Aktualności

Projekt "Start The Change!" napiera rozpędu! Druga odsłona zajęć

W tym tygodniu odbyły się kolejne warsztaty projektu „START THE CHANGE! Działaj lokalnie, zmieniaj globalnie”. Tym razem w zajęciach udział wzięła 2 grupa – uczniowie starszych klas Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego, Technikum Weterynarii oraz Liceum Plastycznego. Spotkania warsztatowe prowadzą Panie: Natalia Hendrych i Monika Skwarek.
Uczniowie poważnie podeszli do tematu, świetnie się integrowali i uczestniczyli w zajęciach. Mamy nadzieję, że kolejne zajęcia zaowocują i przyniosą spodziewane efekty. Cieszymy się, że są wśród nas tak młode osoby, które pragną coś zmienić i zadziałać. smile
#nadziejatomy #startthechangeproject #amnestyinternational
Wysłano 25 Listopada 2018

Warsztaty filmowe z Piotrem Ziębakowskim

Uczniowie klasy IV uczestniczyli w profesjonalnych warsztatach filmowych, które odbyły się w naszym Liceum Plastycznym. Zajęcia z młodzieżą prowadził Pan Piotr Ziębakowski, doświadczony realizator filmów oraz fotograf, współtwórca grupy Bravura film, uczestnik licznych warsztatów, ale i ich prowadzący. Podczas warsztatów nasi licealiści uczyli się podstaw sztuki filmowej. Realizowali projekty tworzone w grupach – filmy krótkometrażowe.
Warsztaty filmowe z Panem Ziębakowskim były znakomitą szansą na prawdziwie praktyczne zajęcia z operowania językiem filmu. Wkrótce zaprezentujemy realizacje stworzone przez naszych młodych artystów. Serdecznie dziękujemy Panu Piotrowi za poprowadzenie tak inspirujących i arcyciekawych zajęć! Pozdrawiamy!
smile
Wysłano 25 Listopada 2018

Gra edukacyjna "Niepodległa"

Uczniowie klasy 7 Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego pod opieką wychowawczyni - Pani Marii Lelakowskiej oraz Pani Małgorzaty Siupik Winiszewskiej, wzięli udział w grze edukacyjnej „Niepodległa”. Wydarzenie odbyło się w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Słupsku.
Fabuła gry opiera się na wydarzeniach prowadzących Polaków do niepodległości. Na terenie biblioteki rozmieszczone były punkty ilustrujące drogę Polaków do niepodległości, gdzie czekały na młodzież zadania do wykonania. Niezbędna okazała się wiedza historyczna i znajomość życiorysów zasłużonych Polaków. Wiele emocji wzbudził rozkaz opatrzenia rannego w bitwie żołnierza. Rywalizacja przebiegała w miłej atmosferze, uczniowie bawili się świetnie, chociaż niektóre zagadki były nie lada wyzwaniem. Gra była okazją do pogłębienia wiedzy związanej z okolicznościami odzyskania niepodległości przez Polskę oraz lekcją patriotyzmu. Uczniowie mieli też okazję zapoznać się z filmami edukacyjnymi na temat Józefa Piłsudskiego. Na koniec spotkania klasa otrzymała dyplom z podziękowaniami za udział w grze oraz pochwałę za wzorowe wykonywanie poszczególnych zadań i wysoką kulturę osobistą. Rewelacyjna zabawa! Zapraszamy do fotogalerii! smile
Wysłano 23 Listopada 2018

Akcja profilaktyki stomatologicznej

Uczniowie klas 7 i 8 Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego wzięli udział w spotkaniu w ramach profilaktyki stomatologicznej. Podczas spotkania prowadząca opowiadała jak dbać o zęby i higienę jamy ustnej. Nasz gość na specjalnym modelu pokazał jak zbudowana jest szczęka, uczył prawidłowego mycia zębów, czyli jak należy trzymać szczoteczkę i jakie ruchy wykonywać, aby wszystkie zęby lśniły czystością. Prowadząca zajęcia wyjaśniła także co robić, aby zęby jak najdłużej pozostały zdrowe. Wszyscy uczniowie z uwagą słuchali cennych rad, a potem zadawali dużo pytań. To było bardzo pouczające spotkanie i nasi młodzi sportowcy podziękowali za cenne wskazówki oraz sympatyczną atmosferę. Od dziś z pewnością każdy z uśmiechem na twarzy usiądzie na fotelu w gabinecie dentystycznym. smile
Wysłano 23 Listopada 2018

Pan Marcin Kisielewski reprezentował Polskę na niemieckim festiwalu nauk przyrodniczych!

Z przyjemnością informujemy, że Pan Marcin Kisielewski, nasz nauczyciel fizyki i informatyki, reprezentował Polskę na Festiwalu Nauk Przyrodniczych Science on Stage Deutschland 2018. Wydarzenie odbyło się w stolicy Niemiec.
Na berliński festiwal naukowy Pan Kisielewski został wytypowany przez Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu, który był organizatorem polskiej edycji festiwalu (Science on Stage Poznań 2018). Zaproszenie Pana Marcina do Berlina jest nagrodą za rewelacyjne przygotowanie współautorskiej prezentacji pt. „Kwaszonki” (na temat kiszenia warzyw i owoców), którą nasz fizyk przygotował wspólnie z Panią Grażyną Linder (nauczycielka fizyki w naszej szkole) i zaprezentował na polskiej edycji festiwalu w Poznaniu. Projekt Pana Kisielewskiego i Pani Linder został bardzo wysoko oceniony przez krajowe jury, zbierając rewelacyjne recenzje i budząc powszechny zachwyt, jednocześnie stając się przepustką na berlińskie wydarzenie.
Na festiwalu w Berlinie Pan Marcin przebywał w charakterze honorowego gościa i obserwatora, jako jeden z dwóch nauczycieli z Polski (z naszego kraju została zaproszona także Pani Małgorzata Masłowska z Kalisza, która w polskiej edycji festiwalu prezentowała temat "Silnik Curie"). Formuła niemieckiego festiwalu wyglądała tak, że swoje pomysły i projekty z zakresu nauk przyrodniczych prezentują tylko niemieccy nauczyciele zaproszonym gościom, w tym cudzoziemcom. Nacisk jest kładziony przede wszystkim na prezentacje koncepcji nowatorskich i oryginalnych, pomysłów powstałych z żarliwej pasji (doświadczenia z fizyki, chemii i biologii), realizowanych jak najmniejszym kosztem. Nasz sympatyczny fizyk miał przyjemność obserwować bardzo ciekawe projekty niemieckich nauczycieli. Najciekawsze pomysły, które wzbudziły zainteresowanie naszego pedagoga to m.in.: ksylofon zbudowany z rurek PCV przymocowanych do metalowych i kwadratowych części, doświadczenia z chlorofilem, prosta w konstrukcji lampa UV za pomocą której można było oglądać fluorescencję banana, czy też krzyżowanie pomidorków koktajlowych i hodowla dżdżownic. Poza tym Pan Marcin wziął udział w licznych wykładach naukowych.
Pobyt Pana Kisielewskiego nie tylko nauką stał. Był czas na zawiązywanie nowych, interesujących znajomości, zwiedzanie Berlina i poznawanie kultury naszego zachodniego sąsiada. Nasz słynny Kisiciel, wytrawny znawca procesów kiszenia warzyw i owoców, nie byłby sobą, gdyby nie zasmakował też specjałów kuchni niemieckiej, kosztując - jak sam nam przyznał – m.in. berlińskie kiszonki.
Serdecznie gratulujemy!!! smile smile smile
Wysłano 22 Listopada 2018

Program edukacyjny „Dziecko w Domu”

Nasza szkoła bierze udział w programie edukacyjnym „Dziecko w Domu” realizowanym przez Szkołę Rodzenia i Poradnię Planowania Rodziny w Słupsku w ramach projektu „Zdrowie – Mama i Ja”. W tym celu nasi uczniowie spotkali się z psychologiem - Panią Mają Majchrzak, która zapoznała naszą młodzież z założeniami projektu oraz ze sposobem działania lalek-symulatorów, dzięki którym nasi uczniowie mogli poczuć jak wygląda opieka nad prawdziwym dzieckiem.
Podczas zajęć nasi uczniowie dowiedzieli się także czym jest FAS (Płodowy Zespół Alkoholowy), jak rozwija się takie dziecko i przede wszystkim, jak się przed tym w przyszłości ustrzec. Poznali także ryzyko zaburzeń rozwoju dziecka, jeśli przyszła mama sięga po narkotyki lub dopalacze.
Program „Dziecko w Domu” świetnie uczy obowiązkowości, kształtuje empatię i poczucie odpowiedzialności. Pozwala zmierzyć się z prawdziwymi wyzwaniami dorosłego życia. Pobudza świadomość tego, że nasze zachowanie może mieć różne konsekwencje i bardzo ważne jest odpowiedzialne podejście i wyobraźnia. Program koordynują w naszej szkole Panie: Małgorzata Siupik Winiszewska i Natalia Hendrych. Rewelacyjne zajęcia! smile
Wysłano 22 Listopada 2018

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 Następna >>

Archiwum aktualności

2017/20182016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat@zsi.slupsk.pl