Aktualności

Spotkanie z Arturem Cerońskim

W poniedziałek, 14 grudnia br. odbyło się spotkanie z panem Arturem Cerońskim, który od wielu lat związany jest z szeroko rozumianą profilaktyką zachowań ryzykowanych i pomocą ludziom uzależnionym. Artur Ceroński, kiedyś bandyta i handlarz narkotykami, dziś szczęśliwy mąż i ojciec dwójki dzieci, w prosty i komunikatywny sposób pokazuje młodzieży, że nigdy nie jest za późno na zmianę. Podczas spotkań z nastolatkami porusza nie tylko tematykę stricte związaną z zachowaniami ryzykowanymi, ale także rozmawia z młodzieżą o wartościach, o tym czy bycie "dobrym człowiekiem" to zwykle "frajerstwo", czy może wręcz przeciwnie - wielki życiowy sukces. Jako osoba
otwarta i bezpośrednia, natychmiast nawiązuje kontakt ze słuchaczami i w niezwykle barwny sposób przekazuje swoje doświadczenia młodym ludziom, w którzy w pogoni za lepszym życiem czy zwykłą rozrywką, wpadają w trudne do uniknięcia pułapki "dorosłości".
Zapraszanie ludzi, którzy w jakikolwiek sposób wpływają na rozwój poczucia odpowiedzialności za własną przyszłość jest dla nas jednym z priorytetów zawartych w misji szkoły, którą staramy się realizować.
Wysłano 19 Grudnia 2015

Warsztaty chemiczne Edu - Lab

Dnia 3 grudnia br. uczniowie klas I i II MLO oraz III TW uczestniczyli w zajęciach warsztatowych z chemii. tematem zajęć były reakcje red-ox związków chromu i manganu oraz elektrochemia. Warsztaty miały miejsce w pracowni Edu-Lab. Uczniowie samodzielnie wykonali szereg interesujących doświadczeń pod okiem profesjonalistów. Badali m.in.: charakter atmoteryczny wodorotlenku chromu, redukcję manganianu potasu w różnych środowiskach oraz utlenianie wodorotlenku manganu. Doświadczyli również, jak powstaje "owocowa bateria" na przykładzie ...cytryny! Uczniowie skorzystali z oferty EduLab, biorąc udział w kursach teoretycznym i laboratoryjnym oraz warsztatach, które niewątpliwie wpłyną pozytywnie na wyniki edukacyjne z chemii.wink W drodze powrotnej wszyscy uczestnicy zajęć odwiedzili restaurację "Pod złotymi łukami" w Rumii, gdzie posiliwszy się, pełni niesamowitych wrażeń przyjechali do Słupska.
Wysłano 18 Grudnia 2015

Bezpłatne spotkania "AKADEMIA RODZICA. Jak wspierać rozwój dziecka?"

Zapraszamy serdecznie wszystkich rodziców uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów na cykl bezpłatnych spotkań "AKADEMIA RODZICA-Jak wspierać rozwój dziecka?", które mają na celu pomoc w świadomym wspieraniu rozwój swojego dziecka – w sytuacjach codziennych i niecodziennych tzw. trudnych. Zajęcia z pewnością pozwolą na lepsze rozumienie swojego dziecka poprzez zdobycie fachowej wiedzy pedagogicznej. Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Najlepszym prezentem, jaki możecie Państwo dać swoim dzieciom są mądrzy i kochający rodzice oraz wspólnie spędzony czas. Jeżeli zatem znajdzie Państwo chwilę w zgiełku przedświątecznych przygotowań zapraszam na trzecią już edycję warsztatów: „Jak minimalizować zachowania ryzykownych młodych ludzi? ( m.in. alkohol, papierosy, narkotyki, przemoc, kontakt z niewłaściwymi treściami w Internecie, negatywny wpływ grupy). Spotkanie odbędzie się 19 grudnia (sobota) o godzinie 9:00 w Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku przy ul. Koszalińskiej 9 w sali 107. Zajęcia w formie warsztatowej adresowane są głównie dla rodziców dzieci w wieku od 11 lat i potrwają ok. 90 minut.
Osoba prowadząca: mgr Małgorzata Siupik, pedagog szkolny, socjoterapeutka, trenerka, absolwentka Studium Socjoterapii i Treningu Interpersonalnego, szkolenia Podstawy Psychoterapii Psychodynamicznej, autorka publikacji z dziedziny pedagogiki, uczestniczka kursów z zakresu komunikacji, przeciwdziałania agresji i przemocy, asertywności, doradztwo, psychoedukacji, diagnozy i terapii pedagogicznej, koordynatorka szkolna projektu „Szkoła Współpracy”.
Zapisy bezpośrednio u osoby prowadzącej do dnia 16 grudnia pod nr telefonu 59 845 60 70 (prosić z pedagogiem) droga e-mail: gosiasiupik@wp.pl Serdecznie zapraszamy!!! smile
Wysłano 13 Grudnia 2015

Maraton Pisania Listów "Amnesty International"

Dnia 9 grudnia w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka już po raz czwarty w naszej szkole odbył się Maraton Pisania Listów "Amnesty International". Uczniowie i uczennice napisali łącznie 131 listów!wink Co roku, dzięki akcji "Amnesty International" udaje się realnie wpłynąć na poprawę sytuacji kilku, bądź kilkunastu osób, których prawa człowieka zostały złamane. W 2014 r. setki tysięcy ludzi podjęły ponad 3,2 mln akcji w ponad 200 krajach i terytoriach na całym świecie. W Polsce napisaliśmy 268 073 listy w ponad 500 miejscach w całym kraju. Maraton Pisania Listów to największe w Polsce wydarzenie angażujące tak dużą ilość ludzi w obronę praw człowieka. Oczywiście, Zespół Szkół Informatycznych nie pozostaje obojętny na każdą formę sprzeciwu wobec łamania praw człowieka. Staramy się dołożyć choć jedną cegiełkę do tego, aby na świecie panował pokój, dobro i tolerancja...W tym roku wierzymy, że Maraton znowu odniesie sukces.
Zapraszamy do fotogalerii.
Wysłano 10 Grudnia 2015

Matematyka z Mikołajem w ZSI

Gry planszowe to miła odskocznia od codzienności. Pozwalają usiąść w gronie rodziny, znajomych, by poćwiczyć szare komórki, wspólnie się pośmiać i pogłówkować. Każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie. Mali i duzi, miłośnicy rywalizacji czy współpracy, pasjonaci matematyki czy historii. Można zagrać szybką partię w 15 minut lub spędzić przy planszy pół dnia. By zachęcić do takiej formy spędzania czasu wolnego, dnia 7 grudnia 2015 roku, z okazji Mikołajek w Zespole Szkół Informatycznych zorganizowano po raz pierwszy Mistrzostwa Szkoły ZSI i SMS w Grach Planszowych. W zabawie udział wzięło ok. 30 zainteresowanych osób z całej szkoły. O godzinie 9:00 do auli tłumnie przybyli specjaliści od Scrabble, Rummikuba, Trio, Digita, Mathable oraz Qwirkle, by rywalizować o tytuł mistrza i obronić honor swojej klasy. Po długich emocjonujących rozgrywkach, w których rozegrano 7 partii i kilku nieoczekiwanych rozstrzygnięciach, udało się odkryć niejeden talent. W kategorii indywidualnej podium bezsprzecznie przypadło klasom policyjnym a mianowicie:
I miejsce Damianowi Wolskiemu z klasy IIA PLO
II miejsce Rafałowi Szulist z klasy IIA PLO,
III miejsce Joannie Kołodziejskiej z klasy IIB PLO.
Dodatkowo, jury przyznawało punkty za rozgrywki drużynowe – i tak też tytuł Mistrza Szkoły w Grach Planszowych wywalczyła klasa 2A PLO, II miejsce zajęła klasa 3 Gimnazjum SMS, natomiast na III miejsce ex aequo zapracowały klasy 1B PLO i 3A PLO. Uczestnicy spotkania, w ramach nagrody za trud i pracę otrzymali drobne upominki i uściski jurywink Nad prawidłowym przebiegiem i zasadami fair-play czuwali organizatorzy mistrzostw: pan Piotr Gumienny, pani Maria Lelakowska i pani Monika Skwarek. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za przybycie na mistrzostwa i oczywiście zapraszamy na kolejną edycję już w przyszłym roku.

Wysłano 10 Grudnia 2015

Refrat o przemocy w rodzinie Pani Małgorzaty Siupik

Zawiadamiamy, że pani pedagog, Małgorzata Siupik uczestniczyła w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej "Przemoc w rodzinie - konteksty prawne, społeczne i profilaktyczne"zorganizowanej w Słupsku, przez Akademię Pomorską dnia 26 listopada 2015r. Pani Siupik wygłosiła referat na temat:"Przemoc ze względu na płeć w szkole jako kontekst przemocy w rodzinie". Gratulujemy pani pedagog zaangażowania w tak ważne i aktualne problemy społeczne. Wszyscy sprzeciwiamy się przemocy w każdym jej aspekcie, dlatego tym bardziej doceniamy wszelkie działania wychodzące na przeciw tej sfery.
Wysłano 10 Grudnia 2015

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat@zsi.slupsk.pl