Aktualności

Szkolny dzień TIK

Dnia 29 maja będziemy obchodzić w szkole Szkolny dzień TIK. W ramach naszego udziału w konkursie Innowacyjna szkoła tego dnia wiele uwagi poświęcimy korzystaniu z technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Zabawa z QR Kodami

Od 1 do 6 godziny lekcyjnej
Wymagania: program/aplikacja na telefon do odczytywania QR kodów. Aplikacja jest darmowa

W szkole będzie rozmieszczonych/ukrytych 12 zagadek. Kto rozwiąże dobrze sześć z nich, może wygrać nagrodę niespodziankę. Pamiętajcie liczą się najlepsze czasy!
Zasady:
Wariant pierwszy: Razem z nauczycielem w czasie lekcji wyruszacie na poszukanie QR Kodów. Każdy uczestnik musi mieć zapisany przez nauczyciela czas rozpoczęcia i zakończenia zabawy. Nauczyciel zbiera podpisane imieniem i nazwiskiem kartki. Zapiszcie także z jakiej jesteście klasy. Po zakończonej zabawie, nauczyciel dostarcza wyniki do pracownika sekretariatu lub do Pani Agnieszki Kałuży-Horbaczewskiej (sala212).
Wariant drugi: Sami, podczas przerw międzylekcyjnych, przed lub po lekcjach, szukacie QR Kodów. Poproście pracownika sekretariatu lub Panią Agnieszkę Kałużę-Horbaczewską (sala212), żeby wpisali Wam czas rozpoczęcia i zakończenia zabawy. Podpisaną imieniem i nazwiskiem kartkę dostarczcie do pracownika sekretariatu lub do Pani Agnieszki Kałuży-Horbaczewskiej (sala 212). Zapiszcie także z jakiej jesteście klasy.

Lekcja otwarta

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy serdecznie na 6 godzinie lekcyjnej na lekcję otwartą dla klasy przedmaturalnej 3 TW „Jak skutecznie przygotować się do matury przy użyciu narzędzi TIK”, Zajęcia poprowadzi nasza szkolna specjalistka od narzędzi TIK Pani Agnieszka Kałuża-Horbaczewska.

Szkolne Mistrzostwa w Dniach Edukacyjnych

Tego dnia wybrane klasy wezmą udział w Szkolnych Mistrzostwach w Grach Edukacyjnych. Podczas swoich zajęć będą grały w quizy przygotowane w programie Kahoot. Takie lekcje poprowadzą: Pani Aneta Łosińska, Pani Maja Frąckowiak i Pani Agnieszka Kałuża-Horbaczewska. Pamiętajcie musicie mieć dostęp do Internetu w swoich telefonach. Najlepsi wezmą udział w drugim etapie mistrzostw, w którym będą rywalizować grając w planszówki pod czujnym okiem Pani Moniki Skwarek.

Gry logiczne

W pracowni 101 wybrane klasy pod opieką Pani Marii Lelakowskiej i Pana Grzegorza Ernestowicza będą mogły sprawdzić swój spryt i logiczne myślenie grając w gry logiczne i nie tylko…. smile smile smile
Wysłano 28 Maja 2019

Sukces uczniów SMS w Ogólnopolskim Konkursie EDI PANDA

Z przyjemnością informujemy, że uczniowie 3 klasy Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego Kornel Kaniowski i Patryk Wólczyński otrzymali zaszczytne wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie EDI PANDA.

Kornel zajął w konkursie 7 miejsce (uzyskał na teście 54 punkty), natomiast Patryk uplasował się na 8 miejscu (uzyskał na teście 53 punkty). Maksymalnie można było uzyskać z testu 60 punktów. Z trzecich klas gimnazjalnych wzięły udział 634 osoby! Naszych uczniów do konkursu przygotowała jak zawsze niezawodna Pani Maria Lelakowska, nauczycielka matematyki.

Pytania zawarte w teście miały zróżnicowany stopień trudności, co pozwoliło sprawdzić wiedzę każdego ucznia. Zakres wiadomości wykraczał poza program nauczania szkoły gimnazjalnej! Nasi młodzi sportowcy cyklicznie odbywali spotkania z Panią Marysią podczas których wspólnie rozwiązywano testy z wcześniejszych edycji konkursu.

Świetny sukces! Serdecznie gratulujemy!
smile
Wysłano 26 Maja 2019

Ogólnopolski sukces uczniów Plastyka

Z radością informujemy o kolejnych sukcesach naszych uczniów Plastyka. Miło nam poinformować, że Amelia Abramowicz, uczennica pierwszej klasy Liceum Plastycznego, zajęła II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Bezdroża Fantazji IV edycja pn. "W świecie poezji". Z kolei prestiżowe wyróżnienie otrzymała Klaudia Grzegorzewicz (również uczennica kl. I). Nasze utalentowane uczennice do konkursu przygotowała Pani Maria Karpińska.

Celem konkursu była promocja utalentowanej młodzieży, rozbudzenie twórczej aktywności, rozwijanie wrażliwości artystycznej oraz wymiana doświadczeń estetycznych i metodycznych.

Organizatorem konkursu był Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Będzinie. Honorowy patronat nad konkursem objęli: Śląski Kurator Oświaty oraz Starosta Będziński.
Uroczysta gala rozdania nagród odbędzie się 18 czerwca br. w Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie.

Serdecznie gratulujemy! Kolejny świetny sukces naszej artystycznie utalentowanej młodzieży.
smile
Wysłano 26 Maja 2019

Kolejny sukces uczniów Plastyka w międzynarodowym konkursie plastycznym

Z wielką radością informujemy o kolejnym wielkim sukcesie naszych utalentowanych, młodych artystów w konkursie plastycznym rangi międzynarodowej. Otóż, Gabriela Kowaluk, uczennica pierwszej klasy naszego Liceum Plastycznego, zdobyła prestiżowe i zaszczytne wyróżnienie w 7.Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Labirynt Wyobraźni” –„Łódź Podwodna”.

W konkursie wzięło udział 4019 uczestników z Polski, Ukrainy, Rumunii i Chin, a także 30 polskich szkół artystycznych!!! Uczestnicy konkursu tworzyli prace w następujących technikach: rysunek, malarstwo, collage, grafika warsztatowa i komputerowa, batik.

To nie koniec dobrych informacji - do wystawy pokonkursowej zakwalifikowano prace innych naszych uczennic Plastyka: Klaudii Majrowskiej, Klaudii Grzegorzewicz, Oliwii Szczepanek, i Amelii Abramowicz (wszystkie uczennice uczęszczają do kl. I). Naszą młodzież do konkursu przygotowała Pani Maria Karpińska.

Celem konkursu była promocja utalentowanej młodzieży, wrażliwej estetycznie i twórczo aktywnej, inspirowanie młodych twórców do doskonalenia umiejętności plastycznych.

Organizatorem konkursu było Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie, natomiast współorganizatorem Zespół Szkół Plastycznych w Dąbrowie Górniczej.

Gratulujemy i życzymy kolejnych wybitnych osiągnięć! smile smile smile
Wysłano 25 Maja 2019

Uczniowie Plastyka laureatami międzynarodowego konkursu plastycznego

Z przyjemnością informujemy, że Dominika Trocha i Cezary Płusa, uczniowie pierwszej klasy Liceum Plastycznego, otrzymali prestiżowe wyróżnienia w XVII edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Inne Spojrzenie".

Na tegoroczną edycję konkursu organizatorzy otrzymali 2203 prace z 397 placówek polskich oraz 434 prace z 51 placówek zagranicznych (Ukraina, Rosja, Uganda, USA, Czechy, Chiny, Rumunia, Bułgaria, Litwa, Indonezja, Armenia). Łącznie – 2637 prac. Naszych utalentowanych uczniów do konkursu przygotowała Pani Maria Karpińska, nauczycielka rysunku i malarstwa w naszej szkole.

Temat przewodni konkursu to: „Co nam w duszy gra?” - paleta uczuć i emocji. Celem konkursu była promocja talentu młodych dzieci i młodzieży, zachęcanie młodych ludzi, pochodzących z różnych środowisk i kręgów kulturowych do twórczej refleksji nad otaczającym światem i dialogu o wspólnych wartościach, poszukiwanie nowych form i środków wyrazu artystycznego.

Uroczystość podsumowania konkursu i otwarcie wystawy pokonkursowej odbędzie się dnia 31 maja br. w Zespole Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Sosnowcu.

Organizatorem Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Inne Spojrzenie” jest Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu.

Serdecznie gratulujemy tak spektakularnego sukcesu!!!Brawo!!!! smile smile smile
Wysłano 25 Maja 2019

Wojciech Pawlina ze świetnym wynikiem w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”!

Bardzo dobra wiadomość – Wojciech Pawlina, uczeń klasy VII Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego, osiągnął świetny wynik w kategorii: kadet (kl. VII-VIII), zdobywając 92,50 punktów w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”. To bardzo dobry rezultat świadczący o dużym potencjale naszego młodego sportowca i świetnym przygotowaniu do konkursu. Wojtka do konkursu przygotowała Pani Maria Lelakowska, nauczycielka matematyki.

Celem Konkursu jest propagowanie kultury matematycznej. Inicjatorem Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny” jest stowarzyszenie „Kangourou Sans Frontières” z siedzibą w Paryżu. W Polsce głównym organizatorem Konkursu jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu. Konkursowi patronują: Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Polskie Towarzystwo Matematyczne.

Gratulujemy! Życzymy kolejnych świetnych wyników! smile
Wysłano 23 Maja 2019

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 Następna >>

Archiwum aktualności

2017/20182016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat@zsi.slupsk.pl