Aktualności

Sportowy sukces uczennic Zespołu Szkół Informatycznych

W dniu 27 września odbyły się drużynowe biegi przełajowe w ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży na terenie Parku Kultury i Wypoczynku w Słupsku. W słonecznej jesiennej scenerii, po trudnej trasie krosowej liczącej ok. 1000m, rywalizowali ze sobą uczniowie ze słupskich szkół o różnym szczeblu edukacji. Miło nam poinformować, ze reprezentacja dziewcząt z Zespołu Szkół Informatycznych zajęła II miejsce w zawodach spośród 11 startujących szkół ponadgimnazjalnych w Słupsku. Naszą szkołę godnie reprezentowały:
Grybisz Sandra i Romanowska Wiktoria z1 TW, Jachna Wiktoria 1 MLO, Barzowska Dominika i Galek Eliza z 1LP, Kij Martyna i Łukomska Oliwia z1A PLO, Dydyna Julia i Borkowska Wiktoria z1B PLO, Burda Wiktoria,Grzegorzewska Oliwia i Kępczyńska Magdalena z 2A PLO, Kadłubańska Wiktoria, Welzandt Daria, Gawenda Sandra z 2B PLO, Nowicka Alicja z 3A PLO, Stefańska Agnieszka z 3B PLO. Opiekę trenerską nad naszymi sportsmenkami sprawował pan Arkadiusz Herman.
Gratulujemy wszystkim startującym uczennicom osiągniętych wyników i życzymy kolejnych sukcesów sportowych!!! smile smile smile
Wysłano 03 Października 2017

Udział młodzieży w XVII Zachodniopomorskim Festiwalu Nauki

28 września młodzież z klasy II Politechnicznego Liceum Ogólnokształcącego, III Technikum Weterynarii oraz II A Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego wraz z opiekunami Grażyną Linder, Moniką Skwarek i Agnieszką Kałużą- Horbaczewską uczestniczyła w XVII Zachodniopomorskim Festiwalu Nauki odbywającym się na Politechnice Koszalińskiej.
W czasie wizyty nasi uczniowie oglądali różnorodne pokazy, ciekawe eksperymenty, stoiska tematyczne, wystawy oraz prezentacje. Dzięki temu po raz kolejny mogli się przekonać, że nauka może być interesująca i inspirująca.
Młodzież podziwiała małe roboty, dowiedziała się na jakiej zasadzie działają i jak są programowane. Na stoisku Koszalińskiego Uniwersytetu Dzieci i Młodzieży można było również poćwiczyć tworzenie za pomocą długopisu 3D oraz zobaczyć na jakiej zasadzie działają drukarki 3D. Wszystkie grupy próbowały rozwinąć swoje umiejętności przedsiębiorcze podczas gry symulacyjnej "Chłopska Szkoła Biznesu", którą koordynowało Biuro Karier PK. Najwyższy wynik uzyskała para uczniów z Technikum Weterynarii - Łucja Pałubicka i Hubert Szczepanek, którzy nieźle potrafili się targować i sprzedawać swój towar, by zyski dla ich zespołu były jak najlepsze.
Uczniowie wzięli również udział w zajęciach w laboratoriach. Młodzież z klasy 2 a PLO uczestniczyła w wydarzeniu "Koszalin w trójwymiarze" - uczniowie dowiedziieli się jak powstają geomapy zdjęć satelitarnych, dodatkowo prowadzący opowiedział na jakiej zasadzie działa kamera na podczerwień, która cały czas nagrywała naszą wizytę. Natomiast nasi weterynarze uczestniczyli w zajęciach pt. „Co widać przez lunetę?”, podczas których mieli okazję bliżej poznać pracę geodety, oraz w zajęciach pt. „Niszcz i psuj a potem buduj” - ukazujące wnętrza budynków, ich wytrzymałość i pracę ludzką. Klasa politechniczna dodatkowo wzięła udział w pokazie pt. „Czy niszczenie może być pouczające?”, sprawdzając wytrzymałość różnych materiałów. Największym zainteresowaniem, nie tylko wśród naszych uczniów, cieszył się pokaz laserów z efektami specjalnymi. Kolejka oczekujących była bardzo długa i w pewnym momencie wątpliwe okazało się wejście do auli, w której odbywał się pokaz, ale dzięki wytrwałości i waleczności opiekunów grupy oraz sprawnie działającemu komitetowi kolejkowemu, udało nam się przekroczyć magiczne drzwi. Naprawdę było warto... Młodzież uczestniczyła również w pokazach wojskowego urządzenia do nauki i kontroli celowania - Trenażer "Cyklop". Dzięki 8 Koszalińskiemu Pułkowi Przeciwlotniczemu każdy mógł sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie. W międzyczasie posililiśmy się grochówką, która czekała na wszystkich uczestników festiwalu. Pełni wrażeń, troszkę zmęczeni po pokonaniu trzech kilometrów dzielących nas od dworca PKP, wróciliśmy do Słupska. Cudowna naukowa przygoda! smile smile smile
Wysłano 30 Września 2017

Wernnisaż prac ucziów z pracowni Rysunku i Malarstwa w Galerii OT Rondo

W dniu dzisiejszym w Galerii OT Rondo odbył się wernisaż prac naszych uczniów Liceum Plastycznego im.St. I. Witkiewicza z pracowni Rysunku i Malarstwa pod kierunkiem Pani Marii Karpińskiej. Wystawa jest zbiorem prac wykonanych w technice sepii oraz ołówka. Tematem przewodnim jest "postać". Warto zapoznać się z tymi oryginalnymi i wyjątkowymi pracami! smile smile smile
Wysłano 26 Września 2017

Fenomen documenta - wykład dr Huberta Bilewicza

W minionym tygodniu podejmowaliśmy znakomitego gościa – dr Huberta Bilewicza, historyka sztuki, wytrawnego znawcę i erudytę sztuki współczesnej, związanego m.in. z gdańską ASP. Nasz szanowny gość podczas zaprezentowanego wykładu, połączonego z prezentacją multimedialną, przybliżył naszym młodym artystom z liceum plastycznego fenomen documenta – jednej z najważniejszych wystaw sztuki współczesnej na świecie.
Documenta jest wystawą sztuki współczesnej, która odbywa się raz na pięć lat w Kassel w Niemczech. Została założona w 1955 przez artystę, nauczyciela oraz kuratora Arnolda Bodego jako część Bundesgartenschau w Kassel. Pierwsza documenta zaprezentowała prace artystów takich jak Pablo Picasso oraz Wassily Kandinsky. Od zapoczątkowania idei documenta każda wystawa trwa dokładnie 100 dni, dlatego często nazywana jest "muzeum 100 dni". W bieżącym roku w Kassel i Atenach odbyła się XIV edycja documenta pod tytułem "14: Ucząc się od Aten".
Serdecznie dziękujemy dr Hubertowi Bilewiczowi za poświęcony czas i przekazaną wiedzę. Do zobaczenia na kolejnych interesujących wykładach. smile smile smile
Wysłano 25 Września 2017

Brytyjski Uniwersytet Coventry z wizytą w Liceum Plastycznym

Przedstawiciele Uniwersytetu Coventry, którego historia sięga 1843 r., przyjechali do Słupska, by spotkać się z młodzieżą naszego liceum plastycznego. Brytyjscy goście przedstawili naszym licealistom aktualną ofertą edukacyjną na Wydziale Projektowania i Sztuk Pięknych (Art and Design). Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się m.in. o warunkach studiowania, możliwościach naukowych, specjalizacjach, kołach naukowych i licznych organizacjach studenckich, a także kosztach utrzymania podczas studiów. Ponadto nasi szanowni goście przedstawili zasady rekrutacji, program stypendialny oraz informacje dotyczące warunków formalnych koniecznych do spełnienia, aby zostać przyjętym w poczet studentów Uniwersytetu Coventry.
Cieszymy się ogromnie, że mogliśmy podejmować tak zacnych gości. Coventry University znajduje się w czołowych 4% światowych uniwersytetów, a w Wielkiej Brytanii zajmuje 12-te miejsce). W latach 2014, 2015 i 2016 otrzymał tytuł najbardziej nowoczesnego uniwersytetu od „The Times”. smile smile smile
Wysłano 25 Września 2017

Sukces uczennic na XIII Ogólnopolskim Biennale Rysunku i Malarstwa

Z przyjemnością informujemy, że uczennice klasy II Liceum Plastycznego – Joanna Laskowska i Zuzanna Tomińska zostały wyróżnione na XIII Ogólnopolskim Biennale Rysunku i Malarstwa Klas Młodszych Szkół Plastycznych. Na tegoroczne Biennale nadesłano ponad 500 prac z 26 szkół plastycznych z Polski. .
Celem konkursu była aktywizacja uczniów i pedagogów średnich szkół plastycznych. Konkurs miał umożliwić porównanie wyników pracy dydaktycznej, wymianę doświadczeń między nauczycielami oraz zachęcić do doskonalenia umiejętności artystycznych i zawodowych.
Joanna Laskowska została wyróżniona za pracę pt. „Pranie”, natomiast Zuzannę Tomińską wyróżniono za pracę pt. „Szalona firanka lecąca przez pokój”. Nasze utalentowane licealistki do konkursu przygotowała Pani Maria Karpińska.
Wystawa prac połączona z wręczeniem nagród odbędzie się w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej przy placu Polonii 1 w Koszalinie w dniu 20 października 2017 r. o godz. 12.00.
Jury konkursowe obradowało w składzie: prof. Jerzy Ostrogórski (Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku), prof. dr hab. Ireneusz Domagała (Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu), prof. dr hab. Witold Kaliński (Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi), prof. dr hab. Zbigniew Romańczuk (Akademia Sztuki w Szczecinie).
Organizatorami Ogólnopolskiego Biennale było Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie i Zespół Szkół Plastycznych im. Wł. Hasiora w Koszalinie.
Serdecznie gratulujemy sukcesu!!! smile smile smile
Wysłano 25 Września 2017

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl