Aktualności

Dagmara Kosikowska ze Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego

Z przyjemnością informujemy, że uczennica 4 klasy Technikum Weterynarii Dagmara Kosikowska otrzymała Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego na rok szkolny 2017/2018 w ramach projektu pn.: „Programy motywacyjne dla uczniów pomorskich szkół zawodowych”. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na zbliżających się egzaminach. smile smile smile
Wysłano 11 Listopada 2017

Sukces uczniów Liceum Plastycznego w ogólnopolskim konkursie "Smog w liczbach"

Z przyjemnością informujemy, że nasi uczniowie pierwszej klasy Liceum Plastycznego zdobyli wszystkie nagrody w ogólnopolskim konkursie matematyczno-statystycznym „Smog w liczbach”. Konkurs został zorganizowanym przez Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej, Polskie Towarzystwo Matematyczne Oddział w Białymstoku oraz Centrum Popularyzacji Matematyki SIGNUM w związku z Międzynarodowym Dniem Muzeów i Centrów Nauki – SPiN Day. Konkurs miał na celu włączanie młodzieży w ogólnoświatową akcję świętowania Dnia Muzeów i Centrów Nauki. Zadaniem konkursowym było przedstawienie pomysłu na to, jak można zaprezentować rosnący w ostatnich latach problem smogu, ale wykorzystując dane bądź metody matematyczno statystyczne. Praca konkursowa mogła zostać zrealizowana w dowolnej formie (plakat, praca plastyczna, zdjęcie, tekst, film itp.) Wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce Angelika Kotecka z 1 LP
II miejsce Julia Abramik z 1 LP
III miejsce Albert Zawada z 1 LP
Opiekę nad uczniami sprawowała Pani Monika Skwarek. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. smile smile smile
Wysłano 11 Listopada 2017

Wizyta w Zakładzie Opiekuńczo - Leczniczym w Ustce

Nasza młodzież z klas medycznych pod opieką Pani Ewy Tomaszewskiej i Pana Roberta Zająca odwiedziła Oddział Opiekuńczo – Leczniczy przy szpitalu w Ustce.
Pani Dyrektor placówki mgr Jolanta Treczyńska – Khalfallah przywitała uczniów i przedstawiła jak funkcjonuje oddział oraz jakie są zasady kwalifikowania pacjentów. Jest to oddział dla osób schorowanych (po udarach, wylewach) wymagających całodobowej kompleksowej opieki pielęgnacyjnej po wyjściu ze szpitala. Po krótkiej pogadance udaliśmy się na oddział. Uczniowie rozmawiali z rehabilitantką oddziału, która pokazała m.in. salę ćwiczeń. Następnie p. Dyrektor zaprowadziła nas do sali terapii zajęciowej, gdzie pacjenci w ramach ćwiczeń usprawniających wykonują różne prace.
Odwiedziliśmy również sale chorych. Zwróciliśmy uwagę, że są one udekorowane pracami wykonanymi w ramach terapii zajęciowej. Z rozmów z chorymi wynikało, że są oni bardzo zadowoleni z pobytu w tej placówce.
Nasza młodzież wyraziła słowa uznania dla wszystkich pracowników oddziału oraz wykazała chęć odwiedzania chorych – w formie wolontariatu. smile smile smile
Wysłano 10 Listopada 2017

Sukces Pani Moniki Skwarek w plebiscycie Nauczyciel na Medal

Z przyjemnością informujemy, że Pani Monika Skwarek, nasza kreatywna nauczycielka matematyki, zajęła III miejsce w etapie powiatowym prestiżowego plebiscytu Nauczyciel na Medal . W sumie Pani Monika uzyskała 325 głosów, co jest rewelacyjnym wynikiem! Serdecznie gratulujemy sukcesu!
Warto odnotować, że w plebiscycie tym o głosy walczyli również inni nasi nauczyciele, Panie: Ewelina Walczak, Anna Wnuk, Karolina Matkowska oraz Panowie: Bartosz Norek, Marcin Kisielewski i Andrzej Kolman. Już sama nominacja w kontekście plebiscytu Nauczyciel na Medal jest swego rodzaju zaszczytnym wyróżnieniem i uznaniem dla pełnej pasji i zaangażowania pracy dydaktyczno-wychowawczej naszych nauczycieli. Brawo!!!! smile smile smile
Wysłano 10 Listopada 2017

OSTATNIE WOLNE MIEJSCA!!! NOWY ZAWÓD - CAŁKOWICIE BEZPŁATNIE!

Zapraszamy na BEZPŁATNE kwalifikacyjne kursy zawodowe (do wyboru) realizowane w ramach projektu EFS:
A.25 – Wykonywanie i realizacja projektów multimedialnych
E.13 – Projektowanie i administrowane sieciami komputerowymi
E.14 - Tworzenie aplikacji internetowych i baz danych oraz administrowanie bazami
Gdzie? Sale Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku, ul. Koszalińska 9.
Kiedy? XI.2017 – V.2018 (zajęcia tylko w weekendy!)
Zapraszamy:
- osoby pracujące na terenie województwa pomorskiego (bądź zamieszkałe na tym terenie) w wieku powyżej 25 lat (szczególnie 50+)
- najlepiej o wykształceniu maksymalnie średnim
- min. podstawowa znajomość obsługa komputera
- szczególnie zachęcamy panie
Kursy kończą się egzaminem państwowym (OKE), potwierdzającym nabycie kwalifikacji i kompetencji zawodowych. Warunkiem uczestnictwa jest podstawowa znajomość obsługi komputera.
Uczestnik kursu oprócz udziału w zajęciach dydaktycznych otrzymuje materiały szkoleniowe, poczęstunek, w uzasadnionym przypadku zwrot kosztów dojazdu i/lub zwrot kosztów opieki nad osobą zależną.
SKORZYSTAJ! TAKA OKAZJA JUŻ SIĘ NIE POWTÓRZY! OSTATNIE WOLNE MIEJSCA!
Wysłano 10 Listopada 2017

Sukces uczniów Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w XII Pomorskim Biegu Niepodległości

9 listopada br. na terenie Centralnego Poligonu Sił Powietrznych odbył się XII Pomorski Bieg Niepodległości zorganizowany przez Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Ustce oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce pod kierownictwem Roberta Dąbrowskiego przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Słupsku, Dowództwem Centralnego Poligonu Sił Powietrznych w Ustce, Urzędem Miasta w Ustce, Urzędem Gminy Ustka oraz Urzędem Gminy Postomino. Na starcie biegu stanęło ponad 80 uczestników w zespołach trzyosobowych z różnych szkół z województwa pomorskiego oraz zachodniopomorskiego. Na trasie biegu na orientację uczestnicy musieli wykazać się umiejętnością czytania mapy, używania kompasu, strzelania z kbksu na odległości 50 metrów oraz rzucania granatem do celu, a także wiedzą historyczną dotyczącą walk narodowowyzwoleńczych od I rozbioru Polski do wyznaczenia granic II Rzeczpospolitej w 1921 r. Zawodników nie rozpieszczała także pogoda i nawierzchnia, niska temperatura oraz piaszczyste drogi i wzgórza wydm na terenie poligonu nie ułatwiały im 10 kilometrowego biegu. Miło nam poinformować, że w rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych uczniowie Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku w składzie: Szymon Szkil, Maciej Zierke i Paweł Pszeniczny po raz kolejny zajęli I miejsce. Do zawodów uczniów przygotował pan Arkadiusz Herman.
Zakończenie biegu odbyło się niedaleko strzelnicy poligonu, gdzie usytuowany był start i meta zawodów. Tu na wszystkich uczestników czekała gorąca grochówka, kiełbaski, herbata i ognisko.
Laureaci XII Pomorskiego Biegu Niepodległości otrzymali puchary, medale oraz cenne nagrody, a pozostali uczestnicy dyplomy oraz upominki.
Dodatkową atrakcją zawodów była obecność Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Nałęcz” z Trzebiatowa, a puchary i nagrody wręczał sam marszałek Józef Piłsudski wspólnie z Dowódcą Centralnego Poligonu Sił Powietrznych w Ustce.
Serdecznie gratulujemy tak spektakularnego zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów w konkursach szkół mundurowych! smile smile smile
Wysłano 09 Listopada 2017

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl