Aktualności

Szkolny Turniej Klas Policyjnych POLICJADA 2018

W dniu 27 lutego br. odbędzie się szkolny turniej klas policyjnych POLICJADA 2018. W ramach zawodów każda klasa o profilu policyjnym wystawia swoich pięciu reprezentantów, którzy będą musieli sprawdzić się w trzech konkurencjach: teście wiedzy policyjnej, strzelaniu i sprawności fizycznej. Życzymy wszystkim uczniom jak najlepszych wyników w poszczególnych konkurencjach policyjnych. Najlepsi uczniowie mają szansę reprezentować naszą szkołę w finałach ogólnopolskich organizowanych w Szkole Policji w Pile.
Wykaz uczniów biorących udział w turnieju oraz szczegółowy regulamin i scenariusz zawodów znajdują się w plikach:
Wykaz uczniów
Regulamin
Scenariusz

policja_2017_1.jpg
policja_2017_2_kolejne.jpg
policja_2017_3.jpg
Wysłano 20 Lutego 2018

Warsztaty robotyki w ZSI

Uczniowie Politechnicznego Liceum Ogólnokształcącego uczestniczyli w warsztatach robotyki. Nasi licealiści konstruowali i programowali roboty, wykorzystując je następnie do celów edukacyjnych. Zajęcia odbyły się w naszej szkole i poprowadzili je instruktorzy z Centrum Nauki i Rozwoju w Słupsku.
Po skonstruowaniu robota uczestnicy warsztatów programowali roboty na komputerach, zgodnie z wcześniej założoną funkcjonalnością. Ostatnim i najciekawszym elementem zajęć było testowanie robota i konkursy. Zajęcia z uczniami poprowadził Pan Mateusz Kubicki, inżynier i instruktor z Centrum Nauki i Rozwoju w Słupsku.
- Uczestnicy poza budowaniem robotów mieli okazję poprzez zabawę zrozumieć podstawowe zagadnienia z informatyki, techniki, matematyki i elektroniki. Zajęcia były też swojego rodzaju nowym wyzwaniem konstrukcyjnym i ciekawym eksperymentem z programowaniem robotów. Nasi licealiści byli zachęcani do kreatywnego rozwiązywania problemów metodą burzy mózgów, poprzez proces selekcji, budowania, testowania i ewaluacji. Świetne zajęcia! – mówi Pan Marcin Kisielewski, nauczyciel informatyki.
smile smile smile
Wysłano 19 Lutego 2018

Uczniowie Technikum Weterynarii na zajęciach w słupskim laboratorium weterynaryjnym

Uczniowie 3 klasy Technikum Weterynarii uczyli się wykonywania techniki rozmazu krwi oraz barwienia rozmazu metodą Hemacolor. Młodzież oglądała i oceniała rozmaz pod mikroskopem szukając krwinek czerwonych, oceniając ich kształt, wielkość i ilość, a także krwinek białych, płytek krwi oraz wtrętów komórkowych. Ćwiczenia były niezwykle interesujące. Nasi uczniowie ze skupieniem i starannością ćwiczyli technikę, aby wykonać idealny rozmaz. Nie obyło się bez zabawnych obrazków na rozmazach. Zajęcia mogły mieć miejsce dzięki uprzejmości laboratorium weterynaryjnego Covet. Serdecznie dziękujemy! smile smile smile
Wysłano 12 Lutego 2018

„Kisiciele” kisili na wizji w "Pytanie na śniadanie"

Nasi uczniowie z grupy kulinarnej "Kisiciele" prowadzonej przez Pana Marcina Kisielewskiego mieli wielką przyjemność dzielić się swoją pasją kiszenia warzyw i owoców na antenie TVP2 w popularnym programie „Pytanie na śniadanie”. Młodzież wspólnie z Panem Marcinem Kisielewskim, założycielem i opiekunem „Kisicieli”, oraz Jerzym Nogalem, szefem kuchni i bliskim współpracownikiem TVP, przygotowywali zdrowe potrawy z kiszonych warzyw i owoców. "Kisiciele" zostali zaproszeni do Warszawy przez redakcję „Pytanie na śniadanie”.
W warszawskim studiu telewizyjnym naszą grupę kulinarną reprezentowali uczniowie: Anna Rogulska, Natalia Ratyńska, Michał Stępnik i Dawid Pogorzalski.
Kulinarna ekipa „Kisicieli” liczy łącznie 12 członków. Celem działań naszych miłośników fermentacji jest propagowanie zainteresowań zdrowym odżywianiem, popularyzacja kiszenia i rozwijanie wiedzy dotyczącej procesu fermentacji, a także kultywowanie bardzo długiej w Polsce tradycji kiszenia.
Świetna przygoda!
smile smile smile
Wysłano 10 Lutego 2018

Odyseusze z wizytą w teatrze

Pomimo, że trwają już ferie nasi zdolni Odyseusze uwielbiają przebywać w swoim towarzystwie, ciesząc się sobą, a przy okazji, nie marnując czasu, aktywnie uczestniczą w życiu kulturalnym. I tak nasi uczniowie pod opieką trenera Pani Moniki Skwarek udali się do Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku na spektakl pt. „Biedermann i podpalacze” w reżyserii Torstena Münchowa.
Sztuka Maxa Frischa to groteskowa komedia ukazująca mechanizmy socjologiczne pozwalające jednostce tolerować przemoc w społeczeństwie. Nazwisko głównego bohatera Biedermann można przetłumaczyć jako „poczciwiec”, ale to także określenie mieszczucha, który osiągnąwszy minimum dobrobytu uważa, że najważniejsze jest jego zachowanie. Wierzy, że drobne ustępstwa pozwolą mu zachować odrobinę komfortu i pozycję społeczną. Taka postawa doprowadza do katastrofy…
Spektakl z zaskakującym, kryminalnym i metafizycznym finałem, dawką czarnego humoru, ze świetnie napisanymi rolami oraz intrygująca muzyka – wszystko to stanowi niewątpliwie inspirację dla naszych Odyseuszy, którzy pracują nad nowym projektem. Oby więcej takich ożywczych spotkań ze sztuką. smile smile smile
Wysłano 29 Stycznia 2018

Sukces Agnieszki Kitowskiej w ogólnopolskim konkursie matematyczno - plastycznym

Z przyjemnością informujemy, że nasza uczennica pierwszej klasy Liceum Plastycznego Agnieszka Kitowska otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim konkursie matematyczno – plastycznym „ Od 1 do nieskończoności … czyli jeden wynik w nieskończonej ilości zadań”. Opiekę nad uczennicą sprawowała Pani Monika Skwarek.
Zadaniem uczestników konkursu było ułożenie własnego zadania tekstowego lub łamigłówki tak, aby rozwiązaniem była liczba 25, następnie zapisanie treści tegoż zadania i zilustrowanie go oraz przedstawienie dokładnego rozwiązania na osobnej kartce. Organizatorzy chcieli rozbudzić wśród uczestników twórcze myślenie, kreatywność i pomysłowość, a także „odczarować” matematyczne zadania tekstowe jako temat nielubiany przez uczniów.
Organizatorem konkursu był Zarząd Bielskiego Oddziału Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki. Rozdanie nagród odbędzie się 9 marca podczas Bielskich Warsztatów Matematycznych.
Serdecznie gratulujemy sukcesu !!! smile smile smile
Wysłano 25 Stycznia 2018

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl