Aktualności

Nauczyciel z pasją. 292 wyprawa Pana Jerzego Wierzbickiego do Sułtanatu Omanu!

Pasja to coś więcej niż to co lubimy robić. To coś, co motywuje nas do podjęcia odpowiednich działań i sprawia, że czujemy się szczęśliwi. Pasja pozwala wyrazić samego siebie, jest spełnieniem odwiecznej potrzeby wolności, niezależności i swobody. To szczególny stan umysłu i ducha. Niewątpliwie człowiekiem pełnym pasji jest Pan Jerzy Wierzbicki, nasz nauczyciel w Liceum Plastycznym, który na co dzień prowadzi zajęcia z naszymi utalentowanymi i kreatywnymi uczniami w Pracowni Fotografii.
Pan Jerzy na pewno jest największym polskim znawcą Omanu, a może jednym z największych w świecie, bo też zawsze pociągały go miejsca, które nawet Beduini nie odwiedzają. Swoimi opowieściami i zdjęciami pokazuje świat, który w mediach pokazywany jest w sposób jednoznaczny i często nieprawdziwy. W 2007 roku wyjeżdża do Sułtanatu Omanu w którym przyjdzie mu żyć przez następne 8 lat. Z racji wykonywania zawodu fotografa poznał ten kraj od wielu stron i zna go tak jak nikt inny u nas. Od kilku lat znów jest z nami ale wraca w pustynne klimaty tego niesamowitego kraju zabierając wszystkich tych, którzy chcieliby poczuć przygodę odkrywania nieznanego z kimś kto poznał go od podszewki i chce się tym podzielić. Właśnie odbył 292 wyprawę do Sułtanatu Omanu, a konkretnie uczestniczył w off-roadowej fotoekspedycji na majestatyczną i olbrzymią Ar Rub Al Khali (The Empty Quarter), która jest największą piaszczystą pustynią świata, w towarzystwie czterech Polaków - pasjonatów fotografii i zapalonych podróżników.
Pan Wierzbicki oraz jego polscy towarzysze przez dwa tygodnie swoją energię, pasję i czas poświęcali na poszukiwanie unikalnych kadrów oraz na eksplorację Toyotami Land Cruiser na Ar Rub Al Khali. Wyprawa stanowiła połączenie unikalnych warsztatów fotograficznych z wielką przygodą oraz z poznawaniem nowych kultur, ludzi, magicznych miejsc. Podróżnicy wybierali miejsca właściwie nieodwiedzane, niedostępne dla posiadaczy wiz turystycznych, kierowali się w tereny odległe, tajemnicze, a zarazem przepiękne. Wzięli udział również w omańskim święcie narodowym (przypada ono 18. listopada).
Jak przystało na prawdziwego podróżnika nasz nauczyciel planuje już kolejną wyprawę – w styczniu w charakterze przewodnika, wraz z firmą NoMoreGPS specjalizującą się w organizowaniu profesjonalnych wypraw off-roadowych, uda się…do Omanu!
Pan Jerzy Wierzbicki jest nie tylko świetnym fotografem, podróżnikiem i wybitnym znawcą Omanu, ale również wspaniałym nauczycielem zarażającym swoją pasją naszych uczniów, przekazując im swoje doświadczenie, wiedzę, obserwacje oraz cenne wskazówki i rady. Prawdziwy człowiek z pasją!
smile smile smile
Wysłano 02 Grudnia 2018

"Zakręcona akcja dla Kubusia" nabiera rozpędu!

"Zakręcona akcja dla Kubusia" nabiera rozpędu! W bieżącym tygodniu odwiedził naszą szkołę Pan Radek Jankowski, brat Kubusia. Przekazaliśmy Panu Radkowi 35,3 kg baterii, 45 kg nakrętek, 24, 7 kg (telefony i laptopy), 59 sztuk tuszy. Zbieramy dalej! Miło nam poinformować, że do naszej akcji przyłączyły się: Katedra Zarządzania - Akademia Pomorska w Słupsku (działania koordynuje przesympatyczna Pani Beata Rudnicka), Szkoła Podstawowa nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Słupsku, Szkoła Podstawowa nr 11 w Słupsku (koordynator: Pan Andrzej Fijałkowski) oraz słupski Zakład Usług Inżynierskich "Trafic". Kochani serdecznie dziękujemy! Zapraszamy pozostałe szkoły, placówki, instytucje i firmy do włączenia się w inicjatywę naszych uczniów. Razem możemy zdziałać naprawdę dużo! Warto pomagać! smile smile smile
Wysłano 01 Grudnia 2018

Sukces Kajetana Wójcika w ogólnopolskim konkursie plastycznym!

Z przyjemnością informujemy, że Kajetan Wójcik, uczeń trzeciej klasy Liceum Plastycznego, zdobył zaszczytne wyróżnienie w 4. Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Słowem malowane".
Na konkurs nadesłano 551 prac z 75 placówek, m. in. z Zielonej Góry, Zakopanego, Dobrego Miasta, Małdyt, Miączyna, Łomży, Zduńskiej Woli, Łodzi, Szczytna, Borkowa, Bartoszyc oraz Lidzbarka Warmińskiego. W tym roku konkurs ogłoszono pod hasłem 100x100 dla Niepodległej honorując stulecie odzyskanej wolności przez ojczyznę. Zadaniem uczestników było wykonanie ilustracji do wybranego tekstu literackiego, który kojarzy się z tematem polskości. Nasz utalentowany licealista w ramach konkursu wykonał ilustrację będącą mocno abstrakcyjną interpretacją „Reduty Ordona” (wiersz Adama Mickiewicza).
Celem konkursu było m.in. promowanie ilustracji książkowej, upowszechnianie czytelnictwa literatury polskiej oraz inspirowanie do rozwijania posiadanych zdolności i umiejętności.
Organizatorem konkursu była Miejska Biblioteka Pedagogiczna w Lidzbarku Warmińskim – Oranżeria Kultury.
Serdecznie gratulujemy! Brawo Kajetan!!! smile
Wysłano 01 Grudnia 2018

Światowy Dzień AIDS w ZSI i SMS

Światowy Dzień AIDS – święto obchodzone corocznie 1 grudnia z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia od 1988 roku. W tym dniu na całym świecie odbywają się m.in. konferencje, happeningi oraz akcje edukacyjne dotyczące profilaktyki HIV/AIDS.
W naszej szkole również obchodziliśmy Światowy Dzień AIDS jako manifestację solidarności z osobami z HIV i AIDS oraz ich bliskimi. Nasi uczniowie podkreślali wartość profilaktyki i edukacji wśród swoich rówieśników. Rozdawali specjalne broszurki zwierające najważniejsze informacje dotyczące HIV/AIDS, dróg zakażenia, objawów i profilaktyki. Solidaryzując się z wszystkimi chorymi, ich rodzinami i przyjaciółmi, każdy z nas miał przyczepioną czerwoną kokardkę - symbol w kształcie odwróconej literki V mówiący o nieodniesionym jeszcze zwycięstwie nad epidemią HIV i AIDS. Nasi Plastycy włączając się w tę akcję wykonali świetne prace plastyczne, które zaprezentowane zostały na holu szkoły. Zwieńczeniem akcji był test wiedzy dla uczniów, z których dwoje naszych podopiecznych : Zuzanna Starkowska z klasy I Technikum Weterynarii i Krzysztof Rogiński z klasy I Medycznego Liceum Ogólnokształcącego, będzie reprezentować naszą szkołę 4 grudnia na Powiatowej Olimpiadzie Wiedzy na temat HIV/AIDS pod hasłem " Nie daj szansy AIDS- młodzi bez HIV". Gratulujemy uczniom!
Warto działać na rzecz rozwiązania problemu epidemii HIV, także przez pozostałe dni w roku – poznając i upowszechniając informacje na temat HIV/AIDS, sposobów ograniczania ryzyka zakażenia, testując się w kierunku HIV, działając bez uprzedzeń w życiu prywatnym i zawodowym oraz solidaryzując się z osobami, które cierpią z tego powodu. smile
Wysłano 29 Listopada 2018

Sukces uczniów Plastyka. Młodzież w finale IV Ogólnopolskiego Biennale Aranżacji Przestrzeni

Z wielką radością informujemy, że troje naszych uczniów 3 klasy Liceum Plastycznego: Klaudia Galek, Jordan Fiszka Borzyszkowski i Kajetan Wójcik, zakwalifikowało się do II etapu IV Ogólnopolskiego Biennale Aranżacji Przestrzeni, organizowanego przez Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. Wojciecha Gersona w Warszawie.
Nasi młodzi artyści wspólnie z opiekunkami (Panie: Anna Wojcieszek i Julita Rzeppka) zameldują się 12 grudnia w Warszawie i przez trzy dni będą brać udział w warsztatach konkursowych oraz wykładach. Opiekunowie także będą uczestniczyć w specjalistycznych szkoleniach. Wykłady będą poświęcone zagadnieniom ergonomii w projektowaniu oraz etapom drogi projektowej. Ponadto młodzież będzie uczestniczyć w spotkaniu z profesorami będącymi czynnymi projektantami, architektury wnętrz, wzornictwa oraz scenografii. W trakcie warsztatów dla opiekunów zorganizowane będzie szkolenie z Programu SketchUp 18 oraz szkolenie marki Kronospan- producenta materiałów drewnopochodnych. Nasi uczniowie i opiekunowie będą mieli też okazję zwiedzić Galerię Wzornictwa Polskiego w Muzeum Narodowym oraz salon Ekspozycyjny Design Center marki Kronospan. Z kolei trzeciego dnia konkursu (14 grudnia) nastąpi wyłonienie najciekawszych projektów wykonanych podczas warsztatów. W skład jury konkursowego wejdą m.in. wykładowcy ASP w Warszawie. Tego samego dnia planowana jest uroczystość rozdania nagród oraz wernisaż wystawy.
W roku 2018 tematem przewodnim IV biennale jest uniwersalne hasło WROTA, do którego uczestnicy wykonają projekt formy architektonicznej Inspiracją do projektu mają być lokalne wartości, dorobek kulturowy, bogactwo przyrody czy też historyczne wydarzenia z różnych rejonów Polski.
Organizatorem konkursu jest Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. W. Gersona w Warszawie we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie pod patronatem: Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Departament Szkolnictwa Artystycznego i Edukacji Kulturalnej oraz Centrum Edukacji Artystycznej.
Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za naszych artystów!
smile smile smile
Wysłano 28 Listopada 2018

Pani Małgorzata Siupik Winiszewska uczestnikiem Ogólnopolskiej konferencji naukowej

Z przyjemnością informujemy, że Pani Małgorzata Siupik Winiszewska, nasz szkolny pedagog, wzięła udział w Ogólnopolskiej konferencji naukowej z udziałem gości zagranicznych "W poszukiwaniu sposobów efektywnego uczenia się". Pani Gosia wspólnie z ekspertami ze świata nauki i praktyki poszukiwała takich sposobów nauczania i uczenia się, które odpowiadają na wyzwania naszych czasów. Organizatorem spotkania naukowego było Polskie Towarzystwo Dysleksji oraz Instytut Psychologii Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego.
Wśród prelegentów gdańskiego wydarzenia znalazły się znakomite nazwiska ze świata nauki polskiej, m.in. prof. zw. dr hab. Marta Bogdanowicz i dr Marzena Żylińska oraz goście zagraniczni, w tym profesor Anna Kucharska z Czech i profesor Eleonora Palmieri z Włoch. Była niepowtarzalna okazja wysłuchać również wykładów niezwykłych pasjonatów i praktyków w dziedzinie terapii specyficznych zaburzeń w uczeniu się, którzy łączą w swojej pracy nowoczesne technologie z zabawą i niestandardowym podejściem do uczniów. Poza tym przerwy miały charakter interaktywny i można było zapoznać się ofertami wydawniczymi, nowatorskimi pomocami dydaktycznymi oraz pracami uczniów.
Podczas konferencji w Gdańsku poruszano m.in. tematy takie jak gamifikacja w edukacji, stymulowanie funkcji poznawczych w procesie uczenia się, poszukiwano alternatyw dla metod pamięciowych, omówiono aspekty edukacji włączającej w Czechach, a także zagadnienia na temat pytań zadawanych dzieciom i przez dzieci. Bardzo interesujący wykład zaprezentowała profesor Marta Bogdanowicz na temat przezwyciężania wyuczonej bezradności jako warunku skuteczności terapii pedagogicznej. Pani Bogdanowicz jest wybitnym specjalistą psychologii klinicznej dziecka, to wieloletnia wiceprzewodnicząca Europejskiego Towarzystwa Dysleksji, założycielka Polskiego Towarzystwa Dysleksji, międzynarodowy trener International Sherborne Cooperation. Konferencję zakończył wykład dr Eleonory Palmieri z Włoch – prelegentka omówiła wzorce naprzemiennej aktywacji mające na celu poprawę umiejętności czytania.
- Bogaty program, wspaniali goście, interaktywna przerwa z panelem edukacyjnym. Świetne i inspirujące doświadczenie – warto było przyjechać do Gdańska i wziąć udział w tym arcyciekawym wydarzeniu – podsumowuje konferencję Pani Gosia.
Brawo Pani Małgorzato!!! smile smile smile
Wysłano 26 Listopada 2018

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 Następna >>

Archiwum aktualności

2017/20182016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat@zsi.slupsk.pl