Po prawidłowym wypełnieniu formularza i wpisaniu kodu szkoły przez koordynatora, nasi podopieczni klikając na przycisk Start, rozpoczęli swoją przygodę w kilku kategoriach wiekowych, która trwała 45 minut. Emocji było sporo! Z niecierpliwością czekamy na wyniki. Tymczasem zapraszamy do szkolnej fotogalerii, gdzie można obejrzeć zdjęcia z naszych zmagań konkursowych.

Matematyczny marzec to również obchody święta liczby PI – słynnej Ludolfiny. Obchody tego święta odbywają się 14 marca. Na ten dzień zespół nauczycieli matematyki przygotował wiele atrakcji. Ponadto zachęcamy uczniów naszej szkoły do udziału w dwóch konkursach. Pierwszy z nich to konkurs szkolny „PI tu, PI tam”, o którym wcześniej pisaliśmy ( na prace konkursowe czekamy do 12.03, a rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 14.03). Drugi z konkursów to Ogólnopolski Konkurs Matematyczno-Plastyczny „PI Plakat” (na prace konkursowe czekamy do 15.03). Więcej informacji na temat powyższych konkursów udzielają nasze Panie matematyczki: Agnieszka Kałuża – Horbaczewska (sala nr 212), Monika Skwarek (sala nr 207) lub Maria Lelakowska (sala nr 7).
Z matematycznym pozdrowieniem!
smile smile smile
Wysłano 09 Marca 2019

Uczestniczymy w Targach Edukacyjnych EDU DAY

W dniu wczorajszym uczniowie klas: 3 A Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego, 4 Technikum Weterynarii, 3 Medycznego Liceum Ogólnokształcącego oraz 3 Politechnicznego Liceum Ogólnokształcącego, pod opieką Pań Agnieszki Kałuży – Horbaczewskiej, Mai Frąckowiak oraz Moniki Skwarek, mieli okazję uczestniczyć w 6 edycji Targów Edukacyjnych EDU DAY, które odbyły się w Zespole Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku. Na targach edukacyjnych uczniowie mogli zapoznać się z ofertą szkół wyższych. Swoje stoiska prezentowali m.in.: Akademia Pomorska w Słupsku, Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytet Szczeciński, Politechnika Koszalińska, Politechnika Wrocławska, Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie, Akademia Morska w Szczecinie, Zachodniopomorskim Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie, Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, Sopocka Szkoła Wyższa. Obecne też były uczelnie wojskowe: Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie i Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni.
Dla maturzystów była to doskonała okazja, aby lepiej zaplanować swoją ścieżkę edukacyjną. Odwiedzający targi mogli uzyskać konkretne informacje o swoich wymarzonych uczelniach. smile
Wysłano 08 Marca 2019

Uczniowie ZSI przeprowadzili wywiady z obcokrajowcami

W dniu dzisiejszym nasi uczniowie na terenie Akademii Pomorskiej w Słupsku przeprowadzili interesujące wywiady z obcokrajowcami – studentami i pracownikami słupskiej uczelni , z doświadczeniem migracyjnym, w ramach projektu „Start The Change!”, który realizuje nasza szkoła.

Nasza kochana młodzież miała wielką przyjemność porozmawiać oraz poznać bardzo ciekawe i przesympatyczne osoby, z bogatym doświadczeniem migracyjnym, z krajów takich jak: Rosja, Litwa, Ukraina, Białoruś i Azerbejdżan. Bohaterki i bohaterowie rozmów udzielili naszym uczniom wielu interesujących odpowiedzi i informacji, ciekawostek, spostrzeżeń z perspektywy osoby migrującej. Opowiedzieli wciągające i nierzadko zachwycające, barwne historie. Rozmowy dotyczyły m.in. różnic kulturowych, stereotypów odnoszących się do cudzoziemców, motywów i pobudek skłaniających do wyjazdu z rodzimego kraju, spostrzeżeń obcokrajowców na temat polskiej kultury, mentalności i obyczajowości, wniosków płynących z życia i przebiegu doświadczeń w innym kraju itp. Niezwykle inspirujące rozmowy!

Serdecznie dziękujemy Wszystkim uczestnikom dzisiejszego spotkania, Akademii Pomorskiej w Słupsku za świetną współpracę i umożliwienie przeprowadzenia rewelacyjnych wywiadów, Panu Przemysławowi Kamińskiemu za koordynowanie projektu z ramienia Akademii, oraz mediom.

Przypomnijmy: celem projektu „Start The Change! Działaj lokalnie, zmieniaj globalnie” jest wyposażenie nauczycieli młodzieży w wiedzę i umiejętności umożliwiające zrozumienie globalnych współzależności, migracji oraz własnej roli i odpowiedzialności za działania na rzecz zrównoważonego rozwoju i praw człowieka. Podczas warsztatów realizowanych w naszej szkole były poruszane tematy globalnych nierówności i ich wpływ na problem migracji, omawiane były zagadnienia dotyczące uprzedzeń, stereotypów i dyskryminacji oraz mowy nienawiści. Projekt w naszej szkole koordynują, jak zawsze niezawodne i kreatywne, Panie Monika Skwarek i Natalia Hendrych. smile
Wysłano 08 Marca 2019

Uczniowie Medyka wzięli udział w akcji „Samobadanie to zapobieganie”

W dniu dzisiejszym nasi uczniowie klasy I i II Medycznego Liceum Ogólnokształcącego bardzo aktywnie włączyli się w akcję „Samobadanie to zapobieganie” organizowaną przez Samodzielny Publiczny Miejski Zakład Opieki Zdrowotnej w Słupsku.

Nasza młodzież w ramach niniejszej akcji zachęcała na terenie Galerii Słupsk oraz na ulicach naszego miasta Panie do regularnych badań profilaktycznych z zakresu mammografii. Uczniowie wręczali słupszczankom materiały edukacyjne oraz przekazywali informacje na temat profilaktyki raka piersi. Akcję z ramienia naszej szkoły koordynowały Panie Małgorzata Siupik-Winiszewska i Jadwiga Stec.

Rak piersi jest najczęściej występującym u kobiet rodzajem choroby nowotworowej. Głównym powodem, dla którego tak wiele kobiet nadal umiera z powodu nowotworu, jest zbyt późne wykrycie choroby. Największe ryzyko zachorowania na raka piersi dotyczy kobiet w wieku od 50 do 69 lat. Panie będące w tej grupie wiekowej powinny poddawać się mammografii co dwa lata.
Warto pamiętać, że systematyczne i regularne badania mammograficzne umożliwiają wykrycie zmian nowotworowych w ich wczesnej fazie, pozwalając rozpocząć natychmiastowe i skuteczne leczenie. smile
Wysłano 08 Marca 2019

Teatr Historyczny „Chorągiew Komturstwa Gniewskiego” w ZSI i SMS!

W dniu dzisiejszym gościliśmy w naszej szkole Teatr Historyczny „Chorągiew Komturstwa Gniewskiego”.

Pan Krzysztof Górecki i jego współpracownicy zaprosili nas w podróż przez wieki. To zabawa i zdobywanie wiedzy historycznej, kontakt z dawnymi obyczajami, bronią oraz uzbrojeniem ochronnym. Dzięki dokładnym replikom sprzętów wykorzystywanych w danej epoce historycznej, odtworzonych we współpracy z historykami, archeologami i rzemieślnikami, można było przez chwilę poczuć atmosferę panującą wśród żołnierzy sarmackiej XVII- wiecznej Rzeczypospolitej. Blisko godzinę barwnego opowiadania wraz z prezentacją strojów, uzbrojenia oraz dużą dawką wiedzy podanej w ciekawej formie. Jednocześnie w rolę żołnierzy wcielili się nasi uczniowie, którzy dumnie paradowali w historycznych ubiorach.

„Żywa lekcja historii” poruszała także zagadnienia dotyczące kształtowania postaw patriotycznych, obywatelskich i szacunku do państwa. W trakcie zajęć nasza młodzież miała okazję utrwalić i zdobyć wiedzę historyczną, a przy okazji świetnie się bawiła.

Koordynatorem projektu był Pan Andrzej Fijałkowski, nasz nauczyciel historii i WOS. smile
Wysłano 07 Marca 2019

Michał Stępnik z prestiżowym wyróżnieniem w ogólnopolskim konkursie „Fizyczne Ścieżki!”

Z przyjemnością informujemy, że Michał Stępnik, uczeń 3 klasy Politechnicznego Liceum Ogólnokształcącego, zdobył prestiżowe wyróżnienie w XIV edycji ogólnopolskiego konkursu „Fizyczne Ścieżki!”

Nasz uzdolniony licealista w ramach konkursu napisał błyskotliwy i oryginalny esej pt. „Teraźniejszość nie istnieje” , budząc wielkie zainteresowanie wśród członków jury konkursowego. Ucznia do konkursu przygotowała Pani Grażyna Linder, nauczycielka fizyki w naszej szkole.

Konkurs odbywał się w trzech kategoriach: praca naukowa, pokaz zjawiska fizycznego i esej. „Fizyczne Ścieżki” to konkurs organizowany wspólnie przez Narodowe Centrum Badań Jądrowych w Świerku i Instytut Fizyki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.
Serdecznie gratulujemy Michałowi i życzymy dalszych sukcesów! Brawo!
smile
Wysłano 06 Marca 2019

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 Następna >>

Archiwum aktualności

2017/20182016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat@zsi.slupsk.pl