Aktualności

Eko Skwarki promują zdrowe odżywianie i aktywny wypoczynek

Drużyna Eko Skwarki o której pisaliśmy w poprzednim poście, znów daje o sobie znać, podejmując kolejne świetne inicjatywy i akcje w ramach projektu edukacji prozdrowotnej „Czas na zdrowie”, w którym uczestniczy nasza szkoła. W myśl projektu podopieczni Pani Moniki Skwarek popularyzują ideę zdrowego odżywiania, zdrowego stylu życia oraz promują wiedzę na temat rolnictwa ekologicznego. Tym razem nasi krzewiciele zdrowia z drugiej klasy Technikum Weterynarii, spędzając wspólnie i aktywnie czas na rolkach, promują na szeroką skalę w Słupsku kampanię prozdrowotną oraz festyn zdrowia – świetną imprezę, która odbędzie się już 26 maja w naszej szkole. To nie wszystko. Ekipa Eko Skwarki podjęła również akcję „Eko marchewka, lepsza niż papieros”, zachęcając młodzież spędzającą czas na tzw. „palarni” do sięgnięcia po zdrową żywność. Imponujące! Brawo! smile smile smile
Wysłano 20 Maja 2017

Eko Skwarki z wizytą w sklepie ze zdrową żywnością

Uczniowie drugiej klasy Technikum Weterynarii uczestniczą w projekcie edukacyjnym „Czas na zdrowie”. W ramach projektu w naszej szkole powstała 10 – osobowa drużyna o nazwie „Eko Skwarki”, która realizuje i podejmuje wiele świetnych inicjatyw i przedsięwzięć. Jednym z nich była m.in. wizyta naszych młodych adeptów weterynarii w słupskim sklepie Eco Sam przy ul. Kotarbińskiego 4. Podczas wizyty Pani Kamila, właścicielka sklepu poruszyła ważny temat zdrowego żywienia. Dzięki temu spotkaniu nasza wspaniała młodzież wzbogaciła swoją wiedzę na temat produktów ekologicznych i ich zamienników, najczęściej stosowanych w naszych kuchniach. Pani Kamila wyjaśniła też uczniom, dlaczego warto sięgać po produkty oznaczone certyfikacją ekologiczną. Dodatkowo uczniowie skorzystali z degustacji, posilając się koktajlem sporządzonym z nasion chia, mleka migdałowego, bananów oraz kiwi. Konsumpcja magicznego napoju sprawiła, że nasza młodzież nabrała jeszcze większej ochoty i zapału do działania w ramach projektu „Czas na zdrowie”. Jesteśmy bardzo wdzięczni właścicielce sklepu, że znalazła czas dla naszych uczniów, przekazując im cenną wiedzę i doświadczenie. smile
Wysłano 20 Maja 2017

Szymon Zając reprezentował Polskę podczas Europejskiego Tygodnia Młodzieży!

Z przyjemnością informujemy, że Szymon Zając, uczeń klasy pierwszej Politechnicznego Liceum Ogólnokształcącego aktywnie uczestniczył w Europejskim Tygodniu Młodzieży. Wydarzenie odbyło się w Mülheim an der Ruhr. Nasz licealista przez tydzień brał udział w licznych imprezach oraz eventach. Był jedynym reprezentantem Polski podczas tegorocznego spotkania młodzieży z całej Europy!
Europejski Tydzień Młodzieży to międzynarodowe przedsięwzięcie, podczas którego młodzi ludzie z całej Europy uczestniczą w lekcjach, warsztatach, konkursach, zadaniach projektowych i debatach poświęconych miejscu młodzieży w zintegrowanej Europie.
Tygodniowy pobyt Szymona Zająca w niemieckim Mülheim an der Ruhr stał się doskonałą okazją do poznania swoich rówieśników - uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Europy, do zawiązania nowych znajomości, przyjaźni. Uczeń brał udział w szeregu zajęć kształtujących kompetencje językowe, kulturowe i komunikacyjne oraz w debatach i zadaniach projektowych, gdzie publicznie prezentował swoje poglądy dotyczące młodzieży i jej roli w Unii Europejskiej.
- Jestem ogromnie szczęśliwy, że mogłem być uczestnikiem tak wspaniałego wydarzenia. Jestem bogatszy o nowe doświadczenia, przeżyłem niezapomniane wrażenia i nawiązałem nowe przyjaźnie. Dużo dowiedziałem się o genezie integracji europejskiej oraz funkcjonowaniu Unii Europejskiej. Miałem okazję poznać obyczaje i kulturę takich państw jak Włochy, Grecja, Hiszpania czy Francja. Zostaliśmy serdecznie powitani w Niemczech, niczego nam nie brakowało. Podczas mojego pobytu w Niemczech przebywałem w domu rodzinnym mojego rówieśnika i przyjaciela Yannika Schützmanna. Zostałem fenomenalnie przyjęty przez jego rodzinę. Europejski Tydzień Młodzieży to dla mnie przede wszystkim czas spotkań międzykulturowych i międzyludzkich, owocujących wieloma przyjaźniami. Ponadto udział w takim wydarzeniu pozwala na doskonalenie umiejętności językowych – dzieli się wrażeniami Szymon Zając.
W Mülheim an der Ruhr nasz licealista pojawił się na zaproszenie organizatorów Europejskiego Tygodnia Młodzieży. Szymon jest bardzo aktywnym uczestnikiem licznych wymian międzynarodowych młodzieży. smile smile smile
Wysłano 20 Maja 2017

Wizyta uczniów Liceum Plastycznego w słupskim areszcie śledczym

Uczniowie klas: I A i I B Liceum Plastycznego uczestniczyli w interesującej i niecodziennej lekcji wiedzy o społeczeństwie – licealiści mieli okazję zwiedzić Areszt Śledczy w Słupsku. Wizyta w słupskim areszcie śledczym miała posmak przygody – każdy uczeń już przed wejściem na teren aresztu zobowiązany był zdeponować telefon komórkowy, portfel bądź torebkę. Następnie młodzież zapoznała się ze specyfiką jednostki oraz z przepisami regulującymi wykonanie kary pozbawienia wolności. Uczniom została przedstawiona również bardzo ciekawa historia słupskiego aresztu, okraszona licznymi barwnymi anegdotami. Funkcjonariusz prowadzący spotkanie w sposób wyczerpujący odpowiadał na liczne pytania naszych uczniów dotyczące m.in. wyżywienia więźniów, kontaktów z rodziną, systemu kar i nagród, rozkładu dnia osadzonych. Licealiści mogli usłyszeć czym różni się areszt śledczy od zakładu karnego? Jak wygląda praca z osadzonymi wymagającymi umieszczenia w wyznaczonym oddziale? Jakie są formy resocjalizacji? W dalszej części spotkania uczniowie zwiedzili m.in. salę widzeń, pawilon mieszkalny aresztu, zobaczyli cele, w których na co dzień przebywają osoby aresztowane, oraz przeszli się po placu spacerowym, który na co dzień udostępniany jest osadzonym w areszcie. Nasi uczniowie nie kryli słów uznania za profesjonalne podejście funkcjonariuszy służby więziennej do wykonywanej pracy. Spotkanie z funkcjonariuszami połączone ze zwiedzaniem aresztu stanowiło ciekawą i niezwykle wymowną lekcję. To właśnie dzięki takim wizytom kształtujemy wśród młodych ludzi odpowiednie postawy prospołeczne. smile smile smile
Wysłano 17 Maja 2017

Sukces uczennic w XVII Pomorskim Konkursie Plastycznym "Ziemia Kaszubska Słoneczna i Czysta"

Z przyjemnością informujemy, że uczennice Liceum Plastycznego im. Stanisława Ignacego Witkiewicza zostały laureatkami XVII Pomorskiego Konkursu Plastycznego "Ziemia Kaszubska Słoneczna i Czysta".
Nasze uzdolnione młode artystki: Judyta Ludwicka, Maria Walas, Sara Wencel, Urszula Mokijewska oraz Natalia Klasa bardzo dobrze spisały się w tegorocznej edycji XVII Pomorskiego Konkursu Plastycznego „Ziemia Kaszubska Słoneczna i Czysta”, zajmując czołowe lokaty w kategorii wiekowej 16-20 lat. Judyta Ludwicka zajęła I miejsce w konkursie prac rysunkowych, natomiast w konkursie prac malarskich równie bezkonkurencyjna okazała się Maria Walas, zdobywając I miejsce. Sara Wencel i Urszula Mokijewska ex aequo uplasowały się na trzecim miejscu. Prestiżowe wyróżnienie otrzymała Natalia Klasa. Uczennice do konkursu przygotowali: Pani Maria Karpińska i Pan Bogdan Jankowski.
Celem konkursu było uwrażliwienie na potrzeby ochrony środowiska naturalnego Kaszub, poszukiwanie wyrazu, charakteru, proporcji różnych elementów krajobrazu kaszubskiego oraz jego cech wyjątkowych, rozwijanie wrażliwości estetycznej inspirowanej specyficzną kulturą i krajobrazem Kaszub oraz popularyzacja architektury i zabytków miast i wsi regionu Kaszub.
Organizatorem konkursu było Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach. Wernisaż wystawy pokonkursowej XVII Pomorskiego Konkursu Plastycznego „Ziemia Kaszubska Słoneczna i Czysta oraz wręczenie nagród odbędzie się 26 maja 2017 roku, o godz. 11.00 w Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach.
Serdecznie gratulujemy sukcesu!!! smile smile smile
Wysłano 16 Maja 2017

Uczniowie Technikum Weterynarii na praktykach zawodowych

W dniach od 8 do 12 maja druga klasa Technikum Weterynarii pod opieką Pani Darii Otolińskiej przebywała na praktykach. Zajęcia obejmowały przede wszystkim zagadnienia z prowadzenia chowu, hodowli i inseminacji zwierząt. Nasi przyszli adepci weterynarii zdobywali doświadczenie i wiedzę w Gospodarstwie Ekologicznym w Wałdowie u państwa Bruskich, którzy zajmują się hodowlą owiec, kur i królików, uczniowie przebywali też w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Słupsku, gdzie zapoznali się z pracą tej instytucji, a szczególnie z działem Identyfikacji i Rejestracji Zwierząt. Poza tym nasi podopieczni mieli sposobność szkolić się w kolejnych placówkach i instytucjach: na Fermie Doświadczalnej CARGILL w Czapelkach, w Stacji Hodowli i Unasieniania Zwierząt w Szczecinku oraz na Fermie Kur Adkonis w Kwakowie – u największego producenta jaj kurzych na terenie województwa pomorskiego. Cieszymy się, że szkoła umożliwia naszym uczniom poszerzenie wiedzy i umiejętności w zakresie weterynarii w tak ciekawych miejscach i instytucjach. smile smile smile
Wysłano 14 Maja 2017

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat@zsi.slupsk.pl