Aktualności

VI Szkolny Turniej Savoir Vivre

VI edycja turnieju Savoir-Vivre w ZSI i SMS za nami! Wydarzenie było poprzedzone szeregiem działań i zadań, które realizował każdy zespół klasowy.
Najpierw w ramach debaty uczniowskiej młodzież ustalała zasady dotyczące zachowania w szkole. Efektem tego jest "Drzewo szkolnych zasad dobrego zachowania". Uczniowie w ramach godzin wychowawczych wykonali też plakaty na temat "Mój wygląd świadczy o mnie", dodatkowo każdy uczeń napisał pracę literacką na ten temat. Najciekawsze prace zostały ocenione przez zespół nauczycieli języka polskiego. Przyznano następujące wyróżnienia: w ZSI pierwsze miejsce zajęła Sandra Grybisz z klasy 1 TW, drugie Wiktoria Jabłońska z klasy 2 A PLO, trzecie Natalia Ratyńska z klasy 2 POLO/MLO. W Szkole Mistrzostwa Sportowego przyznano jedną nagrodę, otrzymał ją Aleks Mołdoch z klasy VII SP. Zdecydowana większość zespołów wywiązała się wzorowo ze swoich zadań.
W dniu konkursu jury w składzie: p. dyrektor Marzena Łach, p. Ewelina Walczak, p. Karolina Matkowska i Szymon Szkil - przedstawiciel samorządu uczniowskiego oceniało test wiedzy na temat znajomości zasad savoir-vivre. Najwięcej punktów zdobyła klasa 1 TW, którą reprezentowali: Patrycja Cholewińska, Iza Królikowska, Eryk Sroczyński. Nad sprawnym zliczeniem punktów czuwali matematycy z klasy 1 B PLO.
Kolejna konkurencja dotyczyła nie tylko zasad savoir-vivre, ale również wizerunku. Każda z klas wylosowała rodzaj stroju, który należało zaprezentować. Wśród nich znalazły się: strój koktajlowy, do pracy, na plażę, na dyskotekę, na egzamin, na rozmowę o pracę itp. Podczas pokazu publiczność nagradzała brawami najciekawsze stroje a jury przyznawało punkty. Dużo emocji wzbudziły stanowiska zadaniowe, gdzie każda trzyosobowa reprezentacja miała do wykonania zadanie praktyczne. Były to przykładowo: nakrycie do stołu w wersji podstawowej oraz na przyjęciu, ustalenie prawidłowej kolejności podchodzenia i odchodzenia od stolika w restauracji, ułożenie sztućców tak, aby pokazywały właściwy komunikat dla kelnera, umiejętność jedzenia pałeczkami.
Kolejną konkurencją były scenki zadaniowe. Większość klas nagrała je wcześniej, niektóre zespoły zdecydowały się je przedstawić na żywo podczas turnieju. Przykładowe tematy scenek to: przerwa szkolna - obowiązujące zasady, zgubiłeś lekturę z biblioteki szkolnej, kłaniamy się, kto komu pierwszy?, w dobrym tonie przy telefonie itp.
Podczas turnieju były oceniane jeszcze dwie tajemnicze konkurencje, których nazw młodzież do końca imprezy nie znała. Był to właściwy strój uczestników turnieju oraz zachowanie kibiców. Nasi uczestnicy wywiązali się z niego wzorowo, ponieważ zasady savoir-vivre nie są im obce. Zacięta rywalizacja trwała do samego końca, okazało się, że aż cztery drużyny mają taki sam wynik. Były to zespoły z klas: 1 TW, 2 MLO/POLO, 2 A PLO, 3 TW. Jury konkursowe postanowiło rozstrzygnąć tę kwestię dogrywką z testu wiedzy. I tak pierwsze miejsce zdobyła klasa 1 TW. Na drugim miejscu uplasowała się klasa 2 A PLO, którą reprezentowały: Weronika Opaczyk, Weronika Sarnowska, Magdalena Kępczyńska. Natomiast trzecie miejsce zdobyła klasa 2 MLO/POLO w składzie: Ania Rogulska, Natalia Ratyńska, Natalia Malinowska.
Organizatorki turnieju Panie Maja Frąckowiak i Agnieszka Kałuża-Horbaczewska dziękują wszystkim wychowawcom klas za to, że w tak aktywny sposób włączyli się ze swoimi podopiecznymi w działania konkursowe, szanownemu jury, klasie 2 A PLO, 2 MLO, 2 POLO, 1 B PLO za pomoc przy organizacji imprezy oraz Sarze Wencel z klasy 2 LP, która robiła zdjęcia w czasie zmagań konkursowych. smile
Wysłano 22 Kwietnia 2018

Warsztaty laboratoryjne ze „Światem Eksperymentu”

W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyły się profesjonalne zajęcia laboratoryjne, które przeprowadził gdański zespół naukowy „Świat Eksperymentu” pod kierownictwem Pani Małgorzaty Sałaty. W zajęciach uczestniczyli uczniowie Medycznego Liceum Ogólnokształcącego, Politechnicznego Liceum Ogólnokształcącego i Technikum Weterynarii. Warsztaty były swego rodzaju odlotową miksturą kapitalnych eksperymentów, fascynującego mieszania różnych substancji oraz rewelacyjnej zabawy z zakresu chemii i fizyki. Nasi uczniowie wyposażeni w sprzęt laboratoryjny, odczynniki chemiczne oraz fartuch i okulary laboratoryjne, samodzielnie przeprowadzali doświadczenia fizyko-chemiczne. Dzisiejsze zajęcia z pewnością pogłębiły pasję i zainteresowania naszej młodzieży naukami ścisłymi!
Świetna naukowa lekcja!
Serdecznie pozdrawiamy ekipę „Świata Eksperymentu”! Dziękujemy za przeprowadzenie rewelacyjnych zajęć! smile smile smile
Wysłano 18 Kwietnia 2018

Spotkanie uczniów z Marceliną Witek!

W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły spędzili miło czas na spotkaniu z wyjątkowym gościem. Marcelina Witek, polska lekkoatletka specjalizująca się w rzucie oszczepem, spotkała się dziś z naszą młodzieżą. Kilkukrotna mistrzyni Polski, rekordzistka kraju, złota medalistka uniwersjady w Tajpej i brązowa medalistka młodzieżowych mistrzostw Europy, opowiedziała naszym uczniom o swoich największych sukcesach sportowych i drodze, którą pokonała by je osiągnąć.
Lekkoatletka podzieliła się z młodzieżą swoimi bogatymi doświadczeniami. Opowiedziała o etapach swojej kariery, zaprezentowała uczniom swoje najcenniejsze medale, puchary i oszczepy na których trenuje. Pani Marcelina z ogromnym entuzjazmem prowadziła żywą rozmowę z uczniami, podkreślała niezwykle istotne cechy sportowca, które przydają się w życiu codziennym, jak respekt do innych ludzi (przeciwników), sprzętu czy systematyczność. Zachęcała do realizacji postawionych sobie celów i spełniania marzeń, ponieważ uważa że jeżeli się czegoś bardzo chce, to jest się w stanie osiągnąć wszystko.Ponadto nasz Gość przekonywał uczniów do uprawiania sportu i zdrowego trybu życia.
To wspaniałe spotkanie zostanie w naszej pamięci na długo! smile
Wysłano 17 Kwietnia 2018

Policyjne Liceum Ogólnokształcące Wicemistrzem Polski w Turnieju Klas Policyjnych 2018 roku!!!

Dobiegł końca drugi dzień jubileuszowego X Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych, w ramach którego czteroosobowe drużyny reprezentujące szkoły prowadzące klasy policyjne z całej Polski przystąpiły do konkurencji sprawdzającej wiedzę o Policji. Była to już ostatnia z turniejowych konkurencji. Walka o cenne dla drużyn punkty trwała do samego końca. Różnice punktów pomiędzy czołową trójką, jak również pozostałymi 22 miejscami, okazały się być nieznaczne. W trakcie oczekiwania na wyniki klasyfikacji generalnej uczestnicy turnieju oraz mieszkańcy Piły i okolic mogli uczestniczyć w „Miasteczku Policyjnym”, gdzie przygotowano dla nich szereg atrakcji takich jak pokazy samoobrony i technik interwencji oraz policyjnych psów i koni, a także manewry antyterrorystów z użyciem policyjnego śmigłowca. Ponadto swoje stoiska promocyjne wystawili m.in. przedstawiciele Komendy Głównej Policji oraz komend wojewódzkich i powiatowych z różnych garnizonów Polski. Nie zabrakło też widowiskowych pokazów musztry policyjnej i występu Orkiestry Reprezentacyjnej Policji.
Z ogromną satysfakcją informujemy, że reprezentacja Policyjnego Liceum Ogólnokształcące przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku została Wicemistrzem Polski w Turnieju Klas Policyjnych organizowanym corocznie przez Szkołę Policji w Pile. Zawodnicy zostali uhonorowani pięknym pucharem ufundowanym przez Komendanta Głównego Policji. Drużynę do Turnieju, w składzie Alicja Nowicka, Szymon Szkil, Dawid Wiśniewski oraz Maciej Zierke, przygotował pan Arkadiusz Herman.
Jak co roku rozdane zostały również nagrody w klasyfikacjach indywidualnych i zespołowych, których fundatorami byli: rządowy program „Razem Bezpieczniej”, Stowarzyszenie SYGNAŁ, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Pile oraz Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów przy Szkole Policji w Pile.
X Ogólnopolski Turniej Klas Policyjnych został objęty honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego. Powołany został również Komitet Honorowy Turnieju w składzie: Komendant Główny Policji – nadinsp. dr Jarosław Szymczyk, Prezes Wielkopolskiej Grupy Wojewódzkiej IPA Polska – Witold Drzażdżyński, Przewodniczący Szkolnego Zarządu Niezależnych Samorządnych Związków Zawodowych Policjantów – mł. asp. Przemysław Zublewicz.
Tegoroczna edycja Turnieju została również wpisana w Rządowy Program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka.
Serdecznie gratulujemy tak spektakularnego sukcesu!!!Brawo!!! smile smile smile
Wysłano 17 Kwietnia 2018

Jubileuszowa X edycja Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych w Pile

Szkoła Policji w Pile jest organizatorem X Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych. Turniej jest autorskim pomysłem pilskiej Szkoły Policji, który ma służyć upowszechnianiu wiedzy na temat bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz integracji młodzieży klas policyjnych. Oficjalne otwarcie Turnieju, z udziałem Komendanta Szkoły Policji w Pile insp. Beaty Różniak-Krzeszewskiej i przedstawienie drużyn odbyło się dzisiaj rano w szkolnej auli. O miano najlepszej „Klasy Policyjnej Roku 2018” rywalizuje 25 reprezentacji ze szkół z całego kraju, w których prowadzone są klasy o profilu policyjnym. Do udziału w X finale, w drodze eliminacji, zakwalifikowali się uczniowie reprezentujący szkoły z: Benic, Białobrzegów, Białego Boru, Czarnkowa, Częstochowy, Gdańska, Gościna, Gromnika, Jarocina, Kościerzyny, Lubomierza, Łodzi, Malborka, Marcinkowic, Niepołomic, Płońska, Poznania, Prószkowa, Radomia, Radoryża Smolanego, Torunia, Wyszkowa, Wojsławic i Żor oraz Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku. W sumie w Turnieju bierze udział 100 uczestników i kierownicy drużyn reprezentujący zakwalifikowane szkoły.
W pierwszym dniu Turnieju zostały przeprowadzone trzy konkurencje: test sprawności fizycznej, test umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy oraz test umiejętności strzeleckich.
Miło nam poinformować że Nasza reprezentacja z Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku w składzie: Alicja Nowicka, Szymon Szkil, Dawid Wiśniewski i Maciej Zierke bardzo dobrze spisała się w pierwszym dniu zawodów. W teście umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przeprowadzonego w formie zadania praktycznego, Alicja Nowicka i Szymon Szkil musieli wykazać się praktyczną znajomością „łańcucha ratowniczego”, zasad udzielania pierwszej pomocy oraz umiejętnościami ratowania życia człowieka w sytuacjach symulowanych. Uczniowie wywiązali się z tego zadania znakomicie zajmując ostatecznie III miejsce. W równoległej konkurencji teście umiejętności strzeleckich, Dawid Wiśniewski i Maciej Zierke musieli oddać po osiem strzałów z karabinka pneumatycznego do tarczy TS-8/88 z odległości 10 metrów, z postawy stojącej w czasie 6 minut. Uczniowie co prawda nie znaleźli się w pierwszej trójce ale wysoko uplasowali się w tej trudnej konkurencji, gdzie każdy strzał jest na wagę złota. W ostatniej konkurencji tego dnia Każdy z zawodników pokonywał tor przeszkód w ramach testu sprawności fizycznej oddzielnie. Wyniki testu sprawności fizycznej, w tym normy czasowe, przeliczane były na punkty jednakowo, zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. W konkurencji tej zwyciężyliśmy w bardzo dobrym stylu zajmując pierwsze miejsce. Alicja uzyskała najlepszy czas wśród wszystkich startujących dziewcząt, a Maciek, Dawid i Szymon uzyskali maksymalną ilość punktów do zdobycia.
Na wieczór, w ramach jubileuszu Turnieju oraz obchodów 100-lecia powstania Policji Państwowej zaplanowany został spektakl „Służba” w wykonaniu aktorów Amatorskiej Sceny Policyjnej Komendy Głównej Policji oraz koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Policji, w którym udział wzieli uczestnicy Turnieju oraz zaproszeni goście.
Dziś ostatni dzień zmagań i ostatnia konkurencja zawodów - test wiedzy policyjnej. Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów i życzymy jak najlepszego wyniku końcowego!!! smile
Wysłano 17 Kwietnia 2018

Spotkanie uczniów z policjantami

W dniu dzisiejszym policjanci i przedstawiciele kadr Komendy Miejskiej Policji w Słupsku spotkali się z naszymi uczniami Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego, by rozmawiać o perspektywach, jakie daje służba w Policji. W ramach spotkania nasi licealiści zostali poinformowani o doborze do służby w Policji. Uczniom zaprezentowano zarówno wymogi, jakie musi spełnić kandydat na policjanta oraz omówiono jak wygląda proces rekrutacji i na czym polega praca w poszczególnych pionach Policji. Przedstawiona została również możliwość rozwoju i kształcenia zawodowego. Atrakcyjność służby nasi zacni goście obrazowali osobistymi doświadczeniami.
Świetne spotkanie! smile
Wysłano 16 Kwietnia 2018

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl