Aktualności

Akcja "Gorąca pułapka..." uczniów ZSI

W dniu dzisiejszym nasi uczniowie Technikum Weterynarii i Liceum Plastycznego rozpoczęli akcję pod nazwą „Gorąca pułapka. Nie zostawiaj dziecka i psa w aucie!”. To apel naszej młodzieży, by nie zostawiać dzieci i zwierząt w samochodach, podczas upałów.

W ramach akcji nasi uczniowie w godzinach porannych malowali hasła i motywy graficzne na parkingu przed słupskim marketem E.Leclerc przy ul. Szczecińskiej, które mają uzmysłowić i przypominać rodzicom oraz właścicielom psów o tym, aby nie zostawiali dzieci i zwierząt w samochodach podczas upałów. Slogany mają też uruchamiać wyobraźnię i uświadamiać ewentualne konsekwencje nieodpowiedzialnego zachowania.

Koordynatorem przedsięwzięcia jest Pani Małgorzata Siupik - Winiszewska, nasz pedagog szkolny.

Rewelacyjna akcja!!!! smile
Wysłano 09 Czerwca 2019

"Weterynarze" uczestniczyli w akcji "Dni Sąsiada na Zatorzu"

Uczniowie klasy 2 i 3 Technikum Weterynarii uczestniczyli aktywnie wraz z Panią Martą Malinowską w lokalnej akcji pod nazwą „DNI SĄSIADA NA ZATORZU”. Nasi uczniowie w ramach wydarzenia wykonywali badania uszu psów obecnych na imprezie oraz zaprezentowali pokaz pierwszej pomocy przy użyciu fantomu psa. Ponadto nasi „Weterynarze” zapoznali gości z zasadami udzielania pierwszej pomocy oraz zademonstrowali jak ją prawidłowo wykonać. Odbiór naszych działań był bardzo pozytywny i skupiał olbrzymie zainteresowanie. Pokazy i badania w wykonaniu naszych podopiecznych cieszyły się niesłabnącym zainteresowaniem przez cały czas trwania akcji.

Ogromnie cieszymy się, że możemy włączać się w działania aranżowane przez lokalne środowiska. Takie wydarzenia są nie tylko okazją do integracji młodzieży z otoczeniem i najbliższym środowiskiem, ale również stwarzają możliwość rozwoju praktycznych umiejętności naszych uczniów, zdobycia i poszerzenia wiedzy. To bardzo istotne doświadczenia na ścieżce edukacyjnej naszej młodzieży. Za rok ponownie weźmiemy udział w tej świetnej imprezie! smile smile smile
Wysłano 06 Czerwca 2019

Wspinaczkowa przygoda uczniów Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego

30 maja uczniowie klasy II A Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego pod opieką Pana Krzysztofa Straszaka udali się na wycieczkę do Hali Widowiskowo-Sportowej w Jezierzycach. W ramach wyjazdu uczniowie wzięli dział w szkoleniu teoretycznym i praktycznym z zakresu wspinaczki oraz ratownictwa wysokościowego. Po przygotowaniu teoretycznym wszyscy uczniowie (nauka w PLO zobowiązuje) wspięli się na sam szczyt ścianki wspinaczkowej, co nie obyło się bez emocji. Wycieczka była doskonałym sprawdzianem odporności psychicznej oraz odwagi. Pokazała również jakie wyzwania mogą czasem stanąć przed policjantem będącym w pościgu za przestępcą. Ponadto uczniowie zapoznali się ze specyfiką pracy funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej. Zajęcia prowadził pracownik hali Pan Tomasz Straszak, będący jednocześnie zawodowym strażakiem w stopniu ogniomistrza w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Słupsku i specjalizujący się w ratownictwie wysokościowym.
Rewelacyjne zajęcia! smile smile smile
Wysłano 02 Czerwca 2019

Uczniowie Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego wicemistrzami województwa pomorskiego

W dniu 29 maja na obiektach Powiatowego Zespół Szkół nr 2 w Wejherowie odbyły się pod patronatem Ministra Obrony Narodowej 42 Wojewódzkie Zawody Sportowo – Obronne „Sprawni jak żołnierze”, organizowane przez Kuratorium Oświaty w Gdańsku. Celem zawodów było popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej wiedzy o współczesnych Siłach Zbrojnych RP, zagadnień związanych z obronnością kraju oraz podnoszenie sprawności fizycznej.

W zawodach brały udziały drużyny składające się z 3 zawodników ze szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa pomorskiego wyłonione w drodze eliminacji rejonowych.

W trakcie zawodów przeprowadzono następujące konkurencje: test sprawnościowy, rzut granatem, strzelanie, bieg na orientację oraz pierwsza pomoc przedmedyczna.

Miło nam poinformować, że reprezentacja Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego: Davyd Bezmen, Damian Kopciał i Arkadiusz Taramas, zajęła drugie miejsce, zostając jednocześnie Wicemistrzami województwa pomorskiego w Ogólnopolskich Zawodach Sportowo Obronnych „Sprawni jak żołnierze”. Opiekunem i jednocześnie osobą przygotowującą uczniów do zawodów był Pan Arkadiusz Herman.

Serdecznie gratulujemy! Brawo!
Wysłano 30 Maja 2019

Kolejny ogólnopolski sukces uczniów w konkursie matematycznym!

Z przyjemnością zawiadamiamy, że uczennice naszej szkoły w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zostały laureatkami IX edycji ogólnopolskiego konkursu matematyczno-fotograficznego pt. "Matematyka w obiektywie", zorganizowanego przez Centrum Popularyzacji Matematyki "SIGNUM" w Białymstoku w ramach XI Podlaskich Dni Matematyki.

Magdalena Zielińska (kl. 3 Technikum Weterynarii) zajęła II miejsce za pracę „≈ 90”, natomiast Agata Dymitruk (kl. I Technikum Weterynarii) zdobyła III miejsce – uczennicę nagrodzono za pracę „Spirala Fermata”. Nasze uczennice do konkursu przygotowały Panie Monika Skwarek (podopieczna Agata Dymitruk) i Agnieszka Kałuża-Horbaczewska (podopieczna Magda Zielińska).

Konkurs polegał na wykonaniu zdjęcia (lub zdjęć) zagadnienia matematycznego i dołączeniu krótkiego opisu, sfotografowanego "zjawiska". Zdjęcie miało być artystycznym wyrażeniem pojęcia matematycznego, prawidłowości matematycznej, metaforą matematyczną lub żartem matematycznym. Kwestia wyobraźni i spostrzegawczości w widzeniu otaczającego nas świata.

Serdecznie gratulujemy dziewczynom oraz opiekunkom kolejnego sukcesu! Brawo!
smile
Wysłano 28 Maja 2019

"Weterynarz" w Poznaniu

Uczniowie klasy 2 i 3 Technikum Weterynarii połączyli przyjemne z pożytecznym, odwiedzając Poznań. Nasza cudowna młodzież pod opieką Pań Marty Malinowskiej i Magdaleny Piniahy m.in. zwiedziła stare zoo, palmiarnię, a także spędziła czas na Wystawie Zwierząt Hodowlanych, gdzie uczniowie mogli podziwiać przeróżne rasy bydła, koni, drobiu, królików, szynszyli, owiec oraz kóz. Nasi podopieczni mieli okazję również obejrzeć zmagania najdoskonalszych zwierząt w swojej kategorii wystawowej. Natomiast wieczorem młodzież relaksowała się na poznańskiej starówce, nabierając sił przed zbliżającymi się egzaminami. smile
Wysłano 28 Maja 2019

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 Następna >>

Archiwum aktualności

2017/20182016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat@zsi.slupsk.pl