Aktualności

Debata promująca czytelnictwo

W ramach obchodów Światowego Dnia Książki wybrani uczniowie z klas: 2B PLO, 2TW, 3LP oraz 2LOMS wzięli udział w burzliwej debacie na temat: "Czy warto czytać książki?" Uczniowie spierali się o poziom i formy czytelnictwa w dobie Internetu i rozwoju technologii informacyjnej. Po obejrzeniu kilku filmów - sondaży dotyczących statystyk czytania książek w Polsce uczestnicy debaty zgodnie przyznali, że sytuacja jest co najmniej niezadowalająca, co jednak nie przesądza o tym, że książki tracą na wartości. Wszyscy ustosunkowali się do słów Wisławy Szymborskiej, że "Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"... Przypomnijmy, że uczniowie ZSI i SMS od września 2017 roku realizują projekt "Zaczytana szkoła", który obliguje ich do różnych działań związanych z promocją czytelnictwa na arenie lokalnej. Debata miała na celu ukształtowanie postaw wobec czytania książek oraz rozbudzenie entuzjazmu czytelniczego.


Wysłano 25 Kwietnia 2018

Uczniowie Liceum Plastycznego laureatami ogólnopolskiego konkursu matematycznego!

Z wielką przyjemnością informujemy, że nasi uczniowie Liceum Plastyczne im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku zostali laureatami ogólnopolskiego konkursu pt. "Uśmiechnięte rozmaitości matematyczne"!
Alicja Orłowska i Dariusz Begiedza (kl. IV) zajęli II miejsce za wspólną pracę „Delta-man i Tangens” (praca w formie komiksu), natomiast Agnieszka Kitowska (kl. I) zdobyła III miejsce za pracę „Zakręcony Simson i jego kalkulator”. Uczniowie sięgnęli po laury w kategorii: szkoła ponadgimnazjalna. Licealistów do konkursu przygotowała Pani Monika Skwarek.
Przedmiotem konkursu był szeroko pojęty humor i satyra o tematyce matematycznej. Technika i forma pracy była dowolna. Konkurs został zorganizowany przez Centrum Popularyzacji Matematyki "Signum" Politechniki Białostockiej w ramach Podlaskich Dni Matematyki 2018. Prace naszych uczniów zostaną wystawione w Centrum Nowoczesnego Kształcenia podczas Podlaskich Dni Matematyki.
Warto odnotować fakt, że w konkursie tym brali udział również uczniowie naszej szkoły podstawowej i gimnazjum, których przygotowywała Pani Maria Lelakowska.
Serdecznie gratulujemy sukcesu! smile
Wysłano 23 Kwietnia 2018

IV Powiatowy Konkurs Recytatorski i Poezji Śpiewanej „Podróże z Herbertem”

W V Liceum Ogólnokształcącym im. Zbigniewa Herberta w Słupsku odbył się IV Powiatowy Konkurs Recytatorski i Poezji Śpiewanej „Podróże z Herbertem”. Do rywalizacji o miano najlepszego interpretatora wierszy Herberta przystąpili uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych Słupska i powiatu słupskiego. W konkursie wzięło udział 37 uczestników.
Naszą szkołę w konkursie recytatorskim reprezentowały trzy uczennice: Daria Błaszczyk (kl. II B PLO), Martyna Ozdoba (kl. I MLO) i Agnieszka Weyhe (kl. I A PLO).
Dziękujemy naszym Szanownym licealistkom za zaangażowanie i godne reprezentowanie szkoły w konkursie. Uczennice otrzymały pamiątkowe dyplomy za udział.
Nasze miłośniczki poezji Herberta do konkursu przygotował Pan Bartosz Chomicz i Pani Maja Frąckowiak.
Celem konkursu jest popularyzacja twórczości Zbigniewa Herberta, rozwijanie umiejętności interpretacyjnych oraz rozwijanie uzdolnień w zakresie recytacji i śpiewu. smile
Wysłano 23 Kwietnia 2018

