Aktualności

VIII Konkurs Plastyczny "Niekontrolowany obszar wrażliwości"

Gratulujemy uczennicom oraz absolwentkom Liceum Plastycznego, które zostały wyróżnione w VIII Konkursie Plastycznym Niekontrolowany obszar wrażliwości" zorganizowanym przez Słupski Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie Obszar Wrażliwości Artystycznej oraz Klub Plastyka im. Stefana Morawskiego pod patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego, Prezydenta Miasta Słupska oraz Starosty Powiatu Słupskiego. Uczennice: zostały wyróżnione w kategorii malarstwo za następujące wizje artystyczne:
Judyta Ludwicka za "Niebieski młynek" oraz "Czajniczek",
Kasandra Mroczek za "W pracowni" oraz "Gosia",
Daria Elwart za "Modelkę w pracowni" oraz "Martwą naturę",
Klaudia Zakrzewska za "Rajski ogród",
Hanna Lew - Kiedrowska za "Listopad z okna" oraz "W pracowni",
Klaudia Kania za "Cytrynową stopę" oraz "W piwnicy".
Gratulujemy również naszym absolwentkom: Karolinie Przyłudzkiej za obrazy "Myśli wszechświata" i "Zepsute piękno" oraz Klaudii Gołębiewskiej za "Serce babci" i "Rozlewisko". Gratulujemy naszym utalentowanym malarkom i dziękujemy za godną reprezentację szkoły.
Wysłano 01 Marca 2016

Świetna passa Joanny Kołodziejskiej trwa

Z przyjemnością informujemy o kolejnym sukcesie Joanny Kołodziejskiej z drugiej klasy Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku. Uczennica zdobyła II miejsce w konkursie pt. „ Z matematyką do rymu” zorganizowanym przez Centrum Popularyzacji Matematyki „SIGNUM” w Białymstoku. Konkurs polegał na zapisaniu mową wiązaną treści zadania matematycznego, twierdzenia, definicji lub rozważań o matematyce. Wymyślona historia matematyczna z Muchomorkiem i Żwirkiem pozwoliła Joannie zdobyć zaszczytne podium. Zapraszamy do zapoznania się z kompozycją Joanny – na stronie szkolnej w zakładce "Uczeń zdolny". Serdecznie gratulujemy Asi kolejnego sukcesu w tym roku szkolnym wink
Wysłano 01 Marca 2016

Współpraca z Nowym Teatrem im. Witkacego w Słupsku

Z wielką radością informujemy, że podpisaliśmy kolejne wartościowe porozumienie o współpracy, tym razem z Nowym Teatrem im. Witkacego. Strony porozumienia postanowiły podjąć współpracę służącą rozwojowi i propagowaniu kultury teatralnej wśród młodzieży. Porozumienie dotyczy szczególnie współpracy w zakresie realizacji wspólnych projektów. Celem jest również podnoszenie poziomu kształcenia i rozwój kulturalny naszej młodzieży. Słupski teatr udostępni swój obiekt i bazę techniczną do realizacji inicjatyw podejmowanych przez naszych uczniów i nauczycieli Liceum Plastycznego. Podobnie nasz „Plastyk" będzie służył swoim zapleczem technicznym.
- Bardzo się cieszymy, że nawiązaliśmy współpracę z Nowym Teatrem. Teatr jest tym rodzajem sztuki, która przez swój interdyscyplinarny charakter ma bardzo szerokie pole oddziaływania. Wielokierunkowość oddziaływania, stwarza szerokie możliwości wykorzystania teatru w pracy z młodzieżą. Nasza szkoła stale poszukuje osób i instytucji, które mogą wspierać jakość realizowanego procesu edukacyjnego i wychowawczego. Będziemy starać się kreować różne inicjatywy i wspierać w realizacji wspólnych planów – mówi pan Robert Zając, dyrektor administracyjny w naszym Liceum Plastycznym.
Na dokumencie podpisy złożyli dyrektor Liceum Plastycznego przy ZSI w Słupsku mgr Monika Stępnik i dyrektor Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku Dominik Nowak.
To kolejne w ostatnim czasie porozumienie o współpracy zawarte przez nasze Liceum Plastyczne Wcześniej nasza szkoła nawiązała współpracę m.in. z Instytutem Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej i Teatrem im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Zakopanem. W marcu br. odbędzie się również uroczystość nadania imienia Stanisława Ignacego Witkiewicza naszemu szacownemu Liceum Plastycznemu w Słupsku. Wydarzeniu będzie towarzyszył szereg rozłożonych w czasie przedsięwzięć artystycznych.
smile smile
Wysłano 29 Lutego 2016

"Uwalniamy książki"!

Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła włączyła się do międzynarodowej akcji „Uwolnij Książkę”, czyli bookcrossingu. W naszej placówce bookcrossingowy regał usytuowany jest w korytarzu na pierwszym piętrze obok sekretariatu. Akcja cieszy się dużą popularnością wśród młodzieży w ZSI.
- Bookcrossing to idea nieodpłatnego przekazywania książek poprzez zostawianie ich w specjalnie oznaczonych niewielkich regałach lub punktach, by ktoś mógł je zabrać, przeczytać i znów zostawić w tym samym lub innym wyznaczonym do tego miejscu. Nasza akcja adresowana jest do wszystkich, którzy lubią czytać i chcą się dzielić książkami z innymi. Przedsięwzięcie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem nie tylko wśród uczniów, ale też wśród nauczycieli, innych pracowników szkoły, a także osób z zewnątrz – mówi pani Ewelina Walczak.
"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła" - powiadała Wisława Szymborska, nasza szacowna noblistka. Trzymajmy się tej maksymy!
smile
Wysłano 23 Lutego 2016

Porozumienie o współpracy z zakopiańskim teatrem

Z przyjemnością informujemy, że nasze Liceum Plastyczne podpisało w lutym porozumienie o współpracy z Teatrem im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Zakopanem. Strony związane porozumieniem podejmą współpracę służącą rozwojowi i propagowaniu kultury teatralnej wśród młodzieży.Współpraca będzie miała na celu popularyzację kultury teatralnej oraz rozpropagowanie jej wśród młodzieży, przygotowanie przestrzeni edukacyjnej przyjaznej sztuce teatru. Do realizacji wspólnych celów nasze liceum udostępni swoją bazę techniczną.
Teatr im. St. I. Witkiewicza w Zakopanem reprezentował Pan Andrzej Dziuk, dyrektor naczelny i artystyczny teatru. Liceum Plastyczne przy ZSI w Słupsku reprezentowała Pani dyrektor mgr Monika Stępnik.Cieszymy się na tę współpracę.
smile smile smile
Wysłano 21 Lutego 2016

Gratulacje dla Klaudii Zając

Z wielką radością przyjęliśmy gratulacje od zastępcy Prezydenta Miasta Słupska, Pani Krystyny Danileckiej - Wojewódzkiej dla uczennicy Liceum Plastycznego, Klaudii Zając złożone na ręce Pani Dyrektor, Moniki Stępnik. Klaudia odniosła niebywały sukces w Ogólnopolskim Konkursie Twórczości Plastycznej "Niebo w kolorze - spotkanie z zorzą polarną" zorganizowanym przez płocki oddział Polskiej Fundacji Sportu i Kultury. Głębokie podziękowania spłynęły również do Pani Marii Karpińskiej, która, nie szczędząc sił i zaangażowania, objęła Klaudię opieką artystyczną. Jesteśmy dumni z naszej uczennicy, która skutecznie potrafi połączyć talent, zainteresowania oraz ciężką pracę. Dziękujemy Klaudii za godne reprezentowanie Liceum Plastycznego na forum ogólnopolskim, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Wysłano 10 Lutego 2016

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat@zsi.slupsk.pl