Aktualności

Uczniowie Technikum Weterynarii włączyli się w obchody Światowego Dnia Kota

Uczniowie klasy 1 i 2 Technikum Weterynarii pod opieką Pani Magdy Piniaha i Pani Karoliny Matkowskiej włączyli się w tegoroczne obchody Światowego Dnia Kota. Wydarzenie odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Słupsku. Nasza młodzież wzięła udział m.in. w interesującej prelekcji, wygłoszonej przez weterynarza.
Światowy Dzień Kota to święto obchodzone corocznie mające podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, które miały kiedyś dom, ale go straciły, a także uwrażliwienie ludzi na często trudny koci los.
Niestety nie wszystkie koty mogą cieszyć się opieką i towarzystwem człowieka. Szacuje się, że w Polsce żyje około 17 tysięcy bezdomnych kotów. Schroniska oraz rozmaite organizacje na rzecz zwierząt poświęcają im akcje charytatywne, jednak życie pokazuje, że pomoc ta jest dalece niewystarczająca. Warto więc pamiętać o dokarmianiu tych żyjących na kocią łapę stworzeń, zimą w szczególności. smile smile smile
Wysłano 22 Lutego 2018

Uczniowie z Medyka na zajęciach praktycznych na SOR-ze!

W dniu dzisiejszym uczniowie klasy 2 i 3 Medycznego Liceum Ogólnokształcącego po raz kolejny uczestniczyli w świetnych zajęciach praktycznych na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Słupsku. Zajęcia poprowadziła Pani Julia Forc, która bardzo interesująco przekazała naszym uczniom m.in. jak udzielać pomocy medycznej w stanach zagrożenia zdrowotnego. Nasi podopieczni nabywali wiedzę praktyczną z ratownictwa medycznego oraz z zakresu medycznych zabiegów ratunkowych. Zapoznali się ze specyfiką pracy na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. To jeden z najcięższych oddziałów, tu trafiają ofiary wypadków, osoby w ciężkim stanie, wymagające natychmiastowej pomocy...Dzisiejsza zajęcia były dla nas niesamowitym doświadczeniem, a zdobyta wiedza z pewnością zaowocuje w przyszłości. Inspirująca i pożyteczna lekcja! smile smile smile
Wysłano 21 Lutego 2018

Wizyta klas policyjnych w Szkole Policji w Słupsku

Dzięki uprzejmości Komendanta Szkoły Policji w Słupsku po raz kolejny uczniowie klas policyjnych mieli okazję zapoznać się z systemem szkolenia policjantów. Tym razem w odwiedzinach uczestniczyły dwie klasy: 1A i 2B pod opieką pana Arkadiusza Hermana, byłego wykładowcy tej Szkoły. Na samym początku wizyty młodzież zapoznała się z systemem szkolenia policjantów podczas prezentacji filmów dydaktycznych na ten temat. W trakcie pobytu młodzi adepci sztuki policyjnej uczestniczyli w zajęciach w zakresie udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie uczyli się odpowiedniego zachowania w sytuacji udzielania pomocy osobie nieprzytomnej, sprawdzenia jej oddechu, a w przypadku stwierdzenia bezdechu - prawidłowego prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej, oraz opatrywania ran. Ponadto uczniowie zapoznali się z obiektami symulacyjnymi, które wykorzystywane są do zajęć, w jakich uczestniczą policjanci odbywający szkolenie. W trakcie ćwiczeń uczniowie wcielali się w role pozorantów interwencji przeprowadzanych przez policjantów. Ponadto w trakcie pobytu klasy policyjne miały możliwość zwiedzenia Izby Tradycji, gdzie przybliżono im historię Szkoły Policji w Słupsku. Wizyty uczniów odbywają się w ramach porozumienia zawartego pomiędzy Komendantem Szkoły i Dyrektorem Zespołu Szkół Informatycznych. Dzięki takim wizytom uczniowie mogą w sposób praktyczny poznać system szkolenia i zakres wykonywanych zadań przez policjantów. Przyszli adepci wrócili pełni wrażeń i jeszcze bardziej zadowoleni z wyboru kształcenia w klasie policyjnej, mając jednocześnie nadzieję powrotu do Szkoły Policji, tym razem w charakterze jej słuchaczy. Zapraszamy do fotogalerii
Wysłano 20 Lutego 2018

Szkolny Turniej Klas Policyjnych POLICJADA 2018

W dniu 27 lutego br. odbędzie się szkolny turniej klas policyjnych POLICJADA 2018. W ramach zawodów każda klasa o profilu policyjnym wystawia swoich pięciu reprezentantów, którzy będą musieli sprawdzić się w trzech konkurencjach: teście wiedzy policyjnej, strzelaniu i sprawności fizycznej. Życzymy wszystkim uczniom jak najlepszych wyników w poszczególnych konkurencjach policyjnych. Najlepsi uczniowie mają szansę reprezentować naszą szkołę w finałach ogólnopolskich organizowanych w Szkole Policji w Pile.
Wykaz uczniów biorących udział w turnieju oraz szczegółowy regulamin i scenariusz zawodów znajdują się w plikach:
Wykaz uczniów
Regulamin
Scenariusz

policja_2017_1.jpg
policja_2017_2_kolejne.jpg
policja_2017_3.jpg
Wysłano 20 Lutego 2018

Warsztaty robotyki w ZSI

Uczniowie Politechnicznego Liceum Ogólnokształcącego uczestniczyli w warsztatach robotyki. Nasi licealiści konstruowali i programowali roboty, wykorzystując je następnie do celów edukacyjnych. Zajęcia odbyły się w naszej szkole i poprowadzili je instruktorzy z Centrum Nauki i Rozwoju w Słupsku.
Po skonstruowaniu robota uczestnicy warsztatów programowali roboty na komputerach, zgodnie z wcześniej założoną funkcjonalnością. Ostatnim i najciekawszym elementem zajęć było testowanie robota i konkursy. Zajęcia z uczniami poprowadził Pan Mateusz Kubicki, inżynier i instruktor z Centrum Nauki i Rozwoju w Słupsku.
- Uczestnicy poza budowaniem robotów mieli okazję poprzez zabawę zrozumieć podstawowe zagadnienia z informatyki, techniki, matematyki i elektroniki. Zajęcia były też swojego rodzaju nowym wyzwaniem konstrukcyjnym i ciekawym eksperymentem z programowaniem robotów. Nasi licealiści byli zachęcani do kreatywnego rozwiązywania problemów metodą burzy mózgów, poprzez proces selekcji, budowania, testowania i ewaluacji. Świetne zajęcia! – mówi Pan Marcin Kisielewski, nauczyciel informatyki.
smile smile smile
Wysłano 19 Lutego 2018

Uczniowie Technikum Weterynarii na zajęciach w słupskim laboratorium weterynaryjnym

Uczniowie 3 klasy Technikum Weterynarii uczyli się wykonywania techniki rozmazu krwi oraz barwienia rozmazu metodą Hemacolor. Młodzież oglądała i oceniała rozmaz pod mikroskopem szukając krwinek czerwonych, oceniając ich kształt, wielkość i ilość, a także krwinek białych, płytek krwi oraz wtrętów komórkowych. Ćwiczenia były niezwykle interesujące. Nasi uczniowie ze skupieniem i starannością ćwiczyli technikę, aby wykonać idealny rozmaz. Nie obyło się bez zabawnych obrazków na rozmazach. Zajęcia mogły mieć miejsce dzięki uprzejmości laboratorium weterynaryjnego Covet. Serdecznie dziękujemy! smile smile smile
Wysłano 12 Lutego 2018

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl