Aktualności

Sukces wolontariuszki z ZSI

Z wielką radością informujemy, że Roksana Zwara, uczennica klasy 2 A Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego, została szczególnie doceniona za pracę wolontariacką otrzymując nagrodę Słupskiego Ośrodka Kultury w ramach Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”.

Celem tego wyjątkowego konkursu jest promowanie pozytywnych, prospołecznych postaw i działań młodzieży na rzecz najbliższego otoczenia oraz upowszechnianie zachowań życzliwości na co dzień, jako antidotum na agresję i brutalizację życia.

Na przełomie maja i czerwca Roksana weźmie udział w spotkaniu uczestników konkursu z Prezydentem Miasta Słupska i Starostą Powiatu Słupskiego.

Roksana bardzo chętnie angażuje się we wszystkie działania pomocowe. Wraz z innymi uczniami naszej szkoły występuje z propozycjami różnorodnych akcji wspierających drugiego człowieka. W podejmowanych przedsięwzięciach nasi wolontariusze są niezwykle skuteczni, gdyż umieją dla swych inicjatyw pozyskać sprzymierzeńców i partnerów, wyznając zasadę że „razem łatwiej”. Opiekunem szkolnego wolontariatu jest Pani Maria Lelakowska.
To wielkie osiągnięcie! Serdecznie gratulujemy Roksanie! Brawo! smile
Wysłano 20 Marca 2019

Święto Liczby Pi w ZSI i SMS

Aby uczcić Światowy dzień liczby Pi w naszej szkole odbyły się 14 marca różnorodne imprezy popularyzujące matematykę trochę inną niż na lekcjach. Były konkursy, ćwiczenia praktyczne, quizy, testy wiedzy, happeningi, nie zabrakło również wyśmienitych smakołyków i kulinarnych specjałów. Udowodniliśmy, że matematyka to nie tylko liczby, wzory i trudne zadania, ale również fajna przygoda i mnóstwo zabawy. Ale po kolei…

Już 13 marca w naszej szkole rozpoczęły się intensywne przygotowania do tego popularnego święta, bowiem nasi kreatywni uczniowie wyruszyli w miasto, by zaopatrzyć się w produkty potrzebne do przyrządzenia Pizzy Pie. Ten obowiązek spoczął na uczniach klasy 2 B Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego, którzy wyśmienicie poradzili sobie z zadaniem, dostarczając do naszej szkoły kosze pełne najlepszych składników. Następnego dnia, już od samego rana, nasza dzielna młodzież przygotowywała w szkolnej kuchni pyszną Pizzę Pie. Organizacja pracy przebiegała bardzo sprawnie. Naszymi ekspertkami od ciasta były Ola Łuczaj (kl. 3 Liceum Plastyczne) i Paulina Wiśniewska (kl. 2 B Policyjne Liceum Ogólnokształcące). Przepyszny sos do pizzy przygotował Kajetan Wójcik (kl. 3 Liceum Plastyczne), który nam zdradził sekret wyjątkowego smaku owego sosu – otóż tajemnica tkwi w dodaniu doń szczypty cynamonu! Nasi miłośnicy kulturystyki i szeroko pojętych ćwiczeń i wyzwań siłowych – Damian Kopciał i Arkadiusz Taramas (oboje z kl. 2 B PLO) z wprawą i energią starkowali duże ilości sera, dokonując nie lada wyczynu. Na pierwszej linii kuchennej batalii doskonale radziły sobie również nasze „pierwszaczki”: Marta Dorszyńska, Michał Warmiński, Kinga Szczepańska (wszyscy kl. 1 A Liceum Plastyczne) oraz nasze dzielne adeptki policji: Julia Teclaf, Martyna Skrobek i Justyna Sołśnia (kl. 2 B Policyjne Liceum Ogólnokształcące). – Uczniowie Ci obierali i szatkowali spore ilości produktów, następnie układali je, zajmowali się także pracami porządkowymi. Ponadto Paulina Gierszewska (kl. 3 Liceum Plastyczne) – urodzona gospodyni i przyszła mistrzyni kuchni, przekładała z wdziękiem i uwagą Pizza-placki, tak by były równomiernie upieczone.

Pierwsza gotowa pizza powędrowała do gospodarzy, czyli naszych zdolnych matematyków, którzy tego dnia zamienili się w Pizza Woman i Pizza Man. Kolejne trafiły do pracowników naszego szkolnego sekretariatu oraz nauczycieli. Z kolei pozostałe placki zostały podarowane naszej kochanej młodzieży. Na długiej przerwie nastąpiło kulinarne szaleństwo! Kolejka ustawiła się już na długo przed dzwonkiem na przerwę, skuszona obiecującymi zapachami, które zajęły przestrzeń całej szkoły. Wszyscy chcieli zasmakować wyjątkowej i przepysznej pizzy! Rozdając placki Pani Agnieszka Kałuża-Horbaczewska na ich przykładzie przypominała, jak doświadczalnie można obliczyć przybliżenie liczby Pi, natomiast Kajetan Wójcik w języku włoskim zapraszał na degustację, a nasi siłacze z klasy policyjnej dzielili wyśmienitą pizzę.

Uczniowie klasy 7 Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego również mieli swój wyjątkowy, kulinarny wkład w matematyczne święto. Nasi zdolni, młodzi piłkarze wspólnie z uczennicami Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego i Technikum Weterynarii pod okiem Pani Marii Lelakowskiej przygotowali wiele przepysznych smakołyków. Kulinarna uczta miała miejsce na długiej przerwie na szkolnym holu. Mogliśmy zakosztować przepysznych ciasteczek z napisem liczby Pi, bajecznie kolorowych kanapek oraz smakowitych babeczek i ciast. Podczas poczęstunku został rozstrzygnięty szkolny konkurs „Pi tu Pi tam”.

Nasze matematyczne święto to nie tylko czas wypełniony wyjątkowymi potrawami i smakołykami. To także liczne konkursy, ćwiczenia, warsztaty, matematyczne zabawy i quizy. Na przykład nasi uczniowie klasy pierwszej Medycznego Liceum Ogólnokształcącego, mogli obejrzeć świetny film na temat historii liczby Pi. Młodzież uczestniczyła także w kreatywnych ćwiczeniach praktycznych – wyznaczała przybliżenia liczby Pi za pomocy pomarańczy, sznureczka, nożyczek i linijki! Zaskoczenie uczniów było spore! Ponadto młodzi entuzjaści matematyki obliczali liczbę Pi w czterech krokach. Odbył się także konkurs klasowy - Pi- wyrazy oraz test wiedzy na temat ludolfiny (uczniowie korzystali z aplikacji Kahoot). Nad całością czuwała Pani Monika Skwarek.

Z okazji Święta liczby Pi szkolne korytarze zamieniły się w iście prawdziwą skarbnicę wiedzy na temat ludolfiny. Na ścianach, drzwiach i specjalnie eksponowanych miejscach, pojawiły się ciekawostki, plansze z informacjami, plakaty, prace plastyczne oraz modele tej najbardziej fascynującej liczby, przygotowane przez naszych uczniów.

Pi nie przestaje fascynować, i wciąż daje do myślenia – jak to możliwe, że liczba, oznaczająca coś tak prostego jak stosunek długości obwodu koła do długości jego średnicy może być tak skomplikowana. Warto o tym choć przez chwilę pamiętać czternastego marca. Mamy nadzieję, że tegoroczne obchody Święta liczby Pi w naszej szkole przyniosły wiele dobrej zabawy i u większości uczniów przełamały niechęć do matematyki. smile
Wysłano 19 Marca 2019

Sukces uczennic Plastyka w wojewódzkim konkursie plastycznym

Miło nam poinformować, że Gabriela Siecińska i Dominika Trocha, uczennice pierwszej klasy Liceum Plastycznego, zajęły ex aequo II miejsce w XVIII Wojewódzkim Konkursie Twórczości Regionalnej Dzieci i Młodzieży pn. „ MÓJ REGION ”.

Celem konkursu było rozwijanie wiedzy o kulturze własnego regionu, kontakt ze środowiskiem lokalnym i regionalnym w celu wytworzenia bliskich więzi i zrozumienia różnorakich przynależności człowieka, ugruntowanie poczucia tożsamości narodowej.

Nasze utalentowane artystki do konkursu przygotowała Pani Maria Karpińska, nauczycielka rysunku i malarstwa w naszym Plastyku.

Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Specjalnych w Kwidzynie.
Serdecznie gratulujemy Gabrieli i Dominice oraz życzymy dalszych sukcesów! Super!
smile
Wysłano 18 Marca 2019

Festiwal Lektur Szkolnych

W ramach Tygodnia Języka Polskiego, uczniowie klas maturalnych wzięli udział w Festiwalu Lektur Szkolnych, mającym na celu utrwalenie wiedzy z literatury wszystkich epok. Festiwal miał formę konkursu opartego na różnych kategoriach. Na początek uczestnicy musieli rozwiązać dość trudny test, po czym przystąpili do analizy sytuacji przedstawionych w krótkich fragmentach filmowych adaptacji lektur szkolnych. Należało odgadnąć postaci oraz przedstawić pokrótce kolejną scenę. Zmagania uczniów polegały również na przyporządkowaniu odpowiednich tekstów do określonych motywów literackich. W pozostałych kategoriach, jak np. charakterystyka czy losy bohaterów uczestnicy radzili sobie nieźle. Największym wyzwaniem okazało się uzupełnienie tabeli obejmującej szczegółowe wiadomości ze wszystkich epok literackich. Zwycięzcami okazali się uczniowie z klasy 3B PLO, którym serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom życzymy połamania pióra na egzaminie maturalnym, licząc, że powtórka z literatury okaże się niezwykle pomocna.
smile
Wysłano 15 Marca 2019

7. Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA w Plastyku!

Liceum Plastyczne im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku zaprasza w dniach 18-28 marca na kolejną odsłonę Ogólnopolskiego Festiwalu Animacji O!PLA. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

O!PLA to największa panorama polskiej animacji, złożona z najlepszych realizacji z ostatnich dwóch lat (w niemal wszystkich animacyjnych technikach) - począwszy od filmów wysokobudżetowych poprzesz prace szkolne, off-owe, animowany wideoklip, po filmy bardzo krótkie, abstrakcje i eksperymenty.

Wszystkie projekcje filmowe odbędą się w auli szkolnej słupskiego Plastyka przy ul. Koszalińskiej 9. W czasie trwania festiwalu będzie można zobaczyć 64 filmy animowane w 5 kategoriach. Każdorazowo po zakończonej projekcji, widzowie będą głosować na najlepszy film w kategorii zaprezentowanej przez organizatora, biorąc tym samym aktywny udział w formule festiwalowej. Tym samym widownia zdecyduje o tym, do kogo powędrują Złote, Srebrne i Brązowe Tobołki Koziołka Matołka.

Warto wziąć udział w pokazie i zobaczyć, że polska animacja stoi na bardzo wysokim poziomie i porusza ważne tematy. Serdecznie zapraszamy! – zachęca Karolina Pera, organizatorka festiwalu w Słupsku.

Wszystkie projekcje przeznaczone są dla widzów 16+ i więcej. Wstęp wolny.

Szczegółowe informacje odnośnie słupskiej edycji festiwalu można uzyskać pod numerem telefonu: 516 248 129.

Program projekcji Konkursu Głównego w Liceum Plastycznym imienia St. I. Witkiewicza w Słupsku:

18 marca
9.40 - kategoria studyjna (filmy wyprodukowane przez studia animacji)

19 marca
10.30 - kategoria studencka (filmy zrealizowane przez studentów szkół artystycznych)

25 marca
9.40 - kategoria OFF & GO! (filmy zrealizowane przez twórców niezależnych i amatorów)

26 marca
11.30 - kategoria animowany wideoklip

28 marca
10.30 - kategoria animowane fraszki + formanimy (formy abstrakcyjne, eksperymentalne i bardzo krótkie)

Opisy filmów dostępne na stronie www.polskaanimacja.pl
Organizatorzy serdecznie zapraszają!
smile smile
Wysłano 11 Marca 2019

Agnieszka Sakowicz finalistką wojewódzkiego etapu Olimpiady historycznej

Z przyjemnością informujemy, że Agnieszka Sakowicz, uczennica pierwszej klasy Technikum Weterynarii, została finalistką wojewódzkiego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej im. majora Marka Gajewskiego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1921-1956. Od Traktatu Ryskiego - do Żołnierzy Niezłomnych". Naszą zdolną uczennicę do Olimpiady przygotował Pan Stanisław Stefański, nauczyciel historii w naszej szkole.
Serdecznie gratulujemy sukcesu! Brawo! smile
Wysłano 11 Marca 2019

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 Następna >>

Archiwum aktualności

2017/20182016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat@zsi.slupsk.pl