Zespół

  • Monika Skwarek

Uczeń zdolny - ogólne informacje

W Zespole Szkół Informatycznych od kliku lat działa grupa Uczeń zdolny, gdzie każdy indywidualnie może rozwinąć swoje pasje, zainteresowania, sam zaistnieć, stworzyć coś dla siebie, dla szkoły, dla innych, skorzystać z rozrywki, zabawy, czy poprowadzić własny warsztat, pokaz, a może doświadczenie. W naszym programie to uczeń decyduje jakie działania będzie podejmował cały zespół, bądź on sam, sami indywidualnie też wybierają opiekuna nauczyciela, który wskaże im drogę rozwoju.

Zespół Ucznia zdolnego prowadzi własnego Bloga (kliknij), gdzie opowiadają o sobie i dzielą się swoimi spostrzeżeniami.

"Łapka do góry" i "wyOUTowani"

W Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii dwie grupy uczniów pod opieką Pani Moniki Skwarek – nauczycielki matematyki podejmują różnego rodzaju akcje społeczne.

Jedna z grup „Łapka do góry” postanowiła połączyć swoje siły i możliwości, aby zwalczyć ogromny problem społeczny naszych przyjaciół– zwierząt. Uważają, że każda akcja w kierunku bezbronnych zwierząt jest bezcenna i nie mają oporów do działania.

Młodzi, podążający ścieżką edukacyjną przyszłego weterynarza w ramach swoich działań edukują innych, prowadzą webinaria, live’y, edukacyjne konta na instagramie, facebooku i tik toku. Uczniowie pozyskali również partnerów swoich działań: Przychodnia Weterynaryjna w Sławnie pod kierunkiem Pani Iwony Wieczorek-Miranowicz oraz producent karmy Husse w Słupsku. Patronat sprawuje również schronisko dla zwierząt w Słupsku. Uczestnicy intensywnie działają, bo wiedzą, że w grupie siła. Dlatego też, by zrealizować swój cel zorganizowali również zbiórkę na rzecz zwierząt, do której serdecznie zapraszamy:

1. https://allegrolokalnie.pl/zbiorka/nie-badz-gapa-daj-piataka-pomagamy-potrzebujacym-zwierzetom-lapka-do-gory

2. https://zrzutka.pl/uc26dm

Na aukcji młodzież sprzedaje różne przedmioty, prace wykonane przez uczniów naszej szkoły, czy poradnik dla zwierząt stworzony przez nas specjalnie na tę okazję, a także dobrowolne cegiełki. Zbiórka w dużej mierze pomoże nam przede wszystkim, choć trochę poprawić jakość życia naszych przyjaciół, którzy są zdani jedynie na swoich właścicieli. Daj łapkę do góry i razem z nami pomóż działać w tym kierunku oraz zachęć społeczeństwo do kochania czworonożnych przyjaciół. Czy tego nie pragnie każdy z NAS?!

Natomiast druga z grup o nazwie wyOUTowani zajmuje się marginalizacją, czyli wykluczeniem w społeczeństwie.

Każdy z nas jest inny. Każdy z nas inaczej się śmieje, inaczej tańczy, inaczej odczuwa radość. Każdy z nas jest jednak człowiekiem – według tego wszyscy powinni mieć jednakowe prawa i jednakowo powinni być traktowani. Czemu więc tak się nie dzieje? Czemu niektórym żyje się w społeczeństwie łatwiej, a innym trudniej? Czemu nie jesteśmy sobie równi? Wykluczenie może mieć różne podłoże i nie sposób wymienić je wszystkie. Kolor skóry, ubóstwo, choroba, narodowość, płeć, orientacja – tak drobne rzeczy potrafią nas poróżnić, a przecież konsekwencje potrafią być ogromne. Uczestnicy dostrzegają ogrom tego problemu dlatego, uświadamiają o tym innych. Zapraszamy na media społecznościowe grupy, gdzie młodzież daje wsparcie, opowiada historie i dzieli się doświadczeniem innych. Wszyscy powinniśmy otworzyć się na innych, bo wspólnie możemy więcej.;)

Olimpiada - Zwolnieni z teorii

Zwolnieni z Teorii to praktyczna ogólnopolska olimpiada dla szkół średnich, w ramach której uczniowie sami realizują projekty społeczne. Zdobywają przy tym praktyczne umiejętności potrzebne na rynku pracy, uczą się zarządzania, pracy zespołowej, komunikacji, rozwiązywania problemów oraz zdobywają międzynarodowe certyfikaty pomocne przy szukaniu pracy lub rekrutacji na studia. W naszej szkole powstało 5 grup, 2 grupy prowadzi Pani Monika Skwarek, 3 grupy prowadzi Pani Natalia Hendrych.