Aktualności

Gra miejska "Gram w Zielone. Słupska Gra Przyrodnicza"

Zespół Szkół Informatycznych w Słupsku zaprasza młodzież szkół podstawowych oraz gimnazjalnych do uczestnictwa w fascynującej grze miejskiej pod nazwą „Gram w Zielone. Słupska Gra Przyrodnicza”.

Wydarzenie odbędzie się już 10 czerwca (poniedziałek) na terenie Słupska. Początek imprezy o godzinie 10.00. Miejsce zbiórki: ul. Grodzka (plac przed byłym kinem Milenium). Uczestnicy gry miejskiej będą rozwiązywać kreatywne zadania przyrodniczo-ekologiczne w niezwykłych okolicznościach przyrody naszego miasta (teren wzdłuż rzeki Słupi oraz Parku Kultury i Wypoczynku).

Celem wydarzenia jest m.in. przybliżenie walorów przyrodniczych Słupska, ukazanie dobrze znanych miejsc w sposób zupełnie nowy i ciekawy w kontekście przyrodniczym. To okazja do spotkania miłośników i pasjonatów fascynującego świata przyrody!

Koordynatorem wydarzenia jest Pani Barbara Zdyb, nauczycielka biologii w słupskim ZSI.

UWAGA! ZGŁOSZENIA PRZYJMOWANE SĄ DO 3 CZERWCA. DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ!
Szczegółowe informacje pod numerem tel. 695 698 643.
REGULAMIN GRY
Organizatorzy serdecznie zapraszają!
smile smile smile
Wysłano 14 Maja 2019

Sukces uczennic Plastyka w konkursie historycznym

Z radością informujemy, że uczennice klasy pierwszej Liceum Plastycznego Karolina Kolosz i Hanna Węsierska znakomicie spisały się podczas Konkursu Historycznego „Z Gryfem na chorągwiach” organizowanego w ramach V Słupskiego Festiwalu Historycznego.

W niniejszym konkursie Hania zajęła II miejsce, natomiast Karolina zdobyła III miejsce. Nasze zdolne uczennice do konkursu przygotowywał Pan Kamil Domagała, nauczyciel historii. Opiekę nad uczennicami zapewniała Pani Małgorzata Siupik-Winiszewska, pedagog szkolny.

Konkurs Historyczny "Z Gryfem na chorągwiach" był poświęcony dziejom Pomorza Środkowego od 1000 do 1657 roku. Konkurs był skierowany dla uczniów szkół średnich. Został zorganizowany w ramach V Słupskiego Festiwalu Historycznego przez Koło Naukowe Historyków Akademii Pomorskiej w Słupsku. Współorganizatorem konkursu był Instytut Historii i Politologii Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Celem konkursu było m.in. pogłębienie i propagowanie wiedzy historycznej wśród młodzieży szkolnej, wzbudzenie zainteresowania przeszłością, aktywizacja uczniów uzdolnionych na polu historii, zachęcenie do wyszukiwania i umiejętnego korzystania ze źródeł historycznych oraz przybliżenie wiedzy o historii Pomorza Środkowego od roku 1000 do 1657 r.

Serdecznie gratulujemy! Brawo! smile smile smile
Wysłano 12 Maja 2019

Nauczyciel ZSI doktorem nauk humanistycznych!

Miło nam poinformować, że nasz nauczyciel historii - Pan Kamil Domagała – obronił pracę doktorską na Wydziale Filologiczno-Historycznym Akademii Pomorskiej w Słupsku na podstawie rozprawy pt.: "Aparat kierowniczy Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej w województwie koszalińskim w latach 1950-1975".
Panu Kamilowi serdecznie gratulujemy, życząc kolejnych sukcesów dydaktycznych i naukowych. smile
Wysłano 09 Maja 2019

Sukces uczniów ZSI w ogólnopolskim konkursie ortograficznym

Z przyjemnością informujemy, że uczniowie Zespołu Szkół Informatycznych rewelacyjnie spisali się w Ogólnopolskim Konkursie online: #ortograf2019 – 100 trudnych wyrazów o tytuł Mistrza ortografii.

Nasza młodzież zajęła czołowe miejsca w niniejszym konkursie! Alicja Symko (kl. 1 Medycznego Liceum Ogólnokształcącego) zajęła I miejsce, Kewin Tkaczyszyn (kl. 2 B Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego) uplasował się na II miejscu, z kolei na trzecim stopniu podium stanęły: Magdalena Rużyło, Daria Kawińska (obie uczennice kl. 1 Medycznego Liceum Ogólnokształcącego), Natalia Boniek, Wiktoria Bętkowska (obie uczennice kl. 1 Technikum Weterynarii), Natalia Polińska (kl. 2 Technikum Weterynarii), Angelika Kotecka (kl. 2 Liceum Plastycznego), Roksana Zwara (kl. 2 A Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego). Świetne wyniki!

Konkurs polegał na zalogowaniu się na stronie internetowej – kochamjp.pl i przejściu 8 etapów tematycznie związanych z ortografią. Do testu głównego mogli przystąpić tylko ci uczestnicy konkursu, którzy przeszli wszystkie poziomy, zaliczając testy na 50% pkt. minimum. W rywalizacji konkursowej uczniowie używali smartfonów (konkurs online).

Celem konkursu było uczczenie setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez środowisko szkolne, utrwalanie znajomości pisowni wyrazów trudnych i ortografii, wzmacnianie tożsamości narodowej i szacunku do tradycji języka ojczystego.

Koordynatorkami konkursu w ZSI były nauczycielki języka polskiego, Panie: Maja Frąckowiak, Karolina Pera, Ewelina Walczak i Bronisława Boczoń-Sapeta.

Organizatorem konkursu był portal „Kocham język polski – kochamjp.pl”. Konkurs odbył się w formule Edukacyjne Wyzwanie Medialne. To projekt nastawiony na masowe uczestnictwo, integrację środowiska szkolnego i wprowadzanie innowacji edukacyjnych.
Serdecznie gratulujemy uczniom oraz opiekunkom! smile smile smile
Wysłano 05 Maja 2019

Kadra ZSI i SMS z tytułem Tutora!

Z przyjemnością informujemy, że Panie Monika Stępnik, Dyrektor naszej szkoły oraz Monika Skwarek i Maria Lelakowska, nauczycielki matematyki, otrzymały zaszczytny tytuł Tutora!

Nasza Szanowne Panie ukończyły w Gdańsku prestiżową Szkołę Tutorów - wyjątkowy, wieloetapowy i wielogodzinny program rozwojowy dla osób związanych z edukacją, który kończy się otrzymaniem Certyfikatu Tutora I stopnia.

Tutor (z łaciny – opiekun) to osoba, która potrafi pokierować integralnym rozwojem drugiego człowieka, trafnie rozpoznać jego potencjał, wspólnie wyznaczyć ścieżkę rozwoju naukowego, osobistego i społecznego, uważnie podchodzić do wyników jego prac, zmotywować do długotrwałej współpracy. Tutorzy mogą pracować zarówno w środowisku przedszkolnym, szkolnym oraz akademickim.

Istotą Szkoły Tutorów jest program, który wyposaża uczestników w wiedzę o tutoringu oraz konkretne narzędzia, metody i umiejętności ich praktycznego wykorzystania. Cele programowe Szkoły Tutorów są ukierunkowane m.in. na skuteczne rozpoznawanie potencjału podopiecznego, odkrywanie i wzmacnianie jego mocnych stron i talentów, poprawę relacji uczeń – nauczyciel, wzmocnienie autorytetu nauczyciela i wykładowcy, rozwiązywanie problemów wychowawczych poprzez pracę indywidualną z podopiecznym, odnowienie powołania nauczyciela i wykładowcy oraz zapobieganie wypaleniu zawodowemu.

Organizatorem szkolenia, w którym uczestniczyły nasze Panie, była Szkoła Tutorów Collegium Wratislaviense.
Serdecznie gratulujemy! smile
Wysłano 05 Maja 2019

Dzień Młodego Naukowca 2019

Przed nami III edycja Dni Młodego Naukowca. Kolejny raz Zespół Szkół Informatycznych oraz Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Słupsku otwierają swoje drzwi dla młodszych koleżanek i kolegów. Dbamy o to, by co roku zaskoczyć młodych naukowców nową formą. Dlatego w tym roku proponujemy im naukę poprzez zabawę. Zamierzamy zachęcić uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów do edukacyjnej grę po szkole. Sale lekcyjne zamienią się w kolejne poziomy gry, których przejście umożliwi kontynuowanie zabawy. Wydarzenie będzie miało charakter konkursu. Wygra grupa, która pokona wszystkie poziomy gry oraz zbierze najwięcej punktów. Każdy pokój będzie odkrywał przed młodymi ludźmi inne dziedziny nauki i sztuki, rozwijając ich spostrzegawczość i poprawność logicznego wnioskowania. Kolejny raz celem imprezy jest zaproszenie młodzieży do wspólnego odkrywania fascynującego i tajemniczego świata nauki. Niekonwencjonalna i twórcza forma zajęć rozbudzi wyobraźnię, kreatywność i nowe pomysły drzemiące w każdym z nas.
REGULAMIN ORAZ KARTA ZGŁOSZENIA UCZESTNICTWA
Zgłoszenia do 31 maja 2019 r.!!!
Kontakt pod numerem tel. 516 248 129 lub 59 845 60 70
Serdecznie zapraszamy!🙂🙂🙂
Wysłano 05 Maja 2019

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 Następna >>

Archiwum aktualności

2017/20182016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat@zsi.slupsk.pl