Aktualności

Akcja "Razem na Święta"

Wychodząc naprzeciw sugestii i prośbie Ministerstwa Edukacji Narodowej nasza szkoła włączyła się w akcję: "Razem na Święta" i podejmuje działania związane z przedświątecznym wolontariatem. Prowadzimy w tym szczególnym okresie różnorodne działania mające na celu pomoc najbardziej potrzebującym. Bardzo dziękujemy wszystkim członkom naszej społeczności szkolnej oraz instytucjom, szkołom, firmom i osobom prywatnym za aktywne włączenie się w nasze akcje:
- Paczki dla Domu Dziecka w Ustce i Muszkieterów Szpiku
- Świąteczna Zbiórka Żywności organizowana razem z Bankiem Żywności
- „Góra Grosza”
- „Zakręcona akcja dla Kubusia”
- Zbiórka rzeczy potrzebnych na rzecz Fundacji Dziki Azyl
- Akcja „Zwierzęta też chcą usłyszeć święta”
- Maraton Pisania Listów Amnesty International
- Kiermasz prac uczniów
Całość działań w ramach akcji "Razem na Święta" koordynuje Pani Maria Lelakowska, opiekunka szkolnego wolontariatu.
Otwórzmy swoje serca szczególnie szeroko w okresie przedświątecznym!!! Wszystkim darczyńcom i wolontariuszom bardzo dziękujemy!!!!

logopomagamy.jpg
smile smile smile
Wysłano 21 Grudnia 2018

Lekcja otwarta języka polskiego

Dnia 18 grudnia br. pani Maja Frąckowiak przeprowadziła lekcję otwartą z literatury staropolskiej nt. "Średniowiecze. Śmierć i zaświaty" bazującej na znanej wszystkim "Rozmowie mistrza Polikarpa ze Śmiercią". Uczniowie poznali m.in. literackie motywy związane z umieraniem, jak np. Ars bene moriendi, Vanitas czy Dance macabre. Z pozoru przerażające treści okazały się średniowieczną groteską przedstawiającą śmierć w sposób satyryczny. Ciekawostką okazała się nowatorska metoda prowadzenia lekcji z wykorzystaniem tablicy multimedialnej. Zatem, uczniowie mogli nie tylko zgłębić tajniki mrocznego średniowiecza, ale też zbadać możliwości tablicy. Gośćmi, którzy uczestniczyli w lekcji byli pani Ewelina Walczak i pan Daniel Stawski. Oni również docenili ciekawy charakter lekcji.
Wysłano 20 Grudnia 2018

"Wypad" do Parku Trampolin JUMP 2 SKY

W ubiegły czwartek uczniowie klasy IA LP i IB LP wraz z opiekunkami, panią Julita Rzeppką i panią Eweliną Walczak odwiedzili Park Trampolin Jump 2 SKY, gdzie mogli wykazać się swoimi akrobatycznymi umiejętnościami. Po krótkiej rozgrzewce pod okiem pani instruktor rozpoczęła się szałowa zabawa połączona z nie lada wysiłkiem fizycznym. Po ewolucjach na torze gimnastycznym oraz walkach na wałki z gąbki wszyscy lądowali w miękkim basenie na poduszkach. Taka forma aktywnego wypoczynku połączona z rekreacją bardzo spodobała się uczniom. Wyzwanie nie okazało się zbyt duże, a to dlatego, że Park przygotował areny do ćwiczeń gimnastycznych o różnym stopniu trudności. Z pewnością jeszcze tam powrócimy, aby znów poczuć się jak dzieci i zmierzyć się, tym razem, z bardziej ekstremalnymi torami Parku wink
Wysłano 20 Grudnia 2018

"Pan Tadeusz" - konkurs z cytatami online

W dniach 11-14 grudnia br. uczniowie klas 3TW, 4LP, 3A PLO, 3B PLO oraz 3MLO i 3PoLO wzieli udział w ogólnopolskim konkursie wiedzy o "Panu Tadeuszu" Adama Mickiewicza. Konkurs jest niejako hołdem złożonym arcydziełu literatury polskiej oraz samemu artyście, bez którego obchody 100 - lecia Niepodległości Polski byłyby niepełne. Chodzi oczywiście o wkład literacki Mickiewicza w krzewienie kultury polskiej w czasach zaborów. Rzecz jasna. że uczniowie mogli również powtórzyć treść wiodącej lektury szkolnej do matury. Uczestnicy konkursu od kilku tygodni sumiennie przygotowywali się do konkursu, logując się na swoich smartfonach. Choć pytania okazały się nader szczegółowe, to uczniowie nie poddali się i, po próbnym teście przystąpili do konkursu na platformie on-line. Koordynatorka przedsięwzięcia była pani wicedyrektor, Maja Frąckowiak, która czuwała nad terminami oraz prawidłowością konkursu.Wszyscy chętnie angażowali się w tak nowatorski rodzaj konkursu, który, oprócz doskonałej wiedzy na temat epopei narodowej, wymagał też umiejętności szybkiego poruszania się w internecie. Wyniki konkursu, zostaną przedstawione, a jakże, w dniu urodzin Adama Mickiewicza, tj. 24 grudnia 2018r.
Wysłano 20 Grudnia 2018

Konkurs ,,Dom bez psa jest tylko mieszkaniem, dom bez kota to głupota” rozstrzygnięty!

Z wielką przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu fotograficznego o tematyce weterynaryjnej ,,Dom bez psa jest tylko mieszkaniem, dom bez kota to głupota”. Wśród bardzo wielu uczestników wybraliśmy tych, którzy urzekli jury swoją kreatywnością, wrażliwością i umiejętnością wykorzystania możliwości aparatu fotograficznego. A oto wyniki:
I miejsce zajęła Dominika Toczyńska, uczennica klasy 1 Technikum Weterynarii, na II miejscu uplasowała się Dominika Lemke, uczennica klasy 2 Technikum Weterynarii, natomiast III miejsce trafiło do Macieja Szypuły, ucznia 7 klasy Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego.
Organizatorem konkursu była klasa 3 Technikum Weterynarii oraz Pani Magdalena Piniaha. Zwycięzcom gratulujemy a wszystkim osobom, które zgłosiły prace do naszej zabawy – dziękujemy! smile
Wysłano 19 Grudnia 2018

IV Zawody Strzeleckie o Puchar Dyrektora Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego za nami

W dniu dzisiejszym odbyły się IV Zawody Strzeleckie o Puchar Dyrektora Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku. Tegoroczna edycja zawodów miała charakter bardzo szczególny, bowiem celem turnieju było uczczenie 20-lecia działalności Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku.
Zmagania strzeleckie odbyły się na Strzelnicy Klubu Strzeleckiego „Gryf Słupski”. W turnieju uczestniczyło 5 drużyn reprezentujących: Szkołę Podstawową w Postominie, Szkołę Podstawową nr 1 w Słupsku, Szkołę Podstawową nr 4 w Słupsku, Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego w Słupsku oraz II Liceum Ogólnokształcące w Słupsku (gimnazjaliści z tej placówki). Zawody odbyły się w konkurencji karabin pneumatyczny, postawa stojąca, odległość 10 metrów.
W rywalizacji drużynowej Puchar Dyrektora Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku zdobyli uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku. Drugie miejsce zajęła drużyna Szkoły Podstawowej z Postomina, natomiast na trzecim miejscu uplasowali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Słupsku.
W rywalizacji indywidualnej zwycięstwo odniosła Oliwia Żurawik (II LO w Słupsku). Drugie miejsce zajął Dominik Cybul (SP Postomino), z kolei na trzeciej pozycji uplasowała się Aniela Kurkiewicz (II LO w Słupsku).
Puchary, medale i nagrody rzeczowe ufundowała oraz wręczyła zawodnikom Pani Monika Stępnik, dyrektor Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku. Organizatorem turnieju było Policyjne Liceum Ogólnokształcącego przy ZSI w Słupsku. Turniej koordynowali Panowie Arkadiusz Herman i Krzysztof Straszak.
Klasyfikacja końcowa:
1. II Liceum Ogólnokształcące w Słupsku (743 pkt.)
2. Szkoła Podstawowa w Postominie (723 pkt.)
3. Szkoła Podstawowa nr 1 w Słupsku (670 pkt.)
4. Szkoła Podstawowa nr 4 w Słupsku (644 pkt.)
5. Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego w Słupsku (634 pkt.)
Gratulujemy wyników i dziękujemy za uczestnictwo w turnieju! smile
Wysłano 19 Grudnia 2018

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 Następna >>

Archiwum aktualności

2017/20182016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat@zsi.slupsk.pl