Aktualności

Policyjne Liceum Ogólnokształcące zaprasza do zawodów strzeleckich o puchar dyrektora

Policyjne Liceum Ogólnokształcące przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku zaprasza młodzież szkół podstawowych oraz ostatni rocznik gimnazjalistów do udziału w IV Zawodach Strzeleckich o Puchar Dyrektora PLO w Słupsku.
Czwarta edycja Zawodów Strzeleckich o Puchar Dyrektora Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku odbędzie się 19 grudnia (środa). Początek turnieju o godzinie 12.00. Zawody odbędą się na Strzelnicy Klubu Strzeleckiego „Gryf Słupski” przy ul. Zamiejskiej 30 w Słupsku. W zawodach wezmą udział reprezentacje wystawione przez szkoły podstawowe (uczniowie klas VIII szkół podstawowych) oraz ostatni rocznik gimnazjalistów z terenu powiatu słupskiego i miasta Słupsk.
Każda szkoła może wystawić jedną reprezentację, składającą się z czterech zawodników. Zawody odbędą się w konkurencji karabin pneumatyczny, postawa stojąca, odległość 10 metrów. Organizator zabezpiecza broń i amunicję dla wszystkich zespołów.
Tegoroczna edycja zawodów ma charakter szczególny, bowiem celem turnieju jest uczczenie 20-lecia działalności Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku, a także promowanie strzelectwa wśród młodzieży, integracja młodzieży szkolnej oraz popularyzacja strzelectwa sportowego.
Informacje i zgłoszenia do zawodów pod numerem tel. 516 248 129 lub na adres e-mail: danielstaw3@wp.pl
Szczegółowy regulamin zawodów, karta zgłoszenia oraz pozostałe dokumenty znajdują się w plikach:
Regulamin zawodów strzeleckich
Karta zgłoszenia udziału
Zgoda na przetwarzanie danych osobowych
Zgoda rodziców (opiekunów prawnych) na udział w zawodach
Wysłano 08 Grudnia 2018

Paczki dla Domu Dziecka w Ustce i Muszkieterów Szpiku

Czas świąt, to czas w którym chcemy spędzić czas w gronie najbliższych nas osób, ale też podarować prezenty. Uczniowie Zespołu Szkół Informatycznych i Szkoły Mistrzostwa Sportowego postanowili dołączyć się do dwóch akcji z okazji zbliżających się Świąt: „Muszkieterowie Szpiku” oraz „Paczki dla Domu Dziecka w Ustce”. Każda klasa na miarę swoich możliwości zbierała maskotki, słodycze, artykuły plastyczne, kosmetyki oraz wiele innych bibelotów. Wspólnymi siłami udało nam się zgromadzić sporo upominków, którymi będzie można obdarować i tych najmłodszych i tych starszych. Wszystkie rzeczy zostały przekazane do Domu Dziecka oraz do Muszkieterów Szpiku. Koordynatorem tego przedsięwzięcia była Pani Maria Lelakowska – opiekun szkolnego wolontariatu. Serdecznie dziękujemy wszystkim klasom oraz wychowawcom za ogromne zaangażowanie i wsparcie obu tych akcji, bo przecież każdy z nas może zostać małym Świętym Mikołajem. Piękna inicjatywa i gest! Brawo! smile smile smile
Wysłano 08 Grudnia 2018

Matematyka z Mikołajem w ZSI i SMS

Tak jak wszędzie obchodziliśmy przemiły dzień w ZSI i SMS, a mianowicie Mikołajki. Tego dnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w rewelacyjnym wydarzeniu „Matematyka z Mikołajem”. W ramach imprezy młodzież w przebraniu i anturażu mikołajkowym miała okazję rywalizować ze sobą grając w gry matematyczne, które wymagały logicznego myślenia, obliczeń rachunkowych, zastosowań matematycznych oraz inteligencji. Uczniowie próbowali swoich sił w grach takich jak: Callisto, Triominos, GeniuszGO, Jenga, Rummikumb, Digit, Waracaby, Scrable, Tajniacy, Kod Faraona, Ryzyk Fizyk, TImeline. W trakcie zmagań uczestnikom towarzyszyła miła atmosfera i duch zdrowej rywalizacji, a przy tym było dużo humoru i świetnej zabawy. W tle rozbrzmiewały nastrojowe, świąteczne piosenki .
Nad przebiegiem wydarzenia czuwał zespół matematyczny – Panie Monika Skwarek, Agnieszka Kałuża-Horbaczewska i Maria Lelakowska, z kolei imprezę poprowadził zespół Uczeń Zdolny – nie znaczy inny oraz młodzież z klas 2 A i 2 B Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego: Kewin Tkaczyszyn, Klaudia Jagnieszko, Paulina Wiśniewska, Julia Teclaf, Justyna Słońska, Martyna Skrobek, Martyna Kij, Kinga Megger.
Wydarzenie miało służyć popularyzacji matematyki – w kontekście atmosfery i zabawy mikołajkowo-przedświątecznej. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia tej super imprezy! Zapraszamy do galerii zdjęć. smile
Wysłano 07 Grudnia 2018

Konkurs #panTadeusz1834

Uczniowie naszej szkoły biorą udział w nowatorskim konkursie #panTadeusz1834. Celem konkursu jest popularyzacja czytelnictwa epopei Adama Mickiewicza pt. "Pan Tadeusz" w związku z 220. rocznicą urodzin wieszcza, a także setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Konkurs wyróżnia oryginalna forma, ponieważ uczestnicy ćwiczą umiejętność czytania ze zrozumieniem oraz szybkiego czytania używając do tego swoich ulubionych smartfonów. Tę innowację edukacyjną na lekcjach z języka polskiego wprowadziły Panie Bronisława Boczoń-Sapeta, Maja Frąckowiak oraz Ewelina Walczak.
Wydarzenie ma także na celu integrację związanej ze szkołą społeczności: rodziców i rodzin, a także znajomych z social mediów, ponieważ przyjaciele szkoły także mogą wziąć udział w konkursie. Na stronie internetowej szkoły znajduje się link do konkursu. Należy założyć konto oraz wpisać klucz dostępu: uczniowie – zsislupsku, rodzice i znajomi – zsislupskz. Rodzice w miejscu klasy wpisują np. 3a Nowak J. – nazwisko ucznia, który zachęcił do wzięcia udziału w konkursie i zdobywania punktów dla ucznia, klasy i szkoły.
Konkurs dla rodziców i znajomych Uczestników odbędzie się 16.12.2018 r. (g. 9:00 – 16:00). Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie konkursu.
Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w konkursie online.
Wysłano 06 Grudnia 2018

Sukces uczniów w ogólnopolskim konkursie "Choinki Jedynki"

Z wielką radością informujemy, że uczniowie naszego Plastyka zostali laureatami, a także otrzymali wyróżnienia, w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Choinki Jedynki” – „Tajemnice Świąt Bożego Narodzenia” organizowanym w ramach Akcji Charytatywnej Programu 1 Polskiego Radia "Choinki Jedynki 2018" na rzecz Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" oraz Fundacji "Pomóż mi żyć" z Gdańska.
Cezary Płusa (kl. I B LP) został laureatem nagrody głównej, natomiast Amelia Abramowicz (kl.I A LP) i Roksana Petrus (kl. I B LP) otrzymały wyróżnienie. Dodatkowo praca Cezarego Płusy weźmie udział w licytacji, z której dochód zostanie przeznaczony na cele charytatywne. Jury konkursowe wybrało 20 prac nagrodzonych i 40 wyróżnionych spośród wszystkich nadesłanych przez uczestników konkursu. Wszystkie prace nagrodzone będzie można zdobyć podczas licytacji organizowanych od 3 do 8 grudnia na antenie Programu 1 Polskiego Radia w audycji „Cztery Pory Roku”. Zadaniem konkursowym było stworzenie pracy plastycznej będącej wyobrażeniem „Tajemnicy Świąt Bożego Narodzenia”. Wszystkie wybrane prace plastyczne sukcesywnie są omawiane na antenie Programu I oraz prezentowane na stronach internetowych Polskiego Radia. Uczniów do konkursu przygotowała Pani Maria Karpińska.
Akcja Charytatywna Programu 1 Polskiego Radia "Choinki Jedynki" organizowana jest na rzecz Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" i wybranej, każdego roku innej, drugiej organizacji pożytku publicznego. W 2018 roku jest to Fundacja "Pomóż mi żyć" z Gdańska. Honorowy patronat nad akcją objęła małżonka prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Agata Kornhauser-Duda.
Serdecznie gratulujemy sukcesu! smile
Wysłano 05 Grudnia 2018

Obchody Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka i Maraton Pisania Listów

W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyło się szereg działań związanych z Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka, który przypada 10 grudnia każdego roku. Dzień ten poświęciliśmy orędownikom praw człowieka, którzy dążą do zapewnienia ochrony własnych praw oraz praw innych, wkładając wiele wysiłku w działania zapewniające przestrzeganie ich na co dzień. Wielu z nich jest za to prześladowanych, pozbawianych pracy, czy niesłusznie więzionych. Dzisiejszy dzień był okazją do uczczenia ich odwagi i osiągnięć.
Dlatego też od samego rana młodzież czerpała wiedzę na ten temat. Na początku odbył się specjalny wykład na temat Praw Człowieka wygłoszony przez naszego ucznia Kajetana Wójcika z 3 klasy Liceum Plastycznego w ramach programu Uczeń Zdolny, nie znaczy inny.
Następnie młodzież z różnych klas włączyła się w akcję Maratonu Pisania Listów (koordynowana przez organizację Amnesty International). Stworzyliśmy również tak zwaną „Ścianę słów” w formie ptaka, jako symbolu pokoju, wolności i swobody wyrażania myśli. Ponadto dwie klasy wzięły udział w aktywnej grze pt. „Niebezpieczna podróż” - uczniowie wcielali się w rolę uchodźców i musieli podejmować racjonalne oraz przemyślane decyzje, które niestety jak się okazało nie były łatwe.
W przerwach między lekcjami społeczność szkolna mogła zakupić przepyszne słodkości przygotowane przez Spółdzielnię Uczniowską „Plastusie”. Dochód ze sprzedaży został przeznaczony na zakup znaczków na listy. Poza tym uczestnicy projektu „Start The Change!” (ruszył w naszej szkole od października) przygotowali specjalny numer biuletynu, który rozdawali uczniom na przerwach. Dodatkowo każdy zainteresowany miał okazję zaczerpnąć wiedzę na temat praw człowieka, czytając informacje zamieszczone na głównej gazetce szkolnej, oraz obejrzeć interesujący przekaz rysunkowy odnośnie obowiązujących nas praw. Nad całym wydarzeniem czuwały Panie: Natalia Hendrych, Monika Skwarek oraz Małgorzata Siupik - Winiszewska.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za liczne wsparcie i zaangażowanie.

Newsletter. Wydanie specjalne: Dzień Praw Człowieka w ZSI i SMS
Wysłano 05 Grudnia 2018

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 Następna >>

Archiwum aktualności

2017/20182016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat@zsi.slupsk.pl