Aktualności

Uczniowie ZSI wcielili się w rolę pozorantów w symulowanym wypadku

W dniu dzisiejszym nasi uczniowie Medycznego Liceum Ogólnokształcącego i Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego bardzo aktywnie włączyli się w organizację III Powiatowej Olimpiady Pierwszej Pomocy, która odbyła się na terenie słupskiego „Rolniczaka” . Nasi uczniowie odgrywali arcyważną rolę pozorantów w symulowanym wypadku komunikacyjnym. Jak poradzili sobie z tym zadaniem? Znakomicie! Wszystkie służby uczestniczące w wydarzeniu były pod ogromnym wrażeniem odgrywania przez naszych licealistów ról osób rannych i poszkodowanych w symulowanej akcji. Wielkie brawa należą się naszym uczniom, którzy podeszli do zadania w sposób niezwykle profesjonalny, świadczący o wysokich umiejętnościach współpracy ze służbami ratowniczymi oraz zdolnościach aktorskich (bardzo realistyczne odgrywanie ról).

Odgrywanie roli w pozorowanych wypadkach jest bardzo cennym i atrakcyjnym doświadczeniem, które ma charakter edukacyjny. Upowszechniając zasady bezpieczeństwa uczniowie zdobywają wiedzę i promują zasady zachowania ograniczające zagrożenia zdrowia i życia. smile
Wysłano 25 Kwietnia 2019

Sandra Grybisz na Ogólnopolskiej Konferencji Terrarystyczno – Akwarystycznej

Nasza sympatyczna i uzdolniona pasjonatka zwierząt egzotycznych - Sandra Grybisz, uczennica Technikum Weterynarii, uczestniczyła w I Ogólnopolskiej Konferencji Terrarystyczno – Akwarystycznej. Wydarzenie odbyło się w Chrustach koło Kielc.

Sandra uczestniczyła w prelekcjach, wykładach, panelach dyskusyjnych i szkoleniu – poświęconym zagadnieniom z dziedziny terrarystyki i akwarystyki. Była okazja do wymiany doświadczeń. Wydarzenie odbyło się w Oceanice - największym obiekcie Kompleksu Świętokrzyska Polana w Chrustach koło Kielc. W konferencji udział wzięli naukowcy, specjaliści, hodowcy i pasjonaci z całej Polski. W podkieleckich Chrustach Sandra wystąpiła w podwójnej roli: reprezentowała naszą szkołę oraz słupski sklep zoologiczno-terrarystyczny Predator Shop, zajmujący się głównie hodowlą drapieżników. Predator Shop to jedna z najlepszych tego typu placówek w kraju, łącząca na bardzo wysokim poziomie i w sposób unikatowy, hodowlę i działalność edukacyjno-charytatywną (m.in. rewelacyjny projekt "Książeczki Zdrowia Gada").

Dominującą tematyką podczas konferencji były zagadnienia z zakresu chowu zwierząt egzotycznych. Głos zabrali m.in. uznani krajowi specjaliści. Wykład pt. „Terrarystyka tropikalna – podstawy hodowli drzewołazów” zaprezentował dr Paweł Czapczyk, z kolei prelekcję na temat „Pająki bez paniki. Podstawy opieki nad ptasznikami” wygłosił Jakub Skowronek. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się wykłady na temat odpowiedzialnej terrarystyki – prawidłowej opieki nad zwierzętami egzotycznymi, które przygotowali - Bartosz Gorzkowski, prezes Fundacji Epicrates oraz dr Nadia Chlebicka. Ponadto tematykę zdrowia egzotycznych ryb akwariowych przedstawił dr Grzegorz Zygmunt.

Oprócz interesujących wykładów nasza sympatyczna uczennica mogła zwiedzić oceanarium w Chrustach, w którym znajduje się zespół wielkoformatowych akwariów z setkami gatunków ryb i wodnych stworzeń z wód rzek, jezior, mórz oraz oceanów całego świata, podzielonych według miejsca ich występowania. Sandra miała okazję m.in. podziwiać zwierzęta wodne, które nie występują już w warunkach naturalnych i stanowią prawdziwe unikaty akwarystyczne!

Brawo Sandra! Świetna pasja! smile smile smile
Wysłano 18 Kwietnia 2019

Reprezentacja Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego wicemistrzem Polski w turnieju klas policyjnych!

Szkoła Policji w Pile była organizatorem XI Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych. Turniej jest autorskim pomysłem pilskiej Szkoły Policji, który ma służyć upowszechnianiu wiedzy na temat bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz integracji młodzieży klas policyjnych. Oficjalne otwarcie Turnieju, z udziałem Komendanta Szkoły Policji w Pile insp. Beaty Różniak-Krzeszewskiej i przedstawienie drużyn odbyło się w szkolnej auli. O miano najlepszej „Klasy Policyjnej Roku 2019” rywalizowało 22 reprezentacji ze szkół z całego kraju, w których prowadzone są klasy o profilu policyjnym. Do udziału w XI finale, w drodze eliminacji, zakwalifikowali się uczniowie reprezentujący szkoły z: Białobrzegów, Czarnkowa, Częstochowy, Gdańska, Gniezna, Gościna, Gromnika, Jarocina, Kalisza Pomorskiego, Kościerzyny, Lubomierza, Malborka, Marcinkowic, Piły, Poznania, Prószkowa, Radoryża Smolanego, Suwałk, Torunia, Wadowic, Wrocławia, Wyszkowa oraz reprezentacja Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku. W pierwszym dniu Turnieju zostały przeprowadzone trzy konkurencje: test sprawności fizycznej, test umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy oraz test umiejętności strzeleckich.

Miło nam poinformować że Nasza reprezentacja z Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku w składzie: Daria Welzandt, Paweł Pszeniczny, Dawid Wiśniewski i Maciej Zierke bardzo dobrze spisała się w pierwszym dniu zawodów. W teście umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przeprowadzonego w formie zadania praktycznego, Daria Welzandt i Paweł Pszeniczny musieli wykazać się praktyczną znajomością „łańcucha ratowniczego”, zasad udzielania pierwszej pomocy oraz umiejętnościami ratowania życia człowieka w sytuacjach symulowanych. Uczniowie wywiązali się z tego zadania znakomicie zajmując ostatecznie II miejsce. W równoległej konkurencji teście umiejętności strzeleckich, Dawid Wiśniewski i Maciej Zierke musieli oddać po osiem strzałów z karabinka pneumatycznego do tarczy TS-8/88 z odległości 10 metrów, z postawy stojącej w czasie 6 minut. Uczniowie, co prawda nie znaleźli się w pierwszej trójce, ale wysoko uplasowali się w tej trudnej konkurencji, gdzie każdy strzał jest na wagę złota. W ostatniej konkurencji tego dnia, każdy z zawodników pokonywał tor przeszkód w ramach testu sprawności fizycznej oddzielnie. Wyniki testu sprawności fizycznej, w tym normy czasowe, przeliczane były na punkty jednakowo, zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. W konkurencji tej zajęliśmy drugie miejsce drużynowo.

Wieczorem, dla uczestników Turnieju, zorganizowany został wieczór integracyjny, w ramach którego wystąpił szkolny zespół muzyczny „Awans” oraz grupa tancerzy z pilskiego studia tańca Beezone. Dodatkowo, w szkolnej galerii sztuki Akwarium zaprezentowano wystawę policyjnych maskotek.

Drugiego dnia XI Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych czteroosobowe drużyny reprezentujące szkoły prowadzące klasy policyjne z całej Polski przystąpiły do konkurencji sprawdzającej wiedzę o Policji. Była to już ostatnia z turniejowych konkurencji. Walka o cenne dla drużyn punkty trwała do samego końca. Różnice punktów pomiędzy czołową trójką, jak również pozostałymi 19 miejscami, okazały się być nieznaczne.

Z ogromną satysfakcją informujemy, że reprezentacja Policyjnego Liceum Ogólnokształcące przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku została Wicemistrzem Polski w Turnieju Klas Policyjnych organizowanym corocznie przez Szkołę Policji w Pile. Zawodnicy zostali uhonorowani pięknym pucharem ufundowanym przez Komendanta Głównego Policji. Jak co roku rozdane zostały również nagrody w klasyfikacjach indywidualnych i zespołowych, których fundatorami byli: rządowy program „Razem Bezpieczniej”, Stowarzyszenie SYGNAŁ, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Pile oraz Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów przy Szkole Policji w Pile. XI Ogólnopolski Turniej Klas Policyjnych został objęty honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego. Tegoroczna edycja Turnieju została również wpisana w Rządowy Program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka. smile smile smile
Wysłano 16 Kwietnia 2019

Awans Wiktorii Paszkiewicz do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych!

Z dumą i radością informujemy, że Wiktoria Paszkiewicz, uczennica trzeciej klasy Technikum Weterynarii, zakwalifikowała się do etapu centralnego XLIII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Finał Olimpiady odbędzie się w dniach 6-8 czerwca w Hańczowej pod Krakowem – to tam nasza zdolna i utalentowana uczennica będzie rywalizować z najlepszymi uczniami z całego kraju, wyłonionymi w eliminacjach okręgowych Olimpiady.

Awans Wiktorii do finału Olimpiady umożliwił świetny start naszej uczennicy w eliminacjach okręgowych, które odbyły się w dniach 11-12 kwietnia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W stolicy Warmii i Mazur nasza sympatyczna uczennica zajęła świetne 3 miejsce – skutkujące awansem do ostatecznego etapu Olimpiady. Wiktoria uzyskała kwalifikację w bloku tematycznym: weterynaria. Warto wspomnieć także, że nasza uczennica otrzymała atrakcyjne nagrody ufundowane przez Wydział Medycyny Weterynaryjnej UWM w Olsztynie. Wiktorię do Olimpiady przygotowuje Pani Marta Malinowska.

- Cieszymy że ciężka praca nie poszła na marne. Jesteśmy bardzo zadowolone i ogromnie usatysfakcjonowane z awansu do finału – powiedziała nam chwilę po ogłoszeniu wyników Pani Marta Malinowska.

Organizatorem Olimpiady jest Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach działając w porozumieniu z Ministerstwem Edukacji Narodowej, Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Serdecznie gratulujemy! Trzymamy kciuki za finał! smile smile smile
Wysłano 14 Kwietnia 2019

Startuje XI edycja Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych

Już jutro startuje XI edycja Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Szkoła Policji w Pile. Tegoroczny Finał Turnieju zostanie rozegrany w ramach obchodów 100. rocznicy powstania Policji Państwowej. Przez dwa dni (15-16 kwietnia) w zawodach będzie się zmagać 25 najlepszych reprezentacji z całej Polski (klasy o profilu policyjnym). W ramach XI Turnieju rozegrane zostaną następujące konkurencje: sprawdzian obejmujący ogólną wiedzę o Policji, test sprawności fizycznej (tor przeszkód), test umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy oraz test umiejętności strzeleckich.

Oczywiście nie zabraknie w Pile naszej drużyny Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego prowadzonej przez Pana Arkadiusza Hermana, wybitnego szkoleniowca naszej młodzieży. Dotychczas pilecki turniej był dla nas wspaniale pomyślny. Odnotujmy historyczne, pełne chwały fakty: nasi uczniowie w latach 2015-2017 trzykrotnie z rzędu zdobyli zaszczytny tytuł „Klasy Policyjnej Roku” !!! Natomiast w ubiegłym roku wywalczyliśmy wicemistrzostwo Polski . To wielki wyczyn i powód do dumy. Sukcesy te dobitnie świadczą o wybitnie ogromnym potencjale drzemiącym w naszych młodych adeptach sztuki policyjnej, talencie popartym ciężką pracą oraz mądrym, konsekwentnym prowadzeniu naszej reprezentacji przez wyśmienitego szkoleniowca, jakim jest niewątpliwie Pan Herman.
Kochani uczniowie, Panie Arku – życzymy Wam z całego serca powodzenia i trzymamy kciuki! smile
Wysłano 14 Kwietnia 2019

Plastyk podpisał porozumienie z Polsko – Japońską Akademią Technik Komputerowych

Z przyjemnością informujemy, że nasze Liceum Plastyczne im. Stanisława Ignacego Witkiewicza podpisało porozumienie o współpracy partnerskiej z gdańskim Wydziałem Sztuki Nowych Mediów Polsko – Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. Strony związane porozumieniem będą współpracować w obszarze edukacyjnym. Głównym celem podpisanego porozumienia jest budowa wysokiego poziomu edukacji naszej młodzieży. Dokument sygnowali Dyrektor Liceum Plastycznego Pani Monika Stępnik oraz Dziekan gdańskiego Wydziału Sztuki Nowych Mediów PJATK Pan dr Mariusz Sładczyk.

Nasi młodzi artyści będą mieli świetną sposobność doskonalić swój warsztat artystyczny w połączeniu z nauką wykorzystania nowoczesnych technologii informatycznych, poznawania najnowszych narzędzi sztuki cyfrowej. A przy okazji zapoznać się z fascynującą historią i kulturą Japonii. Do dyspozycji młodzieży będą nowoczesne laboratoria, specjalistyczne pracownie informatyczne, graficzne, projektowe, wyposażone w unikalny sprzęt i najnowsze na rynku oprogramowanie.

Wydział Sztuki Nowych Mediów PJATK powstał w 2005 roku we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie. W 2010 roku Wydział Sztuki Nowych Mediów PJATK, jako trzecia uczelnia w Polsce - obok ASP w Warszawie i Krakowie - został członkiem CUMULUS - międzynarodowego stowarzyszenia zrzeszającego najlepsze uczelnie artystyczne z całego świata.
Cieszymy się ogromnie na tę współpracę! smile
Wysłano 14 Kwietnia 2019

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 Następna >>

Archiwum aktualności

2017/20182016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat@zsi.slupsk.pl