Aktualności

Konkurs Historyczny - 99 Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę

W Zespole Szkół Informatycznych świętowanie Dnia Odzyskania Niepodległości przez Polskę rozpoczęło się już w poniedziałek tj. 6 listopada br. pod kuratelą pana Igora Kuc - Mikłaszewicza. Reprezentanci klas I Technikum Weterynarii, I Politechnicznego Liceum Ogólnokształcącego oraz III B Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego przystąpili do zmagań w ramach Konkursu Historycznego z okazji 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Konkurs okazał się nie lada gratką dla rywalizujących ze sobą drużyn, bowiem obejmował nie tylko materiał z zakresu wiedzy teoretycznej, ale też umiejętności kojarzenia faktów oraz rozszyfrowywania kalamburów, rzecz jasna dotyczących XX- lecia międzywojennego i okoliczności zmian na mapie politycznej Europy, dzięki którym Polska odzyskała swoje należyte miejsce wśród narodów walczących o niepodległość swoich krajów. Trudne pytania okazały się wyzwaniem dla uczestników Konkursu, jednak wszyscy poradzili sobie "śpiewająco". I miejsce zdobyła drużyna klasy IIIB PLO reprezentowana przez Huberta Janickiego i Szymona Szczura, II miejsce otrzymała klasa II POLO dzięki Michałowi Stępnikowi i Oskarowi Szczepańskiemu, natomiast zaszczytne III miejsce przypadło klasie I TW, a to za sprawą Kyryła Bobro i Jakuba Maksymiuka. Wszystkim serdecznie gratulujemy wiedzy i historycznego polotu, mając nadzieję, że udział w konkursie dotyczącym historii Polski nie pozostanie jedynie epizodem ze szkolnej edukacji, a początkiem świadomej tożsamości naszej młodzieży.
Wysłano 13 Listopada 2017

Dagmara Kosikowska ze Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego

Z przyjemnością informujemy, że uczennica 4 klasy Technikum Weterynarii Dagmara Kosikowska otrzymała Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego na rok szkolny 2017/2018 w ramach projektu pn.: „Programy motywacyjne dla uczniów pomorskich szkół zawodowych”. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na zbliżających się egzaminach. smile smile smile
Wysłano 11 Listopada 2017

Sukces uczniów Liceum Plastycznego w ogólnopolskim konkursie "Smog w liczbach"

Z przyjemnością informujemy, że nasi uczniowie pierwszej klasy Liceum Plastycznego zdobyli wszystkie nagrody w ogólnopolskim konkursie matematyczno-statystycznym „Smog w liczbach”. Konkurs został zorganizowanym przez Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej, Polskie Towarzystwo Matematyczne Oddział w Białymstoku oraz Centrum Popularyzacji Matematyki SIGNUM w związku z Międzynarodowym Dniem Muzeów i Centrów Nauki – SPiN Day. Konkurs miał na celu włączanie młodzieży w ogólnoświatową akcję świętowania Dnia Muzeów i Centrów Nauki. Zadaniem konkursowym było przedstawienie pomysłu na to, jak można zaprezentować rosnący w ostatnich latach problem smogu, ale wykorzystując dane bądź metody matematyczno statystyczne. Praca konkursowa mogła zostać zrealizowana w dowolnej formie (plakat, praca plastyczna, zdjęcie, tekst, film itp.) Wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce Angelika Kotecka z 1 LP
II miejsce Julia Abramik z 1 LP
III miejsce Albert Zawada z 1 LP
Opiekę nad uczniami sprawowała Pani Monika Skwarek. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. smile smile smile
Wysłano 11 Listopada 2017

Wizyta w Zakładzie Opiekuńczo - Leczniczym w Ustce

Nasza młodzież z klas medycznych pod opieką Pani Ewy Tomaszewskiej i Pana Roberta Zająca odwiedziła Oddział Opiekuńczo – Leczniczy przy szpitalu w Ustce.
Pani Dyrektor placówki mgr Jolanta Treczyńska – Khalfallah przywitała uczniów i przedstawiła jak funkcjonuje oddział oraz jakie są zasady kwalifikowania pacjentów. Jest to oddział dla osób schorowanych (po udarach, wylewach) wymagających całodobowej kompleksowej opieki pielęgnacyjnej po wyjściu ze szpitala. Po krótkiej pogadance udaliśmy się na oddział. Uczniowie rozmawiali z rehabilitantką oddziału, która pokazała m.in. salę ćwiczeń. Następnie p. Dyrektor zaprowadziła nas do sali terapii zajęciowej, gdzie pacjenci w ramach ćwiczeń usprawniających wykonują różne prace.
Odwiedziliśmy również sale chorych. Zwróciliśmy uwagę, że są one udekorowane pracami wykonanymi w ramach terapii zajęciowej. Z rozmów z chorymi wynikało, że są oni bardzo zadowoleni z pobytu w tej placówce.
Nasza młodzież wyraziła słowa uznania dla wszystkich pracowników oddziału oraz wykazała chęć odwiedzania chorych – w formie wolontariatu. smile smile smile
Wysłano 10 Listopada 2017

Sukces Pani Moniki Skwarek w plebiscycie Nauczyciel na Medal

Z przyjemnością informujemy, że Pani Monika Skwarek, nasza kreatywna nauczycielka matematyki, zajęła III miejsce w etapie powiatowym prestiżowego plebiscytu Nauczyciel na Medal . W sumie Pani Monika uzyskała 325 głosów, co jest rewelacyjnym wynikiem! Serdecznie gratulujemy sukcesu!
Warto odnotować, że w plebiscycie tym o głosy walczyli również inni nasi nauczyciele, Panie: Ewelina Walczak, Anna Wnuk, Karolina Matkowska oraz Panowie: Bartosz Norek, Marcin Kisielewski i Andrzej Kolman. Już sama nominacja w kontekście plebiscytu Nauczyciel na Medal jest swego rodzaju zaszczytnym wyróżnieniem i uznaniem dla pełnej pasji i zaangażowania pracy dydaktyczno-wychowawczej naszych nauczycieli. Brawo!!!! smile smile smile
Wysłano 10 Listopada 2017

OSTATNIE WOLNE MIEJSCA!!! NOWY ZAWÓD - CAŁKOWICIE BEZPŁATNIE!

Zapraszamy na BEZPŁATNE kwalifikacyjne kursy zawodowe (do wyboru) realizowane w ramach projektu EFS:
A.25 – Wykonywanie i realizacja projektów multimedialnych
E.13 – Projektowanie i administrowane sieciami komputerowymi
E.14 - Tworzenie aplikacji internetowych i baz danych oraz administrowanie bazami
Gdzie? Sale Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku, ul. Koszalińska 9.
Kiedy? XI.2017 – V.2018 (zajęcia tylko w weekendy!)
Zapraszamy:
- osoby pracujące na terenie województwa pomorskiego (bądź zamieszkałe na tym terenie) w wieku powyżej 25 lat (szczególnie 50+)
- najlepiej o wykształceniu maksymalnie średnim
- min. podstawowa znajomość obsługa komputera
- szczególnie zachęcamy panie
Kursy kończą się egzaminem państwowym (OKE), potwierdzającym nabycie kwalifikacji i kompetencji zawodowych. Warunkiem uczestnictwa jest podstawowa znajomość obsługi komputera.
Uczestnik kursu oprócz udziału w zajęciach dydaktycznych otrzymuje materiały szkoleniowe, poczęstunek, w uzasadnionym przypadku zwrot kosztów dojazdu i/lub zwrot kosztów opieki nad osobą zależną.
SKORZYSTAJ! TAKA OKAZJA JUŻ SIĘ NIE POWTÓRZY! OSTATNIE WOLNE MIEJSCA!
Wysłano 10 Listopada 2017

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl