Aktualności

Świąteczna Zbiórka Żywności

Nasi wolontariusze pod opieką Pani Marii Lelakowskiej wzięli udział w Świątecznej Zbiórce Żywności, zorganizowanej przez Bank Żywności. Uczniowie zbierali żywność w markecie Netto przy ulicy Grunwaldzkiej. Celem akcji była zbiórka produktów dla rodzin wielodzietnych, osób chorych, samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych oraz osób żyjących w ubóstwie. Z magazynów Banków Żywności przekazywana jest żywność lokalnym organizacjom społecznym. Jej odbiorcami są: hospicja, domy samotnej matki, schroniska dla ofiar przemocy, noclegownie dla bezdomnych, jadłodajnie dla ubogich, domy dziecka i świetlice środowiskowe.
Bank Żywności chce na święta dotrzeć z pomocą żywnościową do jak największej liczby osób potrzebujących w Polsce i zapewnić im godne, radosne święta. Cieszymy się, że również w tym roku mogliśmy wziąć udział w zbiórce. Ofiarując trochę naszego czasu pomagamy w ten sposób innym przeżywać nadchodzące Święta Bożego Narodzenia.
smile smile smile
Wysłano 04 Grudnia 2018

Daniel Brzeziński zakwalifikował się do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności!

Z przyjemnością informujemy, że Daniel Brzeziński, uczeń klasy 3A Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego, zakwalifikował się do etapu okręgowego III edycji Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności. Nasz zdolny licealista już 7 grudnia w Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni będzie się mierzył z testem przygotowanym przez Komitet Główny Olimpiady z zakresu wiedzy o bezpieczeństwie. Daniela do Olimpiady przygotowuje Pan Stanisław Stefański, nauczyciel historii w naszej szkole.
Celem Olimpiady jest propagowanie wiedzy w zakresie nauk o bezpieczeństwie i nauk o obronności, kreowanie postaw patriotycznych, krzewienie zrozumienia i tolerancji wobec drugiego człowieka.
W Olimpiadzie tej uczestnicy – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych – walczą o 36 indeksów na studia w zakresie bezpieczeństwa w renomowanych wyższych uczelniach oraz o cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów. Olimpiada jest wpisana na listę prowadzonych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej olimpiad interdyscyplinarnych.
Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności jest inicjatywą edukacyjną podjętą przez Uniwersytet Warszawski (Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych) we współpracy z wiodącymi ośrodkami akademickimi z całego kraju. Patronat honorowy sprawuje Minister Obrony Narodowej.
Serdecznie gratulujemy Danielowi awansu i trzymamy kciuki za świetny występ w Gdyni! Brawo!
Wysłano 04 Grudnia 2018

Małgorzata Pazda-Pozorska gościem w naszej szkole!

Naszą szkołę odwiedził wyjątkowy Gość i prawdziwa mistrzyni – Pani Małgorzata Pazda-Pozorska spotkała się z naszą młodzieżą. Pani Gosia jest m.in. mistrzynią i rekordzistką Polski w biegu na 100 km. W swojej bogatej karierze zawodniczej ukończyła kultowy Spartathlon - ultramaratoński bieg z Aten do Sparty w Grecji, gdzie zawodnicy muszą pokonać morderczy dystans 246 km w czasie poniżej 36 godzin. Pani Gosia opowiedziała nam m.in. o roli sportu w jej życiu, sukcesach, karierze zawodniczej i trudnych chwilach, dzięki którym mierzy jeszcze wyżej. Przekonywała, że nie wolno się poddawać i mimo trudnych chwil, trzeba walczyć do końca. Mówiła o zainteresowaniach, pasji i swoich marzeniach akcentując, że każdy z obecnych na spotkaniu, ma także swoje własne marzenia, które w różnych dziedzinach może i powinien realizować. Zachęcała przede wszystkim naszą młodzież do aktywnego spędzania czasu. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze, uczniowie z zainteresowaniem słuchali opowiadanych historii. Serdecznie dziękujemy Pani Gosi za udział w spotkaniu! Rewelacyjna lekcja z interesującym gościem i sympatycznie spędzony czas! smile
Wysłano 04 Grudnia 2018

Michał Stępnik zakwalifikował się do II etapu Olimpiady Wiedzy Technicznej

Z przyjemnością informujemy, że Michał Stępnik, uczeń 3 klasy Politechnicznego Liceum Ogólnokształcącego, zakwalifikował się do II etapu Olimpiady Wiedzy Technicznej. Zawody II stopnia odbędą się 8 stycznia 2019 r. w Domu Technika Naczelnej Organizacji Technicznej w Gdańsku.
W mieście Neptuna nasz zdolny licealista zmierzy się z zadaniami z zastosowania informatyki w technice lub optymalizacyjnymi, oraz będzie musiał rozwiązać 2 spośród 3 zadań w wybranej uprzednio grupie tematycznej. Michała do Olimpiady przygotowuje Pani Grażyna Linder, nauczycielka fizyki w naszej szkole.
Organizatorem Olimpiady Wiedzy Technicznej jest Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT z siedzibą w Warszawie.
Serdecznie gratulujemy Michałowi awansu i trzymamy kciuki za świetny występ naszego ucznia w Gdańsku. Brawo! smile
Wysłano 04 Grudnia 2018

Akcja czytelnicza w anglojęzycznym przedszkolu

Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych. Nasze zabiegi, aby zachęcić dzieci do kontaktu z książką będą miały ogromne znaczenie w ich dalszej nauce szkolnej i uczestnictwie w kulturze. Częste czytanie bajek wpływa znacząco na rozwój wyobraźni i aktywności intelektualnej dzieci, wzbogaca ich wiedzę o świecie. Te idee i założenia przyświecają właśnie naszej akcji „ZSI i SMS czyta dzieciom”, która cieszy się ogromnym powodzeniem wśród słupskich przedszkoli. W dniu dzisiejszym nasza inicjatywa miała wyjątkowy przebieg, bowiem odwiedziliśmy anglojęzyczne Bajkowe Przedszkole w Słupsku. W grupie maluszków nasze nauczycielki, Panie: Karolina Matkowska i Karolina Pera, wraz z naszymi uczniami, czytały dzieciom ulubione bajki po angielsku, tym samym zachęcając najmłodszych do sięgania po książki.
Dzisiejsza akcja czytania przedszkolakom po angielsku - miała na celu nie tylko promowanie idei głośnego czytania dzieciom, ale również miała zachęcić najmłodszych do nauki języków obcych. Wspólne czytanie i nauka przynoszą nieocenione korzyści. Takie spotkania uczą myślenia, dają wiedzę i pobudzają wyobraźnię. Czytając po angielsku, dzieci szybciej oswajają się z językiem i jego brzmieniem, a dzięki czynnemu udziałowi w zajęciach poznają nowe słowa i utrwalają ich znaczenie. Co więcej, czytanie po angielsku zapewnia dzieciom doskonały start w nauce języków obcych. Rewelacyjne spotkanie! To była nasza już 9 wizyta w słupskim przedszkolu w ramach akcji „ZSI i SMS czyta dzieciom”. Dziękujemy za serdeczne przyjęcie! Pozdrawiamy! smile
Wysłano 03 Grudnia 2018

Święty Andrzej Ci ukaże, co Ci los przyniesie w darze...

Tegoroczne andrzejki w ZSI tradycyjnie nie przeszły bez echa. Aula szkolna w tym dniu zmieniła się w salę wróżb. Ciemność rozświetlona jedynie przez blask świec, egzotyczny zapach kadzideł i palonego wosku wprowadził wszystkich w klimatyczny nastrój tego staropolskiego obrzędu.Klan wróżek i wróżbitów przygotował na tę okazję wiele przepowiedni, z których "korzystały" głównie dziewczęta. To one bowiem najbardziej były zaciekawione tym, co je w życiu czeka. Wszelkie tajemnice przyszłości odkrywały wszystkowiedzące "wiedźmy". Wróżka Brunhilda stawiała Tarota, wróżka Carmilla oferowała bileciki zapisane atramentem sympatycznym, a wróżka Daisy przyciągała tajemną wiedzą chiromancji. Oczywiście nie obyło się bez tradycyjnego lania wosku, z którego rozszyfrowanie dalszych losów okazało się nie lada wyczynem. Jednak przy odrobinie fantazji, każdy zobaczył to, co chciał wink
Odkrywanie przyszłości od zawsze pasjonowało wszystkich, jednakże pamiętajmy, że największą wartością naszego życia jest właśnie tajemnica...
Wysłano 03 Grudnia 2018

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 Następna >>

Archiwum aktualności

2017/20182016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat@zsi.slupsk.pl