Aktualności

Spotkanie młodzieży z Piotrem Modzelewskim

Dnia 12 września młodzież z klas: II i III Medycznego Liceum Ogólnokształcącego, IV Technikum Weterynarii oraz III Liceum Policyjnego uczestniczyła w spotkaniu z panem Piotrem Modzelewskim, który jest pracownikiem naukowym Akademii Pomorskiej oraz psychologiem Pomorskiego Centrum Terapeutyczno-Prawnego „Interios”. Tematyka zajęć dotyczyła dwóch ważnych dla młodzieży tematów. Pierwszym z nich była depresja, drugi traktował odwlekanie nauki i zadań w czasie. Nasz gość rozmawiał z uczniami o najczęstszych problemach współczesnego społeczeństwa czyli nt depresji, zaburzeń lekowych oraz o uzależnieniach. Wg WGO aktualnie czwarta część populacji cierpi na jakieś zaburzenia psychiczne, czyli od najprostszego „przeziębienia psychiki” – depresji do bardziej poważnych zaburzeń. Podczas spotkania zostało przybliżone pojęcie depresji a dokładniej: jej rodzaje oraz przyczyny, jak ją rozpoznać, jak leczyć i gdzie szukać pomocy. Psychoedukacja czyli dostarczenie wiedzy na temat depresji było kluczowym celem spotkania. Drugą część spotkania można identyfikować cytatem, który został zapisany w dedykacji autorskiej książki prowadzącego dla jednej z uczestniczek spotkania: „Jutro jest często najbardziej zajętym dniem tygodnia”. Pan Piotr rozmawiał z młodzieżą nt odwlekania obowiązków szkolnych i domowych. Zaczął od wyjaśnienia pojęcia „prokrastynacji”, które oznacza dobrowolne opóźnianie zaplanowanych działań, pomimo możliwego do przewidzenia pogorszenia sytuacji po opóźnieniu. Zachęcał młodzież do zapisywania sobie swoich celów, porządkowania ich, ustawiania w hierarchii wg. ich ważności. Mówił również o tym, jak ważne jest samo nagradzanie i odpoczynek. Pokazywał przykłady różnych przydatnych aplikacji, które mogą pomóc skoncentrować się na wyznaczonych celach. Rozmawiał również z młodzieżą o asertywności, podejmowaniu decyzji oraz radzeniu sobie z negatywnymi emocjami. Myślimy, że wysoka jakość przeprowadzonych zajęć gwarantuje, że każdy z uczestników wydobył cenne wskazówki, które wykorzysta w najbliższej przyszłości. smile
Wysłano 18 Września 2018

Wielki sukces uczniów na międzynarodowym festiwalu we Włoszech!

Z ogromną radością informujemy, że Martyna Skrobek i Jakub Gutowski, uczniowie naszej szkoły, wraz ze swoim zespołem Finezja zajęli I miejsce w prestiżowym XI Międzynarodowym Festiwalu Sztuki "Orfeo in Italia" („Orfeusz w Italii”), który zgromadził uczestników z całego świata. Wydarzenie odbyło się we włoskim Lido di Jesolo niedaleko Wenecji.
Martyna i Jakub przebywali we Włoszech wraz ze swoim zespołem Finezja ze Sławna, w dniach od 10 do 14 września. XI Międzynarodowy Festiwal Sztuki „Orfeusz w Italii” zgromadził uczestników z całego świata. Wśród wykonawców znaleźli się wokaliści, muzycy i tancerze m.in. z Finlandii, Bułgarii, Rosji, Włoch, Litwy, Szwajcarii, Niemiec, Rumunii, Malty, Macedonii, Ukrainy i Polski. Nasi uczniowie wraz z Finezją na międzynarodowej scenie wywalczyli najważniejszą nagrodę w kategorii grupa taneczna.
Jedenasta edycja festiwalu odbywała się na Piazza Aurora we włoskim Lido di Jesolo opodal urokliwej Wenecji. Ideą przewodnią imprezy jest niesienie przesłania pokoju i przyjaźni między narodami. Organizator wydarzenia powołał międzynarodowe jury składające się z kompozytorów, muzyków, producentów muzycznych i choreografów. Organizatorzy festiwalu to Citta di Jesolo, bułgarska agencja artystyczna Art Center Karnolsky oraz ITACA International Trade Academic Center of Advisory. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawowała wiceprezydent Bułgarii Ilijana Jotowa.
Martyna i Jakub pasjonują się tańcem towarzyskim, trenują tę dyscyplinę w zespole Finezja ze Sławna pod okiem instruktora Adriana Zielińskiego. Oboje stanowią zgraną parę taneczną. Wraz ze sławieńską Finezją mają na koncie liczne sukcesy na krajowych i międzynarodowych konkursach.
- Festiwal ożywia Piazza Aurora muzyką, tańcami, kolorami i głosami z całego świata, kończąc ceremonią rozdania nagród uczestnikom ostatniego wieczoru. Dla nas to bez wątpienia wielki sukces oraz niezapomniana przygoda. Mogliśmy pooddychać atmosferą międzynarodowego festiwalu, a sukces dostarczył powodu do ogromnej radości i satysfakcji – powiedziała nam po finałowej gali Martyna.
Z całego serca gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów! Jesteśmy z Was dumni!!! smile smile smile
Wysłano 15 Września 2018

Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego

W sobotę, dn. 8 września br. uczennice naszej szkoły: Sandra Skurnóg (LP), Martyna Ozdoba (MLO) oraz Iwona Tulula (MLO) uczestniczyły w ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Dziewczyny uroczyście odczytały fragment utworu, który dotyczył romantycznej kłótni o kobietę. Była to scena, kiedy to Barwicki naszedł Cezarego z Laurą Kościeniecką w bynajmniej niedwuznacznej sytuacji... Nad przygotowaniem uczennic czuwały panie polonistki ZSI: Maja Frąckowiak i Ewelina Walczak. Odczytanie tekstu odbyło się na Starym Rynku w Słupsku, w scenerii oddającej wygląd dworku w Nawłoci. Imprezę rozpoczęła wiceprezydent Słupska, pani Krystyna Danilecka – Wojewódzka, która powitała wszystkich lektorów oraz publiczność. Następnie zostały odczytane fragmenty „Przedwiośnia” w różnych językach, m.in. węgierskim szwedzkim, niemieckim i kaszubskim, po czym przystąpiono do prezentacji fragmentów lektury po polsku. Wiele z wystąpień zostało opatrzonych iście aktorską grą, która zachwyciła wszystkich obecnych. Nasze dziewczyny, jako jedyne reprezentantki słupskich szkół spisały się doskonale, za co serdecznie dziękujemy.
Wysłano 12 Września 2018

Zbiórka książek dla Domu Pomocy Społecznej w Lubuczewie

Zespół Szkół Informatycznych i Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Słupsku organizują zbiórkę książek, które zostaną przekazane podopiecznym Domu Pomocy Społecznej w Lubuczewie (powiat słupski).
Od 10 września do 8 października ZSI i SMS w Słupsku będą zbierać książki beletrystyczne i popularnonaukowe dla pensjonariuszy DPS w Lubuczewie w ramach akcji „Podaruj książkę, stwórz bibliotekę, spraw radość”. Zachęcamy wszystkie zainteresowane osoby do przynoszenia książek, które zechcą przekazać podopiecznym DPS-u.
Organizatorzy akcji zbierają książki nowe oraz używane, ale w dobrym stanie. Miejscem zbiórki będzie korytarz na I piętrze obok sekretariatu w budynku Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku (ul. Koszalińska 9). Tam do specjalnego kosza będzie można oddać książkę dla pensjonariuszy. Koordynatorem akcji jest Pani Karolina Pera, nauczycielka języka polskiego w ZSI i SMS w Słupsku. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 516 248 129.
- Niemal każdy z nas ma w domu książki, po które już nie sięgamy. Takie egzemplarze tylko zalegają na półkach. Przekazując je, możemy mieszkańcom DPS w Lubuczewie sprawić ogrom radości. Mamy nadzieję, że pozwolą one przenieść się pensjonariuszom w świat niesamowitych przygód, emocji bohaterów, tym samym ubarwiając czasami przepełnioną rutyną rzeczywistość – zachęca Karolina Pera, koordynatorka akcji.
Zapraszamy wszystkich do tej wspaniałej inicjatywy! smile smile smile
Wysłano 09 Września 2018

Ubezpieczenie NNW dla dzieci i młodzieży

W związku z zawarciem przez naszą szkołę polisy - Ubezpieczenie Następstw nieszczęśliwych wypadków dzieci i młodzieży w Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group zamieszczamy pliki zawierające przydatne informacje dla rodziców:
Informacja dla rodziców
Ogólne warunki Ubezpieczenia Następstw nieszczęśliwych wypadków dzieci i młodzieży
Aneks do ogólnych warunków ubezpieczenia
Oświadczenie indywidualne
Oświadczenie grupowe
Obowiązek informacyjny administratora danych osobowych


Wysłano 06 Września 2018

Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego

Zapraszamy wszystkich chętnych do kibicowania uczennicom Martynie Ozdobie - MLO, Iwonie Tululi - MLO oraz Sandrze Skurnóg - LP, które w najbliższą sobotę, tj. 8 września br. wezmą udział w ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Przypomnijmy, że akcję zapoczątkował Prezydent RP Bronisław Komorowski w 2012 roku, kiedy to w większości miast i miasteczek Polski odczytano „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. Tegoroczna odsłona Narodowego Czytania odbędzie się w Słupsku na Starym Rynku, gdzie reprezentantki naszej szkoły odczytają fragmenty „Przedwiośnia”. Wybór lektury nie jest przypadkowy, wiąże się bowiem ze 100 - leciem odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku. Zatem gorąco zapraszamy w sobotę o godz. 12.00 na Stary Rynek w Słupsku.
Wysłano 05 Września 2018

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 Następna >>

Archiwum aktualności

2017/20182016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat@zsi.slupsk.pl