Aktualności

Połowinki klas drugich

W dniu 11 lutego w Gościńcu Słupskim w Bydlinie odbyły się długo wyczekiwane połowinki wszystkich klas drugich liceum i technikum Zespołu Szkół Informatycznych. Młodzież przybyła na bal o godzinie 19:00. Nie zabrakło też grona pedagogicznego i dyrekcji. Tego wieczoru wszyscy wyglądali zachwycająco. Dziewczęta pojawiły się w pięknych, eleganckich sukienkach, starannie przygotowanych fryzurach i delikatnych makijażach. Chłopcy z kolei obowiązkowo założyli klasyczne garnitury. Każdy starał się, by tego dnia prezentować się odpowiednio. Ten niecodzienny wygląd koleżanek i kolegów stał się pretekstem do wielu komplementów i zachwytów. Gości przywitali uczniowie klasy 2 TW: Robert Elendt i Klaudia Guzowska słowami Czesława Miłosza pamiętając, że : „Żyjesz tu i teraz. Masz jedno życie, jeden punkt. Co zdążysz zrobić, to zostanie. Choćby ktoś inne mógł mieć zdanie”. Kilka minut później Pani Dyrektor Monika Stępnik uroczyście otworzyła zabawę połowinkową, życząc wszystkim udanego wieczoru. Zanim jednak uczniowie zasiedli do kolacji wspólnie zaprezentowali swoje wykonanie tańca-belgijki i w tym momencie nastąpił pierwszy moment integracji i nawiązania nowych przyjaźni. Po zakończonym posiłku przyszedł czas na zabawę. Oprawę muzyczną zapewnił DJ Maro team. Zaprosił wszystkich na parkiet. W tym czasie rozpoczęły się pamiątkowe zdjęcia. Każda z klas po kolei udawała się na środek, by stworzyć pamiątkę z tego wieczoru. Uczniowie tradycyjnie zapraszali swoich wychowawców do zdjęć. Po wykonaniu sesji wszyscy oddali się tańcu. DJ Maro niesamowicie zabawiał gości i przyciągał na parkiet. Miał wspaniały kontakt z publicznością. Prowadzący zapewnił młodzieży również atrakcję wieczoru – konkurs ze specjalnymi nagrodami. Zwycięzcą okazał się zespół uczniów z klasy 2 a PLO – gratulujemy. Ponadto przed północą jury w skład, którego wchodziło grono pedagogiczne wspólnymi siłami wybrało króla i królową balu. Wyniki przedstawiają się następująco: królową balu została Roksana Mudlaff z klasy 2 b PLO, natomiast królem prowadzący imprezę Robert Elendt z klasy 2 TW. Uczniowie do samego końca nie schodzili z parkietu prezentując swoje „kocie ruchy”. O godzinie 2.20 DJ Maro pożegnał wszystkich gości, dziękując za wspólną zabawę.
Połowinki były dla wszystkich bardzo udane. Goście wspaniale się bawili, a także, co ważne, spędzili te chwile w gronie swoich koleżanek i kolegów, co wzmogło klasowe więzi. Wspólna rozrywka jeszcze bardziej zintegrowała uczniów. Tej nocy mogli zapomnieć o szkolnych obowiązkach i oddać się miłym chwilom w gronie przyjaciół. Ten wyjątkowy wieczór z pewnością zapadnie w pamięć każdemu, stając się miłym, beztroskim wspomnieniem w dorosłym życiu. smile
Wysłano 15 Lutego 2017

Akcja „Wielka Psota na Dzień Kota”

W dniu 17 lutego w Światowym Dniu Kota w naszym Technikum Weterynarii odbędzie się akcja „Wielka Psota na Dzień Kota”. Uczniowie Technikum Weterynarii pod opieką nauczycieli przygotowali wiele atrakcji, głównie z myślą o dzieciach.
W programie m.in.:
- akcja czytelnicza „Uczniowie weterynarza czytają dzieciom Kota w butach”
- akcja edukacyjno-informacyjna „Obalamy mity na temat kotów”
- kawiarenka Miau Cafe
- konkursy i zabawy dla dzieci oraz wiele innych
Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12.30 w auli Zespołu Szkół Informatycznych przy ul. Koszalińskiej 9. Serdecznie zapraszamy! smile
Wysłano 14 Lutego 2017

Wernisaż wystawy ilustracji „Baśnie nadbałtyckie – łączą pokolenia”

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku i Liceum Plastyczne im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku zapraszają na wystawę „Baśnie nadbałtyckie – łączą pokolenia” do Herbaciarni w Spichlerzu Richtera. Wystawa prezentuje prace naszych uczniów z plastyka
stanowiące ilustracje do baśni autorstwa Jolanty Nitkowskiej-Węglarz. Wernisaż odbędzie się 15 lutego 2017 r. o godzinie 12.00.
„Zaczarowana chusta Ojca Wiatrów. Baśnie wędrujące wokół Bałtyku” to tytuł zbioru baśni autorstwa Jolanty Nitkowskiej-Węglarz, do którego ilustracje wykonali nasi uczniowie Liceum Plastycznego. Treść baśni odwołuje się do wspólnych wartości moralnych, zasad postępowania, systemu nakazów i zakazów charakterystycznych dla krajów nadbałtyckich. Ich istotnym elementem jest szacunek dla żywiołu, jakim jest morze oraz podziw dla ludzkiej pracy i przyrody. Praca nad baśniami połączyła kilka pokoleń. Z jednej strony mamy autorkę, przedstawicielkę starszego pokolenia, z kolejnej mamy reprezentację nauczycieli, którzy stanowią średnie pokolenie, następnie w tym ogniwie funkcjonują nasi uczniowie, autorzy pięknych ilustracji oraz odbiorcy baśni – dzieci. Spoiwem łączącym wszystkie te pokolenia są uniwersalne i humanistyczne wartości zawarte w baśniach Pani Nitkowskiej-Węglarz.
Pracę nad ilustracjami nasi uczniowie rozpoczęli we wrześniu 2016 r. pod kierunkiem nauczycieli: Marii Karpińskiej i Julity Rzeppki. Ilustracje zostały przygotowane w konsultacji z autorką. Zdaniem Jolanty Nitkowskiej-Węglarz, wszystkie prace 60 uczestników projektu powinny znaleźć się w książce, która w zamierzeniu ma być wydana. Debiut ilustratorski może okazać się dla wielu utalentowanych młodych ludzi szansą zauważenia w środowisku artystycznym. Serdecznie zapraszamy! smile
Wysłano 14 Lutego 2017

ZSI zagrał z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Styczeń 2017r. upłynął niektórym uczniom ZSI na przygotowaniu oraz uczestnictwie w 25 edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, rozgrywanej co roku pod batutą Jerzego Owsiaka. Uczniowie ZSI, pod kuratelą pani Marii Lelakowskiej co roku włączają się w działania tej międzynarodowej kwesty, chcąc w ten sposób dołożyć swoją cegiełkę do tak szczytnej idei. W tym roku akcja miała na celu zebranie środków na medyczny sprzęt pediatryczny oraz poniesienie jakości leczenia seniorów. Nie jesteśmy obojętni na sprawy zdrowia obywateli Polski, dlatego w przyszłym roku, w styczniu znowu staniemy ze skarbonkami smile
Wysłano 05 Lutego 2017

Wernisaż wystawy pt. „Maska”

W słupskiej Galerii OT Rondo przy ul. Niedziałkowskiego 5a odbył się wernisaż wystawy pt. „Maska”. Na wystawie zostały zaprezentowane prace naszych uzdolnionych i kreatywnych uczniów Liceum Plastycznego (specjalność: fotografia artystyczna). Wystawę będzie można obejrzeć do 20 lutego br.
- Maska jest jednym z najważniejszych symboli w ogólnej hierarchii znaczeń. Pomimo tego, iż jej funkcja zrodziła się z potrzeby kamuflażu, spełniała często rolę wyobrażeniową. Aby zrozumieć jej fenomen, należy postrzegać ją nie tylko jako przedmiot, wyobrażenie, czy narzędzie, ale jako relację wielu znaczeń, ludzi i okoliczności. Funkcją maski jest ukrycie czegoś i zarazem wyeksponowanie czegoś innego. Zadaniem maski - będącej symbolicznym ukryciem własnej tożsamości, czy fizycznym rekwizytem - jest nie tylko zasłaniać, ale też odsłaniać to, co zwykle niewidoczne, co pozostaje w sferze metafizycznych pojęć i idei - mówi Pani Agnieszka Babińska, opiekun wystawy, nauczyciel w Liceum Plastycznym im. St. I. Witkiewicza w Słupsku.
smile
Wysłano 02 Lutego 2017

Wizyta klas policyjnych w Szkole Policji w Słupsku

Dzięki uprzejmości Komendanta Szkoły Policji w Słupsku po raz kolejny uczniowie klas policyjnych mieli okazję zapoznać się z systemem szkolenia policjantów. Tym razem w odwiedzinach wzięły udział trzy klasy policyjne (2a, 2b, 1b) pod opieką nauczycieli przedmiotów zawodowych: Arkadiusza Hermana i Krzysztofa Straszaka. W trakcie pobytu młodzi adepci sztuki policyjnej uczestniczyli w zajęciach w zakresie udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej. Młodzież uczyła się odpowiedniego zachowania w sytuacji udzielania pomocy osobie nieprzytomnej, sprawdzenia jej oddechu, a w przypadku stwierdzenia bezdechu , prawidłowego prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz korzystania z automatycznego defibrylatora zewnętrznego. Ponadto uczniowie zapoznali się z obiektami symulacyjnymi, które wykorzystywane są do zajęć, w jakich uczestniczą policjanci odbywający szkolenie. Uczniowie mieli możliwość zwiedzenia strzelnicy, gdzie przybliżono im system szkolenia strzeleckiego policjantów oraz jednostki broni będącej na wyposażeniu Policji.
Uczniowie sprawdzili też swoje umiejętności strzeleckie na strzelnicy pneumatycznej, natomiast klasa pierwsza wzięła udział w ćwiczeniach praktycznych w zakresie pokonywania toru przeszkód, jaki obowiązuje przy doborze do Policji.
Wizyty uczniów odbywają się w ramach porozumienia zawartego pomiędzy Komendantem Szkoły i Dyrekcją Zespołu Szkół Informatycznych. Dzięki takim wizytom uczniowie mogą w sposób praktyczny poznać system szkolenia i zakres wykonywanych zadań przez policjantów. Przyszli adepci wrócili pełni wrażeń i jeszcze bardziej zadowoleni z wyboru kształcenia w klasie policyjnej, mając jednocześnie nadzieję powrotu do Szkoły Policji, tym razem w charakterze jej słuchaczy. Zapraszamy do fotogalerii.
Wysłano 12 Stycznia 2017

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat@zsi.slupsk.pl