Największe sukcesy uczniów i nauczycieli w roku szkolnym 2020/2021

Tytuł Szkoły Logicznego Myślenia dla Zespołu Szkół Informatycznych oraz Szkoły Mistrzostwa Sportowego w roku szkolnym 2020/2021

Tytuł Emp@tycznej klasy w roku szkolnym 2020/2021 otrzymały klasy 1 Technikum Weterynarii oraz 1 LOSMS

Podziękowania:

Ogólne podziękowania dla ZSI:

Liceum Sztuk Plastycznych

I miejsce ex aequo w szkolnym konkursie na najzabawniejszy strój z okazji Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień dla Pani Natalii Hendrych.

Praca Hanny Kapiszki z Liceum Sztuk Plastycznych została zakwalifikowana do wystawy w Liceum Sztuk Plastycznych w Opolu. Konkurs związany był z szeroko rozumianym motywem przewodnim miejskiego pejzażu.

I miejsce w konkursie plastycznym „Ozdoby świąteczne” (kat. szkoły średnie) dla Julii Nowak z kl. 2A LSP.

Wyróżnienie dla Wiktora Boboryckiego z klasy 1B LSP w konkursie powiatowym za plakat promujący ideę rodzicielstwa zastępczego pod hasłem „Rodzina to Skarb”.

Wyróżnienie dla Wiktorii Piekarz z kl. 2A LSP w XXIII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Ludzie ludziom zgotowali ten los”. Opiekę artystyczną pełniła Pani Agata Szczepaniak. Praca uczennicy została również zakwalifikowana do wystawy i katalogu.

Podziękowanie:

I miejsce dla Hanny Kapiszki z kl. IIIA LSP w kat. powyżej 17 lat w III Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Buntowniczki” . Dodatkowo Ariel Mohr z kl. IIIA LSP zdobywa wyróżnienie. Opiekunem artystycznym uczniów jest P. Grzegorz Bożek.

Sukcesy w XIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym i Fotograficznym „Witkacy i ja”:

  • w kategorii „Prace plastyczne - Licea Plastyczne” II miejsce zajął Michał Warmiński z pracą „Dychotomia dwoistości”. Opiekunem Michała był P. Sergiusz Powałka.
  • w kategorii „Prace fotograficzne - Licea Plastyczne” wyróżnienie otrzymały Gabriela Siecińska z cyklem 5 zdjęć „Żona maszynisty” oraz Maja Kalinowska z cyklem zdjęć 1. „Mrok”, 2. „Huk”, 3. „Szum”, 4. „Wrzask”, 5. „Cisza”. Opiekunem artystycznym Gabrysi i Mai był P. Grzegorz Bożek.

Wszystkie prace zakwalifikowały się do wystawy.

I miejsce dla Wiktora Boboryckiego z kl. 1 BLSP oraz III miejsce dla Agnieszki Kitowskiej z klasy 4 LP w Ogólnopolskim Konkursie „Empatia wokół nas”. Opiekunem ucznia była Pani Maria Lelakowska, natomiast uczennicy Pani Monika Skwarek.

Udział w konkursie „Polskie serce pękło. Katyń 1940” Weroniki Tarnowskiej z kl. 1B LSP. Poniżej prezentujemy pracę uczennicy oraz podziękowania od pomysłodawcy konkursu- Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Elżbiety Witek.

Policyjne Liceum Ogólnokształcące z oddziałem wojskowym

Bieg po zdrowie w wojewódzkim finale licealiady dziewcząt i chłopców: I miejsce zajęła Aleksandra Bosak z Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego, IV miejsce zajęła Natalia Treder oraz XVI miejsce Wiktor Boborycki z LSP. W finale wojewódzkiego turnieju online wojewódzkiej Licealiady w grę FIFA 20 Adam Świdroń ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego zajął XVII miejsce.

W konkursie „Moja ulubiona dyscyplina sportu i wybrany idol sportowy” wyróżnienie wraz ze sportową statuetką zdobyła Natalia Treder z PLO zajmując XII miejsce, zaś Dominika Pluto-Prądzyńska na miejscu XXVII oraz Julia Kułakowska na miejscu XXX zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami.

Z kolei w „Biegu po zdrowie”- edycja dla nauczycieli P. Arkadiusz Herman pokonał 4 km w 14:26 min zajmując III miejsce

Awans do finału X edycji Konkursu Policyjnego organizowanego przez Wyższą Szkołę Administracji i Biznesu w Gdyni uczennic: Vanessa Barteczka i Alicja Bieniek z kl. 2A, Wiktoria Szczęśniak kl. 2 C. W II etapie, w klasyfikacji drużynowej dziewczyny zajęły II miejsce. Uczennice do konkursu przygotowuje P. Krzysztof Straszak

Tytuł finalisty XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy” dla Antoniego Stępnika z kl. 2 C PLO. Uczniów do olimpiady przygotowują nauczyciele: P. Andrzej Fijałkowski oraz P. Stanisław Stefański.

Szkolny konkurs wiedzy z wyszkolenia strzeleckiego, w klasyfikacji drużynowej zwyciężyła klasa 2A PLO. Drugie miejsce w turnieju przypadło klasie 1B OPW. Natomiast trzecią lokatę zajęli uczniowie klasy 2B PLO. W klasyfikacji indywidualnej trzy pierwsze miejsca zajęli uczniowie:

  • I miejsce - Sandra Sobol 2B PLO
  • II miejsce - Fabian Sadocha 1B OPW
  • III miejsce - Miriam Żynda 2A PLO

Najlepsza trójka uczniów będzie mogła odbyć indywidualne szkolenie strzeleckie podstawowe prowadzone przez specjalistów wywodzących się z Morskiej Jednostki Działań Specjalnych FORMOZA.

Awans do finału V edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności organizowanej przez Akademię Pomorską w Słupsku uczennic z klasy 2A PLO: Alicja Bieniek, Vanessa Barteczka i Nikola Stachowiak.

II miejsce dla drużyny w składzie: Vanessa Barteczka, Ola Grabowska i Julia Zielińska w Finale Wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK, który odbył się w Rumi. Opiekunem drużyny był Pan Marek Majewski.

Szkoła Mistrzostwa Sportowego

II miejsce w województwie w XXVI Ogólnopolskim Konkursie Historycznym im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy” w roku szkolnym 2020/2021 dla Piotra Czerwińskiego.

Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny dla Piotra Czerwińskiego. Opiekunem ucznia była Pani Maria Lelakowska .

IV miejsce dla drużyny w składzie: Oskar Borkowski, Michał Knetki oraz Kuba Krakus w Finale Wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK, który odbył się w Rumi. Opiekunem drużyny był Pan Marek Majewski.

Technikum Weterynarii

Tytuł finalistki XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy” dla Jagody Dudzińskiej z kl. 2 a TW. Uczniów do olimpiady przygotowują nauczyciele: P. Andrzej Fijałkowski oraz P. Stanisław Stefański.

Podziękowania:

III miejsce w kraju dla Lilianny Jasińskiej z klasy 2C Technikum Weterynarii - tytuł Laureata Ogólnopolskiego oraz Laureata Wojewódzkiego w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Diagnostyce Laboratoryjnej „LabTest” 2021.

Nagroda dla Lilianny Jasińskiej z klasy 2 C Technikum Weterynarii w XIX edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Inne Spojrzenie”. Zadaniem było wykonanie pracy plastycznej o temacie przewodnim „Życie bajką jest”.

I miejsce w etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych dla Weroniki Jarmuł oraz Jakuba Maksymiuka z klasy 4 TW. Jako finaliści etapu centralnego zostaną przyjęci na studia na kierunki Medycyna weterynaryjna oraz Zootechnika z pominięciem rekrutacji. Uczniów do olimpiady przygotowuje P. Marta Malinowska.

I miejsce dla Julii Lipńskiej z klasy 1 a TW w Ogólnopolskim Konkursie pt. „Uśmiechnięte rozmaitości matematyczne” w kategorii szkoły ponadpodstawowe. Opiekę nad uczennicą sprawowała Pani Monika Skwarek.

II miejsce dla Oliwii Kozieł z 1 ATW w Ogólnopolskim Konkursie „Empatia wokół nas”. Opiekunem uczennicy była Pani Monika Skwarek.

Wyróżnienie dla Aleksandry Zagorodnikow w IV Międzyszkolnym Konkursie Literackim „Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go pierwszy raz”.

Tytuł finalisty dla Jakuba Maksymiuka z kl. 4 TW w XLIV 2020/2021 edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, w bloku produkcja zwierzęca oraz tytuł laureata dla Weroniki Jarmuł z kl. 4 TW w bloku weterynaria.

Udział uczniów w Ogólnopolskim Konkursie „Turbolandeskunde – wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego”

Podziękowania:

Udział uczennic: Oliwia Kozieł 1 ATW, Julia Kalecińska 1 BTW w Ogólnopolskim Konkursie Zarazić matematyką.

Podziękowania:

Tytuł finalisty Olimpiady Zwolnieni z Teorii za projekt społeczny Łapka do góry otrzymują:

Jagoda Dudzińska 2ATW, Kaja Marzec 2ATW, Ewa Hermanowska 2ATW, Kacper Surm 2CTW, Ewa Bugała 2 CTW, Julia Lipińska 1ATW, Aleksandra Zagorodnikow 1 ATW, Urszula Węsierska 2 CTW, Sandra Skolasa 2 CTW.

Medyczne Liceum Ogólnokształcące

Tytuł finalistki eliminacji okręgowych XLVII Olimpiady Historycznej otrzymała Alicja Symko z kl. 3MLO.

Tytuł laureata konkursu na recenzję książki dla młodzieży zdobyła Julia Kułakowska z 2 a MLO.

Tytuł finalistki XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy” dla Julii Kułakowskiej z kl. 2 a MLO. Uczniów do olimpiady przygotowują nauczyciele: P. Andrzej Fijałkowski oraz P. Stanisław Stefański.

Wyróżnienie dla Julii Kułakowskiej z 2 A MLO w Ogólnopolskim Konkursie „Empatia wokół nas”. Opiekunem uczennicy była Pani Monika Skwarek.

III miejsce dla Dominiki Pluto – Prądzyńskiej w Konkursie Poezji i Pieśni Niemieckiej dla szkół ponadgimnazjalnych organizowanego przez Zespół Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku

Podziękowanie: