Aktualności

ZSI i SMS z tytułem „Dobrze Zaprojektowanej Szkoły 2019”!!!

Z wielką radością informujemy, że Zespół Szkół Informatycznych oraz Szkoła Mistrzostwa Sportowego zostały uhonorowane tytułem „Dobrze Zaprojektowanej Szkoły 2019” za promowanie pracy metodą projektu oraz wspieranie młodzieży w podejmowaniu ambitnych wyzwań edukacyjnych. Zaszczytny tytuł naszym placówkom przyznało wydawnictwo Nowa Era w ramach ogólnopolskiego konkursu „Projekt z klasą”.
Opiekunkami projektu były Panie: Monika Skwarek i Maria Lelakowska, nauczycielki matematyki, które otrzymały z kolei tytuł „Projektanta edukacji 2019” za przygotowanie projektu edukacyjnego do IX edycji ogólnopolskiego konkursu wydawnictwa Nowa Era „Projekt z klasą” oraz inspirowanie młodzieży do podejmowania ambitnych wyzwań edukacyjnych.
Przyznany tytuł świadczy o tym, że nasze szkoły podchodzą do edukacji w sposób nowoczesny, tworzą dobre warunki do rozwijania pasji i wspierania talentów, są otwarte na uczniowskie inicjatywy.
Organizatorem konkursu oraz fundatorem nagród jest wydawnictwo „Nowa Era”. Patronami honorowymi: Minister Edukacji Narodowej, Ministerstwo Cyfryzacji, Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie.
Dziękujemy naszym nauczycielkom za umiejętne wspieranie uczniowskich pasji i zainteresowań, a młodzieży za otwarte głowy i chęć do działania. I wszystkim za dzielenie się radością z poznawania świata i siebie samych. Gratulujemy! smile smile smile
Wysłano 14 Lutego 2019

Spotkanie z przedstawicielami Fundacji Dziki Azyl

W dniu dzisiejszym uczniowie Technikum Weterynarii gościli wspaniałych ludzi, którzy szczerą i prawdziwą miłością obdarzają zwierzęta. Odwiedzili nas reprezentanci Fundacji Dziki Azyl w Kobylnicy - Pani Edyta Pudzianowska oraz Pan Waldemar Turzyński. Ludzie o wielkich sercach!
Co zrobić gdy znajdziemy ranne zwierzę? Jak się zachować w takiej sytuacji? Do kogo zwrócić się o pomoc? Na te i inne pytania odpowiedziała nam dziś Pani Edyta i Pan Waldemar z Fundacji Dziki Azyl, której siedziba mieści się w Kobylnicy. Nasi adepci weterynarii dowiedzieli się również wielu interesujących rzeczy m.in. na temat działalności i celów kobylnickiego ośrodka oraz specyfiki leczenia chorych, rannych dzikich zwierząt. Nasza wspaniałomyślna młodzież przekazała naszym Gościom dary dla zwierząt zebrane w naszej szkole: karmę, ręczniki papierowe, rękawiczki jednorazowe, kozie mleko itp. (zbiórkę koordynowały Panie Marta Malinowska i Magdalena Piniaha).
Fundacja Dziki Azyl działa od połowy 2017 roku. Pod skrzydła Fundacji trafiają setki zwierząt rocznie potrzebujących pomocy. Do ośrodka trafiają zwierzęta chore, ranne i osierocone. Głównie ofiary wypadków. Pod opieką ośrodka są jeże, sarny, lisy, zające, kuny, wiewiórki, łabędzie, bociany, kaczki i wiele innych gatunków zwierząt. Po zakończonym leczeniu, czy odchowaniu powracają do swojego naturalnego środowiska. Większość zwierząt trafiających do ośrodka wymaga specjalistycznego żywienia. Ośrodek utrzymuje się głównie dzięki darowiznom i datkom od ludzi o wielkich sercach. Celem fundacji jest ochrona środowiska naturalnego i zwierząt oraz edukacja społeczeństwa.
Byliśmy pod ogromnym wrażeniem zaangażowania właścicieli, tego ile serca wkładają w to miejsce, ile czasu poświęcają bezinteresownie dla dobra zwierząt. Wspaniałe i pouczające spotkanie! Serdecznie dziękujemy Pani Edycie i Panu Waldkowi! Do zobaczenia!
smile smile smile
Wysłano 08 Lutego 2019

Otto Freundlich we Francji. Wykład z historii sztuki

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku zaprasza na wykład z cyklu zajęć z historii sztuki pt. OTTO FREUNDLICH WE FRANCJI w sobotę, 9 lutego 2019 o godz. 10.00. Wstęp wolny!
Otto Freundlich (1879-1943) artysta urodzony w Słupsku w okresie międzywojennym mieszkał w Paryżu w dzielnicy Montmartre w kamienicy noszącej nazwę „Le Bateau Lavoir”. W budynku wówczas zamieszkiwali: Pablo Picasso, Auguste Herbin, Juan Gris, Fernande Olivier i inni encyklopedyczni twórcy. Więzy przyjaźni łączyły artystę ze Słupska z Pablem Picassem i poetą Guillaume Apollinerem.
Na wykładzie po raz pierwszy zostanie zaprezentowana legendarna kamienica „Le Bateau Lavoir” wraz z kontekstem pierwszej awangardy artystycznej oraz inne miejsca we Francji, z którymi związany był Otto Freundlich. Wykład przygotował historyk sztuki Lucjan Hanak.
Zaproszenie
Wysłano 08 Lutego 2019

Wyniki szkolnego turnieju klas policyjnych POLICJADA 2019

Poznaliśmy zwycięzców szkolnego turnieju klas policyjnych POLICJADA 2019, który odbył się 6 lutego br. W ramach zawodów każda klasa o profilu policyjnym wystawiła pięciu reprezentantów, którzy musieli sprawdzić się w trzech konkurencjach: teście wiedzy policyjnej, strzelaniu i sprawności fizycznej.
Pierwszą rozegraną konkurencją był sprawdzian wiedzy o Policji przeprowadzony w formie testu. Pytania dotyczyły ogólnej wiedzy o Policji, m.in., struktury organizacyjnej, służby w Policji, obowiązków i uprawnień policjanta, udzielania pomocy przedmedycznej i bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
W konkurencji test wiedzy trzy pierwsze miejsca zajęli uczniowie:
1. Maciej Zierke i Dawid Wiśniewski z 3B PLO
2. Wiktoria Borkowska z 2B PLO
3. Paweł Pszeniczny z 3B PLO
Następną konkurencją był test umiejętności strzeleckich, który odbył się na strzelnicy sportowej. Wykonanie zadania polegało na oddaniu ośmiu strzałów, przez każdego z zawodników, z karabinka pneumatycznego do tarczy TS-8/88 z odległości 10 metrów, z postawy stojącej. W klasyfikacji indywidualnej tej konkurencji trzy pierwsze miejsca zajęli uczniowie:
1. Krystian Grajczyk 1 PLO
2. Maciej Zierke 3B PLO
3. Oliwia Florek 1 PLO
Ostatnią konkurencją zawodów był test sprawności fizycznej (tor przeszkód), który został przeprowadzony zgodnie z załącznikiem nr 2 do rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 18 kwietnia 2012 r. w sprawie postępowania kwalifikacyjnego w stosunku do kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby w Policji.
Wyniki testu sprawności fizycznej, w tym normy czasowe, przeliczane były na punkty jednakowo, zarówno dla dziewcząt i chłopców. Każdy z zawodników pokonywał tor przeszkód w ramach testu sprawności fizycznej oddzielnie. W klasyfikacji indywidualnej tej konkurencji trzy pierwsze miejsca zajęli uczniowie:
1. Maciej Zierke 3B PLO
2. Dawid Wiśniewski 3B PLO
3. David Bezmen 2B PLO
O kolejności w klasyfikacji generalnej turnieju decydowała suma punktów uzyskanych przez poszczególnych zawodników we wszystkich konkurencjach. Do klasyfikacji drużynowej liczyła się suma punktów uzyskana przez czterech najlepszych uczniów z klasy.
W klasyfikacji indywidualnej Policjady 2019 trzy pierwsze miejsca zajęli uczniowie:
1. Maciej Zierke 3B PLO
2. Dawid Wiśniewski 3B PLO
3. Paweł Pszeniczny 3B PLO
Wśród dziewcząt startujących w zawodach najlepiej wypadły następujące uczennice:
1. Daria Welzandt 3B PLO
2. Wiktoria Borkowska 2B PLO
3. Alicja Lis 1 PLO
W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła klasa 3B PLO w składzie: Paweł Pszeniczny, Dawid Wiśniewski, Daria Welzandt, Maciej Zierke. Drugie miejsce w turnieju przypadło klasie 2B PLO w składzie: Damian Kopciał, Arkadiusz Taramas, David Bezmen i Wiktoria Borkowska. Natomiast trzecią lokatę zajęli uczniowie klasy 1 PLO w składzie: Krystian Grajczyk, Alicja Lis, Oliwia Florek i Julia Walentynowicz.
Wszyscy uczniowie biorący udział w Policjadzie 2019 zasługują na słowa uznania. Walka była bardzo zacięta do samego końca ale przeprowadzona fair play. O wysokim poziomie świadczy fakt, że gdyby nasi uczniowie startujący w zawodach brali udział w doborze do Policji, to nie mieliby problemu z uzyskaniem pozytywnego wyniku w rekrutacji.
Jeszcze raz serdecznie gratulujemy zwycięzcom turnieju. Szczegółowe wyniki zawodów znajdują się w następujących plikach:
Strzelanie
Test sprawności
Test wiedzy
Klasyfikacja indywidualna
Klasyfikacja drużynowa
Wysłano 06 Lutego 2019

I Szkolny Konkurs Weterynaryjny „Z diagnostyką za pan brat”

UWAGA UCZNIOWIE! KONKURS WETERYNARYJNY!
Zapraszamy Wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły do udziału w I Szkolnym Konkursie Weterynaryjnym „Z diagnostyką za pan brat”. Konkurs będzie realizowany w dwóch etapach: w marcu i maju 2019 r. Zagadnienia konkursowe dotyczą wszystkich pacjentów gabinetów weterynaryjnych - od zwierząt małych po zwierzaczki duże. Zgłoszenia do konkursu należy dokonać osobiście u Pani Marty Malinowskiej (w gabinecie zabiegowym) do 6 marca 2019r.
PONIŻEJ REGULAMIN ORAZ SZCZEGÓŁOWE ZASADY KONKURSU:
Regulamin i zasady I Szkolnego Konkursu Weterynaryjnego
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału!
smile smile smile
Wysłano 02 Lutego 2019

Wiktoria Paszkiewicz z awansem do etapu okręgowego OWiUR!

Z wielką radością informujemy, że Wiktoria Paszkiewicz, uczennica trzeciej klasy Technikum Weterynarii, zakwalifikowała się do eliminacji okręgowych XLIII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Wiktoria uzyskała kwalifikację w bloku tematycznym: weterynaria. Eliminacje okręgowe odbędą się w okręgu olsztyńskim Olimpiady w dniach od 12 do 13 kwietnia br. Naszą zdolną uczennicę do Olimpiady przygotowuje Pani Marta Malinowska.
Celem Olimpiady jest m.in. współzawodnictwo z zakresu szeroko pojętej wiedzy rolniczej - teoretycznej i praktycznej. Jej ideą jest ukazanie młodzieży szkół średnich zadań stojących przed tym jednym z najważniejszych działów gospodarki narodowej, rozszerzenie jej zainteresowań różnorodnymi formami postępu w rolnictwie (biologicznego, technicznego, organizacyjnego, ekonomicznego i społecznego) oraz wzmocnienie więzi emocjonalnych z produkcją rolniczą, obszarami wiejskimi, miejscami przyszłej pracy młodego rolnika. Olimpiada jest trzystopniowa i obejmuje: eliminacje szkolne - I stopień, eliminacje okręgowe - II stopień oraz finał centralny - III stopień.
Organizatorem Olimpiady jest Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach działając w porozumieniu z Ministerstwem Edukacji Narodowej, Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za świetny start w eliminacjach II stopnia!
Wysłano 01 Lutego 2019

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 Następna >>

Archiwum aktualności

2017/20182016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat@zsi.slupsk.pl