VI Szkolny Turniej Savoir Vivre

VI edycja turnieju Savoir-Vivre w ZSI i SMS za nami! Wydarzenie było poprzedzone szeregiem działań i zadań, które realizował każdy zespół klasowy.
Najpierw w ramach debaty uczniowskiej młodzież ustalała zasady dotyczące zachowania w szkole. Efektem tego jest "Drzewo szkolnych zasad dobrego zachowania". Uczniowie w ramach godzin wychowawczych wykonali też plakaty na temat "Mój wygląd świadczy o mnie", dodatkowo każdy uczeń napisał pracę literacką na ten temat. Najciekawsze prace zostały ocenione przez zespół nauczycieli języka polskiego. Przyznano następujące wyróżnienia: w ZSI pierwsze miejsce zajęła Sandra Grybisz z klasy 1 TW, drugie Wiktoria Jabłońska z klasy 2 A PLO, trzecie Natalia Ratyńska z klasy 2 POLO/MLO. W Szkole Mistrzostwa Sportowego przyznano jedną nagrodę, otrzymał ją Aleks Mołdoch z klasy VII SP. Zdecydowana większość zespołów wywiązała się wzorowo ze swoich zadań.
W dniu konkursu jury w składzie: p. dyrektor Marzena Łach, p. Ewelina Walczak, p. Karolina Matkowska i Szymon Szkil - przedstawiciel samorządu uczniowskiego oceniało test wiedzy na temat znajomości zasad savoir-vivre. Najwięcej punktów zdobyła klasa 1 TW, którą reprezentowali: Patrycja Cholewińska, Iza Królikowska, Eryk Sroczyński. Nad sprawnym zliczeniem punktów czuwali matematycy z klasy 1 B PLO.
Kolejna konkurencja dotyczyła nie tylko zasad savoir-vivre, ale również wizerunku. Każda z klas wylosowała rodzaj stroju, który należało zaprezentować. Wśród nich znalazły się: strój koktajlowy, do pracy, na plażę, na dyskotekę, na egzamin, na rozmowę o pracę itp. Podczas pokazu publiczność nagradzała brawami najciekawsze stroje a jury przyznawało punkty. Dużo emocji wzbudziły stanowiska zadaniowe, gdzie każda trzyosobowa reprezentacja miała do wykonania zadanie praktyczne. Były to przykładowo: nakrycie do stołu w wersji podstawowej oraz na przyjęciu, ustalenie prawidłowej kolejności podchodzenia i odchodzenia od stolika w restauracji, ułożenie sztućców tak, aby pokazywały właściwy komunikat dla kelnera, umiejętność jedzenia pałeczkami.
Kolejną konkurencją były scenki zadaniowe. Większość klas nagrała je wcześniej, niektóre zespoły zdecydowały się je przedstawić na żywo podczas turnieju. Przykładowe tematy scenek to: przerwa szkolna - obowiązujące zasady, zgubiłeś lekturę z biblioteki szkolnej, kłaniamy się, kto komu pierwszy?, w dobrym tonie przy telefonie itp.
Podczas turnieju były oceniane jeszcze dwie tajemnicze konkurencje, których nazw młodzież do końca imprezy nie znała. Był to właściwy strój uczestników turnieju oraz zachowanie kibiców. Nasi uczestnicy wywiązali się z niego wzorowo, ponieważ zasady savoir-vivre nie są im obce. Zacięta rywalizacja trwała do samego końca, okazało się, że aż cztery drużyny mają taki sam wynik. Były to zespoły z klas: 1 TW, 2 MLO/POLO, 2 A PLO, 3 TW. Jury konkursowe postanowiło rozstrzygnąć tę kwestię dogrywką z testu wiedzy. I tak pierwsze miejsce zdobyła klasa 1 TW. Na drugim miejscu uplasowała się klasa 2 A PLO, którą reprezentowały: Weronika Opaczyk, Weronika Sarnowska, Magdalena Kępczyńska. Natomiast trzecie miejsce zdobyła klasa 2 MLO/POLO w składzie: Ania Rogulska, Natalia Ratyńska, Natalia Malinowska.
Organizatorki turnieju Panie Maja Frąckowiak i Agnieszka Kałuża-Horbaczewska dziękują wszystkim wychowawcom klas za to, że w tak aktywny sposób włączyli się ze swoimi podopiecznymi w działania konkursowe, szanownemu jury, klasie 2 A PLO, 2 MLO, 2 POLO, 1 B PLO za pomoc przy organizacji imprezy oraz Sarze Wencel z klasy 2 LP, która robiła zdjęcia w czasie zmagań konkursowych. smile
Wysłano 22 Kwietnia 2018

Warsztaty laboratoryjne ze „Światem Eksperymentu”

W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyły się profesjonalne zajęcia laboratoryjne, które przeprowadził gdański zespół naukowy „Świat Eksperymentu” pod kierownictwem Pani Małgorzaty Sałaty. W zajęciach uczestniczyli uczniowie Medycznego Liceum Ogólnokształcącego, Politechnicznego Liceum Ogólnokształcącego i Technikum Weterynarii. Warsztaty były swego rodzaju odlotową miksturą kapitalnych eksperymentów, fascynującego mieszania różnych substancji oraz rewelacyjnej zabawy z zakresu chemii i fizyki. Nasi uczniowie wyposażeni w sprzęt laboratoryjny, odczynniki chemiczne oraz fartuch i okulary laboratoryjne, samodzielnie przeprowadzali doświadczenia fizyko-chemiczne. Dzisiejsze zajęcia z pewnością pogłębiły pasję i zainteresowania naszej młodzieży naukami ścisłymi!
Świetna naukowa lekcja!
Serdecznie pozdrawiamy ekipę „Świata Eksperymentu”! Dziękujemy za przeprowadzenie rewelacyjnych zajęć! smile smile smile
Wysłano 18 Kwietnia 2018

Spotkanie uczniów z Marceliną Witek!

W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły spędzili miło czas na spotkaniu z wyjątkowym gościem. Marcelina Witek, polska lekkoatletka specjalizująca się w rzucie oszczepem, spotkała się dziś z naszą młodzieżą. Kilkukrotna mistrzyni Polski, rekordzistka kraju, złota medalistka uniwersjady w Tajpej i brązowa medalistka młodzieżowych mistrzostw Europy, opowiedziała naszym uczniom o swoich największych sukcesach sportowych i drodze, którą pokonała by je osiągnąć.
Lekkoatletka podzieliła się z młodzieżą swoimi bogatymi doświadczeniami. Opowiedziała o etapach swojej kariery, zaprezentowała uczniom swoje najcenniejsze medale, puchary i oszczepy na których trenuje. Pani Marcelina z ogromnym entuzjazmem prowadziła żywą rozmowę z uczniami, podkreślała niezwykle istotne cechy sportowca, które przydają się w życiu codziennym, jak respekt do innych ludzi (przeciwników), sprzętu czy systematyczność. Zachęcała do realizacji postawionych sobie celów i spełniania marzeń, ponieważ uważa że jeżeli się czegoś bardzo chce, to jest się w stanie osiągnąć wszystko.Ponadto nasz Gość przekonywał uczniów do uprawiania sportu i zdrowego trybu życia.
To wspaniałe spotkanie zostanie w naszej pamięci na długo! smile
Wysłano 17 Kwietnia 2018

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl