Aktualności

Wycieczka do Białego Boru

W dniach od 8 do 10 czerwca uczniowie klasy II Technikum Weterynarii oraz II Liceum Plastycznego pod opieką Pań: Moniki Skwarek i Ewy Tomaszewskiej wybrali się na zasłużoną wycieczkę do Białego Boru. Oprócz rekreacji, uczestnicy mogli należycie spożytkować czas, zwiedzając okolice m.in. Szlak Zapomnianych Fortyfikacji czy Greckokatolicką Cerkiew z przyszłości. Młodzież uczestniczyła również w plenerze malarskim nad jeziorem Łobez, a także zdobyła najwyższe sztuczne wzniesienie na Pomorzu Zachodnim, liczącą 245 metrów n.p.m. Piaskową Górę - znajdującą się w Dolinie Gwdy, pomiędzy osadą Biały Dwór a jeziorem Cieszęcino. Również dla wędkarzy znalazło się co nieco. Urokliwa okolica i świetnie zorganizowany pobyt sprawiły, że nawet niezbyt sprzyjająca pogoda nie popsuła biwaku. Wspólne ognisko, grill i dźwięki gitary wszystkich wprowadziły w sentymentalny klimat. Chciałoby się powiedzieć: "Chwilo trwaj!", lecz wszystko, co dobre szybko przemija. Na szczęście pozostają wspomnienia, których nikt nam nie odbierze... smile smile smile
Wysłano 11 Czerwca 2017

Sukces Wiktorii Kadłubańskiej w wojewódzkim etapie Pomorskiej Ligi Zadaniowej

Z przyjemnością informujemy, że Wiktoria Kadłubańska, uczennica klasy I b Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego zajęła III miejsce w wojewódzkim etapie Pomorskiej Ligi Zadaniowej – konkursu organizowanego w ramach projektu „Zdolni z Pomorza”. Konkurs organizowany jest na dwóch poziomach kształcenia: gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym, oddzielnie dla przedmiotów: fizyka, informatyka, matematyka, biologia, chemia, przedmioty rozwijające kompetencje społeczne. Wiktoria mierzyła się z zadaniami z zakresu przedmiotów rozwijających kompetencje społeczne. W nagrodę uczennica otrzymała 300 zł. Naszą zdolną licealistkę do konkursu przygotowała Pani Monika Skwarek.
Pomorska Liga Zadaniowa jest konkursem realizowanym w trzech etapach: I -podstawowy, II - powiatowy oraz III - wojewódzki . Celem konkursu jest m.in. popularyzacja przedmiotów ścisłych i rozwijających kompetencje społeczne, rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań uczniów oraz wspieranie ich uzdolnień kierunkowych, stwarzanie sytuacji pobudzających uczniów do twórczego myślenia i sprawdzania nabytych umiejętności, promowanie osiągnięć uczniów.
Serdecznie gratulujemy Wiktorii sukcesu! Brawo! smile smile smile
Wysłano 08 Czerwca 2017

IV edycja Konkursu o zdrowiu i pomocy przedmedycznej

Nasze Medyczne Liceum Ogólnokształcące przy współpracy z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym w Słupsku było organizatorem IV edycji Konkursu o zdrowiu i pomocy przedmedycznej. Konkurs składał się z dwóch etapów: I - teoretyczny dotyczący wiedzy o budowie i funkcjonowaniu człowieka, zdrowiu i chorobach, II - praktyczny - polegał na sprawdzeniu umiejętności młodzieży w udzielaniu pomocy przedmedycznej w różnych sytuacjach. Swoje szkoły reprezentowali uczniowie Gimnazjum nr 2,4,5, Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego oraz Gimnazjum z Kobylnicy. I miejsce zajęły uczennice z Gimnazjum nr 5, II miejsce - Gimnazjum nr 2, a trzecie - Gimnazjum nr 4. Gratulujemy wyników i do zobaczenia za rok!! smile smile smile
Wysłano 08 Czerwca 2017

Obóz sportowo - obronny uczniów Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego

Uczniowie drugich klas Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego przebywali na kilkudniowym obozie sportowo – obronnym w Krzyni. Młodzież brała udział m.in. w zajęciach z SERE, z technik interwencji i samoobrony, musztry, pionierki obozowej, terenoznawstwa (bieg na orientację) oraz działaniach w zakresie survivalu.
Młodzi licealiści z klas policyjnych podczas pobytu w Krzyni uczestniczyli w szeregu intensywnych działań o charakterze sportowo obronnym. Uczniowie nie tylko mieli okazję na integrację, nawiązywanie znajomości i zacieśnianie klasowych więzi, brali udział we wszechstronnych zajęciach doskonalących m.in. sztukę przetrwania w trudnym terenie. Ogromnym powodzeniem u uczestników obozu cieszyły się zajęcia z SERE (Survival, Evasion, Resistance, Escape – Przetrwanie, unikanie, opór w niewoli oraz ucieczka), wielogodzinne treningi samoobrony i technik interwencji, nocne marsze, intensywne przeprawy przez rzeki i bagna. Licealiści doskonalili także pionierkę obozową, musztrę, umiejętności rozpalania ognia różnymi sposobami oraz pokonywanie toru przeszkód w trudnym terenie. Istotnym elementem obozowego życia były nocne warty, wymarsze oraz alarmy. Całość działań życia obozowego koordynowali panowie Piotr Grzebieniak i Krzysztof Straszak, nauczyciele w Policyjnym Liceum Ogólnokształcącym.
- Nasz obóz to intensywny program, zaadaptowany do możliwości i psychiki młodych osób. W programie podzielonym tematycznie wykorzystujemy naturalne bogactwo okolicy, przede wszystkim lasów, jeziora i dolinę rzeki Słupi. Przygody obozowe są nie tylko sprawdzianem sił i umiejętności, ale nauką odpowiedzialności, bezpieczeństwa i dobrej współpracy w zespole. Obóz był bardzo wymagający, czekało nas wiele wyzwań. Uczestniczyliśmy w wielu zajęciach tematycznych. Na obozie panowała duża dyscyplina, a zajęcia trwały od rana do późnego wieczora. Młodzież miała okazję spędzić fajnie kilka dni ze sobą, nawiązać nowe znajomości i przyjaźni. Takie wydarzenie z całą pewnością silnie integruje – mówi Piotr Grzebieniak, organizator obozu, nauczyciel w ZSI w Słupsku. smile smile smile
Wysłano 03 Czerwca 2017

Pożegnanie Absolwentów ZSI i SMS

Czas płynie szybko – tak niedawno przestępowali progi ZSI i SMS po raz pierwszy, by teraz opuścić jej mury, kończąc tym samym uczniowski etap w swoim życiu. Przed nimi nowe drogi i nowe wyzwania dorosłego życia…
Naszych tegorocznych absolwentów – bo o nich tu mowa – pożegnaliśmy w auli szkolnej w dniu wczorajszym. Jak co roku w uroczystości tej uczestniczyła dyrekcja, nauczyciele, rodzice, uczniowie oraz zaproszeni goście.
Pani Dyrektor Monika Stępnik, dziękując wszystkim za ten owocny okres nauki i rozwijania pasji, podkreślała, jak ogromne znaczenie miały wszystkie inicjatywy i działania absolwentów, jak wiele wnieśli w życie szkoły. Życzyła im powodzenia i sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym, ale przede wszystkim zapewniła młodzież, że pozostanie w pamięci nauczycieli i wychowawców przez długie lata.
Główną część uroczystości stanowiło podziękowanie absolwentom za ich osiągnięcia w nauce oraz udział w przedsięwzięciach społecznych, obywatelskich, wolontariackich i artystycznych. Wyrazy wdzięczności oraz gratulacje przekazano rodzicom, wychowawcom oraz gronu pedagogicznemu W czasie uroczystości nagrodzono wielu uczniów, godnie reprezentujących szkołę w licznych olimpiadach, konkursach, zawodach sportowych oraz działających społecznie i wykonujących pracę na rzecz szkolnej społeczności.
Mamy nadzieję, że czas spędzony w ZSI i SMS tegoroczni absolwenci będą wspominać ciepło, uznając go za dobrą inwestycję w swoją przyszłość. smile smile smile
Wysłano 03 Czerwca 2017

Warsztaty z dogoterapii w Technikum Weterynarii

W dniu dzisiejszym w naszym Technikum Weterynarii odbyły się profesjonalne warsztaty z dogoterapii. Nasza placówka gościła Panią Olgę Kasperek, trenerkę psów i jej suczkę labradorkę Tinker – psa terapeutę, pierwszego labradora w Polsce w najwyższej klasie obedience i wicemistrza Polski klasy retrieverów w klasie drugiej. W zajęciach uczestniczyła kilkudziesięcioosobowa grupa młodzieży z klasy II i III TW , która w teorii i praktyce poznawała istotę dogoterapii.
Celem zajęć warsztatowych było uświadomienie uczniów na czym polega m.in. dogoterapia, zapoznanie z rodzajami tej metody wzmacniającej efektywność rehabilitacji, w której motywatorem jest odpowiednio wyselekcjonowany i wyszkolony pies, prowadzony przez wykwalifikowanego terapeutę, budowanie prawidłowej relacji z psem i nauka zasad bezpiecznego postępowania z psami. Omówiono także rolę dogoterapeuty i psa terapeuty oraz najczęstsze błędy popełnione w dogoterapii. Uczniowie uczestniczyli też w zajęciach praktycznych, skupiających się na elementach obedience – sportu, którego istotą jest nauka przez zabawę i doskonały kontakt człowieka z psem.
Dla młodzieży było to niezwykłe przeżycie, ponieważ mogła z bliska zobaczyć, jak wygląda wzorcowa współpraca psa z człowiekiem. Uczestnicy warsztatów mogli przekonać się, że psy nie tylko dają radość swoim właścicielom, ale odpowiednio wyszkolone i przygotowane, mogą pomagać w rehabilitacji osób mających problemy ze zdrowiem. Prowadząca zajęcia Pani Olga Kasperek - pokazała, jak można połączyć naukę, zabawę i leczenie. Spotkanie było również okazją do omówienia z młodzieżą podstawowych zasad opieki nad czworonogami. Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się też, na czym polega posłuszeństwo sportowe, czyli obedience. smile smile smile
Wysłano 01 Czerwca 2017

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat@zsi.slupsk.pl